
© Георги Кожухаров
Над две трети от областите в страната вече имат заболеваемост от COVID-19 над 120 души на 100 хил. население, като местата с над 200 болни - обявеният от властите праг на национално ниво за връщане на по-строгите ограничения, са се удвоили за седмица.
Това сочи анализът на здравните власти, базиран на данните от Единната информационна система за коронавируса. Вчера началникът на Националния оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски обяви, че средната седмична заболеваемост в страната се е покачила от 160 на 186 на 100 хил. души, броят на настанените за болнично лечение се е увеличил с малко над 10 на сто, а смъртността бележи минимален спад. Данните идват дни преди планираното за 1 март отпадане на последното ограничение в страната - забраната за работа на заведенията за хранене и пиене, и вчерашното нареждане на премиера Бойко Борисов за ударно ваксиниране на всички желаещи.
Пет нови в червената зона
От миналата седмица досега още пет области влизат в червената зона на картата, която отбелязва най-високата степен на заболеваемост - над 120 на 100 хил. за 14 дни. Това са Силистра, Варна, Габрово, Стара Загора и Ловеч. Данните са към 21 февруари, а заболеваемостта се измерва в брой лабораторно потвърдени новорегистрирани случаи на 100 хил. души население за последните 14 дни.
Данните за заболеваемостта във всяка област се виждат при посочването й. От календара в графиката могат да се разглеждат данните за седмиците назад.
Най-тежка остава ситуацията в Кюстендил, където броят на инфектираните от SARS-CoV-2 (вируса, причиняващ COVID-19) продължава да расте, макар и с по-ниски темпове. В най-тежко засегнатата област в страната, където според генетичните изследвания още преди Нова година е засечен британският вариант на коронавируса, заразените вече са 446 на 100 хил. при 408 преди седем дни. Следват Бургас (277) и Враца (275).
В зоната с над 200 заболели вече има 10 области, като най-сериозен ръст бележат:
София - 268 (срещу 208),
Враца - 275 (216),
Плевен - 259 (210)
Перник - 225 (177)
По брой области в различните зони картата на страната на 21 февруари се доближава до тази от 25 октомври миналата година (карти от предишни седмици могат да се видят от календара над графиката).
И спад в четири области
Разликата между областите с най-висока и най-ниска заболеваемост - Кюстендил и Търговище, се запазва висока - близо 18 пъти. Зоните с ниско ниво на зараза обаче остават само две - Видин (39) и Търговище (25), а останалите две от миналата седмица - Разград и Добрич, преминават в нивото на умерена заболеваемост - от 60 до 120 души.
Спад на заболелите в последната седмица е регистриран в едва четири области: в Русе - от 108 на 91 на 100 хил., в Кърджали - от 75 на 60, в Монтана - от 75 на 69 и във Видин - от 46 на 39.
montale
Рейтинг: 183 НеутралноПреди да кажа каквото и да било искам да уточня, че не понасям нито Борисов, нито БСП, нито Радев.
Вече една година не можаха да ни уврат тиквите, че:
1. Вирус има и от него умират хора
2. Докато не се ваксинираме или не се случи чудо ще трябва да спазваме някакви ограничения
3. Ако не спазваме ограничения, следва локдаун
Няма политик, който при покачване на смъртността от вирус да не наложи локдаун, просто защото след това някой ще му потърси сметка и може да влезе в затвора.
Alexander97
Рейтинг: 2946 НеутралноНа първи март отваряне заведенията и ресторантите и повече да не чувам тая тема да се мотае!
Борисов!
karabastun
Рейтинг: 8640 ЛюбопитноДо коментар [#2] от "Alexander97":
[email protected]Гледам, кръчмарите вече забърсват масите ....
petiopit
Рейтинг: 856 НеутралноТова ли е "новата нормалност"? Такива апокалиптични заявления винаги е имало, само че преди ги вкарваха в лудницата.
qid44693832
Рейтинг: 922 НеутралноЗащо на 23.02 получаваме подробна информация за 21.02.? За днес числата за други.
nij50393132
Рейтинг: 1019 НеутралноДо коментар [#2] от "Alexander97":
Ще ми се да му видя физиономията на ББ като им съобщи, че няма да отворят. Но той не си пада да обявява лошите новини, особено като е излъгал в обещаното.
Храбър
Рейтинг: 3283 НеутралноОхо..о..о..о!
"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"Връщайте ограниченията!
sylt
Рейтинг: 404 НеутралноБез масова ваксинация никога няма да се върнем към предишния живот. Ваксинираните по света само с ваксините на Pfizer/Moderna/AstraZeneca вече са повече от 120 милиона. При 120 милиона заразени с ковид щеше да има над 1,5 милионa умрели.
Не можем да живеем повече в това положение. Разпускане 3 месеца, покачване на заразените/умрелите и след това пак затваряне за 2 месеца. За 2 години всички ще фалираме. И не мислете че точно на вас няма да се случи. Ако повечето около вас фалират, рано или късно ще фалирате и вие. Да седим и да се надяваме на чудо само ще влоши нещата.
Тук изборът не е между нещо хубаво и нещо лошо. Изборът е между масова ваксинация, която до тоя момент няма сериозни странични ефекти, и отваряне-затваряне докато фалираме.
https://www.bloomberg.com/graphics/covid-vaccine-tracker-global-distribution/
vassilun
Рейтинг: 4371 НеутралноДо коментар [#1] от "montale":
"някой ще му потърси сметка и може да влезе в затвора."
Няма такава опастност в България! Никой няма да влезе в затвора! Дори мат'риалът пак ще гласува за един пожарникар на изборите през април. А пък някои се учудват защо българинът е свикнал да се справя с проблемите си поединично! Защото няма отговорно общество!
sylt
Рейтинг: 404 НеутралноАми в света, в който живеем, е това. Ти живееш в друг свят, теб не те засяга.
Destino
Рейтинг: 184 НеутралноГрешка, има, и това е Бойко Борисов. У нас локдаун се наложи по-скоро заради ЕС и външни фактори, камо ли вътрешни.
Дано служебното правителство да е по-грамотно от това на тиквата.
nij50393132
Рейтинг: 1019 НеутралноДо коментар [#8] от "sylt":
е не може ли да го преболедуваме?
Иполит Матвеевич
Рейтинг: 1093 ВеселоЗаведенията стоят затворени, а бройката на заразените се покачва т.е. дали заведенията са затворени или отворени няма никакво отражение на покачването или намаляването на заразените. Всъшност, то нито едно от идиотските ограничения не влияе на това. Епидемията следва естествения си ход нагоре-надолу, нагоре-надолу, докато се самоограничи. Добрата новина е, че не се наблюдава паника сред установените заразени и, по тази причина, натискът към болниците е по-малък от ноемврийския. Усеща се, обаче, свежест в изказванията на хипохондричните паникьори - затваряй, генерале наш коремен, всичко! Локдаун! Локдаун! Много е важно да се обръща все по-малко внимание на пискливите хипохондрични гласове за да минем по-спокойно по-нататък... :-)
montale
Рейтинг: 183 НеутралноСамо че България не е на луната. В Европа може.
Ако Европа е в локдаун, как си представяме че ние няма да сме?
Bond007
Рейтинг: 616 ВеселоГрипна епидемия се обявява при 200 заболели на 10 000 (2000 на 100 000)
Ковидистерия -> 200 заболели на 100 000 (20 на 10 000)
montale
Рейтинг: 183 НеутралноСтоят затворени тия в центъра. Аз лично знам за няколко, които вечер работят нелегално. Представи си какво е в провинцията.
ТРАБАНТ
Рейтинг: 394 НеутралноТова, което мога да кажа е, че ако не бяха правили тия затваряния, всичко щеше да е вече спомен! Отдавна щеше да е настъпила адаптацията м-у човека и вируса!
Това, което не мога да кажа е, каква щеше да е цената(бройката) на това.
montale
Рейтинг: 183 НеутралноВ Англия обявиха, че юни отварят всичко, дори публика по стадионите.
Защо - защото дотогава ще са ваксинирали цялото население.
Иполит Матвеевич
Рейтинг: 1093 ВеселоПреди малко се разходих из централната част на малкия град, в който живея (в който друго освен да се влюбиш, просто няма какво да се случи). Грее едно топло слънце, птичките пеят, продават се навсякъде мартеници. Кафетата стягат външните части. Усеща се едно приповдигнато настроение. Мирис на пролет, мирис на свобода. "Пролет моя, моя бяла пролет ..." ми се искаше да викна и аз като поета ... :-)
ТРАБАНТ
Рейтинг: 394 НеутралноИ миналия юни отваряха пак...
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноЗатваряйте всичко, бе!
Локдаун до дупка!
Кво чакате, да станем като Занзибар ли(*)???
(*) - Какво е станало в Занзибар ли - международна туристическа дестинация, без коронки и маски, и без истерици - ковидисти :)))
lz2
Рейтинг: 2468 НеутралноЕ, и?!
ПравописА е поле за изява на неграмотните!taratanki
Рейтинг: 1076 НеутралноДо коментар [#15] от "Bond007":
Колко пъти ще го напишете това за грипа и грипните епидемии?
montale
Рейтинг: 183 НеутралноМиналия юни не знаеха къде са. Сега е доста по-различно и има ваксини. Много по-предвидима е обстановката.
taratanki
Рейтинг: 1076 НеутралноУчилищата.
Малките започнаха процеса в края на януари, батковците продължават,
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#23] от "taratanki":
Колкото трябва, зяа да разберат и умрелите, в каква идиотска ситуация сме вкарани.
Имало пандемия, рийшли, ама за да има пандемия първо трябва да има епидемия, а такава не само в България , ами и по света няма!
Промениха стандартите и ни направиха на маймуни с този "Кашличко"!
На маймуни ни направиха!
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#19] от "Иполит Матвеевич":
< Мирис на пролет, мирис на свобода. >
забрави!
Локдаун повсеместен и всички в мазетата, до второ нареждане, Това трябва сега, иначе ще се мре, яко ще се мре!
Котаракът на Шрьодингер
Рейтинг: 738 НеутралноБлагодарим ти партйо любима,
за топлата и светла зима.
amanotwas
Рейтинг: 919 Неутрално"Заболеваемостта от COVID-19 премина критичния праг в две трети от България"
Та като стана въпрос за тоа критичен праг - кой точно го определи , и според кой медицински учебник е критично да има 20 на 10 000 кашлещи?
Оксфордски справочник по вирусна медицина, , медицинските книги на Харвард, или по преценка на бай Ставри от Левочево?
georgi_ww
Рейтинг: 746 ЛюбопитноДо коментар [#15] от "Bond007":
И аз в тази връзка да попитам, ама едва ли ще получа отговор - какво станА със сезонния грип - има ли го, или го победихме окончателно?
Ковид ясно - тепърва ще ручаме жабетата...пак.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#30] от "georgi_ww":
Грип няма, и няма повече да има!Коронката го сбори и победи!
Корона навеки - новия шампион в тежката категория на грипни вируси :)
petiopit
Рейтинг: 856 НеутралноОх, писна ми от такива дето се мислят за новия месия, който знае как да спаси света.
Ти проумяваш ли, че има групи от населението, за които ковид е вероятно да представлява заплаха не в 2-3% от случаите, а в 0,000?.. процента(не е ясно точно колко е нищожна опасността). Във всеки случай има много по-сериозни неща, с които да се занимаваме.
Иван
Рейтинг: 1203 НеутралноСао троловете останаха верни на каузата К19. Който не вярва да излезе и да попита случайни хора - 9 от 10 ще му кажат че истерията К19 е прекспонирана глупост!
Не съм нито американофил, нито русофил- те са родоотстъпници и подлоги на чужди държави.Аз съм българофил!Един Българин
Рейтинг: 801 НеутралноДо коментар [#23] от "taratanki":
Един БългаринАми колкото трябва ще го напише човекът докато влезне в празните ви глави.
Вируси има, но не и епидемия! Цифрите са поне 10 пъти по-малки от нормалните. И мен ме зарази голямата и сега имам малко хрема и кашлям и какво да правя? Да тичам с празноглавците в Пирогов или ВМА от страх че разбираш ли може да е едикой си от всичките вируси, които върлуват. Все ми е тая кой вирус е. Зная че след 3 дена съм чисто нов. И не няма да се ваксинирам за какъвто и да е грип. Имам лош опит и за малко да дам фира 2005-та. Само някоя тиква да е посмяла да ми барне правата!!!
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноГрип???
какви са тия еретични подмятания?
Вие за ПСР не сте ли чували!
ПСР -ра дава всички отговори, на всички въпроси.
Простия отговор е 42 - толкоз бълбукания на пробата дават само верния отговор - Коронка.
А по -сложния е ....Бе ти кво разбираш от микробиология, та задаваш и въпроси!
k_
Рейтинг: 2785 НеутралноДо коментар [#15] от "Bond007":
Или 2 на 1000.
Със сигурност има повече от двама на 1000 с пичи буби в популацията .
А те яко знаеш какви болести носят!
А няма ни щаб, ни мерки срещу пичите буби.
Изтървана работа.
Поне при Цветанка Ризова да беше се появил някой специалист да обясни оснвните мерки срещу тая напаст.
Boris Gaganelov
Рейтинг: 481 НеутралноАбсолютно. Дори Лондон в момента е призрачен и опразнен град.
У нас е все едно нищо не се случва. За жалост дисциплината на сънародниците ни стига само до там https://www.youtube.com/watch?v=FWP41MXLMGY
k_
Рейтинг: 2785 НеутралноДо коментар [#35] от "amanotwas":
Ако правят по 10000 теста за Спин на ден опитай се да си представиш какво ще излезе.
Бай Ганьо
Рейтинг: 346 НеутралноВажно е скоро да отворим кръчмите
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#38] от "k_":
Ми кво да си представям - 10 000 заразени с Коронка, той теста е един и същ за Спин и Коронка:)
ПСР _теста е създаден за Спин и там е изпитан за първи път, резултатите са ясни, ама сега го пуснаха в дейтвие за следващия експеримент с човечеството - Коронката, и резултатите са меко казано впечатляващи - идиотизираха 90% от населениято :)
k_
Рейтинг: 2785 НеутралноДо коментар [#37] от "Boris Gaganelov":
Дядовците на нашите сегашни ганьовци са гледали изподвежди и чесали по въшливите темета, когато просветените народи са удряли ток в земята и с изправена ръка в стойка мирно са изкрещавали нещо неразбираемо. И тогавашните са биле прости и сега пак са си такива.
Ганьовци, кво да ги правиш. Не прифащат от новите моди.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#39] от "Бай Ганьо":
да , защото там продават дезинфектанти, а при сегашния недостиг на ваксини е и разумно решение в борбата с Коронката :)
danubian.whale
Рейтинг: 843 НеутралноКритичен ръст в заболеваемостта, а премиерът "разпорежда" да се отварят ресторанти.
Спад на заболеваемостта, а премиерът "разпорежда" да се затварят ресторанти.
Няма точни критерии, няма определени индикатори, които да се следят. Всичко е от днес за утре; иди-ми-дойде-ми; както му скимне на премиерът.
Същата работа и с внезапния юруш за масово ваксиниране. Впрочем, по същия начин се "управлява" страната като цяло.
ve4e
Рейтинг: 124 НеутралноЗнаете ли мисля, че целта на тези , които внушиха ковид истерията е постигната. Разединение, страх, омраза, тревога, липса на ценности.
Много отдавна пазарувам в кварталните магазини предимно след работа. Но днес имам повод - личен празник и трябваше рано да напазарувам и то от хипермаркет. Бързам и си мисля за моите неща и тотално не обърнах внимание на пенсионерския час.
Охраната на вратата ме спира и започва да ми обяснява. Аз наистина забравила, викам така ли , ми колко е часа. Още ли го има това ограничение.
Един възрастен господин явно чувайки, спира до мен и по най грубият начин казва- кво са праиш на луда ма. Да не падаш от марс.
Идваше ми да кажа нещо грубо и обидно , едвам се сдържах. Но това не значи че не се ядосах и изнервих.
Почувствах ненавист .
Обърка ми се програмата за деня , бях затруднена и т.н.
Да целта е постигната.
Bond007
Рейтинг: 616 Неутрално>И аз в тази връзка да попитам, ама едва ли ще получа отговор - какво станА със сезонния грип - има ли го, или го победихме окончателно?
До коментар [#30] от "georgi_ww":
Сезонен грип си има. Поне 2/3 от тия 14000 теста вчера са направени на хора с някакви симптоми - кихавица, кашлица, температура, отпадналост....да, ама не всички са Коронка. След едногодишно промиване на мозъците това е резултатът - кихнеш ли и бегом с 200 към лабораторията, щот мое да е Коронка.
А ковидарите и хипохондриците нека си мислят, че благодарение на Мерките и Маските сезонният грип е изчезнал.
mustak_dete
Рейтинг: 545 НеутралноДо коментар [#19] от "Иполит Матвеевич":
Ти си луд бате!
Роси
Рейтинг: 7938 НеутралноЗдравните власти в България са като НСИ. Освен със статистика, с какво друго се занимават?
uq
Рейтинг: 2417 НеутралноВаксърите пак надигнаха глас масова ваксинация, масова ваксинация... а не ви ли минава през ума, че над 2 милиона вече преболедуваха, много повече отколкото ще успеете да ваксинирате скоро. Тази вълна, която е очевидно че започва, ще бъде чувствително по-малка от предишната със или без валчксинация, като разбира се ваксинацията ще спомогне тя да бъде още по-малка НО не е единствения начин. Ако се остави да се развива, то до два, три месеца е вероятно да имаме трайно и естествено отминаване на вируса без никакви ограничения. Ако се наложат отново ограничения, то е вероятно да има още една вълна.
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДобре де, да приемем, че вирусът не е много страшен, почти никой не се разболява, а пък за влошаване - съвсем няма. Толкова ли ще се натоварите психически и физически всички от една маска и някакъв час за пазаруване за да удължите живота на две-три баби с три години? Дори всички неща, дето казвате, да са верни?
Не ме търсете преди обядJoro Metala
Рейтинг: 12 НеутралноДо коментар [#48] от "uq":
Напълно споделям... И още една "подробност" в следствие на локдауните, а именно появата на нови и нови щамове на вируса в следствие на това задържане на темповете на зараза. Локдауна не е панацея, а подобряването на здравната помощ. Ако се продължава по този начин, няма да се смогне с разработката на ваксини за все по-нови щамове. А може би и това да е насоката, кой знае?!
sowhat
Рейтинг: 487 НеутралноДо коментар [#41] от "k_":
Само яко мрат.
https://ibb.co/QjF9b5j (Cumulative COVID-19 vaccination doses administered)
https://ibb.co/4YS5tXN (excessive deaths per capita)
Първи по смъртност. Последни по ваксиниране. СРАМ И ПОГНУСА.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноВие май не разбирате вредните последствия от носенето на маски.
Карай разбираемо е, не всеки е наясно с вредите от маските - това бактериални пневмонии и тем подобни са измислица на антиваксъри и ковид-неверници.
Имам само един въпрос-на каква база и с какви данни изчислихте, че аз носейки маска удължавам живота на 2-3 баби с по 3 години???
Някакви наУчни публикации по темата, някакви изследвания да цитирате?
Не нали, ама си пишем глупости на воля....
dosetliv
Рейтинг: 1484 НеутралноИ следващия пак ще отварят. Ваксините са проектирани винаги за миналогодишния РНК вирус като надеждата е да те пазят от тазгодишния. Тазгодишния пък ше го проектират за догодина, само не се знае какъв ше бъде догодишния.
dnk
Рейтинг: 583 НеутралноДо коментар [#13] от "Иполит Матвеевич":
Моралът не е порок!Това не е вярно - завденията работят само че напълно нелегално. Явно властите това ги устройва защо няма проверки.
radetski
Рейтинг: 437 Неутрално[quote#26:"На маймуни ни направиха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MPetr
Рейтинг: 2544 Весело""''Заболеваемостта от COVID-19 премина критичния праг"""" всеки цирк има и край, но трябва да излезем накрая.. достойно ваксинирани......
uq
Рейтинг: 2417 НеутралноЗанимават ме два въпроса (свързани)
1) Какъв % хора са се разболели повторно
2) Ако допуснем, че преболедувал или ваксиниран човек е постоянно изложен на коронавирус атаки, има ли основание да мислим, че имунитета му няма да намалява с времето, доколкото имунната система постоянно е атакувана и му противодейства
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#51] от "sowhat":
И откога така мрат тия хора - от вчера, ноември и декември миналата година ли, откога бе?
Или откакто болниците станаха ковид санаториуми и спряха планови операции и всякакви неща дето са се правили дотогава, за опазване на здравето на хората.
Спряха хемодиализи, спряха достъпа до лични лекари - щел ме лекува по телефона рийшли , личния ми лекар.
като отидох при него с температура и отрицателен тест за коронката, едва не си удари главата в тавана, като му казах "температура" -прегледа ме все пак, ама с отвращение, даже на излизане от кабинета му се погрижи всички да разберат,че съм с Коронка, макар ,че теста ми беше отрицателен....
Nik Nikolov
Рейтинг: 522 НеутралноИ хипохондриите са оакали форума пак...локдауни трябва да има, но за хипохондриите предимно.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#54] от "dnk":
"Това не е вярно - завденията работят само че напълно нелегално."
разбира се , че не е вярно - ресторантите в хотелите са отворени съвсем легални и от доста време.
Това ,че обслужват единствено клиенти на хотелите, може и да не го знаете, ама , че работели нелегално....аре малко по-кротко с квалификациите, щото е подсъдно.за клевета се полага затвор, още повече в момента с пандемии и истерии и раздухване на паника.
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДо коментар [#52] от "amanotwas":
Не ме търсете преди обядРазбира се. Маските причиняват бактериални инфекции, но не намаляват разпространението на вируса. И това, разбира се, е научно доказано. Но естествено го пише в крайно безизвестен сайт, в който няма научни статии, а просто пише, че е научно доказано. Вие някога научна статия виждали ли сте? В оригинал, не преразказ от някой друг?
virtual brain
Рейтинг: 1130 ВеселоБаси тъпите шведи! Здраво мрат без локдаун и ограничения и не се замислят! 🤔 АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#61] от "tulup":
કટાક્ષ> И това, разбира се, е научно доказано.
Извинявам се за намесата, но шаловете бяха валидно предпазно средство около 9 месеца, и после изведнъж бяха категорично забранени от здравния министър (със заплаха от глоба)
Можете ли да ми покажете научното изследване къде са установили че 'шаловете'(каквото и да значи това) не пазят толкова колкото 'защитна маска за лице' (каквото и да значи това) - на което е базирано новата разпоредба на здравния министър ?
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#61] от "tulup":
કટાક્ષ>Вие някога научна статия виждали ли сте?
Също така, може ли да обясните какъв - според науката - е ефекта от носенето на маска FFP2 с клапа (*) върху развитието на пандемичната обстановка и защо те са официално разрешени ?
(*) отбелязвам пак - 'с клапа'
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#62] от "virtual brain":
કટાક્ષ> Баси тъпите шведи!
Не се научиха!
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#61] от "tulup":
разбира се , че маските не могат да предпазят никого от вируси, и това бе заявено в началото от СЗО, ама после като се завъртяха кинтите и се промени и тезата.
Та същото твърдеше и Коремния Генерал, а и още двама -трима от щаба, преди да приемат правата Ковид вяра .
как си представяте маска с разстояние м/у нишките около 0.5 мм да спре вирус с размери 70нм???
Комар да ловите с мрежа за градинска ограда е по вероятно да успеете.
Лъжат ви и ви правят на маймуни, обаче вие сте убедени я правата Ковид вяра и нищо не може да ви разубеди.
Така че, локдаун , як, всички по мазетата и с по 5 маски борете вирОса!
Успех, ама на нормалните хора вече взе да им писва от вашите истерии и ...
virtual brain
Рейтинг: 1130 ЛюбопитноТоест целта е не да пазим хората от никакаъв вирус, а да ги направим ГМО? АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноОния от СЗО даже по-далеч стигнаха - некой се беше изперкал , че трябвало по две маски да носим и по три ваксини да сме си слагали...
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Readit Design
Рейтинг: 43 НеутралноМного интелигентни хора пишат тук. Проблема е, че семантичното значение на интелигентен съдържа връзка към интелекта (който е преди всичко наследствен) но не е признак за наличие на критична мисъл. Критичната мисъл изисква тренировка и интуиция, която се изгражда с приложна умения. От там и масовото объркване, че наличието на релация в данни на основа на обща логика е равно на причинно-следствена връзка. Пример: Имаме грип и грипна епидемия се обявява с определено съотношение на болни - здрави, имаме Сарс 2 и това, че числото е по-малко е факт, но пак обяваваме епидемия - извод: това не е нормално и значи някой ни манипулира.
Този извод може да се направи само от хора, които не искат да видят данните. А данните са: Грипа и Сарс 2 имат общо като корен, корона вируси са, разликата е, че от грипа не се умира в такъв процент, разпространението на грипа е с по-малко число на заразяване, страничните ефекти на грипа в сравнение със Сарс 2 са почти никакви.
Пример: Тази седмица при трансплантация на бял дроб в Америка, пациента се разболява от Ковид 19 въпреки отрицателните тестове на донора и умира. Покрай процедурата са заразени и няколко доктора. И всичкото това при супер сериозни мерки за стерилност и хигиена. Желаещите да се усведомят могат да прочетат тук: https://bit.ly/3buAwFK .
Да се сравнява Сарс 2 със сезонният грип е абсурдно. Това, че и двата са корона базирани и имат влияние от сезонните процеси е общо, но гледайте разликата, господа и госпожи "интелегенти".
Никой не спори, че в глобален мащаб политическият и информационен процес е тотален провал. Но при наличие на толкова много данни и то доказани през критични форми на проверка, не е ли логично средно-статистическият българин да се събуди от комата и да започне да се интересува от по-важните въпроси?
От типа на: Защо България като държава от Европейският Съюз е третирана като бананова република?
Защо нямаме професионално становище, коя е най-добрата ваксина а ни се пробутва тезата, че няма значение коя от ваксините ще си набодем - всичките са идеални пред липсата на такава. Честно, в комунизма не си позволяваха чак такава демагогия и пренебрегване на човешките права.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноОня терорист бай ти Теодос има бая грехове да изкупува, та от утре може да стане и 5 маски едновременно да се носят, нормата, и по 6 пъти в месеца да се ваксинираме!
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
કટાક્ષКолега с удоволствие изчетох поста ви.
>Никой не спори, че в глобален мащаб политическият и информационен процес е тотален провал.
Ето това е основния проблем за мен. Тази каша която се забърка няма нищо общо, ни с медицина, ни с наука. Ако успеем да изкараме телевизионните герои от ефира (политици, но и други) има шанс да се чуе и какво точно мисли науката.
> Честно, в комунизма не си позволяваха чак такава демагогия
> и пренебрегване на човешките права.
Искате да кажете 'в ранния комунизъм'. Защото сега сме в късния соц - бащицата раздава по 50 лева на изнемогващи пенсионери (но само до изборите).
virtual brain
Рейтинг: 1130 НеутралноСтатията е пълно менте. Става въпрос за положителни тестове, не за болни от COVID 19. Разликата е горе долу като разликата между компютри и компоти.
Тия, дето се говори за тях в статията не е задължително и да кашлят дори и ако не са тестовете, много от тях няма и да разберат пожизнено, че ги разяждал смъртоносен вирус. АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
BezDOM
Рейтинг: 125 НеутралноМоже и да го преболедуваш, ако го преживееш... Не плащам данък обществено мнение
sowhat
Рейтинг: 487 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
Средностатистичекия българин живее в най-големия неволен либертански проект в Европа.
Всеки е потъващ остров в Бг.
С времето, островът се оказва в море от тъпота.
Докато не потъне.
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#69] от "sowhat":
Първо , не работя като трол, и да шефовете ми са доволни от работата .
Не знам защо всеки който не есъгласен с правата Ковид вяра на Църквата от Сетния Ден е обявяван за трол?
Всъщност разбирам, де...
" и тайно се наговарят ( в перфектен синхрон), как да избиват милиони хора... "
да така е , ама ги гепиха :)
В Италия избиха сума народ с респираторите, докато ги озаптят, ама целта тогава беше да се сее паника.
Ти как си обясняваш , че болниците затвориха и дори хора с ифаркт не ги приемаха без ПСР???
И нали си наясно , че ПСР-ра излиза на другия ден, а инфаркта не чака толкова, да те довърши - по кои медицински стандати разкарваха с часове хора с инфаркт по различни болници, докато пукнат?
По Кои стандарти - български, европейки???
Наясно ли си , че путрите 10 минути след инфаркт са животоспасяващи, да не говорим за други болести като рак и други, дето им обърнаха отделенията на ковидарници - изкючително хуманна практика , особено за тези на хемодиализа - пусни един с ковид и цялото отделение се изпразва за няма и седмица...
bludniq_sin
Рейтинг: 1719 НеутралноДо коментар [#13] от "Иполит Матвеевич":
Лесно е - http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.htmlучилища, молове, зали за танци и тн обаче бяха отворени. още тогава казаха, че се очаква покачване на бройката. Ако и заведенията отворят до месец след това вероятно заболеваемостта ще скочи още.
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДо коментар [#66] от "amanotwas":
Не ме търсете преди обядМоже ли да повтаряте един и същи въпрос няколко месеца и да не видите отговора? Вирусните частици никога не се разпространяват сами, а в капки слюнка примерно, която е достатъчна голяма да бъде спряна.
До коментар [#63] от "Ан Он":
Аз не съм тръгнал да защитавам ботокса, а шаловете пък съвсем. Кой е най-подходящият тип е друга тема
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
"Да се сравнява Сарс 2 със сезонният грип е абсурдно. Това, че и двата са корона базирани и имат влияние от сезонните процеси е общо, но гледайте разликата, господа и госпожи "интелегенти"."
Не знам дали си даваш сметка каква глупост си написал, но...
Грипа -сезонния има толова общо с корона вирусите , колкото и Марс и Земята.
Корона вирусите са около 10 % от сезонните грипове и заразяват от 5 до 10 % от населението.
Общото при грипа и Коронката е , че смъртността при тях е еднаква - около 0,1 -0,2 %.
И толкова - коронката е просто един грип, ама не е едно и също с Грип А, Грип Б или другите подобни -нямат нищо общо!
BezDOM
Рейтинг: 125 НеутралноНякой правил ли е сметка колко време и средства трябват за да се отгледат две-три баби? Не плащам данък обществено мнение
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#79] от "tulup":
કટાક્ષ> Аз не съм тръгнал да защитавам ботокса, а шаловете пък съвсем.
Ясно.
Това което исках да кажа е че в целия цирк който се случва последната година няма много наука. Но изглежда сме на сходно мнение.
virtual brain
Рейтинг: 1130 НеутралноПърво, ако не одобряваш политиката на държавата Израел, не означава, че си антисемист, както например, ако не одобряваш политиката на Боко, не означава, че си антибългарин.
И второ - не е като да няма постояно протести в Израел срещу Натаняху. АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#81] от "BezDOM":
કટાક્ષ> Някой правил ли е сметка колко време и средства трябват за да се отгледат две-три баби?
Съгласен съм че е скъпа инвестиция.
А някой правил ли е сметка колко лесно можеш да затриеш инвестицията като сложиш тези две-три баби в една затворена стая (болнично помещение) с още 6-8 КОВИД пациента ?
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#74] от "sowhat":
ми ще ти кажа - тва ,че евреите са платили някаква тройна цена е пълна мистерия, ама че имат договор с Фазер за да им тестват ваксината е факт.
Така че, повече съм склонен да мисля , че са направили някаква врътка и са взели ваксината на мижави цени с цел да им осигурят тестови резултати на Фазер.
Все пак срока за изпитание и сертифциране на ваксината е 2023г и в момента се прилага на база извънредни обстоятелства, ако не знаете.
Nathan Cohen
Рейтинг: 594 НеутралноВ тази тема, касаеща живота и здравето на държавата участници няма. Да беше някоя тема за Русия вече да са навъртяни няколко стотин постинга. Нищо чудно, че такъв народ избора мутри и престъпници да го управляват
WhereTheHellAreW
Рейтинг: 482 НеутралноАми в света, в който живеем, е това. Ти живееш в друг свят, теб не те засяга.
До коментар [#10] от "sylt":
Ами не е това света, колкото ти и такива като теб да го желаят!
https://prikachi.net/image/luPdm
Използувай си мозъчето бе, Човек!
sowhat
Рейтинг: 487 НеутралноДо коментар [#77] от "amanotwas":
Да, нека обобщим - не работиш като трол ,
но за сметка на това смяташ, че има глобална лекарска конспирация (перфектно оркестрирана от Кореа до Перу, най-вероянтно във вайбър),
целяща да избие милиони хора по света и да изтрие 6-7% от световната икономика.
+ бонус -> евреите са най-големите балъци с тия локдауни и ваксини.
Ръкопляскане.
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДо коментар [#82] от "Ан Он":
Не ме търсете преди обядДалеч не всички мерки са логични - примерно защо пролетта имаше ограничения на брой хора в магазините, а по Коледа нямаше за Джъмбо? И още примери бол. Също така, сигурно и някои неща впоследствие ще се окажат грешни. Но ако единственото, което се иска от някой, е да си носи една маска и да спазва разстояние, защото евентуално би могъл да намали разпространението, то е крайно егоистично да не го направи. Дори маските да имат и 1% ефективност. Дори и да е съвсем малко по-опасно от грип. Голяма саможертва, няма що
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДо коментар [#82] от "Ан Он":
Не ме търсете преди обядДалеч не всички мерки са логични - примерно защо пролетта имаше ограничения на брой хора в магазините, а по Коледа нямаше за Джъмбо? И още примери бол. Също така, сигурно и някои неща впоследствие ще се окажат грешни. Но ако единственото, което се иска от някой, е да си носи една маска и да спазва разстояние, защото евентуално би могъл да намали разпространението, то е крайно егоистично да не го направи. Дори маските да имат и 1% ефективност. Дори и да е съвсем малко по-опасно от грип. Голяма саможертва, няма що
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#79] от "tulup":
о, да, бе, той вируса върви в пакет с "5-ти конгрес на БКП" и "Робинята Изаура".
как да не го спре една маска, това си е 5 килограма хартия :)
направо ви се възхищавам на ентусиазма да громите неверниците в Ковида, ама ...
tulup
Рейтинг: 1191 НеутралноДо коментар [#91] от "amanotwas":
Не ме търсете преди обядЕ що мислите физиката за някаква световна конспирация, не мога да ви помогна
sowhat
Рейтинг: 487 Неутралноаххахах
да си дойдем на думата....не може конспирация без евреите нали?
Нещо за плоската планета имаш ли? За Елвис? За кацането на луната?
Ан Он
Рейтинг: 3107 НеутралноДо коментар [#89] от "tulup":
કટાક્ષ> Но ако единственото, което се иска от някой, е да си носи
> една маска и да спазва разстояние, защото евентуално би
> могъл да намали разпространението
Съгласен в обратната посока: 1. да спазва дистанция, 2. ако не е възможно да носи нещо маскоподобно
Това което се случва в Кюстендилско където заразиха един 'дом от семеен тип' и сега всички трябва да носят маски на нивата и в планината е абсурдно.
Също толкова е абсурдно здравния министър да ми обяснява в писмена заповед че довчера шала е вършел работа, обаче от днес вече ще ме глобяват 300 лева.
radetski
Рейтинг: 437 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
Благодаря, но не вземам съвет от тези които " У-сведомят"
radetski
Рейтинг: 437 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
Благодаря, но не вземам съвет от тези които " У-сведомят"
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#89] от "tulup":
тъка не става дума за саможертва, а за нарушаване на основни закони с извънредни декрети и министерски заповеди.
Има закон който забранява маскирането на публични места и не е отменен.Обаче , заради извънредното положения, колко е законно е друга тема , се разрешава, не ами се задължават хората да ходят маскирани на обществени места, даже беше задължително и напразна улица да ходиш с маска.
маските не предпазват, те просто трайно насаждат ужаса в душите на хората от зловеща смътр наречена Коронка 19.
Трябва ужаса в хората да е постоянен за да им строши имунната система и да са податливи на всякакви хреми и кашлици - а тогава ПСР теста ще им даде правилния отговор - Коронка, честито, вие умрехте, ама още не го знаете!
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#93] от "sowhat":
"Нещо за плоската планета имаш ли? За Елвис? За кацането на луната?"
не, баце, изостанал съм !
Ще ме светнеш ли за последните тенденции в тези области?
amanotwas
Рейтинг: 919 НеутралноДо коментар [#70] от "Readit Design":
"Този извод може да се направи само от хора, които не искат да видят данните. А данните са: Грипа и Сарс 2 имат общо като корен, корона вируси са, разликата е, че от грипа не се умира в такъв процент, разпространението на грипа е с по-малко число на заразяване, страничните ефекти на грипа в сравнение със Сарс 2 са почти никакви."
Ма ти си продължаваш с агитацията и нищо не може да те спре!
Коронката и Грипа са с еднаква смъртност -около 0.1-0,2 %!
Последствията от грип са трагични за много хора - двойна пневмония и смърт .
какви са последствията от Коронката - не можели да качат 2 стълби , постоянна умора , и още куп измислени симптоми - даже се откривали цеентрове за рехабилитация на изкарали Коронката .
Еми извинявайте , ама аз съм в изкарал Коронката, според моя личен лекар и всеки ден си качвам по 5 етажа по няколко пъти., а и не поснавам някой , дето я е карал Коронката, толкова да се е спекъл, че да не може си пие бирата.
Изобщо стига страшни страшки и аре малко разум да вкарате в пропагандата , че вече сте просто досадни!
sowhat
Рейтинг: 487 НеутралноИзостанал е правилната дума.
Тук вече съм съгласен с теб.