Студентите по медицина не са съгласни с намаления коефициент за издръжката им

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (14)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на neut
    neut
    Рейтинг: 488 Неутрално

    Време е студентите да подписват договори, задължаващи ги да работят на територията на страната след завършване на образованието

    In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the rest
  2. 2 Профил на pariah
    pariah
    Рейтинг: 909 Неутрално

    До коментар [#1] от "neut":

    Сбъркана логика, приятелю, много сбъркана, макар и широко разпространена сред лумпен-пролетариата.
    Време е държавата да осигурява нормален стандарт на живот на професии като тази, за да не ходят навън.
    Ако ги задължиш да работят тук и ги лиши от избор, просто няма да учат медицина и тогава ще трябва да внасяме лекари на ДВОЙНА ЦЕНА.

    - A witty saying proves nothing. Voltaire
  3. 3 Профил на npocmaka
    npocmaka
    Рейтинг: 452 Неутрално

    [quote#1:"neut"]
    Време е студентите да подписват договори, задължаващи ги да работят на територията на страната след завършване на образованието[/quote]

    Всички студенти или само тези по медицина? При положение висшето е леко далеч от безплатно.

    И в момента университе страдат от липса на студенти защото най-добрите предпочитат университетите в ЕС.

    Въведи такава глупост и никой няма да остане.

  4. 4 Профил на galapagas
    galapagas
    Рейтинг: 1012 Неутрално

    [quote#1:"neut"]Време е студентите да подписват договори, задължаващи ги да работят на територията на страната след завършване на образованието [/quote]

    Не, време е студентите сами да плащат образованието си със студентски заеми. Който остане в България, държавата да му опростява заема, примерно по 10% на година. Тогава нека студентите по медицина пак да настояват за по-висока цена на обучението си.

  5. 5 Профил на vassilun
    vassilun
    Рейтинг: 4913 Любопитно

    До коментар [#1] от "neut":

    А време ли е за изходни визи и кльон по границите?

  6. 6 Профил на grayeagle
    grayeagle
    Рейтинг: 689 Неутрално

    До коментар [#1] от "neut":

    Предполагам имаш предвид студентите по медицина. Има нещо особено гнусно в това 90% да си вземат безплатното/ не е безплатно- плащаме го останалите/ образование и да си бият шута в Германия. По добре да си плащат както правят чуждите студенти- гърци и турци. Не виждам никаква логика да ги издържаме. Те имат право на избор и може би са прави да го направят. Ние също следва да имаме право на избор, да не плащаме образование на хора, които са се посметили само и единствено на себе си.

  7. 7 Профил на Dr_Doolittle
    Dr_Doolittle
    Рейтинг: 1685 Неутрално

    Лумпенпролетариатът да не забравя ,че има семестриални такси 900лв за всеки студент медик по 'държавна поръчка' и комунетата не издържат студентите , а заплатите на преподавателите , които обучават студентите. А все повече млади българи учат медицина в Дания,Германия, Великобритания и ще им фанете скротумите да ви работят тук.....

    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3712408729/
  8. 8 Профил на navy
    navy
    Рейтинг: 861 Неутрално

    Като правило държавата т.е. всички ние осигуряваме безплатно образование на емигранти , които същата държава не може да задържи в себе заради ниските заплати, но не сравнени с тези останалите завършили висше образование млади хора , а сравнени с тези на лекарите в развитите държави.
    Всеки в тая страна е позинал за пари и за нищо друго не мисли.
    Нека им е безплатно висшето ,но Единствения начин да бъдат задържани тези млади хора да поработят за обществото , което все пак им е облякло белите престилки е да бъдат задължени да останат 5-6-8 години в България при придобиване на специалност Безплатно .
    За да няма робство и крепостничество да им бъде дадена алтернатива да могат веднага след специализация да вървят по белия свят ,но да си платят обучението за придобиване на специалност / примерно на 70% от таксите в Англия или Германия/.

    Шлосер от ВМЕИ "Ленин" ТМММ - 8-ми разряд
  9. 9 Профил на 001
    001
    Рейтинг: 274 Неутрално

    Проблемът не е само с медицинския университет.
    90% от завършващите средно образование в математическата и други елитни гимназии , заминават да учат в чужбина и не се връщат, а у нас остават тези с 8-ми клас.

  10. 10 Профил на Калата
    Калата
    Рейтинг: 328 Неутрално

    До коментар [#6] от "grayeagle":

    Е то той за това говори за договор пост 1, но не се е изказал правилно. Обществото може да издържаме да учат безплатно такива, които после ще работят докато си изплатят образованието. Аз не искам да плащам данъци, за тарикати, които учат тук, а прилагат наученото другаде.
    Другия вариант е да си платят, като гръцките студенти, пък после да ходят където пожелаят.

  11. 11 Профил на npocmaka
    npocmaka
    Рейтинг: 452 Неутрално

    [quote#10:"Калата"]Аз не искам да плащам данъци, за тарикати, които учат тук, а прилагат наученото другаде. [/quote]

    Ми стани и ти тарикат ако можеш.

    Май тия дето са виждали университет само на картинка продължават да лакърдиите за безплатното образование.

    Висшето в България не е безплатно - просто държавата поема част от таксата. Но пък е безплатно в Германия , Дания , Швеция и нещо там никой не се напъва да слага заробващи договори.

    Що умниците тук не предложат същото и с началното и средното образование? Там са вложени много повече пари на данъкоплатците за много по-дълго време. Примерно всеки първолак с договор че ще работи 50 години за България инак да плаща.

  12. 12 Профил на ebyebyeby10
    ebyebyeby10
    Рейтинг: Весело

    До коментар [#5] от "vassilun":

    време е и които неще, там да си избира първи ли, втори ли терминал

  13. 13 Профил на socialen
    socialen
    Рейтинг: 381 Неутрално

    Ето от къде е т.н. бюджетен "излишък".

    Бях блокиран 73 пъти: 18.9-18.10; 12-15.9; 31.07-31.08; 25-29.07; 22.06-22.07; 12-19.06; 5-6.06; 25-26.05; 10-17.04; 5 -8.04; ... Пиша и в dnes.bg
  14. 14 Профил на Lemmy
    Lemmy
    Рейтинг: 1510 Весело

    Хубави момичета на снимката. Отдалеч е видно, че българите не правят дъщерите си с ръце.





За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK