
© Юлия Лазарова
Центърът за превенция на корупцията по високите етажи на властта, по-известен като БОРКОР може да отговори на препоръките на Европейската комисия, отправени в доклада й, каза днес на пресконференция назначеният за председател през декември бивш депутат от БСП Бойко Великов, цитиран от "Фокус".
Заключението на доклада, оповестен вчера, е че антикорупционната комисия, представяна като мощно оръжие срещу корупционните опасности, не дава конкретни резултати, въпреки вложените в нея ресурси.
Великов определи оценката на Еврокомисията като справедлива и отговаряща на реалността. По думите му от 2011 до 2013 г. са изразходвани близо 10 млн. лв. за центъра. "Тези средства могат и трябва да бъдат оправдани с резултати. Центърът е длъжен да подпомогне държавното ръководство с анализи и мерки", каза той.
"Борбата с корупцията няма цвят. Необходимо е реформиране на центъра, за да отговорим на очакванията и да постигнем резултати. В центъра има потенциал, който би трябвало да се използва. Началото на реформирането е започнало", увери шефът на БОРКОР.