Фалитът на болница "Александровска" е предотвратен с 35 млн. лв. заем от държавата

Фалитът на болница "Александровска" е предотвратен с 35 млн. лв. заем от държавата

© Надежда Чипева, Капитал



Финансовото състояние на Александровска болница вече е стабилизирано, макар че не всички кризи са решени - това заяви в ефира на БНТ изпълнителният директор на болницата Атанас Атанасов. Той увери, че фалитът, който застрашаваше лечебното заведение, е предотвратен.


Вчера правителството отпусна заем 35 млн. лв. на болницата, с който да бъдат погасени просрочените й задължения, натрупани от 2013 г. до сега. Заемът е при 10-годишен период на погасяване с 2-годишен гратисен период за главницата, уточни Атанасов.


Според направените разчети оттук нататък болницата може да функционира устойчиво, като може и да излезе на печалба, каза Атанасов. Той допълни, че има оферта от Българската банка за развитие и за още един кредит от 5 млн. лв. С парите от заемите ще бъде изцяло погасен дългът към над 180 доставчици.

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK