Страхотен апарат, особено при недостига на квалифицирани рехабилитатори. Но, извинете, цена от €280 000 е меко казано скандална... Новия Mercedes-AMG S 65 L, 630 к.с. V12, наблъскан с каква ли не електроника, скъпоструващи материали, ноу хау и т.н., е по-евтин с €50 000!?
Абе да сравняваш приумица за богаташи с роботизиран МЕДИЦИНСКИ инструмент е просто м@лоумно.Скандални са комплексарите даващи пари за купчина ламарина...
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...
Някой дали е комплексар, че си давал парите за "ламарини" е спорно. Имат пари, дават си ги. Ама ти гледа ли клипчето? Гледай го още един-два пъти, и ми кажи къде ги "видя" €280 000?
Човече тази технология лекува ДЕЦА!Моли се да не ти се налага да търсиш помоща на Локомата!Иначе явно и ти си повлиян от снобкото мислене и егоизъм!Здравето НЯМА цена!
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...
В България имаме най-много кардилогични клиники, най-много скенери, ЯМР... Най-много киберножове...... на глава от населението.... В Бургас има повече кардиоклиники отколкото Виена! Всичко е за да се точат пари .... не за лечение, за далавери и скубане на пациенти!
Русия- проказата на планетата Земя.
Гребете роби, фараона ще кара водни ски!
И понеже лекува деца (и не само), щото била медицинска техника, "струва" €280 000 евро?! Не, не струва, толкова, не струва и наполовина. Това, че си измислил нещо, което да помага на хората, и да го рекламираш, както се рекламират разни неща, хранителни добавки по ТВ, с които уж прохождаш до месец-два и т.н., това си е чиста търговия.
Това с 5-те български апарата дето стават само за деца е точно същата история като с военните вертолети дето не ставаха за бой. И ясно показва какви "експерти" има в държавната администрация.
Загуби ме като събеседник!Съзнанието ти е увредено...както и на чиновниците играещи си със съдбите на болните.И за тях лимузините са по-важни и "необходими".
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...
Да се вземат мнения от ползвалите го до колко е ефективен, и ако е помогнал дори на 50% от болните деца да го закупят. Даже колко пъти сме изпращали есемеси за лечение на дечица, от тия средства не може ли да го закупят.
Статията ми даде знания за област която ми е чужда, но разбирам че локомата е жизнено необходим за да върне към нормален живот хора в неравностойно положение. Необходими са ни визионери като д-р Хохватер за да станем по нормална държава. Обаче презентирането на цената на съоръжението предизвиква отрицателна реакция и противодействие в комисионерите.
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.
Когато някой пикльо тъкмо е изкарал книжка, взел си е Корсата с 60 кпня и вече е отишъл веднъж до Ихтиман, всичко около колите му се струва магия, интересно и основен смисъл на живота, а километричните камъни стават крайъгълни камъни в живота. Та нема какво да се нервирате на люлинския келеш.
Проблемът е в идиотите от министерството. Липсата на инициативност и смисъл. Това е.
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
Дерибеев, нали е в помощ за децата?! Моя въпрос е само за цената. А след като е "създаден през 2000 г. ... и е продаден поне 800 пъти", при стотиците хиляди болни от ДЦП !? За 18 години, и толкова "поне" продажби?!
А бе ей! Изтребители ли д акупуваме, или ЛОКОМАТ, а? Без ЛКОМАТ можем, но без стари, 45 годишни Ф16, 2 пъти бракувани и веднъж подарявани-без тях мисля, че не можем! Защото Те пазят проциите на добиря Пеевски от лошия Путин! Е, не че много биха ги пазаили, щото у Сирия свалят Ф16 най-модерна версия! Неходещите рядко гласуват, затова до колко е целесъобразно да се дават пари за тях? Помнете, Путин е страшен, а не болните от церебрална парализа!
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на ток
Абсолютно съгласна съм. Да не би с лекарствата нещата да стоят по друг начин? Обикновено обяснението е, че високата цена е заради изследователските и развойните дейности. Има го и това, но не е цялата картина:
"Фармацевтичните компании влагат над 10 години и до $2.6 млрд., за да извадят лекарство на пазара според статия от 2016 в Journal of Health Economics, основана на изследване на Центъра "Тафтс" за изучаване на разработването на лекарства (който получава малка част от оперативните си средства от фармацевтичната индустрия). От тази сума $1.4 млрд. са действителните разходи - неща като заплати, лаборатории, разходи за клинични изпитания и производство. Оставащите $1.2 млрд. са "капиталови разходи": това, което компанията жертва, като инверстира време и пари в недоказано лекарство. Някои експерти оспорват тези числа, казвайки, че те надценяват истинските разходи.
Дори след като се вземат предвид инвестициите в изследователска работа обаче, фармацевтичните компании са сред най-доходоносния публичен бизнес в Америка. Анализ на изследователската компания Global Data разкрива, че 9 от 10 големи фармацевтични компании харчат повече за маркетинг, отколкото за изследвания. Повечето от тях освен това имат голям бюджет за лобисти, за за гарантират, че законите продължават да работят в тяхна полза. Центърът за откликваща политика определя броя на лобистите на фармацевтичната индустрия през 2016 г. на 804 .
Освен това някои фармацевтични компании се оттеглят от самостоятелното осъществяване на цялата изследователска работа и вместо това купуват по-малки компании с обещаващи продукти. Около 70% от продажбите в индустрията идват от лекарства, които са създадени в малки компании - до 30% през 1990 г. според проучване на Бостънската консултативна група.
В допълнение фармацевтичните компании все повече се фокусират върху продукти, които могат да генерират най-високите печалби. Мнозинството от лекарствата, одобрени от Администрацията по храните и лекарствата, днес са скъпи специализирани лекарства. Много фармацевтични компании освен това са се насочили към "лекарства за ограничен пазар" - такива, които са насочени към болести, засягащи по-малко от 200 хил. души. Тези лекарства струват средно $140 хил. на година. Уловката: много "лекарства за ограничен пазар" в крайна сметка получават допълнително одобрение като терапия за други заболявания, което драматично увеличава пазара на лекарството. Правителството подкрепя разработването на "лекарства за ограничен пазар" с данъчни ваканции и други стимули. През 2016 г. фармацевтичната индустрия получава чисти $1.76 млрд. от данъчни кредити за лекарства за ограничен пазар."
Кое не е бизнес? И след като са цените на лекарствата са надути от производителя, означава ли това, че трябва да престанем да ползваме лекарства? Колко "струва" загубената работоспособност и драстично намаленото качество на живот на инвалидизиран вследствие на мозъчен инсулт човек на 40 години? Министерството отново е евтино на брашното и скъпо на триците.
А бе ей! Изтребители ли д акупуваме, или ЛОКОМАТ, а? Без ЛКОМАТ можем, но без стари, 45 годишни Ф16
—цитат от коментар 28 на Пеевски вярва в демокрацията И вие ли
И без изтребители можем и без ЛОКОМАТ можем, но без ядрен самовар за 20 милиарда, модел 70 година, не можем. Не можем, защото Путин ни е освободил от турско робство и трябва да си платим данъка. Инак ще се разгневи и ще ви спре рублетата.
До коментар [#7] от "Messerschmitt":И понеже лекува деца (и не само), щото била медицинска техника, "струва" €280 000 евро?! Не, не струва, толкова, не струва и наполовина. Това, че си измислил нещо, което да помага на хората, и да го рекламираш, както се рекламират разни неща, хранителни добавки по ТВ, с които уж прохождаш до месец-два и т.н., това си е чиста търговия.
Заплатата на софтуерен разработчик в Швейцария почва от 30 евро (като обърнеш валутата). В това освен софтуерни разработчици са участвали специалисти по механика, био-механика, неврология и анатомия. Не говорим даже за 10-телития опити. Отделно тия чипове дето са там да не мислиш че са безплатни? Ти ми слагаш мерцедес последна класа струвал 50 000 евро. Ама ти знаеш ли че материалите от които е произведен струват не повече от 3000-4000 евро в най-лошия случай? Mercedes-Benz S450 тежи 2 тона. Виж колко долу горе на килограм струват алуминия, ламарината, медта и т.н.
Точно така, разработката на нови лекарства струва милиарди, в началото са много скъпи, с годините цената им намалява в десетки пъти. А тук говорим за апарат, произведен 2000 година и цената още е огромна?
До коментар [#31] от "Denis Stoyanov": Ти си минал покрай тъчлинията.. Мерцедеса не струва €50 000, а с €50 000 по-евтино... Майко мила...
Не на последно място- за всяко изпратено в чужбина за лечение дете, се прибира тлъста комисионна. Гаден човек е тая докторка, искацда ореже доходите на най-заслужилите другари.
За сметка на това, едни много милиони ще потънат неизвестно за какво в НЗОК за поредна година. Кой корумпиран, държавен администратор го е грижа за ЛОКОМАТ, като може да ползва здравната каса за банкомат?
Да, лекува деца, както и ЯМР и супер за диагностика.... Само в района на Бургас са 5-6 ЯМР, всичките купени от държавата за да се диагностицират болни..... и всички са обсебени от феодали с бели престилки и работят само на ЧАСТНО!!!! 10 локомата да купим... след месец ще бъдат обсебени и ще работят само на частно! Грамотни хора сте, прогледнете!
Русия- проказата на планетата Земя.
Гребете роби, фараона ще кара водни ски!
Сумата не е голяма за медицинска апаратура, накрая ще го купи някоя частна клиника и ще обере платежоспособните пациенти от България, другите кучета ги яли.
Сложете бутон "редактирай" на собствените комeнтари.
Не, колега, заглавието перефразира книгата на основателя на БРСДП в България Димитър Благоев "Що е социализъм и има ли той почва у нас". Май журналистите на са особено изобретателни :-)
Защо тревожиш човека ? Ето, в моето село се продава точно такъв Мерцедес, вярно 2008 и на 130 хиляди мили, за по-малко от 8,000 долара. Балансиране на желания и възможности
Съгласен съм, напълно, но разбра ли написаното от мен? И 100 Локомата да купим.... пациентите ще си плащат от джоба както сега за лечение тук и в чужбина! Купените киберножове как работят сега??? Само на частно, предполагам хората пак ходят в Турция, защото им взимат по-малко пари!
Русия- проказата на планетата Земя.
Гребете роби, фараона ще кара водни ски!
Така е излязло, но вероятно става въпрос за създаването на първите модели на ЛОКОМАТ, сега има и нови. Има други фирми които правят екзоскелети за раздвижване и на горни крайници. Няма нищо чудно, че машината струва толкова пари, като вземе предвид колко разходи са свързани за да се направи и каква е серийността и. Ако беше толкова изгодна всички щяха да се юрнат да я правят.
До коментар [#29] от "baba_zozolana":Точно така, разработката на нови лекарства струва милиарди, в началото са много скъпи, с годините цената им намалява в десетки пъти. А тук говорим за апарат, произведен 2000 година и цената още е огромна?До коментар [#31] от "Denis Stoyanov":Ти си минал покрай тъчлинията.. Мерцедеса не струва €50 000, а с €50 000 по-евтино... Майко мила...
А ти да не мислиш че тоя модел струва повече? Дори и Бугати Вейрон толкова му струват материалите като ги сложиш. Ти да не си мислиш че тая електроника и това струва толкова скъпо. Ще ти дам Жокер, всичката тая електроника и на 80% от колите по света (ел. системи, бордови компютри, програмиране и т.н.) се прави в София за заплата от 1500+ лева на месец за junior. Какъв човек трябва да си че да сравняваш медицинска апаратура с кола...
По принцип не ме е срам че съм българин и едва ли някога това ще стане...но определено ме е срам от здравната система, а не е като да не си плащам данъците си...
Корупцията е новия социализъм! Нямаш връзки, нямаш пари.
Сигурно си прав, аз нови Мецедеси Зондеркласа не купувам :-). Колкото до научните изследвания в областта на медицината, интересното е че в голямата си част се правят в американските университети по договори с големите фармацевтични компании, особено тези от Европа. Причината? Първо, по-евтино е от подобни в Европа, второ, наличие на критична маса изследователски потенциал, и трто, което вероятно е най-важно, пряк достъп до американския пазар с неговите откачени цени на лекарствените средства благодарение на поетапното утвърждаване на рзултат име от фералната администрация за храната и лекарствата.
Нормално, къде да се правят, при тези стотици милиарди, които се дават за здраве, и това при положението, че все правят коя от коя "по-добри" здравни реформи...
До коментар [#7] от "Messerschmitt":И понеже лекува деца (и не само), щото била медицинска техника, "струва" €280 000 евро?! Не, не струва, толкова, не струва и наполовина. Това, че си измислил нещо, което да помага на хората, и да го рекламираш, както се рекламират разни неща, хранителни добавки по ТВ, с които уж прохождаш до месец-два и т.н., това си е чиста търговия.
Не се хабете, колега. Тукашната форумна агитка е съставена основно от истерични хуманитари, които нямат хабер от техника, а щом нещо е "за децата", то веднага са готови да хвърлят чужди пари с чували. "Информацията" си черпят основно от сайтове тип "бг мама", където една жена чула, че мъжа на друга имал приятел, който работел в щатска клиника, където имало нещо такова и правело чудеса. А щом всичко се основава на "експертното мнение" на "неправителствена организация", работата става съвсем ясна - някой страстно желае да прибере комисионна.... Въобще не им идва на ум, че клипчето е "таргетирано" към американската армия, известна (освен всичко друго) с мнооого широките си пръсти. И защо не, като бюджета им годишно е 11 (единадесет) пъти по-голям от БВП на България.......
Здравето нямало цена, айде бе.......
Знанието е сила, информацията - власт
До коментар [#1] от "hamiltonf": До коментар [#5] от "hamiltonf": До коментар [#15] от "hamiltonf":
Приятелю, прав сте. За цената. Може да е 280 000 евро. Може и да не е. Ама не е в това въпросът. Въпросът е в това, че не сме тръгнали да го спазарим. Та да видим колко ще струва. Ето, аз съм пенсионер, нямам друга работа, предлагам безплатно своите услуги. Почти 40 години това ми беше работата - да се пазаря. Но не да купувам, а от другата страна, да продавам. Сигурно има някои нови номера, които не зная, ама едва ли младите са измислили нещо много умно. Та това предлагам - мен и още двама, трима като мен да ни пратят да спазарим десет ЛОКОМАТ-а. Гаранция Франция, че няма да платим повече от 2,8 млн. лв. И ще доблечем и един единадесети - за сметка на стандартната комисионна.
До коментар [#55] от "Един препатил": До коментар [#54] от "pag":
Благодаря! Хора, които не са били в частния бизнес, не са изваждали собствеин средства, за да купуват активи, да се пазарят, за да постигнат най-добра цена, пестейки от личния си капитал, разсъждават на едро, ангро, пръскайки държавната, безкрайна пара...
Ще застана на твоята страна, макар да не съм напълно съгласен с теб. Кмета и останалите отново приказват за неща, които не са им съвсем ясни. Обаче за жалост на мен са ми ясни. Сестра ми има дете болно от много тежка форма на ДЦП. В чудо сме се видяли от безумните надценки, които си слагат българските търгаши на абсолютно всичко необходимо за подобно дете. Абсолютно съм убеден, че и с ЛОКОМАТа нещата стоят по същия начин. Това чудо на техниката е абсолютно наложително да бъде купено, не едно, а по едно във всеки от големите градове, но със сигурност цената му е зверски завишена. 280 000 евро...съдейки по всичко останало, с което сме се сблъсквали значи струва не повече от 140 000.
280 хил. евро??? Та това не са пари, това са жълти стотинки за родната политическа мафия бе! Те дават два по пъти по толкова за некви анализи и измервания на рисковете, стига да са на техните фирми! Десет и сто пъти по толкова дават на строителните си кръгове на 5 метра павет! Тия наглеци по половин милион за някакво смешно ИСО дават, дето не им и трябва, само да ицоцат де що бюджет имат! Знаете ли защо не им се дават за Локомат? Щото се купува легално и не могат да го пишат, че струва милион, а разликата да си натъпчат в бездънните гуши! Ако можеха, 100 щяха да купят. Изроди! Ще ми се да бях християнка, та да вярвах, че поне на оня свят ще се пържите там, където ви е мястото, плужеци долни, срам за човешкия род!
По принцип, не коментирам нещо, за да търся подкрепа, просто изказвам лично мнение. Аз съм сигурно един от малкото, които не слагам кминуси, и много рядко поставям плюсове. Но, както и да е, благодаря все пак. Така и не разбраха доста хора, че никой не оспорва качеството на робота, а само цената. Отделно, в България, основния ми бизнес е в сферата на здравеопазването, така че, претендирам да имам някакво експертно мнение по доста въпроси в тази област. Съжалявам за детенцето, ако нещо ви трябва, с каквото мога ще помагам, пиши ми на лични. Шведите изтърваха е.аси и положението...
Подозирам, че има доста софтуер в тази машина, иначе вече щеше да има китайска. Въобще това нещо е направено от западна фирма и вероятно по-голямата част от разходите не е за алуминий и стомана, а за патенти и за заплати на високовалифицирани специалисти и изследователи.
☠ ☠ ☠
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
☠ ☠ ☠
Ако влагахме толкова страст за да търсим сметка колко пари потънаха в КТБ или колко са комисионните за некачествено саниране или некачествено строителство на магистрали, нямаше да се налага да се събират пари за медицинска техника чрез дарителска кампания. Важният въпрос е защо държавата продължава да харчи пари за неефективно лечение в чужбина, а не инвестира в уреди, които ще помогнат на много повече хора и ще спестят средства. Факт е, че институциите нямат смислен отговор и мълчат или нагло лъжат. Ето една от най-модерните клиники за рехабилитация в Австрия. В нея има два локомата: https://www.klinik-judendorf.at/neurologische-orthopaedische-und-paediatrische-rehabilitation/therapien-mehr/lokomat/
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ. С МНОЖЕСТВЕНА СКЛЕРОЗА СЪМ ОТ ОКОЛО 18 Г. СПОРЕД НЗОК НЯМАМ ПРАВО НА ПОДДЪЖАЩО ЛЕЧЕНИЕ , КАСАТА НЕ ДОПЛАЩА ТЕЗИ ЗА СИМПТОМАТИКАТА. НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОЛКО БИ СТРУВАЛО ПРИЛАГАНЕТО НА АПАРАТА ? РАЗБРАХ, ЧЕ Е ЧАСТНА КЛИНИКА В ПЛЕВЕН СЛЕД ОКОЛО 15 ДНИ ЗАПОЧВА ПОЛЗВАНЕТО И ОТ ВЪЗРАСТНИ. НЕ СЪМ В ПЛЕВЕН, НЕ ЗНАЯ КОЯ Е КЛИНИКАТА . МОЛЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯ. ОТ 5 ГОДИНИ НЕ СЪМ ИЗЛИЗАЛА ОТ КЪЩИ, РИНГОВА КОЛИЧКА НЕ МОГА ДА ПОЛЗВАМ, ОТКАЗВАТ МИ АКУМУЛАТОРНА , НА КОЯТО ИМАМ ПРАВО - С КВАДРИ ПАРЕЗА СЪМ.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ЛюбопитноСтрахотен апарат, особено при недостига на квалифицирани рехабилитатори. Но, извинете, цена от €280 000 е меко казано скандална...
cellular-goods.comНовия Mercedes-AMG S 65 L, 630 к.с. V12, наблъскан с каква ли не електроника, скъпоструващи материали, ноу хау и т.н., е по-евтин с €50 000!?
iavorski
Рейтинг: 213 НеутралноA Pagani Huayra е милиони. За икономия от мащаба дали си чувал?
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2572 НеутралноДо коментар [#1] от "hamiltonf":
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...Абе да сравняваш приумица за богаташи с роботизиран МЕДИЦИНСКИ инструмент е просто м@лоумно.Скандални са комплексарите даващи пари за купчина ламарина...
touchthis
Рейтинг: 278 ВеселоТва заглавия Йода ли го пише :D
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#3] от "Messerschmitt":
cellular-goods.comНякой дали е комплексар, че си давал парите за "ламарини" е спорно. Имат пари, дават си ги. Ама ти гледа ли клипчето? Гледай го още един-два пъти, и ми кажи къде ги "видя" €280 000?
стафилокок
Рейтинг: 501 ВеселоЩе заглавието оправи ли някой?
Миналото се наследява, бъдещето се изгражда.Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2572 НеутралноДо коментар [#5] от "hamiltonf":
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...Човече тази технология лекува ДЕЦА!Моли се да не ти се налага да търсиш помоща на Локомата!Иначе явно и ти си повлиян от снобкото мислене и егоизъм!Здравето НЯМА цена!
Cara Mia
Рейтинг: 316 НеутралноЗащо се опъваме тогава.Локомат е необходимост за хиляди хора!
chichka
Рейтинг: 2408 НеутралноВ България имаме най-много кардилогични клиники, най-много скенери, ЯМР... Най-много киберножове...... на глава от населението....
Русия- проказата на планетата Земя. Гребете роби, фараона ще кара водни ски!В Бургас има повече кардиоклиники отколкото Виена!
Всичко е за да се точат пари .... не за лечение, за далавери и скубане на пациенти!
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#7] от "Messerschmitt":
cellular-goods.comИ понеже лекува деца (и не само), щото била медицинска техника, "струва" €280 000 евро?! Не, не струва, толкова, не струва и наполовина. Това, че си измислил нещо, което да помага на хората, и да го рекламираш, както се рекламират разни неща, хранителни добавки по ТВ, с които уж прохождаш до месец-два и т.н., това си е чиста търговия.
johnniewalker
Рейтинг: 631 НеутралноТова с 5-те български апарата дето стават само за деца е точно същата история като с военните вертолети дето не ставаха за бой. И ясно показва какви "експерти" има в държавната администрация.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3568 НеутралноДо коментар [#10] от "hamiltonf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!копаеш дънот ! Сопри се!!!
Willy Messerschmitt
Рейтинг: 2572 НеутралноДо коментар [#10] от "hamiltonf":
До истината се достига с познание! Не влизам в диалог с лумпени !И не храня руски тролове...Загуби ме като събеседник!Съзнанието ти е увредено...както и на чиновниците играещи си със съдбите на болните.И за тях лимузините са по-важни и "необходими".
Peni Nikol
Рейтинг: 4543 НеутралноДа се вземат мнения от ползвалите го до колко е ефективен, и ако е помогнал дори на 50% от болните деца да го закупят. Даже колко пъти сме изпращали есемеси за лечение на дечица, от тия средства не може ли да го закупят.
hamiltonf
Рейтинг: 3798 НеутралноДо коментар [#13] от "Messerschmitt":
cellular-goods.com"Кон с капаци" си... Говорим за парите, а не за съдбите, защото ако струваше €28000, вече щеше да са закупени стотици
hamiltonf
Рейтинг: 3798 НеутралноДо коментар [#12] от "КМЕТ В СЯНКА":
cellular-goods.comПозитанко, като не си наясно, не се обаждай, или дай по същество. И да отбележа, че
дерибеев
Рейтинг: 2560 Неутралнослед като 3/4 от децата ЦФЛД изпраща в ЕС с формуляр от здравната каса какво става с бюджета на фонда .
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васКМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3568 ГневноДо коментар [#16] от "hamiltonf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Като си толкова наясно би ли казал колко е принадената стойност на мерцедеса и на Локомата и колко е социалния ефект? Хайде отворко !
Корки
Рейтинг: 2844 НеутралноСтатията ми даде знания за област която ми е чужда, но разбирам че локомата е жизнено необходим за да върне към нормален живот хора в неравностойно положение. Необходими са ни визионери като д-р Хохватер за да станем по нормална държава. Обаче презентирането на цената на съоръжението предизвиква отрицателна реакция и противодействие в комисионерите.
Свободата е възможноста сам да си наложиш дисциплина, преди да са ти я наложили други.hamiltonf
Рейтинг: 3798 НеутралноДо коментар [#18] от "КМЕТ В СЯНКА":
cellular-goods.comhttps://fakti.bg/avto/229168-kakva-e-pechalbata-na-proizvoditelite
дерибеев
Рейтинг: 2560 НеутралноДо коментар [#10] от "hamiltonf":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васструва колкото каже производителя , също както и мерцедеса . и повярвай в него има повече технология от мерцедеса . айфон струва 1000+$ ?
Darth Plagueis
Рейтинг: 1592 НеутралноКогато някой пикльо тъкмо е изкарал книжка, взел си е Корсата с 60 кпня и вече е отишъл веднъж до Ихтиман, всичко около колите му се струва магия, интересно и основен смисъл на живота, а километричните камъни стават крайъгълни камъни в живота. Та нема какво да се нервирате на люлинския келеш.
Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕКПроблемът е в идиотите от министерството. Липсата на инициативност и смисъл. Това е.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3568 НеутралноДо коментар [#22] от "Darth Plagueis":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!А за много от джигитите стават и надгробни. Лошото е когато не загинат и всички ние им плащаме рехабилитацията а за някои от тях е нужен и ЛОКОМАТ-а.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3568 РазстроеноДо коментар [#20] от "hamiltonf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Ти имаш ли представа що е то принадена стойност и социален ефект ? Че имаш и претенции.
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#21] от "дерибеев":
cellular-goods.comДерибеев, нали е в помощ за децата?! Моя въпрос е само за цената. А след като е "създаден през 2000 г. ... и е продаден поне 800 пъти", при стотиците хиляди болни от ДЦП !? За 18 години, и толкова "поне" продажби?!
niakoi_si
Рейтинг: 624 НеутралноДо коментар [#15] от "hamiltonf":
Те тоя път се ОСРА. Тотално.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3568 ВеселоДо коментар [#25] от "hamiltonf":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Съвсем са ти се олабили сопапите !
джендър NATO generals
Рейтинг: 1150 НеутралноА бе ей! Изтребители ли д акупуваме, или ЛОКОМАТ, а? Без ЛКОМАТ можем, но без стари, 45 годишни Ф16, 2 пъти бракувани и веднъж подарявани-без тях мисля, че не можем! Защото Те пазят проциите на добиря Пеевски от лошия Путин! Е, не че много биха ги пазаили, щото у Сирия свалят Ф16 най-модерна версия! Неходещите рядко гласуват, затова до колко е целесъобразно да се дават пари за тях? Помнете, Путин е страшен, а не болните от церебрална парализа!
Само от 2009 - 2012-та са "инвестирани" 8 милиарда евро във ВЕИ тролово производство на токbaba_zozolana
Рейтинг: 726 НеутралноДо коментар [#21] от "дерибеев":
I used to walk into a room full of people and wonder if they liked me... Now I look around and wonder if I like them.Абсолютно съгласна съм. Да не би с лекарствата нещата да стоят по друг начин? Обикновено обяснението е, че високата цена е заради изследователските и развойните дейности. Има го и това, но не е цялата картина:
"Фармацевтичните компании влагат над 10 години и до $2.6 млрд., за да извадят лекарство на пазара според статия от 2016 в Journal of Health Economics, основана на изследване на Центъра "Тафтс" за изучаване на разработването на лекарства (който получава малка част от оперативните си средства от фармацевтичната индустрия). От тази сума $1.4 млрд. са действителните разходи - неща като заплати, лаборатории, разходи за клинични изпитания и производство. Оставащите $1.2 млрд. са "капиталови разходи": това, което компанията жертва, като инверстира време и пари в недоказано лекарство. Някои експерти оспорват тези числа, казвайки, че те надценяват истинските разходи.
Дори след като се вземат предвид инвестициите в изследователска работа обаче, фармацевтичните компании са сред най-доходоносния публичен бизнес в Америка. Анализ на изследователската компания Global Data разкрива, че 9 от 10 големи фармацевтични компании харчат повече за маркетинг, отколкото за изследвания. Повечето от тях освен това имат голям бюджет за лобисти, за за гарантират, че законите продължават да работят в тяхна полза. Центърът за откликваща политика определя броя на лобистите на фармацевтичната индустрия през 2016 г. на 804 .
Освен това някои фармацевтични компании се оттеглят от самостоятелното осъществяване на цялата изследователска работа и вместо това купуват по-малки компании с обещаващи продукти. Около 70% от продажбите в индустрията идват от лекарства, които са създадени в малки компании - до 30% през 1990 г. според проучване на Бостънската консултативна група.
В допълнение фармацевтичните компании все повече се фокусират върху продукти, които могат да генерират най-високите печалби. Мнозинството от лекарствата, одобрени от Администрацията по храните и лекарствата, днес са скъпи специализирани лекарства. Много фармацевтични компании освен това са се насочили към "лекарства за ограничен пазар" - такива, които са насочени към болести, засягащи по-малко от 200 хил. души. Тези лекарства струват средно $140 хил. на година. Уловката: много "лекарства за ограничен пазар" в крайна сметка получават допълнително одобрение като терапия за други заболявания, което драматично увеличава пазара на лекарството. Правителството подкрепя разработването на "лекарства за ограничен пазар" с данъчни ваканции и други стимули. През 2016 г. фармацевтичната индустрия получава чисти $1.76 млрд. от данъчни кредити за лекарства за ограничен пазар."
Кое не е бизнес? И след като са цените на лекарствата са надути от производителя, означава ли това, че трябва да престанем да ползваме лекарства? Колко "струва" загубената работоспособност и драстично намаленото качество на живот на инвалидизиран вследствие на мозъчен инсулт човек на 40 години? Министерството отново е евтино на брашното и скъпо на триците.
https://www.aarp.org/health/drugs-supplements/info-2017/rx-prescription-drug-pricing.html
gianni
Рейтинг: 1319 НеутралноИ без изтребители можем и без ЛОКОМАТ можем, но без ядрен самовар за 20 милиарда, модел 70 година, не можем. Не можем, защото Путин ни е освободил от турско робство и трябва да си платим данъка. Инак ще се разгневи и ще ви спре рублетата.
Denis Stoyanov
Рейтинг: 213 ВеселоЗаплатата на софтуерен разработчик в Швейцария почва от 30 евро (като обърнеш валутата). В това освен софтуерни разработчици са участвали специалисти по механика, био-механика, неврология и анатомия. Не говорим даже за 10-телития опити. Отделно тия чипове дето са там да не мислиш че са безплатни? Ти ми слагаш мерцедес последна класа струвал 50 000 евро. Ама ти знаеш ли че материалите от които е произведен струват не повече от 3000-4000 евро в най-лошия случай? Mercedes-Benz S450 тежи 2 тона. Виж колко долу горе на килограм струват алуминия, ламарината, медта и т.н.
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#29] от "baba_zozolana":
cellular-goods.comТочно така, разработката на нови лекарства струва милиарди, в началото са много скъпи, с годините цената им намалява в десетки пъти. А тук говорим за апарат, произведен 2000 година и цената още е огромна?
До коментар [#31] от "Denis Stoyanov":
Ти си минал покрай тъчлинията.. Мерцедеса не струва €50 000, а с €50 000 по-евтино... Майко мила...
klecho
Рейтинг: 795 НеутралноНе на последно място- за всяко изпратено в чужбина за лечение дете, се прибира тлъста комисионна.
Гаден човек е тая докторка, искацда ореже доходите на най-заслужилите другари.
du Tremblay
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#32] от "hamiltonf": Въобще не си си направил труда да прочетеш за какво става дума, нали?
Chung Kuo
Рейтинг: 236 НеутралноЗа сметка на това, едни много милиони ще потънат неизвестно за какво в НЗОК за поредна година. Кой корумпиран, държавен администратор го е грижа за ЛОКОМАТ, като може да ползва здравната каса за банкомат?
chichka
Рейтинг: 2408 НеутралноДо коментар [#7] от "Messerschmitt":
Русия- проказата на планетата Земя. Гребете роби, фараона ще кара водни ски!Да, лекува деца, както и ЯМР и супер за диагностика....
Само в района на Бургас са 5-6 ЯМР, всичките купени от държавата за да се диагностицират болни..... и всички са обсебени от феодали с бели престилки и работят само на ЧАСТНО!!!! 10 локомата да купим... след месец ще бъдат обсебени и ще работят само на частно!
Грамотни хора сте, прогледнете!
dragozow
Рейтинг: 726 НеутралноСумата не е голяма за медицинска апаратура, накрая ще го купи някоя частна клиника и ще обере платежоспособните пациенти от България, другите кучета ги яли.
Сложете бутон "редактирай" на собствените комeнтари.du Tremblay
Рейтинг: 0 НеутралноДо коментар [#36] от "chichka": 300 000 евро, бре.Сменят си автопарка всяка година.Поне 30-та трябва из цяла България.
bosev.asen
Рейтинг: 483 РазстроеноОт години здравните институции работят с лАкомат...
дерибеев
Рейтинг: 2560 НеутралноДо коментар [#32] от "hamiltonf":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васима и по 172000 , и точно от тях сме купили ... пак били с емблемата на мерцедес ама
daskal1
Рейтинг: 3376 ВеселоДо коментар [#4] от "touchthis":
Не, колега, заглавието перефразира книгата на основателя на БРСДП в България Димитър Благоев "Що е социализъм и има ли той почва у нас".
Май журналистите на са особено изобретателни :-)
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#34] от "du Tremblay":
cellular-goods.comАми май единствен във този Форум, съм виждал робота, в "Дом майка и дете" в Бургас, ама както и да е...
daskal1
Рейтинг: 3376 ВеселоДо коментар [#32] от "hamiltonf":
Защо тревожиш човека ? Ето, в моето село се продава точно такъв Мерцедес, вярно 2008 и на 130 хиляди мили, за по-малко от 8,000 долара. Балансиране на желания и възможности
chichka
Рейтинг: 2408 НеутралноДо коментар [#38] от "du Tremblay":
Русия- проказата на планетата Земя. Гребете роби, фараона ще кара водни ски!Съгласен съм, напълно, но разбра ли написаното от мен? И 100 Локомата да купим.... пациентите ще си плащат от джоба както сега за лечение тук и в чужбина! Купените киберножове как работят сега??? Само на частно, предполагам хората пак ходят в Турция, защото им взимат по-малко пари!
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоДо коментар [#43] от "daskal1":
cellular-goods.comБъркаш се, но нормално за даскал, макар и уважаван...
gianni
Рейтинг: 1319 НеутралноТака е излязло, но вероятно става въпрос за създаването на първите модели на ЛОКОМАТ, сега има и нови. Има други фирми които правят екзоскелети за раздвижване и на горни крайници. Няма нищо чудно, че машината струва толкова пари, като вземе предвид колко разходи са свързани за да се направи и каква е серийността и. Ако беше толкова изгодна всички щяха да се юрнат да я правят.
Denis Stoyanov
Рейтинг: 213 ВеселоА ти да не мислиш че тоя модел струва повече? Дори и Бугати Вейрон толкова му струват материалите като ги сложиш. Ти да не си мислиш че тая електроника и това струва толкова скъпо. Ще ти дам Жокер, всичката тая електроника и на 80% от колите по света (ел. системи, бордови компютри, програмиране и т.н.) се прави в София за заплата от 1500+ лева на месец за junior. Какъв човек трябва да си че да сравняваш медицинска апаратура с кола...
alehandro77
Рейтинг: 442 НеутралноПо принцип не ме е срам че съм българин и едва ли някога това ще стане...но определено ме е срам от здравната система, а не е като да не си плащам данъците си...
Корупцията е новия социализъм! Нямаш връзки, нямаш пари.daskal1
Рейтинг: 3376 ЛюбопитноДо коментар [#45] от "hamiltonf":
Сигурно си прав, аз нови Мецедеси Зондеркласа не купувам :-).
Колкото до научните изследвания в областта на медицината, интересното е че в голямата си част се правят в американските университети по договори с големите фармацевтични компании, особено тези от Европа. Причината? Първо, по-евтино е от подобни в Европа, второ, наличие на критична маса изследователски потенциал, и трто, което вероятно е най-важно, пряк достъп до американския пазар с неговите откачени цени на лекарствените средства благодарение на поетапното утвърждаване на рзултат име от фералната администрация за храната и лекарствата.
hamiltonf
Рейтинг: 3798 ВеселоНормално, къде да се правят, при тези стотици милиарди, които се дават за здраве, и това при положението, че все правят коя от коя "по-добри" здравни реформи...
cellular-goods.combat_plamen
Рейтинг: 4242 НеутралноПоредното доказателство ,че в здравната система няма пари и от това страдат пациентите.
Роси
Рейтинг: 7051 НеутралноСрамота, да нямаме 280 000 евро за толкова необходим апарат, а да даваме милиони за зали и стадиони, които не се използват.
du Tremblay
Рейтинг: 0 ВеселоДо коментар [#47] от "Denis Stoyanov": "А ти да не мислиш че тоя модел струва повече? Дори и Бугати Вейрон..."
hamiltonf е провокатор.Фокусирай се върху темата, щото така не се знае докъде може да се стигне.
pag
Рейтинг: 904 ЛюбопитноНе се хабете, колега.
Тукашната форумна агитка е съставена основно от истерични хуманитари, които нямат хабер от техника, а щом нещо е "за децата", то веднага са готови да хвърлят чужди пари с чували. "Информацията" си черпят основно от сайтове тип "бг мама", където една жена чула, че мъжа на друга имал приятел, който работел в щатска клиника, където имало нещо такова и правело чудеса.
А щом всичко се основава на "експертното мнение" на "неправителствена организация", работата става съвсем ясна - някой страстно желае да прибере комисионна....
Въобще не им идва на ум, че клипчето е "таргетирано" към американската армия, известна (освен всичко друго) с мнооого широките си пръсти. И защо не, като бюджета им годишно е 11 (единадесет) пъти по-голям от БВП на България.......
Здравето нямало цена, айде бе....... Знанието е сила, информацията - власт
Един препатил
Рейтинг: 1841 НеутралноДо коментар [#1] от "hamiltonf":
До коментар [#5] от "hamiltonf":
До коментар [#15] от "hamiltonf":
Приятелю, прав сте. За цената. Може да е 280 000 евро. Може и да не е. Ама не е в това въпросът. Въпросът е в това, че не сме тръгнали да го спазарим. Та да видим колко ще струва. Ето, аз съм пенсионер, нямам друга работа, предлагам безплатно своите услуги. Почти 40 години това ми беше работата - да се пазаря. Но не да купувам, а от другата страна, да продавам. Сигурно има някои нови номера, които не зная, ама едва ли младите са измислили нещо много умно. Та това предлагам - мен и още двама, трима като мен да ни пратят да спазарим десет ЛОКОМАТ-а. Гаранция Франция, че няма да платим повече от 2,8 млн. лв. И ще доблечем и един единадесети - за сметка на стандартната комисионна.
hamiltonf
Рейтинг: 3798 НеутралноДо коментар [#55] от "Един препатил":
cellular-goods.comДо коментар [#54] от "pag":
Благодаря! Хора, които не са били в частния бизнес, не са изваждали собствеин средства, за да купуват активи, да се пазарят, за да постигнат най-добра цена, пестейки от личния си капитал, разсъждават на едро, ангро, пръскайки държавната, безкрайна пара...
zle_platen_trol
Рейтинг: 418 НеутралноДо коментар [#56] от "hamiltonf":
Ще застана на твоята страна, макар да не съм напълно съгласен с теб. Кмета и останалите отново приказват за неща, които не са им съвсем ясни. Обаче за жалост на мен са ми ясни. Сестра ми има дете болно от много тежка форма на ДЦП. В чудо сме се видяли от безумните надценки, които си слагат българските търгаши на абсолютно всичко необходимо за подобно дете. Абсолютно съм убеден, че и с ЛОКОМАТа нещата стоят по същия начин. Това чудо на техниката е абсолютно наложително да бъде купено, не едно, а по едно във всеки от големите градове, но със сигурност цената му е зверски завишена. 280 000 евро...съдейки по всичко останало, с което сме се сблъсквали значи струва не повече от 140 000.
Green Day
Рейтинг: 395 Неутрално280 хил. евро??? Та това не са пари, това са жълти стотинки за родната политическа мафия бе! Те дават два по пъти по толкова за некви анализи и измервания на рисковете, стига да са на техните фирми! Десет и сто пъти по толкова дават на строителните си кръгове на 5 метра павет! Тия наглеци по половин милион за някакво смешно ИСО дават, дето не им и трябва, само да ицоцат де що бюджет имат!
Знаете ли защо не им се дават за Локомат? Щото се купува легално и не могат да го пишат, че струва милион, а разликата да си натъпчат в бездънните гуши! Ако можеха, 100 щяха да купят. Изроди! Ще ми се да бях християнка, та да вярвах, че поне на оня свят ще се пържите там, където ви е мястото, плужеци долни, срам за човешкия род!
hamiltonf
Рейтинг: 3798 НеутралноДо коментар [#57] от "zle_platen_trol":
cellular-goods.comПо принцип, не коментирам нещо, за да търся подкрепа, просто изказвам лично мнение. Аз съм сигурно един от малкото, които не слагам кминуси, и много рядко поставям плюсове. Но, както и да е, благодаря все пак.
Така и не разбраха доста хора, че никой не оспорва качеството на робота, а само цената. Отделно, в България, основния ми бизнес е в сферата на здравеопазването, така че, претендирам да имам някакво експертно мнение по доста въпроси в тази област.
Съжалявам за детенцето, ако нещо ви трябва, с каквото мога ще помагам, пиши ми на лични.
Шведите изтърваха е.аси и положението...
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
Рейтинг: 2621 НеутралноДо коментар [#46] от "gianni":
☠ ☠ ☠ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. ☠ ☠ ☠Подозирам, че има доста софтуер в тази машина, иначе вече щеше да има китайска.
Въобще това нещо е направено от западна фирма и вероятно по-голямата част от разходите не е за алуминий и стомана, а за патенти и за заплати на високовалифицирани специалисти и изследователи.
elitsa71
Рейтинг: 8 НеутралноАко влагахме толкова страст за да търсим сметка колко пари потънаха в КТБ или колко са комисионните за некачествено саниране или некачествено строителство на магистрали, нямаше да се налага да се събират пари за медицинска техника чрез дарителска кампания. Важният въпрос е защо държавата продължава да харчи пари за неефективно лечение в чужбина, а не инвестира в уреди, които ще помогнат на много повече хора и ще спестят средства. Факт е, че институциите нямат смислен отговор и мълчат или нагло лъжат.
Ето една от най-модерните клиники за рехабилитация в Австрия. В нея има два локомата: https://www.klinik-judendorf.at/neurologische-orthopaedische-und-paediatrische-rehabilitation/therapien-mehr/lokomat/
Ваня Русева
Рейтинг: РазстроеноИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ. С МНОЖЕСТВЕНА СКЛЕРОЗА СЪМ ОТ ОКОЛО 18 Г.
СПОРЕД НЗОК НЯМАМ ПРАВО НА ПОДДЪЖАЩО ЛЕЧЕНИЕ , КАСАТА НЕ ДОПЛАЩА ТЕЗИ ЗА СИМПТОМАТИКАТА.
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОЛКО БИ СТРУВАЛО ПРИЛАГАНЕТО НА АПАРАТА ?
РАЗБРАХ, ЧЕ Е ЧАСТНА КЛИНИКА В ПЛЕВЕН СЛЕД ОКОЛО 15 ДНИ ЗАПОЧВА ПОЛЗВАНЕТО И ОТ ВЪЗРАСТНИ. НЕ СЪМ В ПЛЕВЕН, НЕ ЗНАЯ КОЯ Е КЛИНИКАТА .
МОЛЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯ.
ОТ 5 ГОДИНИ НЕ СЪМ ИЗЛИЗАЛА ОТ КЪЩИ, РИНГОВА КОЛИЧКА НЕ МОГА ДА ПОЛЗВАМ, ОТКАЗВАТ МИ АКУМУЛАТОРНА , НА КОЯТО ИМАМ ПРАВО - С КВАДРИ ПАРЕЗА СЪМ.