
© Анелия Николова
Лютви Местан
Местните избори на 25 октомври ще отговорят на въпроса кой кой е в българската политика. При всички случаи този вот ще зададе нови политически реалности. Това заяви лидерът на ДПС Лютви Местан в Момчилград при закриването на предизборната кампания, съобщи БГНЕС.
"Ние смятаме, че резултатите от изборите, освен че ще определят кметовете на общините и общинските съветници, ще дадат отговор и на един много важен друг политически въпрос. Това е въпросът кой кой е в българската политика. С какво реално доверие на българските граждани разполага. Засега няма да номинирам политическите сили, които визирам", заяви Местан.
По думите му при всички случаи местният вот ще зададе ново политически реалности. "Въпрос на политическа зрялост и култура е да се съобразим с тях. Ако някои от партиите не са удовлетворени от резултата и изберат позата на щрауса - правят се, че не виждат резултата от местния вот и затова ще я карам постарому, ще продължавам да менторствам и ще продължавам да бъда част от управлението - ако има такива политически сили, следва да са наясно, че несъобразяването с новите политически реалности ще генерира нестабилност в управленската формула, ще генерира напрежение, ще се увеличава чувството за нелегитимност на властта", заяви Местан.
Той повтори мнението на ДПС, че тази управленска формула е изкривена "Освобождаването на българското управление от антидемократични, ултранационалистически примеси следва да започне от края на предизборната кампания, когато бъдат обявени изборните резултати", обобщи той.
virtual brain
Рейтинг: 1190 НеутралноОктоподът надигна глава!
АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".Free person
Рейтинг: 740 НеутралноЕ,г-н Местан - КОЙ?КОЙ? е?
Tony****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
chicago514
Рейтинг: 2113 ВеселоОтдавна сте ясни.
krastitel
Рейтинг: 489 ВеселоНа нас ни е ясно кай Кой? е ...
krastitelмисля си че и за вас, Местан е ясно...
бостан ...
staska
Рейтинг: 1137 ГневноАх, Местане,
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере в къщи с гъска."КОЙ отзад те хване,
доволен да остане!
krastitel
Рейтинг: 489 Неутралнозабравих да допълня, че Местан е и нагъл, много
krastitelstedim
Рейтинг: 2270 НеутралноПоне за тебе знаем кой си.
kamenpavlov
Рейтинг: 515 НеутралноЩе разберем, което знаем - ГЕРБ за пореден път е номер едно, ДПС - вероятно две или три, нищо непознато. Не знам какво толкова ще се разбере.
дедо Андро
Рейтинг: 719 ВеселоАз съм аз и няма да гласивам за вас!
Пич Незнам Как Да Ти Обесна Че Несъжелявам За Недостика На Некой Уникални Изразни Сретства По Български.Виде ли сега, Лютви ага?
Stewie
Рейтинг: 930 Веселобостан след изборите ,вече напълно официално и на светло ,без срам и омерзение
kasko
Рейтинг: 780 НеутралноДнес се лафих с едно турче.Баща му е кандидат за кмет от ГЕРБ , преди това е бил от ДПС.И причината да се махне от тях била , че са го карали да прави разни неща ,които човекът не е искал.В случая и на мен ще ми е интересно на тези избори да видим кой кой е .
Колективното вземане на решение налага споделяне на колективна отговорност.tribiri
Рейтинг: 965 НеутралноЕлементарно мислене! Става въпрос за първите коментари. ДПС се готви да стане втора политическа сила, а вие си лайте!
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!virtual brain
Рейтинг: 1190 ВеселоИ ако е гарантирано от ГЕРБ, майната му и прасе!
АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".Kalin
Рейтинг: 515 Веселосъд и доживотен затвор за ръководителя на организираната престъпна група дпс!
it comes from inside, just listen ...Калник
Рейтинг: 741 Неутрално"Лютви Местан: Местните избори ще отговорят кой кой е"
Така си е. За пореден път ще покажат, че ДПС са етническа партия.
tribiri
Рейтинг: 965 НеутралноСамо да кажа, че османската империя е постигнала успехите си, заради омразата между християните.
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!extraCACA
Рейтинг: 1985 Весело"По думите му при всички случаи местният вот ще зададе ново политически реалности."
хих, Владко да внимава какво си пожелава че може и да се сбъдне
extraCACA
Рейтинг: 1985 Весело[quote#13:"tribiri"]ДПС се готви да стане втора политическа сила[/quote]
бухаха, нима... и това със 7% реален електорат... все си мислех че тоя род мераци вървят само на 4-ти км., ма явно цялата територия е луднала щом успяват да и пробутат подобни алабализми
Големи яйца:)
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#3] от "Ghost":
Отдавна не ги държи за топките, а им го е вкарал до макарите
Големи яйца:)
Рейтинг: 470 НеутралноДо коментар [#13] от "tribiri":
Не разбирам защо ти плякат минуси. ДПС ще е втора политическа сила след изборите. Освен това има огромно влияние върху първата.
virtual brain
Рейтинг: 1190 НеутралноМафията превзе държавата и се кани да си се покаже - "на светло".
АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".dondudat
Рейтинг: 366 НеутралноАко някой чака изборите за да разбере КОЙ КОЙ е, му липсва достатъчно сиво вещество. Достатъчно е да се види, че Тиквата явно лобира за ДПС и кадрите му във всички посоки.
Наблюдател
Рейтинг: 3203 Гневноние всички много добре разбрахме, #КОЙ, кой е!
А и знам кой е хидролога Ахмед Доган, и неуспелият шеф на ДАНС - Делян Пеевски, и Христо Бисеров (нанъчни измами и пране на пари?), тъста на Йордан Цонев (събиращ такси на Силистар), а и осъжданият бивш депитат и кмет на Велинград - Фидел Беев, а и кварталният побойник Пиже (биещ журналисти) разбрахме кой е, както и ментора му Бат' Сали; разбрахме и кой ходи на лов уж за гъби нощно време - Панайот Рейзи; просто няма край и може до утре сутринда да изброяваме изцепките на ДПС.
Така че, не само че не искам да ви знам, а ми и да не ви виждам в политиката повече, и дано това скоро се случи.
extraCACA
Рейтинг: 1985 Весело[quote#21:"neznaiko.bg"]ДПС ще е втора политическа сила след изборите. Освен това има огромно влияние върху първата. [/quote]
хехе, а двете заедно представляват няма и 1/4 от българските избиратели, от която пък една четвърт 2/3 са купен вот при това... ми те са просто нелегитимни бе моме
Храбър
Рейтинг: 3498 НеутралноХе-хе!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Мислещите български граждани отдавна знаят кой кой е!
Особено в ДПС!
kasko
Рейтинг: 780 НеутралноДо коментар [#17] от "tribiri":
Колективното вземане на решение налага споделяне на колективна отговорност.[quote#17:"tribiri"]заради омразата между християните.[/quote]
Веднага те коригирам.Насаждането на омраза между християни и мюсюлмани....Когато властта подушвала въстание по християнските земи изпращала башибозука .Обратното , когато е било по мюсюлманските земи е изпращала християни да ги тормозят.Полковете на поляците по днешните Сирия ,Ливан , Ирак са били известни със зверствата си там....
Храбър
Рейтинг: 3498 ВеселоДо коментар [#25] от "extraCACA":
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Чувствайки тоталното пропадане на БСП, червените оплаквачки прехвърлят отчаяните си надежди на другия участник в мафиотската комбина БСП-ДПС, която бе главната опора на блатото на статуквото, в което можеше да се краде и лъже на поразия.
abnell
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#25] от "extraCACA":
Демокрацията важи само за хората, които гласуват. За останалите няма значение. Може в монархия да живеят и мнението им ще е еднакво важно.
Мърмор
Рейтинг: 1153 НеутралноЛютви Местан: "Местните избори ще отговорят кой кой е"
Няма по-искусен интригант от Местан. И той действително ще ни покаже кои са. На един от последните митинги хвърли двусмислена бомба, която вероятно е проспана от съответните служби, а именно включи израза "...нашата "Родопи" планина...". Днес друго: "...ще дойде време, когато тези райони ще се третират по друг начин...". Съвсем не ме тресе параноята. Възмутително е държавата да се управлява от идиоти, които уж ни управляват, а на практика тези мръсници унищожават държавата. А Местан да внимава да не срещне някой барутлия с "къс" фитил, комуто е писнало от провокациите му.
extraCACA
Рейтинг: 1985 ВеселоДо коментар [#29] от "abnell":
ма най обичам пропаднали комуненца да ми обясняват що е то демокрация ше знаеш
Peni Nikol
Рейтинг: 7281 НеутралноРазбрали сме ви г-не, няма нужда да ни заплашваш, един ден ще ни писне от вас. Щот не трае сърце българско да гледа...
Николай Теллалов
Рейтинг: 458 НеутралноЗа да не пиша дълъг коментар, ето: http://sharkannht.blogspot.bg/2015/10/blog-post_22 .html
властта ражда паразитиПубликувано през m.dnevnik.bg
dimko
Рейтинг: 595 НеутралноМестан ефенди, отдавна си ясен и то не просто в хетническото ...
Виж се в телевизора и смени фризьорките - все пак, не живеем в джунгла ...
Роси
Рейтинг: 8459 Неутрално"правят се, че не виждат резултата от местния вот и затова ще я карам постарому, ще продължавам да менторствам и ще продължавам да бъда част от управлението"
Толкова много думи, кажи направо РБ.Но това не трябва да го допускаме.Той чакал нов политически проект,т.е.,да замени РБ в правителството.Колкото пъти ДПС е било в управлението,толкова пъти ни е влачило към дъното.Този път не трябва да се допуска.
Xumpomo name
Рейтинг: 627 Неутралнома ние си ви знаем
Birds of a feather flock together.гошо
Рейтинг: 1200 ВеселоАко изберем Атака ,тогава наистина ще видим кой кой е
гошоbaxter
Рейтинг: 684 НеутралноТоя вече откровено заплашва. С какво ли държи политическата ни"класа". Наглостта му се опира в някой, който го прави агресивен и нагъл. Кой?
tolex
Рейтинг: 703 НеутралноАххх агент Павел се обади пак ?!?
Кой е агент Павел ли ?
Най-мръсният, долен и екзактно-мазен продажник!
tolex
Рейтинг: 703 НеутралноФесовете явно са купили достатъчно гласове, за да се изказва така смело ефендито.
Мойше! Толкоз!!!
Рейтинг: 986 Весело[quote#24:"Наблюдател"]и неуспелият шеф на ДАНС - Делян Пеевски[/quote]
THOSE ARE MY PRINCIPLES! AND IF YOU DON'T LIKE THEM...WELL, I HAVE OTHERS, TOO!Забрави да споменеш "стажът" му като следовател, който го квалифицира формално за шеф на ДАНС: НУЛА дела е разследвал този "преуспял юрист"
До коментар [#24] от "Наблюдател":
mavricii.plovdiv
Рейтинг: 458 НеутралноГ-н Местан беше обещал да излезе на бял свят истината за КТБ,истината за "ролята" на пееФски,сега щяло да стане ясно кой кой е.Много е добър Лютви Местан,истински офицер,само толкова!
tedif
Рейтинг: 1311 Гневнодпс е ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОННА ПАРТИЯ!
Ния
Рейтинг: 289 НеутралноКой кой е - дълга история. Ама ти кой си, го знаем всички. Ченге. Кука. Да вземеш да се извиниш на своите за възродителния - в качеството си на ченге беше от другата страна на чертата, нали? Срещу своите! А някои от нас, от раята, ги защитавахме от такива като теб! Понеже си падаш по кристалното изразяване - понякога човек не може да яде толкова много, колкото му се повръща! Най-кристалното, което намирам в твоя контекст. Това от мен, лютви бей!
Войната е мир. Невежеството е сила. Свободата е робство. 2+2=5..gorid
Рейтинг: 571 НеутралноМестан започва да ревнува. ГЕРБ изпревариха ДПС ,като направиха България най-верния васал на Турция . За да се докаже пред Високата порта трябва да се потруди повече в циганските гета и потурчва все повече и повече цигани...
gorid
Рейтинг: 571 НеутралноДо коментар [#44] от "Ния":
Бедата за България е ,че все още не можете да проумеете кой кой е ,днес. Вие да не би да сте укривали турци определени за изпращани в газови камери ???...
Ния
Рейтинг: 289 НеутралноДо коментар [#46] от "gorid":
Войната е мир. Невежеството е сила. Свободата е робство. 2+2=5..не. Казаха ни, че трябва да ходим на митинг, където да крещим "единство". Аз казах на шефа, че това, което правят с турците, си е чист геноцид и няма да ходя на такъв отврат. И той ми скръцна със зъби да мълча, че ще ме затворят за тези приказки и кой ще ми върши работата. До там ми е "геройството". И нищо да не е, по-достойно е от поведението на агент павел.
Judjuk
Рейтинг: 3558 Неутрално[quote#29:"abnell"]Демокрацията важи само за хората, които гласуват. За останалите няма значение.[/quote]
"Те не гласуват с разума си, гласуват, като хуни". Цитирам по памет Румен Леонидиев, моля да ме извини. При това положение милият ми колега-избирател не ми оставя голям избор. Ако харесам някого и гласувам, той ще събере половин процент и гласът ми пак ще бъде разпределен между избраните от хуните. Също като на тези, които въобще не са гласували.
tily_lily
Рейтинг: 592 НеутралноМа нема нужда, знаем ви до един кой КОЙ е.
Тоя все се надява, че всички сме тъпи като електората му.
dnevnikar
Рейтинг: 3921 НеутралноБанално известно:
#кой е номенклатурка измамник
от ссср
dnevnikar
Рейтинг: 3921 НеутралноВ случай че е верно,
равнява се като да ти изкупят избирателния глас.
ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
Пиши до Компетентен орган или до още по:
Европейска Комисия, Венецианска Комисия, Страсбургски Съд
или нещо такова.
До коментар [#47] от "Ния":
Казаха ни, че трябва да ходим на митинг, където да крещим "единство". Аз казах на шефа, че това, което правят с турците, си е чист геноцид и няма да ходя на такъв отврат. И той ми скръцна със зъби да мълча, че ще ме затворят за тези приказки и кой ще ми върши работата.
abnell
Рейтинг: 402 НеутралноДо коментар [#48] от "Judjuk":
Има хиляди хора които мислят като теб. Ако всичи те гласуват нещата може да са доста по-различни. Това че не се вижда пряк резултат от твоето действие не означава, че то е незначително.
vilian
Рейтинг: 422 НеутралноНе мога да си отговоря на един въпрос:"Кои са по-лоши - българските комунисти или българските турци?Моля,за помощ!
Judjuk
Рейтинг: 3558 Неутрално[quote#52:"abnell"]Има хиляди хора които мислят като теб. Ако всичи те гласуват нещата може да са доста по-различни. [/quote]
Няма никаква политическа култура. Избирателите усещат, но не знаят какво точно искат. Умните и интелигентните хора предпочитат да си гледат занаята и не им се чистят авгиевите обори. Няма и социален модел, който да ни обедини. Светът се тресе от конфликти и войни. Шайки бандити и мошеници грабят, каквото е останало. Уморих се господине. Но вие сте млад и силен. Дерзайте, аз ви подкрепям.
Ritter 1
Рейтинг: 458 ЛюбопитноИстинското лице на ДПС е ясно на всеки в БГ и без местни избори!
Въпросът е- защо си го причиняваме?.
И на кой умник му хрумна тази пошлост спрямо българското общество като цяло?! И най-вече спрямо българските мюсюлмани?! Историците все някога трябва да извадят обективната истина на бял свят!
aramissss
Рейтинг: 515 НеутралноТоя Местан ще се пържи в ада за животни .И семето му...
Ritter 1
Рейтинг: 458 ГневноКоментар директно към Местан!
- Наглецо, спри да се опитваш да създаваш от нас- българите мохамедани, отделен етнос! И спри да ни обозначаваш с обидната дума- помак! Наглостта ти по тази линия мина всякакви граници по време на настоящата предизборна кампания.
proza
Рейтинг: 841 Неутрално"По думите му при всички случаи местният вот ще зададе ново политически реалности."
За какви нови политически реалности може да става дума с тези стари муцуни ? Ако бяха направили промени в изборния закон и бяха въведени електронно и мажоритарно и задължително гласуване, тогава наистина щеше да има нови реалности. А сега всичко е по старому и най-малкото Местан може да ни баламосва със съществуването на нови реалности.
calc
Рейтинг: 458 НеутралноСамите резултати са силно измамни
полувишис
Рейтинг: 289 ГневноМестане, ти подкрепяш ли електронното гласуване?
http://labs.capital.bg/201601/agentite-dnesmils5656
Рейтинг: 488 НеутралноАбе агент Павел, много добре знаем КОЙ кой е ! Ако не е ДС , ДПС сте кръгла нула ! Знаем ви "европейските" практики на купуване на гласове, на контролирания етнически вот, на точенето на бюджета от обръчите от фирми,на незаконното кадруване, на издигането на всякакви мафиоти и неграмотници , и осъждани на ръководни постове, на турцизирането на мангалите, на вербуването на еничари и т.н ! Знаем защо вашия почетен лидер Доган се прави на хдроинженер, защо го напуснаха Касим Дал и Осман Октай, защо се "самоуби" Ахмед Емин и защо Октай Енимехмедов го накара да напълни памперса и много още други неща ! И знаем и нещо друго че на избори обикновено не гласумат интелигентните докато неграмотниците масово гласуват без да знаят дори за кого , но знаят защо ! И ако ДПС печели някъде избори то не е защото са знаещи и можещи а защото са принудили или купили гласоподавателите ! А и това са местни избори , те нямат нищо общо с парламентарните !
gorid
Рейтинг: 571 ГневноДо коментар [#47] от "Ния":
Ако Местан е бил" Павел" ,все пак е служил на България. Тогава забелязаните турци се чувствуваха отлично и бяха готови на всичко. Днес не само турците, но огромна част от другите политици не служат на България. В България геноцид над турците не е имало. Имало е геноцид над българите в Османската империя. Ако не е бил, щяхме да сме 50-60 млн. и щяхме да имаме поне Верди , или Шопен Тези ,които не искаха да се върнат към корените си имаха възможност да ходят на м...а си... Нали и Митхад паша го е признал ,че над един милион мохамедани по нашите земи са с български корени. Писания като вашето са плод на незнание или платени. Едни не могат да живеят без достойнство,за други парите са по важни от достойнството...
gorid
Рейтинг: 571 НеутралноДо коментар [#57] от "Ritter 1":
++++++... Един истински българин... Винаги съм казвал,че религиите разделят хората. Явно в България религиите могат да разделят само к...те.
Ния
Рейтинг: 289 НеутралноДо коментар [#62] от "gorid":
Войната е мир. Невежеството е сила. Свободата е робство. 2+2=5..Да не си хабя времето. Пълни глупости.