
© Юлия Лазарова
Фермерите, които получават земеделски субсидии, да застраховат задължително реколтата си, предлага Асоциацията на българските застрахователи.
Сега от общи приходи в застраховането в размер на 2 млрд. лв. земеделските застраховки са едва 16.2 млн. лв., коментира пред медиите Юри Копач, член на управителния съвет на "Дженерали Застраховане". Едновременно с това годишно под формата на субсидии в земеделския сектор отиват 2.5 млрд. лв. за 35 млн. декара ниви.
Застрахователите предлагат като част от субсидията да се заделя някакъв проценти за превенция на щетите от природни бедствия.
Членове на асоциацията коментираха пред медиите новия законопроект за превенция от неблагоприятни климатични събития, наричан още и закон за борба с градушките. Първоначалната идея на Министерството на земеделието беше фермерите да плащат такса от 0.50 лв. за всеки декар, а застрахователите - отчисления от 0.8% годишно от имуществените застраховки. Заради многото възражения в крайна сметка законопроектът беше отхвърлен от ресорната комисия. Ние искаме да си вършим работата като застрахователи, а не като спонсори, коментира Копач първоначалната идея с отчисленията.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноЗастрахователите да започнат да плащат реалните цени на щетите. Хората тогава сами ще ги потърсят.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Хи-хи
Рейтинг: 1512 НеутралноСлед като искат задължителни премии, то тогава и заплатите да бъдат твърди и печалбата на застрахователите също. Щатните бройки също. Кифлите и Котараците също. Мерцедесите да бъдат заменени с Лада или Дачия...
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#2] от "Хи-хи":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Първо задължителна за едни после за всички. Първо поносима после узаконен рекет. Също като ГО за автомобилите.
4ort
Рейтинг: 1209 НеутралноМожеш ли да обясниш, как може да се случи това?
Или пак лозУнги вдигаш?
Хи-хи
Рейтинг: 1512 НеутралноДо коментар [#3] от "КМЕТ В СЯНКА":
Общо взето това е целта
Калник
Рейтинг: 669 НеутралноМоже, но ако застрахователите поемат разходите за борба с градушките. Тогава те биха имали най-голям интерес от това.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#4] от "4ort":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Елементарно е но не и за милиционер. Казва се пазарна икономика.
majorman
Рейтинг: 731 ВеселоЪхъ. Най-добре в Булинс. Те са много добри в плащането на обезпечения.
We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of manКМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 ВеселоДо коментар [#8] от "majorman":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Най-добрите и най- коректните !!!
дерибеев
Рейтинг: 3088 Неутралнокакто и всички санирани с парите на данъкоплатци сгради
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васVlado Nikolov
Рейтинг: 3118 НеутралноПак има нужда от нови пари за застрахователните. Защото печалбите им са малки? Или не им стигат? Да се дере народа - това си продължава. Важното са печалбите, а не изплатените суми,защото ВИНАГИ са минимални.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 ВеселоДо коментар [#10] от "дерибеев":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Както и за магистралите на бойко и за графа на фандъкова.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#11] от "Vlado Nikolov":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ И ШАЙКАТА !!!
stein
Рейтинг: 764 НеутралноДоста логично. След като субсидиите са непазарна намеса в икономиката, редно е донякъде рисковете да са застраховани.
"Свободата започва там, където свършва невежеството." Виктор Юго.КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#14] от "stein":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Рискът е само за стопанина на имота.
дерибеев
Рейтинг: 3088 НеутралноДо коментар [#12] от "КМЕТ В СЯНКА":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васмагистрали с пари/данъци на всички могат да се ползват от всички , санирани с пари на всички се ползват от собственици .. намираш ли разлика
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#16] от "дерибеев":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Да а ти намираш ли приликите ?
У Чен
Рейтинг: 1045 НеутралноЗастрахователите ако не се чудеха само как да не изплатят обезщетения, хората сами щяха да се застраховат.
Преди месец слушах един земеделски производител, защо повече не иска да се застрахова.
Човека има овощна градина. След градушка застрахователите оценили като щета само плодовете които са били паднали на земята, тези които са останали по дърветата, но наранени и без шанс за директна продажба, за тях не били щета. Обезщетения за слани изплащали само ако са паднали след края на април ако не се лъжа. Човека каза, че за последните сто години няма такъв случай.
При друг случай, нива с царевица до река. В следствие на обилните валежи, реката излиза от коритото си и залива нивата. Реколтата е унищожена. Застрахователите отказали да изплатят обезщетение, защото според тях това било залпово изпускане на вода от язовирите, а не природно бедствие.
И сега като вече не могат да ги излъжат да се "застраховат" дай държавата да ги задължи!
hope
Рейтинг: 3569 ВеселоХубаво е със Закон да ти се гарантират печалбите.
Любовта ще спаси света!!!КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#19] от "hope":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!После идва Картелът и цените стават еднакво високи при всички.
DS
Рейтинг: 591 НеутралноМоже. В момента единното плащане на площ е 19,30 лв за декар.
Както „Дневник” се бори с БСП, така „Работническо дело” не се е борило с капитализма"Направо да удържат по 30 стотинки, ама в ДЪРЖАВЕН застрахователен пул, щото ми писна от кифли в седмици...
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#21] от "DS":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Това е умно предложение. Аз искам същото и за ГО.
Принципът да бъде - ВСИЧКИ задължителни застраховки при държавен застраховател !
Petleshev
Рейтинг: 3077 НеутралноДо коментар [#18] от "Гадьо":
Бивш tww09306483.Точно...! И аз съм говорил на тази тема с познати, които са земеделски производители и са имали застраховка на обработваеми площи. Ако настъпи, не дай Боже застрахователно събитие, започва една безкрайна разправия и накрая, може да получиш нещо, но най-много в размера на това, което си платил на застрахователите. Тоест, застраховката ти е един лист хартия, без почти никакво покритие.
Пък и тия застрахователи, нещо на социализъм ги избива...! Държавата да им гарантира приходи и печалби, но ако се случи застрахователно събитие, застрахователите изчезват на секундата. Ами то, много сладка работа така. Прекарват си един лобистки закон през парламента и пей сърце...!
telqk
Рейтинг: 1647 НеутралноДо коментар [#20] от "КМЕТ В СЯНКА":
И на края идва КЗК с майката на гепаджийското дупедатче и постановява, че картел няма но има монопол. Е и?
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 НеутралноДо коментар [#24] от "telqk":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Именно !!!
Тони КОСТОВ
Рейтинг: 897 ЛюбопитноКои застрахователни - тези, които плащат по 10лв за труп или тези, които събират няколко милиона от ГО за автомобили и после обявяват фалит ???
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 5786 ВеселоДо коментар [#26] от "Тони КОСТОВ":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Забранявам да говорите така за приятелите на властта.
penetrating
Рейтинг: 5822 НеутралноЗащо задължително? Субсидиите не са за продукция а за поддържане на нивите в добро състояние (може и да не засадят нищо на тях)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertlz2
Рейтинг: 2775 НеутралноИ аз тъй викам. Викам щъщо при поражения на посевите да не се плаща нищо, защото нивата си стои!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!Пипера е много лют
Рейтинг: 1440 НеутралноЗадължителното застраховане върви и със задължително изплащане на обезщетения.
https://www.youtube.com/watch?v=eYfOYx1G2zUneut
Рейтинг: 6025 НеутралноРазумно предложение
In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the restwanderer
Рейтинг: 2318 ЛюбопитноДо коментар [#21] от "DS":
"Може. В момента единното плащане на площ е 19,30 лв за декар. "
"Едновременно с това годишно под формата на субсидии в земеделския сектор отиват 2.5 млрд. лв. за 35 млн. декара ниви."
Кой от двама ви лъже - Вие с 19.30 лв./декар или Юри Копач с 71.43 лв./декар?
Peni Nikol
Рейтинг: 7364 НеутралноАко е задължително застрахована нивата и задължително ще се платят обезщетенията при градушка, наводнение, пожар и други.
Peni Nikol
Рейтинг: 7364 НеутралноАко е задължително застрахована нивата и задължително ще се платят обезщетенията при градушка, наводнение, пожар и други.
gost22
Рейтинг: 2130 НеутралноТъпо предложение, което накрая ще срине самите застрахователи. Между другото, вие (застрахователите) първо оправете задължителните застраховки за превоз на пътници, щото като гледам че ме броите за 10лв на труп, по-нормално ми излиза да се возя в личен автомобил и да правя пакости с него.
"Историята служи на българите, да не си взема поука от нея." ...Фра Дяволо. Жалко, но все още е факт...