"Икономиката се движи от живи хора": собственик на заведение реши да не го отваря

За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, влезте в профила си.
Коментари (78)
  1. Подредба: Сортирай
  1. 1 Профил на anonimnii
    anonimnii
    Рейтинг: 480 Неутрално

    Ами супер, щом така е решил. Всеки има свободна съвест да действа както намери за добре.

  2. 2 Профил на SS
    SS
    Рейтинг: 2652 Весело

    По скоро си е направил сметката и е решил да види накъде ще задуха вятъра след изборите ...

  3. 3 Профил на mavro
    mavro
    Рейтинг: 279 Неутрално

    Официално излекуваните хора в България са над 200 000, тези които са преболедували без да минат през статистиката са поне 4-5 пъти повече.Отделно има над 200 000 с поставена ваксина.Т.е. има 1.5 милиона които имат защита,децата отделно, хайде да спрем да говорим за затваряне вече.Не сме март 2020,вече има данни,има маски,дезинфектанти и т.н и т.н. Малко и лична отговорност трябва!

  4. 4 Профил на Headhunters
    Headhunters
    Рейтинг: 225 Неутрално

    Дарин е един достоен човек. Винаги е бил коректен и към клиентите, и към служителите си! Дано бързо стъпи на крака.

    А някои други, няма какво да ги съжаляваме. Водят всички на 4 часа (ако изобщо имат договори), продават пица за 20 лв, сандвич с телешко кюфте за 15 лв, салата с мръсна марула за 13 лв, келнерите им те мерят с бакшиша, ако не е 20 - 30 % ... Ей такива имат много, ама много да научат от Дарин!

  5. 5 Профил на ChatПКП
    ChatПКП
    Рейтинг: 1598 Неутрално

    До коментар [#3] от "mavro":

    Стига с тия бакалски сметки! Първо не можеш да събереш механично ваксинирани с преболедували! От къде си сигурен, че всички ваксинирани не са и преболедували COVID-19? Второ, това че децата го прекарват безсимптомно, не означава че не се разболяват или не могат да бъдат преносители на вируса. Отделно за ваксинираните също няма данни дали въпреки, че имат имунитет дали могат да са преносители на вируса. И трето колкото и да надуваш бройката, не можеш да я докараш до 5 мил. толкова колкото е необходимо за образуване на колективен имунитет.

  6. 6 Профил на gost22
    gost22
    Рейтинг: 1827 Неутрално

    Достойно решение.

    "Историята служи на българите, да не си взема поука от нея." ...Фра Дяволо. Жалко, но все още е факт...
  7. 7 Профил на mavro
    mavro
    Рейтинг: 279 Неутрално

    До коментар [#5] от "У Чен":

    Не съм писал че имаме колективен имунитет, ако искаш намали бройката до 1 милион, имаш основание за това и си се аргументирал добре.Втората част на коментара ми си остава абсолютно същата.

  8. 8 Профил на Lazarus
    Lazarus
    Рейтинг: 759 Неутрално

    Добре е решил да не работи, негово право е. Но защо Дневник ни го навира в очите?!

  9. 9 Профил на famousandco
    famousandco
    Рейтинг: 1001 Неутрално

    Официално излекуваните хора в България са над 200 000, тези които са преболедували без да минат през статистиката са поне 4-5 пъти повече.Отделно има над 200 000 с поставена ваксина.Т.е. има 1.5 милиона които имат защита,децата отделно, хайде да спрем да говорим за затваряне вече.Не сме март 2020,вече има данни,има маски,дезинфектанти и т.н и т.н. Малко и лична отговорност трябва!
    —цитат от коментар 3 на mavro


    200 000 преболедували и 10 500 починали. Имаме и 50 000 души с поставена втора доза на ваксината. Това са числата. Другото е съчинение по картинка.

    На много хора им се иска да сме на финала, но не сме. Дори при най-оптимистичните теории, не повече от 20% от населението са се срещали с този вирус за една година.

  10. 10 Профил на naturist
    naturist
    Рейтинг: 8 Весело

    Пълно затваряне до категорична победа над вируса "консуматор21".

  11. 11 Профил на historama
    historama
    Рейтинг: 660 Неутрално

    Добре е решил да не работи, негово право е. Но защо Дневник ни го навира в очите?!
    —цитат от коментар 8 на Lazarus


    Да не би Кунчев или Мутафа да ти липсват?
    На мен не, предпочитам разни работещи, като този на снимката горе, Дарин Стайков.

  12. 12 Профил на zxe00613919
    zxe00613919
    Рейтинг: 553 Неутрално

    Най-добрият туземец е този, които има антитела срещу Ковид.

  13. 13 Профил на samoedin
    samoedin
    Рейтинг: 4149 Неутрално

    " Собственикът Дарин Стойков казва, че ще продължи да предлага храна само за вкъщи, защото смята, че данните за развитието на епидемията не позволяват да бъдат отворени заведенията за посещение. Предпочита да щади здравето на клиентите и колегите си.

    "Бизнесът и здравето не са двете страни на една и съща везна. Категорично! Не може да се противопоставя едното с другото. Икономиката се движи от живи хора", казва Дарин Стойков."


    Радвам се да видя и чуя за подобни стойностни и мислещи българи, които просто блестят на фона на всеобщата маса от лакомия и печалбарство ! А не че и той няма нужда от обороти, за да оцелее на пазара ! Поздрави !

  14. 14 Профил на radelmarfx
    radelmarfx
    Рейтинг: 11 Неутрално

    Всеки си е в правото да прави каквото иска стига да не наранява никой. Бих желал Дневник да провери тоя собственик след месец да видим как ще го изяде конкуренцията.

    Не поддържам никоя партия или чужда държава. Държавите са подтисници на свободния човек и на капитализма. Най удачната система която позволява най много свободи е анархическия капитализъм. Повече на моя канал: https://www.youtube.com/channel/UCtu_sd6wJycUkJwU8u4dkJw?view_as=subscriber
  15. 15 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5528 Любопитно

    Всеки има право да спре и на зелен светофар...

    "Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. Ботев
  16. 16 Профил на dokoga...
    dokoga...
    Рейтинг: 279 Неутрално

    Дарин Стойков не е разбрал, че Бац€ каза на вируса да не се разпространява в ресторанти и барове.

    Спечелихме битка, но не и войната!
  17. 17 Профил на b.rainstorm
    b.rainstorm
    Рейтинг: 8 Неутрално

    Сега е моментът ресторантите да пуснат промоция - вечеря за двама с включена планова операция.
    Днес има 3 хиляди заразени. Което реално е по две или по три. Болниците НЕ приемат.
    Вие си решавате. Също така 14 дни карантина е убийствена скука.

  18. 18 Профил на radelmarfx
    radelmarfx
    Рейтинг: 11 Неутрално

    Сега е моментът ресторантите да пуснат промоция - вечеря за двама с включена планова операция.Днес има 3 хиляди заразени. Което реално е по две или по три. Болниците НЕ приемат. Вие си решавате. Също така 14 дни карантина е убийствена скука.
    —цитат от коментар 17 на b.rainstorm


    супер, довечера съм на обиколка по баровете

    Не поддържам никоя партия или чужда държава. Държавите са подтисници на свободния човек и на капитализма. Най удачната система която позволява най много свободи е анархическия капитализъм. Повече на моя канал: https://www.youtube.com/channel/UCtu_sd6wJycUkJwU8u4dkJw?view_as=subscriber
  19. 19 Профил на radelmarfx
    radelmarfx
    Рейтинг: 11 Весело

    Между другото тоя ще иде като поредния в историята:

    Get woke, go broke!

    много са там вече

    Не поддържам никоя партия или чужда държава. Държавите са подтисници на свободния човек и на капитализма. Най удачната система която позволява най много свободи е анархическия капитализъм. Повече на моя канал: https://www.youtube.com/channel/UCtu_sd6wJycUkJwU8u4dkJw?view_as=subscriber
  20. 20 Профил на examiner
    examiner
    Рейтинг: 279 Неутрално

    До коментар [#7] от "mavro":

    Втората част от коментара си остава същата, защото си мотивиран само от парите и не се интересуваш от здравето на хората, включително на близките си, доказателство за което са манипулираните ти и преднамерено заблуждаващи сметки.
    Да натискаш за отваряне на заведения, когато случаите на смъртоносна инфекция се увеличават стръмно, е трудна за разбиране безотговорност и алчност. Много сме зле, щом едни идващи избори са достатъчно основание да се жертва животът на стотици и хиляди. Бъди сигурен, че например и в Обединеното кралство има огромен натиск за отваряне, но въпреки успешната ваксинация и рязкото спадане на случаите там правителството е категорично, че отваряне на заведения и ресторанти ще има чак през лятото, за да сме сигурни, че това ще ни е последното затваряне, и за да спасим колкото може повече хора.
    Там правителството настоява: решението за отваряне може да бъде мотивирано само от данни, а не от дати.

  21. 21 Профил на hamiltonf
    hamiltonf
    Рейтинг: 4540 Неутрално

    Направил си е сметката човека, много хора вече свикнаха с качествено приготвена храна от подобни обекти, отделно за собственика, разходите са по-малко, няма сервитьори, съответно и няма разходи за заплати и осигуровки, много по-малко съдове се мият, отделно крайният продукт се продава на сочни цени, при това с 9% ДДС, така че, - ако му остават мин. по "чисти" 300 лв. на ден, за какво да отваря?!

    Академик Павлов: "Трябва да изразя тъжното си виждане за руския човек - той има толкова слаба мозъчна система, че не може да възприема реалността като такава. Условните му рефлекси се координират не с действия, а с думи." 1932 година.
  22. 22 Профил на Bullet
    Bullet
    Рейтинг: 1070 Весело

    До коментар [#17] от "b.rainstorm":

    ”Също така 14 дни карантина е убийствена скука.”
    Ами като не знаеш как да си го направиш веселото, ще ти е скучно я. Кво го числош толкоз? Рупаш чипс, гледаш порно и ся си седнал да се чудиш, що ти е оранжев х€я;)

    Gor det idag, imorgon kan deta vara förbjudet.
  23. 23 Профил на crq15625101
    crq15625101
    Рейтинг: 2401 Неутрално

    "Няма нито една медицинска дана " това каза мед.експерта , абе направо да си закрива заведението во благото на народа ! На ред са банкерите че гледам и там големи опашки а " няма медицинска дана " и за там хаха ха 😄😄

  24. 24 Профил на whitemare
    whitemare
    Рейтинг: 1391 Неутрално

    Ми дайте всички да спрем да работим и дса получаваме дохои за 3 месеца. Ама и държавната адвинистрация. Да останем всички без ток, интернет, хранна, вода, тоалетна хартия най-вече. И готово - вируса ще е преборен. Айде действайте - самозатваряйте се.

    Фильо и Фобьо са двама неграмотни, комплексирани и прости близнаци
  25. 25 Профил на whitemare
    whitemare
    Рейтинг: 1391 Неутрално

    Според изказвания и "данна" от щаба на всеки 1 открит заразен, се падат още 7, които са срещнали вируса. Това дава доста добра картинка. А след случая като на Венци Мицов пък се видя, че ваксините не ти гарантират нищо, освен 2 дни температура и втрисане.

    Фильо и Фобьо са двама неграмотни, комплексирани и прости близнаци
  26. 26 Профил на amanotwas
    amanotwas
    Рейтинг: 521 Неутрално

    До коментар [#9] от "famousandco":

    "200 000 преболедували и 10 500 починали. Имаме и 50 000 души с поставена втора доза на ваксината. Това са числата. Другото е съчинение по картинка.

    На много хора им се иска да сме на финала, но не сме. Дори при най-оптимистичните теории, не повече от 20% от населението са се срещали с този вирус за една година. "

    На много хора им е кеф да шашкат хората и да е вечна карантина - ходят си маскирани по улиците, и по този начин не си показват грозните муцуни :)
    Всички изгклеждат еднакво тъпо с тия парцали на лицата.

    А данните изобщо не са такива - поне 2,5 милиона са го прекарали вирОса.
    Ако има 10 500 починали от Коронката, то при официална смъртност около и под 0.2 % , дори да приемем че за България е 0,4 то пак са 2,5 милиона преболедували, а ако се смята за 0,2%, то числото е над 5 милиона!
    Но иначе:
    "Затваряй Генерале наш, коремен!Всичко затваряй !"
    И после да лягаме да мреме, според вас , а???

  27. 27 Профил на russian78
    russian78
    Рейтинг: 442 Неутрално

    Мнението на г-н Стойков е изключително достойно и разумно. Хубаво е да се чуват и тези гласове, а не само псевдоекспертни мнения, които много удачно в предходен коментар под същата статия бях определени като "преразказ по картинка"... Трагедията на българското общество е, че всяка изява на нормалност е стъпквана от агресивно невежество и то от уж двете страни на един спор. В случая с коронавируса в България на едни идиоти им се привиждат милиони срещали се с вируса в страната, а на другите идиоти им се ще да затварят паркове, а нормалните хора нямат думата.

    "Squash is a sport that represents the future, not the past." - N Ramachandran (President of WSF)
  28. 28 Профил на weatherman
    weatherman
    Рейтинг: 388 Неутрално

    Браво!

  29. 29 Профил на не на безразличието
    не на безразличието
    Рейтинг: 710 Неутрално

    проблема е че повечето заведения ,нощни клубове и прочие ,персонала им се осигурява на 4 часа на минимална,така,а сега парите им били малко....не е проблем че не работят а че няма реални работещи компесаторни механизми...аз лично съм чувал от собственик на ресторанти че предпочита да дава на ръка пари а не да пълни джобовете или шкафчетата на разни мошеници...НО сега мисля че повечето собственициса разбрали че освен че трябва да си плащат данъците ,реално да следят как им се харчат парите...тоест да са политически активни,а не да лъжат и мажат и после да псуват....с подобни хора начело на държавата няма как нещо да върви добре освен пълненето на шкафчета и назначаването на полу-идиоти на възлови места...

    'Българите сме малък но много прост народ.' М Вешим
  30. 30 Профил на gaden_no_chesten
    gaden_no_chesten
    Рейтинг: 8 Разстроено

    Пускаме сълза за короноотговорната позиция. Затова е демокрацията - нека всеки да има ИЗБОР. Така е решил , така прави. Коронопоклонническата секта също има избор - страх ги е от китайксия сопол , значи си седят залостени по бърлогите и всичко точно. Хубаво е когато хората имат избор , а не им налагат някакви диктати, породени от страхливи хипохондирцци. Досега не съм чул някой насила да е накарал друг да ходи на заведение или фитнес примерно- но виж как да затваряме въпросните всеки ден слушаме как вият разни морални стожери.

  31. 31 Профил на selqnin
    selqnin
    Рейтинг: 2944 Неутрално

    УВАЖЕНИЕ за Дарин Стойков!!!
    Слава Богу са останали и читави сънародници!!!

  32. 32 Профил на amanotwas
    amanotwas
    Рейтинг: 521 Неутрално

    А дали причината не е засилените проверки на НАП , РЗИ и куп други служби за спазването на разпоредбите в заведенията? Дето тръгнаха още с отварянето на 1.03?
    Една от които е да се осигуряват работниците на пълната им заплата?
    Некой с прави на хитър, май, а???

  33. 33 Профил на Тони Димитров
    Тони Димитров
    Рейтинг: 374 Неутрално

    Много правилно Дневник дава думата на такива като Дарин.И като фирма и като човек. Именно такива са/сме истинския бизнес,и както помним градивна клетка на обществото. Въпросите идват после,когато Дариновците затворят какво ще се случи? Ще започнем да ядем асфалт ли,мостове ли,празни сгради ли,или култура? Днес по телевизиите се разхождат РутКолева и Орлин лие Павлин/на руски/ ли е,и обясняват как имали доходи,но видите ли защо трябвало да си ги харчат...та Боеку да им дадял. Колкото и гадно да прозвучи,ако има истински локдаун какво ще остане от икономиката????

  34. 34 Профил на chepokalipsis
    chepokalipsis
    Рейтинг: 225 Неутрално

    Пак всеки коментирал, без да е прочел статията, той работи, но предлага храна само за вкъщи.

  35. 35 Профил на ixi56919316
    ixi56919316
    Рейтинг: 8 Неутрално

    До коментар [#3] от "mavro":

    Толкова погрешно разсъждавате, че не знам от къде да тръгна да коментирам.

    1. Събирате числа които имат различен смисъл: някои преболедувалите може и да са ваксинирани, не всички ваксинираните са боледували. Колко са с антитела (т.е. преболедували са го но не са в статистиката) е абсолютна спекулация никой не не знае това.

    2. Между ваксините може да се заразиш, в допълнение не е ясно коя ваксина как влияе на мутиралите щамове, които масово навлизат в мометна (да си го кажем директно дори не знаме колко точно са те, следят се по-масовите). В допълнение, ефектът на ваксините тепърва има да се доказва. Може и да са направени 200 000 ваксини но много малко от тези ваксини са "втори дози" (т.е. можем да кажем че много малко хора са вече ваксинирани). Ако ваксинираш и веднага след първата доза разхлабваш мерките неминуемо позволяваш да се увеличат рязко случаите на заразени и починали. Ако прочетете някои от научните публикации ще откриете че ефекта на ваксината не е добре изследвано ако има заразяване между двете дози. Не е случаен факта че се препоръчва тест за анти тела преди да се сложи всяка от дозите, но това в България не се прави масово понеже гоним бройка на ваксинираните - в Израел го правят и всяка доза се поставя след като нивата на анти-тела са под определена граница.

    3. Дори страни които са за пример във ваксинирането не разхлабват мерките - напротив затагат ги заради ефекта описа в 2). Така правят в Израел, Великобритания, и доста други които са много по-напред във ваксинирането от страните в ЕС които можем да дадем като добър пример.

    4. Дизинфектантите няма да ти помогнат, колкото и да си миеш ръцете ако си в контакт със заразен се заразяваш и ти. Маските са същия случай... Тези превантивни средства намаляват риска не го елиминират и дори не го свеждат до приемливи граници.

    Всичко, което се наблюдава в България в момента е една предизборна кампания, която ще струва стотици човешки животи. Кой ще поеме отговорността?

    В същото време страната има нужда от дълбоки реформи, а новите лица в политиката показват отново див популизъм: Мангъров, Димитър Пенев... чудя се кога ще се дотъркаля и Митьо Пищова?

  36. 36 Профил на hope
    hope
    Рейтинг: 2544 Неутрално

    За по-малките заведения не е рентабилно да работят на 50%, няма да излязат на печалба. Човекът си го каза.

    Любовта ще спаси света!!!
  37. 37 Профил на blagoj
    blagoj
    Рейтинг: 676 Неутрално

    Да е жив и здрав, той е първия собственик на заведение от когото чувам такива приказки, макар да вярвам че има и други като него. Не му знам заведението, но му намерих адреса и реших ако сме живи и здрави първото място което ще посетя за да отпразнувам края на епидемията да бъде бистро "Даро".

  38. 38 Профил на amanotwas
    amanotwas
    Рейтинг: 521 Неутрално

    До коментар [#37] от "blagoj":
    "...ако сме живи и здрави първото място което ще посетя за да отпразнувам края на епидемията да бъде бистро "Даро"...."


    Ако още работи през 2041 година :)))

  39. 39 Профил на blagoj
    blagoj
    Рейтинг: 676 Весело

    До коментар [#38] от "amanotwas":

    Не съм такъв песимист. Мисля че ще е най-късно догодина.

  40. 40 Профил на DDR
    DDR
    Рейтинг: 1279 Неутрално

    Предполагам, че всички градски съфорумци на г—н Дарин, които се възхищават от решението му, ще намерят начин поне веднъж седмично да подкрепят предприятието му. Щото само възхищение къща не храни.

    Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?
  41. 41 Профил на crq15625101
    crq15625101
    Рейтинг: 2401 Неутрално

    До коментар [#37] от "blagoj":

    И вие и близките ви бъдете живи и здрави ,от коментара ви се усеща позитивния настрой , което радва , и дано сте прав за " края на епидемията " защото съмненията че всичко "това " е умишлено и изгодно на " някого " и няма лесно да ни се размине си ги има .
    Но както казахме важно е да мислим позитивно и да вярваме че всичко ще се оправи !

  42. 42 Профил на mumi
    mumi
    Рейтинг: 442 Неутрално

    Според мен големият проблем пред икономиката е в това, че в момента има много бизнеси, които не са затворени, но работят със силно намалени обороти. Засега работодателите задържат персонала с надеждата, че скоро ще настъпи подобрение. Персоналът също не променя съществено своите потребителски навици със същата надежда. Ако обаче не настъпи подобрение до края на лятото, през есента може да има много работодатели от много бизнеси, които освобождават персонала си по същия начин, по който дърветата се освобождават през есента от листата си - през зимата нямат нужда от листа.

  43. 43 Профил на Роси
    Роси
    Рейтинг: 7775 Неутрално

    Един с акъл, сред многото малоумници, начело с управляващите. Още един затворен месец, едва ли ще е от такова значение за заведението, но за някои хора може да се окаже сериозно. Радвам се, че още има такива хора в България, за които здравето, тяхното и на другит, е на първо място.

  44. 44 Профил на bat_plamen
    bat_plamen
    Рейтинг: 4788 Неутрално

    Разумен човек

  45. 45 Профил на amanotwas
    amanotwas
    Рейтинг: 521 Неутрално

    До коментар [#43] от "Роси":

    За заведението и собственика му , който си работи сам, едва ли ще е проблем, предвид надутите цени на храна за вкъщи.
    Проблем е за работниците , които са работили там, а вече са безработни.
    Проблем е и, може би за хората, които са принудени да пазаруват от там, ама те повечето са Ковидясали и не смеят да си покажат носа навън, така че, явно имат кинти и не им е проблем да им носят манджите в къщи на цени по-високи от нормален ресторант.

  46. 46 Профил на kxm38695246
    kxm38695246
    Рейтинг: 33 Неутрално

    Умилително! Особено когато по принцип си ориентиран към бързо хранене, взимаш и бягаш и имаш пет места и половина, най-вероятно дори без категоризация... Сиреч забраната за настаняване надали ти е повлияла, та да влезеш в “режим на оцеляване”...
    Очаквам подобни материали за кой да е дюнер из страната.
    Звучи неколегиално от моя страна, но аз твърдя, че е неколегиално от негова. А за това, че ме изкарва безотговорен убиец на хора бих се разходил до Ангел Кънчев!
    От де ги ко̀пат такива бе!

  47. 47 Профил на Торбеш
    Торбеш
    Рейтинг: 1603 Неутрално

    Тази гостилница-аламинут на ул."Ангел Кънчев", близо до площад "Такев", винаги е пълна с чужденци, просто улицата е такава - с множество хостели, предпочитани от движещата се из цяла Европа младеж.
    Двамата човека зад щанда не само говорят добър английски, но и работят сръчно и готвят буквално пред теб. Менюто им с аламинути е превъзходно, макар и късо. С пет-шест места смогват не само да посрещнат навалицата, но и да си поприказват с всеки дошъл - англичаните често питат "как е приготвено" и получават задоволително обяснение, посрещнато с много "тенк ю" и "браво". Особено приятно място!
    Самият Дарин най-често ми приготвя омлет с люти чушки - вдъхновяващо люто и много вкусно! ... Макар да го гледам в ръцете, това не мога да го повторя в къщи при всичките ми претенции (и достижения все пак) за кулинарно можене.
    По темата - Дарин явно е разумен и отговорен човек - поздравления за неговата позиция по въпроса!
    Когато мога, ще идвам още по-често, макар паркирането там да е въпрос на голям късмет.

    Като българин съм горд, че думата "неудачник" е незаменяема чуждица в българския език, заемка от руския език.
  48. 48 Профил на Тони Димитров
    Тони Димитров
    Рейтинг: 374 Неутрално

    До коментар [#4] от "Headhunters":

    Силно се съмнявам че е така както описваш нещата.Все едно си Ваня Григорова или друг синдикалист.Какво лошо има в почасовата работа? Изключително полезна практика. И като си толкова компетентен кажи ми драги слепецо колко получават медицински сестри с полувисше образование? Ще ти кажа 660лв.,а тия в К19отделение по още
    300лв.- ама друг път!!! Провери колко от лекарите,лекарите доброволци,сестри и фелшери са получили надбавката.И тогава пиши!!!

  49. 49 Профил на dichfromthebeach
    dichfromthebeach
    Рейтинг: 442 Неутрално

    Ебати тъпата и безсмислена статия. Кой го интересува, че някой е решил да не отваря. Това е бизнес решение. Толкова ли не можете да създадете смислено съдържание та героизирате някакъв собственик на заведение. Успех на всички ресторантьори и най-вече на тези, които предпопитат да създават работни места и да се борят в тежката ситуация.

  50. 50 Профил на Johnnie Glupavia
    Johnnie Glupavia
    Рейтинг: 12 Неутрално

    След като си решил да имаш заведение, имаш и отговорности, а не само права. Имаш работно време и според мен трябва да си задължен да работиш... Какво ще стане ако всеки си реши да отваря хаотично през няколко часа или дни?

    Слава на Украйна! Слава на героите!
  51. 51 Профил на ДTБ
    ДTБ
    Рейтинг: 710 Неутрално

    То пък едно заведение... това си е бърза закуска в малко помещение с 9-10 седящи места, които при 50% ще са 4-5. Ако имаше ресторант с 15 маси, където да плаща голям наем нямаше да го раздава толкова загрижен.

  52. 52
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  53. 53 Профил на Ослик, суслик, паукан
    Ослик, суслик, паукан
    Рейтинг: 459 Неутрално

    Но защо Дневник ни го навира в очите?!
    —цитат от коментар 8 на Lazarus



    Не чети, щом не ти харесва.

    I had a dream, Joe
  54. 54 Профил на Born
    Born
    Рейтинг: 921 Неутрално

    Най-вероятно причините да не отваря са си от чисто бизнес естество, като например е преценил, че отваряне на този момент не му е рентабилно и предпочита да изчака или пък което е още по вероятно изобщо няма възможност да отвори поради липса на персонал или достатъчно парични средства които да инвестира в повторното отваряне на бизнеса. И затова предпочита на работи на слаби обороти. Въпросът е докога може да издържи така без окончателно да затвори кепенцата на дюкяна..според мен най-много месец, два, след това по принуда и той трябва да хваща пътеката за Германия при фрау Меркел. Където ще са и неговите работници..

  55. 55 Профил на Born
    Born
    Рейтинг: 921 Неутрално

    В обобщенше да допълня по темата..На трети март бях в Копривщица-,ако щете вярвайте от толкова много кръчми работеше само един ресторант. Всичко 7руго беше напълно затворено. За момент ми се стори,че съм се вънал във времето на комунизма с дълги опашки и намусени сервитьори.
    Също така В нашата махала, намираща се в т.нар. широк център отвориха единствено една слазкартица Неделя и една малка срадкарншца за торти, които работеха и по време на затварянето. Всичко друго, вкл. И една култова кръчма датираща още от началото на 90 ге си останаха напълно затворенш, според мен по-голямата част изобщо няма и да отворят. Така че къде я виждате тази драма със заведенията като основен разпространител на зарази и други подобни изобщо не ми става ясно.

  56. 56 Профил на .
    .
    Рейтинг: 1830 Неутрално

    Бразилският шам на вируса изобщо преболедувал или ваксиниран не го брои, повтаря. Отделно е хем по заразен от английския, хем по смъртоносен от южноафриканския.

  57. 57 Профил на .
    .
    Рейтинг: 1830 Неутрално

    При тия данни от днес - 3004 нови за 24 часа, човека е много прав да не отваря.

  58. 58 Профил на crq15625101
    crq15625101
    Рейтинг: 2401 Неутрално

    До коментар [#43] от "Роси":

    Роси , хубаво е да се радваш и да си пазиш здравето , НО моля те недей налага в задължителен порядък това което искаш ти ! Нека всеки решава за себеси какви са преоритетите му !

  59. 59 Профил на ТумбаЛумба
    ТумбаЛумба
    Рейтинг: 334 Весело

    "Няма нито една медицинска данна"?

  60. 60 Профил на Октавиан
    Октавиан
    Рейтинг: 279 Неутрално

    Въпреки трагичността на тази пандемия, хората за съжаление се показаха като страахливи мижитурки, моралът стана производна на страха.
    Солидарността се оказа изчерпана категория, а злобата започна да нарича хора, опитващи се да оцеляват "печалбари".

    Аз мисля, че нищо добро не чака всички тези. Защото доброто е като цвете, има нужда от хубава почва, поливане и хубаво слънце, а вие не сте това.

    вестник дневник е медия контролирана от голяма северна държава-бензиностанция. вестник дневник не е искрен с читателите си и ги третира като материал за облъчване и манипулация. списвачите на вестник дневник нямат професионално ниво и не биха си намерили работа в свободния свят.
  61. 61 Профил на iavorski
    iavorski
    Рейтинг: 225 Неутрално

    До коментар [#9] от "famousandco":

    От хората около мен - приятели, колеги и роднини поне петнадесет човека са минали през Ковид със симптоми. От тях 2ма си направиха тест и влязоха в статистиката. Това са ми личните наблюдения. Трима други пък ей така за идеята си взеха домашни тестове за антитела. Двама се оказаха преболедували.

  62. 62 Профил на subaru
    subaru
    Рейтинг: 684 Неутрално

    „Икономиката се движи от живи хора”
    Изграден „марксистко-ленински” светоглед.

  63. 63 Профил на Alarmstufe Rot
    Alarmstufe Rot
    Рейтинг: 5895 Неутрално

    Нищо общо с Ричард Алибегович. Браво!

    Мьi не простим. Мьi не забудем. Мьi накажем каждого, кто совершил зверства на Этой войне, на нашей зeмле. Найдем каждую сволочь, которая стреляла по нашим городам, по нашим людях, кoторая бомбила нашу землю, которая запускала ракетьi, которая давала приказ и нажимала на пуск. Вам не будет ни одного тихого места на Этой земле, кроме могильi. В. Зеленский.
  64. 64 Профил на Таралеж
    Таралеж
    Рейтинг: 2024 Неутрално

    Добре е да видиш че има и човеци измежду хората.

  65. 65 Профил на PM
    PM
    Рейтинг: 8 Неутрално

    До коментар [#8] от "Lazarus":
    Не си длъжен да четеш всяка една статия. Не си длъжен да четеш Дневник.
    Изобщо, за тебе е най-добре да не четеш нищо.

  66. 66 Профил на ZyklonA
    ZyklonA
    Рейтинг: 231 Неутрално

    А кво мисли по въпроса председателя на кафеджийниците и дюнеркебабчийниците в България Антъни Фейзула или както му беше там читашкото име? Не се спря половин година срича от телевизия в телевизия да го такова в ромският анус

  67. 67
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  68. 68 Профил на PM
    PM
    Рейтинг: 8 Неутрално

    До коментар [#58] от "crq15625101":

    Тя изказва мнение, не налага. Недей да мислиш че някой мисли за теб. Не си нещо специално.

  69. 69 Профил на star bastun
    star bastun
    Рейтинг: 1656 Весело

    Тази гостилница-аламинут на ул."Ангел Кънчев", близо до площад "Такев", винаги е пълна с чужденци, просто улицата е такава - с множество хостели, предпочитани от движещата се из цяла Европа младеж.Двамата човека зад щанда не само говорят добър английски, но и работят сръчно и готвят буквално пред теб. Менюто им с аламинути е превъзходно, макар и късо. С пет-шест места смогват не само да посрещнат навалицата, но и да си поприказват с всеки дошъл - англичаните често питат "как е приготвено" и получават задоволително обяснение, посрещнато с много "тенк ю" и "браво". Особено приятно място!Самият Дарин най-често ми приготвя омлет с люти чушки - вдъхновяващо люто и много вкусно! ... Макар да го гледам в ръцете, това не мога да го повторя в къщи при всичките ми претенции (и достижения все пак) за кулинарно можене.По темата - Дарин явно е разумен и отговорен човек - поздравления за неговата позиция по въпроса!Когато мога, ще идвам още по-често, макар паркирането там да е въпрос на голям късмет.
    —цитат от коментар 47 на Торбеш


    Намирисва на продуквово позициониране.

  70. 70 Профил на Тони Димитров
    Тони Димитров
    Рейтинг: 374 Неутрално

    До коментар [#51] от "ДСиБ":

    Колкото и "циничен "да е коментара ,има голяма доза истина.За всяко място в заведението си предприемача плаща на общината,на Профон/ да тия дето гепят парите на музикантите/,пожарна,трудова медицина, БабХ,и на още поне десет мафиотски агенции,министерства и прочие. Дали ще му върнат парички за това...явно си некомпетентен,но как мислиш?

  71. 71 Профил на ТумбаЛумба
    ТумбаЛумба
    Рейтинг: 334 Гневно

    До коментар [#52] от "kxm38695246":

    Значи, ако беше го написал преди една година това, щях да те поздравя. Ама вече втора година не ходя на работа, за да оцеляват пенсионерите, такива като теб вероятно. Имам познати, които няма да се оправят в следващите 5 години, защото реално така стоят нещата - една година криза - 2-3 години компенсаторни действия, за да изплуваш. А това е втората година. Така че се скрий някъде и не смей да ми казваш дали да излизам или не и кога да ходя на работа или където и да е другаде. Ако ти си пенсионер, аз не съм. Ако не те устройва, ходи в някой манастир, че аман от такива досадници като теб, които все четат морал на някого, а всъщност не са морални!

  72. 72 Профил на dlagnikov
    dlagnikov
    Рейтинг: 615 Неутрално

    " Икономиката се движи от живи хора", казва Дарин Стойков."

    Запомнете тази фраза!

  73. 73 Профил на gost22
    gost22
    Рейтинг: 1827 Весело

    Всеки има право да спре и на зелен светофар...
    —цитат от коментар 15 на Незнайко в Слънчевия град


    Дори е препоръчително, щото джигитите минават на червено... от един класически автовиц. И тук, с отворено/затворено за клиенти е така.

    "Историята служи на българите, да не си взема поука от нея." ...Фра Дяволо. Жалко, но все още е факт...
  74. 74
    ****

    Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

  75. 75 Профил на Вашият профил
    Вашият профил
    Рейтинг: 2986 Неутрално

    До коментар [#8] от "Lazarus":

    той си работи, само не печели на всяка цена.

    ☠ ☠ ☠ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. ☠ ☠ ☠
  76. 76 Профил на stanishev
    stanishev
    Рейтинг: 283 Неутрално

    Умилително! Особено когато по принцип си ориентиран към бързо хранене, взимаш и бягаш и имаш пет места и половина, най-вероятно дори без категоризация... Сиреч забраната за настаняване надали ти е повлияла, та да влезеш в “режим на оцеляване”...Очаквам подобни материали за кой да е дюнер из страната. Звучи неколегиално от моя страна, но аз твърдя, че е неколегиално от негова. А за това, че ме изкарва безотговорен убиец на хора бих се разходил до Ангел Кънчев!От де ги ко̀пат такива бе!
    —цитат от коментар 46 на kxm38695246


    Рахан, ти ли си? ДТЕПМ!

  77. 77 Профил на stanishev
    stanishev
    Рейтинг: 283 Неутрално

    До коментар [#9] от "famousandco":От хората около мен - приятели, колеги и роднини поне петнадесет човека са минали през Ковид със симптоми. От тях 2ма си направиха тест и влязоха в статистиката. Това са ми личните наблюдения. Трима други пък ей така за идеята си взеха домашни тестове за антитела. Двама се оказаха преболедували.
    —цитат от коментар 61 на iavorski


    Домашни тестове за антитела няма, образовай се какво е антигенен тест и какво за антитела.

  78. 78 Профил на georgievb
    georgievb
    Рейтинг: 1841 Неутрално

    Всеки сам трябва да си решава. Всеки има глава на раменете, и трябва да решава според собствените си разбирания, иначе си е насилие.

    https://www.youtube.com/watch?v=y8zqcIHWLZk


    https://www.vbox7.com/play:187a8c12bd




За да коментирате, да оценявате или да докладвате коментар, трябва да влезете в профила си или да се регистрирате. Вход | Регистрация
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK