Правосъдният министър поиска проверка кой стои зад записите и снимките, свързвани с Борисов

Правосъдният министър поиска проверка кой стои зад записите и снимките, свързвани с Борисов

© Велко Ангелов



Министърът на правосъдието Данаил Кирилов поиска да се проведе разследване, което да установи авторите на записа и снимките, свързвани с премиера Бойко Борисов. Той също така добави, че трябва да се търси отговорност и от разпространилите ги в социалните мрежи, съобщава БНР.


По думите му разследването трябва да е за огласяване на неистински, клеветнически факти и обстоятелства. Кирилов добави, че зад записите и снимките стоят разследвани лица. Подобна теза застъпи и главният прокурор Иван Гешев.


"Аз съм сигурен, че всеки един от вас, от нас, има собствени версии и хипотези, но е ясно в контекста на настоящата ситуация кой има най-голям интерес - лицата, олигарсите, срещу които се водят оперативно-издирвателни мероприятия, процесуално-следствени действия. Те са обединени, без значение в коя точка на земното кълбо са позиционирани. Имаме си и тук олигарси, имаме си и в съседни държави олигарси, имаме си и на Арабския полуостров олигарси", каза Кирилов при посещението си в Централния софийски затвор, където, заедно със спортния министър Красен Кралев, присъства на боксов турнир между лишени от свобода.


Какво си призна Борисов за записите и снимките - тук.
Какво се чува в скандалния запис, разпространен миналата седмица - тук.
Как премиерът първоначално коментира записа - тук.
Първият коментар на президента Румен Радев по темата - тук.


Всичко, което трябва да знаете за:
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK