
© Анелия Николова
Д-р Дечо Дечев е кандидат на ГЕРБ. Той е работил пет години в здравната каса, където беше завеждащ лекарствената дирекция и заместник-директор през периода 2001-2002 г. От 2005 г. става член на управителния съвет на касата. От 2008 г. Дечев оглави борда на "Св. Иван Рилски". При управлението му клиниката стана една от трите от общо 65 държавни болници с положителни финансови резултати
Парламентарната здравна комисия единодушно одобри кандидатурата на д-р Дечо Дечев за управител на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК). Освен управляващите и съсловните организации в негова подкрепа се изказаха и депутати от опозицията, съобщи capital.bg.
Дечев обеща да предложи мерки за оздравяване на бюджета на касата, така че да не се наложи актуализация. Между тях са намаляване на плащанията за лекарства, контрол от пациентите за покриваните от касата услуги и намаляване на разходите за лечение в чужбина.
Една от идеите е вместо пациентът да пътува в чужбина, да се канят специалисти да оперират в България.