БАКБ, Инвестбанк, Интернешънъл асет банк, Общинска банка, ПИБ, Тексимбанк, Търговска банка Д, ЦКБ, както и КТБ - добре са ги обособили в една групичка..... :-)!!!!
Публикувано през m.dnevnik.bg
НЕ на ДС и русофилите (вкл. Бойко Борисов)! НОВ ВСС! НОВ ГЛАВЕН ПРОКУРОР! РЕАЛНА СЪДЕБНА РЕФОРМА! Мавродиев (КФН) - вън от държавните институции!
Затова Горанов иска да има няколко млрд, под ръка ,защото БНБ и КФН не си гледат работата.Вместо да им поискат оставките ,искат заеми да замазват некадърнистта/подкупността/ им.
"В анализ на ситуацията след лятото 2014 г. от ЕК посочват, че външните оценки на КТБ са показали сериозни недостатъци при идентифицирането на риска от кредитиране на свързани лица."
Кои са тия "външни оценки"? На "вътрешните" поръчкови на #Кой одитори? Дето приложиха методи на оценка, които не са прилагани към нито една българска банка, включително и клоновете на чуждите такива? ЕК ги мързи да си мръднат задника да разберат какво точно се случи с КТБ. Поне да посочат една страна в ЕС, която сама си е бутнала системна банка...
Статията повдига основателен въпрос защо Иван Искров и Стоян Мавродиев не са арестувани и съдени за престъпления срещу националната финансова стабилност.
И децата знаят, че каквото е КТБ, това е цялата местна банкова лига. При празен Ф
Положението наистина е сериозно и предпазливото поведение на Борисов показва, че е съвсем наясно с рисковете и готовността на определена група проруски "играчи" да дестабилизират страната.
Вместо да се куми - трябва скоростно да арестува 30-40 добре известни имена. Проблемът е, че с повечето от тях е играл белот или друго.
В дъното на поредния опит за дестабилизация стои агресивната хибридна атака на Кремъл, целяща разнобой в ЕС на всяка цена. След предишните посещения по темата сигурност, идва и шефът на ФБР.Явно плановете на Путин са известни и списъка с предателите ще е на бюрото на Борисов.
Ще има големи заглавия и извънредни новини. Така е, когато си имаш работа с негодно джудже, обладано от големи мераци.
Фокуса на Брюксел е в забелязаните "Прекомерни дисбаланси". За тези, които не разбират какво означава това, а се изказват неподготвени - това означава, че има дисбаланс на пазара. Или става въпрос, че няма подходяща среда за конкуренция в макроикономически план. Освен това се наблюдава и сериозна разлика между чуждестранните банки и местните такива при описването на активите им. Това идва да каже, че е възможно да са допускани грешки при оценката им и налага мерки от страна на институциите. Тези мерки вече са предприети - Горанов не случайно каза, че ще се направи цялостен одит на всички институции по единна методология за да се види за какво иде реч. Дисбаланса (липса на баланс, неравновесие) обаче в никакъв случай не означава, че проблема е само и единствено в местните банки. Нека да не се спекулира по този въпрос... Все пак става дума за много сериозна тема, която е строго икономически насочена... Може накрая да се окаже, че именно в чуждите банки нещата са много по-зле, но това ще го разберем чак след одита...
„Чрез правилното и стратегическо използване на пропагандата можете да направите така, че хората да виждат Раят като Ад и Адът като Рай.“
Може да сме кртични към Брюксел, но в пъти по критични трябва сме към тези, на които плащаме да ни пазят от крадците - БНБ, КФН, ДАНС, прокуратура, МВР - всичките дружно спяха ( предполагам и след правилно "мотивиране", след това действаха като слон в стъкларски магазин, та ако е имало нещо дето да остане здраво и него да натрошат.
Та затова, първи към нашите, дето им плащаме и после към чиновниците, дето са доста далеч от нашата действителност.
Първо да потърсим сметка на назначените от нас да ни пазят - БНБ, ДАНС, прокуратура,МВР и след това да търсим сметка на брюкселските чиновници.
Те не само спаха, докато ни крадяха, но след това така действаха, та хен да прикрият крадците, хем да довършат всичко, което можеше да се спаси.
И какво? Разделени са по собственост. Българска и чужда. Чуждите са в друга категория. Трябвало е гръцките да ги сложат в трета категория, че те са си съвсем друг филм, горките. А иначе е ясно ясно че Брюксел ще си пази западните банки.
[quote#5:"The Dark Prince Of Bankya"]Мавродиев ще иска ли наказание за тия от Брюксел? Разпространяват информация която може да доведе до паника... [/quote]
Да им тресне една 10 милиардна глоба и Черешовия борсаджия ще върже бюджета за следващата година.
Този анализ (72 страници) на ЕК не е само за банките, а за цялостната икономическа ситуация в България. Той показва какво е истинското състояние, а не това което ни казват политиците в предизборното си говорене.
Brussels, 26.2.2015
SWD(2015) 22 final
COMMISSION STAFF WORKING DOCUMENT
Country Report Bulgaria 2015
А дали не е и делил с тях,никой не знае но като гледам как завоалира търсенето на парите от КТБ ми навява мисли че всички са знаели и умишлено са си мълчали.
И всичко това,при наличие на институции,които са длъжни да следят риска на банките.Борисов уволнявай!Няма нужда от некадърници,като Искров и Мавродиев.Докато се чудиш,може и друга банка да се сгромоляса.
[quote#14:"atomicdreams"] А иначе е ясно ясно че Брюксел ще си пази западните банки.[/quote]
Колко години ще са им нужни на ватенките да вденат, че НИЕ сме Брюксел. Безброй години да имат, пак няма да вденат. Те си вярват, че Слънцето изгрява от Спаската кула. Египетски комунизъм.
До коментар [#21] от "atomicdreams":
Вие май наистина не разбирате? Какво ще спечели Брюксел ако се компрометират българските банки и стях цялата банкова система в България?
И да и България и Бруксел в случая имат еднакъв интерес , стабилна финансова система в България.
Разбира се те не могат да ни свършат цялата работа, или да вкарат полиция за да проверят дали Искров им подава вярната информация.
Ние сме тия дето трябва да вкарат в затвора чиновниците от БНБ и КФН.
И най-глупавия руски трол не би заменил, най-бедната част от Европа, за което и да е място в Русия. И в същото време - несъзнателно, прави всичко възможно България да прилича на примитивната и деградирала Русия.
Аз, като клиент, не виждам много разлика в поведението на КТБ и Уникредит например. Освен, че депозитите в КТБ бяха със съмнително големи лихвени проценти, и двете банки даваха кредити при антибизнес условия и манипулируеми лихвени проценти от тях както им скимне. Защо Брюксел прави разлика между мести и чужди собственици на банките? и двете страни нямат нормална банкова практика, както е в Австрия, Германия...
КТБ изяде боя, едва ли не излезе че е главния виновник за кризата в БГ, малко шум в парламента за вид че демокрацията я има някъде, без обаче да има пряко заплахи да свалят Искров.
На одиторите им дадоха по канчето, на бизнеса и медиите също по някоя хубава глоба много да не лаят и сега на финишна права в комбинация с Горанов на път към нови дългове било то ушким рефинансиранена стари, било то бюджетен дефицит на правителството, Искров поразително сух се измъква от кашата.
Даже на Дянков не му се удаде да добута ГЕРБ до края на първия мандат, и му се наложи да подаде оставка барабар с правителството, но при Искров това въобще не се наложи, значи мошеничеството се развива на върха по добре от очакваното.
Хайде да видим ФБР ще успее ли да разбърка малко шапките в БГ.
Добре е, че поне на работно ниво човек може да получи отвън по реална оценка какво става вътре в страната, че контрола с банките е слаб е съвсем очевидно, и без натиск отвън няма сила която да го промени. Няма как с една глоба на един одитор нещо да се промени. Къде ги дават обещенията за реформи българските политиците е едно, а къде се пука системата е съвсем друго.
Щом финансовия министър се е засилил да променя баланса на дълга от приблизителните 50/50 външен и вътрешен в полза на външния, значи е ясно колко са добре българските банки, колкото и да ни ги хвалят българската държавата не ги предпочита пред външните, била по добра външната конюктурата, поредния ПР и прах в очите.
Нали тези външни инвеститори ни гледат под лупа икономиката и виждат един минимален ръст и куп обвързаности да се изразим по меко и трудно управляем бюджетен дефицит.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
xyha
Рейтинг: 953 НеутралноВъв втората са тези с чуждестранна собственост.
Искат да затрият българските , за да си насадят свойте - сценарии Гърция - сбогом независимост здравей ЕСссР.
mr.kiril
Рейтинг: 409 НеутралноБАКБ, Инвестбанк, Интернешънъл асет банк, Общинска банка, ПИБ, Тексимбанк, Търговска банка Д, ЦКБ, както и КТБ - добре са ги обособили в една групичка..... :-)!!!!
НЕ на ДС и русофилите (вкл. Бойко Борисов)! НОВ ВСС! НОВ ГЛАВЕН ПРОКУРОР! РЕАЛНА СЪДЕБНА РЕФОРМА! Мавродиев (КФН) - вън от държавните институции!Публикувано през m.dnevnik.bg
hodounski
Рейтинг: 2627 НеутралноЗатова Горанов иска да има няколко млрд, под ръка ,защото БНБ и КФН не си гледат работата.Вместо да им поискат оставките ,искат заеми да замазват некадърнистта/подкупността/ им.
fortunes
Рейтинг: 524 НеутралноСпокойно! 16 млрд. "не"-дълг ще оправят работата. Ако трябва, ще се вземе още "не"-дълг. Важното е местните банкови барони да бъдат стабилизирани.
Публикувано през m.dnevnik.bg
Индивидуален паметник на културата
Рейтинг: 653 ВеселоМавродиев ще иска ли наказание за тия от Брюксел? Разпространяват информация която може да доведе до паника...
Мечтая за България, в която пожарникарите са просто пожарникари.Да си преработват доклада докато е време.
abygale
Рейтинг: 581 Неутрално"В анализ на ситуацията след лятото 2014 г. от ЕК посочват, че външните оценки на КТБ са показали сериозни недостатъци при идентифицирането на риска от кредитиране на свързани лица."
Кои са тия "външни оценки"? На "вътрешните" поръчкови на #Кой одитори? Дето приложиха методи на оценка, които не са прилагани към нито една българска банка, включително и клоновете на чуждите такива? ЕК ги мързи да си мръднат задника да разберат какво точно се случи с КТБ. Поне да посочат една страна в ЕС, която сама си е бутнала системна банка...
Schopenberg
Рейтинг: 638 НеутралноСтатията повдига основателен въпрос защо Иван Искров и Стоян Мавродиев не са арестувани и съдени за престъпления срещу националната финансова стабилност.
Navigare Necesse EstИ децата знаят, че каквото е КТБ, това е цялата местна банкова лига. При празен Ф
Schopenberg
Рейтинг: 638 НеутралноПоложението наистина е сериозно и предпазливото поведение на Борисов показва, че е съвсем наясно с рисковете и готовността на определена група проруски "играчи" да дестабилизират страната.
Navigare Necesse EstВместо да се куми - трябва скоростно да арестува 30-40 добре известни имена. Проблемът е, че с повечето от тях е играл белот или друго.
Schopenberg
Рейтинг: 638 НеутралноВ дъното на поредния опит за дестабилизация стои агресивната хибридна атака на Кремъл, целяща разнобой в ЕС на всяка цена. След предишните посещения по темата сигурност, идва и шефът на ФБР.Явно плановете на Путин са известни и списъка с предателите ще е на бюрото на Борисов.
Navigare Necesse EstЩе има големи заглавия и извънредни новини. Така е, когато си имаш работа с негодно джудже, обладано от големи мераци.
nikitovanch
Рейтинг: 696 НеутралноФокуса на Брюксел е в забелязаните "Прекомерни дисбаланси". За тези, които не разбират какво означава това, а се изказват неподготвени - това означава, че има дисбаланс на пазара. Или става въпрос, че няма подходяща среда за конкуренция в макроикономически план. Освен това се наблюдава и сериозна разлика между чуждестранните банки и местните такива при описването на активите им. Това идва да каже, че е възможно да са допускани грешки при оценката им и налага мерки от страна на институциите. Тези мерки вече са предприети - Горанов не случайно каза, че ще се направи цялостен одит на всички институции по единна методология за да се види за какво иде реч. Дисбаланса (липса на баланс, неравновесие) обаче в никакъв случай не означава, че проблема е само и единствено в местните банки. Нека да не се спекулира по този въпрос... Все пак става дума за много сериозна тема, която е строго икономически насочена... Може накрая да се окаже, че именно в чуждите банки нещата са много по-зле, но това ще го разберем чак след одита...
„Чрез правилното и стратегическо използване на пропагандата можете да направите така, че хората да виждат Раят като Ад и Адът като Рай.“abygale
Рейтинг: 581 Неутрално"От БНБ не са коментирали изводите в анализа..."
Искрофф, какво чакаш, подавай оставка!
tsvetko_51
Рейтинг: 1780 НеутралноМоже да сме кртични към Брюксел, но в пъти по критични трябва сме към тези, на които плащаме да ни пазят от крадците - БНБ, КФН, ДАНС, прокуратура, МВР - всичките дружно спяха ( предполагам и след правилно "мотивиране"
, след това действаха като слон в стъкларски магазин, та ако е имало нещо дето да остане здраво и него да натрошат.
Та затова, първи към нашите, дето им плащаме и после към чиновниците, дето са доста далеч от нашата действителност.
tsvetko_51
Рейтинг: 1780 НеутралноПърво да потърсим сметка на назначените от нас да ни пазят - БНБ, ДАНС, прокуратура,МВР и след това да търсим сметка на брюкселските чиновници.
Те не само спаха, докато ни крадяха, но след това така действаха, та хен да прикрият крадците, хем да довършат всичко, което можеше да се спаси.
16bit
Рейтинг: 579 НеутралноДо коментар [#2] от "mr.kiril":
И какво? Разделени са по собственост. Българска и чужда. Чуждите са в друга категория. Трябвало е гръцките да ги сложат в трета категория, че те са си съвсем друг филм, горките. А иначе е ясно ясно че Брюксел ще си пази западните банки.
Billy Bob Montana
Рейтинг: 8 Весело[quote#5:"The Dark Prince Of Bankya"]Мавродиев ще иска ли наказание за тия от Брюксел? Разпространяват информация която може да доведе до паника... [/quote]
Да им тресне една 10 милиардна глоба и Черешовия борсаджия ще върже бюджета за следващата година.
BlueWater
Рейтинг: 1044 ЛюбопитноТози анализ (72 страници) на ЕК не е само за банките, а за цялостната икономическа ситуация в България. Той показва какво е истинското състояние, а не това което ни казват политиците в предизборното си говорене.
bulgaria_en.pdf
Brussels, 26.2.2015
SWD(2015) 22 final
COMMISSION STAFF WORKING DOCUMENT
Country Report Bulgaria 2015
Including an In-Depth Review on the prevention and correction of macroeconomic imbalances
http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/csr2015/cr2015_
hodounski
Рейтинг: 2627 НеутралноДо коментар [#8] от "Schopenberg":
Той си каза ,ако ги пипне ,ще изскочи още някой запис
jza49480915
Рейтинг: 466 НеутралноДо коментар [#8] от "Schopenberg":
А дали не е и делил с тях,никой не знае но като гледам как завоалира търсенето на парите от КТБ ми навява мисли че всички са знаели и умишлено са си мълчали.
Роси
Рейтинг: 7886 НеутралноИ всичко това,при наличие на институции,които са длъжни да следят риска на банките.Борисов уволнявай!Няма нужда от некадърници,като Искров и Мавродиев.Докато се чудиш,може и друга банка да се сгромоляса.
Schopenberg
Рейтинг: 638 Неутрално[quote#14:"atomicdreams"] А иначе е ясно ясно че Брюксел ще си пази западните банки.[/quote]
Navigare Necesse EstКолко години ще са им нужни на ватенките да вденат, че НИЕ сме Брюксел. Безброй години да имат, пак няма да вденат. Те си вярват, че Слънцето изгрява от Спаската кула. Египетски комунизъм.
16bit
Рейтинг: 579 НеутралноДо коментар [#20] от "Schopenberg":
Ние ли сме Брюксел? Айде бе... Брюксел си е Брюксел, свали ги тези розови очила.
iak
Рейтинг: 1812 НеутралноДо коментар [#21] от "atomicdreams":
И най-глупавия руски трол не би заменил, най-бедната част от Европа, за което и да е място в Русия. И в същото време - несъзнателно, прави всичко възможно България да прилича на примитивната и деградирала Русия.Вие май наистина не разбирате? Какво ще спечели Брюксел ако се компрометират българските банки и стях цялата банкова система в България?
И да и България и Бруксел в случая имат еднакъв интерес , стабилна финансова система в България.
Разбира се те не могат да ни свършат цялата работа, или да вкарат полиция за да проверят дали Искров им подава вярната информация.
Ние сме тия дето трябва да вкарат в затвора чиновниците от БНБ и КФН.
marij57
Рейтинг: 237 НеутралноАз, като клиент, не виждам много разлика в поведението на КТБ и Уникредит например. Освен, че депозитите в КТБ бяха със съмнително големи лихвени проценти, и двете банки даваха кредити при антибизнес условия и манипулируеми лихвени проценти от тях както им скимне. Защо Брюксел прави разлика между мести и чужди собственици на банките? и двете страни нямат нормална банкова практика, както е в Австрия, Германия...
Teaser
Рейтинг: 409 НеутралноНе спестявайте на Банка Алианц, че местното участие е 51% и контрола не е чуждестранен, моля!!!!
2leva
Рейтинг: 531 ЛюбопитноИскров до тук изигра картите си много добре.
КТБ изяде боя, едва ли не излезе че е главния виновник за кризата в БГ, малко шум в парламента за вид че демокрацията я има някъде, без обаче да има пряко заплахи да свалят Искров.
На одиторите им дадоха по канчето, на бизнеса и медиите също по някоя хубава глоба много да не лаят и сега на финишна права в комбинация с Горанов на път към нови дългове било то ушким рефинансиранена стари, било то бюджетен дефицит на правителството, Искров поразително сух се измъква от кашата.
Даже на Дянков не му се удаде да добута ГЕРБ до края на първия мандат, и му се наложи да подаде оставка барабар с правителството, но при Искров това въобще не се наложи, значи мошеничеството се развива на върха по добре от очакваното.
Хайде да видим ФБР ще успее ли да разбърка малко шапките в БГ.
2leva
Рейтинг: 531 НеутралноДо коментар [#16] от "BlueWater":
Добре е, че поне на работно ниво човек може да получи отвън по реална оценка какво става вътре в страната, че контрола с банките е слаб е съвсем очевидно, и без натиск отвън няма сила която да го промени. Няма как с една глоба на един одитор нещо да се промени. Къде ги дават обещенията за реформи българските политиците е едно, а къде се пука системата е съвсем друго.
Щом финансовия министър се е засилил да променя баланса на дълга от приблизителните 50/50 външен и вътрешен в полза на външния, значи е ясно колко са добре българските банки, колкото и да ни ги хвалят българската държавата не ги предпочита пред външните, била по добра външната конюктурата, поредния ПР и прах в очите.
Нали тези външни инвеститори ни гледат под лупа икономиката и виждат един минимален ръст и куп обвързаности да се изразим по меко и трудно управляем бюджетен дефицит.