
© Красимир Юскеселиев
Жан-Клод Юнкер по-рано в неделя посети метростанция "Европейски съюз"
Социалистите са като Христофор Колумб, когато става въпрос за тяхната икономическа политика. Като тръгнат не знаят накъде отиват. Като пристигнат - не знаят къде са. А данъкоплатеца трябва да плаща сметката за всички тези приключения. Скъпи приятели, имаме нужда от повече отговорност в Европа, повече отговорност, когато става въпрос за работни места, когато става въпрос за парите на данъкоплатците. Затова ни е необходимо ЕНП, а не социалистите".
Така кандидатът на Европейската народна партия за председател на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер се обърна към пълната зала "Арена Армеец" на откриването на предизборната кампания на ГЕРБ.
По-рано през деня в компанията на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, водачът на листата - Томислав Дончев и кметът на София и заместник-председател на ГЕРБ Йорданка Фандъков Юнкер посети метростанция "Европейски съюз".
Юнкер говори близо половин час, като речта му беше с акцент върху увереността, че той ще оглави Еврокомисията в следващия ѝ мандат. Предупреди обаче, че този път разликата между ЕНП и социалистите е малка и трябва "мобилизация" на вота (бел.ред. какъвто беше и призивът на лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов).
Акцент в обръщението му беше ситуацията в Украйна и отношението на Русия. По думите му Европа трябва да стане по-малко зависима от трети държави, "които не винаги споделят нашите европейски ценности".
"Трябва да имаме по-силен глас с трети страни при преговори за цената на енергията. Следващата комисия трябва да трансформира Европа в истински енергиен съюз. С напълно интегриран енергиеен пазар", заяви Юнкер и допълни:
"Ако цената на енергията от изток, стана прекалено висока, Европа трябва да е в състояние към други източници. Ситуацията в Украйна показват на всички ясно защо е необходим Европейския съюз. Събитията потвърдиха, че имаме нужда от повече европейска солидарност в енергийната политика"
Според Юнкер ситуацията в Украйна е показала, че "един ден ще имаме нужда от обща европейска отбрана".
"Русия в момента поставя тест пред Европа. Путин знае добре, че не желаем война. Няма човек в Европа, който да иска.Аз не искам война, защото много добре знаем колко струва.
Но не можем да допуснем да му се размине.
Той знае много добре, че са му необходими добри икономически отношения с Европа. Русия зависят от Европа", смята още Юнкер.
След това той направи уточнението, че икономически санкции от ЕС към Русия биха довели до много болка в руската икономика. "Ако Русия не доведе ситуацията до деескалация, трябва бързо да преосмислим позицията за икономически санкции".
Според Юнкер не трябва да се проявява наивност. "Много показателно че дясно екстремистки партии защитават и се възхищават от действията на Путин. Партиите, които защитава и се възхищават на хората, които поставят силата над закона.. не би трябвало да бъдат избирани в парламентите и да стават коалиционни партньори на правителства", заяви още Юнкер.
lone wolf
Рейтинг: 815 Неутрално"Като тръгнат не знаят накъде отиват. Като пристигнат - не знаят къде са."
Да разлая троловете!!Това е много точно!
Като каузата на Станишев! Хората не го искат, ама той се натиска!
"Знам! Знам, как да ви оправя!"
Оди да броиш копчета!
georgi_val
Рейтинг: 418 НеутралноХахахаха
Много точно казано!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
BlueWater
Рейтинг: 984 Весело"Социалистите са като Христофор КОлумб, когато става въпрос за тяхната иконимическа политика. Като тръгнат не знаят накъде отиват. Като пристигнат - не знаят къде са. А данъкоплатеца трябва да плаща сметката за всички тези приключения. Скъпи приятели, имаме нужда от повече отговорност в Европа, повече отговорност, когато става въпрос за работни места, когато става въпрос за парите на данъкоплатците. Затова ни е необходимо ЕНП, а не социалистите"."
Нямам какво да добавя!
SS
Рейтинг: 2820 ВеселоСамо като видиш и съпоставиш Юнкер и Шулц както и аватарите им в БГ и ти се отщява да гласуваш за ПЕС-оглавците !
pariah
Рейтинг: 1374 НеутралноАналогията не бих казал, че е перфектна...
- A witty saying proves nothing. Voltaireoos19355380
Рейтинг: 418 Неутрално"По думите му Европа трябва да стане по-малко зависима от трети държави, "които не винаги споделят нашите европейски ценности"."
Съгласен съм, особено такива от третия свят.
badboy
Рейтинг: 418 Неутрално“Христофор Колумб е бил първият комунист – той не е знаел къде отива, не е знаел къде е бил… и е направил всичко това за сметка на данъкоплатците.”
Уинстън Чърчил
adam1966
Рейтинг: 520 НеутралноНа социалистите компаса им показва само изток! На където и да тръгнат , знае се къде ще пристигнат !
BlueWater
Рейтинг: 984 Весело"Според Юнкер не трябва да се проявява наивност. "Много показателно че дясно екстремистки партии защитават и се възхищават от действията на Путин. Партиите, които защитава и се възхищават на хората, които поставят силата над закона.. не би трябвало да бъдат избирани в парламентите и да стават коалиционни партньори на правителства", заяви още Юнкер."
Отново много точна мисъл!
fortunes
Рейтинг: 470 Весело"Партиите, които защитава и се възхищават на хората, които поставят силата над закона.. не би трябвало да бъдат избирани в парламентите и да стават коалиционни партньори на правителства", заяви още Юнкер.
Много вярно! Но тогава, какво изобщо е правил Юнкер на събиране на култа към човек, които "поставя силата над закона"??
bombov_saruyar
Рейтинг: 712 НеутралноНезависимо накъде са тръгнали и по какъв път вървят, крайната дестинация на БСП е винаги една и съща - деветия кръг на Ада.
Ако по пътя напред, не помним как сме стигнали до тук, няма да стигнем там, за където сме тръгнали.ninevia
Рейтинг: 370 НеутралноУмен, по-умен, Жан Клод Юнкер. Когато говори един от най-влиятелните живи европейски политици, многократен премиер на държавата Люксембург /една от най-богатите в света без да има петрол, газ, диаманти или др. суровини/, всички трябва да слушат внимателно. Този човек наистина знае какво трябва да се направи за да излезе Европа по-силна от последните си политически и икономически кризи! След излишно дългия мандат на политическото джудже Барозу, сега Европа има големият шанс да бъде водена от реален, опитен, умен и решителен политик. А не от г-н Шулц от бившата Източна Германия, моите извинения.
AzDebil
Рейтинг: 1489 ВеселоХа, ха, ха, ха, ха, те не знаели накъде отиват, а "аристократичния" "богат, уБразован красавец" не знае откъде идва.
Масончето умело забравя собствената си история и бяга от миналото на създателите си. Колумб е знаел къде отива. Знаел е и за кого го върши. На платната му са знаците на ордена. Същият орден, дето е създател и вдъхновител на масончето.
Колумб е знаел - към Америка /Атлантида/.
Социалистите и те знаят - към Америка /Атлантида/.
Преди избори и след риболов винаги се пхриказват небивалици.
InmoInvestments
Рейтинг: 778 НеутралноАаааааахахахахахаха как им го е забил ! Обичам ги тези хора, и чувството им за хумор е дпбро !
You can get much farther with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. Al Caponeдр. Иванов
Рейтинг: 624 НеутралноКолумб е открил Америка с чиито богатства Европа живя 4 века, а десните думата "кредити" с които Европа загина за 10 години тяхно управление.
Комунист - реформатор, реформатор - милиционер, милиционер - агент, в един и същи строй!BlueWater
Рейтинг: 984 ВеселоДо всички смешни и жалки ТРОЛетарии!
1.0-9/10007521_614699235280895_3928136015760416949 _n.jpg
Прочетете, ако можете, тази мисъл на Маргарет Татчър!
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t
Браво на Бойко Борисов, че отново разлая червените ПЕСове и техния ТРОЛетариат!
СДС
Рейтинг: 1291 НеутралноСоцилистите не са като Христофор Колумб, той е бил смел мореплавател, търсещ предизвикателстватата и опасностите на неизвестното.
nemo malus felix, minime corruptor.Социалистите просто искат да са на държавният кораб за един мандат, и накъде отива той, корабът, им е все тая, важното е през този период да слизат често до трюма, до бюджетната баница и да си заделят лакомства за децата, внуците. Да има, с други думи. Акогато корабът вземе да потъва, мъна, с лакомствата на вилата и аривидерчи плебс!
АзКлавдия
Рейтинг: 880 Неутрално[quote#16:"др. Иванов"]Колумб е открил Америка с чиито богатства Европа живя 4 века[/quote] Закачката е, че човекът е умрял с твърдото убеждение, че открил Западна Индия. За това иде реч в цитата.
Доброто е заразноSir Percival ГЛАСУВАЙТЕ
Рейтинг: 624 НеутралноВсеки с килийно образование би разбрал думите на Юнкер и би отишъл да гласува, за да защити бъдещето си. Най-вече от продажни социалисти... Като Свобода и Шулц.
ЖУСТИС (фр.- правосъдие) ИЛИ ЖОСТЕРИС (бълг. - гьостерица)!!!Чърчил
Рейтинг: 558 НеутралноВелика мисъл!
ЗАВИСТТА ТРЯБВА ДА Я ЗАСЛУЖИШ.СЪЖАЛЕНИЕ ПОЛУЧАВАШ БЕЗПЛАТНОВинаги съм смятал че единствено в стила на Чърчил е било да дава "точни" оценки на социализма . Разбирам че съм се лъгал.
bulgarofilche
Рейтинг: 571 НеутралноАхахаха, много правилно казано ! Обърнете внимание какви са рублофилите във форума - др. Иванов, Отнесен, ръмжо, бай Тан и прочие и си правете изводите.
Колаборационист
Рейтинг: 868 ЛюбопитноОООО другарю, мислех си че си починал ... като половината от редовите членове на БСП ...
Всички ТРЯБВА неумолимо да наказваме невежеството на администрацията и духовенството !Consumer
Рейтинг: 572 ВеселоКорабът на социалистите пътува натам, където господарите им в Москва посочат, дори курса да води към сблъсък.
Every time you spend money you're casting a vote for the kind of world you wantSir Percival ГЛАСУВАЙТЕ
Рейтинг: 624 Неутрално[quote#16:"др. Иванов"]Европа загина за 10 години тяхно управление.[/quote]
ЖУСТИС (фр.- правосъдие) ИЛИ ЖОСТЕРИС (бълг. - гьостерица)!!!Коя Европа бе, Иванов, е загинала в последните 10 години?
Аз из нея живея и я обикалям точно оттолкова и Европата си расте и хубавее. А ти да не си от Видинско?
grand funk railroad
Рейтинг: 1034 НеутралноНапълно съм съгласен!
Parmi ceux qui n'ont rien à dire les plus agréables sont ceux qui se taisent. Coluchedrake
Рейтинг: 726 НеутралноНапълно вярно: социалистите са като Колумб. Когато тръгнат не знаят накъде отиват ,но с откраднатото рано или късно откриват Америка.
BlueWater
Рейтинг: 984 ВеселоБорисов се надсмя над цоциалистите като каза факта, че те не са могли да напълнят залата на НДК и на много от местата е имало червено балони.
Сините балони с емблемата на ЕС ги махнали, както казал един стар цоциалист "да не се учат младите на синьо".
Арон
Рейтинг: 1291 Весело[quote#0:"статия"]Социалистите са като Христофор КОлумб, когато става въпрос за тяхната иконимическа политика. Като тръгнат не знаят накъде отиват [/quote]
Сакън! Една Америка ни стига! Повече "открития" нещеме ний
Фес Deffender
Рейтинг: 521 Весело[quote#16:"др. Иванов"]Колумб е открил Америка с чиито богатства Европа живя 4 века, а десните думата "кредити" с които Европа загина за 10 години тяхно управление.[/quote]
Definition of FOOL : Knowing the truth, seeing the truth, but still believing the lies.От доста време не следя форума, но Иванов, Иванов... Явно старите хора грешат като казват, че с времето на човек му увира акъла...
BlueWater
Рейтинг: 984 Весело[quote#28:"BlueWater"]Борисов се надсмя над цоциалистите като каза факта, че те не са могли да напълнят залата на НДК и на много от местата е имало червени балони.[/quote] Едно несъстояло се хоро, изхвърлени сини балони, Интернационала и Шулц за разкош.
zhvarleni-sini-baloni-internatsionala-i-shults-za- razkosh-news219595.html
http://www.mediapool.bg/edno-nesastoyalo-se-horo-i
daam
Рейтинг: 1158 ГневноСоциалистите са един потъващ кораб, който завлича в дълбините цялата ни Родина !
др. Иванов
Рейтинг: 624 НеутралноКокато си излезнал от Видинско село всичко в Европа те възхищава, но който е обиколил света и кацне на европейско летище връща часовника с 20 години назад.
Комунист - реформатор, реформатор - милиционер, милиционер - агент, в един и същи строй!.
Рейтинг: 1679 НеутралноСпоред Юнкер не трябва да се проявява наивност. "Много показателно че дясно екстремистки партии защитават и се възхищават от действията на Путин. Партиите, които защитава и се възхищават на хората, които поставят силата над закона.. не би трябвало да бъдат избирани в парламентите и да стават коалиционни партньори на правителства", заяви още Юнкер.
------------------
И него го гони шубето, щото европейската крайната десница застана зад Путин. Защото го възприема като водач на широк фронт срещу диктата на САЩ и брюкселските зелки.
lone wolf
Рейтинг: 815 НеутралноДо коментар [#24] от "Consumer":
Да разлая троловете!!Без майтап, но по времената на СССР, курсовете на картите на руските кораби се чертаеха с химикалка и се утвърждаваха от органите, свързани със службите им!
Това е уникат! Може би така е било и в Китай, С.Корея и Куба, но даже и в България НЕ БЕШЕ ТАКА! Тук капитаните имаха свободата да избират курса си!
БГА Балкан
Рейтинг: 609 Неутрално"Социалистите са като Христофор Колумб, когато става въпрос за тяхната икономическа политика. Като тръгнат не знаят накъде отиват. Като пристигнат - не знаят къде са."
И в морето ми е до колене .....................lone wolf
Рейтинг: 815 НеутралноДо коментар [#33] от "др. Иванов":
Да разлая троловете!!За съжаление, тук донякъде съм съгласен с вас!
Yard
Рейтинг: 1322 НеутралноДо коментар [#34] от ".":
Да, Путин го подкрепят фашистките и екс-комунистическите партии. Туй то.
save_knforest
Рейтинг: 818 ВеселоЧудесно казано, но не трябваше пред агент Буда да го казва. Дерзайте с минусите.
ufq54315320
Рейтинг: 213 НеутралноТоя с комунягите от ГЕРБ ли ще трансформира Европа...
oos19355380
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#3] от "BlueWater":


След кратката почивка, която двамата "другари“ са направили, продължават напред към събитието и вече на по-висок глас коментират "лидера – Станишев“: "Не мога да го гледам тоя. Все едно виждам червата си, но партията е важна.
След като изрежда присъстващите – премиерът Орешарски и председателят на парламента Михаил Миков, партиецът отново напомня, че се очаква Мартин Шулц. Прави кратка пауза, но аплодисменти няма, и продължава: "Резултатът от тези избори ще определи не само бъдещето на България и Европейския съюз, а и нашето бъдеще“, казва той, сякаш присъстващите не са част нито от държавата, нито от съюза.
"Хайде сега, искам да чуя едно силно-о-о-о-о БЕ….“, провиква се певицата.
Публиката мълчи.
"Едно силно БЕ-СЕЕЕЕ-ПЕЕЕЕЕ“, провиква се пак Рангелова и тогава залата започва да приглася.
С присъщия си патос Пантев казва на публиката: "Иронизират ни, пращат ни в мъртвите Сибирски полета, но ние казваме: "Ние сме повече европейци от вас“. После пожелава "такава победа, при която ако се напънете, може дори и аз да стана евродепутат“.
а петата Достена Лаверн заявява, че "е време за обичане, значи е време за ляв завой“.
Представянето на кандидатите за Европарламента вече е стигнало до водача на листата. Сергей Станишев излиза на сцената. Очаква силни ръкопляскания, но в действителност аплаузите са вяли. Затова лидерът на БСП, с длани обърнати нагоре започва да подканя партийния актив да стане. Вместо това те започват да ръкопляскат. Възрастен господин става, но се вижда как силует на ръка го дръпва надолу и той сяда обратно на мястото си.
Мерси за линка.
Firefly
Рейтинг: 829 НеутралноСоциалистите не знаят къде отиват, но по пътя със сигурност си пълнят джобовете и си уреждат родата да девето коляно, защото всъщност това им е целта.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
vagabond66
Рейтинг: 1480 ВеселоТози, като го гледам, на кого е тръгнал да прави "реклама" у нас, ми става пределно ясно, че той пък въобще не знае къде се намира !!!
5149mich
Рейтинг: 1053 Неутралнона тези избори комунистите ще бъдат наврети там където им е мястото. Много добра формулиривка.
vagabond66
Рейтинг: 1480 ВеселоДо коментар [#43] от "vesolr":
[quote#43:"vesolr"]Време е да бъде изметена червената сган отвсякъде. [/quote]
-Това е напълно вярно, само че, защо не се започне с измитането и от ГЕРБ например ?!? ?
dobrich
Рейтинг: 1188 НеутралноИма много общи неща между ГЕРБ и БСП, които силно озадачават най-вече десните избиратели. Позицията им по събитията в Украйна и инвазията на Русия почти съвпада. Същото се отнася и за ключовия въпрос с проекта "Южен поток". Там разминаване между ГЕРБ и левицата също не се вижда. Но това не е новина, тъй като отдавна е доказано, че Борисов си мени мнението по няколко пъти, дори в рамките на 24 часа.
blaueaugen
Рейтинг: 470 НеутралноХа, ха, точно казано! Дано на 25 май да се представим като матрял от класа и да пратим социалистите където им е мястото.
ham
Рейтинг: 418 ВеселоДори и от Герб
До коментар [#43] от "vesolr":
Десен екстремист
Рейтинг: 986 Неутралнохубаво и точно заглавие, ще взема да си сменя подписа
"Много съм във час! Осем години праим бюджети."- ББ ;)blaueaugen
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#47] от "dobrich":
Така е. Разликата е, че тук-таме имаше попадения в кадровата политика, а при комунягите няма празно - експерт до експерта.
Това обаче не е причина на 25 май да си останем вкъщи.
Jessika
Рейтинг: 1439 НеутралноМного е прав и точен Юнкер!
Виктор Юго: „Общество, което не иска да го критикуват, прилича на болен, който не разрешава да го лекуват.”BlueWater
Рейтинг: 984 ВеселоBoyko Borissov added 3 new photos.
98646270363438
25 mins ·
Изпратихме Жан-Клод Юнкер на летището. Благодарих му за доверието към ГЕРБ и България. Убеден съм, че той ще е новият председател на ЕК. Юнкер ми сподели, че е очарован от откриването на кампанията и че събитието в "Арена Армеец" му е дало много силен заряд. Той подчерта, че ГЕРБ, ЕНП и дясното ще спечелят изборите и ще изведат Европа от кризата.
https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/posts/14
Десен екстремист
Рейтинг: 986 Неутрално[quote#47:"dobrich"]много общи неща между ГЕРБ и БСП, които силно озадачават най-вече десните избиратели. [/quote]
Наясно съм от първият ден на герб
"Много съм във час! Осем години праим бюджети."- ББ ;)Ама никак не ме озадачават.........
vesolr
Рейтинг: 3614 НеутралноДо коментар [#46] от "vagabond66":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQТях вече ги изметоха, имах пред вид не само в България, а и в други страни.
vagabond66
Рейтинг: 1480 ВеселоДо коментар [#49] от "ham":
-Гледам и не вярвам на ушите си "този", какви ги блещи ! -И това бил "ерудиран" европейски политик ! -Виждате ли как западът , с нейните политици легитимират "бившите комунисти и ченгета" в източна Европа ! -А после, ще кажат "вие" сте си виновни, защото "вие" си избирате "некачествени" политици !
-Ще се спукам от смях !
-"Бившият комунист" - б.б. , ще бори "бившите комунисти" от БСП подкрепен от "европейският народняк" Юнкер !
-Лошото е, че пак обикновените хора, ще операт пешкира !
[quote#49:"ham"]Дори и от Герб [/quote]
-Сакън, ще се затрие партията по този начин ! --Ще трябва пак нова партия да се създава, която да обере отново "отрицателният" вот !
Free person
Рейтинг: 675 НеутралноОт години си мисля,че Жан Клод Юнкер е най-подходящата личност,която трябва да оглави ,както ЕНП,така и да оглави ЕП.
TonyТой е доказан политик с визия и далновидност и Европа,както и България,се нуждаят силно от такъв тип политик.Знаково е неговото сравнение между Колумб и социалистите.Надявам се,че и ГЕРБ се е поучил от допуснатите грешки,това се доказа днес в зала "Армеец",където стилно откриха предизборната си кампания за изборите на 25 май.Поздравявам ги и желая успех на всички дясно и про - Европейски ориентирани хора,които ще направят правилния избор през май!
сидер
Рейтинг: 2074 НеутралноДо коментар [#56] от "vagabond66":
-"Бившият комунист" - б.б. , ще бори "бившите комунисти" от БСП подкрепен от "европейският народняк" Юнкер !,,
А бившият комунист И К дава съвети на отрочетата на старите комунисти как да избегнат кризите хи хи
Арон
Рейтинг: 1291 ВеселоДо коментар [#53] от "BlueWater":
Ейй, за има-няма един мандат станахте по сто кила, бре? Гербави алчници такъви, запрете са малко с туй едине, ошишкавяхте яко, бре!
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2185 Неутралнокато тръгнат не знаят накъде отиват
Libertarianism is just anarchy for rich people________
Ми прави са си е това не е само за социалистите ! Единствено либертарианските кукловоди разиграват всички възможни сценарии в лабораториите си накрая постигат целите си ! Е винаги има по някой шантавелник дето им се опъва ама тогава пускат църъуто да му направи демократичен преврат !
socialen
Рейтинг: 367 НеутралноДанъкоплатецът се побърка да плаща спасението на банките и финансовия сектор, Уважаеми г-н Юнкер!
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bg1.300 милиарда € досега + 800 милиарда складирани в Спасителен Фонд!
Толкова по темата знаем какво правим и вярваме на промюстотии от рода на "Свободен, съвършен Пазар", дерегулация, либерализация, неолиберализъм и либертарианство!
За 20 години дясен, американски Капитализъм в ЕС, въведен от ЕНП, имаме днес дългове криза, заради базирания на кредити растеж, стагнираща икономика, лобизъм, данъчни подаръци в полза на концерните, армии от милиони безработни, младежка безработица от 23%, възродени национализъм и бесперспективност.
Всичко това благодарение на ЕНП и наложения от нея неолиберализъм.
socialen
Рейтинг: 367 НеутралноАко се погледне какво постигнаха консерваторите в Европа, които управляват с либералите ЕС от 20 години, то картината е катастрофална.
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgВместо да инвестират в икономически растеж, в нови работни места, за да борят рекордната безработица, то те хвърлят хиляди милиарди досега на банките и финансовия сектор, дерегелират, либерализират и демонизират по американски образец от последните 35 години синдикати и прочие.
С пресилената и приета от САЩ дерегулация на финансовия пазар и либерализация на капиталовия пазар докараха катастрофата през 2007-2008 в Европа и увиснаха на джоба на Данъкоплатците.
Следейки политическото и икономическото развитие на ЕС и политиката на ЕК, водена от Барозо и ЕНП, то именно ЕНП с такива като Юнкер са виновни за лошата икономическа ситуация в ЕС.
socialen
Рейтинг: 367 НеутралноЕНП е Европейското Обединение на Консерваторите.
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgПолитически погледнато тя е консервативна.
Икономически обаче европейските консерватори са и до ден днешен за свободна пазарна икономика, дерегулация, либерализация, лобизъм, неолиберализъм, които докараха масова безработица в ЕС, безпреспективност и възродиха национализма и неонацизма.
socialen
Рейтинг: 367 НеутралноНакратко, за да обобщя -
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bg80% от населението в ЕС са отвратени от това, което ЕНП и либералните партии направиха за 20 години от Европейската Идея!
Сигурен съм, че ако в повечето страни в ЕС се проведе Референдум за членството в ЕС, то большинство то от хората в отделните страни ще гласуват против!
Камерън иска да направи такъв Референдум във Великобритания ако го преизберат догодина.
Явно Великобритания иска да се върне към истинската Демокрация с това!