
© Надежда Чипева, Капитал
Освен чрез интернет страницата си Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" към Министерството на регионалното развитие осигурява достъп до избирателните списъци за избори за членове на Европейския парламент и чрез SMS, съобщиха от ведомството.
Всички български граждани могат да проверят своите данни в избирателните списъци и да се информират за избирателната си секция и място на гласуване с изпращане на SMS на номер 18429.
Номерът 18429 е единен и за трите мобилни оператора (МТел, Глобул и Виваком). Цената на SMS e 25 стотинки без ДДС.
В текста на SMS се изписват единствено десетте цифри на ЕГН. Системата връща SMS с номера и адреса на избирателната секция за въведения ЕГН.
Интернет сайтът на ГД "ГРАО" - http://www.grao.bg/elections/ предоставя възможност българските граждани да проверят своите данни в избирателните списъци и да се информират за избирателната си секция и място на гласуване.
На електронната страница на дирекцията гражданите и общинските администрации могат и подават "Искане за гласуване по настоящ адрес" по електронен път и да регистрират издадените "Удостоверения за гласуване на друго място".
Тези две услуги са достъпни след идентификация с електронен подпис. Проверка на данните може да се направи и на телефон 0800 1 4726 ("0800 1 GRAO"). Тел. 0800 1 4726 е безплатен за цялата страна
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 807 ВеселоТова вече е идиотско.Вместо електронно или машинно гласуване-SMS-си.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 4645 НеутралноГласувайте. На оставяйте съдбините си в чужди ръце !!!
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Кирето
Рейтинг: 1312 НеутралноДо коментар [#1] от "vjacho":
Научих "God Save the Queen".........е, струва си....Това не е за гласуване, а да провериш секцията и адреса и където да гласуваш.
BlueWater
Рейтинг: 1041 ВеселоМного добра идея и изпълнение!
Трябва да се стимулира гласуването по всички възможни начини.
СВОБОДЕН
Рейтинг: 518 НеутралноИ ОТ КАКЪВ ЗОР .??????????????
СВОБОДЕННОРМАЛНИТЕ ЩЕ БОЙКОТИРАТ .!!!!!!!!!!!!
ВАЖНО Е ДА ПРОВЕРЯ ПОДПИСАЛ ЛИ МЕ Е НЯКОЙ ,КОЕТО ЗНАЧИ ЧЕ Е ПУСНАЛ ОТ МОЕ ИМЕ. КОЕТО ФАЛШИФИЦИРА РЕЗУЛТАТА , ИЗБИРАТЕЛНАТА АКТИВНОСТ , И ОЩЕ ,ОЩЕ .!!!
ТАКА НАКРАЯ НИ СЪОБЩАВАТ РЕЗУЛТАТ , ИХУУУ ,ПАК ПОБЕДИХМЕ .???????????????????????
ТАКА ЧЕ БОЙКОТ НОРМАЛНИ БЪЛГАРИ .!!!
Колаборационист
Рейтинг: 919 РазстроеноАЛО, ГРАО ... какво става с проверката на подписите за референдума ... мотатате се ... но няма да ви се размине и на ВАС ... ще паднете от високо ... (поради сервилниченето към червените боклуци)
Всички ТРЯБВА неумолимо да наказваме невежеството на администрацията и духовенството !Колаборационист
Рейтинг: 919 Неутрално*МОТАЕТЕ
Всички ТРЯБВА неумолимо да наказваме невежеството на администрацията и духовенството !BlueWater
Рейтинг: 1041 Весело[quote#5:"СВОБОДЕН"]И ОТ КАКЪВ ЗОР .??????????????
НОРМАЛНИТЕ ЩЕ БОЙКОТИРАТ .!!!!!!!!!!!! [/quote]Използването само на ГЛАВНИ букви, мнооооого въпросителни и удивителни знаци и говоренето от името на всички хора НЕ са признаци на нормалност, по-скоро на обратното.
Моля, всички имащи право да гласуват, да го упражнят независимо кого ще подкрепят!
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 807 Неутрално[quote#3:"Кирето"]Това не е за гласуване, а да провериш секцията и адреса и където да гласуваш.[/quote]
Аз това го разбрах много добре.
BlueWater
Рейтинг: 1041 ВеселоОт Туитър:
Bozhidar Bozhanov @bozhobg Apr 17
С три клика подадох заявление за гласуване по настоящ адрес, не съм попълвал нищо, имаха всичките ми данни и ...работи!
BlueWater
Рейтинг: 1041 Весело[quote#1:"vjacho"]машинно гласуване[/quote]Машините за гласуване могат да бъдат хакнати. Ето два примера с видео.
2012 Voting Machines Caught Altering Votes
https://www.youtube.com/watch?v=oOj2IPulNPA
Example of the 1 Minute E Voting Machine Hack
https://www.youtube.com/watch?v=5hCyVsUir8k
saysho
Рейтинг: 225 ГневноБЪЛГАРИНО ИЗБИРА,ИЛИ ЕВРОПА ИЛИ СИБИР
als