Световните милиардери са забогатели с близо трилион долара през 2017 г.

Собственикът на "Амазон" Джеф Безос вече е най-богатият човек в света

© Shannon Stapleton, Reuters

Собственикът на "Амазон" Джеф Безос вече е най-богатият човек в света



Световните милиардери са станали с близо 1 трилиона долара по-богати през 2017 г. Това съобщи днес БТА, позовавайки се на "Блумбърг" и рейтинга на бизнес медията за 500-те най-богати хора в света, който се обновява в реално време.


По данни на изследването през изминалата година богатството на 440 милиардери от този списък се е увеличило с 1.05 трилиона долара, докато състоянието на 58 от включените в класацията е намаляло с 46 млрд. долара. Стойността на активите на двама от милиардерите в списъка е останала без промяна.


Общото богатство на обхванатите от класацията се е увеличило с 23 процента спрямо 27 декември 2016 г. Това отговаря на около 20-процентовия растеж, отчетен през изминалата година от индексите MSCI World (обединяващ динамиката в котировките на 1652 водещи световни компании) и S&P 500, който е основен показател за състоянието на фондовия пазар в САЩ.


Най-богатият човек в света в класацията на "Блумбърг" към края на текущата година е собственикът на американския гигант в онлайн търговията "Амазон" (Amazon) Джеф Безос, чието състояние в момента се оценява на 99.6 млрд. долара. За една година богатството му е нараснало с 34.2 млрд. долара, което е позволило на Безос да измести на второ място съоснователя на "Майкрософт" (Microsoft) Бил Гейтс с неговите 91.3 млрд. долара.


Всичко, което трябва да знаете за:

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK