
© Дневник
Кадър от заседанието на парламентарната група.
Главният прокурор Сотир Цацаров ще се срещне с депутатите от Реформаторския блок, научи "Дневник" от източници в коалицията. Това ще стане на редовното заседание на парламентарната група, което започна в 17.30 ч. тази вечер.
Цацаров ще уточни идеите си за промени в Граждански-процесуалния кодекс (ГПК) и Наказателно-процесуалния кодекс (НПК). Поканата за срещата е дошла от реформаторите.
На заседанието присъстват и министъра на правосъдието Христо Иванов и вицепремиерът Меглена Кунева.
По-рано днес в интервю за Би Ти Ви по повод мнението на съпредседателя на Реформаторския блок Радан Кънев, че прокуратурата няма капацитета и интегритета да получи допълнителни правомощия, Цацаров заяви: " Без да коментирам, защото ще принизим диалога, капацитета и интегритета на самия господин Кънев, нека кажа така: Не е въпросът в това дали прокуратурата има капацитета."
"На заседанието на парламентарната група на Реформаторския блок в момента дискутираме с главния прокурор Цацаров, вицепремиера Кунева и министъра на правосъдието Иванов ролята на прокуратурата в съдебната реформа", написаха във "Фейсбук" профила си от "Движение България на гражданите". И добавят: "Пълно взаимодействие на органите на МВР, прокуратурата и ДАНС в борбата срещу корупцията е ключът към ефективност на антикорупционната стратегия. Стриктно изпълнение на законовите задължения на прокуратурата е правилният път, но сама тя не може да се справи. Залагаме на екипния подход, за който вярвам, че ще роди позитивен резултат, подчерта Цацаров, а Кунева добави, че се разчита много на съвместния орган между ДАНС, МВР и прокуратурата в борбата с корупцията по високите етажи."
"Без да се разбутва една институционална конструкция й се дава задача с очакване за конкретен резултат - това е смисълът на това звено за борба с корупцията по високите етажи", заявила е Кунева и е добавила, че има всички съставни функции в това звено, за да се очаква висока ефективност.
Миналата седмица парламентът прие на първо четене поправки в ГПК, с които прокурор да може да атакува съдебни решения, в които не е страна. Също така се подготвяха предложения за промени в Закона за съдебната власт, с които главният прокурор да има право да спира частни сделки до 48 часа. Реформаторският блок се обявиха против тези идеи още миналата седмица. В петък ГЕРБ оттегли такова предложения за промяна в НПК, но без да се откаже от идеята.
Вчера против се обяви и самият Сотир Цацаров, който се срещна с премиера Бойко Борисов. От ГЕРБ пък лансираха нови идеи - финансовият министър да може да предлага на главния прокурор да спира сделки до 48 часа, или това правомощия да бъде изцяло делегирано на министъра на финансите. Депутати от Реформаторския блок имаха подобна идея, но според тях и в момента министърът на финансите има подобни правомощия чрез отдел във ведомството си.
petar__
Рейтинг: 289 Веселос терористи и престъпници не съм чувал да се преговаря...
manu_chao
Рейтинг: 571 ВеселоАко Ахмед му каже - и с арменския поп ще се срещне цацаругела....
chicago514
Рейтинг: 1978 НеутралноТо е ясно,че КОЙ ще прави РИформата.
manu_chao
Рейтинг: 571 Весело"От ГЕРБ пък лансираха нова идея - финансовият министър да може да спира сделки до 48 часа."
(Статия)
...........................................
Не врат, ами шия.....Боце ще си счупи кръста за Бостанова угодия.
И Цацаров и Горанов са хора на 10.
Пият си кафето, а Сопола върти броеницата в Сарая (село Дръндар).
gbj06554106
Рейтинг: 572 НеутралноАха, ще се срещнат модела Кой с модела Свой
Time is on my side
Рейтинг: 1278 НеутралноИ какво като се срещне? Разбра се, че Сотирчо има принципни различия с ГЕРБ и абсолютно се съгласява с РБ. Въпросът е приключен, а Цацаров трябва да СИ ходи, не просто да ходи в парламента, за да му слушаме съскането после в новините!
“In an age in which the media broadcast countless pieces of foolishness, the educated man is defined not by what he knows, but by what he doesn't know.” ― Nicolas Gomez DavilaСамо му вдигате акциите, другари от РБ, но... ваша си работа!
BIG AL
Рейтинг: 1416 ВеселоСотир Цацаров ще се срещне с депутатите от Реформаторския блок...
)...
))
BIG AL.........
А ЗАЩО ???
С каква цел се преговаря със слуга на мафията ??
Какви общи теми на разговор можеш да имаш с такъв ???
Кой се срещаше със счетоводителя на Ал капоне - САМО ???
Ами ченгетата, които му готвеха шапката на Ал - за да го разпитват
extraCACA
Рейтинг: 1693 Любопитно"Депутати от Реформаторския блок имаха подобна идея, но според тях и в момента министърът на финансите има подобни правомощия чрез отдел във ведомството си."
последно? вчера бяха внесли законопроект - "Реформаторите предлагат финансовият министър да може да разваля сделки" - къде е?
Stewie
Рейтинг: 931 Любопитнореформаторите срещу мафията ,или сами срещу всички останали в парламента а и не само там
Танас
Рейтинг: 1416 ВеселоДа изчакаме да видим в края на срещата какви бисери ще изръси Главния ПрокурАтор.
Цацарoff - Оставка ! >:-)Bulgerman
Рейтинг: 571 НеутралноДа си фзапидва, после да не каже не разбрах. И по всяка точка срок и наказание.
XXI век е! Електронно Правителство и Гласуване.За да стане независима Съдебната власт независима, Държавното обвинение трябва да излезе от там и си отиде в държавата. Или да приемат Защитата, т.е. адвокатурата и нея вътре в кюпа, че да си търгуват изхода на всяко дело.
Обвинението не му е мястото в съда, а в преследването.
thepirineagle
Рейтинг: 814 НеутралноНе виждам никакъв смисъл в подобни срещи с един нагъл представител на сенчестата мафиотизирана клика,която продължава да третира остатъците от държавност на територията като собствена бащиния. Да очакваме нещо смислено от страна на главния цацаратор във връзка със съдебната реформа е като да поканиш педофил да сподели идеите си за достъпа на възрастни с "афинитет" към децата в детските градини и основните училища.....
Роси
Рейтинг: 8413 НеутралноЦацаров разбра,че от РБ могат да му сложат прът в колелата на всяко негово предложение и сега тръгна с тях да се разправя.Иначе ,колко му е да убедиш Борисов и Цветанов,че точно това е реформата и това е начинът да се направи.И като си помисля,че има още 5 години да го търпим.
Чърчил
Рейтинг: 614 НеутралноС риск да се повторя отново ще спомена ОПОРОЧЕНО ЗАЧАТИЕ какъвто безусловно е изборът на Цацаров буди недоверие и ирония за разлика от НЕПОРОЧНОТО ЗАЧАТИЕ ,което е обект на преклонение .С пожелание за здраве и доброта в навечерието на а християнския празник ВОСКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО .
ЗАВИСТТА ТРЯБВА ДА Я ЗАСЛУЖИШ.СЪЖАЛЕНИЕ ПОЛУЧАВАШ БЕЗПЛАТНОlefkovitz
Рейтинг: 282 НеутралноСега ще прави тур за овации. Видите ли колко е диалогичен, колко е колаборативен, как защитава обществения интерес. А пък колко несправедливо го свързват с Пеевски, а той няма нищо общо! Напротив, той най-много желае реформи, ако много го помолят, може да ги оглави. Но не, той е принципен, няма да се меси, нека само от сега да е ясно, всичко трябва да е под негов контрол и с неговото благоволение. Иначе... ще извади някои разработки. То за всеки има по нещо.
klimentm
Рейтинг: 3960 НеутралноВместо да се срещат да помислят как да го изгонят!
klimentmazmatahari
Рейтинг: 676 ЛюбопитноЦацаров си има рамката в която да работи. Какви са тези срещи с изпълнителната власт? Каква е тази активност в послените дни? Ще се претовари физически.
"Ти си го избра". Пази си ГО.
tribiri
Рейтинг: 965 НеутралноДо коментар [#1] от "petark":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!До коментар [#2] от "manu_chao":
Срещата е по искане на РБ!
А вие си се упражнявайте! Не мислете за това какво се случва! Мислете какви коментари иска да прочете тълпата и давайте!
На времето хляди хора са изгорели на кладата, защото така е искала тълпата.
tribiri
Рейтинг: 965 НеутралноДо коментар [#15] от "lefkovitz":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Ами той и цветана на мисълта няма вече нищо общо с Пеевски. Затова го скатаха в килера.
Рим
Рейтинг: 1705 НеутралноДа не търсим под вола теле! Няма нищо лошо в този разговор. Капсулирането и играта „против всички” няма да даде никакъв резултат! Лош, добър, все пак цацаров е главен прокурор...
ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯПетър Самсонов
Рейтинг: 4158 НеутралноЦацаров има право да преговаря само в условията на защитен свидетел!!!


“Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън ЧърчилЗа престъпления като неговите споразумение НЯМА предвидено в закона!
... И по-бързичко, че бай Ставри отдавна чака...
Free person
Рейтинг: 740 НеутралноС.Цацаров е нещо като парламентьор на ГЕРБ с РБ?
TonyKonstantin Mingov
Рейтинг: 8 НеутралноДано стане ясно защо толкова скачат тия реформатори
shileto
Рейтинг: 1134 НеутралноЩе направят седянка и толкоз, не знам какво ще вършат, ще плетат или ще фъкат гоблени, нищо съществено
Toni Ivanov
Рейтинг: 1982 НеутралноПредлаганите глупави проекто-закони показват интелектуалната немощ на управляващата коалиция относно юридическите и икономически казуси зададени от Цв.Василев -банка КТБ и продадените компании за 1 евро...Направо са конници без глава.
Ива Стойчева
Рейтинг: 8 НеутралноНедопустимо е държавата да си дава право да се бърка в частните сделки. Вместо да вървим крачка по крачка напред, ние стремглаво тичаме назад към времената на тоталитарна икономика. Ясно е, че определени лица преследват личните си цели, но трябва ли заедно с това да унищожават българската икономика? Не бива да гонят инвеститори, като за начало; не бива да си позволяват подобни неща; не бива да не мислят, докато дойстват!
liksen
Рейтинг: 526 НеутралноВръзката на Пеевски с Радана
http://www.segabg.com/pic/11765/746145-l.jpg
petyo9
Рейтинг: 842 Неутрално[quote#23:"Konstantin Mingov"]Дано стане ясно защо толкова скачат тия реформатори [/quote]
Щом до сега не ти е станало ясно, случаят е безнадежден - каквото и да направят пак няма да ти стане по-ясно. Но за това те нямат вина.
Сотир Методиев Пеевски
Рейтинг: 522 ВеселоАкциите в последните дни ми мязат на пране на имидж на главен прокурор. ня#КОЙ се опитва да ни убеди, че над Цацаров е само Господ, но не и ТОЙ
"ПОЛИТИЧЕСКИЯТ ЕЛИТ" в БГ - ПРЕСТЪПНИ ГРУПИРОВКИ, МАСКИРАНИ КАТО "ПАРТИИ"