Кокошкарска му работа...
Но пък, какво чудно има в това, при положение, че в търговската мрежа е задръстено с продукти, имитиращи мляко, масло, месо, хляб...алкохол, сокове и всичко останало, за което се сетите...
След като не е отровно, пак ще се появи. Ще му сменят етикета с такъв отговарящ на изискванията и готово. За властите само това има значение, а че е боклук - не ги засяга.
Представете си какви боклуци могат да бъдат внесени ипредлагани на пазара...! Заместител на яйца! Интересно било, че не се разваляло след няколко дни и не си променяло цвета! Ама било яйца!? Тая агенция всъщност за какво точно следи?
Масово не ядем храни, ами заместители!
Утре и нарисувани ще ни ги продават, с аромат, който се усеща като разтъркаш рисунката. Ако търкаш повече, сякаш търсиш код за късмет като от стикер за лотария, ще се появява надпис "За 5 лева толкоз". А яйцето от истинска щастлива кокошка ще струва 10 лв. бройката.
И как точно решихте че е боклук ?. Пише че съдържа 96% яйца и 4% нишесте и анализите показват че наистина съдържа точно това. Ясно е че е варено точно както и вкъщи яйцата ги ядем твърдо варени особенно лятото. Т.е този продукт е ефективен начин за логистика на варени яйца и стига да са спазени всички изисквания за доставка, съхранение и етикетиране си е напълно нормално да се продава и да се консумира.
Ох майкоооо, елементарно търсене в гугъл и ще видите, че се прави от яйца, вътрешността са жълтъци, а обвивката белтъци, датски продукт е. Спрете и омлет да ядете, щото е загубил формата на яйце, а има и прясно мляко в него, което пък съвсем не е кокоши продукт.
[quote#10:"m17"]И как точно решихте че е боклук ?. Пише че съдържа 96% яйца и 4% нишесте и анализите показват че наистина съдържа точно това.[/quote]
Проблема не е точно в това, а че лека полека съдържанието ще се промени и вместо 4% ще станат 64% и не нишесте, а подходящо овкусена хидрогенирана палмова мазнина и ти без всякакво съмнение няма да възразиш на това. Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.
Те са го спрели само докато се "етикетира" правилно. Не виждате ли какво пише - бил годен за консумация, но неправилно "етикетиран". Нищо, че е с неясен произход и състав. Не може да е 96% яйца и 4% нишесте, без химия, и 1 седмица на топло да не се разваля.
[quote#18:"Отнесен"]Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.[/quote]
Освен надписа с дребен шрифт "Имитиращ продукт", добре е да се проследи името на този яйчен салам да не е, примерно "От свободна кокошка", като едни лай.на, продаващи се под името "Бяло саламурено".
[quote#19:"eus47368223"]и 1 седмица на топло да не се разваля. [/quote]
стига глупости, само идиот би държал подобен продукт 1 седмица на топло.
Докато цяла седмица медиите ни занимаваха с вкусовите качества на яйчените салами, в Източна България се появиха български месни продукти с антракс.
И какво толкова страшно има в продукт с 96% яйца, 2% нишесте и 2% сол съдържание. Има една марка бяло българско саламурено сирене (в интерес на истината едно от добрите), но със съдържание на сол 10%!
[quote#21:"historama"]Докато цяла седмица медиите ни занимаваха с вкусовите качества на яйчените салами, в Източна България се появиха български месни продукти с антракс. [/quote]
Всъщност именно антраксът беше водеща новина, а не яйчените салами.
[quote#21:"historama"]И какво толкова страшно има в продукт с 96% яйца,[/quote]
Страшното е, че потребителят не вижда продукта, ами яде салата на която пише "с яйца". Обаче бяло-жълта маса с нишесте вече не е яйце, затова е нужно да се етикетира вярно - не защото може да е отровно, а за да знаеш каква храна даваш на детето си.
Българска работа! Хората измислили и направили нова стока, по трайна, ние правим скандал до небесата..... а министърката трябваше да врътне един телефон на доставчика и производителя и тогава да се произнася.....
Don't worry, be happy now! Boby said. ЕС е вреден за вашето здраве, дръпнете сиджимката овреме, да не плачкате като 1944 година....
До коментар [#18] от "Отнесен":Проблема не е точно в това, а че лека полека съдържанието ще се промени и вместо 4% ще станат 64% и не нишесте, а подходящо овкусена хидрогенирана палмова мазнина и ти без всякакво съмнение няма да възразиш на това. Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.
Прав си, с изключение на палмовата мазнина. Тя не само не е вредна, но е и една от "добрите" както ги делят специалистите. Затова и я слагат в имитациите на сирене. Друг въпрос е, че не е редно да ти пробутват такъв продукт за автентично краве сирене.
Тук има една агенция ASAE която има полицейски функции и обединява онова което у нас вършат (или май не вършат) ХЕИ, Агенция по храните, Икономическа полиция и още куп служби и службички. Такива случаи са точно нейната зона на действие. Първо всичко такова се конфискува, обекта се затваря, издирват се всички по веригата и се предава на прокуратурата. В другия случай - с антракса, първо - коленето на такива животни е абсолютно забранено да става в домашни условия. Само в кланицата, а тя е под жесток надзор. Второ, абсурд е някой да купи и вкара в производство такова нелегално месо. Веднага фабриката му е затворен т.е. бизнеса му е умрял, а той самият освен солена глоба може да се опъти и към панделата.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
chicago514
Рейтинг: 1210 НеутралноПохвално действие.
staska
Рейтинг: 1034 ЛюбопитноКак ли му изглежда пиленцето на това ... яйце.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере в къщи с гъска."Роси
Рейтинг: 6650 НеутралноАгенцията по храните защо трябва да чака информация от телевизията,че да се намеси?
Ghost
Рейтинг: 983 ЛюбопитноКокошкарска му работа...
Форумът е в будна кома...Но пък, какво чудно има в това, при положение, че в търговската мрежа е задръстено с продукти, имитиращи мляко, масло, месо, хляб...алкохол, сокове и всичко останало, за което се сетите...
M. Georgiev
Рейтинг: 8 НеутралноСпрели го, добре, а кой допуска вноса на подобни неща?
Публикувано през m.dnevnik.bg
daam
Рейтинг: 1093 НеутралноТрябваше да са вдигне шум, за да си свършат работата
mahjongg
Рейтинг: 418 НеутралноСлед като не е отровно, пак ще се появи. Ще му сменят етикета с такъв отговарящ на изискванията и готово. За властите само това има значение, а че е боклук - не ги засяга.
Petleshev
Рейтинг: 2391 НеутралноПредставете си какви боклуци могат да бъдат внесени ипредлагани на пазара...! Заместител на яйца! Интересно било, че не се разваляло след няколко дни и не си променяло цвета! Ама било яйца!? Тая агенция всъщност за какво точно следи?
Бивш tww09306483.Масово не ядем храни, ами заместители!
Kotarak
Рейтинг: 783 НеутралноУтре и нарисувани ще ни ги продават, с аромат, който се усеща като разтъркаш рисунката. Ако търкаш повече, сякаш търсиш код за късмет като от стикер за лотария, ще се появява надпис "За 5 лева толкоз". А яйцето от истинска щастлива кокошка ще струва 10 лв. бройката.
m17
Рейтинг: 1411 НеутралноДо коментар [#7] от "mahjongg":
И как точно решихте че е боклук ?. Пише че съдържа 96% яйца и 4% нишесте и анализите показват че наистина съдържа точно това. Ясно е че е варено точно както и вкъщи яйцата ги ядем твърдо варени особенно лятото. Т.е този продукт е ефективен начин за логистика на варени яйца и стига да са спазени всички изисквания за доставка, съхранение и етикетиране си е напълно нормално да се продава и да се консумира.
Ivan Petrov
Рейтинг: 218 НеутралноТая леля на снимката тва ли може да свърши? Профани.
Публикувано през m.dnevnik.bg
m17
Рейтинг: 1411 НеутралноДо коментар [#8] от "tww09306483":
Айде глупости, ако не съдържа консерванти ще издържа точно толкова колкото и вареното яйце.
NikB
Рейтинг: 455 ВеселоСАЩ вече решиха, че до 2 години забраняват маргарините, след 5 ще го реши и Европа и ще влезе в сила след 10.
gianni
Рейтинг: 1339 Неутрално"Интересното е, че след няколко дни това яйце не се разваля, нито променя вида и цвета си..."
Много качествени и устойчиви бои и химикали. Желая късмет в разграждането и усвояването яйцето, на всички, които са го консумирали.
Дундурук
Рейтинг: 367 Неутрално[quote#10:"m17"] Т.е този продукт е ефективен начин за логистика на варени яйца[/quote]
Ква логистика ва? Айцата да не са хляб, та да изсъхват до вечерта? Или да са скъпи, та да се налага алтернативи? ТОВА Е ПРОСТО ХРАНИТЕЛНА МАФИЯ.
rurade
Рейтинг: 213 НеутралноТова нещо най-вероятно не е внасяно никога в България!
Ало,Ваньо!
dasho
Рейтинг: 479 НеутралноОх майкоооо, елементарно търсене в гугъл и ще видите, че се прави от яйца, вътрешността са жълтъци, а обвивката белтъци, датски продукт е. Спрете и омлет да ядете, щото е загубил формата на яйце, а има и прясно мляко в него, което пък съвсем не е кокоши продукт.
kyp84014722
Рейтинг: 968 Неутрално[quote#10:"m17"]И как точно решихте че е боклук ?. Пише че съдържа 96% яйца и 4% нишесте и анализите показват че наистина съдържа точно това.[/quote]
Проблема не е точно в това, а че лека полека съдържанието ще се промени и вместо 4% ще станат 64% и не нишесте, а подходящо овкусена хидрогенирана палмова мазнина и ти без всякакво съмнение няма да възразиш на това. Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.
eus47368223
Рейтинг: 264 НеутралноТе са го спрели само докато се "етикетира" правилно. Не виждате ли какво пише - бил годен за консумация, но неправилно "етикетиран". Нищо, че е с неясен произход и състав. Не може да е 96% яйца и 4% нишесте, без химия, и 1 седмица на топло да не се разваля.
Yotce
Рейтинг: 1603 Неутрално[quote#18:"Отнесен"]Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.[/quote]
Освен надписа с дребен шрифт "Имитиращ продукт", добре е да се проследи името на този яйчен салам да не е, примерно "От свободна кокошка", като едни лай.на, продаващи се под името "Бяло саламурено".
historama
Рейтинг: 624 Неутрално[quote#19:"eus47368223"]и 1 седмица на топло да не се разваля. [/quote]
стига глупости, само идиот би държал подобен продукт 1 седмица на топло.
Докато цяла седмица медиите ни занимаваха с вкусовите качества на яйчените салами, в Източна България се появиха български месни продукти с антракс.
И какво толкова страшно има в продукт с 96% яйца, 2% нишесте и 2% сол съдържание. Има една марка бяло българско саламурено сирене (в интерес на истината едно от добрите), но със съдържание на сол 10%!
historama
Рейтинг: 624 Неутралноeто какво представлява яйчения салам A%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8 F%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B2%D0%B8%D1%80 %D1%88%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%B2 %D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%BF %D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B8%D0%BA% D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4% D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8% D1%82%D0%B5-news159894.html
https://www.youtube.com/watch?v=ZYz2DLN9uik
аз си мисля, че няма нищо страшно в тази технология.
а ето и как се правят кренвирши, при това от добрите марки
http://pik.bg/%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%B
vankata1
Рейтинг: 1712 Весело[quote#10:"m17"]този продукт е ефективен начин за логистика на варени яйца[/quote]
Това ли пише на опаковките? Не ми звучи много апетитно
Николай Колев
Рейтинг: 3287 НеутралноТова че лайното не е вредно не означава, че трябва да ядем л.йна.
🇺🇦* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събрание🇺🇦tamada
Рейтинг: 418 Неутрално[quote#21:"historama"]Докато цяла седмица медиите ни занимаваха с вкусовите качества на яйчените салами, в Източна България се появиха български месни продукти с антракс. [/quote]
Всъщност именно антраксът беше водеща новина, а не яйчените салами.
[quote#21:"historama"]И какво толкова страшно има в продукт с 96% яйца,[/quote]
Страшното е, че потребителят не вижда продукта, ами яде салата на която пише "с яйца". Обаче бяло-жълта маса с нишесте вече не е яйце, затова е нужно да се етикетира вярно - не защото може да е отровно, а за да знаеш каква храна даваш на детето си.
boby1945
Рейтинг: 822 ВеселоБългарска работа! Хората измислили и направили нова стока, по трайна, ние правим скандал до небесата..... а министърката трябваше да врътне един телефон на доставчика и производителя и тогава да се произнася.....
Don't worry, be happy now! Boby said. ЕС е вреден за вашето здраве, дръпнете сиджимката овреме, да не плачкате като 1944 година....шуменско пиво
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#18] от "Отнесен":Проблема не е точно в това, а че лека полека съдържанието ще се промени и вместо 4% ще станат 64% и не нишесте, а подходящо овкусена хидрогенирана палмова мазнина и ти без всякакво съмнение няма да възразиш на това. Затова е редно на етикетите да пише "Имитиращ продукт", както на другите имитиращи продукти в търговската мрежа.
шуменско пивоПрав си, с изключение на палмовата мазнина. Тя не само не е вредна, но е и една от "добрите" както ги делят специалистите. Затова и я слагат в имитациите на сирене. Друг въпрос е, че не е редно да ти пробутват такъв продукт за автентично краве сирене.
Тук има една агенция ASAE която има полицейски функции и обединява онова което у нас вършат (или май не вършат) ХЕИ, Агенция по храните, Икономическа полиция и още куп служби и службички. Такива случаи са точно нейната зона на действие. Първо всичко такова се конфискува, обекта се затваря, издирват се всички по веригата и се предава на прокуратурата. В другия случай - с антракса, първо - коленето на такива животни е абсолютно забранено да става в домашни условия. Само в кланицата, а тя е под жесток надзор. Второ, абсурд е някой да купи и вкара в производство такова нелегално месо. Веднага фабриката му е затворен т.е. бизнеса му е умрял, а той самият освен солена глоба може да се опъти и към панделата.
bdon4eva
Рейтинг: 367 НеутралноДо коментар [#17] от "dasho":
За Ганю едно време кОлата беше алкохол
NIKE
Рейтинг: 470 Разстроено[quote#28:"bdon4eva"]За Ганю едно време кОлата беше алкохол[/quote]
Ех де да беше едно време.....
Ганю - ФОРЕВЪР!!!!!!!!