
© Цветелина Белутова, Капитал
Бившият министър на енергетиката в кабинета "Станишев" Румен Овчаров определи като "гнусна лъжа" обвиненията на правителството, че е подарил дружеството "Въгледобив Бобов дол" на концесионера.
"Това е поредният гаф на Борисов", заяви Овчаров в сряда в ефира на Би Ти Ви за решението на ГЕРБ да се създаде анкетна комисия, която да разследва историята около концесията на мина "Бобов дол", където миньори стачкуваха заради неизплатени заплати.
Днес комисията в парламента вече е създадена, тя ще се състои от 20 депутати от всички групи, а неин председател е Делян Добрев. От ГЕРБ заявиха преди дни, че само от прехвърлянето на концесията държавата е загубила 35 млн. евро, като намекнаха, че към това е съпричастен Румен Овчаров, който беше министър на енергетиката през 2005 г., а негов заместник бе сегашният председател на БСП Корнелия Нинова.
"А защо не питате за мини "Черно море", също на Христо Ковачки? Там какво се случи? Изгониха работниците и никой не разбра, че е станало даже. Попротестираха малко, никой не им обърна внимание", заяви Овчаров и отбеляза, че в този случай, след като с протеста на миньорите се е ангажирал омбудсманът и депутатите, премиерът Бойко Борисов "даде заден ход и спретна тази сценка". Дружеството "Мини Бобов дол" е дадено под наем на "Ораново" ЕООД, уточни Овчаров, само концесията е прехвърлена на него.
Той обвини премиера в две последователни лъжи: че дружеството е подарено от Овчаров за 1 лев и че след година е препродадено за 35 милиона евро. "Вие наистина ли вярвате, че има малоумник, който ще купи за 35 млн. евро дружество със 100 млн. лв. задължения, с 15 млн. лв. загуба и 15 млн. лв. задължения към работници", попита Овчаров.
"Защо сега не го продадат на някого за 35 мл. евро? Защото Ковачки е плащал, плащал е за нещо друго през това дружество и някой трябва да седне и да поразбере какво", заяви още бившият енергиен министър и попита защо премиерът и всички министри "изведнъж се явяват говорители на Христо Ковачки и защитници на неговите интереси".
"Мини "Бобов дол" дължат 50 милиона за социални осигуровки, 40 милиона данъци, 30 милиона концесионна такса, но държавата не ги иска", изреди Овчаров. По думите му държавата не иска тези пари, "защото златното пръстче на тези 5-6 депутата на Христо Ковачки в Народното събрание ни струва няколкостотин милиона лева, които всички плащаме".
Ние някога спасявахме мините и работниците, докато сега ГЕРБ спасяват Ковачки, на тях им е необходим Ковачки", допълни той. По думите му преди две години Христо Ковачки "едва едва се отърва" от присъда за източване на ДДС за 16 млн. лева. "Той беше признат за виновен на няколко инстанции. И накрая Върховния касационен път с много завои го оправда. На него не му трябва да източва ДДС. На него държавата му е предоставила оборотни средства, с които той си върти бизнеса", заяви Овчаров.
Решението според него е просто - държавата "да си реализира вземанията" и да стане собственик на всичките дружества на Ковачки. И хората няма да останат без работа, според Овчаров, защото тя няма да е по-лош собственик от Христо Ковачки.
"Аз не съм невинен. Аз просто казвам какви са фактите, а кой невинен и кой виновен решават други институции", обобщи Румен Овчаров.
Viva la Evolution
Рейтинг: 1442 НеутралноАко бяхме нормална държава, тоя интервютата щеше да ги дава, от затворническата приемна.
Раковски: "Русите са били един най-див и най-варварски народ, както са си и досега останали такива в най-голямата си част. "Зарзават
Рейтинг: 352 НеутралноДо коментар [#1] от "Георги":
Христо Иванов за Народната Република: "жълтопаветната, самонарекла се демократична, общност, която сега сама драматично обявява, че не става за чеп за зеле".Не, ако бяхме нормална държава този и още много като него щяха да висят на някоя лампа пред НС.
2.5
Рейтинг: 2493 НеутралноНа финала на разговора, инкасаторът загатна, че се е подготвил с папки и още интервюта!
I Want To BelieveViva la Evolution
Рейтинг: 1442 Неутрално[quote#2:"Зарзават"]Не, ако бяхме нормална държава този и още много като него щяха да висят на някоя лампа пред НС.[/quote]
Раковски: "Русите са били един най-див и най-варварски народ, както са си и досега останали такива в най-голямата си част. "Странни разбирания имаш за нормалност. В Иран така правят. Напоследък и във Филипините. В нормалните страни, престъпниците живеят в затворите.
nikolaimi
Рейтинг: 632 НеутралноВерно ли е казал "Аз не съм невинен"
Гледай отвисоко падналия,само ако си се навел да му подадеш ръка!You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have warДедо Либен
Рейтинг: 1330 ГневноПо думите на Овчаров държавата не иска тези пари, защото златното пръстче на тези 5-6 депутата на Христо Ковачки в Народното събрание ни струва няколкостотин милиона лева, които всички плащаме.
Тази държава плаче за ген. Пиночет, а не за ген. Радев
Зарзават
Рейтинг: 352 НеутралноДо коментар [#4] от "Георги":
Христо Иванов за Народната Република: "жълтопаветната, самонарекла се демократична, общност, която сега сама драматично обявява, че не става за чеп за зеле".В САЩ за държавна измяна се полага смърна присъда, ако не знаеш. А този е точно такъв.
Stewie
Рейтинг: 2157 Веселоили пък златното пръстче на ковачки спасява герб ?
Индивидуален паметник на културата
Рейтинг: 708 НеутралноДо коментар [#1] от "Георги":
Мечтая за България, в която пожарникарите са просто пожарникари.[quote#1:"Георги"]Ако бяхме нормална държава, тоя интервютата щеше да ги дава, от затворническата приемна.[/quote]
Ако бяхме нормална държава, за 7 години герб щяха да намерят начин да спрат Ковачки, а не да си партнират
pet_fire
Рейтинг: 5328 НеутралноАко е вярно казаното защо държавата не си събира данъците от Ковачки. Държавата, а не ГЕРБ
edin drug
Рейтинг: 2580 НеутралноДо коментар [#1] от "Георги":
този е особено нагъл ,отдавна трябваше да дава интервютата си от затвора , няколко такива червени кадъра погребаха България
джендър NATO generals
Рейтинг: 1059 НеутралноМного хора
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токза затвора!
dissident
Рейтинг: 810 НеутралноНе го зная този Румен и не ме интересува. Но е казал нещо което е истина.
След държавата е дала мините на концесия, няма никакъв проблем да си ги върне обратно и да ги управлява.
За разлика от Нефтохима, мините не са продадени.
Petleshev
Рейтинг: 3885 НеутралноДо коментар [#9] от "Индивидуален паметник на културата":
Бивш tww09306483.ГЕРБ няма никакви задръжки, да си партнира с когото трябва, стига да са на власт и да има, какво да се осребрява! Практиката го показва! ГЕРБ си затваря очите за задълженията на Ковачки към държавата! ГЕРБ държи на работа другаря Овчаров в Лукойл! Тоест, ГЕРБ е свързващото звено, между всякакви червени отрепки, просто е гарант за продължаване на кражбите и далаверата! Бойко Борисов играе ролята на "автентично" десен, за да може такива, като този на снимката да, се правят на жертви в определени моменти, че мат`ряла да е спокоен...!
сидер
Рейтинг: 4277 РазстроеноНа този като му видя мазната усмивка и ми се отщява всичко
thenomad
Рейтинг: 460 Неутрално[quote#1:"Георги"]Ако бяхме нормална държава, тоя интервютата щеше да ги дава, от затворническата приемна.[/quote]
Да ама Борисов щеше да му е съкилииник...
Fiji
Рейтинг: 4042 НеутралноР.Овч. отдавна трябваше да е при Вальо Топлото!
balkantourist
Рейтинг: 994 Неутралнодр. Овчаров каква ви беше заплатата в Лукойл?
Fiji
Рейтинг: 4042 Неутрално[quote#18:"balkantourist"]
др. Овчаров каква ви беше заплатата в Лукойл?
[/quote]
Европейска!
danid
Рейтинг: 581 НеутралноМного ме дразнят такива интервюта- говорят за златни пръстчета и пр., но с ясни думи нищо! Всичко в догадки и подхвърляния. Но истината е, че трябва да говори много конкретно пред някой съд, но за съжаление това не се случва у нас. И така.. тук 30- тина милиона, там 20-тина и т.н. и така изтичат държавните пари. И никой не понася никаква вина. И Ковачки дължал не знам колко си милиона и да вземе държавата да си вземе мината, а той да се отърве от задълженията си, какво ли?!
Много нагли, гадни хора!
Peni Nikol
Рейтинг: 9449 НеутралноТози е много нагъл комунист, отдавна трябваше да си плаща за дяволъка от килия в строг затвор.
baxter
Рейтинг: 696 НеутралноТози човек е патологичен лъжец. Не че очаквам наказани. Малко предизборен шум и толкоз. Всичките тези крадльовци са навързани като свински черва. Скъса ли се някъде ще засмърди яко. Тъй че едва ли едва ли ще се случи нещо неочаквано.
Роси
Рейтинг: 9143 Неутрално"Вие наистина ли вярвате, че има малоумник, който ще купи за 35 млн. евро дружество със 100 млн. лв. задължения, с 15 млн. лв. загуба и 15 млн. лв. задължения към работници"
То и при Иван Костов нямаше малоумници да купуват фалирали фирми, с милиони задължения за много пари, но вие толкова години го изкарвате виновник за всичко.
Xumpomo name
Рейтинг: 695 НеутралноБСП все спасява миньорите а те все си остават пре.... егати спасението
Birds of a feather flock together.Xumpomo name
Рейтинг: 695 Неутралноно са верни на партията и се бунтуват винаги преди избори
Birds of a feather flock together.today
Рейтинг: 921 НеутралноНа лъжливото овчарче хич не му липсва наглост, спасявал бил миньорите!
Борбата с корупцията в България е като риболова по Discovery. Хващат ги, показват ги, и ги пускат!полувишис
Рейтинг: 294 Неутралнонагъл е Овчаров. отвратително нагъл. за съжаление много негови гафове и престъпления съм забравил с годините...
http://labs.capital.bg/201601/agentite-dnesнай-пресният ми спомен е как замина на почивка в Бразилия с цялото си семейство, когато Путин спря газа на Сергишев и цяла България в една от най-студените зими...
Lorak
Рейтинг: 416 НеутралноДо коментар [#18] от "balkantourist":
Въпросът не е каква му е заплатата, а какво прави срещу нея. Постът е отговорен и изисква опит и знания, редно е заплатата да е висока, но и да има определен контрол и отговорност върху дейността му. Уви.
Nina Kercheva
Рейтинг: 526 НеутралноСигурна съм , че бай Ставри няма да го дочака..........През много е хитър и умен !!!!!
Sars Saraktos
Рейтинг: 466 НеутралноДо коментар [#10] от "pet_fire":
"Който търси истината, Бог вижда..."Защото държавата, това е ГЕРБ.
Toni Ivanov
Рейтинг: 1832 НеутралноДо #10 pet_fire. Точно Герб трябва да си събере вземанията от Ковачки,защото в момента правителството на Герб олицетворява държавата.
tribiri
Рейтинг: 2492 НеутралноДо коментар [#23] от "Роси":
Какво ли сънува един идиот, че вечно е прав - пак, пак и пак! Започне ли да се държи като скот.. Какъв идиот!? Това е просто глупак!Само че там имаше сделки като БГА Балкан, дето продадохме за 1 лев ама после си платихме милионите.
sarunka
Рейтинг: 1386 НеутралноДо коментар [#23] от "Роси":
Политиката на Дневник за администриране на форума е най-грозното лице на цензурата. Към съфоромците с най много плюсове. Кефи ли ви , че лоената топка ви ги блъска?той за това ги подари.
и не само такива дружества.
разрови се в нета да видиш как изгря звездата на другарката нинова.
пустиняк
Рейтинг: 972 Неутрално[quote#2:"Зарзават"]Не, ако бяхме нормална държава този и още много като него щяха да висят на някоя лампа пред НС.[/quote]
Чайка - вожд и учител на Цацаров & Гешев. "Русия е наш враг и окупатор. Управляваната от нея пета колона вероятно днес може да бъде по-опасна и от открита агресия." Саломе Зурабишвили, президент на ГрузияДиктатурата на пролетариата не прощава! Лесно е някой да излезе от компартията, трудно е компартията да излезе от него...
BiGman1
Рейтинг: 2307 НеутралноТоя ако ви каже добър ден се огледайте да не би вече да е нощ...
fallada
Рейтинг: 352 НеутралноСпасявайки миньорите и другите трудещи се този е спастрил доста милиони. Не ми е ясно, какво има в главите на тези, които гласуват за ГЕРБ и БСП.
Ще гласувам за Трайков. Той говори за проблемите с имена и цифри, и сочи изход.
Nazlim S
Рейтинг: 352 ЛюбопитноИскам да знам, какво конкретно е имал на предвид г-н Румен Овчаров, когато е казал
"ние преди спасявахме миньорите"?
Ген. Колев
Рейтинг: 554 ЛюбопитноЕ на този Цацката да очакваме ли да го страхува с обвинение менте? Редно е, гласове за кака Цецка са нужни!
Поздрави от Генерала от есенна Германия - разбират ги тук швайне 'аксените и разкошните вайцени, варени на място, чак да им се не начуди човек на пустите му немци, все им се получава!
penetrating
Рейтинг: 11024 НеутралноР. Овч. може да е всякакъв, но не е глупав като Борисов и неговите ГЕРБ представители.
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilberttedif
Рейтинг: 1218 НеутралноАко има нещо,което ми топли душата,е факта,че тази червена ...... има женски чеда.Господ си знае работата....
idiotstavrev
Рейтинг: 1774 НеутралноТемата е не кой е Овчаров а какво е казал. Истина ли е, че герберастите са оставили Ковачки да си разиграва коня, заради подкрепата на бившите депутати на Бареков в парламента, които Ковачки си накупи целево? Истина е! Това е важното!