
© Reuters
Най-добри са резултатите на основания през 1973 г. от Джордж Сорос Quantum Fund - 35 млрд. долара след облагане с данъци.
Десетте най-големи хедж фонда в света са изпреварили по печалба топ банките през втората половина на миналата година, съобщи в. "Файненшъл таймс".
Те са спечелили за своите клиенти 28 млрд. долара, което е с 2 млрд. долара повече от чистата печалба общо на Goldman Sachs, JPMorgan, Citigroup, Morgan Stanley, Barclays и HSBC. В най-големите фондове работят по няколкостотин души, докато в шестте банки - над 1 млн.
Според данни на изданието хедж фондовете от топ 10 са донесли на инвеститорите си 182 млрд. долара от създаването си. Най-добри са резултатите на основания през 1973 г. от Джордж Сорос Quantum Fund - 35 млрд. долара след облагане с данъци.
Фондът на Джон Полсън Paulson&Co е близо до Quantum, след като за последните шест месеца на 2010 г. е донесъл печалба от 5.8 млрд. долара на вложителите. От създаването си през 1994 г. Pauson&Co е осигурил на инвеститорите в него 32.2 млрд. долара.
Данните са по анализи на компанията LCH Investments, инвеститор в хедж фондове, управлявана от групата Edmond de Rothschild.
Преди пика на кризата инвестиционните банки често бяха сравнявани с хедж фондовете, въпреки възраженията на мениджърите на фондовете, че банките се финансират с повече заемни средства от тях.
Сравнението между печалбите на хадж фондовете и банките съвсем не е перфектно, посочва и "Файненшъл таймс". Това е така заради разликите в капитала, с който двата вида институции разполагат, и източниците на средства. Цифрите обаче предлагат един вид скала за сравнение за възвръщаемостта на фондовете.
thedreamer
Рейтинг: 225 НеутралноНормално - регулациите за фондовете са доста по-малко.
niakoi_si
Рейтинг: 660 НеутралноМного свободни пари се търкалят. И се множат. Пак почна балонирането.
Това значи едно - жестока инфлация в недалечно бъдеще.
roamer
Рейтинг: 416 НеутралноМалко остана...
mumi
Рейтинг: 453 НеутралноКак няма да са на печалба като почти от всяко нещо, което си купувате - храна /ориз, зърно, кафе, какао и т.н./ гориво, текстил /памук/, поне 20% от цената отива директно при тях - хедж фондове и банки, които взимат заеми при нулеви лихви от централните банки и след това ги инвестират в суровините, които после вие си купувате на двойно по-високи цени. А иначе реколтата била лоша или имало размирици!
Преди същото беше с цените на имотите - значителна част от цената отиваше директно при спекулантите, които надуваха цените за крайните купувачи.
Паразити, които смучат от гостоприемника, а той се чуди, че изнемогва и отслабва.
InmoInvestments
Рейтинг: 823 НеутралноБлагодарение на кризата и покачващите се цени на петрола, от миналата седмица досега съм спечелил една много добра сума.
You can get much farther with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. Al CaponeИ това е работа.
nasko'geo
Рейтинг: 468 НеутралноДо коментар [#5] от "InmoInvestments":
И си тук да се похвалиш ли ? Хе хее ! Браво юнак !
mumi
Рейтинг: 453 НеутралноДо коментар [#5] от "InmoInvestments":
Такива като тебе са като мародерите. Но помнете, че много добре не е на добре!
bennito
Рейтинг: 388 НеутралноДа не забравяме и разликата в разходите за заплати и премии на банките и тези на фондовете..... това е поток от пари, който вместо да отиде в печалбата се отправя като разход за управлението.