
Всеки е изпитвал и най-вероятно помни онова чувство при първата "среща" с мечтаната професия. Вълнение, радост, нямате търпение да станете рано сутрин и да започнете работа. Е, това може би вече ви звучи напълно непонятно.
Точно както с любовта, така и в професионалния живот първите срещи са изпълнени със страст, която след време утихва. Разбира се, зависи от човека, но след няколко години практика стотици попадат в капана на скучното ежедневие. Така мечтаното работно място се превръща в, меко казано, нежелано. Но замисляли ли сте се дали няма начин да съживите любовта си към работата?
Никой не иска да се превърне в онези вечно сърдити и мърморещи служители, недоволни от задълженията си, колегите, шефа, клиентите, заплатата и още, и още. Е, тогава се пригответе за промяна още преди симптомите на недоволния колега да са се появили.
Като за начало започнете повече да се интересувате от работата, която вършите. Четете свързана с професията ви литература, занимавайте се със странични дейности в сферата ви, насочете вниманието си към всичко онова, което ви е накарало да заобичате професията си и което ще ви накара отново да се влюбите в нея. Опитайте се да превърнете работата си в хоби.
Стремете се да промените работния процес, превръщайки го в нещо доста по-забавно и в същото време още по-добре работещо. Разнообразете ежедневието си в офиса с някаква дейност. Ако имате идеи за положителна промяна, не се колебайте да ги споделите с шефа си. Още повече – така има доста голяма вероятност да го заинтригувате.
Обучението винаги е една от опциите за разнообразяване на професионалния живот. Наскоро доста разпространени станаха обученията, при които лекторът идва директно на работното ви място. Така спестявате много време, а в същото време сте на работното си място. С този ход вие инвестирате както във вашето бъдеще, така и в бъдещето на компанията, за която работите. Винаги има и вариант вашият ръководител да забележи активността ви и да ви повиши.
Невинаги, но често молбата за напускане е най-правилното решение. Ако наистина сте отегчени от това, което вършите, то нищо не ви спира да потърсите по-нататъшно развитие в друга компания или сфера. Ако е така, разгледайте обявите за работа на Karieri.bg.
Банка ДСК търси:
Експерт – подбор на персонал
Marketing research Expert
UniCredit Bulbank търси:
Broker of Financial instruments
"Сефора България" търси:
STORE MANAGER
Atendia търси:
Business Developer Corporate Clients
KPMG търси:
Senior Advisor, Transfer Pricing
Senior Accountant
Sarantis Bulgaria търси:
KEY ACCOUNTS MANAGER
MARKETING MANAGER
КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР търси:
Финансов анализатор
Финансов анализатор - сертифициран финансов анализатор (CFA)
The American College Of Sofia търси:
Director of Admissions
A Part -Time Teacher In German
Intern in Mathematics
A Full -Time Teacher In History
A Full -Time Teacher In Physics
A Full -Time Teacher In Geography
A Part -Time Teacher in Spanish
"СПИДИ" търси:
Мениджър екип
UNICEF търси:
Resource Mobilization Manager
БНБ търси:
Експерт в дирекция "Икономически изследвания и прогнози"
ЕКСПЕРТ В ДИРЕКЦИЯ "ПРЕСТРУКТУРИРАНЕ НА КРЕДИТНИ ИНСТИТУЦИИ"
ЮРИСКОНСУЛТ (по заместване) В ОТДЕЛ "ПРАВНО ОБСЛУЖВАНЕ"
ЕКСПЕРТ В ДИРЕКЦИЯ "РЕГИСТРИ"
Germany Trade & Invest (GTAI) търси:
Bulgarische Assistentin / Bulgarischer Assistent
Expat Asset Management търси:
Експерт връзки с инвеститорите/ Investor Relations Expert
Lufthansa Technik Sofia търси:
Авиомеханик
KINSTELLAR търси:
Corporate/M&A Associate in Sofia
"Еконт експрес" търси:
Бизнес стратег
Напуснал Поради ОграниченДостъп
Рейтинг: 279 НеутралноПрегледахме актуалнит предложения на автора и стигнахме до извода, че е най добре той да се възползува от тях.
Президент Плевнелиев - Трудно мога да не споделя своето дълбоко унижение като дясномислещ човек от ръководството на "Демократична България" да влезе в съюз на балотажа с Мая Манолова. Не трябва да дават оставки, а да си изберат Манолова за шефcomandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 2267 НеутралноЕ, тогава се пригответе за промяна още преди симптомите на недоволния колега да са се появили.
Libertarianism is just anarchy for rich people______________
Отиваш на мозъчна НЛП шлифовка и почваш да даваш всичко от себе си все едно тие за пръв път!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
SS
Рейтинг: 3005 ВеселоМъчч мъни - лъве стори
нот мъни - айм сори ...
Скакауец
Рейтинг: 660 НеутралноДневниче, от седмици мобилната ти версия не позволява да гласувам с + или - под коментарите на форума. Също така трябва по 2-3 пъти с бутончето back , за да се върна 1 страница назад.
Слушкаш Шорош, папкаш грантове! (Верую на Киселото, миризливо и кресливо, неолиберално-марксистко л@йно ...невник...)Ще вземете ли мерки?
Vlado Nikolov
Рейтинг: 3467 НеутралноКато вдигнат заплатата, ще я обичам повече. Ако не я вдигнат, ще си намеря друга, по-добре платена работа. Нещо съвсем нормално.