
© Георги Кожухаров
От днес до 30 юни всички здравно осигурени българи могат да сменят личния си лекар. Желаещите да се запишат при нов доктор трябва да купят от книжарниците за медицинска документация специален талон-формуляр (т.нар. регистрационна форма за постоянен избор на общопрактикуващ лекар).
Регистрационната форма за смяна може да се изтегли и от интернет страницата на Националната здравноосигурителна каса. Поместена е в секция "Вие питате".
С фомуляра хората трябва да отидат при новоизбрания от тях личен лекар и на място да попълнят своите и на лекаря лични данни. Трябва да се представи още здравноосигурителната книжка или екземпляр от регистрацията при предишния лекар, в случай че човекът нямат книжка.
Хората, които сменят личния си лекар, не са длъжни да уведомят за това досегашния. Това става по служебен път. Смяна може да се прави и през декември. При промяна на настоящия адрес хората имат право да изберат нов общопрактикуващ лекар, без да се съобразяват със сроковете, определени затова.
442
Рейтинг: 1329 НеутралноНяма ли да се премахне това недоразумение - личен лекар. Или поне да не е задължително, който иска да си има личен лекар да си му плаща от собствения си джоб. Така ще се освободи огромен финансов ресурс така необходим за спешната и болничната помощ.
madagaskar
Рейтинг: 954 НеутралноЗа к`во - от трън на глог, от един нехранимайко, който чака онези 2,80лв към другия
Ако МЗ предупреждава, че „пушенето убива“, редно е и ние, пушачите, да предупреждаваме, че кражбите в Министерството на здравеопазването убиват повечеМадлен
Рейтинг: 458 НеутралноИ моят доктор плаче за смяна, но се отлагам, ден да мине, друг да дойде, страх ме е да не попадна на по-голямо зло, на тоя поне съм му свикнала на табиятите.
Нефертити
Рейтинг: 1637 ВеселоЕ, моя няма да го сменям
Предразсъдъците са за ограничените.Xumpomo name
Рейтинг: 627 Неутралночудя се ако си единственият личен лекар" в някое малко и отдалечено населено място, кой ти е личен лекар на теб
Birds of a feather flock together.elevation04
Рейтинг: 627 ВеселоДа прескочиш Мурджо да дадеш на Шаро
hrige
Рейтинг: 515 ГневноА до края на кой месец и коя година ще сменим и здравната система?!
dtd
Рейтинг: 571 ВеселоЗащо само през юни и декември може човек да си смени личния лекар. А през другите месеци трябва да сме закрепостени към даден лекар.
SofianecМоже би защото чиновниците, които смятат колко пари да се заплаща на джипито ги мързи да работят през останалото работно време и го използват за да пият кафе и да си почиват защото са се преработили.
milena_82
Рейтинг: 458 НеутралноКойто е недоволен от личния си лекар да действа! Сега му е времето!
Танас
Рейтинг: 1416 ВеселоА кога може да си смениме личния поп ?
Цацарoff - Оставка ! >:-)Едно_Българче
Рейтинг: 627 Любопитнотова е много голяма глупост, как някой ще те задължава да седиш над 6 месеца при един лекар? И по какви критерии точно ще си избереш новия лекар, като до сега не си ходил при него, понеже си си имал стария лекар?
Fortuna favet fortibus!Това е пълен абсурд, би трябвало да си ходиш при който лекар си искаш...добре, че не ми се налага да се лекувам в България или си плащам на ръка като се наложи..
polski
Рейтинг: 8 НеутралноПрав си.Изобщо не е оправдано понятието "личен лекар".Свободно да може да се ходи при всеки общопрактикуващ