
© Юлия Лазарова
От информацията, която снощи обобщихме със специален щаб, с много висока степен на сигурност мога да кажа, че автомобилът, с който обичайно се движи г-н Сертов, е напуснал територията на Република България в посока Гърция." Това каза министърът на вътрешните работи Веселин Вучков преди Би Ти Ви.
Изявлението на вътрешния министър съвпада с предположението на главния секретар на МВР Светлозар Лазаров по-рано тази седмица – в четвъртък (11 декември 2014 г.) Тогава Лазаров обясни, че това е логично заради контактите на Сертов и семейството му в южната ни съседка. Освен това автомобилът му е бил забелязан в деня на изчезването му (миналия петък) в района на Петрич. След като бившият шеф на ДАНС изчезна в края на миналата седмица (5 декември 2014 г.), той беше обявен в неизвестност, а МВР издирва сив "Опел Астра", с който Сертов е тръгнал от дома си в петък.
Тази неделя (14 декември) Вучков направи и уточнението, че информацията е потвърдена най-малко от три технически средства и други, проверени от разследващите органи, факти.
Министър Вучков не можа да посочи изяснени конкретни причини за действията на Сертов. Той заяви, че към момента няма сериозен мотив, който да послужи като основа за цялостно разследване. "По тази причина вероятно и прокуратурата все още не е образувала досъдебно производство. Вярвам, че МВР може да установи истината за това къде се намира Петко Сертов", каза вътрешният министър.
Той определи случая с изчезването на Петко Сертов като "семейна драма" и изрази надежда, че съпругата на бившият шеф на ДАНС ще съдейства на работещите по издирването му и изясняване на мотивите. От думите му стана ясно, че МВР е успяло да проследи "минута по минута" стъпките и действията на Сертов, докато автомобилът му е напуснал в края на деня в петък територията на страната.
vhv
Рейтинг: 2161 НеутралноТова каза министърът на вътрешните работи Веселин Вучков преди Би Ти Ви.
Дневник ...
chicago514
Рейтинг: 1787 НеутралноТо всъщност какво търсят като: Той заяви, че към момента няма сериозен мотив, който да послужи като основа за цялостно разследване. "По тази причина вероятно и прокуратурата все още не е образувала досъдебно производство.Бай Петко може да си ходи където си иска.
Велков
Рейтинг: 3021 НеутралноНадявам се, ако тръгна нанякъде, да не ме издирват...
civis_eu_sum
Рейтинг: 571 НеутралноА защо ли бяга и от кого? От официалната или от неофициалната власт? Т.е. - затвор или куршум възира?
ЕС не е пансион за социално слаби от третия свят, нито благотворителна организация.иван
Рейтинг: 402 НеутралноОтишъл е на сафари...Сега отгатнете кой звяр ще бъде отстрелян?
effipentuer
Рейтинг: 684 НеутралноДо коментар [#3] от "Доби ВЕЛКОВ":
Издирват го защото жена му е подала сигнал за изчезване....
Free person
Рейтинг: 740 НеутралноЗа много неща загатна министъра,особено по случая с Лясковец това лято,по малко за случая Сертов.Дай Боже нещата да бъдат разнищени докрай.
TonyRED MAFIA
Рейтинг: 691 ЛюбопитноЗащо толкова притеснения и то на високо ниво, за изчезването на един милиционер ?
Когато стоиш достатъчно дълго до брега на реката и гледаш, ще видиш как пред теб по водата преминава трупът на врага тиКакво значи някаква си личност ?
civis_eu_sum
Рейтинг: 571 Неутрално[quote#8:"RED MAFIA"]Какво значи някаква си личност ? [/quote]
, а неговото сто на сто ще е по-интересно от това на Златев.
ЕС не е пансион за социално слаби от третия свят, нито благотворителна организация.Може да си има и той тефтерче
bilbotorbins
Рейтинг: 627 НеутралноАз разбрах, че автомобила е преминал в гръцко. За Сертов не е сигурно.
deepblue
Рейтинг: 911 НеутралноВъпроса е .
Не къде е а защо е там.
EU defender
Рейтинг: 1714 НеутралноНа моренце е отишъл.
The best way to predict the future is to invent it.mammita
Рейтинг: 402 НеутралноМного ми харесва обаче колко много сценария се измислиха за изчезването на един човек. То не бяха спекулации, то не беше световен заговор. Очаквам скоро да излезе някой, който да каже, че Сертов е отвлечен от извънземни и му правят тайни експерименти
Велков
Рейтинг: 3021 НеутралноДо коментар [#10] от "bilbotorbins":
Правилно.
Велков
Рейтинг: 3021 НеутралноДо коментар [#9] от "civis_eu_sum":
[quote#9:"civis_eu_sum"]Може да си има и той тефтерче , а неговото сто на сто ще е по-интересно от това на Златев. [/quote]
Да ползваме българското Бележник...и навярно имате предвид Златанов?
Майндърбайндър
Рейтинг: 1441 ЛюбопитноКак ли издирват и намират някой,който се крие? Отговор:Ами не го намират.
ГЛАВАНАЦИТЕ РОДИНАТА ОНОЖДАТPeni Nikol
Рейтинг: 9262 НеутралноЧовека явно е подплашен от няКОЙ за знанията си и естествено, че ще се спасява както може.
дерибеев
Рейтинг: 3748 Неутралнов гърция (както и в сърбия) пешеходните пътеки са по сигурни , "крадците " не посягат на тефтерчета , свидетели на убийства и овладяване на нарко канали рядко биват убивани , компютърни специалисти рядко претърпяват инциденти ..... затова вероятно се налага обосновано предположение
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васZaphod Beeblebrox
Рейтинг: 684 ВеселоСпоред МВР бяга от жена си. Излезнал е да хвърли боклука, прещракало му е и е драснал през границата ...
САЩ се управлява от Риад
Рейтинг: 1189 Веселочовека е тръгнал да си празнува коледните празници на спокойствие някъде на юг а тука искат да му ги развалят
Россприматрезил
Рейтинг: 627 НеутралноВидян е автомовила, но не и Сертов в него. Никой не твърди, че той е бил в автомобила.
WWW . ДЕНьГИ .ru.netgeorgi nikolov
Рейтинг: 739 НеутралноПетко Сертов не е случаен. Разбирам да е генерал Гоцев когото сочат с основание или не, че е водещ кукловод на прехода но вече е живи мощи, абсолютно неадекватен, меверето да се разсейва. ПС ако реши може да взриви държавата. По-скоро това което е останало от нея. Предполагам, че за лица които довчера са били "господари" на всички съществени държавни тайни има предписани правила за поведение. Едва ли могат да си развяват неконтролируемо байряка неизвестно къде. На практика сега Сертов е нелегален.
Ще да видим.
2.5
Рейтинг: 2473 Неутрално"След като бившият яеф на ДАНС изчезна в края на минлата седмица (5 декември 2014 г.), той беяе ..."
I Want To BelieveТежка нощ?
😄
pariah
Рейтинг: 1203 НеутралноДосадни печатни грешки в целия текст, съботната ирикия си е казала думата...
- A witty saying proves nothing. VoltaireВелков
Рейтинг: 3021 НеутралноДо коментар [#6] от "pentuer":
[quote#6:"pentuer"]Издирват го защото жена му е подала сигнал за изчезване....[/quote]
Мисля, вече е ясно, че не е изчезнал. Могат да се прекратят издирвателно-следствените действия...Връщането при съпругата е доброволен акт. Нали не очаквате да бъде арестуван и върнат в къщи принудително?
Корки
Рейтинг: 2652 НеутралноХитър ход за отклоняване на вниманието на медиите. ВСС е на втори план.
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.3аНиЗа
Рейтинг: 2104 ЛюбопитноПлетеницата продължава да се създава, само че сега "вината" за разплитането и ще е някъде там, далеч, извън БГ структурите. Иначе ако всичко се случваше в България, мигом щеше да се изясни! Въпреки мъглата...
Коментиране на анализираното, вече...ДЗВЕР
Рейтинг: 646 Неутрално... трЕбе поне тоА министЕр, да икономисва дрънкането за степени на възможноС еди к'ъв си и еди кой си, да са еди кАде си и еди що си... Пуцат у медиите, та настрани тихо и кротко да омажат или претупат друго.
опозиция на всяка власт, отпор на всяка тъпота...дерибеев
Рейтинг: 3748 Весело[quote#25:"Доби ВЕЛКОВ"].Връщането при съпругата е доброволен акт[/quote]
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васза всяка съпруга ли важи ?
Веселин Дечев
Рейтинг: 1577 НеутралноВътрешният министър: С много висока степен на сигурност мога да кажа, че Сертов е напуснал страната към Гърция
В Русия съм! В Русия съм!...
И това ви отне 9 деня???
man_un
Рейтинг: 1408 НеутралноАко недай Боже не е нещастен случай, то постановката по изчезването му е отлично планирана. Транспорт, финанси и съответните дестинации. Такъв опитен чекист като него е обмислил всичко. И никак не е евтин сценарий.
Николай Теллалов
Рейтинг: 458 НеутралноСмях в залата
властта ражда паразитиПубликувано през m.dnevnik.bg
m_todorov
Рейтинг: 681 НеутралноСмятайте щом бивш шеф на силова група няма гръб да издържи на натиска, който му се оказва за каква мафия става дума...Да разпускаме и данс и БГБОБ и милиция и да молим ЕС да влязат с Европол и да почнат да колят и бесят.
Безименен
Рейтинг: 1416 Веселовучко, питай маргарита михнева .... тя всичко знае за сертов .... пък, за вас срам, че не знаете кой влиза и излиза от страната :Д
Времето е наркотик, много от него убива.Велков
Рейтинг: 3021 ВеселоДо коментар [#29] от "deribeev":
[quote#29:"deribeev"]за всяка съпруга ли важи ? [/quote]
Е, за някои властни, явно - не...
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 744 НеутралноПоне автомобилът намерете.Щом така добре сте го проследили.
Jessika
Рейтинг: 1598 НеутралноИнтригата се заплита, какъв ли ще бъде финалът.
Виктор Юго: „Общество, което не иска да го критикуват, прилича на болен, който не разрешава да го лекуват.”pentuer
Рейтинг: 684 НеутралноДо коментар [#25] от "Доби ВЕЛКОВ":
Не Доби , просто казвам ,че когато има сигнал за изчезване има и издирване , без значение какъв е човекът...
xmm
Рейтинг: 1191 НеутралноНе че ми е работа,но ако пък е имал секретна задача - какъв провал
Дано е жив и здрав човека.
sadparrot
Рейтинг: 525 НеутралноАз като съм ходил в Гърция, винаги са ми искали паспорта/ЛК на излизане от страната, и са вкарвали данните в системата. Петко Сертов как точно е излезнал без документ?
иван
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#15] от "Доби ВЕЛКОВ":
effi"Златев хора не яде, Осман вино не пие. Де е Златев - при пашата, де е Осман - в механата"! "Я плачете, я ридайте, все български чада! Няма кой да коси чуждата ливада, няма кой да краде цванчета народни, няма кой да бъде епитроп черковни." (Ботев). Ни ял, ни лук мирисал, па си тръгнал. Заради що ревете тук?
civis_eu_sum
Рейтинг: 571 Неутрално[quote#15:"Доби ВЕЛКОВ"]Златанов? [/quote]
Да, Златанов разбира се.
ЕС не е пансион за социално слаби от третия свят, нито благотворителна организация.Лапсус
Велков
Рейтинг: 3021 ЛюбопитноДо коментар [#41] от "иван":
[quote#41:"иван"] Заради що ревете тук? [/quote]
Уточняваме разликата между Златев и Златанов. Много ли е сложно?
llq17382290
Рейтинг: 233 НеутралноСтанахте за смях с тоя Сертов бе ! Жалка история !
Сотир Методиев Пеевски
Рейтинг: 531 Неутрално"Той определи случая с изчезването на Петко Сертов като "семейна драма"..."
"ПОЛИТИЧЕСКИЯТ ЕЛИТ" в БГ - ПРЕСТЪПНИ ГРУПИРОВКИ, МАСКИРАНИ КАТО "ПАРТИИ"И сега какво? Сертов е решил да потъне вдън земя, да се крие и живее като престъпник до края на живота си, заради "семейна драма"?! В 21-ви век сме все пак, подаваш молба за развод, събираш си парцалите и заминаваш свободно където ти душа иска. Глупости на търкалета са приказките за "семейна драма"...
дерибеев
Рейтинг: 3748 Неутралноа шенген , готов ли е за нас .
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васКанасубиги
Рейтинг: 834 НеутралноПонеже това не е някой престъпен бос, чието изчезване да се приеме за нормално стечение на житейския му път, а един от т.н топ разузнавачи следя с интерес случая и най-вече кой с какво спекулира.
I don't debate. Too much Word, not enough Excel.*Оставя си телефоните - това е ясно защо - да не се подслушва разговор и да не се проследява.
*Тегли пари, по-важното левове, не особено котируема валута - гориво, храна, цигари, такива неща. Всички знаем, че от банкомат не можеш да изтеглиш голяма сума.
*Първо беше ГоУф, после стана Астра, Астрата пък се оказа регистрирана на някаква жена, която аз така и не разбрах нито каква връзка има със Сертов, нито каза, че е открадната, нищо. Коя е тая жена?
*Версия за отвличане е крайно неправдоподобна. Отново - това не е случаен човек, най-вероятно ходи въоръжен. Минал е обучение във фабриката за разузнавачи в Лион, говорим за много сериозна подготовка.
И тук стигаме до моя извод - от какво/кого бяга този човек?
Те го търсят в Гърция, защото засекли Астрата до Петрич, ама с Голфа кво стана? Пак се осланям на обучението и качествата му - този човек не е влизал в Гърция, това е диверсия. Македония и Сърбия (по едно време ми хрумна, че един мустакат господин се спотайва там ама това вече е прекалено конспиративно) са много по-вероятни точки за пресичане на границата.
Ама аз гледам много филми все пак... или не?
Ерих Хартман
Рейтинг: 402 ВеселоВътрешният министър: С много висока степен на сигурност мога да кажа, че Сертов е напуснал страната към Гърция "
))
)
Е, висока..висока......колко да е висока тая степен на "сигурност" ?
Аз пък викам да послушаме Клайдерман с МВР и вътрешният министър..
Ерих Хартман
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#45] от "Не губя надежда за СВЯСТНО ДЯСНО!":
)
"...В 21-ви век сме все пак, подаваш молба за развод, събираш си парцалите и заминаваш свободно където ти душа иска. Глупости на търкалета са приказките за "семейна драма"... "
Ами да !
Където не Ти е приятно, не стой там , мамка му...
Packo
Рейтинг: 402 НеутралноАми като автомобила е в Гърция нашия министър защо не е искал информация от гръцкия си колега за местоположението на колата и кой я шофира.
Packo