" "В крайна сметка ние сме лекари и учим медицина шест години, абсолютно всички специалности! След това, дали ще специализираме като кардиолози, гастроентерелози или други специалности, това не означава, че ние не се подготвяме да се борим с инфекциозни заболявания", коментира д-р Асен Медждиев от Столичната лекарска колегия на БЛС."
Д-р Асен Медждиев, предполагам Вие също сте учили 6 години. Дайте личен пример - започнете работа в това отделение. Сигурен съм, че колегите Ви ще Ви последват!
ич да не ви дреме г-ци, който разбира, тука се спира
"...От първия ден на разпространение на заразата като най-голямата частна болница сме на първа линия - приемаме и лекуваме пациенти, отговорни сме към професията ни. Всеки един от лекарите тук е подписал и спазва Хипократовата клетва, сподели управителят на “Софиямед” д-р Йордан Пелев..."
Нека да видим тези лични предпазни средства, защото една мажоретка на МЗ показа половин ТИР с маски нисък клас ,които още не виждам къде са разпределени вече една седмица мина. Къде са очилата ,къде са гащеризоните, къде е цялото оборудване като за особено опасни инфекции. Или медицинският персонал е само консуматив а ?
След като болницата не е оборудвана ии даже няма предпазни средства за мединцинския персонал за какво говорим? Да пратим целия екип на ІІ-ра Градска на самоубийствена мисия? Да, те са положили Хипократова клетва, но не са самоубийци!
И нека тези, дето цял ден ругаят екипа на ІІ-ра градска да се цанят за санитари и чистачки при тези условия. За това не се изисква медицинска квалификация!
пп И за Варна същата работа: вземат проби на риск!
Днес като си изтребим медицината утре кой ще ни лекува?
Калинките бяха мнооого подготвени за посрещане на вируса: то интервюта, то призиви, то разяснения. И при първия случай във Габрово ЗДРАВНИЯ МИНИСТЪР им даде предпазни средства за 10 дни!!! Толкова бяхме подготвени. Днес нямало кой да им преведе тендера? Да дойдат от ЕС и да ви попълнят заявката не искате ли бе, калинки? къде са им маските (истински, за медицински персонал), къде са им облеклата вече цял месец? И във склада няма! - казва здравния министър. Във Държавен запас - пълна анархия. Куче влачи параход. Нито знаят какво имат, нито къде е складирано. Безобразие!
Ами тези лекари,които в момента се грижат за заразените,ами останалите,които ще се включат,ако болестта се разпространи?Те с какви предпазни средства са?Или средства за защита няма само за келешите,подали оставка?
Във Кнежа шиели по 10 маски на ден!!! Че те за Кнежа не стигат - стигат за 300 човека за един ден и то под условие!, а Барбата тръгнал да изнася?
пп Едно време - малко след 89-та година, от нашето ДСО на посещение във Гърция. Гърците питат за лепило С-200. И нашия генерален се изцепва: Ще ви заринем, само дайте заявки- ние произвеждаме. После му разяснили, че не произвеждаме достатъчно дори за вътрешния пазар! децата на същите кретени днес ни управляват. Благодарение на женския характер на населението!
Ами те да не започнат от утре да приемат заразени?И разбирам да бяха казали:Ще работим ,но искаме да ни се осигури това и това.А те,не били подготвени.Кой е по подготвен от един лекар,хамалина от сточна гара ли?
Ония, дето шиели костюми за Бундесвера - дали изкарват 200 костюма на ден? Съмнявам се. Кога ще ушият костюми за всичкия медицински персонал? След година евентуално.
Болни щъкат наляво-надясно. Оня го пратили на самоход от Лом да София, други си хванали самолета от Банско. Какво правим? Играем си на шикалки! Шаш и паника! И го отнася електората. Ама той си го заслужава и още как! Щото се интересува дали може да замразява сирене!!! Ниво на интелект, та дрънка!
До коментар [#7] от "skara":Ами те да не започнат от утре да приемат заразени?И разбирам да бяха казали:Ще работим ,но искаме да ни се осигури това и това.А те,не били подготвени.Кой е по подготвен от един лекар,хамалина от сточна гара ли?
Да тръгнат на атака срещу картечници по потници? Имаме ли още 50 хиляди медицински персонал за пика на епидемията? Ходи се цани за санитар - ама няма да искаш маска! Каквото си направиш от стари потници - това ще ти е маската!
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
Добре бе ,бива ли толкова простотия?!?Кой ,къде и кога е казал,че ще приемат заразени без да имат предпазни средства.А,и понеже нямаме още 50000 мед.персонал,дай да подкрепяме и тези дето искат да дезертират.
Какво значи леки и тежки пациенти ? Плануват да ги разнасят напред-назад между ВМА и тази болница ли ? Тия управляващи са неадекватни !!! Една болница трябва да е оборудвана да поеме пациента от начало до край.
Какво значи леки и тежки пациенти ? Плануват да ги разнасят напред-назад между ВМА и тази болница ли ? Тия управляващи са неадекватни !!! Една болница трябва да е оборудвана да поеме пациента от начало до край.
Симчо,тежки са тези със съпътстващи тежки заболявания:сърдечно-съдови,онкологични,диабет итн.Леки са останалите.Сигурен съм,че и сам щеше да се сетиш,ако задачата ти не беше да напсуваш управляващите.
"През следващите дни ще стане известно, дали недоволните лекари ще оттеглят документите си за напускане. Извън тях, по думите на директора в лечебното заведение засега остават да работят 250 души. В болницата има лекари, които вече са се съгласили да работят с пациенти с COVID-19." Колко благородно , че са се СЪГЛАСИЛИ ! А тези , които не са се "СЪГЛАСИЛИ " и за "чеп за зеле " не стават ! Аз бих ги насочил към ново "поприще " - най-много в "ЧИСТОТАТА " като ХИГИЕНИСТИ ! Там отговорността е малка и няма нужда от медицинска квалификация , която те и така си нямат !Срамно е "лекар " с 30 години стаж да говори , че не можел да се справи !!!!
На такива "доктори"трябва да им се отнема разрешителното.Ми такъв утре за всеки пациент може да каже"не мога да се справя"да си измие ръцете и да си тръгне.
ич да не ви дреме г-ци, който разбира, тука се спира"...От първия ден на разпространение на заразата като най-голямата частна болница сме на първа линия - приемаме и лекуваме пациенти, отговорни сме към професията ни. Всеки един от лекарите тук е подписал и спазва Хипократовата клетва, сподели управителят на “Софиямед” д-р Йордан Пелев..."
Е, тия приеха Кирил и вече готова инфекциозна болница. Тамън калинките ще имат време да позакърпят положението у ІІ-ра Градска.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
До коментар [#25] от "doroteus":На такива "доктори"трябва да им се отнема разрешителното.Ми такъв утре за всеки пациент може да каже"не мога да се справя"да си измие ръцете и да си тръгне.
Всеки един от лекарите тук е подписал и спазва Хипократовата клетва, сподели управителят на “Софиямед” д-р Йордан Пелев...Е, тия приеха Кирил и вече готова инфекциозна болница."
А Киро защо е в "Софиямед" ? Защо не е в Александровска ? Или във Втора градска ,ако е готова ? Може би,защото там е мизерия ? Според разпоредбите за извънредното положение,не трябваше ли да изчака в къщи екип на бърза помощ ? Аааа,тогава не се знае къде щяха да го пратят. Пък току виж даже не го познали ! "Проблемът на света е,че глупавите са самоуверени,а умните се колебаят."Бъртранд Ръсел
Днес е време да се разбере този който е учил хуманна медицина,дали спазва Хипократовата клетва или е търговец на здравето на Българите.Всяка криза сполетяла една нация отсява,смрадта от достойните.
Тоя тъпунгер не осъзнава кво тъпотии говори. И аз съм учил право 5 години ама не означава че сега мога да седна и да се явявам по административни дела и такива да речем по устройство на територията. Специалист по всичко е специалист по нищо- може да имаш обща представа ама да лекуваш болни и то от подобен тип вирус ..
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Като си учил хуманна медицина преди 30 години , и си да речем педиатър или рентгенолог и не си хващал скалпел от 30 години означава ли че утре могат да те тупнат да си хирург например и да присаждат органи..
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Тоя Меджидиев не го познавам, ама Георги Тодоров го познавам отдавна и е един от най-добрите и отдадени на пациентите си кардиолози в София , а също един от стълбовете на Втора Градска . Срам за тези които са го принудили да напусне след 30 години в болницата.
До коментар [#39] от "Rex": "Срещу 600 лева ще започнем да работим в инфекциозна среда, защото нашите договори не включват тези условия на работа. Така стана истерията, в която основният състав напусна и сега връщане назад не знам как ще стане" Ако доктора бе спестил първите три думи, бих го разбрал. Но изречението му започва точно с тях. Та не знам кой лети в облаците...
А дневник, ако продължава с безумната си опозиционност, скоро ще бъдат затворени и арестувани! Вижте си анкетите, надъхвате хората на бойкот и саботаж! 10г затвор ви чакат всички в редакцията и в централата на лийдуей!
Преди да се замислиш дали правиш нещата правилно, се замисли дали правиш правилните неща!
А дневник, ако продължава с безумната си опозиционност, скоро ще бъдат затворени и арестувани! Вижте си анкетите, надъхвате хората на бойкот и саботаж! 10г затвор ви чакат всички в редакцията и в централата на лийдуей!
Хайде да не се лигавим, а? Направо - до стената и с Шпагин да ги почваме гнидите журналистически от Дневник! Здравите сили, начело с Каскета ГешеФ, ще победят, нал тъй?
Вие възпитаниците на Симеоново или някой РабФак друго не знаете. За вас хората са единствено пушечно месо, което се хвърля за запушване на амбразурите...
Пусто сега се случи един много неприятен "класов" браг - муничък, невидим за окото, бариери и бодлива тел не го спират, дори 72 часа по бравите на вратите може да оцелява...
Хайде, марш за инструктаж при водещия офицер, да измислите нещо по-"интересно"...
He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
yavooor
Рейтинг: 1441 НеутралноТолкова много модерни частни болници.
Баш до Втора ли опряхте?
papunqk
Рейтинг: 1087 НеутралноДонякъде ги оправдавам... след това те са потърпевши и евентуално виновни за неудачите.
WD
Рейтинг: 426 Неутрално" "В крайна сметка ние сме лекари и учим медицина шест години, абсолютно всички специалности! След това, дали ще специализираме като кардиолози, гастроентерелози или други специалности, това не означава, че ние не се подготвяме да се борим с инфекциозни заболявания", коментира д-р Асен Медждиев от Столичната лекарска колегия на БЛС."
Д-р Асен Медждиев, предполагам Вие също сте учили 6 години. Дайте личен пример - започнете работа в това отделение. Сигурен съм, че колегите Ви ще Ви последват!
extraCACA
Рейтинг: 1516 Неутралноич да не ви дреме г-ци, който разбира, тука се спира
"...От първия ден на разпространение на заразата като най-голямата частна болница сме на първа линия - приемаме и лекуваме пациенти, отговорни сме към професията ни. Всеки един от лекарите тук е подписал и спазва Хипократовата клетва, сподели управителят на “Софиямед” д-р Йордан Пелев..."
Dr_Doolittle
Рейтинг: 1527 НеутралноНека да видим тези лични предпазни средства, защото една мажоретка на МЗ показа половин ТИР с маски нисък клас ,които още не виждам къде са разпределени вече една седмица мина. Къде са очилата ,къде са гащеризоните, къде е цялото оборудване като за особено опасни инфекции. Или медицинският персонал е само консуматив а ?
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/3712408729/WD
Рейтинг: 426 НеутралноДо коментар [#5] от "Dr_Doolittle":
Да не говорим, че маските и защитното облекло трябва да се сменят по няколко пъти на ден.
skara
Рейтинг: 1108 ГневноСлед като болницата не е оборудвана ии даже няма предпазни средства за мединцинския персонал за какво говорим?
Прави каквото трябва, да става каквото ще.Да пратим целия екип на ІІ-ра Градска на самоубийствена мисия?
Да, те са положили Хипократова клетва, но не са самоубийци!
И нека тези, дето цял ден ругаят екипа на ІІ-ра градска да се цанят за санитари и чистачки при тези условия. За това не се изисква медицинска квалификация!
пп И за Варна същата работа: вземат проби на риск!
Днес като си изтребим медицината утре кой ще ни лекува?
skara
Рейтинг: 1108 ГневноКалинките бяха мнооого подготвени за посрещане на вируса: то интервюта, то призиви, то разяснения.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.И при първия случай във Габрово ЗДРАВНИЯ МИНИСТЪР им даде предпазни средства за 10 дни!!! Толкова бяхме подготвени.
Днес нямало кой да им преведе тендера? Да дойдат от ЕС и да ви попълнят заявката не искате ли бе, калинки?
къде са им маските (истински, за медицински персонал), къде са им облеклата вече цял месец? И във склада няма! - казва здравния министър.
Във Държавен запас - пълна анархия. Куче влачи параход. Нито знаят какво имат, нито къде е складирано. Безобразие!
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноДо коментар [#6] от "WD":
Ами тези лекари,които в момента се грижат за заразените,ами останалите,които ще се включат,ако болестта се разпространи?Те с какви предпазни средства са?Или средства за защита няма само за келешите,подали оставка?
skara
Рейтинг: 1108 ГневноВъв Кнежа шиели по 10 маски на ден!!! Че те за Кнежа не стигат - стигат за 300 човека за един ден и то под условие!, а Барбата тръгнал да изнася?
Прави каквото трябва, да става каквото ще.пп Едно време - малко след 89-та година, от нашето ДСО на посещение във Гърция. Гърците питат за лепило С-200. И нашия генерален се изцепва: Ще ви заринем, само дайте заявки- ние произвеждаме. После му разяснили, че не произвеждаме достатъчно дори за вътрешния пазар!
децата на същите кретени днес ни управляват. Благодарение на женския характер на населението!
johnniewalker
Рейтинг: 736 НеутралноМедиците са прави.
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноДо коментар [#7] от "skara":
Ами те да не започнат от утре да приемат заразени?И разбирам да бяха казали:Ще работим ,но искаме да ни се осигури това и това.А те,не били подготвени.Кой е по подготвен от един лекар,хамалина от сточна гара ли?
skara
Рейтинг: 1108 ГневноОния, дето шиели костюми за Бундесвера - дали изкарват 200 костюма на ден? Съмнявам се. Кога ще ушият костюми за всичкия медицински персонал? След година евентуално.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.skara
Рейтинг: 1108 ГневноНа оня милиционер пък му се привижда ВОЕННО положение?!
Прави каквото трябва, да става каквото ще.Сега се цъфнали - тогава вече ще вържем! Трибунали му се приискало на набедения юрист.
skara
Рейтинг: 1108 ГневноБолни щъкат наляво-надясно. Оня го пратили на самоход от Лом да София, други си хванали самолета от Банско.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.Какво правим?
Играем си на шикалки!
Шаш и паника! И го отнася електората.
Ама той си го заслужава и още как!
Щото се интересува дали може да замразява сирене!!! Ниво на интелект, та дрънка!
skara
Рейтинг: 1108 ГневноДа тръгнат на атака срещу картечници по потници?
Имаме ли още 50 хиляди медицински персонал за пика на епидемията?
Ходи се цани за санитар - ама няма да искаш маска! Каквото си направиш от стари потници - това ще ти е маската! Прави каквото трябва, да става каквото ще.
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноДо коментар [#15] от "skara":
За това Гешев е прав,трябва ни нещо като военно положение,сами нямаме нужната дисциплина.
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноДо коментар [#16] от "skara":
Добре бе ,бива ли толкова простотия?!?Кой ,къде и кога е казал,че ще приемат заразени без да имат предпазни средства.А,и понеже нямаме още 50000 мед.персонал,дай да подкрепяме и тези дето искат да дезертират.
Симо
Рейтинг: 898 НеутралноКакво значи леки и тежки пациенти ? Плануват да ги разнасят напред-назад между ВМА и тази болница ли ? Тия управляващи са неадекватни !!! Една болница трябва да е оборудвана да поеме пациента от начало до край.
skara
Рейтинг: 1108 Гневно"Частна болница пък ще дари апарат за обдишване."
Прави каквото трябва, да става каквото ще.Леле-мале! Мрете си на спокойствие - адекватни грижи няма да има.
Таралеж
Рейтинг: 2507 НеутралноТоя вирус луд ли е? Да иде в мръсотията на българска болница?
skara
Рейтинг: 1108 НеутралноКато нямаш нужното пипе да си опазиш живота - значи не го заслужаваш.
пп Подаде ли вече заявлението за назначаване? Прави каквото трябва, да става каквото ще.
skara
Рейтинг: 1108 НеутралноОт коментар 7: Във Кнежа шиели по 10 маски на ден!!!
Прави каквото трябва, да става каквото ще.Грешка, и то яка - По 1000 - Хиляда.
Сметката надолу е направена за хиляда.
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноСимчо,тежки са тези със съпътстващи тежки заболявания:сърдечно-съдови,онкологични,диабет итн.Леки са останалите.Сигурен съм,че и сам щеше да се сетиш,ако задачата ти не беше да напсуваш управляващите.
doroteus
Рейтинг: 1765 Неутрално"През следващите дни ще стане известно, дали недоволните лекари ще оттеглят документите си за напускане. Извън тях, по думите на директора в лечебното заведение засега остават да работят 250 души. В болницата има лекари, които вече са се съгласили да работят с пациенти с COVID-19."
Колко благородно , че са се СЪГЛАСИЛИ ! А тези , които не са се "СЪГЛАСИЛИ " и за "чеп за зеле " не стават ! Аз бих ги насочил към ново "поприще " - най-много в "ЧИСТОТАТА " като ХИГИЕНИСТИ ! Там отговорността е малка и няма нужда от медицинска квалификация , която те и така си нямат !Срамно е "лекар " с 30 години стаж да говори , че не можел да се справи !!!!
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноЗа адекватни грижи не знам,ама мрънкачи винаги ще има.
uvtest
Рейтинг: 2757 НеутралноДо коментар [#25] от "doroteus":
На такива "доктори"трябва да им се отнема разрешителното.Ми такъв утре за всеки пациент може да каже"не мога да се справя"да си измие ръцете и да си тръгне.
skara
Рейтинг: 1108 ВеселоЕ, тия приеха Кирил и вече готова инфекциозна болница.
Тамън калинките ще имат време да позакърпят положението у ІІ-ра Градска. Прави каквото трябва, да става каквото ще.
skara
Рейтинг: 1108 ЛюбопитноЕ, и какво да направи? Да почне лекуване на следващ пациент?
пп Много си объркан. Запри се. Прави каквото трябва, да става каквото ще.
bacillus
Рейтинг: 8 НеутралноСупер, ортопеди ще борят вируса под зоркия милиционерски поглед на Каскета и Ганьо.
Чичо Ваньо
Рейтинг: 479 НеутралноА Киро защо е в "Софиямед" ? Защо не е в Александровска ? Или във Втора градска ,ако е готова ? Може би,защото там е мизерия ? Според разпоредбите за извънредното положение,не трябваше ли да изчака в къщи екип на бърза помощ ? Аааа,тогава не се знае къде щяха да го пратят. Пък току виж даже не го познали !
"Проблемът на света е,че глупавите са самоуверени,а умните се колебаят."Бъртранд Ръсел
gripen
Рейтинг: 752 НеутралноТакива не са достойни да са лекари, трябва да се оповестяват в списъци на позора и да им се отнемат правата да практикуват тази професия.
За Европа: бяла, християнска и силна!Клюводървец
Рейтинг: 681 НеутралноДнес е време да се разбере този който е учил хуманна медицина,дали спазва Хипократовата клетва или е търговец на здравето на Българите.Всяка криза сполетяла една нация отсява,смрадта от достойните.
Ръй! Ръй!bludniq_sin
Рейтинг: 1028 НеутралноДо коментар [#3] от "WD":
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.htmlТоя тъпунгер не осъзнава кво тъпотии говори. И аз съм учил право 5 години ама не означава че сега мога да седна и да се явявам по административни дела и такива да речем по устройство на територията. Специалист по всичко е специалист по нищо- може да имаш обща представа ама да лекуваш болни и то от подобен тип вирус ..
bludniq_sin
Рейтинг: 1028 НеутралноДо коментар [#33] от "Клюводървец":
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.htmlКато си учил хуманна медицина преди 30 години , и си да речем педиатър или рентгенолог и не си хващал скалпел от 30 години означава ли че утре могат да те тупнат да си хирург например и да присаждат органи..
Slick
Рейтинг: 426 НеутралноОбаче пък ГЕРБерските калинки доста лъжи избълваха... “радост е”
acarid
Рейтинг: 671 НеутралноАз от от статията подразбирам че тези 600лв са им се виждат малко. Парици искат хората, другото после...
Rex
Рейтинг: 1019 НеутралноТоя Меджидиев не го познавам, ама Георги Тодоров го познавам отдавна и е един от най-добрите и отдадени на пациентите си кардиолози в София , а също един от стълбовете на Втора Градска . Срам за тези които са го принудили да напусне след 30 години в болницата.
Rex
Рейтинг: 1019 НеутралноРодения да пълзи никога не може да лети . За тебе се отнася, дребна бакалска душицо.
acarid
Рейтинг: 671 НеутралноДо коментар [#39] от "Rex":
"Срещу 600 лева ще започнем да работим в инфекциозна среда, защото нашите договори не включват тези условия на работа. Така стана истерията, в която основният състав напусна и сега връщане назад не знам как ще стане"
Ако доктора бе спестил първите три думи, бих го разбрал. Но изречението му започва точно с тях. Та не знам кой лети в облаците...
ndb
Рейтинг: 269 НеутралноТея лекари, ако се правят още на интересни, скоро ще ни докарат до военно положение!
Преди да се замислиш дали правиш нещата правилно, се замисли дали правиш правилните неща!ndb
Рейтинг: 269 НеутралноА дневник, ако продължава с безумната си опозиционност, скоро ще бъдат затворени и арестувани! Вижте си анкетите, надъхвате хората на бойкот и саботаж! 10г затвор ви чакат всички в редакцията и в централата на лийдуей!
Преди да се замислиш дали правиш нещата правилно, се замисли дали правиш правилните неща!B52
Рейтинг: 1657 НеутралноХайде да не се лигавим, а?
Направо - до стената и с Шпагин да ги почваме гнидите журналистически от Дневник!
Здравите сили, начело с Каскета ГешеФ, ще победят, нал тъй?
Вие възпитаниците на Симеоново или някой РабФак друго не знаете. За вас хората са единствено пушечно месо, което се хвърля за запушване на амбразурите...
Пусто сега се случи един много неприятен "класов" браг - муничък, невидим за окото, бариери и бодлива тел не го спират, дори 72 часа по бравите на вратите може да оцелява...
Хайде, марш за инструктаж при водещия офицер, да измислите нещо по-"интересно"... He had decided to live forever or die in the attempt, and his only mission each time he went up was to come down alive.