
© Юлия Лазарова
Не е моя работа да преценя трябва ли да се касират последните избори, но трябва д асе вземат мерки срещу купуването на гласове. Това каза в интервю за "Седмицата" на Дарик радио Диана ковачева, новият министър на правосъдието. Доскоро тя беше изпълнителен директор на асоциация "Прозрачност без граници". Та каза и че асоциацията до няколко седмици ще излезе с доклад за нарушенията по време на проведените в края на октомври избори за президент и кметове. Според нея огромният брой нарушения са се дължали на неподготвеността на изборната администрация. Затова и по време на балотажа нещата са били доста по-добре след оповестяването
на проблемите между двата тура.
Според Ковачева една от възможните мерки да се пресече купуването на гласове е изнасянето на преброителинет секции извън мястото на гласуване. Такъв експеримент имало в малка община, бюлетините от която са броени публично от всички секционни комисии и така е прекъсната връзката между вота и личността на подалия го. По думите на новия правосъден министър такава практика има въведена успешно в малките населени места във Великобритания.
Диана Ковачева коментира и че според нея подходът, по който работи в момента Висшия съдебен съвет, на чието заседание тя присъства през седмицата за пръв път. По правило ВСС се председателства от министъра.
Според нея регламентирането със закон на отнемането на имущество, придобито от престъпна дейност не е насочено към всеки гражданин, а към организираната престъпност. Тя напомни, че проектът, който даваше възможност за конфискация и без да е доказано престъплението е бил отхвърлен. По думите й такъв закон трябва да има, а в обсъжаденто му по-активно трябва да се включи законодателната власт.
Новият правосъден министър смята, че мястото на прокуракуратурата е логично да бъде в съдебната система, както е и в момента, а не да отиде към изпълнителната власт, каквито дебати има. Тя самата подчерта, че не се стреми към поста на главния прокурор, защото в момента за нея е "достатъчно голямо предизвикателство" да бъде министър.
Създаването на специализирани съдилища се дискутира на европейско ниво и "специализация в определени области е важна", обясни позицията си по въпроса Ковачева. Като се пазеше от категорични оценки, тя посочи, че според нея е добра идея да има детски съдилища и също такива за организиранат престъпност.
Според нея обаче е важно какви личности ще работят в тях и как тези структури ще функционират.
Диана Ковачева не се ангажира с това дали отново ще бъде удължен срокът за пререгистрация на фирмите в България, които изтича в края на годината.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
омбре
Рейтинг: 714 НеутралноБраво,приветствам това плахо момиченце ,на което предложиха пост,за да му затворят и без това стиснатите устнички.Наистина ,купуването на гласове е вече остаряло ..трябва просто като на последните избори закарва се камиона с бюлетини и готово.Кви са тия глезотии да се дават пари и кебапчета.
НЯКОЙ НЕ ГИ БИВА ЗА НИЩО...НО СА СПОСОБНИ НА ВСИЧКОstenli1
Рейтинг: 1033 ВеселоДиана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове
============
Хахаха, отговорник по прилагане на мерките ще е Цвъки Цветанов. "Консултант" на Цвъки ще бъде Бойко Борисофф
нервна
Рейтинг: 877 ЛюбопитноДиана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове
Ами бихте могли да въведете електронното гласуване,например.Ама не ви стиска.Щото вие сте първите,дето ще изгорите на изборите,нали?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
berbenkov
Рейтинг: 1366 ЛюбопитноТова и децата го знаят,
www.berbenkov.hit.bgно Б. Б. и екипа му
по друга схема играят!!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
cinik
Рейтинг: 2757 НеутралноПроблемът е тясно свързан с другата злободневна тема - фалшивите инвалидни пенсии. Същите контингенти платени гласоподаватели после отиват направо в ТЕЛК, с протекцията на съответната партийна каса. После си делят парите. Ако не стига, ги пускат и на разни излишни лечения по частни клиники, за да точат и от НЗОК
Гяурбаджийски, червени и "патриотични" евнуси на Сараите, развейте бялото знаме! Ако нямате бял плат, събуйте си гащите! Под тях нямате нищо за криене!Без коз
Рейтинг: 877 РазстроеноДиана Ковачева: Дрън,дрън,дрън,дрън дрън, дрън, дрън.
Народ, който избира корумпирани, самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е !Поредният празнословец в това правителство!
sofioter
Рейтинг: 442 НеутралноМи айде, действай!
Читател
Рейтинг: 1406 НеутралноБря! Какъв проблясък! А г-жа Попова на друг акъл ли е била по темата? А Цветанов?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
qbn24558812
Рейтинг: 1062 НеутралноДневник,
стигнах до "прокуракуратурата", а преди това сигурно още 5 грешки подминах. Събота е, но това не пречи поне спелчекър да ползвате. Дори тук в каренцето за коментар имате такъв
petarmoskov
Рейтинг: 497 НеутралноАбе аз бих поизчакал малко със злобните коментарчета. Все пак в правителството на смешника ББ има и двама-трима смислени министри, които според възможностите си се опитват да смекчават всички идиотщини, които произвеждат ББ, ЦвЦв,Тотю,Оня със стандартите и т.н.
О-СТАВ-КА О-СТАВ-КА О-СТАВ-КАВладимиров
Рейтинг: 714 НеутралноДори във Франция има купуване на гласове сред имигрантите, особено тези от Магреба.....просто е невъзможмо за доказване. Единственият начин е високата избирателна активност и най-вече възможност за гласуване по интернет. Просто тогава от милион и половина българи зад граница поне милион ще гласуват, но никоя партия у нас няма интерес от подобно нещо, защото това са 20% допълнителни избиратели, неподдаващи се на евтините им манипулации.
Yard
Рейтинг: 1370 Весело[quote#4:"нервна"]Ами бихте могли да въведете електронното гласуване,например.Ама не ви стиска.Щото вие сте първите,дето ще изгорите на изборите,нали? [/quote]
Защо говорите глупости, другарко?
Бенк-Бенк
Рейтинг: 827 Неутрално"Диана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове"
а" на "готови" депутати е още по-лошо нещо от покупко-продажбата на гласовете.А ако някой има различно мнение от своята си парламентарна група по някакъв въпрос може и да гласува различно-обратно на групата си или въздържал се.Е поне,докато не го/я изключат от групата.В това отношение/изключването/ могат да се предвидят по-сложни процедури,така че да има и възможност в рамката на своята група даден депутат да гласува "по съвест"
-Да,но още по-крути мерки срещу купуването на готови депутати,избрани от друга политическа сила на изборите.Който "синковец" иска да си смени партията или парламентарната група,от които е избран да напуска парламента или поне да не "отвлича" към друга партия със себе си на "новото си поприще" и парите- субсидията.Не е приемливо и избран като "зависим" после да се "пише" като "независим"."Кражба
-различно от групата си,без да го заплашва веднага санкция "изключване" от групата.В пропорционалната листа,за разлика от "мажоритарите" всеки е избран от "своите" гласоподаватели,но и от политическа сила или партия.
BIG AL
Рейтинг: 1366 ВеселоТакова празнодумие , такъв водопад от думи - нищо не казващи , скоро не бях слушал:
/по Дарик / .
) Водещият се измъчи..
) Едно празно папарикало- натиснем му копчето и почва безсмислиците ..Натиснеш другото копче - спира:
)) Подигравка за завършилите право ..НИКАКВИ мнения или позиция за сегашния ВССъвет- работата му , корупцията , конкурсите , стачките ..правата на гражданите ..НИЩО ..
)
))..
))
))))))))) Безличен наизустен монолог..
)
)
BIG ALНИТО едно собствено мнение - по който и да е проблем :
Проблемите щели да се "обсъждат" , анализират,комисии, мннения, ТЯ не можела да каже :
Едно папарикало- добре подбрано от Боко, без НИТО ЕДНО свое мнение , виждане , убеждение, позиция ..НИТО едно :
Една подигравка ,поредната , с поредния министър на правосъдието ;
Подигравка за България :
Dehumanizer
Рейтинг: 1366 НеутралноСтандартно. Става някой си нещо, пуска един лаф за да се види, че има идеи и с това си остава. Като комунето Ц. Цачева (понастоящем назначена в ГРОБ) за гласуването с чужди карти.
«Высокоэффективная экономика при отсутствии реальных политических и гражданских свобод - хрустальная российская мечта.»izabell
Рейтинг: 1312 Неутрално.."не се ангажирам с това-не се ангажирам с онова" А как ще бъде Министър когато няма и ден стаж в Съдебната система.
bate_Ventzi
Рейтинг: 714 НеутралноДиана Ковачева се очертава да бъде дубликат на Маргарита Попова.
Идва с изграден авторитет в правителството,който остава веднага на заден план заради т.н. партийни интереси, което преведно означава замазване на глупостите които ежедневно творят Борисов и Цветанов.
Попова която се ползуваше с авторитет на достоен прокурор мълчеше като комунист на разпит, когато Цветанов се месеше по най-брутален начин както в работата на прокуратурата разкривайки НЕЗАКОННО данни от досъдебни производства, така и на съдебната система,коментирайки съдебни актове. По същия начин Маргарита Попова се държа и около шумните скандали с публикуваните записи от телефонни разговори на премиера и членове на правителството в които се говореше в прав текст за политически чадър над контрабандата и над определени,близки да властта олигарси.
Ето и др.Ковачева взе да говори тъпите ГЕРБ-ерски мантри за купуването на гласове, при положение,че именно ГЕРБ но по други много по-драстични начини изманипулира гласуването на последните избори.
Очевидно е,че Ковачева е поредният ПиАр-трик на Борисов за замазване на мутренско-милиционерския имидж на правителството му,чрез внедряване на личности с лъскави СиВи-та.
papуre
Рейтинг: 1032 НеутралноДо коментар [#9] от "Бай тоз":
Айде де . Каза и нещо съществено - може да има всякакви структури - ВАЖНО Е какви хора ще работят в тях. Това е направо фундаментално откритие - кои досега знаеше че са ВАЖНИ хората ?
tralala2010
Рейтинг: 551 НеутралноТази реже клона на който седи. Ако се прилагаха тези мерки едва ли някой щеше да я знае госпожата.
Dehumanizer
Рейтинг: 1366 ЛюбопитноА мерките срещу депутати на ГРОБ, които разнасят чували с бюлетини покрай избирателните пунктове, какви ще бъдат?
«Высокоэффективная экономика при отсутствии реальных политических и гражданских свобод - хрустальная российская мечта.»BIG AL
Рейтинг: 1366 ВеселоУважаема редакция , когато мин.председателят говори за МНОГО лумпени при стачкуващите , КОЕТО е спорно / лумпените винаги са малко, все пак /, ВИЕ не му слагате БАН :
)))) или поне не го питате ..
))), вие му слагате БАН..::
)))))))
) Но вие , очевидно това "оценявате"..::
))))))
) Той винаги ще си е Цв....:
))))
BIG ALКогато обаче , някой от нас , нарече 'слънцето'- МУТРА- а това е БЕЗСПОРЕН ФАКТ :
Скоро ще си останете САМО с много "точкуваните" от ВАС- червени поддържници , НИЩО съществено не казващи - със седмици :
-гербаджийските недоразумния..ТЕ няма да поумнеят, въпреки отличните оценки , които им давате..
ЦВ. , например , никога няма да "повиши" нивото си :
qbn24558812
Рейтинг: 1062 Неутрално[quote#24:"Dehumanizer"]А мерките срещу депутати на ГРОБ, които разнасят чували с бюлетини покрай избирателните пунктове, какви ще бъдат? [/quote]
Мерки няма да има, но пълно съдействие да осъдят фотографа, който ги е снимал без тяхно желание и знание звучи напълно реалистично.
65vesso
Рейтинг: 489 НеутралноКойто плаща,той поръчва музиката.Само хора които плащат данъци и осигуровки трябва да имат право на глас.Нека тогава да има търговия с гласове.Е с това ще изчезнат и сегашните политици.
teridan
Рейтинг: 823 НеутралноДа се вземат мерки срещу купуването на гласове? Не мога да си представя как един министър на ГЕРБ ще вземе мерки срещу ГЕРБ.
anonimen
Рейтинг: 605 НеутралноИ това от устата на гербер. Но то от всяка политическа оста би звучало нелепо.
f.s.m.
Рейтинг: 551 ВеселоПочнете по-скромно, поне явните наддавания да ограничите, че много бие на очи.
Без коз
Рейтинг: 877 НеутралноДо коментар [#22] от "papyre":
Печелиш + отмен
Народ, който избира корумпирани, самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е !frequentflyer
Рейтинг: 442 Неутралновсеобщото избирателно право води до купуването на гласове
чобанмахала
Рейтинг: 714 НеутралноНа тия избори купуването на гласове май изигра наймалка роля за манипулациите и то в сферата на медийната активност.Манипулациите почнаха със забранителните списъци за гласуване ,мине се през секциите с над 700 човека,одобряването на правилното кръстче от комисиите в които Гроб имаха болшинство.Та това е най -яркото проявление на лафа на ЙВСталин Не е важно кой как гласува.Важното е кой ги брои. Затова и съда не даде де се броят бюлетините.
омбре
Рейтинг: 714 НеутралноФуражките в форума се активизираха служебните им минуси няма да заличат сътворените глупости от Гробарите.Такава е цялата им работа манипулации и открита гавра с целият народ но....всяко нещо си има край и той неизбежно идва.
НЯКОЙ НЕ ГИ БИВА ЗА НИЩО...НО СА СПОСОБНИ НА ВСИЧКОМишето_66
Рейтинг: 685 ВеселоМи само с мерки не става моме,имам едно кантарче тука,да взема да ви го дам,поне да се измерите.
Distributed
Рейтинг: 823 Неутрално"Според Ковачева една от възможните мерки да се пресече купуването на гласове е изнасянето на преброителинет секции извън мястото на гласуване. "
Facebook: Възобновяеми енергийни източници - бъдещето на енергетиката на Земята! http://www.facebook.com/groups/172169062843817/Аз не разбирам защо няма във всяка комисия по 2-3 камери да работят по време на преброяването, а и по време на гласуването. Естествено тъмната стаичка ще е защитена.
И тези камери да предават наживо в интернет и всичко да бъде записано, все пак изборите са общи, решава се бъдещето на Републиката, трябва да можем всички ние да виждаме какво става.
В момента в много от училищата има камери, задължително условие за провеждане на дъжавен изпит е да има камера, можеха тези камери да ги пуснат в интернет.
Tuco
Рейтинг: 442 ЛюбопитноДиде, питам те аз лично. Какви са тези мерки и... Е, ли са възможни при това управление и с тези хора?
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez A.K.A: The RatПАСТОРА
Рейтинг: 756 НеутралноНужни са мерки против купуването на депутати с пари на данъкоплатеца.
drakar65
Рейтинг: 1366 Весело"Та каза и че асоциацията до няколко седмици ще излезе с доклад за нарушенията по време на проведените в края на октомври избори за президент и кметове."
“Сега е моментът да превъртим Рубикон-а” - Гай Юлий Ц... Аз-"Картаген трябва да бъде разрушен"!Кога? На 1-ви април 2012?
Тези избори бяха тотално опорочени! Целенасочено. Госпожицата каквото и да си приказва, нищо няма да направи. Това е повече от сигурно!
Кратък коментар: Както някой по-горе бе написал, поредната калинка...
А и гледа като, те.. у же....., или като ин...... пи.... машина!
Фарс. Пълен.
svoboden
Рейтинг: 1532 НеутралноДиана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове
Тази още не са я избрали и започна да цака ГЕРБ!?
v3n0m
Рейтинг: 549 НеутралноДобро утро.
Без революция сме загубени во веки веков.exile
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#4] от "нервна":
Електронното гласуване ще бъде още по-лесно за манипулиране и контролиране от бюлетините. : )
Всички това зависи от управляващите все пак - но ако те, както казват всички, са манипулирали брутално тези избори, то ще им е още по-лесно, ако е по-електронен път. Най-малкото нямам да има снимка на някой ГЕРБ-ер, как едит-ва на компютъра резултатите гласуването и хората просто ще им се съобщава по медиите какво е станало в 'нета'. =)
toffeetwr
Рейтинг: 388 ЛюбопитноДиана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове
Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть РусизмВ смисъл по-големи 4ували за депутатите от ГЕРБ?
Бенк-Бенк
Рейтинг: 827 Разстроено[quote#39:"drakar65"]
"Та каза и че асоциацията до няколко седмици ще излезе с доклад за нарушенията по време на проведените в края на октомври избори за президент и кметове."
Кога? На 1-ви април 2012? [/quote]
-„Първи април. В този ден ни се напомня, какво представляваме ние в течение на останалите триста шейсет и четири дни.” /Марк Твен/
VM
Рейтинг: 388 Разстроено"Диана Ковачева: Нужни са мерки срещу купуването на гласове"
Тъй като изборите току що минаха, не е ли по-добре върху независимостта и честността на съдебната система да поработите. Поне докато наближат следващите избори.
VM
Рейтинг: 388 НеутралноДо коментар [#42] от "exile":
едно лице (полицай например) само трябва да провери самоличността на гласуващият и след това се гласува на електронен терминал - 10 бутона и екран.
Електронното гласуване може да се реализира и под формата на електронно преброяване. И е доста по-евтино.
Пак ще има избирателни секции, в които човек трябва да отиде да гласува, но вместо хартиени бюлетини и разни "доброволци" със бакалски тефтери (т.нар. "списъци"
Не е нужно да споменавам, че отчитането на гласовете става веднага, а колкото до страховете за подмяна на вота и манипулации на електронните данни - има си технически средства за да се предотврати и това.
Всичко е въпрос на желание, не толкова проблем финансирането или закона даже.
bat_plamen
Рейтинг: 4341 ГневноПриказки,приказки,приказки ......от двадесет години само приказки/т.е. манипулиране/ и нищо реално насреща!!!!!!
Майстор Балкански (00:00–24:00)
Рейтинг: 1366 РазстроеноТова дребно невзрачно грозновато същество на снимката горе е типичен пример как в БГ "малки хора се занимават с големи проблеми", пфууу...
"И ний сме европейци, ама не чак дотам..."Moisey
Рейтинг: 435 РазстроеноОще една Калинка във властта !Дайте другари да дадете ....!Празни приказки , като на Помпиера ...!
прашинка
Рейтинг: 649 ВеселоДо коментар [#48] от "Майстор Балкански (00:00–24:00)":
Красотата ще спаси света. А злобата ще закопае форумците на "Дневник".Физическата дребност и грозота (каквито между другото тук не виждам да са манифестирани чак толкова убедително; но това е въпрос на вкус, тъй че няма да спорим по него) невинаги са предпоставка за интелектуална и духовна немощ.
Както и обратно, голямата физическа маса и красота невинаги са предпоставка за интелектуална и духовна мощ.
Майстор Балкански (00:00–24:00)
Рейтинг: 1366 РазстроеноДо коментар [#50] от "прашинка":
"И ний сме европейци, ама не чак дотам..."Напълно сте прав по принцип, обаче е дразнещо, когато министърът на отбраната не е служил в армията, или пък министъра на правосъдието няма нито един ден трудов стаж по специалноста. Да, дребното същество горе на снимката не е олицетворение толкова на грозотата, колкото на безличието, и не виждам в него дори намек за "интелектуална и духовна мощ", както вие добронамерено допускате...
Irina
Рейтинг: 1366 НеутралноНе познавам госпожата ,може да е много свястна ,но ѝ трябва промяна във прическата .Така прилича на Алиса в Страната на Чудесата и губи от доверието на електората.
Daj Ribu
Рейтинг: 1040 НеутралноEстествено, след като ГЕРБ вече си напазаруваха циганските гласове чрез съпартиеца си Кирил Рашков и след като направиха една от най-чудовищните фалшификации на Избори в новата история на България.
Рибу, рибу - дай рибу, рибу, рибу - дайМежду другото бащата на тази дама е дългогодишен шофьор на Цола Драгойчева. Може би повечето знаят коя беше тя.
mik2
Рейтинг: 1147 ВеселоВнимавайте, госпожо с изказванията, защото цецко ще ви арестува! Бъркате му в раната! На това поприще са му и най-големите успехи. Иначе как щеше да спечели за Боко изборите? Пък и Вас кой щеше да ви предложи тази работа, ако не бяха купили гласовете? Много внимателно стъпвайте, ледът е тънък
))))Мафията бди!