
© Анелия Николова
Работниците от ВМЗ - Сопот, искат оставката на борда на директорите на завода и в него да влезе директорът Богдан Богданов, съобщи радио "Фокус" - Пловдив, позовавайки се на председателя на КТ "Подкрепа" в предприятието Димитър Атанасов. Тази сутрин писмо с исканията е било изпратено до министър-председателя Бойко Борисов, министъра на икономиката Божидар Лукарски и президента на "Подкрепа" Димитър Манолов.
Председателят на борда на директорите Тодор Дичев е на поста от малко повече от месец, а неговият заместник Любомир Джапаров и Юлиан Насков са в структурата от началото на годината. За Джапаров се твърди, че е изцяло партийно назначение, като той е един от основателите на СДС в града, бил е и заместник-председател на Общинския съвет в Сопот. Илиян Насков пък е софиянец - инженер, магистър по финанси и международни икономически отношения.
Според работещите в завода е недопустимо директорът да не е част от борда на директорите, който "движи" всички основни дейности на завода. "На практика ВМЗ няма назначен директор, а търговски пълномощник", посочва Димитър Атанасов.
Той изразява мнение, че бордът на директорите "обслужва някакви чужди интереси". Атанасов посочва, че хората искат в борда на директорите да влезе Богдан Богданов, който е начело на ВМЗ - Сопот, от 5 юни. Оръжейниците се подготвят с автобуси да отидат пред Министерството на икономиката в София и да направят палатков лагер там, докато не бъде махнат този състав на борда на директорите, каза още Димитър Атанасов.