имаме идеални правила, но и най-убитите университети в цяла европа според класациите. а тия си играят да подреждат столовете на оркестъра на палубата на титаник.
"вариант, в който да налагаш квазистандарти за образование и наука, да произвеждаш зле подготвени студенти под претекст на академична автономия и същевременно да си пръв кандидат за още средства от държавната трапеза."
Тази далавера дори не е "научно постижение" на българската академична общност. И тук ползват чуждестранен опит без да цитират източниците. Не подценявайте далаверите. Зле подготвените студенти е подвеждащо определение. Такива студенти често се оказват най-подготвените за далавери в България. Според мен трябва да има класация в много под-дисциплини: - далавери с еврофонзове; - далавери с държавни срества; - далавери с общински поръчки......
Промяна трябва да има. Във всички вузове е пълно с плагиати станали доценти и професори. За медицината - поне 90% от това което съм чел в дисертации е преписано, прекопирано, в най-добрият случай прерас.зказано. "Научните им постижения" звучат за всеки четящ лекар като нещо познато прочетено в Мед-лайн и подобни сайтове. Един от номерата е, че било направено за първи път в България. ОК но това не е научно откритие а приложение на нещо направено и открито вече. Адмирации за този, който го прилага. но за това нека да получава ДОБРО ЗАПЛАЩАНЕ а не да се кичи с титли. Когато направиш нещо ново ОК бъди доцент и професор.
Като влязох на лекция при така наречения доцент по икономика и започна разговор с друг студент, колко хубаво нещо е комунизма, излязох, прибрах се, изкъпах се и никога не се върнах повече :))
Кои знае колко икономисти е обучил... Сигурно доста от тях са в парламента и взимат важни решения...
и все пак там четем: "Излиза, че трябва да имаш близо 10 статии в Scopus. Но знаете ли колко струва само една публикация в тази база - от 1000 евро нагоре. Кой млад учен може да инвестира такава сума?" пита ректорът на Висшето училище по телекомуникации и пощи проф. Миглена Темелкова. В нейния университет например бюджетът за наука е 50 хил. лв., които биха стигнали за публикуването на 25 статии, т.е. по 1/3 статия на преподавател. "
За голяма част от хуманитарните науки не важи. И все пак освен списания, във всяка област има достатъчно добри конференции, конгреси, семинари и прочее, коити публикуват след това научните доклади. Настрана , че 50 хил. лв. за научна дейност на висше училище е нищожна сума, но телекомуникации се изучават, какар и с различен акцент в поне десет български университета! Доколко пощенското дело се нуждае от висшо образование държа да остана невеж по въпроса. Мисля, че грешката на Фенков е, че тръгна от преподавателите. Трябваше да тръгне от университетите!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem
Статията е прекалено обща и пълна само с празни приказки. Няма никакви конкретни примери и доказателства, нито за споменатото като лоша практика у нас, нито за добрите примери по света. Няма нито една препратка, нито една референция, нито една конкретизация, нито една бележка под линия, нито едно заглавие в библиография. И този пасквил ще ни критикува! Ами, вижте например, почти 100-те критерия за атестиране на преподавателите във ФФ на СУ, а ако има универститети, в които индивидуалната атестационна карта е повърхностна и смехотворна, ами, дайте линк към техните сайтове. Към индивидуалните атестационни карти, с които ни атестират във ФФ с техните почти 100 критерия, линкът е публично достъпен. Намерете го на сайта на ФФ, дайте го, господа журналисти от "Дневник", после изнамерете и атестационните карти и на преподавателите от "лошите" университети. Дайте ги и като линк, или като резюме в публикацията, белким нещо разберем и за нарочените като "лоши" университети.
Вижте, доцент и професор са наименования на ДЛЪЖНОСТИ на преподаватели в университет. В Италия всички учители се назовават професори. Учител във висше учебно заведение е доцентът и професорът. Това е тежък и неблагодарен труд, ако съвестно се изпълнява. В България всички преподаватели преподават. на Запад някои не преподават а се занимават с изследователска дейност. В България поради мизерията в университетите е трудно да се твори. И не само това. на Запад има силна връзка между университетите и промишленността. В България промишлеността отсъства и няма кой да подкрепи и използва научните изследвания. Без подкрепа, без финансиране науката не вирее. Българските професори и доценти са в голямата си част са добре информирани и кадърни специалисти. Най-добрите не са вече български. Вижте, има разбира се всякакви хора в Университетите. Но ви моля да се замислите малко. Какво ще стане в България ако унижим, принизим и смачкаме тези образовани хора?
Пощите преди станат университет бяха полувисш институт с характер на ПУЦ. Така наречената ректора лъже или не знае, че почти всички статии реферирани от Скопус са безплатни. Много малко са платени, а също трябва да се плати, ако са open source.
Само преподават, драги, и не се занимават с наука, преподавателите. Едва ли някъде по света има професор в университет, който да няма 10 цитирани в Скопус статии. Освен разбира се в републиките на бившето сесесере.ч
Любезни, занимават се с наука! Но за Скопус, извинявай ако те уплаша!, трябват условия 20 пъти по-добри от съществуващите в нашите университети. И наличието на функционираща индустрия за техническите науки. Разбираш ли, мили, наука на гола поляна не става. Само с мита за Нютон, който се излежавал под ябълката и изведнъж ... една ябълка го праснала по главата ... и той се досетил ... това са митове. Науката става в скъпи лаборатории, в добри условия, в добро обкръжение. България не може да роди Кейс, Милтън и други икономисти, понеже ... няма икономика въобще. Разбираш ли ... за да те удари ябълката на познанието по главата ... все пак ... трябва да има ... 1бълково дърво и някой да отгледа и да се грижи за него.
Но за Скопус, извинявай ако те уплаша!, трябват условия 20 пъти по-добри от съществуващите в нашите университети. И наличието на функционираща индустрия за техническите науки. Разбираш ли, мили, наука на гола поляна не става
Поне половината от статиите в областта на техниката представени в списания или конференции в Скопус са изцяло с компютърни модели. В друга голяма пък не са нужни някакви скъпи експериментални апаратури които ги няма у нас. За статии в Скопус трябва глава, желание и труд. То дори в един Алжир не можеш да станеш доктор без статия в Скопус. У нас обаче може да станеш професор и ректор.
В България съпротивата е голяма защото ще се окаже, че по-голямата част от професорите ще си загубят титлите, а доста университети пък трябва да спуснат кепенците. Затова трябва да се направи временен преходен модел. Да се въведат университетски професори и доценти, които отговарят на национални критерии и професори и доценти, които отговарят само на критериите ба съответния ВУЗ. Първите могат да бъдат ръководители на научни договори със средства от държавата и ЕС, могат да водят докторанти и участват в научните комисии. Вторите, като директорката на бившия ПИС "Аврам Стоянов" станал университет, си гледат даскалъка и да не се изказват за неща, които не са им ясни.
Този клеветнически пасквил защо е анонимен? Написан от страхлив анонимен клеветник, публикуван от подлеците от "Дневник": в защита на екзекуторите на нашето образование и наука, ругатели на Отечеството и на родния език. Сигурна съм, че анонимният клеветник получава заплата и от българските данъкоплатци, от държавна институция, и на хранилката на ИПИ хрупа. Анонимен клеветник, който не може да пише грамотно на български.
Финалът на статията на анонимния клеветник: "Не може обаче да има приемлив за обществото като цяло, гражданите и икономиката вариант, в който да налагаш квазистандарти за образование и наука, да произвеждаш зле подготвени студенти под претекст на академична автономия и същевременно да си пръв кандидат за още средства от държавната трапеза."
Заради това пасквилът е анонимен, присъдата е издадена за цялото българско висше образование: налага "квазистандарти за образование и наука", произвежда "зле подготвени студенти под претекст на академична автономия"...
Анонимният клеветник не знае, че университетите имат друга по-висша и духовна мисия, и че не ПРОИЗВЕЖДАТ студенти, а работят с хора, с уникални човешки същества. В изреченията, в които няма груби правописни и/или пунктуационни грешки, като компенсация на това има присъди, които осъждат на екзекуция университетите.
Още един цитат от клеветническата хула на анонимния клеветник:
"2. При отказ на министър Денков да се подаде на натиск да въведе новите правила за атестиран и само желаещите да преминат през тях да се възползват от предвидените бонуси на стойност 20 млн. лева."
Две правописни и две пунктуационни грешки в едно изречение. Е, смисълът е ясен въпреки варварския синтаксис.
Екзекуторът няма да се подаде, нито ще се поДДаде на натиск, но и "нови правила за атестиран" няма да има, защото с вманиачени сциентисти, които не виждат по-далеч от носа на своята специалност, никаква промяна не може да бъде направена. Екзекуторът беше заместник-министър и на мутрите, така че за никаква промяна не може да се говори. Екзекуторът продължава не промяната, а мутренско-варварската политика на унищожаване на университетите, на унижаване на колегията, на отблъскване на младите хора не само от професията, но и даже от следването.
Този, който няма да се поДДаде на натиск, трябваше да си поДаде оставката още в сряда, защото Общото събрание на Софийския университет е гласувало
с 205 гласа "против" двата проекта на решения на харвардски лустросаните.
Бил е подкрепен само от 3 гласа "за", а 10 са се въздържали.
Човек с достойнство след такъв вот в университета, в който е работил от десетилетия, включително и от колегите-делегати от природните факултети, вече трябваше да се е поДДал на чувството за срам, чест и достойнство, трябваше да си е поДал оставката и последно, но не и по важност:
Трябва да се извини на целокупната българска университетска общност за обидите и клеветите, с които я засипва, да продължи да си пише статиите и да публикува само на английски, да го цитират стотици пъти, да си се наслаждава и любува колкото иска на огромния си импактфактор.
До коментар [#2] от "agi49370681": Ректорът на Висшето училище по телекомуникации и пощи проф. Миглена Темелкова пише: "само една публикация в Scopus струва от 1000 евро нагоре". Това е вярно само ако се публикува в така наречения свдбоден достъп. За повечето списания това не е задължително - публикува се съвсем безплатно. (Например аз, като пенсионер, публикувам от три до шест статии годишно в списания реферирани в Scopus - тази година имам вече две публикации). Така че, който може - публикува, а който не може - си търси оправдания. Христо Н. Нанев
Впечатляващи публикации, въпреки, че доста са теоретични. Сега преценете колко бихте написали, ако около 1000 часа от времето годишно ви е заето с подготовка на лекции и упражнения, работа с дипломанти и други учебни дейности. Бъдете здрави и вие.
До коментар [#25] от "ban": Е, покрай теоретичните публикации имам и шест патента, девет защитили докторанта (не помня колко дипломанти) и снимки в основен американски учебник (с превод на немски и полски езици) по биохимия. Но пък ме ударихте по болното ми място: Винаги съм искал да преподавам, но бях "ненадежден" за комунистическата власт (а после беше вече късно).
Е, чак пък ненадежден, с тези специализации в чужбина? Но, все пак отговорете. Сега имате над 120 публикации. Колко бихте имали ако бяхте преподавател?
До коментар [#27] от "ban": Е, да тези специализации в чужбина - но за други пък бях възпрепятстван (но това са лични работи). А на настоятелния Ви въпрос: Заедно с публикациите ми в Български списания и на Български език имам общо около 150 до 160 публикации. И да, бих предпочел да имам щастието да преподавам в Университета, макар и с цената на по-малко публикации.
Тази професорка от ПУЦа защо лъже, в Елсевир (СКОПУС само индексира видимата научна продукция другото е научен шум) няма платени списания, плаща се само за открит достъп. Освен това акад. Денков е прав. в Елсевир има списания вкл. за уманитари и даже египтолози. Има издателства, които са платени, но има алтернатива (без хищнияеските списаниш).
Не може в 21в. учен да знае само руски и да не може да си напише стаията на ингилизки.
Нека се прави атестация, че таива пинокиовци има, че не е истина, отделно плагиати и крадци.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Ray
Рейтинг: 499 НеутралноТака нареченото "висше образование" е пълен фарс, никъде по света няма толкова много доктори, доценти, и професори
agi49370681
Рейтинг: 656 НеутралноА сега една друга гледана точка.
https://www.segabg.com/category-observer/i-aynshtayn-nyama-da-pokrie-novite-akademichni-iziskvaniya-na-mon
Ако 2/3 от нещата в статията горе са верни, то разбирам защо университетите протестират.
karatista
Рейтинг: 3561 Неутралноимаме идеални правила, но и най-убитите университети в цяла европа според класациите. а тия си играят да подреждат столовете на оркестъра на палубата на титаник.
further
Рейтинг: 275 НеутралноИмам две висши образования: едно в България и едно в САЩ. И за двете трябваше здравата да се трудя и съм доволен и от двете системи.
Иван K
Рейтинг: 2809 Весело"вариант, в който да налагаш квазистандарти за образование и наука, да произвеждаш зле подготвени студенти под претекст на академична автономия и същевременно да си пръв кандидат за още средства от държавната трапеза."
подписТази далавера дори не е "научно постижение" на българската академична общност. И тук ползват чуждестранен опит без да цитират източниците.
Не подценявайте далаверите.
Зле подготвените студенти е подвеждащо определение. Такива студенти често се оказват най-подготвените за далавери в България.
Според мен трябва да има класация в много под-дисциплини:
- далавери с еврофонзове;
- далавери с държавни срества;
- далавери с общински поръчки......
Gunners
Рейтинг: 1434 НеутралноДо коментар [#1] от "Ray":
Някои от доценти те и професорите пишат с правописни грешки.
kvasimodo
Рейтинг: 1442 НеутралноПромяна трябва да има. Във всички вузове е пълно с плагиати станали доценти и професори. За медицината - поне 90% от това което съм чел в дисертации е преписано, прекопирано, в най-добрият случай прерас.зказано.
"Което беше порок стана обичай" - Сенека"Научните им постижения" звучат за всеки четящ лекар като нещо познато прочетено в Мед-лайн и подобни сайтове. Един от номерата е, че било направено за първи път в България. ОК но това не е научно откритие а приложение на нещо направено и открито вече. Адмирации за този, който го прилага. но за това нека да получава ДОБРО ЗАПЛАЩАНЕ а не да се кичи с титли.
Когато направиш нещо ново ОК бъди доцент и професор.
Ramon Asvalda
Рейтинг: 1271 ВеселоДо коментар [#1] от "Ray":
Като влязох на лекция при така наречения доцент по икономика и започна разговор с друг студент, колко хубаво нещо е комунизма, излязох, прибрах се, изкъпах се и никога не се върнах повече :))
Кои знае колко икономисти е обучил... Сигурно доста от тях са в парламента и взимат важни решения...
БОНГО
Рейтинг: 2523 Неутралнои все пак там четем:
"Излиза, че трябва да имаш близо 10 статии в Scopus. Но знаете ли колко струва само една публикация в тази база - от 1000 евро нагоре. Кой млад учен може да инвестира такава сума?" пита ректорът на Висшето училище по телекомуникации и пощи проф. Миглена Темелкова. В нейния университет например бюджетът за наука е 50 хил. лв., които биха стигнали за публикуването на 25 статии, т.е. по 1/3 статия на преподавател. "
За голяма част от хуманитарните науки не важи. И все пак освен списания, във всяка област има достатъчно добри конференции, конгреси, семинари и прочее, коити публикуват след това научните доклади.
Настрана , че 50 хил. лв. за научна дейност на висше училище е нищожна сума, но телекомуникации се изучават, какар и с различен акцент в поне десет български университета! Доколко пощенското дело се нуждае от висшо образование държа да остана невеж по въпроса.
Мисля, че грешката на Фенков е, че тръгна от преподавателите. Трябваше да тръгне от университетите! Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem
Димка Гочева
Рейтинг: 450 НеутралноСтатията е прекалено обща и пълна само с празни приказки. Няма никакви конкретни примери и доказателства, нито за споменатото като лоша практика у нас, нито за добрите примери по света.
димка гочеваНяма нито една препратка, нито една референция, нито една конкретизация, нито една бележка под линия, нито едно заглавие в библиография. И този пасквил ще ни критикува! Ами, вижте например, почти 100-те критерия за атестиране на преподавателите във ФФ на СУ, а ако има универститети, в които индивидуалната атестационна карта е повърхностна и смехотворна, ами, дайте линк към техните сайтове.
Към индивидуалните атестационни карти, с които ни атестират във ФФ с техните почти 100 критерия, линкът е публично достъпен. Намерете го на сайта на ФФ, дайте го, господа журналисти от "Дневник", после изнамерете и атестационните карти и на преподавателите от "лошите" университети. Дайте ги и като линк, или като резюме в публикацията, белким нещо разберем и за нарочените като "лоши" университети.
Димка Гочева
Рейтинг: 450 НеутралноОсвен това има прекалено много правописни и пунктуационни грешки, но това вече за "Дневник" е стандарт. Презрение към родния език.
димка гочеваСатана Ликующий
Рейтинг: 1736 НеутралноВижте, доцент и професор са наименования на ДЛЪЖНОСТИ на преподаватели в университет. В Италия всички учители се назовават професори. Учител във висше учебно заведение е доцентът и професорът. Това е тежък и неблагодарен труд, ако съвестно се изпълнява. В България всички преподаватели преподават. на Запад някои не преподават а се занимават с изследователска дейност. В България поради мизерията в университетите е трудно да се твори. И не само това. на Запад има силна връзка между университетите и промишленността. В България промишлеността отсъства и няма кой да подкрепи и използва научните изследвания. Без подкрепа, без финансиране науката не вирее.
Само простите хора си мислят, че има прости неща!Българските професори и доценти са в голямата си част са добре информирани и кадърни специалисти. Най-добрите не са вече български. Вижте, има разбира се всякакви хора в Университетите. Но ви моля да се замислите малко. Какво ще стане в България ако унижим, принизим и смачкаме тези образовани хора?
gianni
Рейтинг: 1429 НеутралноДо коментар [#9] от "БОНГО":
Пощите преди станат университет бяха полувисш институт с характер на ПУЦ. Така наречената ректора лъже или не знае, че почти всички статии реферирани от Скопус са безплатни. Много малко са платени, а също трябва да се плати, ако са open source.
gianni
Рейтинг: 1429 НеутралноДо коментар [#12] от "Сатана Ликующий":
Само преподават, драги, и не се занимават с наука,
преподавателите. Едва ли някъде по света има професор в университет, който да няма 10 цитирани в Скопус статии. Освен разбира се в републиките на бившето сесесере.ч
Сатана Ликующий
Рейтинг: 1736 ВеселоДо коментар [#14] от "gianni":
Само простите хора си мислят, че има прости неща!Любезни, занимават се с наука! Но за Скопус, извинявай ако те уплаша!, трябват условия 20 пъти по-добри от съществуващите в нашите университети. И наличието на функционираща индустрия за техническите науки. Разбираш ли, мили, наука на гола поляна не става. Само с мита за Нютон, който се излежавал под ябълката и изведнъж ... една ябълка го праснала по главата ... и той се досетил ... това са митове. Науката става в скъпи лаборатории, в добри условия, в добро обкръжение. България не може да роди Кейс, Милтън и други икономисти, понеже ... няма икономика въобще. Разбираш ли ... за да те удари ябълката на познанието по главата ... все пак ... трябва да има ... 1бълково дърво и някой да отгледа и да се грижи за него.
Aleksandar Tsenov
Рейтинг: 5 НеутралноДо коментар [#13] от "gianni":
Пълни глупости!
gianni
Рейтинг: 1429 НеутралноПоне половината от статиите в областта на техниката представени в списания или конференции в Скопус са изцяло с компютърни модели. В друга голяма пък не са нужни някакви скъпи експериментални апаратури които ги няма у нас. За статии в Скопус трябва глава, желание и труд. То дори в един Алжир не можеш да станеш доктор без статия в Скопус. У нас обаче може да станеш професор и ректор.
gianni
Рейтинг: 1429 НеутралноВ България съпротивата е голяма защото ще се окаже, че по-голямата част от професорите ще си загубят титлите, а доста университети пък трябва да спуснат кепенците. Затова трябва да се направи временен преходен модел. Да се въведат университетски професори и доценти, които отговарят на национални критерии и професори и доценти, които отговарят само на критериите ба съответния ВУЗ. Първите могат да бъдат ръководители на научни договори със средства от държавата и ЕС, могат да водят докторанти и участват в научните комисии. Вторите, като директорката на бившия ПИС "Аврам Стоянов" станал университет, си гледат даскалъка и да не се изказват за неща, които не са им ясни.
Димка Гочева
Рейтинг: 450 НеутралноТози клеветнически пасквил защо е анонимен?
димка гочеваНаписан от страхлив анонимен клеветник, публикуван от подлеците от "Дневник":
в защита на екзекуторите на нашето образование и наука,
ругатели на Отечеството и на родния език.
Сигурна съм, че анонимният клеветник получава заплата и от българските данъкоплатци, от държавна институция,
и на хранилката на ИПИ хрупа.
Анонимен клеветник, който не може да пише грамотно на български.
Димка Гочева
Рейтинг: 450 НеутралноФиналът на статията на анонимния клеветник:
димка гочева"Не може обаче да има приемлив за обществото като цяло, гражданите и икономиката вариант, в който да налагаш квазистандарти за образование и наука, да произвеждаш зле подготвени студенти под претекст на академична автономия и същевременно да си пръв кандидат за още средства от държавната трапеза."
Заради това пасквилът е анонимен, присъдата е издадена за цялото българско висше образование: налага "квазистандарти за образование и наука", произвежда "зле подготвени студенти под претекст на академична автономия"...
Анонимният клеветник не знае, че университетите имат друга по-висша и духовна мисия, и че не ПРОИЗВЕЖДАТ студенти, а работят с хора, с уникални човешки същества. В изреченията, в които няма груби правописни и/или пунктуационни грешки, като компенсация на това има присъди, които осъждат на екзекуция университетите.
Димка Гочева
Рейтинг: 450 НеутралноОще един цитат от клеветническата хула на анонимния клеветник:
димка гочева"2. При отказ на министър Денков да се подаде на натиск да въведе новите правила за атестиран и само желаещите да преминат през тях да се възползват от предвидените бонуси на стойност 20 млн. лева."
Две правописни и две пунктуационни грешки в едно изречение.
Е, смисълът е ясен въпреки варварския синтаксис.
Екзекуторът няма да се подаде, нито ще се поДДаде на натиск, но и
"нови правила за атестиран" няма да има, защото с вманиачени сциентисти, които не виждат по-далеч от носа на своята специалност, никаква промяна не може да бъде направена.
Екзекуторът беше заместник-министър и на мутрите, така че за никаква промяна
не може да се говори.
Екзекуторът продължава не промяната, а мутренско-варварската политика на унищожаване на
университетите, на унижаване на колегията, на отблъскване на младите хора не само от професията, но и даже от следването.
Този, който няма да се поДДаде на натиск, трябваше да си поДаде оставката още в сряда, защото Общото събрание на Софийския университет е гласувало
с 205 гласа "против" двата проекта на решения на харвардски лустросаните.
Бил е подкрепен само от 3 гласа "за", а 10 са се въздържали.
Човек с достойнство след такъв вот в университета, в който е работил от десетилетия, включително и от колегите-делегати от природните факултети,
вече
трябваше да се е поДДал на чувството за срам, чест и достойнство,
трябваше да си е поДал оставката и
последно, но не и по важност:
Трябва да се извини на целокупната българска университетска общност
за обидите и клеветите, с които я засипва, да продължи
да си пише статиите и да публикува само на английски,
да го цитират стотици пъти,
да си се наслаждава и любува колкото иска на огромния си импактфактор.
npj45368855
Рейтинг: 286 НеутралноДо коментар [#2] от "agi49370681":
Ректорът на Висшето училище по телекомуникации и пощи проф. Миглена Темелкова пише: "само една публикация в Scopus струва от 1000 евро нагоре". Това е вярно само ако се публикува в така наречения свдбоден достъп. За повечето списания това не е задължително - публикува се съвсем безплатно. (Например аз, като пенсионер, публикувам от три до шест статии годишно в списания реферирани в Scopus - тази година имам вече две публикации). Така че, който може - публикува, а който не може - си търси оправдания.
Христо Н. Нанев
ban
Рейтинг: 887 ВеселоДо коментар [#22] от "npj45368855":
Колега, ама нещо в скопус не намирам вашето име. Ако може линк?!
npj45368855
Рейтинг: 286 НеутралноДо коментар [#23] от "ban":
Линк казваш, ето:
https://scholar.google.com/scholar?hl=en&as_sdt=0,5&q=c+nanev&oq=c
ѝ ако има проблем, обади се пак.
Бъди здрав,
Христо
ban
Рейтинг: 887 НеутралноДо коментар [#24] от "npj45368855":
Впечатляващи публикации, въпреки, че доста са теоретични. Сега преценете колко бихте написали, ако около 1000 часа от времето годишно ви е заето с подготовка на лекции и упражнения, работа с дипломанти и други учебни дейности.
Бъдете здрави и вие.
npj45368855
Рейтинг: 286 НеутралноДо коментар [#25] от "ban":
Е, покрай теоретичните публикации имам и шест патента, девет защитили докторанта (не помня колко дипломанти) и снимки в основен американски учебник (с превод на немски и полски езици) по биохимия. Но пък ме ударихте по болното ми място: Винаги съм искал да преподавам, но бях "ненадежден" за комунистическата власт (а после беше вече късно).
ban
Рейтинг: 887 ЛюбопитноДо коментар [#26] от "npj45368855":
Е, чак пък ненадежден, с тези специализации в чужбина? Но, все пак отговорете.
Сега имате над 120 публикации. Колко бихте имали ако бяхте преподавател?
npj45368855
Рейтинг: 286 НеутралноДо коментар [#27] от "ban":
Е, да тези специализации в чужбина - но за други пък бях възпрепятстван (но това са лични работи). А на настоятелния Ви въпрос: Заедно с публикациите ми в Български списания и на Български език имам общо около 150 до 160 публикации. И да, бих предпочел да имам щастието да преподавам в Университета, макар и с цената на по-малко публикации.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Чарли
Рейтинг: 1603 ВеселоДо коментар [#23] от "ban":
Russia delenda est ---- Путин kiss май ЕС! ----- www. деньги .ru.net :-)И твоето не се вижда. Линк?
Чарли
Рейтинг: 1603 ВеселоДо коментар [#25] от "ban":
Russia delenda est ---- Путин kiss май ЕС! ----- www. деньги .ru.net :-)Ама нали в БАН не преподавате?
olimpipanov
Рейтинг: 784 НеутралноТази професорка от ПУЦа защо лъже, в Елсевир (СКОПУС само индексира видимата научна продукция другото е научен шум) няма платени списания, плаща се само за открит достъп. Освен това акад. Денков е прав. в Елсевир има списания вкл. за уманитари и даже египтолози. Има издателства, които са платени, но има алтернатива (без хищнияеските списаниш).
Не може в 21в. учен да знае само руски и да не може да си напише стаията на ингилизки.
Нека се прави атестация, че таива пинокиовци има, че не е истина, отделно плагиати и крадци.