
© Велко Ангелов
Заради продължаващият оглед на мястото на инцидента бул. "Черни връх" от хотел "Хемус" до хотел "Маринела" остава затворен
Предизвикалият тежката катастрофа в София снощи Георги Семерджиев, при която загинаха две млади жени, е обявен за общодържавно издирване по друго досъдебно производство, съобщи за dir.bg завеждащият отдела за разследване на тежките произшествия в транспорта в Националната следствена служба Мария Павлова.
Тя потвърди появилите се информации, че мъжът, който избяга от мястото на инцидента, е криминално проявен, като през 2020 година е разследван за участие в черно тото, като има и данни, че се е занимавал с разпространение на наркотици.
Според "24 часа" Семерджиев е бил осъден на 8 месеца затвор за разпространение на дрога. В края на миналата година Софийският градски съд е одобрил споразумението между него и прокуратурата и той е освободен от затвора, след като е излежал цялото време.
Книжката на предизвикалия катастрофата е отнета на 11 юни, когато пътни полицаи го спират за проверка в "Студентски град", съобщи "24 часа". Тест на място е показал, че Семерджиев шофира под въздействието на два вида амфетамини. Мъжът представил швейцарска шофьорска книжка, която му е отнета веднага. Според "Нова телевизия" документът е фалшив.
Семерждиев е имал и българска книжка, която му е взета през 2009 година, заради отнети контролни точки. До момента за различни пътни нарушения са му отнети 84 контролни точки. Принципно всеки нов водач разполага с 39 контролни точки.
По-рано от Пътна полиция съобщиха, че автомобилът "Ауди Q7", който е каран от Семерджиев, е регистриран в България, като се води на фирма, но в момента на инцидента е бил с фалшиви германски регистрационни номера. В колата са открити и две сини лампи и полицейска стоп палка.
Подробности за катастрофата тук
Защо още е затворено мястото на инцидента тук