МВР прави втори опит да свали незаконната синя лампа от колата на пловдивския владика Николай

Колата на владиката Николай с незаконната сигнална лампа на предното стъкло

Колата на владиката Николай с незаконната сигнална лампа на предното стъкло



По-малко от два месеца след като полицията свали от колата на пловдивския владика Николай незаконно поставена сигнална лампа, каквато имат право да ползват само коли със специален режим на придвижване, тя е била поставена отново. За това съобщава онлайн изданието "Под тепето".


Проверка, извършена от журналисти на изданието, е установила, че Пловдивската митрополия ползва няколко автомобила и всички те са оборудвани със сигнални светлини, каквито ползват единствено колите на Националната служба за охрана. "Ще ги приберем всички", е казал служебният министър Иван Демерджиев в отговор на въпроси, зададени по случая. Вчера той бе в Пловдив, за да участва в заупокойната литургия, отслужена в градския храм "Св. Марина" от самия владика Николай. По време на службата цивилен служител на МВР, с когото вътрешният министър е пътувал, е снимал синята лампа, монтирана на предното стъкло на аудито, с което пътува митрополитът. То има и "щастлив" номер РВ 3737 СК.


Как речта за Съединението на митрополит Николай се оказа слово на разединението
Как речта за Съединението на митрополит Николай се оказа слово на разединението


Вчера Демерджиев бе в Пловдив, за да участва в заупокойната молитва в памет на жертвите от автомобилни катастрофи, отслужена от самия Николай Пловдивски в храма "Св. Марина". На излизане от църквата вътрешният министър сам се е уверил, че на предното стъкло на колата отново се е появила сигнална лампа, каквато може да се ползва само в автомобили със специален режим на придвижване.




"Лъжесъединисти – без дума за Захарий Стоянов, но с Митрофанова зад гърба"
"Лъжесъединисти – без дума за Захарий Стоянов, но с Митрофанова зад гърба"

"Под тепето" съобщава, че в началото на септември т.г. лампата вече веднъж е била свалена от колата на владиката Николай. Преди десетина дни обаче тя отново се е появила на предното стъкло на аудито му. От изданието са подавали множество сигнали за закононарушението, но повече от три години пловдивската полиция си затваряла очите за него.


Всичко, което трябва да знаете за:
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK