
© Reuters
Кристалина Георгиева
Българският еврокомисар Кристалина Георгиева заяви, че до обсъждането на името й като възможен външен министър на Европейския съюз се е стигнало, защото покрива критерия за компетентност. "Това е необходимо условие, но не е достатъчно", коментира тя в предаването "120 минути" на Би Ти Ви.
Георгиева подчерта, че решението кой да поеме поста Върховен представител по външната политика ще бъде резултат от постигането на сложен баланс между политическите семейства в ЕС при разпределение на ключовите позиции в Евросъюза, така че в определена ситуация тя може да има шанс, а в друга - не.
Думите й дойдоха на фона на многобройни коментари в последната седмица, че Георгиева няма шанс да достигне до поста, направени от ключови политици от управляващата БСП - лидера Станишев, външния министър Кристиан Вигенин (чието име се обсъжда в левицата за член на Комисията), депутатаТатяна Буруджиева и вицепремиера Драгомир Стойнев.
"Не съм се заявила сама като кандидат за поста, нито съм лобирала за себе си. Ако ми предложат длъжността, моята отговорност е да я приема. Но ако не ми я предложат, ще направя всичко, което мога, да съдействам на избрания с опита и знанията си", каза Кристалина Георгиева и допълни, че при всички положения, за България е много добре да има свое име сред кандидатите за втория пост в Комисията.
Кристалина Георгиева отказа да отговори на въпроса дали ако не получи втори мандат в Брюксел, би поела пост в България, с думите: "Вярвам в максимата "Не казвай "Хоп!", преди да си скочил".
Митко Василев
Рейтинг: 633 ЛюбопитноКато гледам колко упорито я харесва простолюдието, се замислям - що, какво е направила, та си мислят, че става?
srebroliubec
Рейтинг: 388 НеутралноКомунетата са готови и Цацаратурата да влезе в играта само и само да я прецакат! Който не е разбрал БСП е деградивна партия за България!
Публикувано през m.dnevnik.bg
Митко Василев
Рейтинг: 633 ВеселоНо, ако направят конкурс за най-възторжено казване на "Йес, Сър!", със сигурност ще се класира в челото
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно товаЗаНиЗа
Рейтинг: 2669 Любопитно"сложен баланс между политическите семейства в ЕС при разпределение на ключовите позиции в Евросъюза" - колкото по-сложно, толкова по-ненадеждно, но пък толкова повече "експерти" за поддържане.
Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.iu
Рейтинг: 388 НеутралноДо коментар [#2] от "srebroliubec":
Как баце....комунетата с комунета се аресват...още повече когато първото им име почва с това на вожда и учителя на СССР...др.Сталин...Сталинка.От тъй...не го признаваш,или щом "посолството" са избрали,вие повтаряте кат пернати.
Без коз
Рейтинг: 891 НеутралноНито скачай нито викай хоп.Стой си у вас намери си занимание,напиши си меммоари,автобиографична книга,свободни съчинения,размисли.
Народ, който избира корумпирани, самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е !Все ще измислиш какво,пари имаш достатъчно.
Judjuk
Рейтинг: 3400 НеутралноНай-голямата прокоба за държавата ни е, че такива много лесно изпълзяват отнякъде и след това е много трудно да се отървем от тях.
teridan
Рейтинг: 838 НеутралноКазват "няма шанс", за да се оправдаят за решението, което не искат да вземат. Кристалина все още не е предложена официално от България за поста - в такъв случай кандидатурата й въобще няма да бъде поставена за разглеждане в ЕС. "Подкрепата" на Орешарски са само думи, неподкрепени с официална инициатива от страна на правителството.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 798 НеутралноЗначи можело и по-малко да се говори по темата.Достатъчно беше че премиерът я подкрепя.Тръгне ли работата по семейства,семейният скандал е готов.
Митко Василев
Рейтинг: 633 ВеселоПредлагам да се промени Конституцията и за публични длъжности да могат да кандидатстват само дъртунгели над 70 години, защото, който захапе кокала веднъж, само по природни причини се решава да го пусне
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно товаphilosophiser
Рейтинг: 240 НеутралноДо коментар [#3] от "Митко Василев":
А ти като информирано непростолюдие, на базата на какво намекваш, че не става?
Имаме две парчета публична информация:
1) Георгиева е подкрепена от бъдещия председател на ЕК и има добра репутация в Брюксел. Даже Орешарски си надскочи партията мандатоносител и я подкрепи.
2) Представители на БСП са единствените, които концентрирано обясняват, че Георгиева няма да стане пак комисар.
Кой брилянтен кадър на българските социалисти е по-квалифициран от КГ?
Whoops
Рейтинг: 577 НеутралноСлушах я. Способен човек, несъмнено, но малко хлъзгава. Напомня ми за царя малко по това че за половин час не каза нищо. Сякаш иска да се хареса на всички. Разбираемо, очаква подкрепа от БСП в момента.
Музар
Рейтинг: 1366 НеутралноХич, ама никак не ми допада Кристалина Георгиева по ред лични причини. Което изобщо не означава, че тя е лоша кандидатура! Нека разделим ефекта от моето лично мнение.
Гласът на разума е тих, но не се успокоява, докато не бъде чут." Бъдещето на една илюзия" Зигмунд ФройдОпитвам се да видя общата (голямата) картинка. И тя е ужасяваща. Сегашната власт в бг, при това в оставка заради пълно фиаско, се опитва да изолира досегашен що-годе успешен представител на бг в ЕС.
БЕЗ НИКАКВИ АРГУМЕНТИ!
ОСВЕН ЛАКОМИЯ ЗА НЕЙНОТО МЯСТО, ДО КОЕТО НИКОГА НЕ МОГАТ ДА СЕ ДОКОПАТ ПО ЧЕСТЕН НАЧИН!
Сори, но се налага да крещя.
Ще приема и ще се включа в спор за качествата й, за направеното от нея и за ненаправеното. За един куп неща, стига и за кандидатите на сегашната власт В ОСТАВКА да има същия спор.
А не някакви плужеци, само защото са се докопали до властови лостове, да налагат себе си.
Има и други хора в България, които могат да са добри конкуренти на Кристалина Георгиева. Но те по никакъв начин няма да бъдат номинирани, или дори обсъждани.
В момента тя е поставена в абсурдна ситуация - да се състезава с куци кобили, но брокерите (местните) да са на страната на куците. И дори да са самите те - това чета в статията.
today
Рейтинг: 783 НеутралноИ преди, и сега, БСП са срещу Кристалина Георгиева. Те не че са лично срещу нея, а просто искат да настанят там техен човек.
Борбата с корупцията в България е като риболова по Discovery. Хващат ги, показват ги, и ги пускат!Free person
Рейтинг: 714 НеутралноКристалина Георгиева е човек,който е доказал качествата си навсякъде,където е работила.Според мен България и ЕС биха спечелили,ако тя бъде външен министър на ЕС.Моето впечатление е,че тя би била и чудесен премиер на България,мисля,че не се поддава на натиск,а има качества за обединителна фигура.
Tonyоstavime
Рейтинг: 551 НеутралноВ Европа може и да е много харесване, но от къде точно идва този рейтинг и у нас, аз не разбирам.
Съсипахте коментарите в сайта с новата визия!Някой да каже какво е направила за България. Ама да каже точно и ясно, а не да увърта.
Да каже примерно, колко пари отпусна за наводненията и т.н.
Абе нещо, каквото и да е. Някой да каже конкретна причина.
И какво като има българско име в кандидатите, а може би и сред избраните? Нищо. Да не направи нещо за страната си? Да бе да. Вярвайте. Тя е толкоав далече от България, че...
Митко Василев
Рейтинг: 633 ЛюбопитноНай-хубавото е, че комисарското назначение не зависи от платените тролове в българския интернет, нито от безплатните идолопоклонници.
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно товаВъпросът ще се реши от други "по-знаещи и по-можещи"
Tru Soulja
Рейтинг: 684 НеутралноНямаме шанс да вземем ресора външна политика.
Най-добрият съвет, който съм получавал, е да избягвам банките. Те ти дават чадър, но, когато завали, ти го взематJudjuk
Рейтинг: 3400 Неутрално[quote#16:"Free person"]Според мен България и ЕС биха спечелили,ако тя бъде външен министър[/quote]
И досега, като беше еврокомисар България какво спечели? В момента 80000 строители не получават заплати и спират работа, заради ОПОС. Това нея не я ли вълнува? Да беше казала нещо по въпроса.
xxxxx1
Рейтинг: 388 НеутралноАко това правителство трябва да я номинира, няма шанс. защото вече разбрахме, че Вигенин е техният кандидат. Заради какви незнайни заслуги го номинират, не знам. Поне досега не видяхме да има качества, които да го открояват от средностатистическия българин.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Митко Василев
Рейтинг: 633 ЛюбопитноТая Кристалина, като толкова я харесвали немците и там другите, дето толкова я харесват, що не я предложат от техните си квоти.
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно товаjoro4900
Рейтинг: 830 ВеселоДо коментар [#5] от "iu": А спрете тая латерна бе палячовци...Сталинка та Сталинка... Кога умря Сталин? Май на 4.Март 1953. Кога е родена въпросната личност? След смърта му. За какъв дявол да я кръщават на умрЕл? И още нещо много важно- щом комунягите толкова много скачат против нея значи, че са получили инструкции от Масква с всички средства и сили да пречат за избирането и на този пост. Което е добре за България и сигурно означава, че тя може да не е троянския кон, на който русляците разчитат в ЕС. Чува се, че и това е разисквано с руския пияница бил наскоро в България на официално посещение...
Tru Soulja
Рейтинг: 684 НеутралноЕ какво сега , лъжа ли е , че ЕС създаде ресора на Георгиева само защото по закон всяка държава трябва да има комисар?
Най-добрият съвет, който съм получавал, е да избягвам банките. Те ти дават чадър, но, когато завали, ти го взематvesolr
Рейтинг: 3969 НеутралноДо коментар [#1] от "Митко Василев":
От клеветника https://goo.gl/QdmktQСтанишев кво е направил, че го харесват простите избиратели?
Митко Василев
Рейтинг: 633 ЛюбопитноДо коментар [#26] от "vesolr":
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно товаХаресват го?
socialen
Рейтинг: 388 НеутралноВие изобщо нямате квалификацията и опита за този пост!
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgИталианката Фредерика Могерини е класи над Вас.
UJC4040
Рейтинг: 639 НеутралноКакви ли опорни точки са получени? Спомене ли се името на Кристалина Георгиева, н е м е д ле н но да започне оплюването. Какъв е проблема? Че България ще получи парченце самочувствие от високия пост? Че това парченце, недай си боже, ще предизвика мъъъничко независимост в решенията? Сталинка била - не видях доказателства. Пък и да е била, дали ако родителите ти са били повлияни от тоталната манипулация за великия вожд, това те прави кадърен или некадърен? Колко българи са били на ниво вицепрезидент на Световната банка? Дали е важно, че е била предложена на сегашната си позиция от ГЕРБ, за да бъде сега изкарана по-черна от дявола. Как така само ние не можем да се обединим около успелите българи? Защо за БСП е по-важно партийната солидарност вместо националната?
По добре красив и умен, отколкото грозен и глупав.Какъв ли е ранга на опорната точка, че жълтия череп повърна върху форума само три минути след статията?
Другареее, за Кристалинка пари няма да жалиме, ще е партиен провал да стане еврокомисар. Пишете ! Лъжете ! Плюйте!
Народа, другари, ще ви прости, даже и да прекалите!
Музар
Рейтинг: 1366 Неутрално[quote#28:"socialen"]Италианката Фредерика Могерини е класи над Вас.[/quote]
Гласът на разума е тих, но не се успокоява, докато не бъде чут." Бъдещето на една илюзия" Зигмунд ФройдИ го е доказала със срещата с путиновите протежета?
Аре, у лево!
свети георги груп от последните дни на герп
Рейтинг: 450 Веселокристалинке,прибирай се душко,кльопачката свърши
свети георги груп от последните дни на герп
Рейтинг: 450 НеутралноДо коментар [#24] от "joro4900":
бе ако няма баба или дядо с такова име,ясна е работата
Музар
Рейтинг: 1366 Неутрално[quote#29:"ujc33369406"]Какви ли опорни точки са получени? Спомене ли се името на Кристалина Георгиева, н е м е д ле н но да започне оплюването. Какъв е проблема? [/quote]
Гласът на разума е тих, но не се успокоява, докато не бъде чут." Бъдещето на една илюзия" Зигмунд ФройдПроблемът е, че сегашните блюдолизци няма да получат, да се доредят до заварденото място за трохите.
Смешното е, че освен за прокарване на интереси, в момента става дума за яростна борба за кокъла! От ояли се псета. Които са ненаситни и където и да ги поставят, ще искат още и още.
Е, поне това не може да се отрече на Кристалина Георгиева - водеше неутрална политика.
За тези местни "патриоти", които смятат че бг-комисарят трябва непрекъснато да "тегли чергата" към нашенско, ще поясня - една разумна политика от българин носи повече дивиденти, отколкото "дърпането на чергата".
С всичките ми резерви към Кристалина Георгиева, в момента смятам, че е най-добрият от възможните избори за бълкарски комисар. И се чудя, защо партията - мандатоносител се държи като див петел. Явно малоумието няма нищо общо със сексуалната ориентация на претендента.
UJC4040
Рейтинг: 639 НеутралноДо коментар [#28] от "socialen":
По добре красив и умен, отколкото грозен и глупав.Дядо, може ли слон да лети?
Как ще лети дядовото, много е тежък, пък и няма криле.
Дядоооо, във Дума пишело, че може!
Ееее, понякога, в определени случаи може и да може.
Че какво му е на слона, лети си.
Та Партията каза Фредерика Могерини !
Тя е!
И тролчетата зачуруликаха!
Колко е опитна! Цели не знам колко си месеца била министър!
Пък е италианка.
Пък и прилича на наш'та Мая. Наша мома, била комсомолка, па станала социалистка.
Какви класи бе, цоциален?
По коя класация? На интернационала?
свети георги груп от последните дни на герп
Рейтинг: 450 НеутралноДо коментар [#33] от "Музар - 10|2":
как пък само нашите комисари могат да водят неутрална политика и ако може да порежат нещо България я режат за да могат да не ги обвинят в нещо си
Гражданин
Рейтинг: 497 НеутралноНа такива българския народ казва- дялан камък, за всичко става!
Даже може и да подобри генофонда на българите със сирийски военнопрестъпници, обявени от нея за бежанци! А то си има правила за това , кой е бежанец и кой като тях- никой!
anonymous_
Рейтинг: 442 Неутрално[quote#1:"Митко Василев"]Като гледам колко упорито я харесва простолюдието[/quote]
Уау, какъв израз.
Ти вероятно си от червената аристокрация, която поради аристократизма си признава само такива, дето са ги издигнали номенклатурните им татковци и презира онези, които са постигнали нещо благодарение на способностите си?
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#3] от "Митко Василев":
Челото е запазено за Кунева-Пръмова.
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#6] от "Без соц":
Ти от позицията на какъв даваш такива съвети?
Ogiigo
Рейтинг: 1374 Неутрално,,... Ако ми предложат длъжността, моята отговорност е да я приема..."
Колкото един предмет е по-кух, толкова повече шум вдига.Много отговорна бе тази !
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#20] от "judjuk":
Какво е виновна Кристалина, че БСПДПС са толкоз корумпирани?
А и тя ли решава за фондовете?
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#19] от "drbbbb":
Ако правителството пробута Вигенин - разбира се, няма да имаме шанс.
Петър Самсонов
Рейтинг: 4041 НеутралноДо коментар [#1] от "Митко Василев":
“Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън ЧърчилКато гледам колко упорито плюеш К.Георгиева, мисля си, че си Вигенин, който иска да допълзи до стола ѝ...
anonymous_
Рейтинг: 442 НеутралноДо коментар [#17] от "оstavime":
А к'во е направил Вигенин за България?
Митко Василев
Рейтинг: 633 НеутралноДо коментар [#43] от "Депутат 241 - ИЗБИРАЙ УМНО!":
това, че казваш даден факт, не означава, че непременно го харесваш. въпреки че за 95% от аудиторията значи точно това1 - доказала си, че мисленето не си отдава.
2 - цитирай плюене, моля
3 - та тя дори не е седерастка, какво сте се разпищали
Без коз
Рейтинг: 891 НеутралноДо коментар [#39] от "anonymous_":
Народ, който избира корумпирани, самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е !от опозиционерска....
socialen
Рейтинг: 388 НеутралноДо коментар [#30] от "Музар - 10|2":
Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bgДа и точно и заради това.
ЕС не е само приятел на САЩ, но и на Русия.
Могерини е от 20 години политик, уважаван и с влияние, външна министърка.
Нашата е чиновничка от Световната Банка. Никога не е правила политика. За външна пък, изобщо да не говорим.
Отделно, тя е била член на БКП.
Аман от пребоядисани кариеристи, които винаги са добре.
simlevs
Рейтинг: 442 Неутралнокри СТАЛИНКА - КОМУНИСТИЧЕСКА МИМИКРИЯ !!!
dedo pepo
Рейтинг: 1250 НеутралноМай се чувствам още по-скептичен.
Tru Soulja
Рейтинг: 684 НеутралноДо коментар [#42] от "anonymous_":
Най-добрият съвет, който съм получавал, е да избягвам банките. Те ти дават чадър, но, когато завали, ти го взематИ пак нямаме шанс , питам кой ще ни даде външната политика?