
© Асен Тонев
От днес е разрешен груповият лов на дива свиня. По време на новия сезон ловът ще бъде разрешен три дни седмично, вместо досегашните два дни. Целта е да се намали популацията на дивата свиня, която се счита за основен разпространител на заразата от заболяването Африканска чума по свинете. Ловуването ще се извършва по график, утвърден от директора на съответното държавно горско или ловно стопанство, съобщава Министерството на земеделието.
Във връзка с откриването на ловния сезон за дива свиня, министърът на земеделието и храните издаде заповеди и указания за прилагане на мерки за биосигурност в ловностопанските територии, попадащи в и извън инфектираните зони с установени случаи на болестта.
Над 60 пъти се намалява площта на територията, в която ще важи забрана за извършване на всякакви дейности, в това число и лов, след установен случай на чума. Забранената зона от 200 кв.км се намалява на 3 кв.км. Съгласно новите указания се намалява и срокът за забраната – от 60 на 30 дни. След изтичането на първия месец се допуска индивидуален лов, лов с капани и лов без кучета, а след изтичането на втория месец и групов лов с кучета.
Всички отстреляни по време на лов диви свине задължително се изследват за вируса на чума, като изследванията са за сметка на Българската агенция по безопасност на храните. Изследването за трихинелоза остава, както досега, за сметка на ловците. До излизане на резултатите от пробите, отстреляните диви свине трябва да останат за съхранение в хладилни съоръжения.
Николай Колев
Рейтинг: 2429 ВеселоДосега беше задължителен, заради чумата, сега вече ще е и разрешен.
* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събраниеTzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 2571 НеутралноДа му мисли Пеевски!
Да вярваме на истината
Рейтинг: 1613 НеутралноНякакви илюзии, че ще се намали популацията на дивите прасета:) В огромните гори като джунгли в България. Ама наслука.
Завчера в Математическата гимназия в Габрово Беленци се домъкнало мече. Значи и популацията на мечките расте:)
save_knforest
Рейтинг: 903 ЛюбопитноАми да внимават и ловджийте, че като тръгнат на лов носят дамаджани с алкохол и това замъглява точната преценка. Всяка година има инциденти.
trj09592697
Рейтинг: 301 НеутралноДо коментар [#2] от "gak37608125":
Освен него трябва да му мисли и евродепутата Ал. Йорданов, който във фейсбук написа:
„…докъде може да стигне в коварната си злоба и арогантност към нас т.нар. Демократична България. Това, че са се вманиачили, че само те са демократите в България, е добре известно. Това, че не са те демократите в България пък е повече от ясно.“
trj09592697
Рейтинг: 301 НеутралноАлександър Йорданов (от СДС) направо им го каза на „Дем. БГ“,
че подло пишат доноси до Кошлука в БНТ:
„Ат.Атанасов и Хр.Иванов от Демократична България …подлярски … пишат донос“
trj09592697
Рейтинг: 301 НеутралноАлександър Йорданов (от СДС) направо им го каза на „Дем. БГ“,
че подло пишат доноси до Кошлука в БНТ:
„Ат.Атанасов и Хр.Иванов от Демократична България …подлярски … пишат донос“
nwj49315903
Рейтинг: 946 ЛюбопитноДивите свине с тире ли са или с число!?
Petar Ivanov
Рейтинг: 371 НеутралноДо коментар [#2] от "gak37608125":
Freedom of speechИ Цацата..: ))
klimentm
Рейтинг: 3960 ВеселоДо коментар [#3] от "Да вярваме на истината":
klimentmМи то мат гимназия в Габрово какво друго може да измъти?!
vhv
Рейтинг: 537 НеутралноПоследните 5-6 години, три нер.за овършаха всичко читаво в държавата. Свинската чума не ги тръшна, но дано си ги приберат в руския рай.
дерибеев
Рейтинг: 3179 ВеселоДо коментар [#2] от "gak37608125":
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васСвежоо!!
balgariez
Рейтинг: 322 ВеселоА на питомни може ли ?! ;-)
trj09592697
Рейтинг: 301 НеутралноДо коментар [#11] от "vhv":
Ами от тези тримата Борисов беше избиран за премиер с гласовете на Ив.Костов, Р.Кънев другите депутати от ДСБ.
За него не са гласували от ДПС и БСП.
trj09592697
Рейтинг: 301 НеутралноСотир Цацаров е назначен за Гл.Прокурор от Р.Плевнелиев, а можеше да бойкотира назначаването му както направи с кандидата са конституционен съдия Венета Марковска.
https://www.mediapool.bg/prezidentat-ne-dopusna-markovska-da-polozhi-kletva-v-ks-news199592.html
До коментар [#11] от "vhv":
hope
Рейтинг: 3491 ВеселоСкоро видях цяло семейство.
Любовта ще спаси света!!!Малките бяха като тези продълговатите дини, но в черно и сиво.
Около 5-6 и майка им.
Дано избегнат улова!!!
Alexander97
Рейтинг: 3141 НеутралноОще едно диво прасе вилнее из София.
Доста е кльощаво, но прави поразии.
Волен вън!
hope
Рейтинг: 3491 Весело[quote#6:"trj09592697"][/quote]
Любовта ще спаси света!!!Александър Йорданов открай време пише лъжи срещу Иван Костов.
А, може да сте сигурен, че консервативно мислешите хора, по-скоро ще гласуват за друга партия, отколкото за ГЕРБ.
hamiltonf
Рейтинг: 3964 НеутралноДо коментар [#16] от "hope":
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.Трудно, дните са увеличени:
"По време на новия сезон ловът ще бъде разрешен три дни седмично, вместо досегашните два дни."
disorg
Рейтинг: 389 НеутралноНаслука!
betona
Рейтинг: 796 Неутралномико са завардяд входувете на наротнота сабрание и кметствата и има дустатачно амониции прублема с чумата можи да са риши оште в пуниделник.
hope
Рейтинг: 3491 НеутралноДо коментар [#19] от "hamiltonf":
Любовта ще спаси света!!!Бяха доста бързи!!
penetrating
Рейтинг: 6034 ВеселоА ще бъде ли включена и НСО ?
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertbetona
Рейтинг: 796 НеутралноДо коментар [#17] от "Alexander97":
а ти слуша ли репичката и как беши?
uq
Рейтинг: 2607 НеутралноНе е лошо. Всяка вечер по новините гледам....бая има
Илиана
Рейтинг: 289 ЛюбопитноНаслука на родните авджии и точен мерник им пожелавам, а на съпругите им докато ги чакат за да не скучаят им пожелавам да си намерят добри чукачи!
Наред с дивите прасета трябва да се отстрелят и мечките, щото и те станаха нахални и взеха да слизат по гъз от Балкана в Габрово и Смолян, а в Монтанско се появиха и карпатски вълци!
Lemmy
Рейтинг: 2314 ВеселоКакво значи групов лов с кучета?
https://www.youtube.com/watch?v=zh7KCWWNNys
betona
Рейтинг: 796 НеутралноДо коментар [#26] от "Илиана":
хехе ебати кументара!!!!! :))))) а ти слет като пужелаваш на другите е ретно да кажиш ти самата имаш ли си дубър чукач? или за другите е по лесну да са гувори :)))а да вииме сига сириозна ли си.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
valtoro
Рейтинг: 984 НеутралноМалко да ги разредят, че много са се развъдили !!!
Go Go
Рейтинг: 1064 ВеселоЕ те сега свинската чума ще се разпространи яко. Тя точно затова е опасна, защото хората не се разболяват, но я пренасят даже с подметките на обувките си. И като почнат масово да отстрелват дивите прасета, ще заразят даже и домашните, просто като не си дезинфекцират обувките и отидат да си нахранят прасето.
73! Go GoА тая работа трябва да се прави според покойния Радичков, вечна му памет: “Мамя, мамя, мамя, никакво го няма! Гоня, гоня, гоня, отнийде се не види! Мамка му и прасе, ако се не върне до довечера, шъ го продам!”
Костадин Иванов
Рейтинг: 3773 НеутралноДо коментар [#16] от "hope":
Еретик"Скоро видях цяло семейство.
Малките бяха като тези продълговатите дини, но в черно и сиво.
Около 5-6 и майка им.
Дано избегнат улова!!!"
==============
Аз видях това, но не съм ловец:
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/rodopski-praseta.870040.35565012 #
chicago514
Рейтинг: 1978 ВеселоБий свинята по главата,бий,бий,бий.
slonsco
Рейтинг: 1093 Неутрално. Естествен отбор в действие,А и аз на такива инциденти злорадствам.
SS
Рейтинг: 3118 ВеселоПуцай ...
tyn23623097
Рейтинг: 8 Неутралноcar rental iran
Welcome to what could be the friendliest country on earth. car rental in iran is the jewel in Islam's crown, combining glorious architecture with a warm-hearted welcome.
https://www.saadatrent.com/english
Костадин Иванов
Рейтинг: 3773 ЛюбопитноИ каква е връзката между лова и коли под наем в Иран? /пост 36/
Еретикantikvarno
Рейтинг: 479 Весело+++++++++++++++++++++++++++++++
Яко!
Храбър
Рейтинг: 3546 НеутралноА!
И аз него търсех? "Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
blondofil
Рейтинг: 3306 НеутралноДо коментар [#8] от "nwj49315903":
Някой да обясни смешката?
gogo63
Рейтинг: 1012 НеутралноИ в Дубай ли? Да очакваме блага вест скоро?
Peni Nikol
Рейтинг: 7270 НеутралноНаслука и умната!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.