
© Анелия Николова
Румяна Бъчварова, министър на вътрешните работи
Извънредна среща на Съвета за социално партньорство е насрочена за утре заради протеста на полицаите, съобщи пресцентърът на МВР. Днес министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова се е срещнала със синдикалистите организатори на протестите и са се договорили в неделя да обсъдят отпадането на параграфите от законопроекта за бюджет 2016 г., срещу които служителите от сектор "Сигурност" негодуват. Ще бъдат дискутирани и следващите необходими мерки за реформа в МВР.
На 8 ноември, празникът на полицаите, синдикатите подготвят мащабен национален протест. Началото е в 13 ч., а сборният пункт е площад "Народно събрание", обяви председателят на Синдикална федерация на служителите в МВР Валентин Попов по-рано днес, цитиран от Агенция "Фокус".
Попов не пожела да прогнозира предварително колко протестиращи ще се съберат, но заяви, че очаква това да е "най-големият протест, правен през годините досега". Освен полицията, в него ще се включат служители на затворите и военнослужещи.
След като кабинетът обяви намеренията си за съкращения на плащанията в сектор "Сигурност" във вторник, полицаите започнаха протести и блокиране на столицата срещу готвените промени. Това предизвика отстъпки в плановете на правителството, но остана твърдата им позиция, че трябва да се прекрати индексирането на заплатите всяка година с по 2% от натрупан стаж, както и дължимата отпуска за служителите в сектора да се свие от 30 на 20 работни дни.
В подготовка за утрешния протест Валентин Попов коментира, че протестиращите не са склонни на компромиси и не са съгласни нито с намаляването на отпуските, нито с отмянаната на 2% от възнаграждението за прослужено време и запазване на обезщетението от 20 заплати след пенсиониране.
"Готови сме да разговаряме винаги, когато ни поканят във връзка с реформите в сектора", отбеляза Валентин Попов. Но допълни, че според него промените, които се правят в момента, не са реформа.
М.Георгиева
Рейтинг: 449 НеутралноВсички полицай да отидат да се помолят в новопостроените Църкви. Нали за това ги направиха. Народът да се смири и най-сетне да проумее, че Господа дава на всеки според заслугите.
blaserr93lrs2
Рейтинг: 464 Весело"уДре"
Айде дневник по-сериозно!
edin drugii
Рейтинг: 2311 Неутралнопървата работа на съвета за партньорство е ,да предложи среща с полицаите ,на която те да кажат как и откъде да се намерят пари за техните социални придобивки ,апропо и аз искам да се пенсионирам на 47 ,работил съм интензивно последните 15 години почти без почивка и средните данъци ,които плащам за разлика от полицаите месечно са 2-3 пъти повече от заплатата на всеки един от тях , просто и аз искам такава социална придобивка ,щото ми остават още 18 години до пенсия , а те ще си живуркат през това време
domingos
Рейтинг: 0 Неутралноhttp://icdn.lenta.ru/images/2015/11/06/18/20151106 180411728/detail_5061233e951de6bae0f08f0680f99da1. jpg
Ето тази мадама ще опров нашенското МВР... Казва се Хатия Деканоидзе и е уволвнила 90 % от състава на грузинското МВР. Сега са я поканили до реорганизира и украинското МВР:
http://lenta.ru/articles/2015/11/07/gruzaina/
apollo
Рейтинг: 517 НеутралноХора които следва да следят за спазването на реда и за което получават заплати да се поставят над законоустановеният ред нямат работа в това министерство.
Дисциплинарни уволнения без привилегии и допълнителни заплати.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото е на чужд език
Hella Good
Рейтинг: 909 НеутралноЕми като не са съгласни - друм. Работа има - експерт кулинари, мениджъри на мултимилионни компании, успешни кръчмари и прочие.
Facing WorldsИ само без постановките дето щели да прескочат 'от другата страна'. Който е решил да е престъпник си носи последствията. НЕ МОЖЕ да се рекетира с това. Щял чичо благой мицифая да стане мутра. Епа да стане и да си носи последствията.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото е на чужд език
stenli1
Рейтинг: 1052 ЛюбопитноБоко Т се уплаших много от утрешния протест. Праните гащи от Банкя
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралноднес е деня на великата октомврииска революция тържествено отбелязан в зала 1 на НДК с показване на филм съпровождан със симфоничен оркестър
както е казал сталин
мафиа не надо уничтожит надо уголовит
domingos
Рейтинг: 0 Неутрално[quote#8:"Репей"]Американска калинка парашутист без 1 ден реален трудов стаж: 9
[/quote]
Че е така - така е... (все пак в Грузия е натрупала някакъв стаж). Ама полицейскта реформа в Грузия я възхваляват и нашенски журналисти:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=509430
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралнов българия се прави преврат да няма руско влияние и да се заличат руските символи като ЦСКА например
Храбър
Рейтинг: 3428 ЛюбопитноДобре де!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Искали да разговарят, ама не са готови на компромиси.
Е за какви разговори са готови тогава?
За какво да си разговарят?
Darth Plagueis
Рейтинг: 1453 НеутралноМога ли да помоля потребителите тук да пишат на български, и то грамотно, защото примитивният език, който преобладава в горните коментари е изключително противен.
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКПо темата - закривай!!!
Публикувано през m.dnevnik.bg
dearblue
Рейтинг: 554 НеутралноМВР
Ми 5,6
Викат
Румяна
domingos
Рейтинг: 0 Любопитно[quote#13:"Репей"]Виж ми коментара 12 и ще ти стане ясно, че стажът й е предимно креватен.[/quote]
И ся кво? Украинците настъпиха мотиката с внос на грузински кадри? (щото не е само това девойче, ама и още няколко на нейната възраст)...
ceci_
Рейтинг: 665 Неутрално[quote#4:"domingos"]Ето тази мадама ще опров нашенското МВР... Казва се Хатия Деканоидзе и е уволвнила 90 % от състава на грузинското МВР. [/quote]
Аха... след което излязоха клипчета как новата охрана изнасилва затворници в неудържим порив да ги издърпа на страната на доброто, а мишико саакашвили има заповед за арест на територията на Грузия.. ей такава реформа (да оставим на страна "странната" смърт с гей-оттенъци на съратника му Жвания).
Judjuk
Рейтинг: 3487 НеутралноОрязването на доходи си е просто орязване, то не е реформа. Полицаите и военните са наети служители, те не са реформатори. Не им пипайте заплатите и привилегиите и не ги занимавайте с фантасмагории.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
mitko11
Рейтинг: 2157 НеутралноДо коментар [#19] от "domingos":
in_povishi_prokurora_na_krim_nataliia_poklonskaia/
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!Лоши украинци, не искат вече правилните руски кадри. А можеха да вземат прокурорката на Крим Наталия Поклонская...:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/06/12/2552039_put
джендър NATO generals
Рейтинг: 1011 ВеселоСветата Неделя е хубав ден за оставки!
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токджендър NATO generals
Рейтинг: 1011 ЛюбопитноАко някой НАИСТНА иска реформи, да върне Вучков за МВР министър :P
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на ток****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
fitkov
Рейтинг: 229 НеутралноКо стана сега. Някой май се уплаши. И сега какво - очаквате минцифайките да ви заобичат ли...г-жо, вие приключихте
informed
Рейтинг: 229 Неутралнохубава работа, ама българска.
Внасяш скришно проект на закон в МС, одобряваш го. И едва след това свикваш Съвета за социално партняорство.
Това го няма и на остров Тамбукту.
m_todorov
Рейтинг: 599 НеутралноРодната милиция да напуска. Гъзари.
acarid
Рейтинг: 568 НеутралноНе стига че орязаха мерките, отложиха ги за след 20-25год, ами сега съвсем ще се откажат от тях.
СТРАХЛИВЦИ!
Реформа се прави веднага след избори, в началото на мандата. Този вече отива премина 1/4. Реформи сега или след 3 години. Евентоално. И то под натиска на МВФ!!!
informed
Рейтинг: 229 НеутралноНай-лошото е, че това заседание на Съвета за социално партьорство не може да реши нищо. Законопроектът вече е внесен в Народното събрание. Май се опитват да хитруват с полицаите. Което ще има за резултат още по-негативни последици.
stenli1
Рейтинг: 1052 ВеселоДо коментар [#27] от "fitkov":
Една Трепетлика много се е уплашила и е инструктирала МВР шефката да бие отбой
CanadianCitizen
Рейтинг: 340 НеутралноДо коментар [#6] от "domingos":
Да спориш с простак е безсмислено, достатъчно е да му дадеш повод да си покаже простотията.Превод, ако обичате, руският вече не е задължителен, а и не е желателен
джендър NATO generals
Рейтинг: 1011 НеутралноИван Костов прогнозира пълен мандат за управляващата коалиция
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токБившият премиер предложи “американска“ система при пенсиониране на полицаите
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
mitko11
Рейтинг: 2157 НеутралноМнение от друг форум:
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!На нас,простосмъртните,не само че ни сменят условията в трудовият договор,ако изобщо имаш такъв,плащат колкото и когато си поискат.Пенсиите са колкото на сирийски бежанец.Напуснете и елате при частните работодатели за да видите истинското лице на действителността.Сега работили или не си получавате заплатите,униформата,не плащате осигуровки,чакате 20 заплати при пенсиониране и още куп пари под маса,над маса,на кръстовище.Не сте ли нахални?Какво ви е образованието?Какъв е видът ви-разпасани,затлъстяли,будещи сарказъм,а не респект.Трябва да започне чистката за да заприличате на немската полиция,да речем,и тогава ще се съгласа да ви дават повече пари,но някой издъни ли се да му се отнемат всички привилегии завинаги,както е при германците.
stenli1
Рейтинг: 1052 ВеселоХе хе, ще има шоу утре
Само във Фрог: Полицаи довършват палата на Владислав Горанов
Събота, 7 Ноември 2015, автор: frognews.bghttp://mobile.frognews.bg/news_101538
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралноовчарските кучета пазят стадото от вълците като овчаря се грижи както за овцете така и за овчарските кучета защото вълците извън кошатата се чудят как да премахнат охраната на овцете и да изтръшкат мъртво цялото стадо и да отнесат овце за прехрана и труда на овчаря да се похаби
Ghost
Рейтинг: 1059 ЛюбопитноТази женица се състари за има-няма една година...
Форумът е в будна кома...Роси
Рейтинг: 8282 НеутралноБъчварова сега да покаже дали наистина иска реформа или всичко беше за парлама.Ще бъде уважаван министър,ако поне това,което остана,успее да защити.
historama
Рейтинг: 4105 НеутралноНещо лошо се случва!
Кой стои зад протестите?
Синдикати?
Цветан Цветанов?
ДПС?
Или някое посолство? (със сигурност не е американското)
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#36:"mitko11"]Какво ви е образованието?Какъв е видът ви-[/quote]
Английска гимназия и"Право" от Пловдивският университет.Тежа 65 килограма при 173 см височина.
[quote#36:"mitko11"]Напуснете и елате при частните работодатели за да видите истинското лице на действителността.[/quote]
Спокойно-напускам.Вече съм си подал заявлението за напускане.От другият месец ставам адвокат-сигурно ще си по-доволен като защитавам престъпниците,вместо да ги вкарвам в затвора.
boris
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#38] от "anyk":
https://www.youtube.com/watch?v=quPgplfhKbYАми защото им плащат.
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралнов римската империя воиниците са се били без заплащане а на пенсиониране са им раздавали земя в завладените територии
сега полицията е вид воиска която отговаря за реда в държавата и не може да се пенсионират при условие че не са се справили с престъпността и враговете на народа като тъмната икономика
а и държавата облага бизнеса само с 10% плосък данък като парите остават в банките а не в държавата която се грижи за народа и охраната на народа
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
CanadianCitizen
Рейтинг: 340 Неутрално
Да спориш с простак е безсмислено, достатъчно е да му дадеш повод да си покаже простотията.Като на избори, прав си, не се сетих
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралноаз не знам защо държавата не облага бизнеса с прогресивен данък а бизнеса си държи парите в банки когато влоговете са гарантирани
CanadianCitizen
Рейтинг: 340 Весело[quote#7:"evlampi"] Щял чичо благой мицифая да стане мутра. [/quote]
Да спориш с простак е безсмислено, достатъчно е да му дадеш повод да си покаже простотията.До коментар [#7] от "evlampi":
Много станаха, че и властта взеха >
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#36:"mitko11"]Трябва да започне чистката за да заприличате на немската полиция[/quote]
Немски разследващ полицай се подготвя с тримесечен курс.Аз съм учил 5 години право,една година стаж в следствието,прокуратурата и съда.Представям си немски полицай с тримесечен курс да се изправи срещу адвокат Марковски примерно.Аз съм се изправял два пъти срещу него-и двамата,които защитаваше са в затвора за дълги години.
dutch
Рейтинг: 486 НеутралноТая стринка на снимката няма как да се оправи с полиционерите. Как се реформиара такава разпасана команда? Няма да е лесно... най-вероятно реформата ще се отложи....
informed
Рейтинг: 229 НеутралноФинансовият министър подлива вода на министърката. Целта е предсрочни избори, елиминиране на РБ от управлението и съвместно управление на БОСТАН.
Няма никаква реформа. БОСТАН в дейтвие.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
dutch
Рейтинг: 486 НеутралноДо коментар [#50] от "robocop1":
Чудесно... кажи сега защото в Германия полиция, съд и прокуратура работят, а у нас не?
(не е опит за заяждане, просто ми интересно твоето мнение)
Коте
Рейтинг: 948 ЛюбопитноНа утрешния митинг полицаите дали ще си носят патлаците? Ако вземат да пуцат като по Нова година по случай професионалния си празник пред Народното събрание ще настане голям купон! Добре, че е неделя и няма да има депутати щото трябва да им раздават памперси!
Майтапа настрана но имам предчувствието, че Горанов още в понеделник ще им вдигне заплатите и бонуса ще им стане 30 заплати!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#54:"dutch"]Чудесно... кажи сега защото в Германия полиция, съд и прокуратура работят, а у нас не?
(не е опит за заяждане, просто ми интересно твоето мнение)[/quote]
и кой ти каза,че в България не работят?Затворите са пълни -все пак някои ги е вкарал там затворниците.В България има под 3 процента оправдателни присъди-на едно от първите места в ЕС.А причините да има висока престъпност са- многобройно циганско население,висока безработица,ниски заплати и възпитаване в незачитане на законите.Немците имат малко цигани по обясними причини,ниска безработица,високи заплати и от малки се учат да зачитат законите.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
dutch
Рейтинг: 486 Неутралнода... някой все пак ги е вкарал там... прав си.
И все пак по селата хората са пропищяли... почти няма не обрана къща. Цигани откраднаха тъбите на лозницата в къщата ни на село. Предадли ги на вторични суровини, че този който ги е взел си оставил там и личната карта... три пъти викаха майка в полицията да дава показания. Нищо не можело да се направи.... нямало свидетели.... и този ли следовател трябва да вземе 20 заплати?
Само горчевина.... От вътре сигурно нещата изглеждат по различно.. от вън не може да се има доверие на полицията... за съжаление...
musashii
Рейтинг: 782 НеутралноДо коментар [#59] от "dutch":
Зависи от селото.Когато селото е малко и има много изоставени къщи ,циганите наистина крадат доста.Когато е оживено селото кражби почти няма.Аз самият живея на село и не си заключвам вратата на къщата.Понякога наистина няма какво да се направи като няма доказателства.Разбирам,че хората са недоволни,но не всякога могат да се съберат достатъчно доказателства.В конкретният случай не мога да кажа нищо,защото не знам с какви данни е разполагал колегата.
За съжаление често и хората не желаят да съдействат.Имал съм случай,когато един мъж вижда от терасата си,че крадци влизат в къщата на съседа му.Обажда се на полицията и колегите ги хванаха на около 100 метра оттам,защото бяха избягали.Нямаше отпечатъци,защото бяха с ръкавици,а и бяха изхвърлили откраднатите вещи преди да ги хванат полицаите.Можеше да ги осъдим единствено ако човекът,който ги е видял ги разпознае.И като поисках от него да съдейства се започна:"Ами защо аз,повече никога няма да се обаждам"и тем подобни.Има много подобни случаи,за които мога да пиша цяла нощ.
ot_tuk_ot_tam
Рейтинг: 433 Неутрално[quote#59:"dutch"]Само горчевина.... От вътре сигурно нещата изглеждат по различно.. от вън не може да се има доверие на полицията... за съжаление...[/quote]
А в повечето държави, които ни сочат за пример полицията въобще нямаше да се занимава с тоя случай. В Англия между четвърт и една трета от случаите се архивират веднага след получаването им като безперспективни за работа.
antonio_vivaldi
Рейтинг: 2711 НеутралноПротестиращите направо да носят плакати "Искаме Бостан", а също така портрети на Цв.Цв., Местан и Делян.
dutch
Рейтинг: 486 НеутралноДо коментар [#60] от "robocop1":
Така е, хората ги е страх да свидетелстват...
Селото е в северна България до Червен бряг. Беше си супер. Имаше горна циганска махала - 20тина къщи и долна циганска махала, не повече от 10тина къщи. Това преди 30 години. Сега 2те цигански махали се съединиха на сред село... и това му беше.... какво да правиш.....
antonio_vivaldi
Рейтинг: 2711 НеутралноКОЙ плаща за организирането на този протест, където ще бъдат домъкнати полицаи и надзиратели от цяла България ?
dsatanasov
Рейтинг: 34 Неутрално[quote#43:"robocop1"]Спокойно-напускам.В ече съм си подал заявлението за напускане.От другият месец ставам адвокат-сигурно ще си по-доволен като защитавам престъпниците,вместо да ги вкарвам в затвора.
[/quote
Бройте и мен при адвокатите, и няма да взема 20 заплати, а 15. Няма и да се пенсионирам рано. Търпение и кураж на колегите, които остават. На мен не ми достигнаха. И въпреки помията, да не забравят, че заплатите им идват от данъци. След два месеца и от моите.
keko2
Рейтинг: 513 НеутралноШа клекне Баце. Голем е ама е плашлив.
Публикувано през m.dnevnik.bg
musashii
Рейтинг: 782 НеутралноДо коментар [#63] от "dutch":
Не е до страх.Просто българският манталитет е на единаци.Няма усещане за съпричастност.Едно момче го бяха пребили на една спирка по-големи ученици.И на спирката е имало възрастни мъже,които са гледали безучастно.Даже единият му е казал,че щом го бият има защо.Често пък ми се случва ,когато оглеждам обран апартамент някой съсед да каже,че през нощта е чул шумове посред нощ като знаел,че стопаните отсъстват.И като го питам защо не се е обадил в полицията само вдига рамене.Ето с такива хора работим.
Освен това медиите много нагнетяват обстановката-някой удари един шамар на друг и веднага е челно заглавие.И човек остава с впечатление,че тук е по-опасно от Колумбия.Само за пример-няколко години подред жертвите на катастрофи са под 700.А през 1990г са били 1500.И това при положение,че сега колите са в пъти повече и се карат много повече.Само че всяка катастрофа така се отразява,че остава впечатлението,че едва ли не сега стават най-много катастрофи с най-много жертви.
due07477623
Рейтинг: 446 НеутралноВъпрос: Когато полицаите напускат по свое желание пак ли получават 20-те заплати? Или това е само при пенсиониране?
Благодаря предварително.
musashii
Рейтинг: 782 НеутралноДо коментар [#65] от "dsatanasov":
И аз няма да се пенсионирам.Писна ми да се подиграват с мен измислени политици,които и понятие си нямат от полицейска работа.Писна ми от дежурства по празници,почивни дни и по нощите.Тия дето ме плюят през уикенда ходят на спа,а аз ходя да оглеждам трупове на деца,загинали при катастрофи.Писна ми да работя под непрекъснат стрес дали няма да изтече срока на делото и дали не съм объркал някоя запетая в протокола.Писна ми от непрекъснатото безпаричие,мизерната стая,в която работя .Писна ми да работя с луди и опасни престъпници,някои от които могат да навредят на семейството ми.И какво получавам отсреща-като чета във форума ме изкарват корумпиран,некадърен,тюфлек,хрантутник.Хайде няма нужда.
domingos
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#33] от "anyk":
9
Виж тогава как го преразказва Слави Ангелов:
...Михаил Саакашвили, прави нещо невиждано в световната история. Само за един ден той уволнява цели 41 000 служители на МВР. В следващите две години са отстранени още почти 35 000 техни колеги.
Подмяната на кадри достига почти 90 процента, а две години по-късно от комунистическото Министерство на държавната сигурност, наброяващо 85 000 души, остават едва 43 000 служители. Чистка наполовина.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=509430
domingos
Рейтинг: 0 Неутрално[quote#69:"robocop1"]Писна ми от непрекъснатото безпаричие,мизерната стая,в която работя .Писна ми да работя с луди и опасни престъпници,някои от които могат да навредят на семейството ми.[/quote]
Реформата в МВР ще се състои по "грузнския сценарий". Не е ли по-добре от 50 х. състав да останете 25 хил., но да взимате двойно по-големи заплати? Премного излишни маймунки има на клона....
mitko11
Рейтинг: 2157 НеутралноДо коментар [#69] от "robocop1":
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!Същото, което си написал, се отнася за лекарите- в частност за хирурзите. Разликата е, че те се пенсионират на 64 години, не получават 20 заплати при пенсиониране, сами си плащат осигуровките, нямат пари за дрехи и униформено облекло. Ако напуснат работното си място и отидат в друга болница, при пенсиониране не получават нищо, ако не са работили поне 10 години непрекъснато на новото място.
А, да, забравих - между 55 и 60 годишна възраст повечето хирурзи умират от стреса.
musashii
Рейтинг: 782 НеутралноДо коментар [#72] от "mitko11":
Така е.Само,че лекарите получават адекватно заплащане на труда си.Могат да работят в колкото си искат болници и да дават частни консултации.Получават пари по клинични пътеки.За съжаление последната една година прекарах няколко месеца по болници и имам представа за какво става въпрос.Изобщо не са сравним нещата.Ние можем да работим само като полицаи и единствените ни доходи са от работна заплата.А тя е мизерна за труда,който полагаме и отговорноста ,която носим.Една запетая да объркам в протокола и цялото дело пада.А когато навън е минус 20 градуса или плюс 40,около теб реват 100 циганина,или близки на пострадал плачат,то вероятността за грешки е огромна.
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#71:"domingos"]Не е ли по-добре от 50 х. състав да останете 25 хил., но да взимате двойно по-големи заплати?[/quote]
Там е работата,че се махат хора от служби,които реално са заети с охраната на реда и разследването-патрулни полицаи,оперативни работници,разследващи полицаи.А администрацията си стои.Вместо да премахне 5-6 хиляди администрация то Горанов ни реже парите на хората,които реално работят.Това ли му е реформата?Но администрацията не се пипа,защото са партийни назначения.
И се получава така-средно в нашето управление работим по 150 дела на година.Сега се махаме 6 колеги и останалите от догодина ще трябва да работят по 200 дела годишно.Как смяташ дали ще се справят по-качествено с 200 дела,вместо с 150?
mils5656
Рейтинг: 480 Неутралноу нас полицаи няма - има милиционери ! А те я карат както по времето на соца отбиват номера и имитират дейност докато докопат ранното пенсиониране и чувала с парите и отново са на работа -здрави прави и корави и продължават да заработват както винага при организираната престъпност ! Напуснал полицай да е станал земеделец, занаятчия, миньор или да работи в някоя сфера където се лее пот ? Аз поне не знам ! Това са най-големите лешпери в държавата ! Аз съм за уволнението на всички и обратно НАЗНАЧАВАНЕ НА ХОРА ИЗДЪРЖАЛИ ПОЛИГРАФА ЗА ЛОЯЛНОСТ КЪМ НАРОД И ДЪРЖАВА, ЗА ЛИПСА НА ВРЪЗКИ С ПРЕСТЪПНИЯ КОНТИНГЕНТ И ЛИПСА НА ДОХОДИ ОТ СЪЩИЯ ТОЗИ КОНТИНГЕНТ ИЛИ ДРУГИ( като на КАТаджиите) . Това да се прави всяка година и на полиграфа да са чужди специалисти ! И тези които се справят по новите правила както западните си колеги нека да получават добри доходи в рамките на възможното за България !
lager
Рейтинг: 471 НеутралноДо коментар [#74] от "robocop1":
Ок, но ако напускаш, заради това, че ти режат привилегиите, то наистина ще ти е по-добре в частния сектор. Мотивацията ще работи за теб, повече свършена работа, повече пари. В МВР се работи, защото искаш да бъдеш част от силовите правораздавателни органи, имаш вътрешната мотивация за това, мотивацията да се наричаш полицай, мотивацията да бранеше по-слабите. Това е вътрешна нужда! Има много млади момчета, които го искат, а сега ще могат и да се преборят с кандидати, които вече ще изгубят мотивация да кандидатстват. Системата ще се изчисти.
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#76:"lager"] В МВР се работи, защото искаш да бъдеш част от силовите правораздавателни органи, имаш вътрешната мотивация за това, мотивацията да се наричаш полицай, мотивацията да бранеше по-слабите. Това е вътрешна нужда![/quote]
Няма нужда да ми казваш каква ми е мотивацията за работа в МВР.Именно тази мотивация досега ме е спирала да напусна.Само дето този път чашата с подигравки преля.И моите деца искат да ядат,а не баща им да работи само за чест и слава.То и за чест и слава не работя-като чета мненията във форума съм корумпиран,хрантутник,некадърен,тюфлек.Това последното ми е най-смешно при положение,че съм 65 килограма и всяка вечер пробягвам по 4 километра.
И какви са тези "привилегии",които имам?Единствено 20-е заплати при пенсиониране.Хич не ми и трябват-нека ми увеличат заплатата адекватно на труда ми,пък много ми дреме за тия прословути 20 заплати.Имай в предвид,че откакто съм на служба от 15 години досега не съм получил нито веднъж 13-а заплата по Коледа.Две години даваха по 70 лева ,от 10 години не получаваме нищо.Като се разделят тези 20 заплати на 27 години служба се получава по-малко и от една заплата годишно компенсация.Кандидати за работа в МВР винаги ще има,въпросът е колко ще са качествени при тези условия.Миналата година в нашата дирекция имаше конкурс за назначаване и от 50 места се заеха само 30,защото останалите не издържаха приемните изпити.А преди 10 години издържаха по 200 кандидата и назначаваха 50 -е с най-добри резултати.
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралнотова с пенсиите както и за полицаите така и не полицаите е все едно да събираш части за кола или тухли за къща цял живот и като се пенсионираш да си ги направиш но не знаеш колко ще ги ползваш и ще живееш след пенсия
в този демографски срив много ясно че няма кандидати за полицаи и за данъкоплатци а и за престъпници
ven11
Рейтинг: 429 НеутралноДо коментар [#77] от "robocop1":
Такива като теб ги има само по форумите, на улицата и в РПУ-тата цари безхаберие, дебелоочие и арогантност.
dearblue
Рейтинг: 554 Неутралноза да има ред в държавата всеки трябва да е на хранилка на държавата с пожизнена пенсия и да не нарушава 10те божи заповеди а държавата да работи като компютър и да се знае всеки какво прави и да му се дава според потребностите
SorryLol
Рейтинг: 506 НеутралноЩе бъдат всички, които преразпредялт парите на данъкоплатците.
Тези, които реално дават парите - българските данъкоплатци - не са поканени.
lager
Рейтинг: 471 ЛюбопитноДо коментар [#77] от "robocop1":
Не само 20-те заплати при пенсионирани - ранното такова, всички предимства от държавната работа, голямата отпуска, 2%-то начисляване(разбира се, сега някой ще отпаднат), но щом си работил толкова дълго в системата, си ги ползвал. Плюс това, когато си започвал си имал една настройка за живота, а сега вече с деца и други нужди, с други приоритети, трябва да намериш попрището си на друго място, където да изкарваш повече пари. Ти си дал своя дан, сега е ред на друг. Има много млади момчета, способни, психически и физически годни, интелигентни, нека да опитат, не малък процент от тях ще си паснат на службата. Аз например, преди много години, не ме взеха, заради една татуировка, най-вече, за да почистят малко бройката, а след това изкарах изпитите за легиона, ето така, за да докажа на себе си, че мога. Има много способни, но ги спряха, сега когато вече няма толкова много бенефитс, ще остане място за желаещите да СЛУЖАТ.
ot_tuk_ot_tam
Рейтинг: 433 Неутрално[quote#80:"dearblue"]за да има ред в държавата всеки трябва да е на хранилка на държавата с пожизнена пенсия и да не нарушава 10те божи заповеди а държавата да работи като компютър и да се знае всеки какво прави и да му се дава според потребностите [/quote]
тъй,тъй, минавали сме го това...от всекиго - според възможностите, всекиму - според потребностите.
SorryLol
Рейтинг: 506 Неутрално[quote#76:"lager"]В МВР се работи, защото искаш да бъдеш част от силовите правораздавателни органи, имаш вътрешната мотивация за това, мотивацията да се наричаш полицай, мотивацията да бранеше по-слабите[/quote]
Утопия
В МВР се постъпва, за да си на страната на силните, за да си недосегаем, за да работиш възможно по-малко.
А и допълнителните хонорари от "слънчогледа" или закрилата на определен "криминален контингент" също са примамливи.
dsatanasov
Рейтинг: 34 НеутралноДо коментар [#68] от "due07477623":
Получаваш толкова заплати колкото години си прослужил, но не повече от 20. Заплатите получаваш при пенсиониране, или при напускане, освен ако не си уволнен дисциплинарно.
[quote#72:"mitko11"]Същото, което си написал, се отнася за лекарите- в частност за хирурзите.[/quote]
С уговорката, че се отнасям с изключително уважение и респект към работата, образованието и статута на хирурзите, и в допълнение към казаното от робокоп, ще попитам:
Колко хирурзи през последните около 2,5 години, са работили над 500 часа извънредно, това са около 70 осемчасови дни, само в събота, неделя и официални празници. Не по-малко са часовете, в които съм работил през седмицата вечер и нощем. Тях съм спрял отдавна да броя, защото се компенсират с допълнителен отпуск, който и да ми беше даден, нямам възможност да ползвам. Аз между другото, съм един от тарикатите на Премиера, който не си ползва отпуск, а работи извънредно.
ot_tuk_ot_tam
Рейтинг: 433 Неутрално[quote#82:"lager"] Има много способни, но ги спряха, сега когато вече няма толкова много бенефитс, ще остане място за желаещите да СЛУЖАТ.[/quote]
Ха дано, ама надали. Желанието да се СЛУЖИ при повечето много бързо изчезва, за 3-4 години. По ред причини.
SorryLol
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#77] от "robocop1":
Нека те питам едно нещо - ти протестира ли, когато колегата ти от 4то РПУ си съдра ръкава? Колко престъпления извърши той с това действие - увреждане на служебното имущество, изготвяне на докуемнт с невярно съдържание, лъжесвидетелстване, набеждаване. Та тоя същия, заедно с неговите колеги, които уучастваха в изброените престъпления, къде са - преместени в друго РПУ, а не в затвора.
Протестира ли, когато банда униформни ритаха пияното момиче? Протестира ли, когато твоите колеги влачеха, биеха и псуваха протестиращите с/у Орешареца?
Извинявай, ама ако срещу тези неща си протестирал, иди сега да протестираш за придобивките, които ти даваме ни.
Btw, аз съм от 20 години в частния бизнес, и не съм си давал 13та заплата
musashii
Рейтинг: 782 НеутралноДо коментар [#87] от "SorryLol":
Искаш да кажеш,че трябва да протестирам срещу всяко престъпление и административно нарушение извършено от полицай?Има си компетентни органи ,които да се занимават с това и нека всеки си получи заслуженото за това,което е извършил.Не те знам какво работиш,но сигурно и в твоята професия има хора,които вършат престъпления и нарушения.Ти протестира ли срещу това?Откъде накъде аз трябва да нося отговорност за постъпките на други хора?Естествено,че ще протестирам срещу условията на работа-щом законът ми го позволява.Защо не дойдеш да видиш какъв ми е кабинета,че не е правен ремонт сигурно от 30 години.Че правя служебните разговори от личният си телефон,защото не ни разрешават да ползваме служебни телефони.Че си купувам хартия,папки,тонери за принтера и ходя по институциите с личната си кола,защото служебните са малко и все не достигат.Това според теб нормално ли е? Аз съм български гражданин и имам права като всички български граждани.
lager
Рейтинг: 471 ЛюбопитноДо коментар [#86] от "ot_tuk_ot_tam":
Ако наистина се пренасочат ресурси от фонд "Заплата" и се подобри базата и условията на труд, процеса на работа ще бъде много по-лесен и ще носи само позитиви за един полицай. Погледни им само изпокъсаните курки и униформи, прогнилите автомобили, поделения и арести, аз не бих изпитал удоволствие от тази работа, па макар и да ми дават повече пари. Полицая трябва да носи униформата с гордост и престиж, не да изглежда като палячо.
lager
Рейтинг: 471 НеутралноДо коментар [#84] от "SorryLol":
Ето това трябва да се промени след реформите. Дела трябват, не думи.
lager
Рейтинг: 471 ЛюбопитноДо коментар [#88] от "robocop1":
"Защо не дойдеш да видиш какъв ми е кабинета,че не е правен ремонт сигурно от 30 години.Че правя служебните разговори от личният си телефон,защото не ни разрешават да ползваме служебни телефони.Че си купувам хартия,папки,тонери за принтера и ходя по институциите с личната си кола,защото служебните са малко и все не достигат.Това според теб нормално ли е? Аз съм български гражданин и имам права като всички български граждани. "
Затова говоря и аз, спестените пари от фонд "Заплати" и "Пенсиорира" трябва да реновира системата! Ако се намали и бройката от 50000 наполовина, като значителна част от този процент е от администрацията, и тези пари се насочат към база, средства, обучение, тогава Полицията ще е много по-продуктивна и мобилна, а оттук и ефективна, което е най-важното.
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#91:"lager"]Ако се намали и бройката от 50000 наполовина[/quote]
Първо не са 50 хиляди,а са реално към 47 хиляди с незаетите бройки.От тях полицаи са не повече от 26-27 хиляди.Тези 26-27 хиляди са абсолютният минимум-няма накъде повече да се намаляват.Аз съм разследващ полицай-общо сме около 1800 човека.Средно на човек се падат по 150 дела годишно.Ако ни намалят наполовина на всеки ще има по 300 дела.Дали ще се увеличи ефективността?
ot_tuk_ot_tam
Рейтинг: 433 Неутрално[quote#89:"lager"]Погледни им само изпокъсаните курки и униформи, прогнилите автомобили, поделения и арести, аз не бих изпитал удоволствие от тази работа, па макар и да ми дават повече пари. Полицая трябва да носи униформата с гордост и престиж, не да изглежда като палячо.[/quote]
Гледал съм ги, до преди месец работех там. Не става с просто пренасочване на средства, които да се освободят от ФРЗ. Съкращаването на администрация няма да доведе до нарастване на бройките на терен, а не достигат те. В една Белгия има повече полицаи на глава от населението, а територията и е 3,5 по-малка от нашата при население от 10млн. При такава гъстота е по-лесно прилагането на системи за виденаблюдение и т.н. Няма и гранични рискове там. А тук имаме и територия, част от която е труднодостъпна и граници с риск. Трябват ресурси, които няма откъде да се появят, даже и наполовина да се съкрати състава. За борба с престъпността се отделят 11млн. лв., смешно, а? Трябва дебат каква полиция иска обществото, какви пари е готово да плати за това и може ли да получи това, което иска с това, което плаща.
SorryLol
Рейтинг: 506 Неутрално[quote#88:"robocop1"]Има си компетентни органи ,които да се занимават с това[/quote]
Има си компетентни органи, които да се занимават и с финансите.
Накратко - ако искате от нас, данъкоплатците, някакви пари и придобовки - дайте ни продукта, за който ви плащаме
SorryLol
Рейтинг: 506 Неутрално[quote#88:"robocop1"]Че правя служебните разговори от личният си телефон,защото не ни разрешават да ползваме служебни телефони.Че си купувам хартия,папки,тонери за принтера и ходя по институциите с личната си кола,защото служебните са малко и все не достигат[/quote]
Това е така, защото вашето ведомство опуква парите само за заплати. Аз бих приветстал да имате фитнес-зала във всяко РПУ например, ама с/у това да не виждам тюфлеци в униформи. Вярно е, че сега има яки здрави момчета, но е така докато са млади, минат ли 35 стават шкембести, особено в провинцията
Бих приветствал не само 20те заплати да имате, но и мин. заплата да ви е 1000 евро, ама с/у това ние останалите да имаме защита от престъпността - която на практика нямаме. И когато има престъпници в униформи, за които вече ти казах, да има бързи и сериозни наказания, а не погалване с перце.
Затова нямате подкрепа в обществото, никой не ви вярва нито в професионализма, нито в почтеността
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#95:"SorryLol"]Аз бих приветстал да имате фитнес-зала във всяко РПУ например, ама с/у това да не виждам тюфлеци в униформи[/quote]
И това ли е най-важното?Да изглеждат добре-все пак много по-важно е да си вършат работата.Аз самият съм 65 килограма,но дори и 100 да бях, това няма никакво отношение към работата ми.Естествено е един мъж на 20 години да се различава от един 50 годишен.
SorryLol
Рейтинг: 506 НеутралноДо коментар [#96] от "robocop1":
не ми дреме как изглежда, няма да ми става гадже я. Въпросът е, че ако ще е полицай, да има някакво ОФП, дори и на 50. Ако не - да напуска, да иде на струга да види по-лесно ли е
Но не това беше важното - важното е, че за да получавате много, трябва и да има ефект от работата ви. Ефект!
И да се научите, че ние останалите не сме 100% престъпници, а сте ДЛЪЖНИ да се отнасяте с уважение към останалите граждани. Които ви плащат и заплатите, и доп. придобивки
Коте
Рейтинг: 948 НеутралноДо коментар [#60] от "robocop1":
[quote#60:"robocop1"]Аз самият живея на село и не си заключвам вратата на къщата.[/quote]
Браво! Аз живея в град и също не я заключвам, първо, че ми писна да я ремонтирам след всеки взлом и второ, вече не остана нищо за крадене!
ot_tuk_ot_tam
Рейтинг: 433 Неутрално[quote#97:"SorryLol"]Но не това беше важното - важното е, че за да получавате много, трябва и да има ефект от работата ви. Ефект! [/quote]
Истина. Но липсата на очакваният от обществото ефект дали се дължи само на субективния фактор? А и полицията не работи изолирано за постигане на този ефект - къде са въпросите към прокуратура и съд? Към НС, което ражда нормативните актове, регламентиращи дейността?
musashii
Рейтинг: 782 Неутрално[quote#97:"SorryLol"]Но не това беше важното - важното е, че за да получавате много, трябва и да има ефект от работата ви. Ефект!
И да се научите, че ние останалите не сме 100% престъпници, а сте ДЛЪЖНИ да се отнасяте с уважение към останалите граждани.[/quote]
Затворите са пълни до откат.Кой ги е вкарал там тези затворници?Същевременно България е на едно от челните места по най-малко оправдателни присъди по-малко от 3 процента.Т.е от всеки 100 подсъдими се оправдават само трима.Това мисля е отличен показател.Естествено има висока престъпност по обективни причини-многобройно циганско население,висока безработица,ниски заплати и манталитет насочен към незачитане на законите.Няма как да стане да имаме престъпност като тази в Швеция.Най-малкото ,защото там живеят шведи ,а тук българи и цигани.