
© Юлия Лазарова
Кметът на врачанското село Галиче Ценко Чоков ще остане на поста си. Въпреки че Централната избирателна комисия (ЦИК) поиска той да бъде отстранен, Общинската избирателна комисия в Бяла Слатина реши той да продължи да изпълнява функциите си, съобщава "Нова телевизия".
За да остане Чоков кмет на Галиче, гласуваха 9 от 11 членове на комисията. Искането за отстраняването му беше продиктувано от престоя му в ареста, където той се намира в последните 10 месеца.
Според ЦИК Чоков не е в състояние да изпълнява задълженията си от дълго време. Неговият казус е бил разгледан и от Инспекцията по труда и Окръжната прокуратура във Враца, но това не е убедило членовете на комисията да го отстранят от поста.
Ценко Чоков е в ареста от края на май миналата година. Той беше арестуван заедно със сина си Мартин и беше обвинен за участие в организирана престъпна група за заплахи, закани, отвличания, лихварство и нанасяне на средни телесни повреди.
Делото срещу тях започна в Специализирания наказателен съд през април.
442
Рейтинг: 1212 НеутралноОт ареста ще управлява, кво толкова !!!
Знае ли се тази иновация може да се приложи и за други.
CINZANO - оправете си сайта!
Рейтинг: 1119 НеутралноСтрах тресе ОИК в Бяла Слатина. Решели са да изчакат да му изтече мандата...
Мома, връщай 12 и 12А!espresso
Рейтинг: 271 НеутралноВсе хубави новини днес. И правителството балансирано, и кметът се връща да балансира Галиче. Такава е волята на избирателите.
ГЕРБ - Граждани... Европейско... Развитие... - баси тъпия виц.chicago514
Рейтинг: 1952 НеутралноТъй се брани феодал.
abdelhaqq
Рейтинг: 793 Неутралное кмет в изгнание, благодорно звучи.
בני אתה אני היום ילדתיךмики маус
Рейтинг: 1200 НеутралноИнтересно, този юнак е зад решетките от почти година, а така да го бранят местните комисионери!
Дневник, бихте ли публикували имената на тези граждани, членове на ОИК, които смятат, че Чоков трябва да остане кмет?
Може би ще изскочат интересни зависимости ако някой журналист инвестира половин-един ден в разследване на въпросните членове на комисията.
Роси
Рейтинг: 7801 НеутралноСтрах, страааах.
alchemist
Рейтинг: 881 НеутралноДо коментар [#1] от "442":
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.Не знам дали си чел Историите от света на диска на Пратчет. Там спечелилия изборите в континента Четири хикса веднага го хвърлят в затвора и управлява оттам...
elevation04
Рейтинг: 583 ВеселоПълна дивотия : 11 месеца не могат да решат дали е виновен......... Ами накрая ако го изкарат невинен, ще съди България до 101 ....и естествено даникоплатецът развързва кесията...
петро
Рейтинг: 531 НеутралноПри такова развитие на нещата, най-често спохождащата го мисъл на ценко е:
"É ся ви е*** мам@та!"
Бати и държавата. Примера от най-високо е лош. Тия надолу наподобяват практики. Тва е.
Николай Колев
Рейтинг: 2330 НеутралноПравилно! Неосъден, неопетнен...
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеЩом матрЯла не протестира, хак му!
yorddj
Рейтинг: 721 ВеселоСлед като Боко остава министър - председател що Чоко да не остава кмет?
Klatikurti
Рейтинг: 448 РазстроеноБог да пази България!
"Досадникът е човек, който ни лишава от самотата ни, без да ни предостави компания." Хосе Ортега и Гасетdeymus
Рейтинг: 769 РазстроеноE няма такъв филм, гротесков!
Paris Hilton
Рейтинг: 234 НеутралноWTF?!!!
theduloclan
Рейтинг: 385 НеутралноДо коментар [#13] от "Klatikurti":
И Бог не може да ни опази от нас...
Ale MI
Рейтинг: 379 НеутралноЕ нема такава държава, те тва е баце
pastor
Рейтинг: 562 НеутралноДо коментар [#9] от "elevation04":
pastorДелото е започнало едва миналия месец!
pastor
Рейтинг: 562 НеутралноЩом не е отстранен като кмет, сигурно и заплата получава барабар с осигуровките!
pastorМоже и дългосрочна командировка да получи с дневни и нощни!
groznik90
Рейтинг: 568 Неутралноей такива като тоя няма кво да ги спре бе, всесилни, а в същото време престъпник и тъп та дрънка. луда държава
Подлизурко
Рейтинг: 426 НеутралноЗащо чакаш ДНЕВНИК да ти ги публикува, според закона, всяка ОИК си има интернет страница, не прави изключение и ОИК Бяла Слатина. - https://oik0608.cik.bg
И ако бяхте си направили труда да прочетете решението № 225 от 03.05.2017 г. на ОИК Бяла Слатина, щяхте да спестите неграмотните си коментари.
Претендирате да се спазват законите, а до тук 21 мнения за противозаконни действия!?!?
То затова и държавата ние на това дередже, щото такива като вас дава акъл, без да са наясно със законите.
Не го познавам кмета, но добър или лош решава СЪДА, до тогава и неграмотниците от ЦИК не могат да го пипнат.
😜 ЦИК са с Нетрадиционна сексуална ориентация, ам кви В пука? Безплатна проба- в неделя №12 😜
shileto
Рейтинг: 1054 НеутралноЧе те там му седят на софрата, какво друго да решат
Amot
Рейтинг: 476 ГневноСпоред тълкуването на комисията може да си в отпуск, платен или неплатен, колкото си искаш и това не е достатъчно основание за прекратяване на правомощията:
Цацата трябва да бъде изпържена!https://oik0608.cik.bg/minr2015/decisions/225/2017-05-03
Подписалият с особено мнение (тоест гласувал 'против') Максим Костадинов е изтъкнал морални съображения. Да се отбележи, че същият е адвокат по професия! Щом за един адвокат е неморално Ценко още да е кмет, представете си докъде сме стигнали!!!
Хората са фактически без кмет една година, но според закона това си е в реда на нещата! И т'ва ако е закон!!!!!!!
Amot
Рейтинг: 476 ГневноОт края на ноември е в неплатен отпуск, така че заплата няма. От февруари тази година и стаж не му тече, но пука ли ни наистина за тези неща? От една година е под стража, а не могат да го махнат от поста!!! При едно по-смислено тълкуване на закона, още юни миналата година щеше да е махнат поради невъзможност да изпълнява задълженията си!!!!! Цацата трябва да бъде изпържена!
''zms15783''
Рейтинг: 486 ВеселоЧоков е доста гърмян Заек.
Реми
Рейтинг: 664 ГневноНе ми е ясно, защо при подобни скандални решения, журналистите не публикуват имената и принадлежността към ПП подобни бандюхи/членове на ОИК?! Намерих им само имената, не пише от коя партия са. Как е възможно един феодален неграмотен неандерталец да продължи да бъде кмет и то дистанционно??!
Животът е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещетоpotrebitel3
Рейтинг: 217 НеутралноИма начин, цитирам финала на решението на съвета:
Особено мнение на Максим Костадинов:
Гласувам "Против", тъй като морала не ми позволява да гласувам "За". Наясно съм, че нямаме законово основание за предсрочното прекратяване на пълномощията на Ценко Чоков.
Все пак можеха и другите да имат особено мнение. Те са избрани(!) от народа да го представляват като съветници.
Taiga
Рейтинг: 1064 НеутралноПравилно!
"АМЕРИКАНСКИ ГЕОЛОЗИ, ПРОУЧВАЙКИ ПОРЕДНОТО НЕФТЕНО НАХОДИЩЕ НА США, С ИЗНЕНАДА УСТАНОВИХА, ЧЕ НАД НЕГО ИМА НЯКАКВА АРАБСКА ДЪРЖАВА"neut
Рейтинг: 2466 Неутрално"Общинската избирателна комисия в Бяла Слатина реши той да продължи да изпълнява функциите си"
In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the restМафията на общинско ниво работи с пълна сила
bat_plamen
Рейтинг: 4106 НеутралноТотална идиотия!Тази врачанска мутра трябваше отдавна да е в панделата!
bat_plamen
Рейтинг: 4106 НеутралноДо коментар [#2] от "CINZANO - върнете старият дизайн!":
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Логично обяснение за това безумно решение на общинарите в Бяла Слатина!
xmm
Рейтинг: 1054 РазстроеноДа "кметуваш" от затвора....
Това само тук го има май....
Nothing matters
Рейтинг: 217 ВеселоДо коментар [#21] от "Подлизурко":
21-вият коментар е твой, та по твоята си математика и ти влизаш в тия коментари...
Подлизурко
Рейтинг: 426 НеутралноПравилно, като нямаш аргументи, намери ми правописна или математическа грешка.
21 са мненията - 20 на тези преди мен и 1 на самата статия.
А вие колкото и да ревете, се оплачете на МаяМа, щото та е написала тоя закон така, че такива като кмета ЗАКОННО да не могат да бъдат махнати.
И не ми говорете за 'морал' от името на Адвокат!?!
Ако ОИК го махне (без законно основание, а такова няма), същият тоя адвокат пръв ще иде при кмета да го представлява пред ВАС, за да го върнат на кметското място като неправомерно отстранен.
Та тези закони ги надробиха вашите любимци, и не обвинявайте членовете на ОИК, обикновено те са 4 от ГЕРБ, 4 от БСП и по 2-3 от Атака, Патриотичен фронт и т.нт., но евала им, че СПАЗВАТ калпавият изборен закон. 😜 ЦИК са с Нетрадиционна сексуална ориентация, ам кви В пука? Безплатна проба- в неделя №12 😜
Peni Nikol
Рейтинг: 6676 НеутралноИ то законно. Бог да им е на помощ на селаните, които се осмелиха да се изправят пред него.