
© Юлия Лазарова
Пенсионноосигурителна компания "Доверие"
Собственикът на 92% от капитала на българския пенсионен фонд "Доверие" - австрийската застрахователна компания "Виена иншурънс груп" (Vienna Insurance Group AG / Wiener Versicherung Gruppe (VIG) обяви в понеделник следобед, че е приключила преговорите за продажба на дяловете си във фонда с компанията United Capital PLC. Сделката подлежи на одобрение от компетентните органи в съответствие с българското законодателство, напомня австрийската компания.
Потвърдено
Днешното съобщение на VIG идва след информациите от миналата седмица, че продажбата на най-голямата пенсионно-осигурителна компания в Българие е към финала си, но купувачът е неясен.
Днес беше потвърдено, че това е United Capital PLC, за които като потенциален купувач "Капитал" съобщи преди седмица. Според информация на медиата, дружеството е регистрирано във Великобритания, но е с офшорна собственост. Сред основните акционери в UnitedCapital е българското дружество "Риджънт кепитал", управлявано от Румен Нанов. Самият той е акционер в компанията и представител на един от големите собственици в нея - "Пош ентерпрайзиз" ЛЛС, регистрирано на Сейшелите.
Финалната цена на сделката е 170 млн. евро, според източници от пазара. Това подсилва съмненията за намеренията на купувача и още през миналата седмица беше коментирано, че това е твърде висока цена за тази продажба и че купувачът има интерес не към развитието на бизнеса, а към използването на натрупаните средства и годишните постъпления от вноски на осигурените.
В съобщението на настоящия собственик днес се припомня, че "Доверие" управлява близо 1.8 млрд. лв. (920 млн. евро) по сметките на 1.25 млн. осигурени.
За подготовката на сделката и рисковете от нея пръв информираха от КНСБ през миналата седмица, тъй като са акционер във фонда. Синдикатът се противопостави на непрозрачността на преговорите и предупреди, че заради неяснотата кой е купувачът, съществува риск за цялата пенсионната система на България. От КНСБ поискаха срещи с премиера и регулаторите - КФН и КЗК, както и с ДАНС.
В знак на протест срещу непубличната процедура оставка подаде и цялото ръководство на "Доверие".
КФН: Ако има и микрон съмнение, купувачът ще получи отказ
След съобщението на VIG, президентът на синдиката Пламен Димитров коментира пред "Дневник", че вече е разговарял с Пламен Орешарски, с председателя на КФН Стоян Мавродиев и на КЗК Петко Николов и е получил уверения, че няма да се прибързва със сделката и правата на осигурените ще бъдат гарантирани. "И на трите срещи изразих нашата позиция, че ние нямаме необходимата сигурност и увереност, че този кандидат-купувач е достатъчно сигурен и надежден, за да гарантира правата на осигурените лица. Тяхното уверение беше, че няма да се допусне сделка, която да наруши правата на осигурените лица. Така че очаквам да се гарантират тези интереси", обясни Димитров (какво още каза той за сделката - четете тук).
Пред "Капитал" председателят на КФН Стоян Мавродиев отново заяви, че до момента не са постъпвали никакви документи по сделката. На въпроса какъв е шансът комисията да каже "не" на сделкат, той заяви: "Не по-малък отколкото да кажем "да". По думите му комисията ще направи пълен и задълбочен анализ на произхода на средствата и действителния собственик. "Ако има един микрон съмнение за купувача, той ще получи отказ", каза той.
Без детайли за купувача
В прессъобщението на VIG липсват данни за купувача, а все още няма официално изявление от United Capital.
В средата на април, когато за първи път се заговори за сделка за "Доверие", австрийският вестник "Дер Щандарт" писа, че интересът е от Цветан Василев и Огнян Донев. През миналата седмица Донев отрече да има интерес към покупка на пенсионната компания.
Според източници на пазара, коментирали предстоящата сделка през миналата седмица, през последните месеци само един инвеститор е продължил да води преговори за покупката и това е Цветан Василев на Корпоративна търговска банка. Според информация на "Капитал" подадената оферта от "Бромак" на Василев е била малко над 150 млн. евро, а купувачът е бил посъветван да смени дружеството с друго.
Новопредставеният кандидат няма преки връзки към Цветан Василев.
VIG остава в България чрез "Булстрад"
Австрийската компания уточнява, че продажбата ще й позволи да развие дейността си по имотното животозастраховането на българския пазар, тъй като пенсионните фондове са извън основния му бизнес.
"Убедени сме, че "Доверие" ще продължи да изпълнява ролята си като водещ пенсионен фонд в България в полза на своите членове ", коментира генералният мениджър и изпълнителен директор на VIG Петер Хаген. Компанията ще продължи да работи на българския пазар чрез компаниите си
"Булстрад общо застраховане" и "Булстрад Живот".
Подробности очаквайте по-късно на www.dnevnik.bg.
Камен
Рейтинг: 984 НеутралноНовият собственик Цецо Мустака ли ще е, както се говори? Кажете ако да, за да си махна партидата оттам. Макар че не съм сигурен при кого да я преместя, те другите конкуренти са ТИМ, Ковачки, не знам Черепа и Николай Банев защо не са се намърдали още в този бизнес - келепир има там...
Free person
Рейтинг: 714 ГневноОще една продажба в зоната на здрача!Докога?
Tonyizabell
Рейтинг: 1312 НеутралноДобре че КНСБ следи нещата.Можеше да отидем и към Словенските застрахователни дружества/оранжевите/ на Пушкаров
izabell
Рейтинг: 1312 НеутралноБЪЛГАРИЯ НА БЪЛГАРИТЕ!
xm...
Рейтинг: 3050 Неутрално[quote#3:"xalikarans"]Добре че КНСБ следи нещата.[/quote]
Собственикът на 92% от капитала на българския пенсионен фонд "Доверие" - австрийската застрахователна компания "Виена иншурънс груп"...
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2324 НеутралноОще веднъж пенсиите ще бъдат окрадени !
Libertarianism is just anarchy for rich peoplecomandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2324 Неутрално[quote#4:"xalikarans"]БЪЛГАРИЯ НА БЪЛГАРИТЕ! [/quote]
Libertarianism is just anarchy for rich peopleДа бе ! Да не забравят протестиращите да го кажат пред германското посолство !
rainbou1
Рейтинг: 1330 РазстроеноЛошо е, че купувачът е неясен, но още по-лошо е, че австрийците си тръгват - явно не ни считат за перспективен пазар.
skyfighter
Рейтинг: 450 НеутралноДо коментар [#1] от "Камен":
ИНГ е най-прозрачното. Изборът не е голям.
billybadboy
Рейтинг: 442 НеутралноАйде да видим сега колко ще си преместят партидите. Щото е лесно да говориш и надуваш свирките пред парламента, ама да отидеш до офис и да си попълниш заявление за промяна на пенсионния осигурителен фонд ще се окаже изключително трудно.
Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноАз пък ще задам един малко балъшки въпрос: За какво му е на човек частен пенсионен фонд? Не може ли сам да си управлява финансите?
billybadboy
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#11] от "Ф.Нинов":
Родените след 1959 г. са длъжни да се осигуряват в Универсален или Професионален пенсионен фонд.
someeeee
Рейтинг: 458 НеутралноПросто решение.. Ако е Мустака.. Прехвърлете си парите в друго осигурително дружество.. Това е най - лесният начин да се освободим сами до колкото можем от олигарсите.. Не им ползвайте услугите, банките и т.н. (до колкото е възможно, защото на места са монополисти). Но поне там където е възможно се опитвайте да не им предоставяте доброволно парите си ..
blaf
Рейтинг: 584 Неутрално99% е при Цецо Мустака. Тя и ТВ7 се води собственост на някакъв английски инвестиционен фонд, но е ясно кой дърпа конците.
ЧеГоБараш
Рейтинг: 450 НеутралноБългарските регулатори, ако допуснат и тая сделка да мине през офшорка наистина ще повярвам, че в "БГ няма олигархия". Баси държавата!
Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноДо коментар [#12] от "billybadboy":
Мерси за инфото!
Това не го знаех... доста кофти, че не е доброволно като в други страни.
ungeheuer
Рейтинг: 517 НеутралноДо коментар [#11] от "Ф.Нинов":
може да не му се занимава с това. Ти сам ли си отглеждаш цялата храна? Аз мисля, че добре си управлявам (малкото) финанси и не наливам на такива фондове, но много хора не им се занимава с това - лошо няма.
nea
Рейтинг: 593 НеутралноДо коментар [#1] от "Камен":
Явно всички ще си сменяме фонда. Освен ИНГ има и Алианц. Но нека изчакаме да бъде одобрена сделката. Като 100-200 хиляди напуснем, ще разклатим новата играчка на Цветан Василев
nea
Рейтинг: 593 НеутралноДо коментар [#13] от "someeeee":
В продължение на горния ми пост -- и Виваком е на Василев. А има и други мобилни оператори...
johnniewalker
Рейтинг: 947 ВеселоИ аз има една новина за Wiener Versicherung Gruppe и за новия собственик - от миналия петък моята партида вече не е при тях. Те първите и сами го знаят, но държах да го кажа и на втория. И успех с източването. Само да не забравя да си купи бронирана глава, че не останаха много овце, а другите животни в нашата ферма са с по-дълги зъби и нокти.
b777
Рейтинг: 497 РазстроеноХа честито на сегашните и бъдещите пенсионери. И да продължават да гласуват за БСП.
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕikapitan
Рейтинг: 497 Неутралнода видим сега КФН за какво и на кого служи (на олигарси или на данъкоплатците).
thepirineagle
Рейтинг: 768 НеутралноАвстрийците беше ясно,че ще избягат още преди месеци,проблемът е,че бг регулаторите са в цялостна зависимост от олигархиите и преплетените им интереси. Изводите: Бг не е добра страна за инвестиции,осигуряващите се осигуряват безплатен капитал на олигарси и рискуват в бъдеще да загубят вложенията си,в Абсурдистан цари полубеззаконие/ чети: зле прикрито беззаконие/.....
b777
Рейтинг: 497 Неутрално[quote#4:"xalikarans"]БЪЛГАРИЯ НА БЪЛГАРИТЕ![/quote]
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕза да стане така, първо трябва да изгоним руснаците.
очевидно мустака е генерал-губернаторът на путин. КТБ е основана като смесено дружество с руската ВТБ. а всички знаем, че ВТБ е личната банка на путин.
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноКой в България контролира пенсионните фондове?
edin drugii
Рейтинг: 2345 НеутралноДо коментар [#18] от "nea":
не се обърквай с алианц и там са същите миналата година ми лапнаха 1600 л в безпричинно ,това от собствените ми пари за 2 ра пенсия
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#21] от "trippleseven":
[quote#21:"trippleseven"]
Ха честито на сегашните и бъдещите пенсионери. И да продължават да гласуват за БСП. [/quote]
е мустакатия доста се разрастна по времето на ГЕРБ (подариха му булгартабак, бтк и тн).
така че тук не е въпрос на партии, корупцията в БГ е навсякъде и вкл и в герб
а мавродиев (председател на кфн) е назначен от ГЕРБ и той (почти единствен) може да спре сделката (или данс). предполагам ще го направи като се има предвид че явно цецо и бойко изглежда развалиха "добрите бизнес отношения"
edin drugii
Рейтинг: 2345 НеутралноДо коментар [#25] от "anonymous_":
никой не контролира нищо в българия ,изнасяй си парите навън и изобщо не си стурва да се осигуряваш тук отдавна си търся външен фонд да си спестявам в него
mnodulgaregforma
Рейтинг: 442 НеутралноСпоко бе, нали за това си имаме регулатор. Би трябвало да се сетят, че такова важно нещо от обществено значение не трябва да има анонимен собственик.
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#25] от "anonymous_":
[quote#25:"anonymous_"]Кой в България контролира пенсионните фондове? [/quote]
на теория КФН, на практика "Пеевски"
Marin Aganderov
Рейтинг: 1366 НеутралноДо коментар [#1] от "Камен":
Fortuna favet fortibusING
Трезвен
Рейтинг: 1378 ГневноНЕ СЕ НАЯДОХА!
КАКВО Е ТОВА ГЪРЛО, КАКЪВ Е ТОЯ ХРАНОПРОВОД БЕ, КАКЪВ Е ТОЯ ГЪЗ ПРОТОчЕН В БЕЗКРАЙНА АЛчНОСТ???
НЕ СЕ ЛИ ЗАТЛАчИХА ТИЯ ХОРА???
ДО КОГА С ОФшОРКИ? ДО КОГА???
b777
Рейтинг: 497 Неутрално[quote#28:"ikapitan"]е мустакатия доста се разрастна по времето на ГЕРБ (подариха му булгартабак, бтк и тн).
#ОСТАВКА #ИЗВИНИСЕБЕтака че тук не е въпрос на партии, корупцията в БГ е навсякъде и вкл и в герб [/quote]
нещо да съм казал за ГЕРБ.
много ясно, че не става въпрос за партии, ами за това, че българската олигархия е създадена от москва, за да служи на интересите на москва. независимо дали е чоко, боко или моко.
val71
Рейтинг: 388 НеутралноАууууу какви страхотни европейци били тези австрийци, те не четат ли, че цяла Европа ни казва да свършваме с олигархичния модел, а те си правят сделки с нашите олигарси. Че как да свършим тогава с този модел!
Щели да развиват живото застраховане и друго застраховане в България и какво - после пак да продадат на олигарсите. Бойкот на ВИГ във всичките им бизнеси в България. Това заслужават.
xmm
Рейтинг: 1094 Любопитно....Убедени сме, че "Доверие" ще продължи да изпълнява ролята си като водещ пенсионен фонд в България .....
-----------------
.....продажбата ще позволи на VIG да развие дейността си по имотното животозастраховането на българския пазар, тъй като пенсионните фондове са извън основния му бизнес....
-----------------
Не разбрах - защо има противоречие?
пп
А имотното животозатраховане......явно ще ни вземат всичко
ikapitan
Рейтинг: 497 Неутралнотака ако сложим 2 милиарда от парите на бъдещите пенсионери в КТБ и ги инвестираме в други наши фирми, ще може временно държавата да си изтегли парите от банката, да успокоим народа че държавата не подкрепя олигарси и да спасим правителството,
след няколко месеца пак ще ги върнем.
даже пеевски може жертва да го изкараме
Meglena
Рейтинг: 388 НеутралноУж най-Ентелегентните били в тоя форум... казвайте кой е собственика, да знаем да си махане партидите... Няма такава тъпотия. Хората в нормалния свят се интересуват от лихви и проценти, тука се оставяме да бъдем пионки във войната на два кръга.
rio
Рейтинг: 442 НеутралноУниверсални пенсионни фондове - доходност
e6-0acd2ed1bfcb_600_.jpg
през изминалата 2012 година
http://insmarket.bg/pictures/9c996b1c-ba7c-9e00-5a
Настрадин Ходжа
Рейтинг: 1366 ЛюбопитноОфшорката на Пеевски е предложила цена, която може да си избие само с откровено плячкосване на фонда.
#ДАНСwithme до #ОСТАВКАКажете сбогом на парите си, ако това се одобри!
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2324 Неутрално[quote#8:"rainbou1"]Лошо е, че купувачът е неясен, но още по-лошо е, че австрийците си тръгват - явно не ни считат за перспективен пазар. [/quote]
Libertarianism is just anarchy for rich peopleЩом фалират и Практиер работата става дебела!
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#34] от "trippleseven":
така съм съгласен. между другото по мое мнение Москва солидно присъства и в така наречения реформаторски блок... разгледай екипа на кунева.
единственото спасение е в нетърпимост от обществото към подобни далавери, независимо кой ги прави
pa_pa
Рейтинг: 442 Неутрално[quote#21:"trippleseven"]Ха честито на сегашните и бъдещите пенсионери. И да продължават да гласуват за БСП. [/quote]
Какво имат БСП общо бе? Иван Нейков 1997 г. напуска поста си на предсдетаел на надзорния съвет на ПОК "Доверие", за да стане социален министър. 3 години по-късно пирамидите като ПОК Доверие са вече задължителни. 10 години по-късно олигархията държи вече почти всичките ни "пенсии". Ти ходи да протестираш, та дано протежето на Костов да дойде на власт.
blader
Рейтинг: 442 Неутралнокаквото кажат комунистите, обратното се случва, справка: Корнелия и нейното твърдение, че нвмало да има офшорки при пенсионните фондове - ах колко не е смешно...
They didn't know it was impossible so they did it...pa_pa
Рейтинг: 442 НеутралноТова е като да си купиш фабрика на 9-ти Семтември. Аз съм сигурен, че е въпрос на време да ги забраняваме тези задължителни частни крадливи пирамиди. Долу ДЗПО, долу олигархията
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#38] от "Meglena":
[quote#38:"Meglena"]Няма такава тъпотия. Хората в нормалния свят се интересуват от лихви и проценти, тука се оставяме да бъдем пионки във войната на два кръга. [/quote]
да защото знаят, че има регулатор който следи за спазването на правилата (какъв максимален % от активите да се инвестират във свързани фирми, какъв минимален капитал да имат фондовете, в какво инвестират и тн, следят за редовното изплащане на дължими суми на осигурените и тн), а в БГ регулатора работи в полза на 4-5 групировки.
Настрадин Ходжа
Рейтинг: 1366 ВеселоТая сделка ще бие по "прозрачност" даже продажбата на Булгартабак!
#ДАНСwithme до #ОСТАВКАikapitan
Рейтинг: 497 Неутралноа протестите що един път не минаха пред офиса на някой олигарх да го поздравят?
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#48] от "Настрадин Ходжа":
мда за булгартабак бойко и трайков казаха, че нямало значение кой бил купувач и отказаха да кажат... да видим сега
foure
Рейтинг: 676 НеутралноБаси и пародията ПФ "Доверие" собственост офшорка - с неясен собственик. За какво доверие става въпрос господа? Всеки с поне 2 грама мозък или останали живи поне 2 мозтчни клетки в този случай следва да се прехвърли в кой и да е друг ПФ. Типично по български - заглавието е точно обратно на съдържаниято.
Ламбо
Рейтинг: 497 НеутралноКойто не разбира какво се случва да чете тук:
59631/USA-bringen-Schwellenlaender-an-den-Rand-des -Absturzes.html
Fortuna favet fortibus.http://www.welt.de/finanzen/geldanlage/article1180
На немски е, ама си има преводачници. Ще стане още по-интересно.
k_
Рейтинг: 2656 НеутралноНе би трябвало държавата да спира сделката.
Достатъчно е да се напомни от официални лица и/или профсъюзите, че пенсионен фонд собственост на офшрка носи допълнителни рискове. Кратко разяснение напомняне как всмеки може да си смени партидата и толкоз.
Всеки би трябвало за има акъл в галавата и сам се погрижи за парите си.
Настрадин Ходжа
Рейтинг: 1366 НеутралноДо коментар [#49] от "ikapitan":
#ДАНСwithme до #ОСТАВКАЗа съжаление не достатъчно често.
Иначе в София ходихме веднъж на централата на КТБ и погаврихме "Банка на годината", която се проведе в Шератон.
А пловдивчани ходиха пред панаира да протестират срещу свинаря на Гоце - Г. Гергов.
Uprsport
Рейтинг: 844 НеутралноВинаги съм вярвал на екипа на "Капитал". Това което се случва само потвърждава моето доверие към него.
r_shtandart_cvetan_vasilev_i_ognian_donev_sa/
Ето какво написа Капитал на 21.04.2013г.:
http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/04/19/2045349_de
А ето какво ми отговори екипът на ПОК Доверие по този повод:
(попитах ги дали е вярно, защото трябваше да взема инвестиционно решение):
Уважаеми господин ---------------------
Получихме чрез www.poc-doverie.bg писмото Ви относно публикуван материал за нов акционер на ПОК “Доверие” АД.
Бихме искали да благодарим на Вашата съпруга за дългогодишния период, през който е поверила управлението на своето допълнително пенсионно осигуряване на ПОК „Доверие“ АД.
„Виена Иншурънс Груп” е изразявала нееднократно удовлетворението си от акционерното участие в ПОК „Доверие“ АД.
„Виена Иншурънс Груп” е голяма международна публична компания и има задължение да оповестява публично, но не в медиите, а на фондовата борса във Виена, намеренията си за продажба или покупка на дъщерни фирми. Такова оповестяване към настоящия момент не е налично и от „Виена Иншурънс Груп” остават верни на политиката си да не коментират появили се в тази връзка медийни публикации. Също така не е давано съгласие за извършване на финансово правен анализ на ПОК „Доверие“ АД.
Максималната прозрачност, която ПОК “Доверие” АД спазва в своята дейност, ще се изрази в уведомяване на клиентите на компанията, при получаване на официална информация за оповестяване на фондовата борса от „Виена Иншурънс Груп” за наличие на обвързваща оферта от потенциален купувач. Минималният срок за финализиране на подобен род сделки е 6 месеца - време достатъчно всеки, който е свързан с ПОК “Доверие” АД, да вземе своето персонално решение.
Изнесената информация не бива да е повод за безпокойство към настоящия момент у клиентите на фондовете, управлявани от ПОК “Доверие” АД.
При необходимост от допълнителна информация или съдействие, моля, свържете се с нас чрез [email protected] или на телефони: 02/ 937 50 72 и 0 700 13 400 (на цената на един селищен разговор от цялата страна).
С уважение,
Отдел “Обслужване на клиенти”
Дирекция “Маркетинг”
ПОК “Доверие” АД
Настрадин Ходжа
Рейтинг: 1366 ВеселоПоради все по-прозрачната собственост фондът ще се преименува на "Лековерие"
#ДАНСwithme до #ОСТАВКАeurogi
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#1] от "Камен":
Алианц.
Uprsport
Рейтинг: 844 НеутралноДо коментар [#53] от "k_":
Не е достатъчно само да се напомни, тъй като не всички биха разбрали за какво иде реч (като имам предвид колко много хора не знаят в кой пенсионен фонд са им партидите).
993
Рейтинг: 553 ВеселоНека го купи Мустако! Хак да му е. До една година се прехвърлят 90% от осигурените и го "овътряме" със 150 млн. евро. Гениално, нали! Така ще преборим олигархията. Кво ви пука за офшорки?!
911,959,964,993eurogi
Рейтинг: 660 НеутралноАко сделката мине,призовавам всички собственици на партиди в Доверие да си ги прехвърлят.И то не само от Доверие-то комай единствените читави и сигурни са ING и Allianz
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
993
Рейтинг: 553 РазстроеноДо коментар [#60] от "eurogi":
911,959,964,993Кво значи читави? Я виж цената на дяловете на Алианц. Доходността им е плачевна!!!
Чарли Мишкин
Рейтинг: 2080 Неутрално[quote#16:"Ф.Нинов"]Мерси за инфото!
Путин kiss май ЕС! ----- wwww . ДЕНьГИ .ru.net :-)Това не го знаех... доста кофти, че не е доброволно като в други страни. [/quote]
До коментар [#16] от "Ф.Нинов":
Има и трети стълб, та там е доброволно.
Но много малко хора се осигуряват там.
Uprsport
Рейтинг: 844 ЛюбопитноДо коментар [#28] от "ikapitan":
Олигархията подготвя промяна в закона за комисията за финансов надзор. Досега заместниците се назначаваха по предложение на председателя на КФН, След промяната парламента ще е този, който ще ги предлага. А одобряването на сделката с пенсионен фонд не се извършва от председателя на КФН, а от заместник-председателя, ръководещ управление "Осигурителен надзор". Намерете разликите с Пеевски.
pa_pa
Рейтинг: 442 Неутрално[quote#59:"993"]Нека го купи Мустако! Хак да му е. До една година се прехвърлят 90% от осигурените и го "овътряме" със 150 млн. евро. Гениално, нали! Така ще преборим олигархията. Кво ви пука за офшорки?! [/quote]
Къде ги прехвърляме? На Желев? На ТИМ? На Ковачки? На Алексей Петров?
k_
Рейтинг: 2656 НеутралноДо коментар [#58] от "Uprsport":
Е какво да направим за тях, като те самите не се интересуват от парите си?
Не е ли по справедливо да ги загубят всичките или част от тях, вместо да се намесва държавата? Ако приемем, че спре сделката и продавачите намерят друг купувач и той фалира, макар и да не е офшорен кой носи отговорността?
Държавата ли пак ще трябва да покрива масрафа?
k_
Рейтинг: 2656 НеутралноДо коментар [#62] от "993":
Доходността върви с риска.
Това би трябвало вече доста хора да са го разбрали.
Ако търсиш доходност влез първата заложна къща и се спазари с борчето колко доходност ще ти даде да ти върти парите.
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#53] от "k_":
[quote#53:"k_"]Достатъчно е да се напомни от официални лица и/или профсъюзите, че пенсионен фонд собственост на офшрка носи допълнителни рискове. [/quote]
достатъчно е да се напомни на представителите на профсъюзите, че тяхната комисионна ще се запази и ще забравят за рисковете на офшорните фирми
Tod
Рейтинг: 1366 Неутрално[quote#1:"Камен"]Кажете ако да, за да си махна партидата оттам...
Истината няма пресечна точка с популизма на БСП--------------------------
Ако не е късно...
pa_pa
Рейтинг: 442 НеутралноКойто е против олигархията да ни остави без пенсии да се присъедини към каузата във фейсбук за закриване на задължителните частни фондове:
%B7%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0% B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB %D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82% D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BE%D 0%BD%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0 %B2%D0%B5/231303783552565?fref=ts
https://www.facebook.com/#!/pages/%D0%94%D0%B0-%D0
littlun
Рейтинг: 225 НеутралноВсички скачаме срещу Цветан Василев, но не си даваме сметка, че VIG ни насаждат на тези пачи яйца. Всеки плаща някаква застраховка - за кола, за къща. Просто, като трябва да я подновите, пропуснете Булстрад! VIG пропуснаха българите, ние пропускаме тях. Квит сме!
СДС
Рейтинг: 388 НеутралноАз моите няма да ги махам. От 12 години са там и не съм видял некоректно отношение. Предпочитам да не избързвам, а да изчакам развитието и тогава ще мисля.
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#64] от "Uprsport":
назначение от парламента може да е шанс да се принуди парламентът и БСП да застанат ясно за или против тази сделка.
ако се повдигне въпросът при назначаването, ще стане ясно дали се назначава човек с предварително задание да одобри сделката - сега могат да се оправдаят че кфн е независим орган.
така ще се види втори пеевски ли имаме или не (само че това би предполагало герб да се мерне в парламента, а тях КТБ ги храни доста време така че едва ли)
а иначе не е нормално, председателя да може да си назначи който иска за зам. без контрол
ban
Рейтинг: 701 ВеселоДо коментар [#41] от "comandante":
Наистина, Практикер, фалира в Германия, та и там нещата са недобре!
murttle
Рейтинг: 948 НеутралноАко и тези пари се допусне да изтекат в нечии олигархични джобове, по-добре вместо мирни протести да се наеме една бригада с фадроми и да се изринат и парламент, и министерски съвет (зная, че се пишат с главна буква) - полза от тях никаква, поне няма да вредят.
proizvoditel
Рейтинг: 820 НеутралноДо коментар [#15] от "poluivanov":
Абсолютно съм съгласен с теб приятелю! Трябва да се забрани на граждани извън ЕС и неидентифицирани купувачи, с неясен произход на капитала, да притежават български инфраструктурни обекти и предприятия, както да купуват или притежават земя в България. Четох наскоро, че фирма регистрирана в Русия, занимаваща се с лекарства, притежава 950 000 дка българска обработваема земеделска земя, а общата земеделска земя в България е 37 млн. дка. Четох и, че държавата Китай е отделила 50 млн. евро за покупка на стотици хиляди дка българска земя. Ние роби ри ще им бъдем? Тези робовладелци трябва да ги изгоним докато още можем. Като искат стоки да ктазват и ще им ги произведем.
proizvoditel
Рейтинг: 820 НеутралноЧетох и, че държавата Китай е отделила 50 млн. евро за покупка на стотици хиляди дка българска земя. Ние роби ри ще им бъдем? Тези робовладелци трябва да ги изгоним докато още можем. Като искат стоки да ктазват и ще им ги произведем.
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2324 Неутрално[quote#74:"ban"]Наистина, Практикер, фалира в Германия, та и там нещата са недобре! [/quote]
Libertarianism is just anarchy for rich peopleНикак даже!!!
ДОВЕРИЕ Е ИНДИКАЦИЯ ,че тук вече има криза на доверието!
Тук медиите малко говорят за германските неволи защото медиите всичките имат за ключови рекламодатли немския търговски картел в България който хората бойкотират но това се цензурира не само в медиите но и в интернет !
Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноЗначи в Германия има поне още десет вериги от калибъра на Практикер като: Оби, Бухаус, Тоом, Хорнбах и други регионални играчи... това е брутален пазар... много магазин - малко клиент.
Chavo64
Рейтинг: 388 НеутралноБре как точно зделка та се финализира баш сега. Тия бързат докато Орехчето не е отплавало.
chavo64gotze
Рейтинг: 442 Неутралночестито на Цветан Василев и на всички вложители ЧЕСТИТО!!!!
Публикувано през m.dnevnik.bg
Chavo64
Рейтинг: 388 НеутралноНе ми придиряйте за " зделка" - сделка, ама ми е досадно таблетчето.
chavo64Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноТази цена от €170 млн. ми се струва страшно висока за мижавия ресурс от €920млн. ....трябва да видите навремето как Ситигруп и Барклийс си продадоха подобна дейност за без пари.... за разлика от тях офшорката ще кихне пари... за австриеца това е така наречения "бомбенгешефт" <- това е правилния израз на немски...
993
Рейтинг: 553 ЛюбопитноДо коментар [#67] от "k_": Да, точно така! Само че има фондове, които изкарват повече доходност за единица риск от Алианц. Позаинтересувай се какво означава стандартно отклонение и коефициент на Шарп на портфейлите. Със здраве!
911,959,964,993ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#83] от "Ф.Нинов":
цена = на 18.5% от активите на подобна фирма може да платиш само ако подготваш мащабно заграбване
Чардо
Рейтинг: 1366 Любопитнопредседателят на КФН Стоян Мавродиев отново заяви, :
Вярвам, Господи, помогни на моето неверие! Марко гл.IХ,ст.24- "Ако има един микрон съмнение за купувача, той ще получи отказ"
===============
Един микрон е една ХИЛЯДНА от милиметъра ! ! !
Стефка
Рейтинг: 388 НеутралноНямаше ли някакъв закон с офшорките, който правителството прие още в първите дни?
Креативни сме, защото се борим за еволюция, а не толкова за революция.993
Рейтинг: 553 НеутралноДо коментар [#85] от "ikapitan": Не се заблуждавай! Активите на фондовете не принадлежат на пенсионната компания. Те не са нейните активи! В случая, пенсионната компания, която има лиценз да управлява тези фондове се продава. Тя генерира приходи от такси за управление на фондовете! Т.е. Цената трябва да е функция на печалбите, която тя би генерирала в бъдеще. Колкото повече активи, толкова повече приходи и съответно печалба... Друг начин за оценка е да се изчисли как с тези активи може да се осигури "евтин" финансов ресурс за финансиране на "собствени" проекти чрез ценни книжа (акции или облигации) на регулиран пазар... Капиш?
911,959,964,993Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноДо коментар [#85] от "ikapitan":
Ако може някой да погледне колко процента такса в/у управлявания капитал е цепил фонда досега.
Не би трябвало да е повече от 1 - 2%....
ikapitan
Рейтинг: 497 НеутралноДо коментар [#86] от "Чардо":
понеже не знаем кой е купувач, няма съмнение
да знаехме кой е - да го проверим, ама сега кво да правим трябва да одобрим сделката....
да не говорим и за "конрола" на кфн над застрахователите и на борсата, че ще се размирише
съвсем на маймуни ни правят
eurogi
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#62] от "993":
Ми плачевна,ама реална.Макар че за миналата гопдина е ооколо 7% и не бих казал че е плачевна..А на другите ,като ЦКБ Сила например,която е напомпана с фиктивни сделки между свързаните компании на ТИМ и Химимпорт,е въздух под налягане..
993
Рейтинг: 553 ЛюбопитноДо коментар [#89] от "Ф.Нинов": Два вида такса: инвестиционна 1% от средния обем на активите и 5% от всяка пристигнала осигурителна вноска. 20 лв. ако се прехвърлиш от фонда. Абе четете бе хора. Има КСО има наредби на КФН. После се оплаквате кви били лоши банките, застрахователите, УД-тата, пенсионните фондове. Нали знаете, кьорав карти...
911,959,964,993Десен
Рейтинг: 1366 НеутралноХахахха! Българските мафиоти щели да търсят един микро съмнение дали ортаците им немало да приберат вноските на баламите и да изчезнат по сейшелите. А там вече - иди да ги търсиш помежду дюните.

Не цъфтиш ли като цвете, гниеш като бурен.Това ако се случи, всички млади хора в България които има за какво да живеят следва да си купят незабавно по един еднопосочен билет и да се разкарат от тая кочина, защото в противен случай подписват договор че само зорлем се лишават от всякакви права, включително и правото си на собственост и пенсия.
eurogi
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#88] от "993":
Ето в този си коментар доста точно описваш това,което е присъщо за местните пенсионни компании-да финансират бизнеса на свързаните със собствениците компании,с парите на осигурените в тях,като по този начин рискът нараства неимоверно.Защото,като дойде време да се изплаща пенсия,рекламираната доходност от тях може да се окаже мираж..Ако търсиш голяма доходност,то тогава се насочи към инвестиционни фондове.Когато говоря за пенсионен фонд,за мен е по-важно да е сигурен и с нисък риск.Какъвто е Алианц.Това е компания,която я е имало преди 100 години,ще я има и след 100.Не бих се обзаложил за нещо подобно за местните...
993
Рейтинг: 553 НеутралноДо коментар [#91] от "eurogi": Доходността се изчислява през цената на дяловете на всеки фонд. Те пък се изчисляват от 1-ви юли 2004г., т.е. от 9 години. Всички фондове по това време стартират от 1.0000 на дял. Т.е. Всичко над 1.000 е натрупаната доходност за тези 9 години. Колкото над 1.000 толкова повече натрупана доходност. Е, там Алианц не са шампиони
естествено, някои фондове имат и "куха" доходност преоценявайки "ценните книжа" на "чорбаджиите" както си искат... Има няколко такива групировки. Дневник не от вчера пише за това...
911,959,964,993k_
Рейтинг: 2656 Неутрално[quote#84:"993"]Само че има фондове, които изкарват повече доходност за единица риск от Алианц. [/quote]
Със сигуронст има и по-доходни.
993
Рейтинг: 553 ВеселоДо коментар [#94] от "eurogi": Ти да не си от маркетинг отдела на Алианц? Аз пък съм от тоя на ИНГ
911,959,964,993Нинов
Рейтинг: 2542 НеутралноДо коментар [#92] от "993":
Мерси за инфото!
Петте процента еднократна такса върху новите вноски е доста интересен момент. Сега трябва да видим общият размер на свежите вноски на година колко са? И тогава може да преценим дали това е бомбенгешефт за австриеца или не?
eurogi
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#95] от "993": те шампиони това особено не ги засегна..Достатъчно е няколко прехвърляния на акции на Инвестиционна компания Галата например и хоп,прайм една яка доходност...
Знам, че не са.Но това е последното нещо,което ме интересува,когато говоря за пенсионна схема.Иначе само за последната година е около 7%...знаеш,че този период-от 2004 насам,хвана и годините през 2008-2009,когато реалните пазари бяха се сринали.Естествено,тукашни
eurogi
Рейтинг: 660 НеутралноДо коментар [#97] от "993":
Тцъ...просто гледам сигурното.Нал знаеш,лакомо дупе....