
© Цветелина Николаева, Капитал
Нискотарифната авиокомпания "Уиз ер" (Wizz Air) e превозила 900 хил. пътници от и до България през 2013 г. , съобщиха от дружеството.
В България "Уиз ер" извършва полети от и до София, Варна и Бургас по 22 дестинации в Европа и Близкия изток като най-новите са Тел Авив и шведският Малмьо. Тя планира да разшири оперативната си база в българската столица през следващите месеци.
През миналата година авиокомпанията е превозила общо 13.5 млн. пътници, с 12% повече, отколкото година по-рано и е постигнала среден коефициент на натоварване 86 на сто. Компанията обслужва 300 отсечки в 35 държави. Тя разполага с 45 самолета Еърбъс А320, а през тази година планира броят им да нарасне с още осем.
През 2014 г. превозвачът планира да открие бази в Лвов, Украйна и Крайова, Румъния. Освен софийската, ще бъдат разширени и базите в Букурещ, Будапеща, Скопие, София, Вилнюс и Варшава.