Общо взето реалистични демографски процеси отразяващи етносите и социално-икономическото положение в страната, липсата на превантивно и навременно медицинско обслужване по селата, и влиянието на бедността в Северозападна България и някои други райони на живота на хората...
Сладките плодове на българското демографско чудо: "Малко, но качествени" и "Бегай чедо от кочината" Сега би трябвало, според някои форумни експерти, запплатите много да скочат, защото нямало работници. По тази логика предполагам, че в Северозапада живеят най добре платените в Бг -щото там почти хора не са останали. 😉
Frieren für die Freiheit.
Tempolimit für die Freiheit.
Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?
" Промените в броя и структурите на населението през 2021 г. се определят от основните тенденции в демографските процеси.
Намалява броят на живородените деца, коефициентът на обща раждаемост остава непроменен; Нараства броят на починалите и коефициентът на обща смъртност; Нараства детската смъртност; Нараства броят на сключените граждански бракове и броят на бракоразводите."
Много тревожни данни, звучат като реквием за нацията ни ! Мутри и мафиоти я задушават отвсякъде.....
Трябва да се правят деца и после родителите им да не ги гонят от "кочината", ковто с действие или бездействие са създали. Другият вариант е да се внася население.
До коментар [#6] от "ygo11542256": "Трябва спешно да се направи нещо, но нищо не се прави."
Frieren für die Freiheit.
Tempolimit für die Freiheit.
Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?
Ако имаше сега умни политици, щяха да направят всичко възможно етническите българи от Украйна да бъдат насърчавани бързо да получават българско гражданство и да идват тука да се установяват. А за раждаемостта, в Унгария от години провеждат политика която насърчава раждаемостта, има известен успех, не грандиозен но все пак има известно чувствително подобрение.
Съвсем очаквана статистика. Има и положителни тенденции заради бавното но все пак повишаване на благосъстояние, медицинско обслужване, образованост, условия на живот. Данните в развитите страни показват че има възможност за огромно подобрение. И показват пътя на подобрението.
Споко - от 1 година ГЕРБ ги няма. Емиграцията е спряла. Тълпи немци и американци искат да имигрират в БГ. На летището в София на тълпи слизат от самолетите
Думата СВАСТИКА идва от санскритското स्वस्तिक (свастика), което означава предмет, носещ щастие или предвещаващ добро, и по-точно отличителен знак, който се поставя върху предмет или човек, за да носи късмет. Свастиката съпътства цялата история на човека. В националния археологически музей могат да се открият грънци с изрисувани свастики от времето на прототраките 6000 – 3000 пр.н.e.
Свастика може да се види на една от църквите в Стария град в Несебър, като там е поставена като орнамент на апсидата от външната страна, а така също в археологическите находки под църквата Света София в град София, както и във вила „Армира“, като мозайка на пода.
Щях да си сложа свастика на аватара, но пишман модераторите, характеризиращи се със забележителни исторически познания, щяха да намерят това за скандално и неуместно и най-вероятно щяха да приложат своето самобитно/първобитно ограничение в/у правата на профила...
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
“С най-малки по стойности коефициенти на отрицателен естествен прираст са областите София (столица) (-6.8‰), Сливен (-9.0‰) и Варна (-9.2‰).”
София се изпразнила с едни 100 000 за миналата година. Пък цените на имотите и наемите - нагоре ;) Корнелия даже натискаше за форсмажор, понеже видиш ли пералнята (строителите) щяла да фалира. Прогресивен данък след всяко второ жилище на физическо лице или компания. Ще видите как изведнъж хазната ще се напълни, а младите ще има къде да правят семейства. В момента бившия кмет на Белград има 15 апартамента в България, а Иванчо и Марийка избират между сценарии “заврян зет” или “Андалусия”…
Ако имаше сега умни политици, щяха да направят всичко възможно етническите българи от Украйна да бъдат насърчавани бързо да получават българско гражданство и да идват тука да се установяват.
Най-сигурния начин те да НЕ дойдат в БГ е да им се дадат БГ паспорти - моментално ще заминат за Западна Европа. В Англия срещнах украинец с БГ паспорт. Дядо му бил българин. Не беше стъпвал в БГ освен да си вземе паспорта
Ако искаме някой да се засели в БГ трябва да даваме разрешение за престой и работа. Но не паспорт.
„населението на страната в края на 2021 г. е 6 838 937 души.“- от Статията----------------------------На изборите от 14 ноември 2021г. избирателите са били 6 635 305 души т.е. хората от 0 до 18 години са само 200 000 души. На 33-ма се падат сами един.
Какъв ред и справедливост?Партийците бяха що годе добре и то висшата номенклатура.Останалите мизерстваха.Баба ми получаваше 40 лв пенсия. Родителите ми вишисти по 200 лв заплата.Един цветен телевизор и едва пералня бяха по 500 лв. Спрете с лъжите .
Ей това е един от големите проблеми за създаването на семейство. Как един млад човек да прави деца, като знае, че го чака ипотека за 20-30г. напред? И то не в замяна на къща поне, а на панелка в гетото или гарсониера в модерен квартал с улица от чакъл. Тука някакви дървени философи пак на политика го удрят и само показват колко отдалечени са от проблема.
Под всяка статия на тази тема все това повтаряш. Разбирам да беше като Росен с 4 деца в България, ама ти нямаш деца и си в чужбина. Пък си тръгнал да търсиш кусури защо българите емигрират и нямат повече деца.
Наистина е така-затова с най-бързи темпове нарастват Нигер,Ангола,Уганда и други африкански държави. Всеки знае,че гражданите на тези държави са пример за цивилизованост, интелигентност и честност.
Нали си юрист. Но си много млад и не знаеш как тогава се прилагаха законите. Борил съм се и тогава и сега и тогава съм осъвдал активни борци. Хайде сега ти осъди някой мафиот, олигарх или политик. Мовеш да осъвдаш и монополистите. Искрено ти велая успех. И не забравяй, че истината е СУБЕКТИВНА. Пишеш за кусурите но пиши и за добрите страни. За пенсията на баба ти ще кажа само, че е била или земеделска или за старост но не и за трудов стаж. И първо е била 30 а после 35 и 40 лева. Питай родителите си. Но не ми разказвай моя живот както аз не ти разказвам твоя.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
Разправяй ги тия захаросани приказки на някой, който не е живял тогава.Аз живях 13 години по време на комунизма и много добре си спомням мизерията. Магазините бяха полупразни и на най-голяма почит бяха магазинерите, щото даваха стоки на свои хора. За съветска кола се чакаше по 10 години. Дори и престъпността не беше ниска,просто не съобщаваха за нея както сега.
“Как един млад човек да прави деца, като знае, че го чака ипотека за 20-30г. напред?”
Един от малкото позитиви на Соца, за които мога да сетя, е била жилищната политика. Родителите ми са ПРИТЕЖАВАЛИ жилище (с върнати вересии към роднините) като са били на 34. Да, беше панелка, но им е стигнала да отгледат две деца. В днешно време на 30 години, тамън си събрал първоначалната вноска за 3 десетилетия ипотека. Вярвям, че тоя момент е голяма част от “спокойствието”, за което някои си спомнят с носталгия. Другото странно ми е как навремето тук са живяли 9 милиона. От тогава не е паднала една панелка, изляха планини от бетон, а жилищата стават все по-кът…
Освен, че ковид пандемията овърша хитрото българското населние и вдигна смърността от 15 промила на почти 22, най-лошата новина е за повишената детска смъртност. От десетилетия детската смъртност у нас намалява с всяка следваща година. Трябва много сериозен анализ, защо през 2021-ва се е увеличила, когато през 2020-та и периода на най-сериозния локдаун, беше по-ниска от всякога.
Изобщо, много отговори трябва да дадат бившите управляващи, защо сме с два пъти по-висока смъртност от цяла Европа. Също медиите, които не спряха да дават трибуна на Мангъров, Чорбанов и подобни безотговорници по време на вихрещата се пандемия. МОН и МЗ също да си посипят главите с пепел, че върнаха учениците присъствено без да осигурят никакъв контрол за спазване на мерките в училищата и дадоха тласък на смъртността и дългосрочните здравословни проблеми при децата.
Защо му давате минуси на човека? Абсолютно прав е - свободата да се движиш и да живееш както и където искаш е причината.
Друг е въпросът, че за него е по-добре да сме 9 милиона нещастници, смазани от ботуш и мизерия само за да се тропаме в гърдите, че сме 9 милиона и... дотам.
В Западна Европа и САЩ мнозинството живеят под наем цял живот! Не е липсата на жилище причината за намаляващото население, нито за ниската раждаемост! Причината е, че жените вече не смятат, че единствената им работа е да раждат и отглеждат деца! И те искат да правят кариера и да работят.
Твоите родители са притежавали. На моите комунистите не са им позволили да живеят в Пловдив, защото е имало жителство и такова са получавали само комунисти.Така че изобщо не е била толкова добра жилищната политика.
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
В САЩ, особено в по-малките населени места е голяма радкост семейна жена да работи. Заради това там имат по поне 3-4 деца в семейство. В Африка и Азия пък един мъж има деца от няколко жени.
Интересно защо тогава аз като смених три училища по време на комунизма никъде нямах съученик с повече от един брат или сестра. Нито един от 90 човека не беше от многодетно семейство. А и в селото ,в което живее сред моите връстници нямаше многодетно семейство. Що така?
И това не е вярно. Много обикновени хора получаваха софийско жителство. Дори и работниците в чистотата, строителството, ГТ, кремиковци и други подобни. имаше и женени заради жителство. Тези неща не ги ли знаеш. Един юрист трябва да е роб на Истината и Фактите.
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
Кмете, единственото по-хубаво на онова време е, че "инструментите" ни бяха по-корави. Това не се дължи на политическия строй. Просто физиология!
Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
Не ти ли се е струвало малко странно, в 21-ви век, в Европа, в страна с най справедливият обществен строй на сврета, да ти реябва "виза" за да живееш в столицата?
До коментар [#76] от "КМЕТ В СЯНКА": "Много обикновени хора получаваха софийско жителство."
Frieren für die Freiheit.
Tempolimit für die Freiheit.
Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?
Е и?Моите родители не са получили пловдивско жителство. Как по ясно да ти го обясня?Явно комунистите са ценели хората с основно образование ,отколкото с висше.
Най-голяма раждаемост в България е имало 50-те и 60-те години. Като знаем каква е средната продължителност на живот в страната 71 години за мъжете и 78 г за жените, кога според вас се очаква да има висока смъртност? В следващите 10-15 години ще имаме още по-висока смъртност следвайки демографската тенденция. А за да се стабилизираме откъм раждаемост трябват условия за младите хора - работа, сигурност, инфраструктура. Като се осигурят тези неща, децата се появяват.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят" Бертранд Ръсел
Колко жилища се строеха тогава за ОБИКНОВЕНИТЕ хора и колко сега. Колко общински и колко сега? 😂😂😂 Даваха се! Даваха се жилища на времето! Мизерни, криви, но се даваха от партийни и профсъюзни деятели! По същия начин по който се даваха карти за почивка, службички за заслуги на дядото, легло в правителствена болница. А срещу даването се изискваше послушание, мълчание, ръкопляскане, одупване! Знам че ти е трудно да го възприемеш но жилище построено с труд и спечелени пари е много по-ценно от такова с гъзолизнечене.
Питай баща ти дали са давали пловдивско на работниците в КОЦМ примерно. 😂😂😂 Ако можеха хилядите загиналите от отровите на КЦМ да отговорят от гробовете можеше да ги питаме дали си е заслужавало гражданство и да оставиш деца сираци?
Един от малкото позитиви на Соца, за които мога да сетя, е била жилищната политика. Родителите ми са ПРИТЕЖАВАЛИ жилище (с върнати вересии към роднините) като са били на 34. Да, беше панелка, но им е стигнала да отгледат две деца. В днешно време на 30 години, тамън си събрал първоначалната вноска за 3 десетилетия ипотека
Хайде стига глупости. И ние сме живели по соца и помним. Имали са жилище на 34 защото родителите им са им го купили. Моите родители изплащаха апартамента 25 години. Положението с цените на жилищата спрямо заплатите беше същото.
Е много ли е хубаво едни да могат да живеят, където поискат,а други да са като крепостни селяни?Освен това имаше и разпределение на младите вишисти и могат да те пратят на другия край на България. Естествено за партийците това не важеше.
Ами защото беше масова беднотия и хората не можеха да си позволят да издържат повече от две деца. 😢😢😢 Така беше! Даже се създаде и стигма към хора с повече деца! Само циганите имали много деца? Помня че като казахме на бабата и дядото радостната вест че ще чакат второ внуче останаха като попарени. Сигурно си мислеха че ще трябва да го изхранват, повече лютеници, компоти, още пет лева за сурва? Тъжна картинка беше.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 РазстроеноТопим се съвсем планомерно и закономерно. Гарантирано от ГЕРБ и не само!!!
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!daskal1
Рейтинг: 3403 НеутралноОбщо взето реалистични демографски процеси отразяващи етносите и социално-икономическото положение в страната, липсата на превантивно и навременно медицинско обслужване по селата, и влиянието на бедността в Северозападна България и някои други райони на живота на хората...
DDR
Рейтинг: 2292 ВеселоСладките плодове на българското демографско чудо: "Малко, но качествени" и "Бегай чедо от кочината"
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?Сега би трябвало, според някои форумни експерти, запплатите много да скочат, защото нямало работници. По тази логика предполагам, че в Северозапада живеят най добре платените в Бг -щото там почти хора не са останали. 😉
ygo11542256
Рейтинг: 670 НеутралноТова ми се струват малко по-реалистични данни от онези за 6.5 милиона.
samoedin
Рейтинг: 3031 Неутрално" Промените в броя и структурите на населението през 2021 г. се определят от основните
тенденции в демографските процеси.
Намалява броят на живородените деца, коефициентът на обща раждаемост остава непроменен;
Нараства броят на починалите и коефициентът на обща смъртност;
Нараства детската смъртност;
Нараства броят на сключените граждански бракове и броят на бракоразводите."
Много тревожни данни, звучат като реквием за нацията ни ! Мутри и мафиоти я задушават отвсякъде.....
ygo11542256
Рейтинг: 670 НеутралноРаждаемостта е катастрофално ниска и смъртността е ужасна. Трябва спешно да се направи нещо, но нищо не се прави.
Dimitar Kunev
Рейтинг: 666 НеутралноПричината е европейската демокрация.
reply
Рейтинг: 600 Неутралноне бойте се киро ще ги дооправи нещата
DDR
Рейтинг: 2292 НеутралноТрябва да се правят деца и после родителите им да не ги гонят от "кочината", ковто с действие или бездействие са създали. Другият вариант е да се внася население.
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?До коментар [#6] от "ygo11542256":
"Трябва спешно да се направи нещо, но нищо не се прави."
avalanche
Рейтинг: 460 НеутралноПо времето на златния век и Тодор велики ситуацията бе корено противоположна, сега въпреки изобилето от банани, положежението е тръгнало на опело
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#5] от "samoedin":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!бракоразводите
НОВА дума в българския език.
dfjftriktrcdt
Рейтинг: 2660 НеутралноЧе нали на власт бяха вашата ДПС и нейните партньори ГЕРБ,БСП и НДСВ под вещото ръководство на Ердоганчо и Путин???
shlshlshlshl
rumen_g
Рейтинг: 608 НеутралноКак няма да сме болни и да мрем повече, аз като видя Нинова и ми призлява веднага.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#10] от "avalanche":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Имаше усещане за спокойствие, ред и справедливост.
Държавата беше майка с много кусури а сегашната е перфектната мащеха.
ygo11542256
Рейтинг: 670 НеутралноАко имаше сега умни политици, щяха да направят всичко възможно етническите българи от Украйна да бъдат насърчавани бързо да получават българско гражданство и да идват тука да се установяват. А за раждаемостта, в Унгария от години провеждат политика която насърчава раждаемостта, има известен успех, не грандиозен но все пак има известно чувствително подобрение.
Таралеж
Рейтинг: 2451 НеутралноСъвсем очаквана статистика.
Има и положителни тенденции заради бавното но все пак повишаване на благосъстояние, медицинско обслужване, образованост, условия на живот.
Данните в развитите страни показват че има възможност за огромно подобрение.
И показват пътя на подобрението.
Deaddark
Рейтинг: 1937 НеутралноДо коментар [#7] от "Dimitar Kunev":
Колега, да доуточня че не са Ви разбрали. Причината е липсата на европейската демокрация на нашата територия.
rck311111209
Рейтинг: 21 Любопитно„населението на страната в края на 2021 г. е 6 838 937 души.“- от Статията
----------------------------
На изборите от 14 ноември 2021г. избирателите са били 6 635 305 души т.е. хората от 0 до 18 години са само 200 000 души. На 33-ма се падат сами един.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#16] от "Таралеж":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Личи, че на живееш в Бг.
Николов
Рейтинг: 1542 НеутралноСпоко - от 1 година ГЕРБ ги няма. Емиграцията е спряла. Тълпи немци и американци искат да имигрират в БГ. На летището в София на тълпи слизат от самолетите
gedk
Рейтинг: 583 НеутралноДо коментар [#10] от "avalanche":
Да бе. А величието му се изразяваше в невъзможността гражданите да напуснат кочината.
Пепелац Киндзадза
Рейтинг: 552 НеутралноЗа 10 години гърбавите ни ***, не си представям, ако се обединят с киретата.
sturmgewehr44
Рейтинг: 369 НеутралноПак надписаха фактурата - в случая с 5%.
Думата СВАСТИКА идва от санскритското स्वस्तिक (свастика), което означава предмет, носещ щастие или предвещаващ добро, и по-точно отличителен знак, който се поставя върху предмет или човек, за да носи късмет. Свастиката съпътства цялата история на човека. В националния археологически музей могат да се открият грънци с изрисувани свастики от времето на прототраките 6000 – 3000 пр.н.e. Свастика може да се види на една от църквите в Стария град в Несебър, като там е поставена като орнамент на апсидата от външната страна, а така също в археологическите находки под църквата Света София в град София, както и във вила „Армира“, като мозайка на пода. Щях да си сложа свастика на аватара, но пишман модераторите, характеризиращи се със забележителни исторически познания, щяха да намерят това за скандално и неуместно и най-вероятно щяха да приложат своето самобитно/първобитно ограничение в/у правата на профила...****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
dwr30648311
Рейтинг: 515 Любопитно“С най-малки по стойности коефициенти на отрицателен естествен прираст са областите София (столица) (-6.8‰), Сливен (-9.0‰) и Варна (-9.2‰).”
София се изпразнила с едни 100 000 за миналата година.
Пък цените на имотите и наемите - нагоре ;)
Корнелия даже натискаше за форсмажор, понеже видиш ли пералнята (строителите) щяла да фалира.
Прогресивен данък след всяко второ жилище на физическо лице или компания. Ще видите как изведнъж хазната ще се напълни, а младите ще има къде да правят семейства.
В момента бившия кмет на Белград има 15 апартамента в България, а Иванчо и Марийка избират между сценарии “заврян зет” или “Андалусия”…
Николов
Рейтинг: 1542 НеутралноАбе май и ти не си особено умен
Най-сигурния начин те да НЕ дойдат в БГ е да им се дадат БГ паспорти - моментално ще заминат за Западна Европа. В Англия срещнах украинец с БГ паспорт. Дядо му бил българин. Не беше стъпвал в БГ освен да си вземе паспорта
Ако искаме някой да се засели в БГ трябва да даваме разрешение за престой и работа. Но не паспорт.
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноНикой не се наема да изчисти избирателните спъсъци от "мъртвите души"!
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#3] от "DDR":
При положение, че си в чужбина и нямаш деца,най-малко на теб отива да правиш подобни забележки.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#20] от "Николов":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Определено или си млад и неопитен или не знаеш как действа демографията във времето.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#14] от "КМЕТ В СЯНКА":
Какъв ред и справедливост?Партийците бяха що годе добре и то висшата номенклатура.Останалите мизерстваха.Баба ми получаваше 40 лв пенсия. Родителите ми вишисти по 200 лв заплата.Един цветен телевизор и едва пералня бяха по 500 лв.
Спрете с лъжите .
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#21] от "gedk":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Затова ли се раждаха деца? Жалка история.
До коментар [#25] от "dwr30648311":
Ей това е един от големите проблеми за създаването на семейство. Как един млад човек да прави деца, като знае, че го чака ипотека за 20-30г. напред? И то не в замяна на къща поне, а на панелка в гетото или гарсониера в модерен квартал с улица от чакъл.
Тука някакви дървени философи пак на политика го удрят и само показват колко отдалечени са от проблема.
DDR
Рейтинг: 2292 ЛюбопитноПо колко деца средно е имало едно семейство?
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?До коментар [#31] от "КМЕТ В СЯНКА":
"Затова ли се раждаха деца? Жалка история."
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#31] от "КМЕТ В СЯНКА":
Колко деца се раждаха?Раждаемостта не беше много по-висока отсега.Но просто сега има много по-малко жени в детеродна възраст.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#27] от "vassilun":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И това е вярно но политиките за демографията са гола вода. Вземи пример със себе си- трябва да си родите поне още едно българче.
DDR
Рейтинг: 2292 ВеселоЕ, поне не ме обяви и за гей. 😉
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?До коментар [#28] от "Мусаши":
"При положение, че си в чужбина и нямаш деца,най-малко на теб отива да правиш подобни забележки."
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#36] от "DDR":
Под всяка статия на тази тема все това повтаряш. Разбирам да беше като Росен с 4 деца в България, ама ти нямаш деца и си в чужбина. Пък си тръгнал да търсиш кусури защо българите емигрират и нямат повече деца.
Хи-хи
Рейтинг: 1446 НеутралноМатрияла е ужасен. Особено тоя дето е роден при соца. Опростачен, краде, лъже, замита... Отврат... Природата си знае своето...
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#38] от "Хи-хи":
Наистина е така-затова с най-бързи темпове нарастват Нигер,Ангола,Уганда и други африкански държави. Всеки знае,че гражданите на тези държави са пример за цивилизованост, интелигентност и честност.
Лелка
Рейтинг: 1250 Неутралноумрели с почти 100хл. повече от родените 60хл. - понеже сме върховна нация, екстра се самозатриваме. Сигурно ни се полага.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#30] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Нали си юрист. Но си много млад и не знаеш как тогава се прилагаха законите.
Борил съм се и тогава и сега и тогава съм осъвдал активни борци.
Хайде сега ти осъди някой мафиот, олигарх или политик.
Мовеш да осъвдаш и монополистите.
Искрено ти велая успех.
И не забравяй, че истината е СУБЕКТИВНА.
Пишеш за кусурите но пиши и за добрите страни.
За пенсията на баба ти ще кажа само, че е била или земеделска или за старост но не и за трудов стаж. И първо е била 30 а после 35 и 40 лева.
Питай родителите си.
Но не ми разказвай моя живот както аз не ти разказвам твоя.
vassilun
Рейтинг: 4516 ВеселоКмете, в Нигер на една жена се 6.74 раждания!
https://knoema.com/atlas/Niger/topics/Demographics/Fertility/Fertility-rate #:~:text=Niger - Total fertility rate&text=In 2020, fertility rate for,children per woman in 2020.
Сигурно защото в Нигер се живее много добре! :-)
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#32] от " ":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И то при какви лихви.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#33] от "DDR":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Повече от 2. Има статистики. И по-ниска детска смъртност.
Тони КОСТОВ
Рейтинг: 1463 Неутрално70 години болшевишки тормоз на населението -няма как резултатите да са други.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#41] от "КМЕТ В СЯНКА":
Разправяй ги тия захаросани приказки на някой, който не е живял тогава.Аз живях 13 години по време на комунизма и много добре си спомням мизерията. Магазините бяха полупразни и на най-голяма почит бяха магазинерите, щото даваха стоки на свои хора. За съветска кола се чакаше по 10 години. Дори и престъпността не беше ниска,просто не съобщаваха за нея както сега.
ghu15646767
Рейтинг: 96 НеутралноТоест, от членството си в евроатлантическия рай през 2007 г. до днес българите са се стопили с 1 млн. души.
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноСтига сте ревали! В златната среда сме в Европа:
https://www.statista.com/statistics/612074/fertility-rates-in-european-countries/
Няма как да се съревновяваме с Африка и Азия, а и няма нужда!
georgi_pulevski
Рейтинг: 430 ВеселоКолко от тези 59000 родени са Турци а колко са Роми? Ха, ха, ха
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#48] от "vassilun":
Реално раждаемостта е и по-висока щото тая статистика е преди преброяването.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#37] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Знаеш ли какво стана с него?
dwr30648311
Рейтинг: 515 НеутралноДо коментар [#32] от " ":
“Как един млад човек да прави деца, като знае, че го чака ипотека за 20-30г. напред?”
Един от малкото позитиви на Соца, за които мога да сетя, е била жилищната политика.
Родителите ми са ПРИТЕЖАВАЛИ жилище (с върнати вересии към роднините) като са били на 34. Да, беше панелка, но им е стигнала да отгледат две деца.
В днешно време на 30 години, тамън си събрал първоначалната вноска за 3 десетилетия ипотека.
Вярвям, че тоя момент е голяма част от “спокойствието”, за което някои си спомнят с носталгия.
Другото странно ми е как навремето тук са живяли 9 милиона. От тогава не е паднала една панелка, изляха планини от бетон, а жилищата стават все по-кът…
moominmamma
Рейтинг: 64 НеутралноОсвен, че ковид пандемията овърша хитрото българското населние и вдигна смърността от 15 промила на почти 22, най-лошата новина е за повишената детска смъртност. От десетилетия детската смъртност у нас намалява с всяка следваща година. Трябва много сериозен анализ, защо през 2021-ва се е увеличила, когато през 2020-та и периода на най-сериозния локдаун, беше по-ниска от всякога.
Изобщо, много отговори трябва да дадат бившите управляващи, защо сме с два пъти по-висока смъртност от цяла Европа.
Също медиите, които не спряха да дават трибуна на Мангъров, Чорбанов и подобни безотговорници по време на вихрещата се пандемия. МОН и МЗ също да си посипят главите с пепел, че върнаха учениците присъствено без да осигурят никакъв контрол за спазване на мерките в училищата и дадоха тласък на смъртността и дългосрочните здравословни проблеми при децата.
Hristiyan Hristov
Рейтинг: 452 НеутралноЗащо му давате минуси на човека? Абсолютно прав е - свободата да се движиш и да живееш както и където искаш е причината.
Друг е въпросът, че за него е по-добре да сме 9 милиона нещастници, смазани от ботуш и мизерия само за да се тропаме в гърдите, че сме 9 милиона и... дотам.
georgi_pulevski
Рейтинг: 430 ВеселоДо коментар [#49] от "georgi_pulevski":
Аз мисля че са 25000-30000, тамън на половинка, така да за 30 години, България, капут.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#51] от "КМЕТ В СЯНКА":
Не.Не знам защо не пише във форума.
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноДо коментар [#52] от "dwr30648311":
В Западна Европа и САЩ мнозинството живеят под наем цял живот! Не е липсата на жилище причината за намаляващото население, нито за ниската раждаемост! Причината е, че жените вече не смятат, че единствената им работа е да раждат и отглеждат деца! И те искат да правят кариера и да работят.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#52] от "dwr30648311":
Твоите родители са притежавали. На моите комунистите не са им позволили да живеят в Пловдив, защото е имало жителство и такова са получавали само комунисти.Така че изобщо не е била толкова добра жилищната политика.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#52] от "dwr30648311":
И наистина сега спекулативно се надуват цените на жилищата, защото има стотици хиляди необитаеми жилища.Но пък наемите са на съвсем поносими нива.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#42] от "vassilun":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Де го чукаш де се пука!!! Пиши за Бг.
DDR
Рейтинг: 2292 ЛюбопитноДо коментар [#37] от "Мусаши":
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?И как разбра, че нямам деца?
Даниел Панев
Рейтинг: 453 ЛюбопитноВсички, дето реват, че не се били раждали деца - а вие какво направихте по въпроса? Мусаши го знам - и той като мен...
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#61] от "DDR":
Ти си писал,че нямаш деца.Аз откъде да те знам дали имаш при положение, че не те познавам.
До коментар [#57] от "vassilun":
Ами ще работят и ще изкарват пари, няма как. Колко млади мъже могат и деца, и безработна жена да издържат?
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноДо коментар [#60] от "КМЕТ В СЯНКА":
"Пиши за Бг."
Писал съм! Виж пост #48! Австрия е по-зле от нас!
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#46] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Много си заблуден. Аз пък съм живял, работил, изплащал ипотеки и правил и отглеждал деца. Тепърва ще те учи живота.
****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноВ САЩ, особено в по-малките населени места е голяма радкост семейна жена да работи. Заради това там имат по поне 3-4 деца в семейство. В Африка и Азия пък един мъж има деца от няколко жени.
DDR
Рейтинг: 2292 ВеселоХайде сега, посочи цитата. Инсче знаеш как се наричат твърдения без оокритие.😉
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?До коментар [#63] от "Мусаши":
"Ти си писал,че нямаш деца."
vassilun
Рейтинг: 4516 НеутралноДо коментар [#67] от "Иван K":
Напротив! На второ място в света сме по смъртност от ковид, защото ганю е "хитрец" и не се ваксинира!
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#56] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Дано да не е нещо лошо. Оплакваше се от сърце.
До коментар [#68] от "vassilun":
Тука не е Америка. Нито пък един мъж има задължение да храни жена, която клати крака по цял ден.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#69] от "DDR":
Ти пишеш по тия теми от поне 5-6 години,Дори и повече. Как точно очакваш да ти намеря подобен коментар?
Много пъти сме го дискутирали.
DDR
Рейтинг: 2292 ВеселоКато не можеш да докажеш едно твърдение, не пишеш неща за които не си сигурен.
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?Айде, простено да ти е. Другият път да внимаваш.
До коментар [#73] от "Мусаши":
" Как точно очакваш да ти намеря подобен коментар?"
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#66] от "КМЕТ В СЯНКА":
Интересно защо тогава аз като смених три училища по време на комунизма никъде нямах съученик с повече от един брат или сестра. Нито един от 90 човека не беше от многодетно семейство. А и в селото ,в което живее сред моите връстници нямаше многодетно семейство. Що така?
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#58] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И това не е вярно. Много обикновени хора получаваха софийско жителство. Дори и работниците в чистотата, строителството, ГТ, кремиковци и други подобни. имаше и женени заради жителство. Тези неща не ги ли знаеш. Един юрист трябва да е роб на Истината и Фактите.
todor._89
Рейтинг: 638 ВеселоДо коментар [#66] от "КМЕТ В СЯНКА":
Кмете, единственото по-хубаво на онова време е, че "инструментите" ни бяха по-корави. Това не се дължи на политическия строй. Просто физиология! Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#58] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Колко жилища се строеха тогава за ОБИКНОВЕНИТЕ хора и колко сега.
Колко общински и колко сега?
DDR
Рейтинг: 2292 ЛюбопитноНе ти ли се е струвало малко странно, в 21-ви век, в Европа, в страна с най справедливият обществен строй на сврета, да ти реябва "виза" за да живееш в столицата?
Frieren für die Freiheit. Tempolimit für die Freiheit. Ein Kühlschrank im Sommer – notwendig oder Kriegstreiberei?До коментар [#76] от "КМЕТ В СЯНКА":
"Много обикновени хора получаваха софийско жителство."
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#76] от "КМЕТ В СЯНКА":
Е и?Моите родители не са получили пловдивско жителство. Как по ясно да ти го обясня?Явно комунистите са ценели хората с основно образование ,отколкото с висше.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#75] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Ти кажи защо. Аз не съм им светил.Даже и не знам селото ти. Знам обаче много други неща за семейството ти и колко си длъжен на родителите ти.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 ВеселоДо коментар [#77] от "todor._89":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И по-работливи.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 ВеселоДо коментар [#80] от "Мусаши":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И тези с дефицитни професии. Питай баща ти дали са давали пловдивско на работниците в КОЦМ примерно.
todor._89
Рейтинг: 638 ВеселоДо коментар [#82] от "КМЕТ В СЯНКА":
Пак физиология. С хубав "инструмент" лесно се работи! Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
whitemare
Рейтинг: 1718 НеутралноНай-голяма раждаемост в България е имало 50-те и 60-те години. Като знаем каква е средната продължителност на живот в страната 71 години за мъжете и 78 г за жените, кога според вас се очаква да има висока смъртност? В следващите 10-15 години ще имаме още по-висока смъртност следвайки демографската тенденция. А за да се стабилизираме откъм раждаемост трябват условия за младите хора - работа, сигурност, инфраструктура. Като се осигурят тези неща, децата се появяват.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят" Бертранд РъселМощ
Рейтинг: 722 НеутралноТова са трупове от ваксините 2/3 и ковид 1/3.
И тъй, враг ваш ли станах, като ви говоря истината? (Гал. 4:16)КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#85] от "whitemare":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Именно!!!
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 ВеселоДо коментар [#84] от "todor._89":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Още не се предаваме но не е като преди 50 години.
Таралеж
Рейтинг: 2451 НеутралноДо коментар [#86] от "Мощ":
Това са трупове от ваксините 2/3 и ковид 1/3
🙈🙈🙈
Плоско земи ето дава жертви!
Добре че не са преброили откачилите антиваксъри след тежък ковид!
Таралеж
Рейтинг: 2451 НеутралноДо коментар [#78] от "КМЕТ В СЯНКА":
Колко жилища се строеха тогава за ОБИКНОВЕНИТЕ хора и колко сега.
Колко общински и колко сега?
😂😂😂
Даваха се!
Даваха се жилища на времето!
Мизерни, криви, но се даваха от партийни и профсъюзни деятели!
По същия начин по който се даваха карти за почивка, службички за заслуги на дядото, легло в правителствена болница.
А срещу даването се изискваше послушание, мълчание, ръкопляскане, одупване!
Знам че ти е трудно да го възприемеш но жилище построено с труд и спечелени пари е много по-ценно от такова с гъзолизнечене.
Таралеж
Рейтинг: 2451 НеутралноДо коментар [#83] от "КМЕТ В СЯНКА":
Питай баща ти дали са давали пловдивско на работниците в КОЦМ примерно.
😂😂😂
Ако можеха хилядите загиналите от отровите на КЦМ да отговорят от гробовете можеше да ги питаме дали си е заслужавало гражданство и да оставиш деца сираци?
Hristo Naidenov
Рейтинг: 54 НеутралноХайде стига глупости. И ние сме живели по соца и помним. Имали са жилище на 34 защото родителите им са им го купили. Моите родители изплащаха апартамента 25 години. Положението с цените на жилищата спрямо заплатите беше същото.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#83] от "КМЕТ В СЯНКА":
Е много ли е хубаво едни да могат да живеят, където поискат,а други да са като крепостни селяни?Освен това имаше и разпределение на младите вишисти и могат да те пратят на другия край на България. Естествено за партийците това не важеше.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 ВеселоДо коментар [#92] от "Hristo Naidenov":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!И това не е вярно. Колко струваха панелките ще кажеш ли? Или стара тухла в идеален център на София. Защото аз съм купувал.И приятели купуваха.
Мусаши
Рейтинг: 1493 НеутралноДо коментар [#81] от "КМЕТ В СЯНКА":
Ами защото беше масова беднотия и хората не можеха да си позволят да издържат повече от две деца.
Hristo Naidenov
Рейтинг: 54 НеутралноДо коментар [#94] от "КМЕТ В СЯНКА":
Не ми се спори с дървен философ.
Таралеж
Рейтинг: 2451 НеутралноДо коментар [#95] от "Мусаши":
Ами защото беше масова беднотия и хората не можеха да си позволят да издържат повече от две деца.
😢😢😢
Така беше! Даже се създаде и стигма към хора с повече деца! Само циганите имали много деца?
Помня че като казахме на бабата и дядото радостната вест че ще чакат второ внуче останаха като попарени.
Сигурно си мислеха че ще трябва да го изхранват, повече лютеници, компоти, още пет лева за сурва?
Тъжна картинка беше.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#96] от "Hristo Naidenov":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Дай фактите. Защото на лъжата краката са къси.
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 3643 НеутралноДо коментар [#96] от "Hristo Naidenov":
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!Какви бяха лихвите тогава и сега?
Hristo Naidenov
Рейтинг: 54 НеутралноЗначи затова лазиш пред Путин.