
© maritime.bg
Акваторията край сараите на Доган, забранена за плаване.
Достъпът до акваторията около "летните сараи" на Ахмед Доган в парк "Росенец", е блокиран. Това става ясно от публикация в сайта на Ръководството на корабния трафик - Черно море, за която съобщи специализираното морско издание maritime.bg
Според публикуваното предупреждение забраната е наложена в 21 ч. снощи и важи до 21 ч. на 15 септември.
Координатите, обявени в сайта на Ръководството на корабния трафик, очертават широк периметър в залива пред парка "Росенец", който е забранен за плаване, заставане на котва, риболов и водолазни дейности.
По-късно през деня премиерът Бойко Борисов свика извънреден брифинг, за да обясни, че забраната е поискана от Националната служба за охрана и изпълнителната власт обмисля ходове как да я заобиколи. Още от казаното от Борисов четете тук. .
Забраната идва само три дни след като председателят на партия "Да, България" Христо Иванов достигна с лодка до плаж - публична държавна собственост, в непосредствена близост до сараите на Доган, но бе посрещнат от гардове на НСО, което със сила го върнаха във водата.
Веднага след това във фейсбук беше организиран протест "Масово ходене на охраняем плаж", в който участие са заявили до момента над 5 хил. души, а повече от 26 хил. са заявили интерес към събитието.
Подробности очаквайте по-късно на www.dnevnik.bg.
cinik
Рейтинг: 110 НеутралноКрасу Каската вдигнал ли е база Атия?
Гяурбаджийски, червени и "патриотични" евнуси на Сараите, развейте бялото знаме! Ако нямате бял плат, събуйте си гащите! Под тях нямате нищо за криене!****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Hawaii
Рейтинг: 4057 НеутралноВластта става все по-неадекватна в реакциите си
Доган се е мишкосал
По-скоро - мишкосали са го за да не насере пейзажа с неадекватни реакции
Тасе Делев
Рейтинг: 30 НеутралноСТРАХ, СТРАХ и пак СТРАХ
Слепотата на масата не прави виждащия сляп.министърът на транспорта (това е в неговия ресор) МОМЕНТАЛНО да даде обяснение, защо е затворен този участък.
#оставка
Иво Желев
Рейтинг: 27 Неутрално"Националното богатство" трябва да се пази
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2725 НеутралноВиж държавата колко бързо се задейства, когато е за национален приоритет.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Viva la Evolution
Рейтинг: 1178 ВеселоЩе му замине сарайчето на дон Доган.
Раковски: "Русите са били един най-див и най-варварски народ, както са си и досега останали такива в най-голямата си част. "borkar
Рейтинг: 276 НеутралноНяма такава държава...
Оставка на правителството и парламента!
deymus
Рейтинг: 743 НеутралноТози път Доган не се забави с контра мерките, за разлика от преди години когато пак имаше подобни плажуващи.
А не разбрах, каква е причината за тази забрана, официалната де.
Мамуна
Рейтинг: 493 НеутралноМомчета, ШЕ НАСТЪПИТЕ МОТИКАТА!
Усеща се във въздуха вече, от безпощност го правите!
Дано повече хора се събудят ! На народа му писна да го крадете вече по всички линии !
Айде да ги видим рейсаджийте на гостуване тая вечер в София !
Елате, пиленца!
ppopov_67
Рейтинг: 722 НеутралноАре ми кажете сега кой реално "управлява" България?
Uprsport
Рейтинг: 910 НеутралноПоредната превзета институция облиза доган. И да не искате оставка на шефа и. Той прави това което му нареди бойко. Представяте ли си за какво превзета държава става въпрос?
Hawaii
Рейтинг: 4057 НеутралноОСЕМТЕ ДЖУДЖЕТА са подплашени
и реагират неадекватно
Голяма Балига
Рейтинг: 378 ГневноТова е гавра с нашите свободи като граждани на България. Много сгазиха лука много. Явно искат конфронтация и проблеми за да ухулят след това гражданския протест.
Време е да изметем Доган, Дебелото момче, каскета и Барба Ганьос в ЗАТВОРА.padrino
Рейтинг: 3935 ГневноАй сиктир бе, досега крадоха плажовете сега започнаха да крадат и морето... Не такова нещо го няма никъде по света....Тази държава окончателно е пред разпадане.
Orgoglioso di essere metà Italiano 🇮🇹 e metà Bulgaro 🇧🇬ГАДИ МИ СЕ
Norman Granz
Рейтинг: 2354 НеутралноАко някой все още има някакви съмнения кой е РЕАЛНИЯТ СОБСТВЕНИК на територията България - да чете и да цъка.
НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ОТГОВАРЯМ НА ВСЕКИ ИДИОТ.Такова нещо не е било и при Вълко Червенков или Тодор Живков.
Кой СЛУГА издаде тази заповед? Няма ли да блокират и ВЪЗДУШНОТО ПРОСТРАНСТВО над покоите МУ? Как ще го охраняват - катери на бреговата охрана? С фрегатите, които от 15 години уж купуваме? С артилерия?
Мамуна
Рейтинг: 493 НеутралноШе има ли КАТЕРИ?!?
Daria
Рейтинг: 1050 НеутралноШкембе войвода вдигна ли армията веке да защити падишаха си дето му давсжда краде от войската?
zero_day
Рейтинг: 656 НеутралноСтрах ли ви е, лайномети? Тепърва ще ви омекват коленете, копелета страхливи.
Капабланка
Рейтинг: 728 НеутралноПазят си Султана!Цялата държавна машина е впрегната да работи по опазването на Доган и Пеевски!
Тези няма да се дадат лесно.
Преди седем години прасето бяга година по двора, докато го гътнем!Тази обаче свиня е по-ояла се, повечко мазнинка е събрала и може да ни помъчи доста.
Нищо.Няма да и се размине и на нея.Мамка му и прасе!
deepblue
Рейтинг: 1115 НеутралноВъзникна една нова държава.
След всички решения които сте взели през живота си ,сте решили да ми прочетете коментара.liz31552545
Рейтинг: 126 НеутралноСтават все по-нагли. Но както е казал Ленин" Колкото по-зле, толкова по-добре!"
Торбалан
Рейтинг: 276 ГневноМръсници. Време е Сарая да бъде запелен. Носете молотовки утре на Росенец.
www.commcrime.blogspot.comfuo41470144
Рейтинг: 8 НеутралноЦялата държава е впрегнала усилия да пази султана и г-н 500 евро. Това ако не е доказателство за превзета държава, то тогава не знам кое е.
Главния ибрикчия ИГ стои безучастно.
Мизо
Рейтинг: 856 ВеселоИмаше едно време, един ц*ганин, цар Киро, също бе построил едни постройки, незаконни. Та този случай, със Сараите, много започва да ми напомня по завършек на случилото се с Цар Киро и неговите постройки.
lout66
Рейтинг: 684 НеутралноНормално , това не са български териториални води .Не знаем дали са руски или турски , но точно не са български .
mara71
Рейтинг: 560 НеутралноДа не би да взривяват сарая и да има опасност за плажуващите от летящи дограми, тухли и керемиди?
Мизийски
Рейтинг: 705 НеутралноВреме е руското влияние в България да спре веднъж и завинаги. ДС агентът Ахмед Доган незабавно трябва да бъде изселен в Русия. Видя се явно в сбълсъкът му с Местан, чии интереси обслужва. В случай, че властта няма желание, то ние можем да го изселим дори само ако половината от потвърдилите участие 5 хил. души отидат там или в полите на Витоша.
Спаси, Господи, Твоите чеда и благослови наследството си, като даряваш на православния български народ победа над враговете му и го запазваш с Твоя кръст. ☦danubian.whale
Рейтинг: 798 НеутралноТия гражданска война ли искат да подпалят, бе?
Locke
Рейтинг: 452 НеутралноАко симбиозата между ГЕРБ и ДПС ще да е толкова явна, тогава поне ДПС да вземе властта и да стои публично до решенията си вместо да се крие зад Бойко. Или пък Доган да си слага короната и да се провъзгласи за цар. Стига преструвки.
shisharko
Рейтинг: 421 НеутралноНякой май много го е страх от нардоната любов, а?
hamiltonf
Рейтинг: 3648 НеутралноОт днес до 19 юли започва НАТО учение в Черно море, но естествено не е това причината.
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.Подобно решение е абсолютно скандално, и който го е взел трябва да си тръгне от поста веднага!
rumen_s
Рейтинг: 1295 НеутралноПозор. Това не е европейска територия, а султанат. Страхливци!
Голяма Балига
Рейтинг: 378 НеутралноТова ще има запали чергата - Утре сме там, за да отвоюваме България от Доган и Борисов.
Време е да изметем Доган, Дебелото момче, каскета и Барба Ганьос в ЗАТВОРА.Oleg Shishmanov
Рейтинг: 503 НеутралноТова е онази странна и сравнително нова сграда на плажа в Аспарухово.
tgapple
Рейтинг: 213 НеутралноБаце толкова време говори, пък забрави да спомене този детайл.
#порно
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Glock
Рейтинг: 66 Веселои как си мислят, че ще стане тая, да нарушават нов закон , за да прикрият първата излагация, дали наистина Гешев си мисли , че това означава "няма недосегаеми"
“In the Kamigata area, they have a sort of tiered lunchbox they use for a single day when flower viewing. Upon returning, they throw them away, trampling them underfoot. The end is important in all things.” ― Yamamoto Tsunetomo, Hagakure: The Book of the Samuraiеспресо
Рейтинг: 855 ВеселоХахаха...
Браво Росен, браво Желязков! Да беше искал да забиеш нож на Баце, не би успял така качествено.
С такива министри на ГЕРБ не им трябва опозиция.
Торбалан
Рейтинг: 276 Гневног-н Радев трябва да бъдете на Росенец утре и да поведете хората, г-н Иванов - вие също. Успех.
www.commcrime.blogspot.comМамуна
Рейтинг: 493 НеутралноТия пичове искат да ни направят Белград номер 2!
зОрлем ше го направите, мижитурки !
Добре, подготвени сме!
rumen_s
Рейтинг: 1295 НеутралноНещо се сещам за края на един друг султан, Кадафи му викаха...
Българин Бг
Рейтинг: 441 НеутралноЛЕле стават все по-нагли!
Мизо
Рейтинг: 856 НеутралноДо коментар [#29] от "danubian.whale":
Ще ти отговоря на въпрос, цитирайки един депутат от ГЕРБ- Тома Биков:"Ако решим да извадим нашите хора, после не знам как ще ги спрем. Ние не желаем да ги изведем по площадите, защото тогава нещата ще станат изключително сложни. В момента се чудим как да ги спрем", добави Биков.".
Според мен наистина се настройват на вълна насилие и кръвопролития! Дано този път народът не бъде милостив, както бяхме през 1997-ма година и всичко бъде довършено до край!
ЗаНиЗа
Рейтинг: 2519 Гневно"очертават широк периметър в залива пред парка "Росенец", който е забранен за плаване, заставане на котва, риболов и водолазни дейности." - добре де, ТОЯ чиновническо-креатурен апарат не се ли сеща, че от натягане ще вдига кръвното до небесата? То бива еничарство, но днешното съвременно, калинково е върховно!? Т.е. всичката власт в държавата защитава нарушителите на правата на всички български граждани, щото Конституцията отдавна я нямат за нищо?! Къде е независимата българска съдебна система, конституционните съдии, тълкуватели и мъдреци според "сезиране" от когото трябва?!?
Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.taratanki
Рейтинг: 1033 НеутралноИ, ако лодка навлезе в тази територия - какво следва?
etty1
Рейтинг: 2259 ВеселоТова е гражданска победа!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Daniel J. BoorstinДори да не стигнем до заграбената територия тази събота, те са в безизходица.
Няма да допуснем повече от сегашното, ясно е, нали, смелчаци без маски?!
attitude
Рейтинг: 578 НеутралноВсе по срамно е да се наречеш българин. вчера честваха Вазов и декламираха " Аз съм българче..." Днес да добавят "... продажно, за защита на Доган съм готово на всичко".
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 НеутралноГледайте и слушайте!
https://live.bstv.bg/
thenomad
Рейтинг: 399 НеутралноЕкбаси! Цялата държава пази един алкохолизиран бивш политик. Щое не изпратят от военноморската база наблизо един крайцер...
Schopenberg
Рейтинг: 598 НеутралноСарайският бей има кофти рефлекси за недосегаемост, придобити от безкрайни запои с личните му ментори и надзиратели - проруските изроди от ДС. Превърнаха го в зомби на Илия Павлов. Кофти идея.
Navigare Necesse EstСкандалът набира скорост и скоро ще се превърне в Перфектна буря.
Ще е интересно кой ще се възползва. Най-вероятно Борисов.
Защото десни няма (браво наско!), Да,БКП е бла, бла.
Спихването на говняния, корпулентен балон ще е грозна гледка.
...
АмброзСП
Рейтинг: 830 ЛюбопитноУникално простовато решение на отговорния за тази заповед!С началника на НСО ли е съгласувано това,защото е ясно,че той си отива и като за последно да добави още бензин на огъня.
Има три вида истина-моята,твоята и ИСТИНАТА Радев - ОСТАВКАbiborana
Рейтинг: 16 НеутралноЕничарите са забравили да напишат ПЛУВАНЕ - явно ще трябва да ДЕБАРКИРАМЕ С ПЛУВАНЕ на БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ, за да забием БЪЛГАРСКИЯ ФЛАГ!
carmello
Рейтинг: 802 Гневно#Оставка боклуци !
зона забранена за полети няма ли да въведете над сарая, ваща ***** мръсна продажна ????
blaf
Рейтинг: 551 НеутралноЗнае ли се от кого е издадена заповедта?
Сами си го правят де. Що не оставят хората да отидат на плажа (който са затрупали с камъни незаконно) и да им мине мерака? И политически апатичните хора като мен ще изкарат на улицата.
etty1
Рейтинг: 2259 ВеселоДо коментар [#16] от "Norman Granz":
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Daniel J. BoorstinТова е ИДЕЯ! Да опитаме с парапланери и дронове!
Forrest Gump
Рейтинг: 982 Неутралномафията-държава СРЕЩУ гражданите! мафията-държава се е самозабравила, тя не управлява, а властва. институциите не са контролни органи, които да защитават народа, а репресивен апарат срещу народа.
Истината ни прави свободни.ОСТАВКА!
stanchopansa
Рейтинг: 495 НеутралноДойдохме си на думата. Държавата вече съвсем открито пази Доган и руските интереси. Оставка! Очаквам да чуя какви ли ще са сега опорките на дежурните тролове. Ще подкрепят ли "почетния"?
pesho79
Рейтинг: 289 НеутралноНяма проблем - ще влезем по суша
deepblue
Рейтинг: 1115 НеутралноВърховния главнокомандващ да взима НСО-то и да брани цялостта на бъкгарската територия.
След всички решения които сте взели през живота си ,сте решили да ми прочетете коментара.Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 ВеселоДо коментар [#16] от "Мамуна":
Ще има ще има...
Perry_Mason
Рейтинг: 0 НеутралноСигурно шкембе патрЕот войводата Биллата са го сезирали. Воненни катери патрулират ли?
....."забранен за плаване, заставане на котва, риболов и водолазни дейности..."
Ние на плаж ще ходим. За плаж не пише, че е забранено.😁😁😁
puknatastotinka
Рейтинг: 836 ВеселоОхранителят Боцко си намери нов Бае Тодар барабар с лятна резиденция... Човек рядко надскача себе си.
АмброзСП
Рейтинг: 830 ЛюбопитноИ още нещо ми е интересно,кой отговаря за опазването,ще стрелят ли,във водата има ли патрул и на чие подчинение е?
Има три вида истина-моята,твоята и ИСТИНАТА Радев - ОСТАВКАasroma1927
Рейтинг: 756 НеутралноДоган и Пеевски са заложници на собствената си схема. Държавата не може да функционира по този начин в дългосрочен план - без работещи институти, респективно накрая двамата ще загубят всичко. Най-вероятно и свободата си.
lz73
Рейтинг: 1353 НеутралноТия се паникьосаха и правят глупости. Според картата е затворено и яхтеното пристанище...
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
karatista
Рейтинг: 2445 Неутралнокакто хубаво са се заградили направо си плачат за окупация
Мамуна
Рейтинг: 493 НеутралноНе България среща Да България в поредният епизод на сагата- ДС като новите капиталисти!
MrHide
Рейтинг: 422 ВеселоНяма лошо. Ще пуснем пак на вода „Дръзки“ и поредният султан ще е в историята?!
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. I sense much fear in you.Иво
Рейтинг: 4375 Любопитно"Достъпът по вода до летните сараи на Доган е блокиран"
"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36Какво ли не прави правителството и прокуратурата за да защити Доган и неговите сараи!
deepblue
Рейтинг: 1115 НеутралноСарайте си имат мафия.
След всички решения които сте взели през живота си ,сте решили да ми прочетете коментара.Мафията си има държава.
Андерсен
Рейтинг: 770 ВеселоТова няма да спре плажуването в събота.
Браво на този, направил "Сараите на Ахмедката" хотел в Google Maps - https://goo.gl/maps/WxGxCsGCQvPCALfA7
Петър Самсонов
Рейтинг: 3928 НеутралноTова на снимката са вътрешните териториални води на Догания ли са?
“Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.” сър Уинстън ЧърчилИ в този султанат официалният език е татарски, а националният флаг - руски?
Колко ли дрога, незаконна валута и оръжие има складирани там?
Само ей така си питам...
Forrest Gump
Рейтинг: 982 Неутралнобургазлии, покажете, че сте граждани, а не роби. съберете се поне 10,000 души, и идете там по суша, пуснете дронове.
Истината ни прави свободни.xm...
Рейтинг: 3211 НеутралноГледам и просто не вярвам на ушите си!
Какво по-ярко доказателство, че Държавата е овладяна и най-безпардонно се употребява като инструмент СРЕЩУ гражданите?
Каква по-ярка и най-откровена демонстрация #КОЙ е недосегаем?
Точно така - ярка и откровена демонстрация право в очите на гражданите!
Защото на Сопола нищо няма да му стане да се покрие на друго място за известно време, нито пък гражданите ще му нападнат сараите като Бастилията.
Но не! Сополът е решил да покаже на раята, че е рая. Негова!
Прочее ... Сополът с това най-безпардонно показва и че Баце с все "антитурските" Му и "антидепесарски" присъдружни "патриоти" са му обслужващ персонал. Но явно не му пука. Въпросът е принципът - показва, че се чувства "Властелинът".
Дали е така?
Зависи само от нас!
biborana
Рейтинг: 16 НеутралноБраво Пешо79 - така е най-добре.
Припомням, ПЪТЯТ ВСЕ ОЩЕ Е ОБЩИНСКИ - новият ПУП се обжалва и не е влязъл в сила, няма заменка за собствеността.
НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА СПИРА НАРОДА ДА ВЪРВИ ПО ПЪТ, КОЙТО Е ПУБЛИЧНА ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ!
Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 ВеселоЦарят лъв строява животните:
- Умните наляво, красивите надясно.
Жабата се обажда:
- Е аз сега какво, да се разчекна ли?
puknatastotinka
Рейтинг: 836 ВеселоПравилно! Атака на Сарая с дронове ще вгорчи живота и на сарайския охранител. Ще забранят снимането набързо.
mihail_p
Рейтинг: 1313 Неутралновидехте ли бе.
лизачите на герб.
видехте ли кой ви дава заповедите.
kazushi
Рейтинг: 1020 НеутралноАко се чудите защо Доган просто не се премести и държи толкова на тези Сараи - защото са му продадени от Лукойл и на близо има пристанище, което си се ползва от Лукойл. Които пък трябва да плащат за внесения нефт (но не го правят).
Има и разни теории, че на близо се крият руски танкове и мястото е важно, защото е на входа на Бургаския залив, най-големият в България. Т.е. това място е доста стратегическо при една евентуална инвазия.
Освен това може да се ползва и за трафик на наркотици съвсем спокойно. И най-вероятно се!
stedim
Рейтинг: 2060 НеутралноМинирано ли е?Или ще изпратят военен кораб?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
yavooor
Рейтинг: 1196 НеутралноПри това положение ще се плажува на жълтите павета.
Поне тях да спасим.
v.surovina
Рейтинг: 334 НеутралноАбе мизерници, не усещате ли как ще изплющите в най-скоро време? Откровената наглост е много дразнеща и събужда даже дълбоко заспалите. Ще ви стане тесен света, ако продължавате в същия дух.
rincewind
Рейтинг: 991 НеутралноБезумна наглост. Над закон и над всички останали!
mihail_p
Рейтинг: 1313 Неутрално[quote#78:"biborana"][/quote]
както не е забранил да се плува
до плажа. казва се плаване, което не е плуване.
Perry_Mason
Рейтинг: 0 НеутралноЗа мен вече няма никакво съмение кой реално управлява изпълнителната власт в България. Един мазен и нагъл самозабравил се сопол. Такова чудо и по времето на комунизма не съм чувал да е ставало.
дерибеев
Рейтинг: 2930 Неутралноhttps://www.facebook.com/Tihomirssky/videos/1182455382106209
всеки коментар може и ще бъде използван срещу васhamiltonf
Рейтинг: 3648 НеутралноСигурно зад бариерата ще се строи една танкова бригада, а в гористата част ще бродят десантни части?!
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.Dimitar Enchev
Рейтинг: 8 НеутралноИнтересно какво ще направят при вида на 100 лодки с плажуващи и рибари ?
mihail_p
Рейтинг: 1313 НеутралноДо коментар [#52] от "Schopenberg":
ти гласувай за демократите, не ми умней много много.
dorn
Рейтинг: 791 НеутралноЕ това вече е извън пътя. Какво ли се крие на нос Чукалята че го охраняват като севернокорейската граница.
Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 ВеселоДо коментар [#69] от "karatista":
😂Ще падне веселба. Никога предчувствието не ме е лъгало!
patrokalche
Рейтинг: 361 НеутралноНека стрелят на месо да ги видим. Само масова атака ще помогне.
telqk
Рейтинг: 1045 Неутрално"Това става ясно от публикация в сайта на Ръководството на корабния трафик - Черно море, за която съобщи специализираното морско издание maritime.bg"
А "Ръководството на корабния трафик" под чия шапка е транспортно министерство, министър, кремъл? или както пита един трол вече 5 години: Кой е собственика на Ръководството на корабния трафикЮ?
Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 ВеселоА мислех че ще пием само кафе...
virtual brain
Рейтинг: 1080 НеутралноМафията се барикадира!
АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".Аз съм българче обичам наште планини зелени
Рейтинг: 2355 ВеселоДо коментар [#92] от "Dimitar Enchev":
Само дето не се знае дали в лодките ще са рибари😂👌🏻