
© Reuters
Рейтинговата агенция "Стандард енд Пуърс" понижи перспективата на оценката на кредитоспособността на Италия на отрицателна, без обаче да понижава самата оценка, която остава на ВВВ (латински букви), предаде "Франс прес". "Икономическата и бюджетна политика на италианското правителство се отразява на перспективите за растежа на страната", се казва в изявление на Стандард енд Пуърс, която не изключва да намали и оценката в следващите месеци.
"Планираният от правителството икономически и бюджетен път подкопа доверието на инвеститорите", заявява агенцията, която прогнозира за 2019 г. по-високо бюджетно задлъжняване (2,7 процента от БВП) от заложеното от Рим (2,4 процента).
"Стандард енд Пуърс" също така прогнозира, че брутното задлъжняване на Италия ще се задържи на 128,5 процента от БВП през следващите три години. "Отрицателната перспектива отразява съществуващия риск решението на италианското правителство да вземе повече кредити не само да изостри слабостта на италианската бюджетна позиция, но и да задуши зараждащото се съживяване на частния сектор", заявяват от рейтинговата агенция.
lz2
Рейтинг: 2803 НеутралноЕстествено лихвите ще се качат, ама тия, коино не мислят да връщат кредитите не ги интересуват лихвите. Справка-Гърция.
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Тони КОСТОВ
Рейтинг: 1219 НеутралноЛошо, лошо... Но докато чернокожи мюслимани - нелегални пришълци изнасилват и убиват италиански момичета, хората ще продължават, да гласуват за Салвини и др. подобни. Снощи е извършено поредното убийство - момичето е било на 16 години. Дневник, напишете нещо по случая.
Practic
Рейтинг: 775 НеутралноПреди седмица го направи и "Мудис".
През 2017-та година кредитният рейтинг на България по"Мудис" е Ваа2 - като италианския. Дългът ни е значително по-нисък от средния за страните със същия кредитен рейтинг.
Присъденото от агенциите, отразява баланса между устойчивото икономическо развитие и благоприятната фискална позиция, от една страна, и от друга - предизвикателствата в структурно отношение, свързани с демографската динамика.
Не можем да се сърдим, че експертите на уважаемите агенции нямат особени дарби за интроективни превъплъщения - като български пенсионери, инвалиди, работници и служители. В противен случай биха въвели специален орден за героизъм в оцеляването , съпътстващ макроикономическите производни.
penetrating
Рейтинг: 10708 НеутралноИталия е твърде голяма за ЕЦБ. Добре е да се озапти процеса навреме иначе парите за спасяването и няма да стигнат. В сравнение с нея Гърция ще изглежда като лоша шега.
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertgonz0104
Рейтинг: 1038 НеутралноДа само че гърците имаха почти до последно по-висок от нашия кредитен рейтинг.Тъй че меко казано понякога много грубо грешат тия агенции
debruckere
Рейтинг: 504 НеутралноЛогично и очаквано!И това е само началото.
Винаги е едно и също. Пристигат едни популисти с лозунги за повече пари "за народа", за "освобождаване" от лошите кредитори, за по-високи заплати, повече харчове, безплатно това и онова, анти-емигрантско говорене и стигат до властта.
Там започват да изпълняват "прорамата" си, която в повечето случаи е комбинация от милиардни разходи, които не може да поеме икономиката, хаос и некомпетентност.
Логично се започва с покачване на лихвите по държавния дълг, задъхване на бизнеса, бягане на инвеститорите и т.н. и т.н.
Сметката , разбира се, ще я плати мат'ряла. За съжаление не само тези, които са гласували за популистите...
palav_nik
Рейтинг: 3665 НеутралноПоложението става рошаво.
Най-голямата банка в България е италианска.
bat_plamen
Рейтинг: 4410 НеутралноЛогичен ход след като Италия е управлявана от късогледи популисти!