ПОЧВА СЕ, ще полудея от радост! Само така, Още около 300 изедници приберете на топло но им вземете и имотите, чак тогава може да се види светлина в тунела
Трябваше ли да минат толкова години,че тоя ми ти Лупи да го вкарат в затвора?А колко от тия девет години ще лежи е отделен въпрос?100% ще го пуснат предсрочно за добро поведение,че няма да има време да си изхарчи парите,милия!
Лупи да вземе онова червено шалче къде го даде на най-мъничкия от братята Митал и да се обеси с него, преди някой коромпиран съдия да отмени присъдата!
Защо не ги прибират веднага? Сега колко години ще обжалват? Пари ще им вземат ли някакви? За 35 не, и за 3,5 милиона и аз бих се навил да полежа 5-6 годинки в някое общежитие,че и примерен ще бъда и после щракай си с пръсти!
Простотията ходи по хората! Затова обичам животните! Цъкам само "+" ... но не на всички :)
Предпочитам да го видя да полага обществено полезен труд и да запълва дупки в пътищата като общ работник докато изработи откраднатите пари.
А Мургина - с метлата по улиците. Това е наказание за мен - обществен труд от най-нежеланите.
Спомням си едно негово изявление, опреди година, в което твърдеше, че ще се върне в политиката, защото в спорта му били оцапали името.... пиша го, за да напомня какви хора има.
Таман се бях обнадеждил, че прокуратурата е успяла в едно дело да мотивира пълноценно съдиите, а се оказва, че това дело виси на хвостохранилището и общежитието...
Все пак, надежда има. Ще чакам следващите инстанции, а меркантилният мошеник, човекът оркестър може да не намесва политиката у грабежа. Ако може де...
Този филм съм го гледал.Значи...опрвдават Мургина по делата за които заслужава затвор,после я осъждат за делата по които много лесно ще я оправдае следваща инстанция.Няма как след като обжалва да не я оправдаят за това ,че казала на някаква данъчна от провинцията-"“Да те преместя, вместо да те уволнявам. И двете сме майки.” За тези думи никой не може да влезе в затвора.
Гледай отвисоко падналия,само ако си се навел да му подадеш ръка!You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war
Първи стъпки. Има още път да се извърви, докато България стане нормална държава, но важно беше да се повлече крак. След това е лесно, лека - полека и нещата ще си дойдат по местата.
"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas Mann
Това което ме притеснява за Томов и Мургина е съдът да не вземе да намали присъдите на горни инстанции на 3 години, и понеже и двамата не са осъждани преди това -> условно.... хем осъдителна присъда, хем и двамата навън! Но да видим...
Томов рискува и реши да играе сам своя игра , различна от тази на големите играчи.
"Евролевицата" тогава , отцепи , макар и неголяма част от електората на столетницата и посегна към кацата с благините, а това не се прощава лесно.
За да започнеш самостоятелна "кариера" се иска здрав гръб , а при Томов това не се получи .
Рулетката се завъртя, но топчето не попадна на неговия цвят.
Рискува и изгуби.
Наивниците нека си мислят , че справедливостта в обществото се е възцарила . . .
# 34 го е написал. Другото е вреден патос. Съдът приел кражбите по балансова ст-ст, а не по пазарна Сега съдът да накаже Томов затова, че не е направил преоценка на активите и така е създал прекрасни условия за замитане на следите.....
Един радостен ден Сашо апашо в затвора.Изчислил съм че има още поне 768 радостни дни дали ще ги дочакаме.Долни крадци без чувство за чест достойнство и морал.
НЯКОЙ НЕ ГИ БИВА ЗА НИЩО...НО СА СПОСОБНИ НА ВСИЧКО
Още преди 15 г писаха, че завалията закусва за 10 лв в р-т София всяка сутрин. По онова време, за тия пари, в приличен р-т, можеше да се заръча пържола и шише кармазъ шарап.
Сега за колко закусва не знам, но ако го пратят в общежитието, ще муа чайче с филийка.
А ако съдът му беше дал присъда за пълния размер на престъпленията, ехеее....
Същото и вчера - Мургина оправдана по "тежките" обвинения, по "леките"- с присъда. Само да не стане така, че на по-"висше" ниво да оправдаят и леките.
Графът е прав. Родната прокуратура много я бива да повдига недоносени обвинения с които да постига оправдателни присъди. Спомни си за Софиянски например. Колко ли труд са положили за да намерят случаи в които да няма престъпление? И да не намерят нито едно престъпно деяние на мошеника. При положение, че само по вестниците има десетки.
Аз не казвам, че не е прав, просто припомням, че не всеки може да бъде осъден за това, което всички знаят и се пише по вестниците. Някои престъпления просто са умело прикрити или намерили вратички в закона, което автоматично ги освобождава от наказателна отговорност, колкото и да си личи, че не е правилно това.
А за Софиански- вярвам, че и на него ще му дойде времето все някога
След като съдът е установил вина и го е осъдил на 9 год.затвор,защо е на свобода?Мургина-също.Осъдеа на 4 год.затвор,а е на свобода.След прочитане на присъдата щракват белезниците и в затвора.Щели да обжалват.Ами да обжалват,но зад решетките.
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
Простете, че развалям приповдигнатото настроение, но само ще припомня, че и двете дела бяха образувани по времето на тройната коалиция.
Дори само този факт , трябва да ви наведе на определени мисли.
Няколко вещици на кладата , малко мирис на кръв , една патетична реч , произнесена от светия инквизитор и тълпата от "кефалчовци" , "сафридчовци" и "копърки" изпада в екстаз и се чувства отмъстена и щастлива.
Трифон 74-май си прав за всяка дума.Но и това не е малко-вярно ,че проблемите на Лупката започнаха като се опита да подбива партията майка и ДС.Но и другото е вярно-един исвестен на всички престъпник е получил сериозна присъда -9 години решетки.И да му ги намалят на 8 или 7 пак ще лежи.И това не е малко за мафиозо от неговия ранг.Един по един в разбъркан ред -по реда който политиците определят да отиват в затвора всичките крадци и измамници.
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
До № 1-12. Хубава новина, но не бързайте толкова с радостта, че с това "се почвало". Не само, че Томов и Мургина ще обжалват на по-горна инстанция, но и тия двамата са никакви вече, зад тях не седи никой и над тях няма политически чадър. Тоест тези 2 присъди са твърде малко, за да се извлече на основа на тях някаква ТЕНДЕНЦИЯ.
Към Борисов, Цветанов и Танов бих прибавил и Първанов заедно с Борис Велчев. Тези двамата знаят за безобразията в България и щом не ги разкриват, значи са им помагачи. За това и петимата в затвора при Томов. А там ако искат да си играят на "мама и тате".
- Верно ли бе?! Не вервам копеле....
- Ма то за втори път, и Мургина май я "опънаха"... (ако не падне на следваща инстанция)
- Я виж тиии... Ааа може и да си дойда скоро, догодина примерно . Като видим Масларова и Станишев осъдени ефективно
Вместо затвор трябваше да има конфискация на цялото му имущество. Иначе полза никаква. Дълбоко се съмнявам да влезе в затвора. А и да влезе - ще е в някакво общежитие и ще си излиза отпуски всяка седмица. Ще изкара 2-3 години и айде пак на свобода за добро поведение и работа като архивар на общежитието
следват няколко години обжалване, евентуално може да влезе в панделата за месец, два след което поредната амнистия ще го пожали .......... и така сашо апащо ще живее щастливо следващите 800 години
Всеки има право на обжалване. И правилно. Въпросът е колко време ще продължи до окончателното решение и какво ще бъде. Но все пак може би нещо се раздвижва. Въпреки, че съм песимист.
Така е, но както каза някой с най-първите коментари, докато не ги видим Томов и Мургина с раирани костюми.... Така че за мен това е начало на началото. Докрай свършена работа още не виждам, затова няма смисъл толкова да се възторгваме.
Споделям оптимизма на повечето форумци, но да не забравяме, че първоначално прокуратурата поиска 15 години и конфискация на имуществото. Двама от обвиняемите са оправдани(?!), а за другите има втора инстанция. Злоупотребите в ЦСКА също са факт, а по това обвинение е оправдан. Въобще се създава впечатление за някакви (пак!) споразумения. Надявам се на потвърдени ефективни присъди. Е, и като са започнали,...
"Финансовото министерство: Сделката с дълга причини загуба от около 1 млрд. лв" - Ако сделката с дълга през 2002 - 2003 година не беше осъществена, България би изплатила по-евтино дълга, който е бил обект на замяната. Това констатира финансовият министър Симеон Дянков в доклад за ефектите от сделката с дълга, осъществена от бившия финансов министър Милен Велчев (НДСВ).
"Александър Томов определи присъдата като неморална и такава с политически мотиви, защото щяла да му попречи да участва в предстоящите избори. Той не уточни дали има намерение да участва в местния вот или в този за президент."
ей, завалийката... прекършиха политическия му устрем рано-рано...
а аз вече го виждах на балотажа срещу Цветан Цветанов
да отива в затвора и да не се показва пред хора, тоя кръвопиец и пладнешки обирджия!
Ако някой знае колко съм псувал пред телевизора като съм гледал Лупи!!!За мен е фокус на безочие,арогантност и воинстваща дебелащина! Действа ми почти органично,чудя се как ли се държи с децата се,дали има истински приятели?! Ако наистина влезе в затвора,нека да е при по-яките мургавели!Тогава срокът ще без голямо значение!Боже,какви метастази могат да родят комунистите!
Да изчакаме произнасянето и на другите инстанции,особено ВКС,защото близката история познава и други такива "бляскави победи" на прокуратурата,които катастрофират до ВКС......а и да видиме мотивите на съда,тия хора напоследък доста бавят мотивите си,накрая са объркани,нелогични,абсурдни понякога.."Оно това ,което го знае селото го нема у делото",както казал шопа на съдията.....сега чета ,че ВСС твърдят ,че нямат пари за специализираните съдилища,а за 13-та,14-та и Н-ти заплати винаги намират..за скъпи ремонти и други далавери -също..
Александър Томов определи присъдата като неморална и такава с политически мотиви, защото щяла да му попречи да участва в предстоящите избори.
- Абе тоз човек на къде си мисли, че върви. Хората го пращат в затвора за 9 години той за изборите се ядосва. Явно ще се измъкне от цялата работа и току виж и президент станал...
Как може да действате толкова първосигнално - я пак си помислете - не е ли малко странно как за ЦСКА е невинен, а за Кремиковци е виновен (при положение, че делата са повече от свързани). Това са поредните машинации на съдебната власт - просто е време за присъди с цел симулиране на дейност. Как така толкова време се протокаше делото, а сега, в рамките на 2 дни всичко живо - в пандиза.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Георги Грънчаров
Рейтинг: 1416 НеутралноЛеле, какво се случва? Съдебната система да не би да се е разработила? Ще повярвам, чак когато ги видя с Мургина облечени в рае
)
"Извращавайки миналото, ние извращаваме настоящето"permanent
Рейтинг: 458 ВеселоТоя Томов от както се е родил е на държавни разноски.
Сега ще му плащаме и престоя в затвора
smehur_co
Рейтинг: 581 НеутралноЕееей, браво!
Вяра. Надежда. Любов.Кво става тия дни бе хора?Новините са толкова добри, че чак започвам да се съмнявам...
Танас
Рейтинг: 1416 ВеселоКъде ще ги лежи в ТПО ''Кремиковци'' ли ?
Цацарoff - Оставка ! >:-)Ще вземе да го продаде и него
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноПОЧВА СЕ, ще полудея от радост! Само така, Още около 300 изедници приберете на топло но им вземете и имотите, чак тогава може да се види светлина в тунела
Подпис - електронен ;)Гуано
Рейтинг: 740 НеутралноОт кандидат за президент — в затвора. Сякаш нормален път.
У нас не само смятат свестните за луди, но и лудите за свестниGoldie
Рейтинг: 745 НеутралноАйде стига бе, обзе ме оптимизъм
Дайкири
Рейтинг: 574 НеутралноДа запазим голямата радост за последната инстанция. Щото какво ли не се обърква в тая държава.
konkvistador
Рейтинг: 458 НеутралноТрябваше ли да минат толкова години,че тоя ми ти Лупи да го вкарат в затвора?А колко от тия девет години ще лежи е отделен въпрос?100% ще го пуснат предсрочно за добро поведение,че няма да има време да си изхарчи парите,милия!
reality
Рейтинг: 796 ВеселоДо коментар [#2] от "permanent":
Stupidity should be painfulПо-добре престоя в затвор да му финансираме, отколкото да открадне още 30 милиона
trola
Рейтинг: 458 НеутралноАиде Томов май го отнесе здраво.Вчера Мургина днес Томов
а утре??
Цецо
Рейтинг: 1562 ВеселоАйде, да е хаирлия. Най-после доживях. Бивш министър в пандиза. Поне на първа инстанция. Да продължават с по-бързо темпо. Че има още много за там.
Covid live matter. Stop the genocide.100yan5rov
Рейтинг: 8 НеутралноЛупи да вземе онова червено шалче къде го даде на най-мъничкия от братята Митал и да се обеси с него, преди някой коромпиран съдия да отмени присъдата!
vnn
Рейтинг: 552 НеутралноИнтересно къде е отишла разликата от 29 милиона
Иначе добре го осъдиха ,да видим обаче какво ще решат по-висшите инстанции.
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноЕ това е наистина добра новина, комунягите да скачат колкото искат не с Флашки и цели сървъри да излезнат, като нямат доказан произход нямат шанс!
Подпис - електронен ;)****
Този коментар беше изтрит в 11:47 на 26/01/2011 от неговия автор.
****
Коментарът беше изтрит по желание на неговия автор.
ь
Рейтинг: 1416 ЛюбопитноЗащо не ги прибират веднага? Сега колко години ще обжалват? Пари ще им вземат ли някакви? За 35 не, и за 3,5 милиона и аз бих се навил да полежа 5-6 годинки в някое общежитие,че и примерен ще бъда и после щракай си с пръсти!
Простотията ходи по хората! Затова обичам животните! Цъкам само "+" ... но не на всички :)Прокопиадата: "ЦЕНЗУРА!" - мотото на Дневник!
Рейтинг: 1416 НеутралноДо коментар [#5] от "KEFALCHO":
Който не следва линията на Економедиа е тотално цензуриран!Да те светна делото беше заведено преди ГЕРБ - сега е резултатът! И както се вижда не съдът е проблема на ГЕРБ а Прокуратурата и Дознанието ...
Браво за престъпниците затвор! Само така!
Deepdish
Рейтинг: 1416 НеутралноОще има-няма две инстанции и е в кауша... Като всички досега. Иначе огромно БРАВО за Софийски Градски Съд!!!
Цезар
Рейтинг: 605 ЛюбопитноА кога ще видиме осъдени знакови фигури , от над 180 знакови убйства нито един ... ОСЪДЕН ...
deviantistik
Рейтинг: 458 ВеселоАко карат така, скоро трябва да се строи ново крило на софийския за политици.
Black Dragon
Рейтинг: 571 ВеселоМного хубаво не е на хубаво.
https://www.facebook.com/MlekariteВсичко се прави заради докладите от ЕС.
Дано да бъркам и се надявам някой ден да видим серГЕЙ, доган и царя в затвора!
qwertqwert
Рейтинг: 965 НеутралноДо коментар [#11] от "trola":
След като мъж може да се жени за мъж, що пък двама братя да не се оженят?--------------------------------------
Ех какъв кеф ще е , ако е Масларката .....
huh
Рейтинг: 458 Неутралноабе всъщност ако имат право на обжалване, не се знае нищо
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5487 ЛюбопитноДо коментар [#11] от "trola":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевДоги?
permanent
Рейтинг: 458 ВеселоДо коментар [#10] от "reality":
Не знам! Може да е килия - лукс.
Предпочитам да го видя да полага обществено полезен труд и да запълва дупки в пътищата като общ работник докато изработи откраднатите пари.
А Мургина - с метлата по улиците. Това е наказание за мен - обществен труд от най-нежеланите.
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#19] от "capricornicus":
Подпис - електронен ;)Да те светна и аз:
Я това го знам уе скакауец
VaKY
Рейтинг: 694 НеутралноСпомням си едно негово изявление, опреди година, в което твърдеше, че ще се върне в политиката, защото в спорта му били оцапали името.... пиша го, за да напомня какви хора има.
Pro bono publicum with a bit more gustoGraf
Рейтинг: 1419 НеутралноТаман се бях обнадеждил, че прокуратурата е успяла в едно дело да мотивира пълноценно съдиите, а се оказва, че това дело виси на хвостохранилището и общежитието...
Ecrasez l’infâmeВсе пак, надежда има. Ще чакам следващите инстанции, а меркантилният мошеник, човекът оркестър може да не намесва политиката у грабежа. Ако може де...
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#19] от "capricornicus":
Подпис - електронен ;)Извинявам се за израза!
Николов
Рейтинг: 574 ВеселоСтранно - Томов, като чета цитираното, не се е разтреевожил, че ще ходи в затвора, за избори мисли
Цецо
Рейтинг: 1562 ВеселоДо коментар [#30] от "Graf":
Covid live matter. Stop the genocide.Нали знаеш, че грабежа произхожда от политическите му позиции и връзки. Вярно, че е за много малко от направеното от лупи, но все е нещо.
nikolaimi
Рейтинг: 589 НеутралноТози филм съм го гледал.Значи...опрвдават Мургина по делата за които заслужава затвор,после я осъждат за делата по които много лесно ще я оправдае следваща инстанция.Няма как след като обжалва да не я оправдаят за това ,че казала на някаква данъчна от провинцията-"“Да те преместя, вместо да те уволнявам. И двете сме майки.” За тези думи никой не може да влезе в затвора.
Гледай отвисоко падналия,само ако си се навел да му подадеш ръка!You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have warberbenkov
Рейтинг: 1416 ЛюбопитноС тия съдии какво става?
www.berbenkov.hit.bgДа не са от друга д-ва?!!
yordanovmg
Рейтинг: 476 ВеселоДо коментар [#2] от "permanent":
Тая сметка ще я плащам с кеф!
alderweireld
Рейтинг: 1416 Неутралное, поне всички софиянци могат да благодарят на Лупи, че окончателно разсипа Кремиковци и гнусотията не бълва буклуци над целия град вече
****
Този коментар беше изтрит в 11:58 на 26/01/2011 от неговия автор.
Bicho Raro
Рейтинг: 1435 ВеселоПърви стъпки. Има още път да се извърви, докато България стане нормална държава, но важно беше да се повлече крак. След това е лесно, лека - полека и нещата ще си дойдат по местата.
"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas MannMitache
Рейтинг: 402 ЛюбопитноТова което ме притеснява за Томов и Мургина е съдът да не вземе да намали присъдите на горни инстанции на 3 години, и понеже и двамата не са осъждани преди това -> условно.... хем осъдителна присъда, хем и двамата навън! Но да видим...
Gouverneur général
Рейтинг: 1022 ВеселоВчера Мургавата, днес Томата, утре дългия инкасатор и така до края на светаааа .....!
1945 г. започна ЗЛАТЕН ВЕК за ЧЕРВЕНАТА МАФИЯtrifon74
Рейтинг: 740 НеутралноТомов рискува и реши да играе сам своя игра , различна от тази на големите играчи.
"Евролевицата" тогава , отцепи , макар и неголяма част от електората на столетницата и посегна към кацата с благините, а това не се прощава лесно.
За да започнеш самостоятелна "кариера" се иска здрав гръб , а при Томов това не се получи .
Рулетката се завъртя, но топчето не попадна на неговия цвят.
Рискува и изгуби.
Наивниците нека си мислят , че справедливостта в обществото се е възцарила . . .
kirkor
Рейтинг: 571 НеутралноДо коментар [#15] от "KEFALCHO": Абе, балък, кой погна преди две и повече години Мургина и Томов? Или падашц от Марс, мозък промит?
Bicho Raro
Рейтинг: 1435 НеутралноДо коментар [#24] от "qwertqwert":
"Tolerance is a crime when what is tolerated is evil or sin" - Thomas MannИ нейният ред ще дойде... надявам се скоро.
Прокопиадата: "ЦЕНЗУРА!" - мотото на Дневник!
Рейтинг: 1416 НеутралноДо коментар [#28] от "KEFALCHO":
Който не следва линията на Економедиа е тотално цензуриран!tadim
Рейтинг: 233 НеутралноСлед тези нови разговори , изнесени днес, ако няма ефект от тяхното разгласяване - поне да видим, някой и друг герой там където му е мястото
VellEll
Рейтинг: 740 НеутралноИ на Апелативния - 2 условно с пробация 5 години поради липса на предишни провинения! Знаем се! Българския Съд са пълни смешници!
los
Рейтинг: 233 НеутралноИ всичко това заради Шенген... Интересна втора инстанция ни очаква
****
Този коментар беше изтрит в 12:09 на 26/01/2011 от неговия автор.
Хи-хи
Рейтинг: 1853 Неутрално# 34 го е написал. Другото е вреден патос. Съдът приел кражбите по балансова ст-ст, а не по пазарна
Сега съдът да накаже Томов затова, че не е направил преоценка на активите и така е създал прекрасни условия за замитане на следите.....
Earth
Рейтинг: 0 НеутралноА операция Сересетата кога ще започне?
омбре
Рейтинг: 740 НеутралноЕдин радостен ден Сашо апашо в затвора.Изчислил съм че има още поне 768 радостни дни дали ще ги дочакаме.Долни крадци без чувство за чест достойнство и морал.
НЯКОЙ НЕ ГИ БИВА ЗА НИЩО...НО СА СПОСОБНИ НА ВСИЧКОpesho1921
Рейтинг: 402 НеутралноОще преди 15 г писаха, че завалията закусва за 10 лв в р-т София всяка сутрин. По онова време, за тия пари, в приличен р-т, можеше да се заръча пържола и шише кармазъ шарап.
Сега за колко закусва не знам, но ако го пратят в общежитието, ще муа чайче с филийка.
Емо
Рейтинг: 402 ВеселоДо коментар [#30] от "Graf":
Virtus est medium vitiis.Графе, само да ти напомня, че и великият Ал Капоне отива в затвора за...неплатени данъци, което е най-лекото му и безобидно провинение.
Важен е крайният резултат, парите никога няма да бъдат върнати, но дано тази и вчерашната присъда постреснат малко крадците на едро.
Илия Фъртунов
Рейтинг: 8 ЛюбопитноА ако съдът му беше дал присъда за пълния размер на престъпленията, ехеее....
Същото и вчера - Мургина оправдана по "тежките" обвинения, по "леките"- с присъда. Само да не стане така, че на по-"висше" ниво да оправдаят и леките.
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#39] от "VеnRus 2008":
Подпис - електронен ;)+++++++++++++++++++++++++
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#43] от "kirkor":
Подпис - електронен ;)не знам дали ти е промит мозъка но знам че сега ги осъждат,
пък ти благодари на предишните, няма да ти преча
Цецо
Рейтинг: 1562 НеутралноДо коментар [#54] от "Емо":
Covid live matter. Stop the genocide.Графът е прав. Родната прокуратура много я бива да повдига недоносени обвинения с които да постига оправдателни присъди. Спомни си за Софиянски например. Колко ли труд са положили за да намерят случаи в които да няма престъпление? И да не намерят нито едно престъпно деяние на мошеника. При положение, че само по вестниците има десетки.
Емо
Рейтинг: 402 ВеселоДо коментар [#58] от "Цецо":
Virtus est medium vitiis.Аз не казвам, че не е прав, просто припомням, че не всеки може да бъде осъден за това, което всички знаят и се пише по вестниците. Някои престъпления просто са умело прикрити или намерили вратички в закона, което автоматично ги освобождава от наказателна отговорност, колкото и да си личи, че не е правилно това.
А за Софиански- вярвам, че и на него ще му дойде времето все някога
donyon
Рейтинг: 684 НеутралноСлед като съдът е установил вина и го е осъдил на 9 год.затвор,защо е на свобода?Мургина-също.Осъде а на 4 год.затвор,а е на свобода.След прочитане на присъдата щракват белезниците и в затвора.Щели да обжалват.Ами да обжалват,но зад решетките.
****
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
Gouverneur général
Рейтинг: 1022 ЛюбопитноДо коментар [#61] от "SorryLol":
1945 г. започна ЗЛАТЕН ВЕК за ЧЕРВЕНАТА МАФИЯИ Лютви Местан е там, мярна се в репортаж снощи !?
Milen Ivanov
Рейтинг: 684 ВеселоДо коментар [#1] от "Георги Грънчаров":
Гледайте новия сериал "Сюнет за Сергюн"."Ще повярвам, чак когато ги видя с Мургина облечени в рае"
Дай първо вальо-топлото да видим в рае...
trifon74
Рейтинг: 740 НеутралноПростете, че развалям приповдигнатото настроение, но само ще припомня, че и двете дела бяха образувани по времето на тройната коалиция.
Дори само този факт , трябва да ви наведе на определени мисли.
Няколко вещици на кладата , малко мирис на кръв , една патетична реч , произнесена от светия инквизитор и тълпата от "кефалчовци" , "сафридчовци" и "копърки" изпада в екстаз и се чувства отмъстена и щастлива.
Анастас
Рейтинг: 1307 НеутралноИ сега ще има обжалване и точене още 2-3 години и после ще има само неефективна присъда може и малко пробация... този филм сме го гледали вече...
http://atphoto.bgclint_eastwood
Рейтинг: 826 ВеселоВерно, ще взема да си помисля, че преходът е приключил, и то успешно...
НЕ НОСЕТЕ МАСКИ!sting
Рейтинг: 515 НеутралноТрифон 74-май си прав за всяка дума.Но и това не е малко-вярно ,че проблемите на Лупката започнаха като се опита да подбива партията майка и ДС.Но и другото е вярно-един исвестен на всички престъпник е получил сериозна присъда -9 години решетки.И да му ги намалят на 8 или 7 пак ще лежи.И това не е малко за мафиозо от неговия ранг.Един по един в разбъркан ред -по реда който политиците определят да отиват в затвора всичките крадци и измамници.
****
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
Гогич
Рейтинг: 1277 ЛюбопитноБрей, от съда излизат все повече позитивни новини.
****
Мненията на потребителя SorryLol бяха изтрити поради системно и целенасочено нарушаване на <a href="http://www.economedia.bg/forum/">правилата за форумите</a>.
Огнян Обрешков
Рейтинг: 233 НеутралноНа този 9 години са му малко.Колкото бизнеси е затрил с неговите далавери.Може и да заприличаме на нормална държава.
УЛАФ
Рейтинг: 458 НеутралноДо № 1-12. Хубава новина, но не бързайте толкова с радостта, че с това "се почвало". Не само, че Томов и Мургина ще обжалват на по-горна инстанция, но и тия двамата са никакви вече, зад тях не седи никой и над тях няма политически чадър. Тоест тези 2 присъди са твърде малко, за да се извлече на основа на тях някаква ТЕНДЕНЦИЯ.
gigow
Рейтинг: 513 НеутралноДо коментар [#17] от "be_google":
Към Борисов, Цветанов и Танов бих прибавил и Първанов заедно с Борис Велчев. Тези двамата знаят за безобразията в България и щом не ги разкриват, значи са им помагачи. За това и петимата в затвора при Томов. А там ако искат да си играят на "мама и тате".
kbderror
Рейтинг: 233 Любопитно- Верно ли бе?! Не вервам копеле....
. Като видим Масларова и Станишев осъдени ефективно
- Ма то за втори път, и Мургина май я "опънаха"... (ако не падне на следваща инстанция)
- Я виж тиии... Ааа може и да си дойда скоро, догодина примерно
селянин
Рейтинг: 515 НеутралноТолкова пари сам човек не може да открадне, ако няма и други около него да му помагат.
kbderror
Рейтинг: 233 ГневноА Румен Овчаров, ами тоа как го викаха след него....?! Пепито Димитров.... ?!?!!
malart
Рейтинг: 642 НеутралноВместо затвор трябваше да има конфискация на цялото му имущество. Иначе полза никаква. Дълбоко се съмнявам да влезе в затвора. А и да влезе - ще е в някакво общежитие и ще си излиза отпуски всяка седмица. Ще изкара 2-3 години и айде пак на свобода за добро поведение и работа като архивар на общежитието
malart.blog.bgСърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноДо коментар [#72] от "УЛАФ":
Подпис - електронен ;)Все от някъде трябва да се почне
СърПичук
Рейтинг: 740 НеутралноА догановците кога питам аз?
Подпис - електронен ;)Безименен
Рейтинг: 1416 Неутралноследват няколко години обжалване, евентуално може да влезе в панделата за месец, два след което поредната амнистия ще го пожали .......... и така сашо апащо ще живее щастливо следващите 800 години
Времето е наркотик, много от него убива.Mai Tai
Рейтинг: 1416 НеутралноДали в затвора няма да се превърне от Вълк Лупи във Вълчицата Лупи?
stedim
Рейтинг: 1690 НеутралноВсеки има право на обжалване. И правилно. Въпросът е колко време ще продължи до окончателното решение и какво ще бъде. Но все пак може би нещо се раздвижва. Въпреки, че съм песимист.
against
Рейтинг: 740 НеутралноЕвала!!
Комунистите обаче веднага извадиха нови СРСта да отклонят вниманието от тия неща.
УЛАФ
Рейтинг: 458 НеутралноДо коментар [#78] от "KEFALCHO":
Така е, но както каза някой с най-първите коментари, докато не ги видим Томов и Мургина с раирани костюми.... Така че за мен това е начало на началото. Докрай свършена работа още не виждам, затова няма смисъл толкова да се възторгваме.
фон Папен
Рейтинг: 684 РазстроеноКакви са тия "нежни" присъди? Или започва "Нежна революция - 2"? Все едно кокошка откраднал ...
Scorpi_4404
Рейтинг: 604 ЛюбопитноВсеки си получава заслуженото - рано или късно,по-един или друг начин...
Опознай себе си...Нищо излишно.danailov
Рейтинг: 1078 НеутралноСподелям оптимизма на повечето форумци, но да не забравяме, че първоначално прокуратурата поиска 15 години и конфискация на имуществото. Двама от обвиняемите са оправдани(?!), а за другите има втора инстанция. Злоупотребите в ЦСКА също са факт, а по това обвинение е оправдан. Въобще се създава впечатление за някакви (пак!) споразумения. Надявам се на потвърдени ефективни присъди. Е, и като са започнали,...
barsa
Рейтинг: 684 ЛюбопитноТоя томов не се отказва ...... гледа у'лево ... пак .....
Иначе е добра новина !!!
А ИДВА Спец.Съд ............
kelesha2
Рейтинг: 233 ЛюбопитноДо коментар [#3] от "smehur_co":
6акаме Масларова и Етем!
trulr
Рейтинг: 676 НеутралноКаква добра новина! Направо не е за вярване!
epoc
Рейтинг: 1416 ВеселоНаправо не мога да повярвам, избори ли идат, че съда се е разработил така? Или има и флашки за съдии, не само за митничари?
Икономедия се превърна в трибуна на тролове ЗА и ПРОТИВ правителството. Очевидно е, че няма какво да се говори или коментира с такива драскачи....navy
Рейтинг: 909 НеутралноДо коментар [#89] от "kelesha2":
Шлосер от ВМЕИ "Ленин" ТМММ - 8-ми разрядИ Велчевия Миленчо с Катев и Джабури!!
"Финансовото министерство: Сделката с дълга причини загуба от около 1 млрд. лв" - Ако сделката с дълга през 2002 - 2003 година не беше осъществена, България би изплатила по-евтино дълга, който е бил обект на замяната. Това констатира финансовият министър Симеон Дянков в доклад за ефектите от сделката с дълга, осъществена от бившия финансов министър Милен Велчев (НДСВ).
Петър Иванов
Рейтинг: 740 Весело"...от Томов, за да плати на Васил Божков по сделката за футболния ЦСКА."
А др. Божков пък организирал с тях церемонията "спортист на годината"...
Rage Against
Рейтинг: 1078 Неутрално"Александър Томов определи присъдата като неморална и такава с политически мотиви, защото щяла да му попречи да участва в предстоящите избори. Той не уточни дали има намерение да участва в местния вот или в този за президент."
РЕФОРМИ !ей, завалийката... прекършиха политическия му устрем рано-рано...
а аз вече го виждах на балотажа срещу Цветан Цветанов
да отива в затвора и да не се показва пред хора, тоя кръвопиец и пладнешки обирджия!
ром
Рейтинг: 289 НеутралноАко някой знае колко съм псувал пред телевизора като съм гледал Лупи!!!За мен е фокус на безочие,арогантност и воинстваща дебелащина! Действа ми почти органично,чудя се как ли се държи с децата се,дали има истински приятели?! Ако наистина влезе в затвора,нека да е при по-яките мургавели!Тогава срокът ще без голямо значение!Боже,какви метастази могат да родят комунистите!
antielement
Рейтинг: 8 НеутралноПредставям си само каква шушумига ще бъде вътре...лелееееей!!! Ще има много изненади с голямо въображение!
Z V
Рейтинг: 1416 ВеселоДо коментар [#1] от "Георги Грънчаров":
Русия ZZZаVършVа Vойната, която сащ Zапочна 2014.Тъкмо това и аз щех да запитам!
Kaschei Bezsmertni
Рейтинг: 402 НеутралноДа изчакаме произнасянето и на другите инстанции,особено ВКС,защото близката история познава и други такива "бляскави победи" на прокуратурата,които катастрофират до ВКС......а и да видиме мотивите на съда,тия хора напоследък доста бавят мотивите си,накрая са объркани,нелогични,абсурдн и понякога.."Оно това ,което го знае селото го нема у делото",както казал шопа на съдията.....сега чета ,че ВСС твърдят ,че нямат пари за специализираните съдилища,а за 13-та,14-та и Н-ти заплати винаги намират..за скъпи ремонти и други далавери -също..
dulovbg
Рейтинг: 8 НеутралноАлександър Томов определи присъдата като неморална и такава с политически мотиви, защото щяла да му попречи да участва в предстоящите избори.
- Абе тоз човек на къде си мисли, че върви. Хората го пращат в затвора за 9 години той за изборите се ядосва. Явно ще се измъкне от цялата работа и току виж и президент станал...
bobi_mpgas
Рейтинг: 5 НеутралноКак може да действате толкова първосигнално - я пак си помислете - не е ли малко странно как за ЦСКА е невинен, а за Кремиковци е виновен (при положение, че делата са повече от свързани). Това са поредните машинации на съдебната власт - просто е време за присъди с цел симулиране на дейност. Как така толкова време се протокаше делото, а сега, в рамките на 2 дни всичко живо - в пандиза.