А от Русия кога ще купуваме машини? Кога!? Помните ли веднъж Аамбубата купи една машина от Русия , май нЕкакъв реактор беше. та та таа....та още не можем да им се наплатим?
Добрата тролска практика повелява - Дявол трябва да играе в главите на гражданите на републиката, за да може крадците да олепят властта
Поне да бяхте написали "платена публикация". В тази изключително манипулативна и лъжлива "статия" липсват най-рисковите за малки държави, като България области - признаването на стандартите (липсата на такива) в Канада по отношение на ГМО продуктите, достъпа до обществени поръчки, и механизма за съдене на държавите от страна на корпорациите (без правото обаче държавата да съди дадена корпорация).
Защо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата. И всички тези боклуци струват жълти стотинки именно, защото са боклуци. Днес те не могат да се продават в ЕС, но след влизането в сила на правилата на СЕТА, какво се случва?
Не може да бъде! В една от най-демократичните и законопослушни страни хората да се хранят с "боклуци". Няма ли надзор от страна на държавата и обществените организации?
"„Тези трибунали представляват система, едностранно фаворизираща големите чуждестранни компании. Тук са скрити новите правила на глобализацията, които се пишат от най-силните в света, а по-малките нямат никакъв достъп до процеса. В съвременния свят дори жертвите на изтезания не разполагат с такива права и закрила, каквито се дават на корпорациите, освен ако не са били подложени на мъчения заради инвестициите си в друга държава“, заяви Ван Хартен. Канадският професор е автор на множество изследвания в областта на инвестиционните арбитражи, които показват, че в 90-95% от случаите най-заинтересовани от въвеждане на механизми като ISDS са компании с над 10 милиарда долара оборот и лица, притежаващи активи за над 100 милиона.
Ефектът от подобни клаузи беше илюстриран от Ван Хартен с пример от 90-те години в родната му страна, където властите първоначално са забранили добавка ММТ в горивата заради риск за здравето на хората. Американският производител обаче е заплашил Канада с инвестиционен арбитраж по силата на Североамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА). В резултат правителството е било принудено да обяви добавката за безвредна, без да се позовава на изследвания, както и официално да се извини на компанията и да ѝ изплати огромни обезщетения за нанесени имиджови щети.
Другият голям риск от СЕТА юристите виждат в механизма за регулаторно сътрудничество (предварително съгласуване на законопроектите между европейските страни и Канада), който дава достъп на заинтересовани частни лица до законодателния процес. Това може да се окаже силен лобистки инструмент в ръцете на корпорациите да се намесват пряко в изработването на законите и правилата на много по-ранен етап и още преди да се стигне до общественото им обсъждане."
Правилата са такива. Тук за да се допусне хранителен продукт до пазара, трябва да докажеше, че е безвреден и безопасен за хората. В САЩ и Канада е обратното - продуктът се допуска и може да бъде спрян, само ако докажеш, че е вреден и опасен. А доказването се прави от лаборатории в различни университети финансирани от кого?
"Дневник" да бяха обяснили с по едно изречение какъв е стокооборота между България и Канада в сравнение с този между България и други държави.
А фактите са, че той е видимо по-нисък отколкото със страни като Индия, Южна Корея, Южна Африка, Иран. 3 пъти по-нисък от този с малка и изостанала страна като Грузия. * пъти по-малък отколкото със Сърбия и Македония. Дори с екзотичния Египет България има 4 пъти по-голям оборот.
Така че Канада е толкова незначителен търговски партньор на България, че и със СЕТА, и без СЕТА, нищо съществено няма да се случи в търговията между двете страни.
А фатмака Радев колко беше против, ами Корнелия с всичките и глупости...канадците щели да ни изкупят и отровят.. .. всяко добро нещо е ставало с голяма борба с комунетата..ако ги бяхме слушали още щяхме да сме в землянките .. Затова никакво внимание на комунистическите тъпаци..
До коментар [#14] от "psihodesen": В Канада дейтват други разпоредби, които са различни от САЩ. Храните и лекарствата се одобряват от Health Canada и редица американски продукти не получават разрешение за продажба в Канада. Пример - прясното мляко от САЩ не може да се продава в Канада, заради хормони (има и други причини). Разбира се има сходства в политиките, които са обясними при положение, че САЩ са основен партьор на Канада и обратно. Преди да коментирате проверете фактите и то при източника, а не в руската преса.
До коментар [#22] от "tanasis": За да се работи в Канада, трябва да се получи work permit. СЕТА не предвижда свободно движение на граждани, което го прави доста привлекателно като основа за нов договор между Великобритания и ЕС.
> достъпа до обществени поръчки, Достъп на хартия има, друг е въпроса дали може някой от България с пари, различен от Пеевски, знания и умения може да пробие. В България големи бизнеси работещи на основата на качество почти няма
>и механизма за съдене на държавите от страна на корпорациите (без правото обаче държавата да съди дадена корпорация).
Това го няма в СЕТА, щеше да го има в споразумението със САЩ
>отношение на ГМО продуктите
ГМО продуктите ги има в цял свят, дори и в България и то от 50 години насам. За справка амониевата силитра ползвана за тор за пшеницата по смисъл на науката също е ГМО.
'progressives' is the politically correct word for communists
Ако не си канадски гражданин или т.н. лендид имигрант, можеш евентуално да направиш партньорство с местна корпорация. Или можеш да регистрираш клон на чужда корпорация, затова в България ( или друга страна) трябва да имаш регистрирана корпорация. https://www.thebalance.com/nonresident-business-in-canada-2948595
В Канада се предлага и консумира всякаква храна. Има по-евтина и достъпна, но не боклуци. Има и по-скъпа и качествена. Въпрос на финансови възможности и приоритети.
Аз например купувам местни плодове и зеленчуци от фермерския пазар или напрово от близките ферми. Малко по-скъпи са, но значително по-добри от вносните американски или мексикански. Купувам хляб от европейска хлебопекарна, също по-скъп. Купувам и българско сирене, което се надявах да поевтинее след споразумението, а то взе че поскъпна - 20$ за 1кг кутия.
За последно бях в България през 2013, след повече от 10 години, и останах много разочарован от качеството на храната.
Много е просто - вижда се, че изнасяме повече, отколкото внасяме. Като се споразумеем ние да се съобразяваме с техните изисквания, а не те с нашите, кое ще се увеличи - вноса или износа и кой ще спечели накрая - ние или те?
В Канада дейтват други разпоредби, които са различни от САЩ. Храните и лекарствата се одобряват от Health Canada и редица американски продукти не получават разрешение за продажба в Канада. Пример - прясното мляко от САЩ не може да се продава в Канада, заради хормони (има и други причини). Разбира се има сходства в политиките, които са обясними при положение, че САЩ са основен партьор на Канада и обратно. Преди да коментирате проверете фактите и то при източника, а не в руската преса.
Търговските споразумения не работят за обикновените хора и малките бизнеси. Тъй като съм в Северна Америка от 19 години,не се сещам за нито едно предимство за обикновения човек, идващо по линията НАФТА. Само няколко примера. 1. Опитай се например да вкараш автомобил от САЩ в Канада ( или обратно). Такава бюрокрация и разправия е, че после няма и да помислиш да повториш. 2. Т.н. роуминг цени при мобилните комуникации са толкова високи като излезеш от Канада и влезеш в САЩ ( или обратно), че недоумяваш как дори едно толкова елементарно нещо не е постигнато с това търговско споразумение - намаляването на цените на роуминг-а. 3. Опитай се с американска компания ( дори притежавана от теб корпорация) да правиш бизнес в Канада ( или обратното). То са бюрократични разправии, а накрая на таксовата година се занимаваш с всякакви формуляри. Опитай се да използваш граничната система и пункта на "Nexus" когато пресичаш границата между двете страни ( правил съм го сигурно към 150 пъти през т.н. Peace Bridge при Бъфало). Уж направено покрай Нафта за да улеснява преминаването на границата ( за което плащаш специални такси, за да ползваш тази система), а често са едни чакания, много често даваш и допълнителни обяснения на т.н. Border Agency пред гишетата им, че накрая разбираш, че дори плащайки такси ( а уж са ти правили и background check и т.н.), ти реално не получаваш някакво съществено улеснение и облекчение при преминаването.
Май не си наясно за процедурите по одобряване на хранителни стоки в Канада. Различни са от САЩ. А пропо, много от изследванията за ФДА в университетите се финансират от големи европейски фирми които искат да се установят на американския пазар.
До коментар [#18] от "psihodesen":В Канада дейтват други разпоредби, които са различни от САЩ. Храните и лекарствата се одобряват от Health Canada и редица американски продукти не получават разрешение за продажба в Канада. Пример - прясното мляко от САЩ не може да се продава в Канада, заради хормони (има и други причини). Разбира се има сходства в политиките, които са обясними при положение, че САЩ са основен партьор на Канада и обратно.Преди да коментирате проверете фактите и то при източника, а не в руската преса.
Млечните продукти в Канада не се субсидират, за разлика от САЩ. Затова и цените са по-високи. Пазара е силно регулиран, има квоти за производство. Хормоните и другите неща като цяло се регулират от FDA (за пазара в САЩ). Млечните продукти са една от малкото изключение на търговското споразумение със ЕС
'progressives' is the politically correct word for communists
А ти като живееш там защо си против с това споразумение с България. Не ти ли я тя родина? Коя ти е по-скъпа? И ако ти е по-скъпа България защо си още в Канада
'progressives' is the politically correct word for communists
Защо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата. И всички тези боклуци струват жълти стотинки именно, защото са боклуци. Днес те не могат да се продават в ЕС, но след влизането в сила на правилата на СЕТА, какво се случва? -----
Брате psihodesen, в Канада хората се хранят добре. Много добре. Може би това е една от причините канадците да имат една от най-високите 'средна продължителност на живота'. От Ванкувър до Монтреал, боклуци в магазините за хранителни стоки не съм видял. Сигурно грешиш с матушката ти Ушанкистан, където от ППО са те изпратили, като са те излъгали, че това е Канада.
А ти, брате, кога закуска, обед и вечеря? И за да не страдаш, прилагам следната Интернет връзка, за да надникнеш в тази капаталастическа дупка, до която никога няма да се докопаш:
Истината е, че при свободна и честна търговия между цивилизовани страни, печелят всички. Цифрите изложени в тази статия показват, че ние ще спечелим повече отколкото Канада. Били малки като размер.. ами нали затова са споразуменията, за да се увеличи търговията... баси хората.... Иначе каквито и данни да се изнасят, дървените соц глави ще продължават да си плямпат тяхното за "умиращото БГ производство", "злите корпорациЙ" и ГМО-то дето щяло да ни залее откъм Канада.
Брате psihodesen, в Канада хората се хранят добре. Много добре. Може би това е една от причините канадците да имат една от най-високите 'средна продължителност на живота'. От Ванкувър до Монтреал, боклуци в магазините за хранителни стоки не съм видял.
Епидемия от захарна болест в Канада Броят на диабетиците в най-населената и етнически разнообразна провинция на Канада – Онтарио, вече е над този предсказван за 2030 година, което според учените показва, че очакваната глобална диабетна епидемия ще е по-страшна от прогнозираната. Диагностицираните хора с диабет в Онтарио са се увеличили с 69% за периода 1995-2005 година. Прогнозата на Световната здравна организация е била за глобален ръст на диабетиците с 39% от 2000 до 2030 година, което показва, че цифрите в канадската провинция са изпреварили чувствително този темп. Очакванията са, че над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година, като подобни са тенденциите в повечето развити държави, според публикация в известното медицинско списание Lancet. Увеличената заболеавемост се дължи главно на диабет тип 2, който е свързан със затлъстяване, обездвижване и неподходящ хранителен режим, като специалистите твърдят, че най-опасен е ефектът от безконтролната консумация на висококалорични (бързи) храни и обикновени (подсладени със захар) безалкохолни напитки. Ако канадските данни са индикатор за разпространението на диабета в развитите държави, то само след три години, в повечето от тях 10% от възрастните ще са диагностицирани със заболяването, изискващо огромни разходи от обществото, държавата и здравните системи...
Очакванията са, че над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година, като подобни са тенденциите в повечето развити държави, според публикация в известното медицинско списание Lancet. ====
Ха така, Брате, сега говорим на правилния език. Кажи още нещо за публикацията в известното медицинско списание Lancet. Обичам да го чета, когато не публикувам в него. Та, казваш, над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година? Копи-Пейст? Сега сме 2017, според известният ми часовник. Колко казваш са диабетиците в Онтарио? Иначе, в тази част на Канада има впечатляващи ферми с впечатляващо производство; познай освен Канада, каква част от света израняват тези фермери:
Слушай бе, ушанка недоклатена, като си забиете носовете в нещо дето не разбирате само усилвате убеждението, че вас само тояга ви оправя. Бой по мурзилските манерки. Това е , от това разбирате. С вас не може да се говори нормално. Пишат му хората от Канада, той си знае неговите опорки. Ти кога си бил за последно в Канада, бе селяк? Ходи се насели в Ростов на Дон или Омск и яж само качествена храна. И помни - белината не е за пиене.
"ГМО продуктите ги има в цял свят, дори и в България и то от 50 години насам. За справка амониевата силитра ползвана за тор за пшеницата по смисъл на науката също е ГМО."
ГМО означава генетично модифициран организъм. А амониевата селитра не само не е организъм, но дори е неорганично вещество. Големи специалисти, 'начи, да се смее ли човек, да плаче ли...
Айде сега. Селитрата била ГМО. Според науката за да е ГМО трябва да има гени. Което видимо за торовете няма как да е истина. ГМО наистина има отдавна, ама не е отпреди 50 години.
Авторът е раздул статиято да крайност, за да отрази един дребен бизнес, но не се получило. СЕТА е в полза на евроатлантическите държави. При нас няма как да е печеливш, защото Канада е много далече.
Поне да бяхте написали "платена публикация". В тази изключително манипулативна и лъжлива "статия" липсват най-рисковите за малки държави, като България области - признаването на стандартите (липсата на такива) в Канада по отношение на ГМО продуктите, достъпа до обществени поръчки, и механизма за съдене на държавите от страна на корпорациите (без правото обаче държавата да съди дадена корпорация).Неслучайно не е посочен и автор на тази глупост.
[quote#10:"psihodesen"]Защо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата.
Драскачо на простотии пожелавам ти един ден да идеш до Канада и да видиш с какви невероятни боклуци се хранят и как живеят хората там, а ако се престрашиш можеш и да опиташ нещо и тогава да дрънкаш глупостите си. А докато се наканиш да идеш поинтересувай се също каква е средната продължителност на живота в Канада и много други средни неща и после ги сравни с нашите: здравеопазване, образование, заплати и т. н. Може би ще се учудиш ,но независимо от боклуците с които се хранят според тебе, Канада постоянно се класира в международните рейтинги на като една от най комфортните за живеене страни....
До коментар [#12] от "daskal1":Правилата са такива. Тук за да се допусне хранителен продукт до пазара, трябва да докажеше, че е безвреден и безопасен за хората. В САЩ и Канада е обратното - продуктът се допуска и може да бъде спрян, само ако докажеш, че е вреден и опасен. А доказването се прави от лаборатории в различни университети финансирани от кого?
Потреблението на канадски боклуци няма да бъде задължително на територията на ЕС. За всички желаещи ще има изобилие от руски православни и арийски чистокръвни продукти, от пиле-мляко.
Граждани, не хранете трола.
Минус, удивителна и да плува!
В Канада се предлага и консумира всякаква храна. Има по-евтина и достъпна, но не боклуци. Има и по-скъпа и качествена. Въпрос на финансови възможности и приоритети.Аз например купувам местни плодове и зеленчуци от фермерския пазар или напрово от близките ферми. Малко по-скъпи са, но значително по-добри от вносните американски или мексикански. Купувам хляб от европейска хлебопекарна, също по-скъп. Купувам и българско сирене, което се надявах да поевтинее след споразумението, а то взе че поскъпна - 20$ за 1кг кутия.За последно бях в България през 2013, след повече от 10 години, и останах много разочарован от качеството на храната.
Качеството на храната в България винаги е било отвратително. Спомням си мухлясалото сирене с тебешир, кашкавал с мухи, кренвирши с тоалетна хартия, бира с парцали и хляб с буболечки от времето на развития социализъм. Хубава храна са имали тези, които са имали семейства на село. Тези, които са разчитали само на снабдяването от Плод-Зеленчук, Сердика и Родопа, са яли най-ниското качество храна, която режимът не е успявал да продаде на Запад за долари.
Експертите по всичко, които не са виждали по-далеч от вратата на селската шкембеджийница, са убедени, че в Северна Америка се яде пластмаса. Нeка ги оставим да се варят в сладостта на собственото си невежество.
Апропо, aко имате карта за Костко, продават израелско овче бяло сирене, което е превъзходно. В сравнение с него, българското от зелената тенекия има вкуса и консистенцията на мухлясало пране.
https://www.costcobusinessdelivery.com/ *Tnuva-Kosher-Feta-Sheeps-Milk-Cheese-from-Israel%2C-1-lb-avg-wt.product.100275445.html
Граждани, не хранете трола.
Минус, удивителна и да плува!
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2274 НеутралноИ после нека форумните комунета пак скачат срещу споразумението с Канада.....
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...daskal1
Рейтинг: 3963 ЛюбопитноИзносът на сладкарски произведения и бисквити по-висок от този на химични и фармацевтични продукти?
Alexander97
Рейтинг: 1706 НеутралноИ двете страни печелят?!
Кой беше против? Антибългарин ще да е бил!
oporna_to4ka
Рейтинг: 458 НеутралноА от Русия кога ще купуваме машини? Кога!? Помните ли веднъж Аамбубата купи една машина от Русия , май нЕкакъв реактор беше. та та таа....та още не можем да им се наплатим?
Добрата тролска практика повелява - Дявол трябва да играе в главите на гражданите на републиката, за да може крадците да олепят власттаoporna_to4ka
Рейтинг: 458 НеутралноИнтересното е че отдела яко риташе срещу СЕТА. Кака Кури, Серж и компания ореваха света срещу споразумението. Сигурно заради въглеводородите на Русия
Добрата тролска практика повелява - Дявол трябва да играе в главите на гражданите на републиката, за да може крадците да олепят власттаРоси
Рейтинг: 7970 НеутралноКъде е Нинова .
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноПоне да бяхте написали "платена публикация". В тази изключително манипулативна и лъжлива "статия" липсват най-рисковите за малки държави, като България области - признаването на стандартите (липсата на такива) в Канада по отношение на ГМО продуктите, достъпа до обществени поръчки, и механизма за съдене на държавите от страна на корпорациите (без правото обаче държавата да съди дадена корпорация).
Неслучайно не е посочен и автор на тази глупост.
АНТИ ВАТНИК
Рейтинг: 646 НеутралноПротив бяха Фарадж, льо Пен, Орбан и останалите русофили. Граждани, не хранете трола. Минус, удивителна и да плува!
tucker case
Рейтинг: 1022 ВеселоДо коментар [#2] от "daskal1":
Now what's a few miles between the beauty and the beast...канацкият малинчо върти бая голем процент от вноса :)
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноЗащо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата. И всички тези боклуци струват жълти стотинки именно, защото са боклуци. Днес те не могат да се продават в ЕС, но след влизането в сила на правилата на СЕТА, какво се случва?
daskal1
Рейтинг: 3963 ВеселоДо коментар [#9] от "tucker case":
Ами тогава май е по-добър за търговски представител от официалния ни.
daskal1
Рейтинг: 3963 ЛюбопитноДо коментар [#10] от "psihodesen":
Не може да бъде! В една от най-демократичните и законопослушни страни хората да се хранят с "боклуци". Няма ли надзор от страна на държавата и обществените организации?
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноOтносно трибуналите на СЕТА:
"„Тези трибунали представляват система, едностранно фаворизираща големите чуждестранни компании. Тук са скрити новите правила на глобализацията, които се пишат от най-силните в света, а по-малките нямат никакъв достъп до процеса. В съвременния свят дори жертвите на изтезания не разполагат с такива права и закрила, каквито се дават на корпорациите, освен ако не са били подложени на мъчения заради инвестициите си в друга държава“, заяви Ван Хартен. Канадският професор е автор на множество изследвания в областта на инвестиционните арбитражи, които показват, че в 90-95% от случаите най-заинтересовани от въвеждане на механизми като ISDS са компании с над 10 милиарда долара оборот и лица, притежаващи активи за над 100 милиона.
Ефектът от подобни клаузи беше илюстриран от Ван Хартен с пример от 90-те години в родната му страна, където властите първоначално са забранили добавка ММТ в горивата заради риск за здравето на хората. Американският производител обаче е заплашил Канада с инвестиционен арбитраж по силата на Североамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА). В резултат правителството е било принудено да обяви добавката за безвредна, без да се позовава на изследвания, както и официално да се извини на компанията и да ѝ изплати огромни обезщетения за нанесени имиджови щети.
Другият голям риск от СЕТА юристите виждат в механизма за регулаторно сътрудничество (предварително съгласуване на законопроектите между европейските страни и Канада), който дава достъп на заинтересовани частни лица до законодателния процес. Това може да се окаже силен лобистки инструмент в ръцете на корпорациите да се намесват пряко в изработването на законите и правилата на много по-ранен етап и още преди да се стигне до общественото им обсъждане."
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноДо коментар [#12] от "daskal1":
Правилата са такива. Тук за да се допусне хранителен продукт до пазара, трябва да докажеше, че е безвреден и безопасен за хората. В САЩ и Канада е обратното - продуктът се допуска и може да бъде спрян, само ако докажеш, че е вреден и опасен. А доказването се прави от лаборатории в различни университети финансирани от кого?
NotWokeEnough
Рейтинг: 289 НеутралноКогато цифрите говорят, а именно изнасяме 2 и половина пъти от колкото внасяме - кой и защо беше и все още е против това споразумение?
'progressives' is the politically correct word for communistsНима ние ще печелим по-малко, нима ние не печелим и сега в пъти повече, нима нямаме излишък в търговията?
Русороби! Роби на една домагогия само и само да ни остави нас българите бедни!
agile
Рейтинг: 233 Неутрално"Дневник" да бяха обяснили с по едно изречение какъв е стокооборота между България и Канада в сравнение с този между България и други държави.
А фактите са, че той е видимо по-нисък отколкото със страни като Индия, Южна Корея, Южна Африка, Иран. 3 пъти по-нисък от този с малка и изостанала страна като Грузия. * пъти по-малък отколкото със Сърбия и Македония. Дори с екзотичния Египет България има 4 пъти по-голям оборот.
Така че Канада е толкова незначителен търговски партньор на България, че и със СЕТА, и без СЕТА, нищо съществено няма да се случи в търговията между двете страни.
http://www.nsi.bg/bg/content/7503/ %D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8
agile
Рейтинг: 233 Неутрално8 пъти по-нисък отколкото с Македония и Сърбия.
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноДо коментар [#16] от "agile":
Когато се доубие българското производство и земеделие, ще видите дали няма да се случи поради Канадския износ за ЕС.
lynyrds
Рейтинг: 313 НеутралноА фатмака Радев колко беше против, ами Корнелия с всичките и глупости...канадците щели да ни изкупят и отровят..
.. всяко добро нещо е ставало с голяма борба с комунетата..ако ги бяхме слушали още щяхме да сме в землянките ..
Затова никакво внимание на комунистическите тъпаци..
oziris
Рейтинг: 1792 НеутралноДо коментар [#14] от "psihodesen":
В Канада дейтват други разпоредби, които са различни от САЩ. Храните и лекарствата се одобряват от Health Canada и редица американски продукти не получават разрешение за продажба в Канада. Пример - прясното мляко от САЩ не може да се продава в Канада, заради хормони (има и други причини). Разбира се има сходства в политиките, които са обясними при положение, че САЩ са основен партьор на Канада и обратно.
Преди да коментирате проверете фактите и то при източника, а не в руската преса.
Али Ибн Абдул Обстул Бей
Рейтинг: 315 НеутралноТо с Канада май е нямало никакви мита?
No pain, no gain! GHA Discovery програма за лоялност: Платинено Ниво ; Шалом! ; https://i.imgur.com/LaeLkEr.jpgtanasis
Рейтинг: 8 НеутралноИмам въпрос към някой по запознат със ситуацията:
Ще мога ли да работя с моя фирма за ИТ услуги в Канада, както мога да го правя в ЕУ?
Много благодаря.
oziris
Рейтинг: 1792 НеутралноДо коментар [#22] от "tanasis":
За да се работи в Канада, трябва да се получи work permit. СЕТА не предвижда свободно движение на граждани, което го прави доста привлекателно като основа за нов договор между Великобритания и ЕС.
NotWokeEnough
Рейтинг: 289 НеутралноДо коментар [#7] от "psihodesen":
'progressives' is the politically correct word for communistsВие Канада сте я виждали само на снимка:
> достъпа до обществени поръчки,
Достъп на хартия има, друг е въпроса дали може някой от България с пари, различен от Пеевски, знания и умения може да пробие. В България големи бизнеси работещи на основата на качество почти няма
>и механизма за съдене на държавите от страна на корпорациите (без правото обаче държавата да съди дадена корпорация).
Това го няма в СЕТА, щеше да го има в споразумението със САЩ
>отношение на ГМО продуктите
ГМО продуктите ги има в цял свят, дори и в България и то от 50 години насам. За справка амониевата силитра ползвана за тор за пшеницата по смисъл на науката също е ГМО.
Джойнт Атанасов
Рейтинг: 8 НеутралноЗлатото дадено на концесия за износ в Канада колко е?
agile
Рейтинг: 233 НеутралноДо коментар [#22] от "tanasis":
Ако не си канадски гражданин или т.н. лендид имигрант, можеш евентуално да направиш партньорство с местна корпорация. Или можеш да регистрираш клон на чужда корпорация, затова в България ( или друга страна) трябва да имаш регистрирана корпорация.
https://www.thebalance.com/nonresident-business-in-canada-2948595
Curb Your Enthusiasm
Рейтинг: 764 НеутралноВ Канада се предлага и консумира всякаква храна. Има по-евтина и достъпна, но не боклуци. Има и по-скъпа и качествена. Въпрос на финансови възможности и приоритети.
Аз например купувам местни плодове и зеленчуци от фермерския пазар или напрово от близките ферми. Малко по-скъпи са, но значително по-добри от вносните американски или мексикански. Купувам хляб от европейска хлебопекарна, също по-скъп. Купувам и българско сирене, което се надявах да поевтинее след споразумението, а то взе че поскъпна - 20$ за 1кг кутия.
За последно бях в България през 2013, след повече от 10 години, и останах много разочарован от качеството на храната.
Лео
Рейтинг: 1215 НеутралноМного е просто - вижда се, че изнасяме повече, отколкото внасяме. Като се споразумеем ние да се съобразяваме с техните изисквания, а не те с нашите, кое ще се увеличи - вноса или износа и кой ще спечели накрая - ние или те?
Джойнт Атанасов
Рейтинг: 8 НеутралноДо коментар [#18] от "psihodesen":
В Канада дейтват други разпоредби, които са различни от САЩ. Храните и лекарствата се одобряват от Health Canada и редица американски продукти не получават разрешение за продажба в Канада. Пример - прясното мляко от САЩ не може да се продава в Канада, заради хормони (има и други причини). Разбира се има сходства в политиките, които са обясними при положение, че САЩ са основен партьор на Канада и обратно.
Преди да коментирате проверете фактите и то при източника, а не в руската преса.
42
Рейтинг: 458 НеутралноЗа тия мизерни числа не си струва да се водят каквито и да е преговори.
След комунистите най-много мразя антикомунистите!agile
Рейтинг: 233 НеутралноТърговските споразумения не работят за обикновените хора и малките бизнеси. Тъй като съм в Северна Америка от 19 години,не се сещам за нито едно предимство за обикновения човек, идващо по линията НАФТА. Само няколко примера.
1. Опитай се например да вкараш автомобил от САЩ в Канада ( или обратно). Такава бюрокрация и разправия е, че после няма и да помислиш да повториш.
2. Т.н. роуминг цени при мобилните комуникации са толкова високи като излезеш от Канада и влезеш в САЩ ( или обратно), че недоумяваш как дори едно толкова елементарно нещо не е постигнато с това търговско споразумение - намаляването на цените на роуминг-а.
3. Опитай се с американска компания ( дори притежавана от теб корпорация) да правиш бизнес в Канада ( или обратното). То са бюрократични разправии, а накрая на таксовата година се занимаваш с всякакви формуляри.
Опитай се да използваш граничната система и пункта на "Nexus" когато пресичаш границата между двете страни ( правил съм го сигурно към 150 пъти през т.н. Peace Bridge при Бъфало). Уж направено покрай Нафта за да улеснява преминаването на границата ( за което плащаш специални такси, за да ползваш тази система), а често са едни чакания, много често даваш и допълнителни обяснения на т.н. Border Agency пред гишетата им, че накрая разбираш, че дори плащайки такси ( а уж са ти правили и background check и т.н.), ти реално не получаваш някакво съществено улеснение и облекчение при преминаването.
daskal1
Рейтинг: 3963 НеутралноДо коментар [#14] от "psihodesen":
Май не си наясно за процедурите по одобряване на хранителни стоки в Канада. Различни са от САЩ. А пропо, много от изследванията за ФДА в университетите се финансират от големи европейски фирми които искат да се установят на американския пазар.
NotWokeEnough
Рейтинг: 289 НеутралноМлечните продукти в Канада не се субсидират, за разлика от САЩ. Затова и цените са по-високи. Пазара е силно регулиран, има квоти за производство. Хормоните и другите неща като цяло се регулират от FDA (за пазара в САЩ). Млечните продукти са една от малкото изключение на търговското споразумение със ЕС 'progressives' is the politically correct word for communists
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноДо коментар [#27] от "Curb Your Enthusiasm":
Личи си, че не живееш в Канада или ти се плаща, за да пишеш простотии.
NotWokeEnough
Рейтинг: 289 НеутралноДо коментар [#34] от "psihodesen":
'progressives' is the politically correct word for communistsА ти като живееш там защо си против с това споразумение с България. Не ти ли я тя родина? Коя ти е по-скъпа? И ако ти е по-скъпа България защо си още в Канада
tucker case
Рейтинг: 1022 НеутралноДо коментар [#34] от "psihodesen":
Now what's a few miles between the beauty and the beast...бейби, не се бутай да тролиш при батковците... опорките си личат отдалече :)
Brother Felonious
Рейтинг: 289 НеутралноДо коментар [#10] от "psihodesen":
Защо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата. И всички тези боклуци струват жълти стотинки именно, защото са боклуци. Днес те не могат да се продават в ЕС, но след влизането в сила на правилата на СЕТА, какво се случва?
-----
Брате psihodesen, в Канада хората се хранят добре. Много добре. Може би това е една от причините канадците да имат една от най-високите 'средна продължителност на живота'. От Ванкувър до Монтреал, боклуци в магазините за хранителни стоки не съм видял. Сигурно грешиш с матушката ти Ушанкистан, където от ППО са те изпратили, като са те излъгали, че това е Канада.
А ти, брате, кога закуска, обед и вечеря? И за да не страдаш, прилагам следната Интернет връзка, за да надникнеш в тази капаталастическа дупка, до която никога няма да се докопаш:
https://www.google.com/search?q=canada +grocery+stores&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8orqghLTWAhXKi1QKHSn2AG8Q_AUIDCgD&biw=853&bih=603
Black Hawk
Рейтинг: 554 ВеселоИстината е, че при свободна и честна търговия между цивилизовани страни, печелят всички. Цифрите изложени в тази статия показват, че ние ще спечелим повече отколкото Канада. Били малки като размер.. ами нали затова са споразуменията, за да се увеличи търговията... баси хората....
Иначе каквито и данни да се изнасят, дървените соц глави ще продължават да си плямпат тяхното за "умиращото БГ производство", "злите корпорациЙ" и ГМО-то дето щяло да ни залее откъм Канада.
psihodesen
Рейтинг: 241 НеутралноЕпидемия от захарна болест в Канада
Броят на диабетиците в най-населената и етнически разнообразна провинция на Канада – Онтарио, вече е над този предсказван за 2030 година, което според учените показва, че очакваната глобална диабетна епидемия ще е по-страшна от прогнозираната. Диагностицираните хора с диабет в Онтарио са се увеличили с 69% за периода 1995-2005 година. Прогнозата на Световната здравна организация е била за глобален ръст на диабетиците с 39% от 2000 до 2030 година, което показва, че цифрите в канадската провинция са изпреварили чувствително този темп. Очакванията са, че над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година, като подобни са тенденциите в повечето развити държави, според публикация в известното медицинско списание Lancet. Увеличената заболеавемост се дължи главно на диабет тип 2, който е свързан със затлъстяване, обездвижване и неподходящ хранителен режим, като специалистите твърдят, че най-опасен е ефектът от безконтролната консумация на висококалорични (бързи) храни и обикновени (подсладени със захар) безалкохолни напитки. Ако канадските данни са индикатор за разпространението на диабета в развитите държави, то само след три години, в повечето от тях 10% от възрастните ще са диагностицирани със заболяването, изискващо огромни разходи от обществото, държавата и здравните системи...
Иван K
Рейтинг: 3157 ЛюбопитноДо коментар [#8] от "SCROTUS":
подпис"Против бяха Фарадж, льо Пен, Орбан и останалите русофили."
Защо пропускаш българските русофили
Brother Felonious
Рейтинг: 289 ВеселоДо коментар [#39] от "psihodesen":
Очакванията са, че над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година, като подобни са тенденциите в повечето развити държави, според публикация в известното медицинско списание Lancet.
====
Ха така, Брате, сега говорим на правилния език. Кажи още нещо за публикацията в известното медицинско списание Lancet. Обичам да го чета, когато не публикувам в него. Та, казваш, над 10% от възрастното население на Онтарио ще бъде с диабет до 2010 година? Копи-Пейст? Сега сме 2017, според известният ми часовник. Колко казваш са диабетиците в Онтарио? Иначе, в тази част на Канада има впечатляващи ферми с впечатляващо производство; познай освен Канада, каква част от света израняват тези фермери:
http://tinyurl.com/y7sqklx9
SSS
Рейтинг: 1059 НеутралноДо коментар [#39] от "psihodesen":
Слушай бе, ушанка недоклатена, като си забиете носовете в нещо дето не разбирате само усилвате убеждението, че вас само тояга ви оправя. Бой по мурзилските манерки. Това е , от това разбирате.
С вас не може да се говори нормално.
Пишат му хората от Канада, той си знае неговите опорки. Ти кога си бил за последно в Канада, бе селяк?
Ходи се насели в Ростов на Дон или Омск и яж само качествена храна.
И помни - белината не е за пиене.
Black Hawk
Рейтинг: 554 ВеселоДо коментар [#41] от "Brother Felonious":
Ейй недей така, не знаеш ли, че чугунът е резистентен към факти? :)
8th_ball
Рейтинг: 920 НеутралноДо коментар [#24] от "v2k!!!":
"ГМО продуктите ги има в цял свят, дори и в България и то от 50 години насам. За справка амониевата силитра ползвана за тор за пшеницата по смисъл на науката също е ГМО."
ГМО означава генетично модифициран организъм. А амониевата селитра не само не е организъм, но дори е неорганично вещество. Големи специалисти, 'начи, да се смее ли човек, да плаче ли...
Brother Felonious
Рейтинг: 289 ГневноДо коментар [#42] от "SSS":
И помни - белината не е за пиене.
====
За това не трябваше да му отваряш очите!
Пие се брате psihodesen, пие се!
Цецо
Рейтинг: 1540 НеутралноДо коментар [#24] от "v2k!!!":
Covid live matter. Stop the genocide.Айде сега. Селитрата била ГМО. Според науката за да е ГМО трябва да има гени. Което видимо за торовете няма как да е истина.
ГМО наистина има отдавна, ама не е отпреди 50 години.
Цецо
Рейтинг: 1540 ВеселоДо коментар [#34] от "psihodesen":
Covid live matter. Stop the genocide.За сметка на това местното ти жителство личи отдалеч.
Judjuk
Рейтинг: 2828 НеутралноАвторът е раздул статиято да крайност, за да отрази един дребен бизнес, но не се получило. СЕТА е в полза на евроатлантическите държави. При нас няма как да е печеливш, защото Канада е много далече.
JudjukПешката
Рейтинг: 1249 Неутралнотова е най-информиранато мнение по въпроса! Ще има да си патим от този договор... Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
znaesht
Рейтинг: 729 Весело[quote#10:"psihodesen"]Защо не видите, с какви невероятни боклуци се хранят хората в Канада? Ще ви се изправи косата.
Драскачо на простотии пожелавам ти един ден да идеш до Канада и да видиш с какви невероятни боклуци се хранят и как живеят хората там, а ако се престрашиш можеш и да опиташ нещо и тогава да дрънкаш глупостите си. А докато се наканиш да идеш поинтересувай се също каква е средната продължителност на живота в Канада и много други средни неща и после ги сравни с нашите: здравеопазване, образование, заплати и т. н. Може би ще се учудиш ,но независимо от боклуците с които се хранят според тебе, Канада постоянно се класира в международните рейтинги на като една от най комфортните за живеене страни....
АНТИ ВАТНИК
Рейтинг: 646 ВеселоПотреблението на канадски боклуци няма да бъде задължително на територията на ЕС.
За всички желаещи ще има изобилие от руски православни и арийски чистокръвни продукти, от пиле-мляко. Граждани, не хранете трола. Минус, удивителна и да плува!
АНТИ ВАТНИК
Рейтинг: 646 НеутралноКачеството на храната в България винаги е било отвратително. Спомням си мухлясалото сирене с тебешир, кашкавал с мухи, кренвирши с тоалетна хартия, бира с парцали и хляб с буболечки от времето на развития социализъм. Хубава храна са имали тези, които са имали семейства на село. Тези, които са разчитали само на снабдяването от Плод-Зеленчук, Сердика и Родопа, са яли най-ниското качество храна, която режимът не е успявал да продаде на Запад за долари.
Експертите по всичко, които не са виждали по-далеч от вратата на селската шкембеджийница, са убедени, че в Северна Америка се яде пластмаса. Нeка ги оставим да се варят в сладостта на собственото си невежество.
Апропо, aко имате карта за Костко, продават израелско овче бяло сирене, което е превъзходно. В сравнение с него, българското от зелената тенекия има вкуса и консистенцията на мухлясало пране.
https://www.costcobusinessdelivery.com/ *Tnuva-Kosher-Feta-Sheeps-Milk-Cheese-from-Israel%2C-1-lb-avg-wt.product.100275445.html Граждани, не хранете трола. Минус, удивителна и да плува!
АНТИ ВАТНИК
Рейтинг: 646 Весело[quote#39:"psihodesen"][/quote]
Граждани, не хранете трола. Минус, удивителна и да плува!Нда. В Ръша няма диабет, понеже в Ръша консумират висококачествени битови препарати.
https://themoscowtimes.com/articles/diabetes-a-growing-problem-in-russia-48404