
© Пресцентър на БСП
Първото изнесено заседание на парламентарната група на БСП, откакто Корнелия Нинова оглави партията. Депутатите заседават в Правец.
БСП обмисля да внесе четири законопроекта, с които да защити малкия и семеен бизнес, дребния земеделски производител и да гарантира запазване и развитие на държавните предприятия. Те са били дискутирани на изнесено заседание парламентарната група днес в Правец, съобщи партийният пресцентър.
Законът за управление на публичните държавни и общински предприятия предвижда нов начин на тяхното управление и възможност те да инвестират в разширяване на производство, услуги и търговия. С промените на БСП се премахват партийните квоти в управлението им, за да се отделят от управляващата върхушка, се посочва в съобщението.
Вторият законопроект предвижда създаване на държавно предприятие, което да се занимава с изкупуване на земеделска продукция, нейната преработка и продажба чрез мрежа от достъпни борси, където и всеки дребен земеделски производител да има пряк достъп с цел да се избегне веригата от прекупвачи, която оскъпява многократно продукцията до потребителя.
"Вземаме инициативата в свои ръце и престъпваме към действия. Повече държава в икономиката не може да бъде само лозунг. То става реалност. Трябва да сте наясно и да сте готови за огромната съпротива, която ще срещнат тези наши действия. Всички големи частни монополи, олигарси, както и едри арендатори на земеделски земи ще ни скочат. Всякакви платени говорители ще обясняват по телевизиите, че това е социализъм в действие. Ако някой се съмнява в правотата ни и ще се огъва пред този натиск, да си го каже отсега. Цялата група тръгваме ударно, никакви компромиси. Хората чакат", мотивирала предложенията лидерът на БСП Корнелия Нинова.
Парламентарната група продължава работата си по организацията на парламентарния контрол. Според Нинова той трябва да стане силен и съсредоточен върху основните проблеми, които интересуват хората - финансовото състояние на държавата, злоупотребите с обществени средства, доходите и стандарта на живот.
nv
Рейтинг: 697 Весело"Цялата група тръгваме ударно, никакви компромиси."
Автентичните десни cinik и niksan1 ще гласуват за Мая Манолова на балотажа.Малии, таа нещо се е 'зела много насериозно
АзКлавдия
Рейтинг: 880 ВеселоКове, кове, колко да кове.
Доброто е заразноТой чугунът е чуплив, не е ковък. Мисля?
" Повече държава в икономиката не може да бъде само лозунг. То става реалност. "
Въй!
zidane
Рейтинг: 646 ВеселоБсп - партията на малкия и семеен бизнес!
Нещо по-абсурдно дали ще прочета?
АзКлавдия
Рейтинг: 880 Неутрално"Всякакви платени говорители ще обясняват по телевизиите, че това е социализъм в действие. "
Доброто е заразноМи не. Аз мога да ви обясня същото съвсем безплатно, тов. Нинова.
Klatikurti
Рейтинг: 418 НеутралноЕдинсвеното което тия чугуни трябва да сковат е кобчег за столетницата!
"Досадникът е човек, който ни лишава от самотата ни, без да ни предостави компания." Хосе Ортега и ГасетАзКлавдия
Рейтинг: 880 ВеселоДо коментар [#3] от "zidane":
Доброто е заразноЗащо? Международният панаир примерно е мъничка семейна фирма. Микросемейна фирмичка. С две липи отпред.
Е, и няколко други дървета и хиляди квадратни метра търговска площ.
Но те в ИБ на БСП работят с по-едри стандарти, затова.
happystory
Рейтинг: 280 НеутралноТози които трябва да бъде защитаван е потребителя, а не производителя. Когато защитаваш производителя, това не е в интерес на потребителя, това което е в интерес на потребителя е да има максимално много конкуренция, без абсолютно никаква защита или намеса от страна на правителството. Но какво друго може да очакваш от Социалистите БСП? Както е казал Хаиек, ако социалистите разбираха от икономика, нямаше да са социалисти.
EU defender
Рейтинг: 1244 НеутралноДа не прекаляват с коването, да не се наковат.
The best way to predict the future is to invent it.balkantourist
Рейтинг: 672 НеутралноОт няколко седмици др. Нинова прекалява с мастиката!
sto67nes
Рейтинг: 1240 Неутрално. Повече държава в икономиката не може да бъде само лозунг. То става реалност.............
Не питай управника,защо е простак,попитай себе си,защо е управник!.........Абе ,като бяхте на власт , що не го направихте...
EU defender
Рейтинг: 1244 Неутрално"Ако някой се съмнява в правотата ни и ще се огъва пред този натиск, да си го каже отсега. Цялата група тръгваме ударно, никакви компромиси."
The best way to predict the future is to invent it.Тая още малко ще изкара черешовото топче.
pet_fire
Рейтинг: 5109 Неутрално"Вторият законопроект предвижда създаване на държавно предприятие, което да се занимава с изкупуване на земеделска продукция, нейната преработка и продажба чрез мрежа от достъпни борси....."
Пак ги влече БСП към държавното, не се поучиха от богатия си опит като БКП
BIG AL
Рейтинг: 1291 НеутралноБСП кове промени в 4 закона в защита на дребния производител и малките фирми,,!!??
BIG AL................
Ами, когато мутри , тъпи, управляват и ТОВА доживяхме ..
БКП- която унищожи дребния частен бизнес след 1945година, СЕГА да се грижи за него !!???
zidane
Рейтинг: 646 ВеселоДо коментар [#6] от "dogwoman":
начи, от Пловдив - хубав ви беше кандидата, майна, да бях социалист, за него щяхда гласувам!
vassilun
Рейтинг: 4320 Весело"Повече държава в икономиката не може да бъде само лозунг. То става реалност."
Предлагам да си остане само лозунг! Защото иначе намирисва на Чавизъм, а видяхме до къде докара това Венецуела!
За щастие БСП е немощна като 100 г. дядо!
cinik
Рейтинг: 2587 НеутралноИ през тези са минали пиар агенциите да ги съветват, че българинът е прост като гъдулка и мисли държавата за отделно космическо тяло без връзка с неговите данъци. Преди да им сложат офертата на масата, срещу скормен професионален хонорар да ги научат как на българина да му го "начукат у мозъко и у г*зо и устата също", а не само да гледат патреотите и ГЕРБ и да лъскат бастуните, докато онея шибат мозъци на поразия.
Гяурбаджийски, червени и "патриотични" евнуси на Сараите, развейте бялото знаме! Ако нямате бял плат, събуйте си гащите! Под тях нямате нищо за криене!АзКлавдия
Рейтинг: 880 ВеселоДо коментар [#14] от "zidane":
Доброто е заразноХубав, прекрасен направо. В рамка да го туриш на стената. Само до власт да не доближава, че е страшно.
Но днес е хубав ден за пловдивския бизнес, Телус откриват огромен нов център.
А Г.Г. да си...
zidane
Рейтинг: 646 Веселодоколкото разбирам, битката ще е жестока за последните, които могат да произведат нещо.
Мойсей ги водил 40 години, наште БКПта - ще ни водят 400.
пустиняк
Рейтинг: 513 ВеселоПак светло бъдеще ни готвят!
Чайка - вожд и учител на Цацаров & Гешев. Не съм ЗА пРезидента а ПРОТИВ мафията и беззаконието да управляват в България!BIG AL
Рейтинг: 1291 НеутралноАбсурдът е в това ,
)
)
)
BIG ALче техните червени БКП мутри,
но и ЗАЕДНО с ГЕРБ мутрите , смачкват дребния бизнес, свободните професии, и т.н..
Рекет, наследен от БКП - над дребните фирми , административен, политически, партиен и т.н...
Само че, сега са в опозиция и ще се борели ...
С КОГО ???
С рекетьорите от ГЕРБ- техните бивши слуги ли ??
Когато цацата повдигне обвинение срешу БКП или ГЕРБ - едри риби, тогава ще повервам в ..борбата им ...
Един комшия гербаджия НЕ може да изкара и бензина на държавния му , даден джип ..толкова е тъп ..
Колкото и предишния червен компир с подобен джип ......
vassilun
Рейтинг: 4320 Любопитно"Вторият законопроект предвижда създаване на държавно предприятие, което да се занимава с изкупуване на земеделска продукция, нейната преработка и продажба чрез мрежа от достъпни борси, където и всеки дребен земеделски производител да има пряк достъп с цел да се избегне веригата от прекупвачи, която оскъпява многократно продукцията до потребителя."
ТКЗС-та ще правим ли? Или направо ще минем на АПК-та?
gianni
Рейтинг: 786 НеутралноСъздайте си партийно ТКЗС бре, що трябва държавата да се занимава с вашите измишльотини. Така барем преди да ви се разпаднете, ще имате шанса да работите, а не крадете и тунеядствате.
BIG AL
Рейтинг: 1291 ВеселоЧе то и СЕГА държавата си е в бизнеса ..
)))
BIG ALЛилето на кого даде 1 милиард лева за 50 км магистрала ???
ДАИ - милионерите - не са ли държавата / админисрацията / ???
А онзи от градския на фандъчка , не е ли ОБЩИНАТА ???
...
Darth Plagueis
Рейтинг: 1398 НеутралноАко БСП е партията, която ще ми защитава интереса, емиграцията ми е сигурна.
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКvassilun
Рейтинг: 4320 Весело[quote#9:"balkantourist"]От няколко седмици др. Нинова прекалява с мастиката![/quote]
Е, как? Приемственост трябва да има! Нали преди нея председател бе Миков!
cinik
Рейтинг: 2587 Неутрално[quote#21:"vassilun"]Вторият законопроект предвижда създаване на държавно предприятие, което да се занимава с изкупуване на земеделска продукция, [/quote]
Гяурбаджийски, червени и "патриотични" евнуси на Сараите, развейте бялото знаме! Ако нямате бял плат, събуйте си гащите! Под тях нямате нищо за криене!Тези същите пиари бяха първо при новата партия на Кадиев, но явно новото ръководство на БСП им е откупило разработките за шибане на мозъци
kasko
Рейтинг: 699 НеутралноЗаглавието хубаво, идеята - социализама се оказа едно недоносче...
Колективното вземане на решение налага споделяне на колективна отговорност.pro_bono
Рейтинг: 213 НеутралноМалките фирми,защото големите са ваши или недосегаеми....Ами защитете ги ,дай да ви видим как....
aralambi
Рейтинг: 572 Неутрално"Всички големи частни монополи, олигарси, както и едри арендатори на земеделски земи..." са произлезли от тяхната партия, та не знам как ще се борят с тях. Ама трябва да се промиват мозъците на избирателите-левундери, пък ако вземат властта, ще има още по-големи монополи и олигарси.
afanko
Рейтинг: 456 ВеселоАйде нема нужда, затваряне и рестартиране в друг формат.
atmanpg
Рейтинг: 2081 НеутралноБСП(ковачи)
eurogi
Рейтинг: 624 НеутралноТази е по-зле и от Миков..Не вярвах,че е възможно,но се оказа,че е..
eurogi
Рейтинг: 624 НеутралноСигурно Тато и ги е прошепнал тези закони,докато му се е кланяла на паметника в Правец..
Роси
Рейтинг: 7583 Неутрално'Повече държава в икономиката "
Тези пак объркаха пътя и посоката.
toffeetwr
Рейтинг: 367 Любопитно[quote#0:"статията"]с които да защити малкия и семеен бизнес, дребния земеделски производител[/quote]
Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть РусизмКулаците в Белене, капиталистите в Скравена...
[quote#0:"статията"]да гарантира запазване и развитие на държавните предприятия.[/quote]
Да си дойдем на думата, пак ще преразпределяме и създаваме нови "черни дупки" ала БДЖ... само сте забравили национализацията, но аз да ви подскажа...
Национализация на цялото имущество на буржоата и кулаците, ако нещо се обърка и после трябва да връщате заграбеното, ги обявете за "реститутки"...
Ще върнем България в Европа
Рейтинг: 1811 НеутралноИдеята на БСП е:
Мачкай малкия и семейния бизнес и дотирай държавния.
gogo63
Рейтинг: 975 Неутралнозащита на дребния производител и малките фирми
------
Това включва мандрите, нали?
Петър Иванов
Рейтинг: 684 Веселоолеле майко партията на едрия капитал кове промени за дребния бузинес
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
шуменско пиво
Рейтинг: 418 Неутрално"БСП кове промени в 4 закона в защита на дребния производител и малките фирми"
БСП - защитник на дребния и среден капитализъм!
шуменско пиво...
Въх! И къде отиде борбата с капитализъма?
Едно време един мой шеф се пенеше, че не може да се допусне никаква частна собственост, щото "тя ражда всеки момент капитализъм"! И когато го попитах: Що бе др, Еди-Кой-Си, ми той капитализъма толкоз лош ли е, замалко не ме изхвърли от кабинета си, а и бая време ми се клатеше стола. Добре, че беше дошла Перестройката, та такива като него вече не знаеха на кой господ да се кланят.
И ето на, доживяхме! БКП (опс, лапсус
Той едрия си е целия техен, що да не поприберат и дребния!?
Стига да има будали да им повярват...
proza
Рейтинг: 966 Неутрално"Повече държава в икономиката не може да бъде само лозунг. То става реалност"
Доказано е, че намесата на държавата в икономиката създава само пречки, а не стимулира развитие. Другарите от БСП пак пуснаха в действие популизма, като този път се прицелиха в малкия бизнес. Когато бяха на власт, не им пукаше за дребния и среден бизнес, а сега изведнъж много се загрижиха. Когато дойдат на власт, пак ще обърнат плачинката. А сега разчитат на лицемерие и демагогия, за да си постелат за президентските избори.
foxa5
Рейтинг: 544 НеутралноМда...социалисти.
Ritter 1
Рейтинг: 418 ВеселоЯ виж ти!?
Комунистите, дето направиха строителната камара на олигарсите в тая държава, отведнъж се присетиха за малките и средни фирмици!
Демек, че са Социалисти, а не Цоциалисти!
tosho_toto
Рейтинг: 257 НеутралноКак могат да стимулират малкия и средния бизнес след като им обещават увеличение на данъците.Тези хора грам мозък нямат в главите си.
Щели да създават държавно предприятие което да изкупува стоката на производителите и да я предлага на борсата.
Ще им гарантират ли,че ще изкупуват всичката им продукция?
Ще гарантират ли ще изкупуват продукцията им по справедливи цени?
Ще дадат ли гаранции,че няма да се изкупуват вносни стоки представяни за български?
Какво ще правят с държавното предприятие като накрая излезе,че вносния зарзават е по-евтин,а българския гние по борсите?
Безхаберници.
Всички прекупвачи трябва да се изгонят от пазарите и там да има място само за доказани и регистрирани български дребни производители.Ако на средните производители им е изгодно да продават на тържищата и борсите,да се търси диалог между тях за обединяване по между си.
Аман от некадърници в тази прекрасна страна.
donyon
Рейтинг: 614 НеутралноБСП си кове ковчега...
adenauer
Рейтинг: 521 ГневноКомунистическата система на управление и некадърните български комунисти -престъпници ,както и техните наследници крадци и мошеници са проклятието на България.Докато не се отстранят от власт повече от един и полвина милиона червени бандита и не им се експроприира всичко ,което са заграбили тези полухора България няма да види просперитет и достойнство.Само Германския модел за денацификация на германското общество след ВСВ и опита на тази държава в разгрома на комунистическите кадри може да спаси България.Всичко друго е АЛА-БАЛА по български комунистически опит и практика вече повече от 25 год.
lz2
Рейтинг: 2474 НеутралноКакто всеки нов шеф Нинова се натяга! Скоро ще и мине мерака, защото още в тези закони, ще срещне съпротивата на собствените си другари по оръ....ограбване!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!fras
Рейтинг: 433 НеутралноБСП да посочат един пример на държавно предприятие, което се развива добре.
Един!
Аз ще посоча няколко обратни примера:
БДЖ - 500-600 млн. дългове
НЕК - 3-4 млрд. дългове и загуби
Български пощи - дългове и загуби
ВМЗ-Сопот - дългове и загуби
Напоителни системи - дългове, загуби, неплатени заплати
Топлофикация София - дългове
и т.н и т.н.
Впрочем ВМЗ и топлофикация са удачни примери, защото има и такива частни дружества.
В оръжейния бизнес няма друго губещо дружество.
Печеливши са и частните Топлофикации, например във Варна, Пловдив и почти всички останали. даже и част от тези на Ковачки.
Изводът е, че в нашите условия държавните предприятия нямат перспективи, защото идеята не е те да се развиват, а от тях да се краде.