Висшият съдебен съвет срещу Мирослава Тодорова - епизод пореден

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (151)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

  2. 2 Профил на Къти
    Къти
    Рейтинг: 638 Неутрално

    Висш съдебен смърдел

    Всичко, за пресъпленията на ядрената мафия единствено и само тук: http://gikotev.blog.bg
  3. 3 Профил на petar_333
    petar_333
    Рейтинг: 466 Неутрално

    Изход не виждам!Това е все едно един съд да преразгледа решенията си.Юридически как ще стане това просто не виждам!Отново очаквам пак ще се изметнат!

  4. 4 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Неутрално

    Стига с тая съдийка.
    Заради нея ! има невлязла в сила присъда. Аре пък да е случайно, кво рИвете !

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  5. 5 Профил на arnautsky
    arnautsky
    Рейтинг: 706 Гневно

    Кучетата си лаят,кервана си върви.

    Keep it cool, keep it funny, keep on changing the world.
  6. 6 Профил на qwertyuiop.159
    qwertyuiop.159
    Рейтинг: 428 Весело

    Цирк.

    *.*
  7. 7 Профил на danakoplatec
    danakoplatec
    Рейтинг: 524 Неутрално

    Пълни глупости! Безсмислени обяснения с приказките на Цветанов! Каквито приказки ги въртеше по медиите т.н. вътр.министър, такива си ги изцепват и тези. Поне малко да бяха сменили репертоара, че да замажат следите!Извадете всички съдии със забавените им дела! А Янева с над 43 такива, като и в това за Софийски имоти имаше и конфликт на интереси! Ама за нея може, наш човек, даже я наградиха!

  8. 8 Профил на jackdaniels
    jackdaniels
    Рейтинг: 695 Неутрално

    тия колкото повече говорят, толкова повече си личи че при тях няма правила, няма отговорности, няма ред и всеки там е с идеята че никой не може да го пипне. тоя съвет си е жив учебник как работи комунизма

  9. 9 Профил на zloster
    zloster
    Рейтинг: 524 Неутрално

    Поредния фарс.

  10. 10 Профил на Моди трий нищо да не остане!
    Моди трий нищо да не остане!
    Рейтинг: 581 Весело

    И какво събрахте се, поговорихте си и пак нищо?!?!? Така и не разбраха тия тикви от ВСС, че проблема им е в двойния стандарт, а не в самото решение! Така се оплетоха, че вече всеки дърпа в друга посока!

  11. 11 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1451 Неутрално

    Значи кво излиза - хората, назначени от Красьо Черничкия са тия, дето изритват Тодорова. А гербавите припяват тяхната песничка. Още някакви съмнения за гербавия произход?

    Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  12. 12 Профил на Вени Г.
    Вени Г.
    Рейтинг: 1140 Неутрално

    [quote#4:"lonely_ninja"]Заради нея ! има невлязла в сила присъда[/quote]
    Да, има невлязла в сила условна присъда. Страхотна вреда.

    Най-добрият аргумент против демокрацията е 5-минутен разговор с избирател - Уинстън Чърчил
  13. 13 Профил на Моди трий нищо да не остане!
    Моди трий нищо да не остане!
    Рейтинг: 581 Неутрално

    До коментар [#11] от "Тони!":

    И малоимотните!

  14. 14
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  15. 15 Профил на mapto
    mapto
    Рейтинг: 1394 Неутрално

    До коментар [#1] от "shumkar":

    Защото в България всеки знае, че "за милиони няма закони, за кокошка няма прошка" и комисии, следствие, прокуратура и съд колективно не успяват да накажат за убийство, камо ли за неоправдано увеличение на цените в картелиран пазар. Надявам се разбираш защо ВСС и по-конкретно избора на следващ главен прокурор на практика предопределят и ценообразуването и свободата в тая смешна държавица.

    Думите в един език са това, което е безкрайно и изисква най-много усърдие и постоянство. Затова направихме http://lexicum.net
  16. 16 Профил на Буда Леевски / Опашката на свинята /
    Буда Леевски / Опашката на свинята /
    Рейтинг: 524 Любопитно

    Сутринта ТУЙ счупи глупомера , тез сега надцакват ....Тиквата чака момента за включване .....шоу

    Простщината победи с ИПОН
  17. 17 Профил на mapto
    mapto
    Рейтинг: 1394 Неутрално

    До коментар [#4] от "lonely_ninja":

    Ти си достоен за член на този съвет, поне съдейки по демонстрацията на селективно внимание:
    "Въпреки писмената защита на съдия Тодорова, представена на дисциплинарния състав преди време, и писмото, което тя изпрати вчера до министъра на правосъдието Диана Ковачева и до медиите, в което отново излага аргументи срещу наложеното й наказание, нито един от членовете на съвета не коментира нейната теза. Че е била свръхнатоварена и че посочените дела са за деяния от 1996, 1997 и 1998 година. Те са престояли в досъдебна фаза повече от 7 години. Тази тема досега не е коментирана от Висшия съдебен съвет. Няма и предложения за наказания на следователи или прокурори, че са бавили толкова дълго време делата."

    Думите в един език са това, което е безкрайно и изисква най-много усърдие и постоянство. Затова направихме http://lexicum.net
  18. 18 Профил на Postmodern Reality
    Postmodern Reality
    Рейтинг: 1269 Весело

    "Свикано от министъра на правосъдието Диана Ковачева с мотива, че е спешен проблемът за натовареността на магистратите и невъзможността им да напишат делата си в срок"
    БРАВО,БЕ?!?!?! Вие значи не подлагате на АБСОЛЮТНО никакъв мониторинг съдебната система, щом едва сега се правят подобни констатации...

    Ала, бала!
  19. 19 Профил на DrAvalanche
    DrAvalanche
    Рейтинг: 1154 Весело

    На тия никой ли не им е казвал, че една купчина екстременти колкото повече я бъркаш, толкова повече мирише?
    При тях нещата са като в Авгиеви обори, но решението им от четвъртък не пусна водите да чистят оборите, а добави нова мръсотия. Но те упорито продължават да бъркат

    Just get on stage AND FOOKING AVE IT
  20. 20 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Разстроено

    До коментар [#17] от "mapto":

    И освен това.... Съдиите във ВКС имат по 300 дела/ф. Освен това съдийката нито за момент не е възразила пред ръководителя на СГС срещу многото си дела.
    Всеки от нас е натоварен на работа, намираме начин да се справяме, ако не можем - отиваме при шефовете и казваме, че искаме разтоварване .

    Но не се дъним !

    Явно не е моето селективно внимание,.
    Айде сега си организирайте една петицийка във Фейсбук. Пфу, жалки сте ...

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  21. 21 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Весело

    [quote#12:"Вени Г."]Да, има невлязла в сила условна присъда. Страхотна вреда. [/quote]

    аре още един дървен философ на хоризонта...няма значение дали е условна или не ! Присъда е . Ако беше ефективна и тя нямаше да е влязла.
    Ревете с/у ВСС в един от малкото случаи, когато си върши работата. А после пък рИвете, че съдебната система е корумпирана и няма контрол.

    Аре влизай у Фейсбука ....

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  22. 22
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.

  23. 23 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1451 Неутрално

    До коментар [#21] от "lonely_ninja":

    Как се чувстваш, заставайки на страната на Красьо Черния?

    Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  24. 24 Профил на bora bora
    bora bora
    Рейтинг: 999 Любопитно

    Има народна поговорка " Не казвай "Хоп" ,преди да си скочил"

    Теа от ВСС хем "хоп" казаха хем неправилно скочиха в средата на голямо и рядко л****о, че всичко наоколо им мирише.
    Струва ми се, че след случая с братята "бизнесмени" Галеви, дето успяха да ги осъдят , ама никой от съдиите ,не се беше погрижил,да са задържани ,че да има смисъл присъдата им.

    Сега при така създалата се ситуация - М.Тодорова- Цв.Цветанов - дело за клевета, ако М.Тодорова изгуби делото , тогава всички ще вперим поглед във ВСС - С въпроса - Какво направихте Вие за тези години на безнаказаност и тихо живуркане ,като "социално слаби"
    Май са решила за изправарят събитията ,ама кои точно - незнам!

  25. 25 Профил на niki2003
    niki2003
    Рейтинг: 466 Неутрално

    За мен е поредната простотия,изключително обидна ситуация като цяло!

  26. 26 Профил на mapto
    mapto
    Рейтинг: 1394 Неутрално

    [quote#20:"lonely_ninja"] Освен това съдийката нито за момент не е възразила пред ръководителя на СГС срещу многото си дела. [/quote]

    Приятелю, ти явно съвсем от небето падаш. От десетилетия проблемът с претоварването на съдиите в СГС се обсъжда и във ВСС и в министерството (толкова за приемането на подадени възражения), но има много хора, на които не им изнася да бъде решен.

    Думите в един език са това, което е безкрайно и изисква най-много усърдие и постоянство. Затова направихме http://lexicum.net
  27. 27 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Неутрално

    До коментар [#26] от "mapto":

    аве Я НЕ ПРАВИ НА УДАРЕН С КЕРЕМИДА ВЕ !
    5 години тая бави !
    5 години !
    Е за 5 години как не намери време да ги напише тия мотиви бе !

    Ареглейсиработата !

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  28. 28 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    "Тя откри заседанието с призив да не се изнасят конкретни данни от дисциплинарното производство срещу Тодорова"

    Ха-ха-ха, а що така?
    Да не би да има нещо да се крие?
    Ама тя Тодорова не е ли чиста вода ненапита, бе?

  29. 29 Профил на hodounski
    hodounski
    Рейтинг: 3338 Весело

    До коментар [#14] от "salvador":

    Имам една добра и една лоша новина.Добрата,е че кораб с 99 юристи е потънал,а лошата-че корабът е бил за 100

  30. 30 Профил на cucing
    cucing
    Рейтинг: 696 Неутрално

    Бах маа му, вече около 10 дни ни занимават с нещо дето изобщо не трябва да е предмет на дискусия.
    Или правомерно са я уволнили, или не.
    Ако е първият случай, тогава защо и други такива не са я последвали?
    Ако е вторият случай има си органи решаващи казуса и толкоз!
    Да, ама са намесени тгрети, четвърти, пети и т.н. лица и работата размириса.
    Писна ми от тази воня от върховете.
    Очевидно главата на рибата е в пълно разложение и трябва да се отреже и хвърли на боклука!

    ура и да живей!!!
  31. 31 Профил на lans_armstrong
    lans_armstrong
    Рейтинг: 459 Любопитно

    Уффф, че миришее !

  32. 32 Профил на J.J.
    J.J.
    Рейтинг: 868 Неутрално

    .....През 2005 г. тя е разгледала 254 дела, от които 30 от общ характер. През 2006 г. има 12 дела, през 2007 г. е била преподавател в Националния институт по правосъдието и има две дела; през 2008 г. има 178 дела, през 2009 г. има 250 дела, 16 от които са от общ характер.....

  33. 33 Профил на rosko1306
    rosko1306
    Рейтинг: 746 Неутрално

    Смрад, ти да видиш! Наглост и липса на каквото и да е достойнство! Тая министЕрка не беше ли от Хелзинкския комитет? Дали е чела позицията на бившите си колеги? Или тогава се е правила на интересна, или сега е лапнала кокалчето и стиска и не пуска? Преди половин година - правозащитничка, а сега - в една кочинка с Красьо Черния.......
    Дееба и държавата смотана......

  34. 34 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Неутрално

    До коментар [#23] от "Тони!":

    както ти заставайки на страната на Васил Маникатов, предполагам..

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  35. 35 Профил на lz2
    lz2
    Рейтинг: 2496 Неутрално

    До коментар [#7] от "danakoplatec":

    Какво го слагаш Цветанов,на всяка манджа?!Тодорова си има вина и трябва да бъде наказана!Друг е въпроса,че освен нея,сега трябва да накажат още стотици!Такава разпасана прослойка,като съдебната ни Каста,надали има нейде по света!

    ПравописА е поле за изява на неграмотните!
  36. 36 Профил на Boky
    Boky
    Рейтинг: 409 Неутрално

    Ако всичките им заседания са такива, тази институция е напълно безсмислена. Да преливат от пусто в празно, могат да го вършат и в редовните им кръчмарски сбирки, без да харчат парите ни. Жалко и за комсомолския плам на Космодемянская. Готова да изпълни всяка простотия на Борисов, не се усеща колко задълбочава шизофренията си.

  37. 37 Профил на Georgi Velev
    Georgi Velev
    Рейтинг: 524 Неутрално

    и точно пък Дневник (пфу...) ЗАЩО не кажете, че сорустутките скачат в защита на тая лелка, щото им беше колега и един от шефовете в БХК.
    Или и това е маловажно !

    Между проститутката и соростутката предпочитам първото. Тя не мами и няма претенции.
  38. 38 Профил на xm...
    xm...
    Рейтинг: 1441 Неутрално

    [quote#19:"DrAvalanche"]колкото повече я бъркаш, толкова повече мирише? [/quote]

    Ама те го направиха нарочно!
    За да завони откъм тях повече отколкото откъм Цвъ с другарЕ.
    Сега медиите почват да тиражират "събранието", да набиват в главите мат'ряласки и ... те ти ги Цвъ и гербавите - целите в бялоооо!

  39. 39 Профил на xm...
    xm...
    Рейтинг: 1441 Весело

    [quote#37:"lonely_ninja"]сорустуките скачат в защита на тая лелка, щото им беше колега и един от шефовете в БХК[/quote]

    Амчи министерката ви, Ковачева, каква е и от къде дойде?
    Днешна съратничка на Вожд и Зицвожд?

    Божкеей, т'ва герберите сте уникуми!
    Нема таквоз жувотно, немааааа!

  40. 40 Профил на Десен
    Десен
    Рейтинг: 1441 Неутрално

    Време му е на тоя ВСС да си ходи. ГЕРБ трябва да променят съдебната власт по начин гарантиращ нейната независимост, а не Цвъчко да кадрува в нея чрез разни лекенца като Красьо Черничкия с ланците дето същите тия от ВСС пуснаха.
    Ами то с посредничеството на Цвъцо назначиха разни отявлени некадърници и посредствени лица в случая на Колев и откровено криминални в случая на Пенгеза - съдията на мафията.
    Изобщо НС не трябва да назначава никой от ВСС. Всичките лица от ВСС трябва да са от средата на юристите избирани по критерии, а не по партийно назначение.
    Но нищо де,то ще се види в доклада, заради който Ковачева бърза толкова. После в мониторинговия режим също, а когато ни застрашава излизане от ЕС заради тия хептен пък ще стане ясно на несъстоялото се гражданско общество в България.

    Не цъфтиш ли като цвете, гниеш като бурен.
  41. 41 Профил на БамБам
    БамБам
    Рейтинг: 524 Неутрално

    Съдии от Германия молим, може и от Албания все е кяр!

  42. 42 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1451 Неутрално

    До коментар [#34] от "lonely_ninja":

    Това е тоя, дето съдийката вместо да го пусне в условна присъда, тя го е влачила из арестите, и накрая се твърди, че това било в негова полза ли?

    Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  43. 43 Профил на rosko1306
    rosko1306
    Рейтинг: 746 Неутрално

    До коментар [#37] от "lonely_ninja":

    Абе, нинжда, министърката беше шеф на БХК. Не Тодорова. При това БХК няма нищо общо със Сорос и Отворено Общество, вземи малко да се информираш, не пиши глупости по форумите, че току виж си дозаблудил някой заблуден......

  44. 44 Профил на danakoplatec
    danakoplatec
    Рейтинг: 524 Неутрално

    До коментар [#35] от "lz2":

    Никой не оспорва нарушенията на Тодорова, а двойния аршин! Явно и ти като управляващите не можеш да го разбереш:
    "Четири нарушения откри инспекторатът в работата по делото "Софийски имоти" на новоизбраната за председател на Софийския градски съд семейна приятелка на вътрешния министър Цветан Цветанов Владимира Янева.Инспекторатът е установил, че Янева е получила обвинителния акт за неизгодни сделки срещу бившия шеф на общинското дружество Тошко Добрев и още 13 подсъдими на 22 юли 2010 г. Едва на 20 декември тя се произнася, че делото трябва да бъде прекратено. "Делото е било при съдията близо 5 месеца от образуването му, следователно 3 месеца след изтичане на законоустановения срок"Прави впечатление и периодът между датата на разпореждането на съдията за прекратяването – 20 декември, и изготвянето на съобщенията за него – последното е получено в прокуратурата чак през април 2011 г.За връчването на съобщение са били необходими 45 дни, независимо, че адресът е бил на територията на София, а при оформянето на призовката не са отразени причините за този продължителен период", пишат инспекторите.Делото е било изпратено в Софийския апелативен съд на 1 април. Това става, след като прокуратурата още на 14 февруари оспорва прекратяването на процеса за злоупотреби в "Софийски имоти". По закон трябва да се изчака да изтече срокът за обжалване за всички страни в процеса, за да се изпрати делото на горната инстанция. Този срок е изтекъл на 22 март, но вместо тогава делото само да бъде свалено един етаж по-надолу в Съдебната палата в София, това става 7 дни по-късно.Последното, четвърто нарушение на закона при воденото от Янева дело е, че до ден днешен процесът срещу Тошко Добрев не е насрочен. Янева е задължена да направи това до два месеца, след като получи папките по случая от апелативния съд. Тези два месеца изтекоха на 12 юни.В заключенията от проверката инспекторите не дават предложение за наказание на шефа на градския съд. Практиката показва, че наказанията за неспазване на сроковете, които ВСС налага на магистратите, са предимно забележка или порицание. Едва, ако те системно бавят работата си, се стига до по-тежка санкция като намаляване на заплатата.Инспекторатът няма право да извърши най-важната проверка по това дело – дали Янева е в конфликт на интереси, тъй като е купила от името на фирмата на баща си два магазина от "Софийски имоти", докато дружеството е било ръководено от Тошко Добрев. Янева отказва да си направи отвод от делото. 22 юни 2011 "

  45. 45 Профил на bobby8033
    bobby8033
    Рейтинг: 452 Неутрално

    Уволнявайте я !!! Няма какво да се занимават хората с такива като нея !!! Обърнете внимание на истински важните неща затова че покупателната способност на населението намалява че всеки ден се качва цената на горивото !!! Това са нещата от които хората се интересуват а че щели да уволнят някаква си съдийка мен лично не ме интересува и да си търси работа като всички останали на джобса.

  46. 46 Профил на soave
    soave
    Рейтинг: 1212 Неутрално

    Ето това са ни висшите магистрати - подлоги, готови да лазят и да се умилкват пред един невежа като Цветанов. Жалка картина!

    "Лъжата е обиколила половината свят преди истината да има възможност да си обуе гащите." Уинстън Чърчил
  47. 47 Профил на Лелка
    Лелка
    Рейтинг: 1231 Неутрално

    "..Че е била свръхнатоварена и че посочените дела са за деяния от 1996, 1997 и 1998 година. Те са престояли в досъдебна фаза повече от 7 години. Тази тема досега не е коментирана от Висшия съдебен съвет. Няма и предложения за наказания на следователи или прокурори, че са бавили толкова дълго време делата..."
    Няма и да има.Ура,да живей МВР-то,приятелите му и вся осталная сволач..Гнъс..

  48. 48
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  49. 49 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1451 Весело

    До коментар [#48] от "lonely_ninja":

    Гербавия интелект катастрофира при първия му поднесен факт. Колко типично

    Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  50. 50 Профил на Юлиан Христов
    Юлиан Христов
    Рейтинг: 409 Неутрално

    Докога ВСС ще се вживява като Темида - http://www.sofiapost.net/2012/07/12014/; Това заседание беше едно от най-безсмислените в историята на съвета, което показа хаос, паника и зависимости.

  51. 51 Профил на papуre
    papуre
    Рейтинг: 696 Неутрално

    " Нарушението на Тодорова е безпрецедентно тежко и няма аналог в света "
    Но няма и аналог в света магистратда съди вътрешен министър.

  52. 52 Профил на Apolon ot Tiana
    Apolon ot Tiana
    Рейтинг: 819 Неутрално

    Така хаотично, безотговорно и за сметка на хората на България работят всички институции в страната.
    За какво е целия този цирк. За да начеше егото на един, за да придвижи напред разправата преди произнасяне на съда и за да направи за смях съдебната система и нейния висш орган.Сега е ред на съдиите, доколкото е останало в тях чувство за дълг и отговорност да вземат нещата в свои ръце и да покажат на малограмотните, че има правова държава.

    apoloniy
  53. 53 Профил на m_art_in
    m_art_in
    Рейтинг: 411 Весело

    До коментар [#26] от "mapto":

    Не се занимавай с жалкия трол "самотната нинджа" - успехът ти ще е колкото в спор с радиоточката на Банкя.

  54. 54 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    Хи-хи-хи, едно съобщение от "Правен свят" - като майтап, като виц, като български цирк.

    адвокат Мишковиц:
    РАЗБРАХТЕ ЛИ НОВИНАТА: ЧЛЕНОВЕТЕ НА ВСС ПОДАЛИ ОСТАВКИ, А М.ТОДОРОВА ИМ ГИ ПРИЕЛА. ЩЕ ЧЕРПЯ БАНИЦА.

  55. 55 Профил на Atanas Sabahtyanov
    Atanas Sabahtyanov
    Рейтинг: 466 Неутрално

    До админа: това не е рекламно съобщение или спам , това е човешки живот , все пак благодаря , че не сте го премахнали тотално.

  56. 56 Профил на bta
    bta
    Рейтинг: 1441 Неутрално

    ВСИчКИ вън

  57. 57 Профил на Zaphod Beeblebrox
    Zaphod Beeblebrox
    Рейтинг: 696 Весело


    Смях в залата господа съдебни заседатели!
    Независимата съдебна система в България наистина е социално слаба и няма защо да им се сърдим те толкова си могат.

  58. 58 Профил на uzur
    uzur
    Рейтинг: 466 Неутрално

    Безумното заседание за събиране на още факти срещу председателя на Съюза на съдиите Мирослава Тодорова и за някакво оправдание на собствените действия не бе убедително за никого,освен за поръчителите.
    Защото членовете на съвета говориха за проблем, за който пет години не са направили нищо и точно сега изровиха не стана ясно.
    Нито един от членовете на ВСС не коментира тезата на Мирослава Тодорова, и че посочените дела са за деяния от 1996, 1997 и 1998 година,и че са престояли в досъдебна фаза повече от 7 години.
    Пламен Стоилов и Иван Колев,единият засечен в телефонни разговори с Красьо Черничкия, а другия, възпрепятствал скандала и разплитането на корупционната мрежа бяха най-големите критици.
    http://yphalachev.blogspot.com/2012/07/blog-post_7717.html

  59. 59 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 1451 Неутрално

    До коментар [#35] от "lz2":

    А Янева трябва ли да бъде наказана също?

    Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  60. 60 Профил на 4i4e
    4i4e
    Рейтинг: 524 Неутрално

    МИНИСТЪРПРЕДСЕДАТЕЛЯ ПРИ ТИЯ ВАЖНИ ЗА СТРАНАТА СЛУЧАИ ЗАЩО ГО НЯМА!!!КРИЕ ЛИ СЕ,ИЛИ САМО ЧЕКА ДА ПРЕМИНЕ БУРЯТА,

  61. 61 Профил на danakoplatec
    danakoplatec
    Рейтинг: 524 Неутрално

    До коментар [#60] от "4i4e":

    А-а-а, много удобно, май е в отпуск!

  62. 62 Профил на svoboda1
    svoboda1
    Рейтинг: 466 Неутрално

    " Диана, щом заседанието е открито и публично, ПОКАНЕТЕ И ПОСТРАДАЛИТЕ ОТ ЗАКРИВАНЕ НА ДЕЛАТА ПРИ ОТВЛИЧАНЕ ПОРАДИ НАРОЧНОТО ПРЕСРОЧВАНЕ НА ДЕЛАТА И ОПРАВДАВАНЕ НА ПРЕСТЪПНИЦИТЕ!!! Интересно какви оправдания ще изложи КОРУМПИРАНАТА СЪДИЙКА ТОДОРОВА, ОК??? Дали ще каже, това е ДЪРЖАВЕН ПРОИЗВОЛ , КАКТО НА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯТА ??? "

  63. 63 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    Абе май Цвъчко ще обере пешкира. Ма той къвто е прост и като не разбере и се разприказва за изборите, боце пиши го взел-дал.

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  64. 64 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    Цветанов определил Тодорова като "човек, забавил 50 дела и е лишил от правораздаване хора, които са направили отвличане, нанесли са щета на държавния бюджет в особено големи размери за ДДС, които 2007 година се е произнесла с присъда и 2011 г. се е произнесла с мотивите си".
    Не съм привърженик на Цветанов. И точно затова, понеже не ми е симпатичен, искам да знам прав ли е. Ако не е прав, ако горното не е вярно, а то е нещо напълно ОБЕКТИВНО и се води дело за клевета срещу Цветанов точно във връзка с подобно (или същото) твърдение, той следва да бъде осъден. Ако обаче е ВЯРНО, тогава той няма как да бъде осъден за клевета. Съответно Тодорова трябва да остане уволнена, а след това и съдена. В този смисъл е много хубаво това, че Тодорова е завела дело за клевета. Браво на Тодорова!

  65. 65 Профил на xm...
    xm...
    Рейтинг: 1441 Неутрално

    До коментар [#60] от "4i4e":

    Крие се.

  66. 66 Профил на xm...
    xm...
    Рейтинг: 1441 Неутрално

    [quote#61:"danakoplatec"]май е в отпуск! [/quote]

    Какъв отпуск, когато вдругиден е докладът с главно "Д"?
    Крие се.
    И заради скандалът с ВСС, макар че тук е резонно Туй да си сърба каквото е надробил, че той е главния кашавар, и заради едни писания и в Германия, и във Франция, и в Австрия.
    За миналото Му

  67. 67 Профил на БОКУ И ЦВИНОКИО-ПЪТНИЦИ
    БОКУ И ЦВИНОКИО-ПЪТНИЦИ
    Рейтинг: 524 Неутрално

    "Винаги се питам защо реагираме, когато колата се обърне, за да решаваме подобни проблеми. Ситуацията е ненормална с натовареността", каза още Груев и призна, че "винаги ме е боляло и винаги ще ме боли, когато се наказват съдии".

    "От времето на Просвещението наказанието е обърнато към бъдещето и цели да поправи и въздейства на нарушителя и на останалите членове на обществото. Смятам, че конкретното наказание на съдия Мирослава Тодорова от миналата седмица не изпълнява тази си функция и за съжаление моите прогнози се оказаха верни", допълни той.

    "Нека да се помни, че в България има съд и докато решението по този конкретен случай не влезе в съда, всеки незапознат с фактите коментар застрашава независимостта на съда", каза още проф. Груев. "Тази дискусия, този катарзис е необходим, както за да се види каква е била досегашната практика, така и да се види как трябва да се работи за в бъдеще", смята още Груев.
    ...............без коментар...................класата си е класа!

  68. 68 Профил на rosko1306
    rosko1306
    Рейтинг: 746 Неутрално

    [quote#64:"Красимир Кабакчиев"] В този смисъл е много хубаво това, че Тодорова е завела дело за клевета. Браво на Тодорова![/quote]
    От цялата работа - в цялата държава - една жена само показа характер и топки...... Само че това уволнение ще даде "мотив" на пловдивския съд да реши в полза на Пинокио, позовавайки се на решение на ВСС за забавяне на 3 дела. С което адвокатите ще пледират, че точно това е искал да каже физкултурникът и гледай ти.......
    Та кога излизаше докладът на Комисията?

  69. 69 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    [quote#63:"zrenaxby"]Абе май Цвъчко ще обере пешкира. Ма той къвто е прост и като не разбере и се разприказва за изборите, боце пиши го взел-дал.[/quote]

    Че боце не може и да го очисти както едно време се правеше. Освен да го праща защитен свидетел по американската програма и смяна на личността(а защо не и пола), друг вариант май няма.

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  70. 70 Профил на БОКУ И ЦВИНОКИО-ПЪТНИЦИ
    БОКУ И ЦВИНОКИО-ПЪТНИЦИ
    Рейтинг: 524 Неутрално

    А иначе каквото и очаквах от ВСС и това заседание- без цел, без посока, нито в точното време, нито на точното място И НА РЪБА НА ЗАКОНА.

  71. 71 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#68:"rosko1306"]От цялата работа - в цялата държава - една жена само показа характер и топки......[/quote]
    Хо-хо-хо, нарушителката показвала топки, хи-хи-хи.
    И не само.
    По-горе вече цитирах най-новия виц: ВСС подали оставки, Тодорова ги приела.

  72. 72 Профил на Storan
    Storan
    Рейтинг: 696 Весело

    До коментар [#68] от "rosko1306":

    Май в сряда?

  73. 73 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#67:"dol"]без коментар...................класата си е класа! [/quote]
    Хо-хо-хо, хи-хи-хи, тоя с класата не беше ли комсомолски секретар на ЮФ СУ?

  74. 74 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#73] от "Красимир Кабакчиев":

    Абе не е като учител по физическо в симеоново? Или е?

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  75. 75 Профил на Storan
    Storan
    Рейтинг: 696 Весело

    До коментар [#60] от "4i4e":

    Чиче!
    Боце е в засада - като при пожара на Витоша. Сега си е приготвил лентичката и точи ножицата за рязане, дето я държи във вътрешния джоб на сакото! След доклада на ЕК или ще я реже или ще я нахлузи на врата на някой!
    Ще издържим още една година - после шут и наново !

  76. 76 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#71] от "Красимир Кабакчиев":

    Кабакчиев не се напъвай, от тебе типичен гербер няма да стане. Може да си прост ама чак толкова. Или не ти останаха аргументи и мина на: "хо-хо-хо" и "хи-хи-хи". В БАН така ли си говорите или ти тук, за да те разбира тиквената популация?

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  77. 77 Профил на inn
    inn
    Рейтинг: 1822 Неутрално

    Дори и футболните коментатори използват едно клише (което не му пречи да е абсолютна истина) "Съдията не трябва да компенсира една своя грешка с ново неправилно отсъждане".

    ВСС сам се вкара в подобна ситуация първо с решението си от четвъртък за уволнението на Тодорова, а с днешното си свикване на ВСС м-р Ковачева дозатвори цикъла (грешка върху грешката).

    Този хаос в действията на ВСС и м-р Ковачева просто няма как да превъзмогне няколко законни положения на ЗСВ. А те са:

    1. Решението на ВСС е неоттегляемо. Единственият начин за "поправка", "преразглеждане" и пр. несъстоятелни термини, използвани от Ковачева, е възможен само при следните условия:
    а) Тодорова да обжалва наказанието пред ВАС;
    б) в съдебното заседание пред ВАС представителят на ВВС по делото да заяви, че ВСС оттегля решението си за наказанието на Тодорова, а това изисква:
    в) ВСС предварително с мнозинство да е взел решение за подобно изявление на представителя му пред ВАС.

    Тези три условия трябва да са дадени заедно, при което крайният резултат ще е, че за Тодорова НЯМА ДА ИМА НИКАКВО НАКАЗАНИЕ (няма да има възможност за ново, по-леко наказание за забавените мотиви).

    2. ВСС и в момента изготвя ежемесечни отчети по дисциплинарната си практика, т.е. не е много ясно за какво друго "обобщаване на практиката на ВСС по дисциплинарните производства" Ковачева свика днес ВСС. При това свикването се случи един ден преди самото заседание - какво "обобщение" можеше да се направи в този невъзможен срок, май само м-р Ковачева си знае...

  78. 78 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    Тук явно някои не могат да разберат, че делото за клеветата няма нищо общо с това, дали Тодорова ще остане уволнена или не. Ако "клеветата" на Цветанов е свързана с въпроса дали Тодорова е забавила едно или две дела с по 4-5 години, това не е нещо субективно. То или е факт или не е факт. Ако е факт, Цветанов е невиновен. Ако не е факт, Цветанов е виновен. Много е просто.
    Обаче, поне както личи от изнесеното в медиите досега, фактът забавянето е факт.
    И, хо-хо, имайте предвид, че не съм свободен драскач като повечето тук, а врял и кипял в проблематиката на клеветата и обидата.

  79. 79 Профил на pastor
    pastor
    Рейтинг: 835 Неутрално

    До коментар [#12] от "Вени Г.":

    Да! Двама оневинени и един с условна и всичко заради калпаво разследване и милиционерски номера.
    Сега сигурно очакват оневинените да обжалват, а условния да иска ефективна.
    Какво да правиш - гербева му работа. Каруцата пред коня и на всичкото отгоре обърната.

    pastor
  80. 80 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    Хи-хи-хи, ебати цирка. Понеже мнозинството е настроено срещу Цветанов, то веднага се асоциира с извършилата (може би) груби закононарушения. Българска работа, хо-хо-хо!

  81. 81 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#78] от "Красимир Кабакчиев":

    А ти май не можеш да разбереш, че Цветанов 3 години оправдаваше собствената си некадърност с корумпираната съдебна система. При положение, че не можа(или не искаше) МВР едно читаво доказателство да събере под негово ръководство. И айде да видим пак кой е бавил процеса на Тодорова повече? Тя или прокоратурата и МВР?

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  82. 82 Профил на Storan
    Storan
    Рейтинг: 696 Весело

    До коментар [#78] от "Красимир Кабакчиев":
    Еееее! Мислех да не Ви се връзвам - ама то Вашето дебилство край няма!
    Махнете си тъмните очила и прогледнете някои нещица отвъд изнесеното в един материал - как да нямат връзка делото за клевета с/у ЦЦ и решението на ВСС - Всички я виждат - Вие не!

    Разкажете сега на всички, че не знаем, за Вашите проблеми с ръководството на БАН и съдебните си саги!
    Направете и анализ на съдебната система - ние ще хи-хи-хи - каме тука по Ваш почин! Замислете се за собствените си действия - смислени - или не - кой натоварва съдебната система?

  83. 83 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#80] от "Красимир Кабакчиев":

    Бе груби, груби - не колкото Цветанов - да оповестява факти от още водеши се разследвания по телевизията, да съобщава за операции преди да се проведат и по този начин да предупреждава престъпниците за приближаваща опасност. С две думи Цветанов направо си работи с бандитите, нали?

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  84. 84 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#76:"zrenaxby"]мина на: "хо-хо-хо" и "хи-хи-хи". В БАН така ли си говорите или ти тук, за да те разбира тиквената популация? [/quote]
    Хо-хо, второто.

  85. 85 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#83:"zrenaxby"]С две думи Цветанов направо си работи с бандитите, нали? [/quote]
    Хи-хи, ти го каза, аз не съм.

  86. 86 Профил на Gabrielle
    Gabrielle
    Рейтинг: 1090 Неутрално

    До коментар [#71] от "Красимир Кабакчиев":
    Господин Кабакчиев , Вие сте сред проблемите на съдебната власт , така , че е супер нелепо да се правите на неин критик. Влязох в т.нар. Ви блог , в който сте изписал толкова много глупости пред взора на цели два члена! Под това , че сте част от проблема имам предвид , че такива като вас задръстват съдилищата с глупостите си , образувайки един куп дела срещу който им хрумне , поради което занивайки се с тях , съдиите нямат време за сериозните си дела и ги неглижират , за да се произнасят по глупостите на крайно фрустрирани хора , които не се нуждаят от правосъдие , а от лечение. За жалост , каквото и да говорят за съдебната система , факт е , че тя е твърде либерална , защото съдът дължи произнасяне и по най-големите глупости , които други институции с право биха хвърлили в кошчето за боклук. В държавите , в които съществува т.нар. "процес относно процеса" , никой съд не би допуснал да му губите времето , разглеждайки глупостите Ви по същество , а ще бъдете изритан мигновено , с целия демократичен финес на света!

  87. 87 Профил на Вени Марковски
    Вени Марковски
    Рейтинг: 810 Любопитно

    "С привкус на другарски съд"
    По-скоро - в с привкус на Народен съд. Почакайте да изберат следващия главен прокурор и ако той случайно се казва Цветан Цветанов, ще видите тогава какво правосъдие ще настъпи в България.

    Автор съм на статиите "Интернет трол" и "Атака Ad hominem" в БГ-Уикипедия. С други думи - номерата на троловете от този форум при мен не минават.
  88. 88 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#82:"storan"]Разкажете сега на всички, че не знаем, за Вашите проблеми с ръководството на БАН и съдебните си саги![/quote]
    Хо-хо-хо, Тодорова е невинна, щото Цветанов е физкултурник, а Кабакчиев има проблеми с ръководството на БАН. Хе-хе-хе, Идеал стандарт ще бачкат и в неделя - изкъртиха се още много мивки.

  89. 89 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#88] от "Красимир Кабакчиев":

    Или Цветанов е невинен щото Тодорова е виновна? Кой заема по висша длъжност? Тодорова или Цветанов? Кой направи забърка повече каши? Май Цветанов?
    Ако Тодорова е виновна, Цветанов невинен ли е? Ако Тодорова е уволнена, Цветанов не е ли за уволнение?

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  90. 90 Профил на mdaa
    mdaa
    Рейтинг: 638 Неутрално

    И за кво го проведоха туй заседание на ЦК, ... пардон на ВСС?
    Боцко вече характеризира онова решение като провокация,... ся кво праят, освен че се гледат като насрани?
    Коларова е ясна - след доклада, ..адийо.. ските вече са намазани.

  91. 91 Профил на Минувач
    Минувач
    Рейтинг: 624 Неутрално

    Какво трябва да направи един съдия за да получи ефективна присъда???
    За ПОДКУП очевидно няма как.
    За каране в пияно състояние - никак.
    Чакаме някой да излезе с автоматично оръжие на плажа като Брейвик. Да видим колко години условно ще му дадат.

  92. 92 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#86:"Gabrielle"]фрустрирани хора , които не се нуждаят от правосъдие , а от лечение[/quote]
    Хи-хи-хи, още една психиатърка, майтап!

  93. 93 Профил на KL
    KL
    Рейтинг: 536 Неутрално

    След като ВСС претендира за строго спазване на принципите за справедливост при определяне и налагане на дисциплинарните наказания, за последователност и съразмерност на действията в провежданата дисциплинарна практика и за равенство на всички пред закона, сега е необходимо да уволни дисциплинарно и дознателите, респ. следователите и прокурорите, които също носят вина за настъпването на абсолютната законова давност за наказателно преследване, след като са допуснали същите тези дела, които съдия М.Тодорова е забавила, като не е изготвила в предвидения в закона срок мотиви към присъдата, да престоят повече от 7 години в досъдебната фаза на процеса. Едновременно с тях, ВСС трябва да уволни дисциплинарно и административния ръководител на Софийски градски съд, за това че не е осъществявал ефективен и навременен контрол върху дейността на съответните съдии, след което да се саморазпусне, тъй като не е допустимо по закон да уволни самия себе си, за това, че в продължение на дълги години не е изготвил и не е приложил обективни и еднакви за всички съдилища европейски критерии за натовареност на съдиите и не е успял да създаде нормални условия за работа и качествено изпълнение на техните професионални задължения.

  94. 94 Профил на zrenaxby
    zrenaxby
    Рейтинг: 696 Неутрално

    До коментар [#92] от "Красимир Кабакчиев":

    Хахахах, тва на старческа възраст толкова да ти е смешно, май си за психиатърка. Виж там с Габрилето, тя е от червените - близки сте си по партийна линия

    "И знай - от теб нищо не зависи." Кунева чрез свой подръжник. Това ли е стилът на БКП?
  95. 95 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    Хо-хо-хо, какво сте се захванали с мен, бе, алоу? Аз само се кефя. Като ненавиждате Цветанов, комуникирайте направо с родителя му от женски пол, аз не съм виновен, че Цветанов такова или онакова ..... Хо-хо-хе-хе-хе! Аз само гледам цирка.

  96. 96 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#89:"zrenaxby"]Кой заема по висша длъжност? Тодорова или Цветанов?[/quote]
    Малиииий, това е сложен въпрос, сред още по-сложни.
    Ама отговаряй си ти на въпросите, бе, що питаш мен?
    Аз на таквиз сложни въпроси не мога да отговоря.
    В БАН не сме ги учили тия работи.
    Хо-хо-хо!

  97. 97 Профил на Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Сбогом, тъпаци от "Дневник"!
    Рейтинг: 868 Неутрално

    [quote#93:"kras 059"]сега е необходимо да уволни дисциплинарно и дознателите, респ. следователите и прокурорите, които също носят вина [/quote]
    Хат такаааааа! И аз това казвам!
    Ако Тодорова е първата хвръкнала глава (метафорично), това ще е чудно!
    Ще значи, че ще има и още много - логично е!
    Браво! Слагам ти десет плюса ++++++++++

  98. 98 Профил на 16bit
    16bit
    Рейтинг: 563 Неутрално

    ако знаеха какво ще последва, сигурно нямаше да я уволняват, това започвам да си мисля аз

  99. 99 Профил на funny_jazzy
    funny_jazzy
    Рейтинг: 237 Неутрално

    "Това беше използвано от двама членове на съвета - Пламен Стоилов и Иван Колев - първият засечен в телефонни разговори с плевенския лобист Красьо Черничкия, а вторият - огласил скандала, възпрепятствайки по този начин разплитането на корупционната мрежа. Те изнесоха данни за просрочените дела на Тодорова и за натовареността й."

    Враговете на моите врагове са мои приятели.
    В подкрепа на Тодорова!

  100. 100 Профил на Ганий
    Ганий
    Рейтинг: 746 Неутрално

    Хубава картинка!
    Ясно се вижда, че не бедстват. Компютърчета и пр. техника, микрофончета, канцеларски потребности, лампи (светещи посред бял ден), климатици, вода (минерална, сякаш не могат да пият чешмяна) и пр. и пр.
    И всичко това, колеги, аз го плащам на моите слуги.
    Ще кажете - взе да издребнява колегата Ганий.
    Не сте прави! Знаете ли колко хиляди некадърни слуги издържам... Плащам им заплати, осигуровки (здравни и социални), командировки по всякакви екзотични дестинации (както сега е модерно да се казва), всякакви битови благини (лете - хладина, зимъс - топлина), мобифоните им - и те без пари - говорят за щяло и нещяло, отпуски им осигурявам, вкл. почивни бази, колите им - коли, горивото - и то от мене т.н. и т.н.
    А файда от тях - йок!

    Разтурям колоквиума!




За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK