
© Георги Кожухаров
Четири нови висши специализирани училища, които наскоро бяха преобразувани от колежи, ще могат да приемат студенти през учебната 2015/2016 г. Кабинетът днес одобри решението, с което се утвърждава броят на приеманите студенти и докторанти във висшите училища и научните организации за предстоящата учебна година.
Висшето училище по телекомуникации и пощи в София ще може да приеме общо 420 студенти, Европейското висше училище по икономика и мениджмънт в Пловдив – 1200 студенти, Висшето училище по сигурност и икономика в Пловдив – 733 студенти, и Висшето училище по мениджмънт във Варна – 465 студенти.
С решението правителството удовлетворява и искане от Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград за започване на прием по специалността "Национална сигурност". Университетът вече е получил положително становище от Националната агенция за оценяване и акредитация.
Със същото решение се намалява приемът на студенти във Военната академия "Г. С. Раковски" с 16 бройки в специалността "Организация и управление на военните формирования на оперативно ниво" и в Националния военен университет "Васил Левски". Там броят на приеманите студенти в професионалните направления "Комуникация и компютърна техника", "Транспорт, корабоплаване и авиация" и "Общо инженерство" се намалява с 22.
С друго решение правителството предлага на Народното събрание да приеме решение за откриване на филиал в Шумен на Медицинския университет "Проф. д-р Параскев Стоянов" – Варна. Проектът предвижда там да бъдат разкрити специалности – "Медицинска сестра" и "Акушерка", като ще бъдат приемани общо 80 студенти.
Със създаването на филиала ще се осигурят възможности за подготовка на висококвалифицирани кадри, отговарящи на обществените нужди, се изтъква в решението.
forum_terrorist
Рейтинг: 531 НеутралноНали щяха да ги закриват, щото са много? Сега 4 нови..
You can fool some people sometimes, But you can't fool all the people all the time!Николай Колев
Рейтинг: 2077 ВеселоМного вожд, малко индианец.
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеmitko11
Рейтинг: 1738 НеутралноА държавната поръчка няма ли вече да отпадне?
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!zidane
Рейтинг: 659 ВеселоВисше училище по телекомуникации и пощи в София ..., Европейско висше училище по икономика и мениджмънт в Пловдив ...,
Висше училище по сигурност и икономика в Пловдив ...,
и Висше училище по мениджмънт във Варна ...
е нема такъв смях!
народ от безработни висшисти, мечтаещи за Терминал 2!
Дедо Либен
Рейтинг: 1211 ВеселоЧетири нови висши училище и 54 стари ще приемат студенти за новата учебна година, но откъде кандидати при тази ниска раждаемост?
Навремето Бай Тошо, при една предизборна обиколка и родопските села казва: "Драги сънародници, през следващата петилетка ще ви построим нов мост". Един от залата казва: "Ми ние нямаме река", на което Бай тошо отговаря: "Партията ще ви докара река и ще ви построим и нова детска градина". Един дядо от залата казва: "Другарю Живков, в селото млади не останаха, а деца пък хич нямаме", на което ораторът отговаря: "Не се притеснявайте, Партията мисли за вас и ако трябва и деца ще ви направи, ха, ха хаа!!!
Free person
Рейтинг: 688 НеутралноТова всъщност са филиали.
Tonypepi1442
Рейтинг: 531 Весело"Четири нови висши училищЕ" ?!?!!?
dnevnik са част от статуквото!Очевидно редактора и автора не са стъпвали в такова "заведение" хахахахаха!!!
tokkay
Рейтинг: 670 НеутралноЩо се абите да ги откривате? Одете направо по къщите и подарявайте дипломи за "вишо"...
No Pain No Gainoex13531876
Рейтинг: 426 ЛюбопитноНай-голям процент НЕГРАМОТНИ ВИШИСТИ! на глава от населението в световен мащаб !!!
Колко прост трябва да си,за да позволиш на детето си да се запише в такова "висше училище" и да му плащаш таксите ?!
zidane
Рейтинг: 659 ВеселоДо коментар [#5] от "Дедо Либен":
и аз имам любима родопска случка с Другаря Живков. човекът много харесвал чеверме и си имал любим чевермеджия. та този майстор отива при Другаря Живков да го моли за услуга. Другаря Живков, естествено откликва веднага и, докато секретарките носят напитките, пита: "как живееш, приятелю?". отговорът е: "ами като вас, Другарю Живков, от чеверме на чеверме".
та се питам - как пък един не се сети да направи Висше училище по чевермеджийство и държавни облаги? ВУЧДО, например!
mitko11
Рейтинг: 1738 НеутралноДо коментар [#6] от "Free person":
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!Това всъщност не са филиали. Само последното явление е варненски филиал в Шумен. От останалите някои са бивши колежи.
mitko11
Рейтинг: 1738 ВеселоДо коментар [#10] от "zidane":
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!Направиха го в Правец, ама в началото инициалите му бяха малко мръснишки, че ги смениха...
Ghost
Рейтинг: 1002 ЛюбопитноЕвала...меринджеите вече ше са с виШу...
Форумът е в будна кома...etty1
Рейтинг: 2279 Любопитно[quote#4:"zidane"]народ от безработни висшисти[/quote]
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Daniel J. BoorstinА кой ли ще признае тези икономисти, европеисти и подобни в Европа?!
nye
Рейтинг: 426 Веселобаща ми наскоро прави сметка, че на средностатистическия българин му е по-евтино да си прати децата да учат в германия, отколкото в софия (предполагайки, че там те поработват нещо, за да си подпомагат издръжката, което е вярно и за повечето тукашни студенти) ... ама нека се отварят нови университети, нека държавата плаща, току виж на народеца му е дошло на ума, че държавата това сме ние и от нашия джоб се вади за тези псевдоучебни заведения ...
http://postclamores.blogspot.comseth
Рейтинг: 217 ВеселоА какво става с пернишкия университет ПУТКА ли беше, ДУПЕ ли беше...Колко студента ще приеме?
blaf
Рейтинг: 564 НеутралноАйде на икономистите! Много се "търсят", затова повечко да има! После само да не реват, че няма работа...
traveler1
Рейтинг: 829 НеутралноНека не се заблуждаваме. Кандидат студентите непрекъснато намаляват, университетите растат, и никой вече не иска да работи или да полага каквито и да е усилия или труд. Всички искат да им минава приятно и забавно времето, а задълженията се оставят на заден план или изобщо извън план. Как ще я караме с тоя мързел, е въпроса ми към всички "специалисти" от всички виши училища?
ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВОДодо
Рейтинг: 898 ГневноЕй заради такива решения няма да имаме никога добро образование, поне не добри на европейско и световно ниво.
те трябва да ги намалят в пъти университети, с определини стимули, да ги накарат дори сами да искат да се обединята в по-големи структури, но не, дай му не всеки да е шеф, може да е на 10 души, ама да е шеф.
Роси
Рейтинг: 7760 НеутралноА колко ще закрият?Защото децата намаляват всяка година,пък и много вузове не покриват критерите за университет.