
© Надежда Чипева, Капитал
Утре вечер движението по част от магистрала "Тракия" ще бъде отклонявано заради демонтаж на пешеходния мост над аутобана в района на Ихтиман. От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че от 21 ч. на 26 юли до 5 ч. сутринта на 27 юли в участъка при 42-ри километър, в района на мотел "Ихтиман", движението ще се осъществява през локалните платна вляво и дясно на съществуващите търговски крайпътни обекти.
Трафикът в посока Пловдив ще бъде пренасочен през отбивката за мотел "Ихтиман". В посока София пък движението ще се отклонява през отбивката за бензиностанция "Петрол".
От АПИ допълват, че по обходния маршрут ще бъде поставена пътната сигнализация, и призоваха шофьорите да карат внимателно и да не превишават скоростта.
Участъкът, който ще бъде затворен, е по-малък от километър и се намира в непосредствена близост до мястото, където в началото на юли стана голяма верижна катастрофа, при която пострадаха над 30 души.
Версиите тогава бяха за намалена видимост или заради мъгла, или заради задимяване от тлеещото наблизо старо сметище, а прокуратурата започна разследване. След произшествието неведнъж движението в участъка бе ограничавано заради задимяване.
г-н Саранди Говедаров
Рейтинг: 553 НеутралноИ защо ще го демонтират.
Чрез глобализация и интеграция, към циганизация и всеобща кретенизация !!!Отгоре също има обекти. Май са на същите собственици. Сега персонала ще притичва направо през магистралата напред-назад.
Интересна ми е обосновката.
Cara Mia
Рейтинг: 334 НеутралноНе виждам никаква логика в демонтирането на този мост,който улеснява пресиàнето на АМ Тракия!
telqk
Рейтинг: 1434 НеутралноДо коментар [#2] от "Cara Mia":
Не виждате, защото предполагам не сте била на наборна служба(2-3 години по онова време) и когато фатмака каже онези камъни от там тука, а тези от тука там - не се мисли, а се изпълнява. Както беше казал виден Партиен и държавен ръководител, не е важно накъде се движим важното е да се движим!
Чичи (Ice Man's fan)
Рейтинг: 718 ЛюбопитноНа най- важният въпрос "Защо" отговор в материалчето не открих. Поради това, го слагам в раздел "тенденциозни" и го забравям веднага.
Πάντα χωρεῖ καὶ οὐδὲν μένειGunners
Рейтинг: 1477 НеутралноНямам намерение да се качвам на аутобана скоро време така,че :Д
telqk
Рейтинг: 1434 НеутралноДо коментар [#1] от "г-н Саранди Говедаров":
Обосновката е ясна - време е и за пасарелката на Цариградско, която беше построена заради Плевналиефф. И на двете места минават ниско летящи автомобили и мотоциклети и може да стане още по-сериозен инцидент!
Климент Горанов
Рейтинг: 493 НеутралноДо коментар [#1] от "г-н Саранди Говедаров":
Махат го заради това че е пред разпадане. В момента също не може да се ползва защото има заварени ламарини на входовете. Самия мост е толкова изгнил че ако минеш по него може да пропаднеш на платното. Дали ще бъде възстановен нямам информация
Tony Man
Рейтинг: 8 НеутралноМоста се премахва защото има препоръка от АПИ. До нова година ще има нов на негово място.
Костадин Иванов
Рейтинг: 3760 НеутралноДо коментар [#8] от "Tony Man":
Еретик"До Нова година ще има нов на негово място."
========================
Добре е да има, защото този мост и тунелчето на Пазарджик май са единствените места, където магистралата може да бъде пресечена.