
© Георги Кожухаров
Слави Трифонов вняся в ЦИК документите за инициирания от екипа му референдум
Новината, че пространството около столичния пл. "Орлов мост" ще бъде затворено за повече от денонощие заради митинг-концерта на Слави Трифонов предизвика вълна от коментари в социалните мрежи. От гневни, през подигравателни, до снизходителни и дори поезия.
"Дневник" събра част от ярките постове във "Фейсбук" и "Туитър", без да претендира за изчерпателност. Ето ги:
"Слави прави концерт, Александър Томов в президентски дебати с Жорж Ганчев.. годината е 2016, усеща се като 1996. Освен на училище да отида", е коментарът в "Туитър" на потребителя М. (точка).
"Тоя концерт поне да беше на "Витошка", че да си пасне с новия дизайн и да ходят после на Рафито", пише в "Туитър" Нервната Акула.
"Не ме притеснява затварянето на центъра, а че въпроси за държ. устр-во се прекарват на артчалга концерт. Каквито въпросите,такава и агитацията", е друга реакция от микроблог мрежата на потребител с име gregory.
Концертът на Сл. Трифонов е апотеозът на тези избори; можем да избираме Жоржи, Николай Банев, Пищова, Петното... Елате пиленца при батко...— Sashorann (@sashorann) October 27, 2016
"Настоявам #Столична община и #СДВР Столична полиция да обяснят публично защо са разрешила да се блокира "Цариградско шосе" и околните улици за частно шоу. И ако са получили нареждане да дадат публичен отговор от кого: от Министъра на вътрешните работи или от Министър-председателя", пише във "Фейсбук" проф. Райна Гаврилова.
Далеч по-емоционален е музикантът Васко Кръпката в профила си във "Фейсбук". "Не мога да повярвам! "Орлов мост" ще бъде затворен за концерт на човека, който направи чалгата институция", пише той и обширно припомня появата на Слави Трифонов в националния ефир преди години.
"Орлите на Моста, това любимо за нас място са виждали кво ли не... то не беше посрещане на Хрушчов... Брежнев... Тошан... Чаушеску... Кадафито и той... Тенор-Сакс-Кобурготски... и пр. все изхвърлени от историята кратунки... та и още една ще издържат...издържали са и пак ще издържат!!! Долу чалгата!!! Да живее Свободния Български дух!!!", пише Васко Кръпката.
"Интересно ми е като Сл.Трифонов влезе в политиката,дали ще започне и той да чете Таймс като Бареков с ограничените си познания по английски?", пита в "Туитър" кръчмар без мярка.
Мераклиите да затварят Орлов Мост да наддават в търг. Затваря каузата с най - висока оферта. #бгстартъпидеи— Стефанов (@mstefanov) October 27, 2016
Също в "Туитър" Nikolay S Nikolov пък рисува въображаема картина от скорошния концерт: "Слави ще кацне на Орлов мост, яздейки един от орлите, 'щото летят по-добре от военните ни самолети."
Журналистът Георги Кушвалиев коментира в профила си във "Фейсбук" в рими:
ЧАЛГА НА ОРЛОВ МОСТ
Орлите, сериозно объркани,
още след първия звук
решиха да бъдат щъркели
и отлетяха на Юг...