Тоя малко се е объркал, фирмата занапред ще страда от тотална липса на клиенти.
Медведев, Дмитрий Анатольевич, очевАдно е решил след време като го съди международния трибунал в Хага да се обяви за НЕВМЕНЯЕМ, и затова в момента дрънка такива безумици, подготвя си защитата.
"Мосак Фонсека" ще продължи да работи по същия начин, обяви един от основателите й"
Не съм се съмнявал даже в това. Докато международните финансови правила и закони разрешават дейността на офшорни компании като Мосак Фонсека те ще продължат да си бачкат на пълни обороти.
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
Ами какъв е проблемът, не мога да разбера? Дейността на фирмата е напълно законна в юрисдикцията в която се намира, спазва всички местни закони, плаща си съответните данъци и прочее. Ако някой има недоволен, всяка държава може така да си промени законите, за да ограничава дейностите от които е недоволна. Или да упражнява натиск на Панама да промени режима. От самата фирма какво искат?
Има фирми, които произвеждат огнестрелно оръжие, нервнопаралитичен газ, и всякакви гадости, с които други фирми торят растенията и хората ядат отрови - всичко също толкова законно, те седнали с една адвокатска кантора да се занимават.
След скандала с "Панамските досиета" числото на регистрираните в САЩ фиктивни компании може да се увеличи и вместо да крият пари в Белиз, Панама или Каймановите острови, мнозина ще се насочат към САЩ. "Това е безспорно, защото за разлика от ЕС САЩ не предприемат никакви действия за решаването на този проблем", казва Хедър Лоу, директор по международните въпроси в Global Financial Integrity. http://www.segabg.com/article.php?id=798695
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на ток
"Ние не възнамеряваме да спрем работа в предоставянето на тези услуги и да отидем да отглеждаме банани или да се захванем с нещо друго", подчерта Юрген Мосак.
__________
Ми според действащите международни закони и насърчаваните от САЩ реформи в законодателствата тези които са публикували информация от международния консорциум на разследващите журналисти може да носят отговорност също както жълтина журналистите и да си плащат за тарикатлъка да бият тъпаните с евтини и пикантни новинки !
[quote#11:"Граждани за Европейско либерално беззаконие"]След скандала с "Панамските досиета" числото на регистрираните в САЩ фиктивни компании може да се увеличи и вместо да крият пари в Белиз, Панама или Каймановите острови, мнозина ще се насочат към САЩ. "Това е безспорно, защото за разлика от ЕС САЩ не предприемат никакви действия за решаването на този проблем"[/quote] И Великобритания също !
"Мосак Фонсека" ще продължи да работи по същия начин
_____________________________
Това как следва да се разбира - че и занапред ще извършва конфиденциални сделки, а после данните от тях ще се изнасят по пресата?
Не бих казал, че подобна практика би се радвала на особен успех сред потенциалната клиантела!
Не разбирам къде е скандала - само някакви данни за предполагаеми престъпления. Или правете офшорния бизнес незаконен, или ги осъдете.
Много шум за нищо.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Изо Дзадзе
Рейтинг: 2015 НеутралноТоя малко се е объркал, фирмата занапред ще страда от тотална липса на клиенти.
Медведев, Дмитрий Анатольевич, очевАдно е решил след време като го съди международния трибунал в Хага да се обяви за НЕВМЕНЯЕМ, и затова в момента дрънка такива безумици, подготвя си защитата.Иво
Рейтинг: 4057 Весело"Мосак Фонсека" ще продължи да работи по същия начин, обяви един от основателите й"
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Не съм се съмнявал даже в това. Докато международните финансови правила и закони разрешават дейността на офшорни компании като Мосак Фонсека те ще продължат да си бачкат на пълни обороти.
sociopath
Рейтинг: 458 Неутрално"да се гарантира конфиденциалност на бизнеса" - този наистина има чувство за хумор.
А това, че не правят нищо незаконно, е факт.
Публикувано през m.dnevnik.bg
джендър NATO generals
Рейтинг: 1122 ВеселоСамо така! Офшоркаджии от всички страни-изпирайте!
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токcitoplast
Рейтинг: 684 Неутрално"Мосак Фонсека" ще продължи да работи по същия начин, обяви един от основателите й...
Имало едно време ссср...Ей това вече не се знае!!!
дерибеев
Рейтинг: 2841 Веселоразбира се че ще продължи , вложените средства и усилия от цру не се отплащат с еднократна услуга . пък било то и инвестирани в служител на СС ..
всеки коментар може и ще бъде използван срещу вас_association.r6_
Рейтинг: 342 НеутралноЗабравете за Панама! Най-лесно се крият пари в САЩ
http://www.segabg.com/article.php?id=798695
el_duderino
Рейтинг: 458 НеутралноАми какъв е проблемът, не мога да разбера? Дейността на фирмата е напълно законна в юрисдикцията в която се намира, спазва всички местни закони, плаща си съответните данъци и прочее. Ако някой има недоволен, всяка държава може така да си промени законите, за да ограничава дейностите от които е недоволна. Или да упражнява натиск на Панама да промени режима. От самата фирма какво искат?
... if you're not into the whole brevity thing...Има фирми, които произвеждат огнестрелно оръжие, нервнопаралитичен газ, и всякакви гадости, с които други фирми торят растенията и хората ядат отрови - всичко също толкова законно, те седнали с една адвокатска кантора да се занимават.
el_duderino
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#6] от "дерибеев":
... if you're not into the whole brevity thing...Тоя пък - какво ЦРУ, какви илюминати? Просто бизнес, момче, хората правят кинти, не седят с алуминиево фолио на главата да се пазят от рептилите...
дерибеев
Рейтинг: 2841 ВеселоДо коментар [#9] от "el_duderino":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васми объркаха ме бе , казват тати бил нацист вербуван от цру ... и аз не им вярвам , ама на пишат го за истина
джендър NATO generals
Рейтинг: 1122 ВеселоСлед скандала с "Панамските досиета" числото на регистрираните в САЩ фиктивни компании може да се увеличи и вместо да крият пари в Белиз, Панама или Каймановите острови, мнозина ще се насочат към САЩ. "Това е безспорно, защото за разлика от ЕС САЩ не предприемат никакви действия за решаването на този проблем", казва Хедър Лоу, директор по международните въпроси в Global Financial Integrity.
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токhttp://www.segabg.com/article.php?id=798695
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 3165 Неутрално"Ние не възнамеряваме да спрем работа в предоставянето на тези услуги и да отидем да отглеждаме банани или да се захванем с нещо друго", подчерта Юрген Мосак.
Libertarianism is just anarchy for rich people__________
Ми според действащите международни закони и насърчаваните от САЩ реформи в законодателствата тези които са публикували информация от международния консорциум на разследващите журналисти може да носят отговорност също както жълтина журналистите и да си плащат за тарикатлъка да бият тъпаните с евтини и пикантни новинки !
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 3165 Неутрално[quote#11:"Граждани за Европейско либерално беззаконие"]След скандала с "Панамските досиета" числото на регистрираните в САЩ фиктивни компании може да се увеличи и вместо да крият пари в Белиз, Панама или Каймановите острови, мнозина ще се насочат към САЩ. "Това е безспорно, защото за разлика от ЕС САЩ не предприемат никакви действия за решаването на този проблем"[/quote] И Великобритания също !
Libertarianism is just anarchy for rich peoplemr.kiril
Рейтинг: 402 НеутралноТочно по същия не бива - поне едно нещо трябва да променят - защитата на базата си данни... :-)
НЕ на ДС и русофилите (вкл. Бойко Борисов)! НОВ ВСС! НОВ ГЛАВЕН ПРОКУРОР! РЕАЛНА СЪДЕБНА РЕФОРМА! Мавродиев (КФН) - вън от държавните институции!Публикувано през m.dnevnik.bg
gl_avatar
Рейтинг: 2008 НеутралноЗлатна мина за мнозина.
xflood
Рейтинг: 1140 Весело"Cъздаването на офшорни компании има няколко напълно законни задачи - .... и да се осигури защита от криминални структури."
Fail with honour then succeed by fraudХаха, аз явно съм бил в невидение през цялото време, щото си мислех, че главно криминалните структури си имат офшорки.
nenad
Рейтинг: 458 Весело"Мосак Фонсека" ще продължи да работи по същия начин
_____________________________
Това как следва да се разбира - че и занапред ще извършва конфиденциални сделки, а после данните от тях ще се изнасят по пресата?
Не бих казал, че подобна практика би се радвала на особен успех сред потенциалната клиантела!
Slick
Рейтинг: 458 НеутралноНе разбирам къде е скандала - само някакви данни за предполагаеми престъпления. Или правете офшорния бизнес незаконен, или ги осъдете.
Много шум за нищо.