
© Надежда Чипева
Рецепциите на всички хотели да бъдат с еднакъв вътрешен телефонен номер - за тази идея настояват Гергана и Соломон Паси, съобщи в. "24 часа". Бившият министър на външните работи в правителството на Симеон Сакскобургготски и бившият министър по европейски въпроси в кабинета "Станишев" вече убедиха Европейската комисия да въведе изискването всички мобилни телефони да имат еднакво зарядно устройство.
Семейство Паси обясниха, че идеята всъщност е на Христо Мутафчиев - след като получил инсулт, актьорът безуспешно се опитвал цяла нощ да се свърже с рецепцията на хотела, в който бил отседнал.
"Ако бях успял да набера рецепцията, щяха да са по-малки пораженията по тялото ми. Много лекари казаха, че ако в първите 15 минути съм получил помощ, сега нямаше да имам проблем. Смятам, че е изключително важно да помогнем на други хора, които могат да попаднат в моята ситуация", обясни Мутафчиев на пресконференция с Гергана и Соломон Паси вчера. Актьорът допълни, че ако не може да има един телефон на рецепциите, то трябва да се въведе поне паник бутон за връзка с тях.
Инициативата може да се изпълни още с обсъжданите в момента поправки в Закона за туризма, заяви Поли Карастоянова от Националния борд по туризъм. По думите й, след като съществува изискване да има вътрешна връзка между стаите, лесно може да се добави, че тя става чрез един номер. Караславова пое ангажимент да предложи подобен законодателен текст.
Идеята се подкрепя и от председателя на Комисията за защита на потребителите Веселин Златев, обясни Гергана Паси. Тя и съпругът й са убедени, че може да се намери национално решение и след това да се работи за създаване на европейски стандарт.
leko_uchuden
Рейтинг: 506 Неутралноаз предлагам те да платят всички разходи за тази промяна , ама всички до един , щото е готино и много европейско.
разбира се може да ги поделят с г-н мутафчиев, който явно е легнал на неизброимо число олигарси , за да го пласират по камък и над камък.
Dehumanizer
Рейтинг: 1391 НеутралноА не може ли и телефоните на всички министри - бивши и настоящи, както и на народните представители и шефовете на агенции също да са на един номер, че човек като иска да им тегли... таковата де, да ги посъветва нещо, да не се мори да ги издирва и набира поотделно?
«Высокоэффективная экономика при отсутствии реальных политических и гражданских свобод - хрустальная российская мечта.»bta
Рейтинг: 1391 НеутралноТя искарват хората малумни.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Darth Plagueis
Рейтинг: 1453 НеутралноТая заслуга за еднаквите зарядни (която все още си остава само по медиите) не си ли я приписваше Мегленка?
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКГневник
Рейтинг: 727 НеутралноГергана и Соломон Паси предлагат ... Ех, какво бих аз предложил - спецекипи на МВР, ДАНС и прокуратурата здраво да се борят с корупцията и финансовите престъпления по тези високи етажи на властта.
Interceptor
Рейтинг: 561 НеутралноАз пък предлагам на тези да им се вземе гражданството и да се изгонят от страната! Преди това обаче да им се конфискуват всички активи!
kamski
Рейтинг: 616 ВеселоГергана и Соломон Паси предлагат рецепциите на всички хотели да са с един номер и дори предложили номера-това бил номера на китайката,макар че според запознати повече приличал на еврейски номер............
systemerror
Рейтинг: 395 НеутралноСпоред мен е нормално да са с един номер, тъкмо да не се чудиш на кой звъниш. Набираш примерно 333 и се свръзваш с рецепцията.
Dehumanizer
Рейтинг: 1391 НеутралноВпрочем тази идея вероятно се е родила когато Соломон Паси се е напивал по най-различни хотели и е имал проблеми с комуникацията с рецепциите относно донасянето на още някое и друго питие в стаята.
«Высокоэффективная экономика при отсутствии реальных политических и гражданских свобод - хрустальная российская мечта.»BlueWater
Рейтинг: 1060 НеутралноДо коментар [#1] от "leko_uchuden":
[quote#1:"leko_uchuden"]аз предлагам те да платят всички разходи за тази промяна , ама всички до един , щото е готино и много европейско. [/quote]Мисля, че няма да е проблем за тях, защото тази работата може да се свърши за пет минути на хотел.
През 2009 хотелите са били 1660, сега да са 1800 въпреки че има доста закрити.
1800 хотела * 5 минути = 9000 минути = 150 часа труд
yavooor
Рейтинг: 1266 НеутралноТия са големи малоумници. Соломон искаше всички бани в хотелите да са еднакви, защото не могъл да се изкъпе. Ужас.
Агент на глобализацията?
milena_82
Рейтинг: 450 НеутралноНа кому не му се е случвало да закъса посред нощ без глътка бира или уиски в хотелската стая?Сега вече със затворени очи ще набираме номера,откъдето ще дойде експресното съдействие!
angelboy8008
Рейтинг: 616 НеутралноКви малоумни коментари има над мен, не е истина.
Някои хора от беднотия са изпростели!
Мен идеята ми харесва и е елементарна за изпълнение.
Публикувано през m.dnevnik.bg
роджър
Рейтинг: 893 НеутралноНаправо не разбирам, как една толкова полезна идея среща толкова ... доброжелатели тук
https://www.youtube.com/watch?v=7wBkJ8oIvRggrayeagle
Рейтинг: 739 НеутралноСпоред мен тези са останали без постове и имат нужда от пари. Усилено се говори, че ще правят дясна партия. Нямаме нужда от такъв телефон. Имаме нужда от туристическа полиция и единен телефон, както е в Гърция. Там, ако хотела не спазва обявеното се обажда човек, те идват и ги попиляват.
moreto
Рейтинг: 616 Неутрално[quote#2:"Dehumanizer"]А не може ли и телефоните на всички министри - бивши и настоящи, както и на народните представители и шефовете на агенции също да са на един номер, че човек като иска да им тегли... таковата де, да ги посъветва нещо, да не се мори да ги издирва и набира поотделно? [/quote]
---------------------
Подписвам се с две ръце за предложението!
[quote#10:"Dehumanizer"]Впрочем тази идея вероятно се е родила когато Соломон Паси се е напивал по най-различни хотели и е имал проблеми с комуникацията с рецепциите относно донасянето на още някое и друго питие в стаята. [/quote]
----------------
ХАХАХА! Може и да се е запил в някое друго заведение и да е забравил в кой хотел е отседнал!
moreto
Рейтинг: 616 Неутрално[quote#14:"angelboy8008"]Мен идеята ми харесва и е елементарна за изпълнение. [/quote]
------------
И като се обадиш на рецепцията, че си в беда, с какво ще ти помогне например дежурната администраторка или бодигарда, ще ти пратят хеликоптер или линейка. Нали за това е тел. 112?
crimson
Рейтинг: 395 НеутралноДо коментар [#14] от "angelboy8008":
напълно съм съгласен с теб
то българина е доста ограничено същество което обича да му е гадно и да плюе по всичко, затова и явно вечно ще си живеем в кочина и ще си ревем за спорта
totyu
Рейтинг: 471 НеутралноИДЕЯТА Е ХУБАВА И ПРАКТИЧНА. БРАВО! ТОТЮ
stttt
Рейтинг: 506 Неутралное тва е скуката и влечението към медии до какво води.. тия хора що не си живет спокойно в прекрасния много-многостаен мезонет, ми се занимават с подобни неотложни "национални" въпроси
Тsonkooo
Рейтинг: 4899 ВеселоЕ, щом те казват!
хм
Рейтинг: 1036 НеутралноСлед наредбата против вноса на криви краставици и банани и забраната за надпис "пиенето на вода предпазва от дехидратация" върху бутилките с минерална вода, това предложение е в унисон с клатикурния статус на съвременния еврочиновник тире бюрократ
Безполезни чантаджии.
Мария
Рейтинг: 1569 ЛюбопитноИдеята за единния телефон е на Христо Мутафчиев, а за универсално зарядно устройство - на Кунева-Пръмова. Доколкото разбираме, Паси е само глашатай.
”За мен България си остана един вечен мираж. В който и свят да съм, винаги ще я нося като ранена птица в сърцето си." (Никола Манев)Разумно е да има паник-бутон или подобен начин на известяване, ама как ли ще го опазят от пияни и злостни майтапчии?
BlueWater
Рейтинг: 1060 НеутралноДо коментар [#24] от "mimi_pmi":
[quote#24:"mimi_pmi"]а за универсално зарядно устройство - на Кунева-Пръмова. [/quote]
Грешите!
Паси сподели, че идеята за универсалното зарядно се е родила у него и съпругата му Гергана през пролетта на 2008 г. по време на семейна вечеря. Впоследствие тя е подкрепена от тогавашния еврокомисар по индустрията Гюнтер Ферхойген и е подета от Европейската комисия.
„Това беше през пролетта на 2008 г. Когато седнахме да вечеряме с Гергана и с децата ни, обсъждайки изминалия тежък ден, констатирахме, че не сме могли да проведем помежду си няколко важни разговора заради това, че са ни паднали батериите. Така стигнахме до извода, че главната причина за това са всевъзможните ненужни вариации на зарядно устройство. И решихме, че след като България вече е член на ЕС, трябва да опитаме да използваме това членство за доброто на милиарди хора. Написахме едно писмо до Гюнтер Ферхойген и до още няколко еврокомисари, той ни отговори съвсем положително, прие нашите аргументи и така се задвижиха нещата. След това усилието мина през световната GSM асоциация, през международния телекомуникационен съюз, който е към ООН, и през 14-те големи производители на мобилни телефони и в края на краищата, след много усилия, голяма бюрокрация, но и достатъчно упоритост, нещата се случиха“, разкрива Паси.
BlueWater
Рейтинг: 1060 НеутралноДо коментар [#24] от "mimi_pmi":
[quote#24:"mimi_pmi"]Доколкото разбираме, Паси е само глашатай. [/quote]
То си личи колко разбирате и колко ползвате Интернет.
stoicho2
Рейтинг: 616 НеутралноДо коментар [#10] от "Dehumanizer":
Сигурно е така, но аз питам Паси с какво се изхранва сега? Да не би с докторантурата по математика или се натиска с идеи за да го вземат на работа. Доколкото знам се шири в 300 кв.м. апартамент спестен от закуски
Мария
Рейтинг: 1569 Любопитно[quote#26:"BlueWater"] колко ползвате Интернет.[/quote]
”За мен България си остана един вечен мираж. В който и свят да съм, винаги ще я нося като ранена птица в сърцето си." (Никола Манев)Рядко ползвам Интернет на български и в случая се позовах на информация, която четох преди време и която споменаваше тогавашната ни еврокомисарка. Сега се разрових и открих твоите твърдения единствено в публикация на БНР на испански, другаде не ги намирам. Други оплаквания?
BlueWater
Рейтинг: 1060 НеутралноДо коментар [#28] от "mimi_pmi":
p;rec=2467&qstr=%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5 %D1%80%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%20%D0%B7%D0%B 0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE
[quote#28:"mimi_pmi"]Сега се разрових и открих твоите твърдения единствено в публикация на БНР на испански, другаде не ги намирам. Други оплаквания?[/quote]Аз не се оплаквам, а само констатирам че грешите. Прочетете моля какво съобщение е направил на 10.07.2009 пресцентърът на НДСВ в което членуваха и Паси и Кунева.
В писмо заместник-председателят на Европейската комисия Гюнтер Ферхойген благодари на Соломон Паси за подкрепата за въвеждане на общо зарядно устройство за мобилни телефони в рамките на Европейския съюз. В писмото си Гюнтер Ферхойген го информира за Меморандум за разбирателство, подписан между Комисията и основните производители на мобилни телефони.
http://www.ndsv.bg/?act=content&do=detailed&am
apollo
Рейтинг: 517 НеутралноИ най-идиотската идея ще намери най-малко 10% подкрепа.А тези определено са си тарикати от едно време и в момента пак търсят някой да им се върже на акъла.
izabell
Рейтинг: 1356 НеутралноДвама души една идея,само толкова ли.Ние в Дневник даваме стотици на ден и много по- практични.Тея двамата,кой ги издържа или копат Градината на Бойко,тая с картофите.