
© Надежда Чипева, Капитал
Кредиторите да имат възможност за 10 години да си приберат парите от длъжници и след това дълговете да се заличават по давност, предлага депутатът от ГЕРБ Емил Радев. Той е записал това в подготвени от него поправки в Закона за задълженията и договорите, става известно от негово интервю пред вестник "24 часа".
Депутатът мотивира предложението си с аргумента, че ще се сложи край на "вечните длъжници", които макар и да са осъдени не могат да си платят борчовете.
Той цитира статистика, чиито източник не посочва, че между 2007 и 2010 г. само частните съдебни изпълнители са образували 610 000 изпълнителни дела, което са съдбите на съответния брой семейства.
Зачестили били случаите на злоупотреби в съдебното изпълнение. Той обяснява, че та са предимно в това да се начисляват огромни такси на длъжниците – като например за 200 лв. задължение се начислява такса от 1800 лева. Това е така, тъй като тя(1.5 на сто) е върху стойността на описаното имущество на длъжника, а не върху дължимата сума, обяснява Емил Радев.
Той допълва и че предстои на второ четене парламентът да приеме измененията в Гражданския процесуален кодекс, според които всички пропорционални такси и тези на съдебния изпълнител да не могат да надхвърлят 10 на сто от самото задължение.
Сега има 3-годишна погасителна давност за "Топлофикация" и 5 години към банки, за ток, мобилни оператори др. и когато дружеството кердитор предприеме мерки, давността спира да тече и срокът започва отначало, обяснява депутатът. По думите му има хора с образувани производства от 10-15 години, отделно при смърт на длъжника задължението се прехвърля и на наследниците.
Депутатът предлага и тази възможност за наследяване на задължения да отпадне. Мотивът на депутата за промените е след изтичането на 10 години човек да може да започне "на чисто" без да се притеснява, че ако си купи кола, тя може да бъде продадена на търг заради стар дълги или ако започне работа, заплатата му ще отива за погасяване на стари дългове.
"10 години са достатъчно дълъг срък, за да си съберат задълженията", казва депутатът в отговор на въпрос такива текстове няма ли да нарушат правата на кредиторите.
purple_rain
Рейтинг: 450 НеутралноПравилно,какво е това сега вечен длъжник,че и наследниците наследяват дълговете смешна работа.Който не може да си събере парите за 10 години ги отписва и толкова.
хм
Рейтинг: 975 Неутралноа закон за фалит на физически лица кога?
кога банките ще понесат отговорността, която в момента прехвърлят върху редовните платци, за безогледно раздадени кредити??
Darth Plagueis
Рейтинг: 1525 НеутралноИ така кредитните милионери стават чисти като ангели.
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКTED (moderator är en faggot)
Рейтинг: 616 Неутрално[quote#2:"хм"]акон за фалит на физически лица кога? [/quote]
"Взе" ми думите от клавиатурата.
Vency Mirchev
Рейтинг: 1399 НеутралноА сега кога се погасяват по давност? Давност няма само за данъците, но тях ги опрощава президентът или вицепрезидента.
Платон ми е приятел, но истината ми е по-голям приятел.Darth Plagueis
Рейтинг: 1525 НеутралноДо коментар [#5] от "Ventsislav Mirchev":
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕККак да няма давност за данъците?
ironhorse
Рейтинг: 620 НеутралноКрайно време е да се приеме тази давност.
Бойко Борисов и ГЕРБ са еманацията на корупцията и мафията в държавата.Но по-важното е закон за несъстоятелност на физически лица.
Това ще даде законна база за преструктуриране на дълга.
Пример:
Човек не може да изплати дълг и обявавя процедура по несъстоятелност. Когато може изплаща дълга и отново е с чиста съвест.
Този закон е необходим за честните хора изпаднали във временно финансово затруднение.
За мошениците закони не са необходими.
Лелка
Рейтинг: 1166 ВеселоУчудващо разумно предложение от Гербер,ама да ли е съгласувано с огромното войнство съдии-изпълнители и събирачи на дългове..А поправките са задължителни-"да се начисляват огромни такси на длъжниците – като например за 200 лв. задължение се начислява такса от 1800 лева. Това е така, тъй като тя(1.5 на сто) е върху стойността на описаното имущество на длъжника, а не върху дължимата сума.Той допълва и че предстои на второ четене парламентът да приеме измененията в Гражданския процесуален кодекс, според които всички пропорционални такси и тези на съдебния изпълнител да не могат да надхвърлят 10 на сто от самото задължение."
Дано се приеме,ама лобито,лобито..
Vency Mirchev
Рейтинг: 1399 ЛюбопитноДо коментар [#6] от "Тони!":
Платон ми е приятел, но истината ми е по-голям приятел.Каква е давността за данъците?
Darth Plagueis
Рейтинг: 1525 НеутралноДо коментар [#9] от "Ventsislav Mirchev":
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК5 години, когато задължението не е потърсено. Ако има някакво производство, давноста се удължава със срока му, но не повече от 10 години.
Vency Mirchev
Рейтинг: 1399 НеутралноДо коментар [#10] от "Тони!":
Платон ми е приятел, но истината ми е по-голям приятел.За данъци ли говориш? Къде го четеш?
hodounski
Рейтинг: 3084 ЛюбопитноСега няма ли давност 5г.?
hodounski
Рейтинг: 3084 ВеселоЩом има давност 5г. от какъв зор го правят 10г.?
izabell
Рейтинг: 1336 НеутралноЩе отпадне,за 10 години лихвите стават повече от основата и като прибавим инфлация-всеки ще каже, еми да взимат квото има в къщи по закон събираемо.
plumpschi
Рейтинг: 1181 ЛюбопитноХм, а този хубавец горе, направил предложението, колко ли дължи? Или пък колко отнесе за да пуска такива предложения?
teridan
Рейтинг: 838 Неутрално10 години е прекалено дълъг срок. В европейските държави мисля, че е по-малък. Поне за глобите на пътната полиция в някои страни съм сигурен, че е 3 години, а за неплатени данъци 5 г.
ludiakolio
Рейтинг: 479 НеутралноТази реформа може да е добра,само след реформа в правораздавателната система.Факт е ,че в момента дребни дела по за няколко хиледарки се водят по 2 3 години,хората не могат да си съберат вземанията няколко години назад.Нищо чудно да започне умишлено да се протакат нещата до изтичане на срока.Единия ще е болен 10 години,другия незнам какво...
Защо никой не споменава дали държавата е длъжник на някой и колко време това се протака...?
Vency Mirchev
Рейтинг: 1399 НеутралноДо коментар [#10] от "Тони!":
Платон ми е приятел, но истината ми е по-голям приятел.[quote#10:"Тони!"]5 години, когато задължението не е потърсено. Ако има някакво производство, давноста се удължава със срока му, но не повече от 10 години[/quote]
Мисля че бъркаш нормативните актове. Данъците са вечни, ако не ги опрости президента или вицепрезидента (ако са му делегирани такива права),.
Шенраб Мибо
Рейтинг: 450 НеутралноНаправо да приемат закон за легализиране на престъпността.
leko_uchuden
Рейтинг: 506 Неутралнотози светъл мозък ще предложи ли също и за данъчните задължения.
да разбирам така - ако съм дал пари на заем напр. 20 000 лева и длъжникът ми избяга в испания след 10 години може да си има каквато си иска кола, а аз ще гледам тъжно и глупаво или може би Радев ще ми плати сумата - сигурен съм , че има достатъчно заделен кеш.
смазващ глупак!
pale4ko
Рейтинг: 229 Гневнотой глупака...опс .... пардон....депутата знае ли в съда как се развива действието та предложения дава.
Федор Езерский
Рейтинг: 893 Неутрално[quote#18:"Ventsislav Mirchev"]Мисля че бъркаш нормативните актове. Данъците са вечни, ако не ги опрости президента или вицепрезидента (ако са му делегирани такива права),.[/quote]
))))) Абсолютната давност за данъците е 10 години. Колкото и да се прекъсва давността - минал ти 10 години, няма данъци (чл.171 ДОПК). ГЕРБ-аджията просто иска да изравни режима. Не му е лошо предложението
Бъркаш се
hodounski
Рейтинг: 3084 НеутралноДо коментар [#21] от "pale4ko":
Ако имаш заведено дело преди да изтече давността не губиш
diegos
Рейтинг: 815 НеутралноНякой да има назаем излишни 5 милиона? Обещавам да ги върна след 10 години при 100% лихва!!!!!
Koba Stalin
Рейтинг: 1391 Весело[quote#3:"Тони!"]И така кредитните милионери стават чисти като ангели.[/quote]
/не се чете/Братчед, предполагам се досещаш, че не можеш да се направиш кредитен милионер сам. Кредитите са отпускани срещу яка комисионна под масата, но в светлината на прожекторите са само получателите, а не и тези, които са ги разрешавали. Друг е въпросът, че подобни кредити са "куфарчетата", която една организация с идеална цел/ДС/, раздаваше на определени хора, натоварени с определена мисия.
Федор Езерский
Рейтинг: 893 Весело[quote#18:"Ventsislav Mirchev"]Данъците са вечни, [/quote]
))) Просто не се изчистват автоматично, а трябва да поискаш
Да не би да имаш предвид, че имаш неплатени здравни осигуровки от 2000 година, и ти висят като неплатени? Висят
Koba Stalin
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#9:"Ventsislav Mirchev"]Каква е давността за данъците?[/quote]
/не се чете/5 години братчед - давността за държавните вземания е 5 години, а за фирмените - 3.
mitko_ignatov
Рейтинг: 395 НеутралноПРЕДЛОЖЕНИЕТО Е НЕОБМИСЛЕНО И ПОКРАЙ ШУМА МУ ЩЕ МИНАТ ОТНОВО ПОПРАВКИ В ГПК КЪДЕТО СИЛНОТО ЛОБИ НА СЪДИЯ -ИЗПЪЛНИТЕЛИТЕ СЕ Е ПРЕБОРИЛО-НЯКАК МЕЖДУ -ДРУГОТО СЕ ПРОКРАДНА ПОПРАВКАТА ЧЕ СЪДЕБНИТЕ ИЗПЪЛНИТЕЛИ ЩЕ СЪБИРАТ ТАКСИ ДО 10 % ОТ ЦЕНАТА НА ДЪЛГА-ВМЕСТО ПЪРВОНАЧАЛНОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ДА ИМА ТАВАН И ГОРНА ГРАНИЦА-НА ТОВА НИКОЙ МАЙ НЯМА ДА ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ ПОКРАЙ ШУМА ПО ДРУГОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ-А ИМЕННО ТОВА 10 % ПРЕДЛОЖЕНИЕ ПРАВИ МНОГО СЪДИЯ-ИЗПЪЛНИТЕЛИ С ВРЪЗКИ С ДИРЕКТОРИТЕ НА БАНКИ МИЛИОНЕРИ И Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РПОКОРУПЦИОННА МЯРКА А И Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО ЗА ИКОНОМИКАТА.УСИЛИЯТА ЗА СЪБИРАНЕ НА ЕДИН ДЪЛГ ОТ 10 000 ЛВ. И ЕДИН ОТ 10 МИЛИОНА СА ПОЧТИ ЕДНАКВИ-ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ ВТОРИЯ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ Е ОБЕЗПЕЧЕН С ИМУЩЕСТВО А ПЪРВИЯ -ПОТРЕБИТЕЛСКИ -ЩЕ Е БЕЗ ВСЯКАКВА ОБЕЗПЕЧЕНИЕ-А СЕГА ПАЗНАЙТЕ КОЛКО ПАРИ ЩЕ ПОЛУЧИ СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛЯ В ПЪРВИЯ СЛУЧАЙ И КОЛКО ВЪВ ВТОРИЯ-ПРИ НЕГО ОЩЕ СЪС ВЪЗЛАГАНЕТО НА ДЕЛОТО ТОЙ СИ ПРИБИРА ХОНОРАР ОТ 1 000 000 ЛВ.А БАНКИТЕ ИМАТ ДОСТА ТАКИВА КРЕДИТИ КОИТО КОЛКОТО И ДА ПРЕСТУКТУРИРАТ ВСЕ НЯКОГА СТАВАТ ЛОШИ И СЪДЕБНИ.ТЕЗИ ЕДИН МИЛИОН ЛЕВА ПЪК КОИТО Е ПРИБРАЛ СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ ДИРЕКТНО СЕ ТРУПАТ КАТО ДОПЪЛНИТЕЛНА ЗАГУБА НА БАНКАТА И РЕФЛЕКТИРАТ ВЪРХУ ЛИХВИТЕ НА ОСТАНАЛИТЕ РЕДОВНИ КРЕДИТОПОЛУЧАТЕЛИ.А А КАЖЕТЕ СЕГА АКО АЗ СЪМ СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛ И ЗАВИСЯ ОТ НЯКОГО ЕЙ ТАКА КАТО ЩРАКНЕ С ПРЪСТА И ДА МИ ГО ВЪЗЛОЖАТ И АЗ ЩЕ ПОЛУЧА ОТ ТОВА БЕЗ ПОЧТИ НИКАКВИ УСИЛИЯ 1000 000 ЛВ. КОЛКО ПАРИ И НА КОГО СЪМ СКЛОНЕН ДА ГИ ДАМ-ПОЗНАХТЕ! НА ДИРЕКТОРА НА БАНКАТА!!!ЗАТОВА ТРЯБВА ДА ИМА ГОРНА ГРАНИЦА ЗА ТАКСИТЕ СЪБИРАНИ ОТ СЪДЕБНИТЕ ИЗПЪЛНИТЕЛИ-ТАКА КАКТО Е ПРИ НОТАРИУСИТЕ И ТЯ ДА НЕ Е ПОВЕЧЕ ОТ 10 000 ЛВ.АКО НА НЯКО ЧАСТЕН СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛ МУ СЕ СТОРИ МАЛКО -ТОЙ МОЖЕ ДА ОТКАЖЕ ДЕЛОТО И ТО ЩЕ СЕ ДАДЕ НА ДРУГ- А ИМА И ТОЛКОВА МНОГО ДЪРЖАВНИ СЪДЕБНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ КОИТО , ПОВЯРВАЙТЕ МИ, НЕ ПРАВЯТ НИЩО ПО ЦЯЛ ДЕН А ПОЛУЧАВАТ ЗАПЛАТИ ОН СЪДЕБНАТА СИСТЕМА.
kingsolomon
Рейтинг: 229 Неутралночудесно... но дано да мине... защото закона за ипотечните кредити стои приет на 1-во четене в парламента бламиран от банките вече 2 години.. а за ЗФЧЛ ЕК ще ги натисне скоро
Танас
Рейтинг: 1391 Весело[quote#27:"Тони Шнайдера"]5 години братчед - давността за държавните вземания е 5 години, а за фирмените - 3.[/quote]
Цацарoff - Оставка ! >:-)Брадчед ако имаш акт сега след 3 години се погасява по давност а след промяната ще е след 10 години така е и със сметките на Жешкото, Мокрото и Алото и се сети кой отнася плувката ?
Нека мине и на второ четене за да стане факт и тогава ще коментираме защото до това има много писане па после брисане според манталитета на милиционерите.
Koba Stalin
Рейтинг: 1391 ЛюбопитноДо коментар [#30] от "Танас":
/не се чете/Искаш да кажеш, че това е промяна на закона за давноста?
Танас
Рейтинг: 1391 ВеселоДо коментар [#31] от "Тони Шнайдера":
Цацарoff - Оставка ! >:-)Според мен промяната трябва да е в Закона за Задълженията и Договорите и Гражданско Процесуалния Кодекс но на практика така се увеличава срока за давността за да могат монополите по - лесно да си взимат вземанията понеже иначе шиканирането на процедурата за 3 г. - 5 г. става и върви добре а за 10 ще е по - трудно само по - по - най ще могат да я прилагат както към мен Софийска вода АД шиканира за 9,5 години.
През 2003 г. - 2004 г. ако не ме лъже паметта царедворците също улесниха монополистите да могат да вадят направо изпълнителен лист и да задвижат съдия изпълнител в кртатък срок и докато се усети длъжника вече е ''цапнал в тиганЯ'' изпържен с такси и лихви и според скромното ми мнение и сега се върви в тази посока.
Darth Plagueis
Рейтинг: 1525 НеутралноДо коментар [#32] от "Танас":
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКПредложението е за кредитори, доколкото чета, и Софийска вода и подобни не би трябвало да влизат в тая графа.
В момента няма давност за задълженията към банките и пича предлага да се въведе точно това. Не би трябвало да влияе на другите давностни срокове.
Koba Stalin
Рейтинг: 1391 НеутралноДо коментар [#32] от "Танас":
/не се чете/Според мен, това по скоро касае друг вид вземания. Законът за давността беше препотвърден в детайли наскоро от Висшия административен съд. Едва ли ще се осмелят да го прекрояват.
Koba Stalin
Рейтинг: 1391 НеутралноДо коментар [#33] от "Тони!":
/не се чете/Много точно си го обяснил+++++++++++++
johristov
Рейтинг: 229 ГневноА защо първо не предложи тоя тарикат достатъчно ефективен процесуален механизъм да си съберем парите и псле, ако кредиторът няма интерес да си търси парите, да има погасителна давност......
johristov
Рейтинг: 229 НеутралноДо коментар [#34] от "Тони Шнайдера":
Къв закон за давност бре?!Айде като пишете поне мислете вместо да драскате глупости...то това е толкова закон, колкото е Закона за тъпотията...
Танас
Рейтинг: 1391 Весело[quote#34:"Тони Шнайдера"]Едва ли ще се осмелят да го прекрояват.[/quote]
Цацарoff - Оставка ! >:-)Милиционер и закон !!!
Ще изчакаме и второ четене и чак тогава ще ни стане ясно какво са направили.
plamenhristov5
Рейтинг: 616 Неутралнооткачено предложение
plamenhristov5Публикувано през m.dnevnik.bg
simo87
Рейтинг: 506 НеутралноМоже би идеята за абсолютна погасителна давност не е лоша, но може би трябва да се диференцира, като се установят различни срокове според вида и размера на задълженията.
А както някои казват трябва да се помисли и за въвеждане института на "гражданската смърт", т.е. нещо подобно на несъстоятелността на търговците.
Логика
Рейтинг: 1391 Гневно'След 10 г. всички несъбрани дългове да отпадат по давност, предлага депутат" Долу лапите от погасителната давност, невежи мизерници! Не се връзвайте на ....., а четете чл.110 и чл.111 от ЗЗД - общата погасителна давност в момента е 5 год, а за периодични плащания- 3 години! Много им се иска на някои да има 10 годишна давност ...Да замълчи изказалият се субект!
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаЛогика
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#40:"simo87"]Може би идеята за абсолютна погасителна давност не е лоша[/quote]
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаСимо, в момента след изтичане на 5 годишна давност се погасява възможността някой да си търси задължението! Кому е притрябвала тя да се увеличи на 10 години?! Не на гражданина , разбира се - и сега си има чл.410 и чл.417 от ГПК
Логика
Рейтинг: 1391 НеутралноЧетете хора- информирайте се и разбере, че НЯМА връзка между ЧСИ и ДСИ тата и настъпването на погасителната давност- все едно да има нещо общо между хлебарка и слон, а е важно взискателите да си търсят навреме задълженията! -otnosno-periodichnite-plashtaniya/
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаhttp://blog.apis.bg/2012/05/ta-lkuvatelno-reshenie
simo87
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#42] от "dqdomart":
В момента, ако си кредитор и имаш вземане, което не потърсиш в рамките на 5 години ( 3 години в някои случаи ) губиш правото на принудително изпълнение ( държавна санкция ), остава едно естествено задължение, което не можеш да изискаш по съдебен ред или по-скоро можеш, но ако ответника-длъжник възрази, че е изтекла 5-годишната погасителна давност, не можеш да направиш нищо повече.
Идеята за 10-годишната абсолютна погасителна давност е съвършено различна. Дори и да си завел дело в 5-тодишния срок, ако по някаква причина няма решение или то не е изпълнено в 10-годишния срок , за отпадне възможността за търсене на по-нататъшно изпълнение. Има съществена разлика. Въпреки че в момента тя е по-скоро теоретична, защото по новия ГПК е малко вероятно едно гражданско дело да продължи повече от 2-3 години, плюс да речем още половин - една за изпълнение, т.е. дори искът да е заведен точно преди изтичането на 5-годишния срок, пак ще се стигне до удовлетворяване на кредитора преди изтичането на десетте години.
slonsco
Рейтинг: 1098 НеутралноДо коментар [#42] от "dqdomart":
Идеята е уместна.Да има някакъв срок,след който независимо от спирането и прекъсването на давността ,възможността за принудително събиране да се погасява.Това би стабилизирало гражданските отношения.Щото имаше случай на принудително събрани пари за сметка за парно от 2000 г.Надеследодателя не е възразил срещу заповед за изпълнение,и наследниците бяха неприятно изненадани з години след смъртта и с насрочена публична продан на апартамента.Абсолютна погасителна давност има в по отношение наказателното преследване и е уместно да се въведе подобен институт и в гражданското,като допълнение на сегашния институт на давността.
Логика
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#45:"slonsco"]Да има някакъв срок,след който независимо от спирането и прекъсването на давността ,възможността за принудително събиране да се погасява.[/quote]Сега разбрах! Обикновено съм крайно подозрителна, когато става въпрос за изказване на политик при липса на Закон за лобизма.
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаslonsco
Рейтинг: 1098 НеутралноДо коментар [#44] от "simo87":
Не е теоретична.Примерно за вземане с пет годишна давност се предяви иск.За сумата призната с решението давността е пет години от влизането му в сила.Ако в този срок се заведе изпълнително дело,и то може да се точи до безкрайност,стига да няма две години бездействие на взискателя.Ето ти 10 г. само от давността върху вземането и върху сумата,призната с решение.
slonsco
Рейтинг: 1098 НеутралноДо коментар [#46] от "dqdomart":
И аз съм подозрителен.Казах ,че идеята е уместна.Докато не видя публикацията държавен вестник не мога да кажа повече.Щото и аз имам притеснения,че могат така да приемат закона,че давността за всичко да стане 10 години или дявол знае какво.
Логика
Рейтинг: 1391 Неутрално[quote#48:"slonsco"]Щото и аз имам притеснения,че могат така да приемат закона,че давността за всичко да стане 10 години или дявол знае какво.[/quote] Отдавна не презюмирам добронамереност у някои субекти.
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаЛогика
Рейтинг: 1391 НеутралноДо коментар [#48] от "slonsco":
ЗЗД Чл. 49. Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работаИ аз имам същите притеснения. Сместват се различни правни понятия , прави се една политически удобна амалгама и това се представя като "грижа за интересите на гражданите".
ft5
Рейтинг: 8 Неутралнослед 10 милярда раздадени кредити на свързани лица и несъбираеми е нормално властта за изиграе "балъците", които плащат високи лихви.
simo87
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#47] от "slonsco":
Според мен са единични случаи в практиката, когато кредитора завежда делото в края на 5-годишния срок, иска изпълнение на влязлото в сила решение след още 5 години и след това бездейства в процеса по принудително събиране на вземането от съдия изпълнител.
bta
Рейтинг: 1391 НеутралноДо коментар [#2] от "хм":
Никога за съжаление,а наказание можем ние да и им дадем като не теглим кредити.
bta
Рейтинг: 1391 НеутралноТочно така даже годините да станат 5.
widowmaker Всички сме парлеву франсе
Рейтинг: 697 Неутрално[quote#13:"hodounski"]Щом има давност 5г. от какъв зор го правят 10г.? [/quote]
"We're not gonna take it! Anymore."Защото, когато ти заведат дело давността спира да тече и остава вовеки.
schtitomornik
Рейтинг: 8 РазстроеноА бре уни костюмари .Работещите бедни прекарани и подведени или принудени да теглят кредити.Волю или не волю трябва да страдат и да се лишават с години за да си изплатят задълженията.Няма къде и как да се укрият за да мине давност.Кредитните и не работещи мошеници милионери.Се укриха по света за да мине давността от 10 години.Или си живеят с заграбеното или пак си имат печеливш бизнес и фирми чрез поставени лица.И са много по добре от преди .