Т.е. има още 15 години да се окраде де що е останало в милата ни Родина и да стъпим в още по-голяма национална катастрофа??
Хубава визия за преодоляване на "изцяло пораженията върху държавата и личността, причинени от диктатурата на една атеистична, материалистична идеология и на една арогантна, често престъпна номенклатура."......
Най-комичното при умнокрасивците е че сънуват че именно те олицетворяват либералната демокрация (без да имат каквито и да е заслуги за нищо свързано с нея) и че когато човек им се хили на смешните псевдоинтелектуалски напъни то това е атака срещу демокрацията. Няма такова нещо. Умнокрасивците не представляват нищо и никой и посочването на клетата им несъстоятелност е единствено това - посочване и подигравки с клетата им несъстоятелност. Демокрацията няма НИЩО общо с тях камо ли да е представлявана и 'защитавана' от тях
Fortunately, I didn’t know any experts and so I did it anyway
Странно, в теменужените редици на религиозния дайновизъм се забелязват пропуквания
Президент Плевнелиев - Трудно мога да не споделя своето дълбоко унижение като дясномислещ човек от ръководството на "Демократична България" да влезе в съюз на балотажа с Мая Манолова. Не трябва да дават оставки, а да си изберат Манолова за шеф
Наистина си Нагъл, ама явно си и объркан. Три пъти четох "мъдрото" ти писание и единственото, което разбрах е, че си пропуснал към думичката "умнокрасивците" да добавиш "жълтопаветни соросоиди". Не спазваш Опорните точки и ще ти спрат хонорарчето.
Да благодарим на автора - направил е много добро обобщение на основните либерал-болшевишки опорки. Пардон - "либерално демократични". Нищо, че в тях няма нито либерализъм, нито демокрация.
До "Дневник": Уважаеми редактори, всеки автор може да си пише каквото си поиска, но редакторите правят избор и публикуват. Ако искат добър имидж, обществен авторитет на изданието, то не публикуват подобни глупости. Геният Левчев да си пише постните простотии, но вие уважаеми, защо? Толкова ли е къса резервната скамейка, че опряхте до тази статииииийка...
"Трябва да се прави ясно разграничение между социално-политическата либерална демокрация (свободни избори, свобода на словото и убежденията, равенство пред закона, разделение на властите) и либералната икономика, либералния капитализъм без рестрикции, който става все по-монополистичен. "
В Либералната демокрация рекламират ли се гейовете и лесбийките?
...само единствената прослойка, която се доближава до средна класа в тая държава, която движи на плещите си бизнес, технологии и култура. Освен това, не представляват нищо, да. "Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
До коментар [#5] от "Нагъл Визионер":Наистина си Нагъл, ама явно си и объркан. Три пъти четох "мъдрото" ти писание и единственото, което разбрах е, че си пропуснал към думичката "умнокрасивците" да добавиш "жълтопаветни соросоиди". Не спазваш Опорните точки и ще ти спрат хонорарчето.
Най-комичното при умнокрасивците е че сънуват че именно те олицетворяват либералната демокрация (без да имат каквито и да е заслуги за нищо свързано с нея)
Фотосите от големия митинг на демократичните сили от 1990 година ни напомня, че не трябва да вярваме в светлото бъдеще, защото то може да се окаже много мъгляво. Времето на илюзиите отмина, хората имат вече доста реалистична представа за това, което се случва в тази страна и разбраха, че са ограбени, използвани и измамени за пореден път.
Съгласен съм с първата част, но ми се струва, че трябва да се допълни и втората част. Четенето и/или разбирането на това което си прочел не е популярно и сред коментиращите, поне доколкото видях по-горните такива. Най-интерен ми е факта, че тези които бяха и очевидно и днес са за интернационализма, в социалистичиския му вариант, днес са върли националисти и антиглобалисти. Значи когато глобалното е под сталинския/путинския ботуш е много хубаво, а когато е под жандармския щатски ботуш е много лошо? Наистина съм съгласен с извода че : "От нас зависи накъде ще вървим, от нас зависи дали и кога ще догоним другите в ЕС. От нас също зависи да живеем в мир на Балканите и в Европа." Поне засега имаме тази възможност, остава да мислим преди да гласуваме, а не да псуваме след изборите.
Така ли? Десните нямат нищо общо с демокрацията в България? А кой извади страната от Виденовата криза? Кой спря невижданата инфлация? В кафенетата се чудеха за колко да ни продават кафето, защото докато го пуска машината в чашката, и левът вече се обезценил. Ние поне спечелихме нещо — погасихме си жилищния кредит от 12 хиляди лева с лекота, защото кило луканка беше 14 хиляди. Но да се върна на въпроса — кое правителство кандидатства за членство в ЕС и НАТО? Кое започна да покрива предприсъединителните глави? И т.н.
Ето още една новогодишна мисъл, която не се е пръкнала в новогодишната нощ, разбира се: публикацията "Who is who в кръга "Капитал" в сайта "strogosekretno.com" от 03.2015 - с други думи, някога ще се разбере ли "кой, кой е, в този кръг?". С този въпрос "отидохме" и "попитахме" сайта "СтрогоСекретно.com" (https://strogosekretno.com ) ... и той (както става напоследък в БГ-то) взе че ни каза. Българска реалност, какво да се прави!, не само че всеки плюе всеки, но ... и всеки рекламира всеки, стига парета да падат. Не камъни, парета, за тях говорим.
За едни с "брилиантен мисловен процес и изумително естетическо излъчване", чета: "...само единствената прослойка, която се доближава до средна класа в тая държава, която движи на плещите си бизнес, технологии и култура". А че, да целуваме ръка, как ли щяхме да я караме без вас? Любимите, нелюбими руснаци имат поговорка: Язык мой - враг мой! .
Фотосите от големия митинг на демократичните сили от 1990 година ни напомня, че не трябва да вярваме в светлото бъдеще, защото то може да се окаже много мъгляво. Времето на илюзиите отмина, хората имат вече доста реалистична представа за това, което се случва в тази страна и разбраха, че са ограбени, използвани и измамени за пореден път.
"Всъщност това е друг вариант на теорията за социално-политическото махало — колкото дълго е било насилено да върви в едната посока, толкова дълго ще върви в другата посока."
Не, всъщност гейовете и лесбийките се рекламират от популистите, заинтересовани от политиката като начин за лично обогатяване, макар и във вид на антиреклама. Популистите прозряха, че доста тъп народ ще се откаже от личния си интерес, в името на опазването от гейове, лесбийки и др. въображаеми страшилища. А либералната демокрация предоставя най-добрата защита на отделния индивид, независимо от връзките и доходите му.
A man without faith is like a fish without a bicycle.
До коментар [#5] от "Нагъл Визионер":Така ли? Десните нямат нищо общо с демокрацията в България? А кой извади страната от Виденовата криза? Кой спря невижданата инфлация? В кафенетата се чудеха за колко да ни продават кафето, защото докато го пуска машината в чашката, и левът вече се обезценил. Ние поне спечелихме нещо — погасихме си жилищния кредит от 12 хиляди лева с лекота, защото кило луканка беше 14 хиляди.Но да се върна на въпроса — кое правителство кандидатства за членство в ЕС и НАТО? Кое започна да покрива предприсъединителните глави? И т.н.
"Балканите произвеждат повече история, отколкото могат да консумират. '' Чърчил"
Да, ама британските колонии отхвърлиха простотиите на Чърчил, но на Балканите се преповтарят - може би с надежда някой да блесне като "перла в Короната".
Днес си бъбрихме с апапите и стана дума за един генералски син, който рекъл: "Партията ми даде пари , за да направя бизнес, вложих ги в апаратура за озвучаване". Сега апалатурата не чини нищо. Зад тези тежки кесии с парсата, задигната от труда на милиони български животи, образно казано, и раздадени от Партията на другарите и техните семейства, се крие дълготрайността на тази метаморфоза. Мнозина просто изпукаха набързо полученото за вили, коли и лукс, но отново и отново бяха зареждани безотказно. Трудно се харчат 25 милиарда долара. Е, имаше и привилегировани хора, за които "преходът" много лесно се осъществи в Австрия, Щатите и пр, "вражески страни". Дали предварително машината на задкулисните преговори и договорки е работила още по време на писателските срещи, темата е друга, синът на другаря Левчев имаше повече късмет, отколкото Маруся, снахата на другаря Живков, която се омъжи за Елем Климов. Общото е, че и двамата взеха дипломи ей така, завити в подъръчен плик. Синът на кланящия се доземи пред Живков Любо ( това е факт, има свидетели) влизаше на Ангел Кънчев с лула от царевица, демонстрация за посещение в Щатите, по време, когато простосмъртния българин не можеше да припари след Алдомировци. И не че децата плащат данък, не. Той преведе Алън Гинзбърг, беше направил избора. "Националпопулизъм" е едно определение, за което няма да търся авторски права. Както и да е, лесно е да се употреби наготово. Проф.Ангелов бе онзи мазен другар, който обяснаваше, как сега трябва да работим и да настигнем Запада след 35 години. Всъщност, зад тази прогноза се криеха замислените хиперинфлации. Направиха ги. Новото внушение за 45 години, тоест отлагане на прогнозата на проф.Ангелов сега, вероятно прогнозира още едно притъркулване към обезценяване на парите. С кого е стиковано това пророчество, сем. Левчеви може да са в час. Ние не знаем.
"Демократичната система трябва не да се сменя, а да се реформира и подобрява"
И Тато така казваше - въпреки че социализЪмът е едно недоношче, то не трябва да се сменя, а да се реформира и подобрява. И бащата на тоя "умник" възпя "подобрението" - развито социалистическо общество, ама развило се в дългове.
"с неясни и напълно безумни искания като прословутото искане за "смяна на системата". С какво да сменим демократичната система, която имаме? С нов съветски комунизъм? Или с путиниска диктатура? Системата ни си е много добра. "
Непрекъснатото повтаряне на мантрата, че от "Демокрацията по-високо нема, от Либерализма по-дълбоко нема и от Либертастите по-убаво нема", говори за духовна нищета. Факт е непрекъснатото сравняване с "комунизма" и то по същия начин както другарите на баща му сравняваха социализЪма с отминали времена. И на времето подскачаха като ужилени, когато се поиска "смяна на системата". И тогава, и сега, макар и по различни (идеологични) причини, хората искат промяна в избирателната система; искат промяна в здравната система; искат промяна в образователната система; промяна в съдебната система. Видя се, че рИформите, проведени с "ясни знаци и силни сигнали" доведоха до крах обществото (демографска криза, увеличение на дълга, отново фалит на банки и започнал фалит на застрахователи) - "От "калинки" за "калинки"!" би казал Тато сега вместо "От народа за народа".
Селяните във форума, четящи всеки текст като "много добър и смислен", нека отговорят: - здравната система с търговски дружества, преследващи максималната печалба, ли ще се развива? Или има и други модели? - в съдебната система Прокуратурата е ли е част от Съдебната власт или е в състава на Изпълнителната власт (опазваща държавния интерес)?
Тридесет години реформи и сме в изходната позиция от краха на социализма, но далеч по-бедни и …. по-малко, и като население, и като възможности.
"А либералната демокрация предоставя най-добрата защита на отделния индивид, независимо от връзките и доходите му."
И как защити "отделните индивиди" по сбъдването на "детските им мечти" и "свободната воля" като на Делян Пеевски да стане директор на ДАНС, на Калинка Илиева за директор на фонд "Земеделие", на Цветан Василев за банкер на всички времена? Или трябва да изброя имената на всички "брат'чеди"? Няма ли да бъде достатъчно да отбележа, че най-ярък представител на либералната демокрация в ЕС е … "най-желязната" партия у нас, ДПС с "мозъчния тръст" - библиотекарския институт?
Може ли този (тази) който (която) е писал(а) статията та ми даде номера на телефона си.....да се разберем.....няма да остане недоволен (на)....обещавам..!!!!
Смесвате нещата. Корупцията и шуробаджанащината, чийто плод са Пеевски и ДПС, вирееха с още по-голяма сила през комунизма. Само че тогава пътуването, ученето на запад и живеенето на запад бяха привилегии за комунистическата върхушка. За обикновените българи изборът беше между гурбет в Либия или в Коми. Колкото и слаба да е настояща версия на българската либерална демокрация, тя дава в пъти по-голям контрол на индивида над живота му.
A man without faith is like a fish without a bicycle.
Освен това, библиотекарският е именно институция от комунизма. Не либералната демокрация е проблем на България, а липсата на избесени комунисти през 1989та или поне на ефективна лустрация.
A man without faith is like a fish without a bicycle.
"...Демократичната система трябва не да се сменя, а да се реформира и подобрява Трябва да се пречиства от корупцията, която я унищожава отвътре..."
През 90-те години разграбването на България се извърши по кагебистко - десарски план и съответния ,,модус операнди”. Контролираните медии насочиха вниманието на въодушевените тълпи изключително върху организирани риалити шоута от политически характер. ,,Разделяне на партията от държавата”, ,,политически и медиен плурализъм”, ,,въздаване на правосъдие”... Комунистическите модел-мейкъри проектираха ,,нежната революция” като стратегия за енергоемки мероприятия, посветени на преливане от пусто в празно. През това време под сурдинка червените банкери и директори окончателно декапитализираха и подготвиха за приватизация хиляди производствени и търговски предприятия. След ликвидирането на браншовите асоциации и стопанските обединения последва незабавна пререгистрация на подразделенията им. Безценни информационни масиви изчезнаха безследно и замитането на следите се сведе до рутинна работа, проста като фасул. Останалото беше въпрос на техника. https://practic-sofia.blogspot.com/
+++! Исках и аз да кажа същото, но ти го казваш по-добре. Апропо, наистина 90-та година беше годината на надеждите. Знаех, че много богатите бивши комунисти са доста, но сбърках в мащаба. Оказаха се доста повече и доста по-агресивни.
Каква "средна класа " са синовете на червената номеклатура като сами я Левчев,бре?!Или такива индивиди като Бойкикев и Кънев,които и ден нямат трудов стац извън държавна или НПО-хранилка??
До коментар [#17] от "КретенКилър":Каква "средна класа " са синовете на червената номеклатура като сами я Левчев,бре?!Или такива индивиди като Бойкикев и Кънев,които и ден нямат трудов стац извън държавна или НПО-хранилка??
По доходи и начин на живот са средна класа. Не само изброените от теб, а и привържениците им. Спомни си само колко е имуществото на Трайчо, дето искате да му го отнемате. Сори, знам, че истината боли, но ... това е положението.
"Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
Източването на държавни пари от тайните служби и комлноменклатурата , започна още при перестройката в 80-те години.И продължи от мутрите в 90-те години. Чувал съм от забогатяващи дс кадри тогава : "Искате демокрация? Такава демокрация ще ви направим, че ще плачете за комунизма" По къзно бяха създадени мутрите за да плашат, вместо поснишилата се ДС.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
911
Рейтинг: 499 НеутралноТ.е. има още 15 години да се окраде де що е останало в милата ни Родина и да стъпим в още по-голяма национална катастрофа??
Хубава визия за преодоляване на "изцяло пораженията върху държавата и личността, причинени от диктатурата на една атеистична, материалистична идеология и на една арогантна, често престъпна номенклатура."......
911
Рейтинг: 499 НеутралноВсъщност, като се направи равносметка, добре вървим до момента.... няма ден без скандал за последните 30 г.
kilgore
Рейтинг: 450 НеутралноДобре, че съм тъп и не мога да прозра големия ум зад двете страници баналности и преповторки.
'It's not wise to violate rules until you know how to observe them' - T.S. Eliot, interview with The Paris Review (Issue 21, 1959)911
Рейтинг: 499 НеутралноДо коментар [#3] от "kilgore":
Като види човек заключението, и веднага му става ясно защо статията е толкова зле. :-)
Syzygy
Рейтинг: 535 ВеселоНай-комичното при умнокрасивците е че сънуват че именно те олицетворяват либералната демокрация (без да имат каквито и да е заслуги за нищо свързано с нея) и че когато човек им се хили на смешните псевдоинтелектуалски напъни то това е атака срещу демокрацията. Няма такова нещо. Умнокрасивците не представляват нищо и никой и посочването на клетата им несъстоятелност е единствено това - посочване и подигравки с клетата им несъстоятелност. Демокрацията няма НИЩО общо с тях камо ли да е представлявана и 'защитавана' от тях
Fortunately, I didn’t know any experts and so I did it anywayhasmokar
Рейтинг: 620 НеутралноМислите са си персонални, постим пропаганда.
Напуснал Поради ОграниченДостъп
Рейтинг: 264 НеутралноСтранно, в теменужените редици на религиозния дайновизъм се забелязват пропуквания
Президент Плевнелиев - Трудно мога да не споделя своето дълбоко унижение като дясномислещ човек от ръководството на "Демократична България" да влезе в съюз на балотажа с Мая Манолова. Не трябва да дават оставки, а да си изберат Манолова за шефКосьо Генчев
Рейтинг: 365 НеутралноДо коментар [#5] от "Нагъл Визионер":
Наистина си Нагъл, ама явно си и объркан. Три пъти четох "мъдрото" ти писание и единственото, което разбрах е, че си пропуснал към думичката "умнокрасивците" да добавиш "жълтопаветни соросоиди".
Не спазваш Опорните точки и ще ти спрат хонорарчето.
nwj49315903
Рейтинг: 264 НеутралноНормална след празнична диария...
penetrating
Рейтинг: 7987 НеутралноХубави новогодишни мисли, макар и не толкова оптимистични :)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David HilbertKiril
Рейтинг: 257 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "kilgore":
https://imdb.com/title/tt1279083/ + http://socrates.else.is/ + https://chitanka.info/books/category/filosofia + https://tutanota.comKilgore Traut това вие ли сте?!
pag
Рейтинг: 904 ВеселоДа благодарим на автора - направил е много добро обобщение на основните либерал-болшевишки опорки.
Знанието е сила, информацията - властПардон - "либерално демократични". Нищо, че в тях няма нито либерализъм, нито демокрация.
Подуенски нюанс
Рейтинг: 264 НеутралноДо "Дневник":
СидоУважаеми редактори, всеки автор може да си пише каквото си поиска, но редакторите правят избор и публикуват. Ако искат добър имидж, обществен авторитет на изданието, то не публикуват подобни глупости. Геният Левчев да си пише постните простотии, но вие уважаеми, защо?
Толкова ли е къса резервната скамейка, че опряхте до тази статииииийка...
Роси
Рейтинг: 7051 НеутралноЗависеше от тези на снимката, но повечето вече ги няма в България. Останаха малко свестни и повече дебили.
hope
Рейтинг: 2487 Неутрално"Трябва да се прави ясно разграничение между социално-политическата либерална демокрация (свободни избори, свобода на словото и убежденията, равенство пред закона, разделение на властите) и либералната икономика, либералния капитализъм без рестрикции, който става все по-монополистичен. "
Любовта ще спаси света!!!В Либералната демокрация рекламират ли се гейовете и лесбийките?
selqnin
Рейтинг: 1417 НеутралноМного добър и смислен текст, жалко, че четенето не е популярно сред хората, вземащи решения....
КретенКилър
Рейтинг: 8 Неутрално...само единствената прослойка, която се доближава до средна класа в тая държава, която движи на плещите си бизнес, технологии и култура. Освен това, не представляват нищо, да.
"Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
КретенКилър
Рейтинг: 8 НеутралноСега "умнокрасивците" е на мода. Гледайте сайта на руското посолство. "Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
КретенКилър
Рейтинг: 8 НеутралноИнтересно кой в БГ има заслуги към либералната демокрация?
Нека познаем: Говлампи не е способен да каже. "Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
dejmos
Рейтинг: 2495 НеутралноСещам се за борда на една банка .Те получава колкото всички служители на банка и средно може да излезе 1000 лева...:) В тия "близалки"вярва ли някой ?
jgu46589028
Рейтинг: 264 ВеселоНе случайно менторите на либералите в България са духовните отрчета на Стоян Михайлов. Справка - Достена Лаврен!
proza
Рейтинг: 361 НеутралноФотосите от големия митинг на демократичните сили от 1990 година ни напомня, че не трябва да вярваме в светлото бъдеще, защото то може да се окаже много мъгляво. Времето на илюзиите отмина, хората имат вече доста реалистична представа за това, което се случва в тази страна и разбраха, че са ограбени, използвани и измамени за пореден път.
tsvetko_51
Рейтинг: 1577 НеутралноДо коментар [#16] от "selqnin":
Съгласен съм с първата част, но ми се струва, че трябва да се допълни и втората част.
Четенето и/или разбирането на това което си прочел не е популярно и сред коментиращите, поне доколкото видях по-горните такива.
Най-интерен ми е факта, че тези които бяха и очевидно и днес са за интернационализма, в социалистичиския му вариант, днес са върли националисти и антиглобалисти. Значи когато глобалното е под сталинския/путинския ботуш е много хубаво, а когато е под жандармския щатски ботуш е много лошо?
Наистина съм съгласен с извода че :
"От нас зависи накъде ще вървим, от нас зависи дали и кога ще догоним другите в ЕС. От нас също зависи да живеем в мир на Балканите и в Европа."
Поне засега имаме тази възможност, остава да мислим преди да гласуваме, а не да псуваме след изборите.
Fiji
Рейтинг: 695 НеутралноДо коментар [#5] от "Нагъл Визионер":
Така ли? Десните нямат нищо общо с демокрацията в България? А кой извади страната от Виденовата криза? Кой спря невижданата инфлация? В кафенетата се чудеха за колко да ни продават кафето, защото докато го пуска машината в чашката, и левът вече се обезценил. Ние поне спечелихме нещо — погасихме си жилищния кредит от 12 хиляди лева с лекота, защото кило луканка беше 14 хиляди.
Но да се върна на въпроса — кое правителство кандидатства за членство в ЕС и НАТО? Кое започна да покрива предприсъединителните глави? И т.н.
Punkas
Рейтинг: 213 НеутралноБалканите произвеждат повече история, отколкото могат да консумират. '' Чърчил
Без Власт !тоо цел живот ме занимава с 10 ноември
Fiji
Рейтинг: 695 ЛюбопитноДо коментар [#13] от "Сидо":
Това партийно конско за вкарване в правата линия на една медия ли е? Нали вождът ви се бие в гърдите, че е за независими медии?
dr.web
Рейтинг: 264 НеутралноЕто още една новогодишна мисъл, която не се е пръкнала в новогодишната нощ, разбира се: публикацията "Who is who в кръга "Капитал" в сайта "strogosekretno.com" от 03.2015 - с други думи, някога ще се разбере ли "кой, кой е, в този кръг?". С този въпрос "отидохме" и "попитахме" сайта "СтрогоСекретно.com" (https://strogosekretno.com ) ... и той (както става напоследък в БГ-то) взе че ни каза. Българска реалност, какво да се прави!, не само че всеки плюе всеки, но ... и всеки рекламира всеки, стига парета да падат. Не камъни, парета, за тях говорим.
martincho8002
Рейтинг: 367 НеутралноАвторът, показвайки неграмотността си, приписва на прилагателното "атеистична" негативни конотации.
babyroo
Рейтинг: 264 НеутралноЗа едни с "брилиантен мисловен процес и изумително естетическо излъчване", чета:
roo"...само единствената прослойка, която се доближава до средна класа в тая държава, която движи на плещите си бизнес, технологии и култура".
А че, да целуваме ръка, как ли щяхме да я караме без вас?
Любимите, нелюбими руснаци имат поговорка: Язык мой - враг мой!
.
amerikanbastard
Рейтинг: 514 НеутралноБащата беше поетичен лицемер, а синът прост лицемер!
Freedom's just another word for nothin' left to losechoss
Рейтинг: 572 НеутралноТе, герберастко-комуняшките тролове четат, ама нищо не проумяват. Ръсят си опорките и това е - толкоз им е акъла!
choss
Рейтинг: 572 НеутралноДа, от двете малформации на БКП - ГРОБ и БСП!!!
wanderer
Рейтинг: 2202 Неутрално"Всъщност това е друг вариант на теорията за социално-политическото махало — колкото дълго е било насилено да върви в едната посока, толкова дълго ще върви в другата посока."
Сиреч, Френската революция от 1789 г. и Декларацията за човешките права
https://en.wikipedia.org/wiki/Declaration_of_the_Rights_of_Man_and_of_the_Citizen
се очаква да достигнат максималния мах след 500 години, когато ще бъдат заличени "пораженията върху държавата и личността" от абсолютната монархия.
Такови алогизми твореше бащата, сега и синът да не остане по-назад.
7777
Рейтинг: 2061 НеутралноДо коментар [#15] от "hope":
A man without faith is like a fish without a bicycle.Не, всъщност гейовете и лесбийките се рекламират от популистите, заинтересовани от политиката като начин за лично обогатяване, макар и във вид на антиреклама. Популистите прозряха, че доста тъп народ ще се откаже от личния си интерес, в името на опазването от гейове, лесбийки и др. въображаеми страшилища. А либералната демокрация предоставя най-добрата защита на отделния индивид, независимо от връзките и доходите му.
choss
Рейтинг: 572 НеутралноПравителството на ОДС с Министър Председател Иван Костов - най-стойностният български държавник за последните 80 г.!!!
wanderer
Рейтинг: 2202 ВеселоДо коментар [#25] от "Punka":
"Балканите произвеждат повече история, отколкото могат да консумират. '' Чърчил"
Да, ама британските колонии отхвърлиха простотиите на Чърчил, но на Балканите се преповтарят - може би с надежда някой да блесне като "перла в Короната".
Дедо Крум
Рейтинг: 213 НеутралноДнес си бъбрихме с апапите и стана дума за един генералски син, който рекъл: "Партията ми даде пари , за да направя бизнес, вложих ги в апаратура за озвучаване". Сега апалатурата не чини нищо. Зад тези тежки кесии с парсата, задигната от труда на милиони български животи, образно казано, и раздадени от Партията на другарите и техните семейства, се крие дълготрайността на тази метаморфоза. Мнозина просто изпукаха набързо полученото за вили, коли и лукс, но отново и отново бяха зареждани безотказно. Трудно се харчат 25 милиарда долара. Е, имаше и привилегировани хора, за които "преходът" много лесно се осъществи в Австрия, Щатите и пр, "вражески страни". Дали предварително машината на задкулисните преговори и договорки е работила още по време на писателските срещи, темата е друга, синът на другаря Левчев имаше повече късмет, отколкото Маруся, снахата на другаря Живков, която се омъжи за Елем Климов. Общото е, че и двамата взеха дипломи ей така, завити в подъръчен плик. Синът на кланящия се доземи пред Живков Любо ( това е факт, има свидетели) влизаше на Ангел Кънчев с лула от царевица, демонстрация за посещение в Щатите, по време, когато простосмъртния българин не можеше да припари след Алдомировци. И не че децата плащат данък, не. Той преведе Алън Гинзбърг, беше направил избора. "Националпопулизъм" е едно определение, за което няма да търся авторски права. Както и да е, лесно е да се употреби наготово.
Дедо КрумПроф.Ангелов бе онзи мазен другар, който обяснаваше, как сега трябва да работим и да настигнем Запада след 35 години. Всъщност, зад тази прогноза се криеха замислените хиперинфлации. Направиха ги. Новото внушение за 45 години, тоест отлагане на прогнозата на проф.Ангелов сега, вероятно прогнозира още едно притъркулване към обезценяване на парите. С кого е стиковано това пророчество, сем. Левчеви може да са в час. Ние не знаем.
wanderer
Рейтинг: 2202 Неутрално"Демократичната система трябва не да се сменя, а да се реформира и подобрява"
И Тато така казваше - въпреки че социализЪмът е едно недоношче, то не трябва да се сменя, а да се реформира и подобрява. И бащата на тоя "умник" възпя "подобрението" - развито социалистическо общество, ама развило се в дългове.
"с неясни и напълно безумни искания като прословутото искане за "смяна на системата". С какво да сменим демократичната система, която имаме? С нов съветски комунизъм? Или с путиниска диктатура? Системата ни си е много добра. "
Непрекъснатото повтаряне на мантрата, че от "Демокрацията по-високо нема, от Либерализма по-дълбоко нема и от Либертастите по-убаво нема", говори за духовна нищета. Факт е непрекъснатото сравняване с "комунизма" и то по същия начин както другарите на баща му сравняваха социализЪма с отминали времена. И на времето подскачаха като ужилени, когато се поиска "смяна на системата". И тогава, и сега, макар и по различни (идеологични) причини, хората искат промяна в избирателната система; искат промяна в здравната система; искат промяна в образователната система; промяна в съдебната система.
Видя се, че рИформите, проведени с "ясни знаци и силни сигнали" доведоха до крах обществото (демографска криза, увеличение на дълга, отново фалит на банки и започнал фалит на застрахователи) - "От "калинки" за "калинки"!" би казал Тато сега вместо "От народа за народа".
Селяните във форума, четящи всеки текст като "много добър и смислен", нека отговорят:
- здравната система с търговски дружества, преследващи максималната печалба, ли ще се развива? Или има и други модели?
- в съдебната система Прокуратурата е ли е част от Съдебната власт или е в състава на Изпълнителната власт (опазваща държавния интерес)?
Тридесет години реформи и сме в изходната позиция от краха на социализма, но далеч по-бедни и …. по-малко, и като население, и като възможности.
wanderer
Рейтинг: 2202 ЛюбопитноДо коментар [#34] от "7777":
"А либералната демокрация предоставя най-добрата защита на отделния индивид, независимо от връзките и доходите му."
И как защити "отделните индивиди" по сбъдването на "детските им мечти" и "свободната воля" като на Делян Пеевски да стане директор на ДАНС, на Калинка Илиева за директор на фонд "Земеделие", на Цветан Василев за банкер на всички времена?
Или трябва да изброя имената на всички "брат'чеди"? Няма ли да бъде достатъчно да отбележа, че най-ярък представител на либералната демокрация в ЕС е … "най-желязната" партия у нас, ДПС с "мозъчния тръст" - библиотекарския институт?
jvr26585378
Рейтинг: 308 НеутралноМоже ли този (тази) който (която) е писал(а) статията та ми даде номера на телефона си.....да се разберем.....няма да остане недоволен (на)....обещавам..!!!!
7777
Рейтинг: 2061 НеутралноДо коментар [#39] от "wanderer":
A man without faith is like a fish without a bicycle.Смесвате нещата. Корупцията и шуробаджанащината, чийто плод са Пеевски и ДПС, вирееха с още по-голяма сила през комунизма. Само че тогава пътуването, ученето на запад и живеенето на запад бяха привилегии за комунистическата върхушка. За обикновените българи изборът беше между гурбет в Либия или в Коми. Колкото и слаба да е настояща версия на българската либерална демокрация, тя дава в пъти по-голям контрол на индивида над живота му.
7777
Рейтинг: 2061 НеутралноДо коментар [#39] от "wanderer":
A man without faith is like a fish without a bicycle.Освен това, библиотекарският е именно институция от комунизма. Не либералната демокрация е проблем на България, а липсата на избесени комунисти през 1989та или поне на ефективна лустрация.
Practic
Рейтинг: 310 Неутрално"...Демократичната система трябва не да се сменя, а да се реформира и подобрява
Трябва да се пречиства от корупцията, която я унищожава отвътре..."
През 90-те години разграбването на България се извърши по кагебистко - десарски план и съответния ,,модус операнди”. Контролираните медии насочиха вниманието на въодушевените тълпи изключително върху организирани риалити шоута от политически характер. ,,Разделяне на партията от държавата”, ,,политически и медиен плурализъм”, ,,въздаване на правосъдие”...
Комунистическите модел-мейкъри проектираха ,,нежната революция” като стратегия за енергоемки мероприятия, посветени на преливане от пусто в празно. През това време под сурдинка червените банкери и директори окончателно декапитализираха и подготвиха за приватизация хиляди производствени и търговски предприятия. След ликвидирането на браншовите асоциации и стопанските обединения последва незабавна пререгистрация на подразделенията им. Безценни информационни масиви изчезнаха безследно и замитането на следите се сведе до рутинна работа, проста като фасул. Останалото беше въпрос на техника.
https://practic-sofia.blogspot.com/
charlesdegaulle
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#23] от "tsvetko_51":
+++! Исках и аз да кажа същото, но ти го казваш по-добре.
Апропо, наистина 90-та година беше годината на надеждите. Знаех, че много богатите бивши комунисти са доста, но сбърках в мащаба. Оказаха се доста повече и доста по-агресивни.
wre501051215
Рейтинг: 2422 ВеселоДо коментар [#17] от "КретенКилър":
Каква "средна класа " са синовете на червената номеклатура като сами я Левчев,бре?!Или такива индивиди като Бойкикев и Кънев,които и ден нямат трудов стац извън държавна или НПО-хранилка??
wre501051215
Рейтинг: 2422 ВеселоДо коментар [#24] от "Fiji":
Той,наглия ти пише за умнокрасавците,не за десните!Що се правиш на неразбрала??
dedalus
Рейтинг: 433 НеутралноДо коментар [#30] от "amerikanbastard":
Ма другарю, таз опорка вече много остаря - Владо Левчев вече удари шейсетака, хайде измислете някоя друга!
dedalus
Рейтинг: 433 НеутралноДо коментар [#25] от "Punka":
Блазе ти! Щото некои от нас половин живот ни занимаваха с 9 септември,
КретенКилър
Рейтинг: 8 НеутралноПо доходи и начин на живот са средна класа. Не само изброените от теб, а и привържениците им. Спомни си само колко е имуществото на Трайчо, дето искате да му го отнемате. Сори, знам, че истината боли, но ... това е положението. "Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
КретенКилър
Рейтинг: 8 Неутрално"умнокрасивци" - термин, използван от руското посолство. Факт. "Умнокрасиви": термин, използван от руското посолство
fkm26555709
Рейтинг: 3066 НеутралноДо коментар [#2] от "911":
Броят на скандалите все пак не е критериий. При комунизма скандали не само нямаше, те бяха забранени. Което не ни попречи да катастрофираме...
fkm26555709
Рейтинг: 3066 РазстроеноДо коментар [#43] от "Practic":
Източването на държавни пари от тайните служби и комлноменклатурата , започна още при перестройката в 80-те години.И продължи от мутрите в 90-те години. Чувал съм от забогатяващи дс кадри тогава : "Искате демокрация? Такава демокрация ще ви направим, че ще плачете за комунизма" По къзно бяха създадени мутрите за да плашат, вместо поснишилата се ДС.