Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Значи чужденците ще могат да разчитат да почиват, защото техните правителства са им осигурили ваксини, българите, които не са правоимащи, ще си стоят затворени на територията. Направо да се начудиш колко отдавна този план са го обмислили, за да се стигне до този момент.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
Нашите мерки са като законите ни- врАта у пОле. То и миналото лято уж имаше карантина. На летището питаха пътниците дали някой пристига от страна иВън ЕС. Понеже повечето пристигащи от трети страни минаваха транзит пре ЕС, ако някой не е разбрал и не се обадят точно в този момент не ги караха да попълнят декларация и да останат под карантина.
И с новата заповед ще стане така. На летището ще питат пътниците кой няма нито тестове нито ваксина. Който не се обади- добре дошъл. И после- оцеляване на най-здравите! Ще се правим че сме постигнали колективен имунитет (със 70-80% уж ваксинирани) и няма да се спазват никакви мерки!
Пътят за разрешаване на конфликта е Русия да напусне Украйна! Това е пътя за разрешаване на конфликта! (Сана Марин, финландска премиер-министърка)
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Както заглавието,така и някои от коментиращите са провокативни!Продължавате да се излагате с вашата безгранична злоба!Няма да е зле да се поограмотите по най-елементарния начин - прочетете какво става и какви мерки се взимат в другите страни!
Сериозно ли? Те = шофьорът и който министър му записва мъдрите мисли, за да ги претвори в заповед или закон, според случая. За българите какво да коментирам - има светлозелени, които могат да излизат от територията и тъмнозелени, които не могат.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
Ще има ли "голяма екскурзия" за изборите? От "ваксинирани" ли ще е? Какъв сезон ще откриват на 1 май? 1 Май е в средата на пролетта. Явно няма да е летен. Не може и да е зимен... Сетих се: Сезонът на канарчетата!
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Аз, сериозно - да, нищо, че съм писал „весело“ ... Мислиш, че шофьорът и обкръжението му могат да измислят план за нещо и да го изпълняват дълго време 😲??? Като попитах кои са „те“, предполагах че ще да са я Бил Гейтс, я масони, я рептили или поне нещо от този сорт, а ти с тоя шофьор – много ниска летва ... 😁.
Пак да кажа, статията е за условия за влизане в БГ, а ти пак пишеш за излизане. Къде е връзката? Виж как се влиза в Германия – тест и десет дена карантина или два теста и пет дена карантина. Или Англия – тест и карантина в скъп хотел и т.н.
USD (долар)
Назва підприємства / company Name: ФОНД ЗНБ БО
IBAN Code: UA913052990000026006046807167
Назва банку/Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code: PBANUA2X
Банк-кореспондент/Correspondent bank: JP Morgan Chase Bank, New York, USA
https://butusov.com.ua/?fbclid=IwAR3IJ9aAX_ginaCZM5xD_eAbV91b463hICBn4Kddul1LaZRZFRoLydB845s
Войната не е свършила, едно дарение не стига!
Не е важно да се даряват хиляди, важното е ние да сме хиляди!
Хммм... хайде и хотелиерите в торбата. Борисов, правителството няма пари за раздаване, парите са на държавата т.е. на народа и не правителството а ти ги раздаваш както си искаш с единствена цел, да се запази ръководната позиция на корумпираните от ГЕРБ. Относно сегашното правителството, то е една сбирщона от безгръбначни и повтарят без да се замислят това, което казва вожда им. Поздрави от Isla Robinson Crusoe.
Има хора, които пишат това което знаят, аз съм от другите, тези които знаят това което пишат.
„PCR тест, ваксина или антитела - добре дошъл си да си дойдеш в България“. Така по-ясно ли е или ти очакваш „привилегии за симпатизанти“?! Като се заприбираш, на влизане в Германия какви правила ще важат за теб, някакви по-различни ли от правилата за другите влизащи?
абе майка, довчера ревахте , че от Занзибар идвал африканския щам дето трешпел 5 пъти по сериозно и никва ваксина не го ловела , О 2вкараха африка в списъка с карантини. нормално АМА ДНЕС ДА МИ РЕВЕТЕ , АМА ЩО АФРИКА>>>>
До коментар [#12] от "Dariya Koleva": „PCR тест, ваксина или антитела - добре дошъл си да си дойдеш в България“. Така по-ясно ли е или ти очакваш „привилегии за симпатизанти“?!
Тази зима като се прибрахме от България не ни признаха ПЦР тест от България, та бяхме 5 дена в карантина и с втори отрицателен ПЦР тест бяхме свободни да тръгнем на работа!
На мен ми изглежда, че са ти го признали теста от БГ, след като не са ви карали да правите друг още на влизане. Иначе, след теста на влизане (дали от БГ или на място) си задължително в карантина поне пет дни. Ако си направиш втори след петте дни и е отрицателен – не си вече в карантина. Ако не правиш втори – карантина десет дни.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Може да пратят жените или тъщите си -- да отдъхнат.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Да обърна внимание този човек отговаря за изборния процес у нас, за тяхната честност и справедливост?!?
Министър Николова е обвинена в плагиатство от професор Кристоф Щукелбергер.
Темата на научната дисертация, която вицепремиерът и министър на туризма Мариана Николова ще представи на 18 март 2021 г. в небезизвестния “университет”, пълен с кадри от Държавна сигурност и ДАНС, както и с бивши министри — УниБИТ (по-известен като “Библиотекарския институт УБИТ”), е: “Кибер етика в управлението НА информационните процеси при е-Управлението“.
Кражбата и грабежа са превърнати от десетилетие в стил на управление на ГЕРБ и правителствата на Борисов. Крадат всичко, от интелектуален и научен труд до милиарди от бюджета и Европа, от асфалта и стиропора до закуските на децата в детските градини. Министър Николова е само още един пример. Дисертация посветена на „етиката“ и в нея да се плагиатства, което е висша форма на липса на етика е наглост и простащина, това е дъното, за което все питаме кога ще го стигнем. С тези управници го стигнахме. Хора без съвест и морал. Това, разбира се е само поредният случай. Помним Лъчо „Мозъка“, който стана доцент с крадени от свой колега статии и много други знайни и позабравени „герои“… ГЕРБ въведоха термина и длъжността „калинки“. В случая с министър Марияна Николова достигаме до нови висини в калинизацията.
И това се случва точно по време на предизборна кампания. Министър и заместник на Бойко Борисов с обвинения за плагиатство. И тези хора имат претенциите да управляват отново? Да искат доверие и подкрепа? Трябва да припомним, че министър Николова бе предложена от Валери Симеонов от НФСБ, но лично Бориксов носи персонална отговорност за всяко назначение в МС.
По материала, превода и темата работи Живко Гиргинов от БОЕЦ!
Да умее да козирува и да ползва google translate
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Ми и Марянчето е един вид боец.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Значи чужденците може да дойдат с ваксина, антитела или PCR тест, а в момента БЪЛГАРСКИ граждани са под задължителна карантина въпреки ваксина и PCR тест. Абе, какви изроди сте вие?
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
"Премиерът говори и за общото си писмо с австрийския канцлер Себастиан Курц и още четирима европейски премиери за дебат по темата с разпределението на ваксините в ЕС."
Премиерът не говори, а измуча, че не може да му се вменява вина, тъй като Европейската комисия е определелила........кои ваксини да се купуват!!
За разпределението и преразпределението - ни вопъл, ни стон.
Усещайки, че е натворен поредният гаф Костадин Ангелов се набута в кадър да изпищи "А лошото е, че каквото е договорено не се спазва!".
Толкова по дебата за разпределението на ваксините.
"Борисов каза, че единствено производителите на ваксината на "Модерна" спазват сроковете за доставки."
Пропуснал е обаче да обясни защо при квота на ЕС за България от 2,48 млн. дози правителството е поръчало само 500 хил. дози, от които при спазване на сроковете е получило ..... 34 хил.
ми тея мърши са се отказали от ваксините, точно както от години действат и с противогрипните ваксини... кво да говорим повече
"...Европейската комисия обяви, че е съгласна с последните изявления на "няколко държави-членки", че най-справедливото решение за разпределяне на ваксините е пропорционално на населението на всяка държава-членка. "Това е решението, което Комисията предложи за всички споразумения за предварителни покупки", отбелязва ЕК.
Комисията обаче напомня, че "държавите-членки решиха да се отклонят от предложението на Комисията, като добавят гъвкавост, която позволява да се постигне споразумение за различно разпределение на дозите, като се вземат предвид епидемиологичната ситуация и нуждите от ваксинация на всяка държава. Съгласно тази система, ако държава-членка реши да не използва пропорционално разпределението си, дозите се преразпределят между останалите заинтересовани държави-членки".
ЕК така обяснява факта, че едни страни получават повече ваксини, а други по-малко: "Държавите-членки са използвали тази система, за да модифицират пропорционалното разпределение, предложено от Комисията съгласно всичките 6 договора за предварително закупуване. Държавите-членки следва да намерят споразумение, ако желаят да се върнат на пропорционалната основа."..."
"Ангелов допълни, че до момента сме получили 190 хил. доставки от "Пфайзер" от първата партида от 1 млн."
И този гражданин е спестил да каже защо първата партида е 1 млн. дози при квота на ЕС за България от 4,65 млн. дози.
Може би за да не попитаме ако България си беше спазвала квотата дали нямаше да е получила вече 880 хил. дози на "Пфайзер".
А като говори за "първа партида" навярно иска да си мислим, че ще има следващи партиди за сметка на неизползваните 3,65 млн. дози от първоначалната квота. Но ние знаем, че това не е така - тези неизползвани количества са окончателно загубени.
Втора партида от 2,9 млн. дози ще има за сметка на допълнителните 300 млн. дози от "Пфайзер" договорени от ЕС. Навярно след като "Пфайзер" издължи първите 300 млн. - тези от които правителството е поръчало само 1 млн. и не се знае какво е направило с другите 3,65 млн. дози.
България е в момента едно от огнищата на Ковид. И е меко казано нелепо искането за тестове за влизащите в страната от места които не са огнища. Най-вероятно когато туристите се връщат от България ще бъдат третирани като връщащи се от огнище. И помоща за туризма е да убедили идващите че не рискуват идвайки в огнище на вируса. А убеждаването е да намалиш заразяването. А намалянето става с две неща, ваксиниране и убеждаване на хората да носят маски. Това ще помогне и на туризма, и на другите индустрии, и на здравето и живота на българите.
Нов призрак броди из Европа . Ковид-мафиот . Кога най-после ще се отьрвем от този идиот ? Какьв имунитет при тоз капацитет ? Без друго се задьхваме , а взехме да издьхваме . Дай Боже , след тази беда да оценим безличната си свобода . Ний доброволно се заключихме отвьтре и ключа хвьрлихме навьн . Кога най-сетне ще дочуем спасителния звьн ? ! Автор: Георги Илиев Митев. Потьрпевш от , милицията , военните , полицията , медиците , институции и граждани . Трето поколение репресиран .
Значи чужденците може да дойдат с ваксина, антитела или PCR тест, а в момента БЪЛГАРСКИ граждани са под задължителна карантина въпреки ваксина и PCR тест. Абе, какви изроди сте вие?
"...И с новата заповед ще стане така. На летището ще питат пътниците кой няма нито тестове нито ваксина. Който не се обади- добре дошъл. ...."
Странен туристически сезон се очертава - заболелите и заразените масово нарастват, болниците се задъхват на ръба на капацитета си, а тук ще почиват всички идващи, които са ни уверили, че имат антитела и всичко е наред.......
тук ще почиват всички идващи, които са ни уверили, че имат антитела и всичко е наред......
Малко логика не е излишна. И поглед през очите на другите. В случая на “идващите”. Погледни през техните очи. Сложили са си ваксини, шансът да се заразят и предадат вирус е минимален. И идват в страна огнище на вирус?
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
" Малко логика не е излишна. И поглед през очите на другите. В случая на “идващите”. Погледни през техните очи. Сложили са си ваксини, шансът да се заразят и предадат вирус е минимален. И идват в страна огнище на вирус?"
Проблемът е, ако това са руски туристи или украински, как точно се доказва ваксинирането..... ! Отделно ваксината не предпазва от самото заразяване, а само от по - лекото му протичане. Чувам, че Pfizer и пречела на разпространениети на ковида, но не знам доколко е наистина така !
"той обясни колко пари е дало правителството за ремонт на съоръжението, за да "могат да засичат астероиди, галактики, звезди, планети и какво ли още не""
Почети Венету и не ти трябва Вазов, Достоевски или Зола например, както Ничше или Шопехауер, ще караш джипка и ще раздаваш кинти които не са твой, ще те посещават среднощни самодиви и ще ти пълнат чекмеджето с алтъни, това се казва живот на чужд гръб, по точно на цяла една нация. Макар в главата ти да има само азсвалт.
Спонсори: UK Research and Innovation, National Institutes for Health Research (NIHR), Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, Bill & Melinda Gates Foundation, Lemann Foundation, Rede D’Or, Brava and Telles Foundation, NIHR Oxford Biomedical Research Centre, Thames Valley and South Midland's NIHR Clinical Research Network, and AstraZeneca.
Обаче приятел на сина ми, който живее във Великобритания и в края на годината е прекарал вируса там, се оказа с толкова минимално количество антитела, че побързал да се ваксинира.
До коментар [#54] от "samoedin":И така, с кой паспорт е по-добре да вляза ако се реша да си карам част от отпуската в България, с чуждия или с българския?
"Премиерът говори и за общото си писмо с австрийския канцлер Себастиан Курц и още четирима европейски премиери за дебат по темата с разпределението на ваксините в ЕС."Премиерът не говори, а измуча, че не може да му се вменява вина, тъй като Европейската комисия е определелила........кои ваксини да се купуват!!За разпределението и преразпределението - ни вопъл, ни стон.Усещайки, че е натворен поредният гаф Костадин Ангелов се набута в кадър да изпищи "А лошото е, че каквото е договорено не се спазва!".Толкова по дебата за разпределението на ваксините.
"Борисов каза, че единствено производителите на ваксината на "Модерна" спазват сроковете за доставки."Пропуснал е обаче да обясни защо при квота на ЕС за България от 2,48 млн. дози правителството е поръчало само 500 хил. дози, от които при спазване на сроковете е получило ..... 34 хил.
Нали същият Ангелов наскоро обясняваше, че ваксинираните могат да се заразяват и да заразяват? По коя логика тогава да ги пускаме като туристи, а неваксинираните не? Ако е така, те дори са по-опасни, защото нема да спазват никакви мерки поради усещането за собствена сигурност. Или просто има директива отгоре (ЕС) да се дискриминират неваксинираните и нашите калинки бързат да я изпълнят?
"Пак да кажа, статията е за условия за влизане в БГ, а ти пак пишеш за излизане. Къде е връзката?"
Тоя, който дойде, след време требе да излезне. А като излезне, ще требе да влезне ... срещу десет дни скъп хотел в Англия или срещу ПеЦеРе и пет дена карантина в Германия. Пита се колко британци ще дойдат, дори и с безплатни ПеЦеРе-та от Марияна Николова, ако на връщане в Англия трябва да платят още веднъж, но тройно, за почивката в България. За туристите от Занзибар не говорим - те първо трябва да не умрат от глад и далеч след това иде мисълта, че Ковид19 бил бил убиец.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
antikvarno
Рейтинг: 660 ГневноАман от тъпотии!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lara Ivanova
Рейтинг: 8 ВеселоMERCI
rumen_s
Рейтинг: 1951 Неутрално"Един от най-важните въпроси пред власите..."
Браво Дневниче за цензурата. Мода си знае какъв е, ПКП :)Така е, власи са тези тулупи, калинки и некадърници, крайно време им е да се издавят
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 4584 НеутралноРуска и китайска ваксина не бива да се признават.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
fpyyh
Рейтинг: 488 НеутралноЗначи чужденците ще могат да разчитат да почиват, защото техните правителства са им осигурили ваксини, българите, които не са правоимащи, ще си стоят затворени на територията. Направо да се начудиш колко отдавна този план са го обмислили, за да се стигне до този момент.
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушитеplamen_b
Рейтинг: 2395 РазстроеноНашите мерки са като законите ни- врАта у пОле. То и миналото лято уж имаше карантина. На летището питаха пътниците дали някой пристига от страна иВън ЕС. Понеже повечето пристигащи от трети страни минаваха транзит пре ЕС, ако някой не е разбрал и не се обадят точно в този момент не ги караха да попълнят декларация и да останат под карантина.
Пътят за разрешаване на конфликта е Русия да напусне Украйна! Това е пътя за разрешаване на конфликта! (Сана Марин, финландска премиер-министърка)И с новата заповед ще стане така. На летището ще питат пътниците кой няма нито тестове нито ваксина. Който не се обади- добре дошъл. И после- оцеляване на най-здравите! Ще се правим че сме постигнали колективен имунитет (със 70-80% уж ваксинирани) и няма да се спазват никакви мерки!
Zippie
Рейтинг: 533 ВеселоДо коментар [#6] от "fpyyh":
Кои са ТЕ?! Някои конкретни извънземни или супер-герои на Марвел ли са ти в главата?
Друг е въпросът, че статията е за пристигащи в България, а ти се възмущаваш за излизащите ...
nema_labavo
Рейтинг: 1338 НеутралноТова добре, но хотелите ще имат ли някакъв определен капацитет, или до тавана?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Дария Колев
Рейтинг: 8 НеутралноАз имам представа какво става в Германия, мога да кажа, че хаосът е по-голям от този в България!
Борисов не е споменал какво става с нас, когато юли или август посетим родните си места, ние на какви критерии ще отговаряме?
fpyyh
Рейтинг: 488 НеутралноДо коментар [#8] от "Zippie":
за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушитеСериозно ли? Те = шофьорът и който министър му записва мъдрите мисли, за да ги претвори в заповед или закон, според случая. За българите какво да коментирам - има светлозелени, които могат да излизат от територията и тъмнозелени, които не могат.
yavooor
Рейтинг: 1573 НеутралноЩе има ли "голяма екскурзия" за изборите?
От "ваксинирани" ли ще е?
Какъв сезон ще откриват на 1 май?
1 Май е в средата на пролетта. Явно няма да е летен.
Не може и да е зимен...
Сетих се: Сезонът на канарчетата!
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Zippie
Рейтинг: 533 НеутралноДо коментар [#13] от "fpyyh":
Аз, сериозно - да, нищо, че съм писал „весело“ ...
Мислиш, че шофьорът и обкръжението му могат да измислят план за нещо и да го изпълняват дълго време 😲??? Като попитах кои са „те“, предполагах че ще да са я Бил Гейтс, я масони, я рептили или поне нещо от този сорт, а ти с тоя шофьор – много ниска летва ... 😁.
Пак да кажа, статията е за условия за влизане в БГ, а ти пак пишеш за излизане. Къде е връзката? Виж как се влиза в Германия – тест и десет дена карантина или два теста и пет дена карантина. Или Англия – тест и карантина в скъп хотел и т.н.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
hamiltonf
Рейтинг: 4568 ВеселоДо коментар [#18] от "proventuss":
USD (долар) Назва підприємства / company Name: ФОНД ЗНБ БО IBAN Code: UA913052990000026006046807167 Назва банку/Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE SWIFT code банку/Bank SWIFT Code: PBANUA2X Банк-кореспондент/Correspondent bank: JP Morgan Chase Bank, New York, USA https://butusov.com.ua/?fbclid=IwAR3IJ9aAX_ginaCZM5xD_eAbV91b463hICBn4Kddul1LaZRZFRoLydB845s Войната не е свършила, едно дарение не стига! Не е важно да се даряват хиляди, важното е ние да сме хиляди!Хахаха...
робин от Крузо
Рейтинг: 584 ВеселоХммм... хайде и хотелиерите в торбата. Борисов, правителството няма пари за раздаване, парите са на държавата т.е. на народа и не правителството а ти ги раздаваш както си искаш с единствена цел, да се запази ръководната позиция на корумпираните от ГЕРБ. Относно сегашното правителството, то е една сбирщона от безгръбначни и повтарят без да се замислят това, което казва вожда им.
Има хора, които пишат това което знаят, аз съм от другите, тези които знаят това което пишат.Поздрави от Isla Robinson Crusoe.
Zippie
Рейтинг: 533 НеутралноДо коментар [#12] от "Dariya Koleva":
„PCR тест, ваксина или антитела - добре дошъл си да си дойдеш в България“. Така по-ясно ли е или ти очакваш „привилегии за симпатизанти“?! Като се заприбираш, на влизане в Германия какви правила ще важат за теб, някакви по-различни ли от правилата за другите влизащи?
amanotwas
Рейтинг: 415 Неутралноабе майка, довчера ревахте , че от Занзибар идвал африканския щам дето трешпел 5 пъти по сериозно и никва ваксина не го ловела ,
О 2вкараха африка в списъка с карантини.
нормално АМА ДНЕС ДА МИ РЕВЕТЕ , АМА ЩО АФРИКА>>>>
Dimitar Mogilarov
Рейтинг: 36 НеутралноИ какво се оказа, по добре да си изкарарал вируса, и да имаш антитела. Можеш свободно да пътуваш. За какво тогава се крием и маскиаме?
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5487 ЛюбопитноДо коментар [#6] от "fpyyh":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевНали пише, че може и без ваксина, с тест?
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 5487 НеутралноДо коментар [#23] от "Dimitar Mogilarov":
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевСамо за влизане в БГ. У нас е райска свобода.
Дария Колев
Рейтинг: 8 НеутралноТази зима като се прибрахме от България не ни признаха ПЦР тест от България, та бяхме 5 дена в карантина и с втори отрицателен ПЦР тест бяхме свободни да тръгнем на работа!
Затова попитах как ще е в България!
Дария Колев
Рейтинг: 8 НеутралноТова е целта на маските, да не го изкараме ковида и добием естествен имунитет, за да ни ваксинират после и напълнят гушите на фармаконцерните!
b_52_strato
Рейтинг: 1204 НеутралноДо коментар [#23] от "Dimitar Mogilarov":
Забранявам на бокулизачи и комуняги да четат постингите ми!Това доц. Мангъров го говори от една година.
nema_labavo
Рейтинг: 1338 НеутралноДо коментар [#26] от "Dariya Koleva":
Рано е още да се каже. На този въпрос, отговор може да се наложи да дава я Корнелия, я Христо Иванов, я Маяма.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2754 НеутралноМуци
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)Zippie
Рейтинг: 533 НеутралноДо коментар [#26] от "Dariya Koleva":
На мен ми изглежда, че са ти го признали теста от БГ, след като не са ви карали да правите друг още на влизане.
Иначе, след теста на влизане (дали от БГ или на място) си задължително в карантина поне пет дни. Ако си направиш втори след петте дни и е отрицателен – не си вече в карантина. Ако не правиш втори – карантина десет дни.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2754 НеутралноКеф ти танци на масата, кеф ти дрямка под масата.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2754 НеутралноМоже да пратят жените или тъщите си -- да отдъхнат. Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
RIP BG
Рейтинг: 896 НеутралноДа обърна внимание този човек отговаря за изборния процес у нас, за тяхната честност и справедливост?!?
Министър Николова е обвинена в плагиатство от професор Кристоф Щукелбергер.
Темата на научната дисертация, която вицепремиерът и министър на туризма Мариана Николова ще представи на 18 март 2021 г. в небезизвестния “университет”, пълен с кадри от Държавна сигурност и ДАНС, както и с бивши министри — УниБИТ (по-известен като “Библиотекарския институт УБИТ”), е: “Кибер етика в управлението НА информационните процеси при е-Управлението“.
Кражбата и грабежа са превърнати от десетилетие в стил на управление на ГЕРБ и правителствата на Борисов. Крадат всичко, от интелектуален и научен труд до милиарди от бюджета и Европа, от асфалта и стиропора до закуските на децата в детските градини. Министър Николова е само още един пример. Дисертация посветена на „етиката“ и в нея да се плагиатства, което е висша форма на липса на етика е наглост и простащина, това е дъното, за което все питаме кога ще го стигнем. С тези управници го стигнахме. Хора без съвест и морал. Това, разбира се е само поредният случай. Помним Лъчо „Мозъка“, който стана доцент с крадени от свой колега статии и много други знайни и позабравени „герои“… ГЕРБ въведоха термина и длъжността „калинки“. В случая с министър Марияна Николова достигаме до нови висини в калинизацията.
И това се случва точно по време на предизборна кампания. Министър и заместник на Бойко Борисов с обвинения за плагиатство. И тези хора имат претенциите да управляват отново? Да искат доверие и подкрепа? Трябва да припомним, че министър Николова бе предложена от Валери Симеонов от НФСБ, но лично Бориксов носи персонална отговорност за всяко назначение в МС.
По материала, превода и темата работи Живко Гиргинов от БОЕЦ!
http://www.boec-bg.com/archives/4059?fbclid=IwAR1HijJptxZ_QSVpcoupqPNN2w3WmUa3vPcp2qTJt5CbgbPr2ObGqtkTuhI
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2754 НеутралноДа умее да козирува и да ползва google translate Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
witch_doctor
Рейтинг: 1518 Весело[quote#34:"Един вампир броди из Европа"][/quote]
"Може да пратят жените или тъщите си -- да отдъхнат."
Съгласен! 👍
Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2754 НеутралноМи и Марянчето е един вид боец. Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)
Georgi
Рейтинг: 238 НеутралноЗначи чужденците може да дойдат с ваксина, антитела или PCR тест, а в момента БЪЛГАРСКИ граждани са под задължителна карантина въпреки ваксина и PCR тест. Абе, какви изроди сте вие?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
rumen_s
Рейтинг: 1951 Неутрално[quote#10:"Dariya Koleva"][/quote]
Браво Дневниче за цензурата. Мода си знае какъв е, ПКП :)Гледам и севдините тролчета работят. За жълти стотинки докато севдичка им се надсмива от палатчето.
truly
Рейтинг: 491 НеутралноА ако идвам от Африка? Добре дошъл ли съм? Или само ако не съм български гражданин?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
Един препатил
Рейтинг: 2552 Неутрално"Премиерът говори и за общото си писмо с австрийския канцлер Себастиан Курц и още четирима европейски премиери за дебат по темата с разпределението на ваксините в ЕС."
Премиерът не говори, а измуча, че не може да му се вменява вина, тъй като Европейската комисия е определелила........кои ваксини да се купуват!!
За разпределението и преразпределението - ни вопъл, ни стон.
Усещайки, че е натворен поредният гаф Костадин Ангелов се набута в кадър да изпищи "А лошото е, че каквото е договорено не се спазва!".
Толкова по дебата за разпределението на ваксините.
Vesselin Velkov
Рейтинг: 2533 Неутрално[quote#10:"Dariya Koleva"][/quote]
Борисов работи дори през уикенда? Смях....Агитация, не работа.
Един препатил
Рейтинг: 2552 Неутрално"Борисов каза, че единствено производителите на ваксината на "Модерна" спазват сроковете за доставки."
Пропуснал е обаче да обясни защо при квота на ЕС за България от 2,48 млн. дози правителството е поръчало само 500 хил. дози, от които при спазване на сроковете е получило ..... 34 хил.
Tzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 289 НеутралноА ще се отнася ли за ваксинираните с путник?
Tzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 289 ВеселоДо коментар [#12] от "Dariya Koleva":
Моли се да не затворят кланицата!
extraCACA
Рейтинг: 1487 Неутралноми тея мърши са се отказали от ваксините, точно както от години действат и с противогрипните ваксини... кво да говорим повече
"...Европейската комисия обяви, че е съгласна с последните изявления на "няколко държави-членки", че най-справедливото решение за разпределяне на ваксините е пропорционално на населението на всяка държава-членка. "Това е решението, което Комисията предложи за всички споразумения за предварителни покупки", отбелязва ЕК.
Комисията обаче напомня, че "държавите-членки решиха да се отклонят от предложението на Комисията, като добавят гъвкавост, която позволява да се постигне споразумение за различно разпределение на дозите, като се вземат предвид епидемиологичната ситуация и нуждите от ваксинация на всяка държава. Съгласно тази система, ако държава-членка реши да не използва пропорционално разпределението си, дозите се преразпределят между останалите заинтересовани държави-членки".
ЕК така обяснява факта, че едни страни получават повече ваксини, а други по-малко: "Държавите-членки са използвали тази система, за да модифицират пропорционалното разпределение, предложено от Комисията съгласно всичките 6 договора за предварително закупуване. Държавите-членки следва да намерят споразумение, ако желаят да се върнат на пропорционалната основа."..."
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/evrokomisiyata-stranite-chlenki-sami-sa-si-vinovni-za-vaksinite
Един препатил
Рейтинг: 2552 Неутрално"Ангелов допълни, че до момента сме получили 190 хил. доставки от "Пфайзер" от първата партида от 1 млн."
И този гражданин е спестил да каже защо първата партида е 1 млн. дози при квота на ЕС за България от 4,65 млн. дози.
Може би за да не попитаме ако България си беше спазвала квотата дали нямаше да е получила вече 880 хил. дози на "Пфайзер".
А като говори за "първа партида" навярно иска да си мислим, че ще има следващи партиди за сметка на неизползваните 3,65 млн. дози от първоначалната квота. Но ние знаем, че това не е така - тези неизползвани количества са окончателно загубени.
Втора партида от 2,9 млн. дози ще има за сметка на допълнителните 300 млн. дози от "Пфайзер" договорени от ЕС. Навярно след като "Пфайзер" издължи първите 300 млн. - тези от които правителството е поръчало само 1 млн. и не се знае какво е направило с другите 3,65 млн. дози.
Таралеж
Рейтинг: 3010 НеутралноБългария е в момента едно от огнищата на Ковид.
И е меко казано нелепо искането за тестове за влизащите в страната от места които не са огнища.
Най-вероятно когато туристите се връщат от България ще бъдат третирани като връщащи се от огнище.
И помоща за туризма е да убедили идващите че не рискуват идвайки в огнище на вируса.
А убеждаването е да намалиш заразяването.
А намалянето става с две неща, ваксиниране и убеждаване на хората да носят маски.
Това ще помогне и на туризма, и на другите индустрии, и на здравето и живота на българите.
knu201006282
Рейтинг: 8 НеутралноНов призрак броди из Европа . Ковид-мафиот . Кога най-после ще се отьрвем от този идиот ? Какьв имунитет при тоз капацитет ? Без друго се задьхваме , а взехме да издьхваме . Дай Боже , след тази беда да оценим безличната си свобода . Ний доброволно се заключихме отвьтре и ключа хвьрлихме навьн . Кога най-сетне ще дочуем спасителния звьн ? ! Автор: Георги Илиев Митев. Потьрпевш от , милицията , военните , полицията , медиците , институции и граждани . Трето поколение репресиран .
Toshko Afrikanski
Рейтинг: 1032 НеутралноКои български граждани и къде са задържани?
Може ли линк?
samoedin
Рейтинг: 4427 НеутралноДо коментар [#7] от "plamen_b":
"...И с новата заповед ще стане така. На летището ще питат пътниците кой няма нито тестове нито ваксина. Който не се обади- добре дошъл. ...."
Странен туристически сезон се очертава - заболелите и заразените масово нарастват, болниците се задъхват на ръба на капацитета си, а тук ще почиват всички идващи, които са ни уверили, че имат антитела и всичко е наред.......
Таралеж
Рейтинг: 3010 НеутралноДо коментар [#54] от "samoedin":
тук ще почиват всички идващи, които са ни уверили, че имат антитела и всичко е наред......
Малко логика не е излишна.
И поглед през очите на другите.
В случая на “идващите”.
Погледни през техните очи. Сложили са си ваксини, шансът да се заразят и предадат вирус е минимален. И идват в страна огнище на вирус?
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
daskal1
Рейтинг: 3908 ВеселоДо коментар [#54] от "samoedin":
И така, с кой паспорт е по-добре да вляза ако се реша да си карам част от отпуската в България, с чуждия или с българския?
samoedin
Рейтинг: 4427 НеутралноДо коментар [#55] от "Таралеж":
" Малко логика не е излишна.
И поглед през очите на другите.
В случая на “идващите”.
Погледни през техните очи. Сложили са си ваксини, шансът да се заразят и предадат вирус е минимален. И идват в страна огнище на вирус?"
Проблемът е, ако това са руски туристи или украински, как точно се доказва ваксинирането..... ! Отделно ваксината не предпазва от самото заразяване, а само от по - лекото му протичане. Чувам, че Pfizer и пречела на разпространениети на ковида, но не знам доколко е наистина така !
Иван K
Рейтинг: 2985 Весело"той обясни колко пари е дало правителството за ремонт на съоръжението, за да "могат да засичат астероиди, галактики, звезди, планети и какво ли още не""
подписМного искам и аз "да засичам какво ли още не"
daskal1
Рейтинг: 3908 ВеселоДо коментар [#59] от "Иван K":
Е, що е само за "засичане", а не за изследвания - може...
Consumer
Рейтинг: 2770 РазстроеноБетономорието ни е миризлива и наср@на клоака!
Every time you spend money you're casting a vote for the kind of world you wantBond007
Рейтинг: 355 Неутрално"Един от най-важните въпроси пред власите..."
----------------------------------
Да му мислят ВЛАСИТЕ 😁
Tzar Vova Josei-ki
Рейтинг: 289 ВеселоДо коментар [#57] от "daskal1":
Нищо не решавай; стой си в къщи!
rexdog2004
Рейтинг: 1083 НеутралноДо коментар [#53] от "Toshko Afrikanski":
Така е, ваксинирани и с пср у нас ги карантинират, но като се вдигне скандал в местното РЗИ ги пускат
rexdog2004
Рейтинг: 1083 НеутралноДо коментар [#50] от "Един препатил":
Абе и Астра зенека върши същата работа при хора в по млада възраст, а те са и най активни разпространители.
Николай Бучков
Рейтинг: 1197 ЛюбопитноНали до 2-3 седмици , щяло да се преборим с вируса , за какво ги " плашим " туристите отсега.......
Petko Popov
Рейтинг: 233 НеутралноПочети Венету и не ти трябва Вазов, Достоевски или Зола например, както Ничше или Шопехауер, ще караш джипка и ще раздаваш кинти които не са твой, ще те посещават среднощни самодиви и ще ти пълнат чекмеджето с алтъни, това се казва живот на чужд гръб, по точно на цяла една нация. Макар в главата ти да има само азсвалт.
regular_observer
Рейтинг: 707 НеутралноАстероиди, галактики, туристи, голф, тестове.....
Кой знае какво ще качи във ФБ до края на царуването си.
dnevnikar
Рейтинг: 4318 НеутралноВИИ Маркс имени В.И.Лелина
Да, да ;)
Ела, турист, парий чужд, презрений.
Боковозил, с фейбук, обгрижва настроение.
Спътник ще ти е, без Спутник,
като га, на Канцлер Мустафа
primumnonnocere
Рейтинг: 8 НеутралноАбсолютна НЕвръзка:
Трите големи "варианта"на вируса - УК B.1.1.7, Южна Африка B.1.351 и Бразилия P.1
https://www.visualcapitalist.com/the-3-major-covid-19-variants/
Статия в голямо медицинско списание Лансет за трети етап на тестване на ваксина за коронавирус:
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736 (20)32661-1/fulltext
тествани в УК, Южна Африка и Бразилия
Спонсори:
UK Research and Innovation, National Institutes for Health Research (NIHR), Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, Bill & Melinda Gates Foundation, Lemann Foundation, Rede D’Or, Brava and Telles Foundation, NIHR Oxford Biomedical Research Centre, Thames Valley and South Midland's NIHR Clinical Research Network, and AstraZeneca.
Свинчуга
Рейтинг: 2327 НеутралноОх, едно успокояващо ми става да видя този умислен държавнически фейс, хора, БАШ НАУКАТА мисли за вас, спете спокойно.
Обичам да грухтя и плюскам.****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Красимир Димитров
Рейтинг: 8 ГневноДолна напаст сте вие от ГЕРБ само това ще ви кажа как може да си играете с живота на хората който ви избират ......
Красимир Димитров
Рейтинг: 8 ГневноНестига че шкафа му пълен с пачки ами и от ваксини иска да печели
enter_k
Рейтинг: 141 НеутралноЕеех, толупа не го пуска лятната треска кога обикаляше с анцуга и маратонките "клиентите" в Слънчака.
Роси
Рейтинг: 8049 НеутралноДо коментар [#27] от "Dariya Koleva":
Обаче приятел на сина ми, който живее във Великобритания и в края на годината е прекарал вируса там, се оказа с толкова минимално количество антитела, че побързал да се ваксинира.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
Дария Колев
Рейтинг: 8 НеутралноПрави като нас, когато пътуваме към България сме българи, в обратна посока сме немци!
Ша Шчупат държавата на Пеевски
Рейтинг: 8 Неутрално+++
Ша Шчупат държавата на Пеевски
Рейтинг: 8 ВеселоПриродата на България е виновна!
ywr53649513
Рейтинг: 8 НеутралноНали същият Ангелов наскоро обясняваше, че ваксинираните могат да се заразяват и да заразяват? По коя логика тогава да ги пускаме като туристи, а неваксинираните не? Ако е така, те дори са по-опасни, защото нема да спазват никакви мерки поради усещането за собствена сигурност. Или просто има директива отгоре (ЕС) да се дискриминират неваксинираните и нашите калинки бързат да я изпълнят?
wanderer
Рейтинг: 2492 ВеселоДо коментар [#17] от "Zippie":
"Пак да кажа, статията е за условия за влизане в БГ, а ти пак пишеш за излизане. Къде е връзката?"
Тоя, който дойде, след време требе да излезне. А като излезне, ще требе да влезне ... срещу десет дни скъп хотел в Англия или срещу ПеЦеРе и пет дена карантина в Германия.
Пита се колко британци ще дойдат, дори и с безплатни ПеЦеРе-та от Марияна Николова, ако на връщане в Англия трябва да платят още веднъж, но тройно, за почивката в България.
За туристите от Занзибар не говорим - те първо трябва да не умрат от глад и далеч след това иде мисълта, че Ковид19 бил бил убиец.