Според базовата икономическа наука инфлацията се преодолява първо с монетарни лостове, второ с фискални лостове. Ние монетарни нямаме - във валутен борд сме, не можем да пипаме лихви или да правим QT. Фискални имаме, но за поредна година правим рекордни дефицити. ...та според същата тази базова икономическа наука правим едно и също, а чакаме различен резултат... което си е определение за ... положението ни 🤷
Лошото е , че който и да е на власт - все същото се случва. Все бензина е на международни цени, въпреки,ч е е от руски нефт, а той е много по-евтин от брент?!
В Русия съм! В Русия съм!
Как ще има картели/монополи. Ненковица, на Сашко от ГЕРБ майката е от 10 г шеф на КЗК, има десетки становища, че такова нещо няма. Лукойл нямал монопол.
Да се дават държавни помощи за компенсация на високите цени на олигополите не е правилно! По-добре, да се изземат някои лицензии и концесии за да се либерализират цените и да се насърчи конкуренцията!
И докато инфлацията беше в унисон с европейската през последните дванадесет години, то сега в Европа е 5%, а у нас близо 20%. И това благодарение на реформаторите, начело с Мунчо и неговите министри, създали си партия на лъжата и кражбата.
И тъй, враг ваш ли станах, като ви говоря истината? (Гал. 4:16)
Според базовата икономическа наука инфлацията се преодолява първо с монетарни лостове, второ с фискални лостове. Ние монетарни нямаме - във валутен борд сме, не можем да пипаме лихви ....
Мен ми се струва, че бензина е на международна цена в България за да се спонсорира цената за Украйна. Явно има някакво дългосрочно споразумение вътре в руъководството на ЕС. Иначе не мога да си обясня, защо нашият бензин е от евтин руски нефт и струва пак толкова, колкото от скъп брент? А и нали вече прекратиха схемата с преработката на ишлеме за "швейцарската" компания??
Той обеща, но не го подкрепихте за правителство. Как да го направи тогава на 2,00 лева? Или само това знаеш да пишеш?
"Ако ние нямахме взаимоотношения с политиците щяхме да бъдем една банда от чакали. Или една обикновена банда и щяхме да бъдем анулирани."
Тото Риина след атентатите
Forza Giorgia, in bocca al Lupo !
Мен ми се струва, че бензина е на международна цена в България за да се спонсорира цената за Украйна. Явно има някакво дългосрочно споразумение вътре в руъководството на ЕС. Иначе не мога да си обясня, защо нашият бензин е от евтин руски нефт и струва пак толкова, колкото от скъп брент?А и нали вече прекратиха схемата с преработката на ишлеме за "швейцарската" компания??
Пита се в задачата- защо Хеленик не залее бг пазара с евтино гориво? Защото няма капаците да го направи, Гърция внася горива от Италия. На Балканите няма излишък, затова и горивата няма да паднат.
Защо така лъжете представителю на жълтопаветния планктон? Цените в Сърбия за последните три дни на бензин 95 са 2,82 и не мърдат и невнасят руски петрол защото ЕС им затвори тази възможност, та 2,85 със скъпия арабски петрол. Гърция също не преработва евтиния руски петрол. Опорките ти са добри само за жълтопаветния планктон.
"Правителството мисли за мерки срещу повишените цени"........И ГЕРБ мисли за спасението на народа:„Рашидов вижда спасението на народа в коалиция между ГЕРБ, БСП и ДПС" https://www.dnevnik.bg/politika/2023/02/04/4446100_spored_rashid (Сформира се коалиция БКП-Червени боклуци=ГЕРБ+ДПС+БСП.)
За сега сме виждали само коалиция Пълен Провал комисионери, лъжци и популисти, Дай, България на сорос болшевики грантаджии, БСП както си ги кръстил "червени боклуци" и ИТН мафия според малкия лъжлив Кики. Мнооого обичате да лъжете жълтопаветния планктон, много, но все по-малко хора ви се връзват.
Без да претендирам за изчерпателност, но по-високите цени в Гърция специално са фунция на по-високия акциз. Не знаех, че бензин внасят, може. Знаех за дизел.
Те в складовете и го мешат - нямат монопол на дан складове като у нас.
Но доста е сложна формулата и не ми е ясно кой може да даде точна картина в седмичен, месечен или годишен период. При нас мармалада е най-голям.
Сега с ограниченията ще се поизясни малко работата с монопола на Лукойл в БГ - ще лъсне голата истина, както се казва.
Не е работа на държавата да преценява дали ябълките се купуват за 1 лев и продават за 1.5 или за 15 лева. Работа на държавата е да създаде условия за лесно появяване на конкуренция и ако не се появява такава да мисли защо и какво може да се направи.
До коментар [#33] от "Христо Атанасов": "БСП както си ги кръстил "червени боклуци" ................. „Миков отказал на ГЕРБ да стане пак шеф на НС", 26.10.2014
„Борисов предложи на Нинова да е шеф на парламента, тя отказа." 11.04.2017 г.
На 20.01.2023 г. на лидерската среща, организирана от БСП, г-н Бойко Борисов заяви, че забраната ГЕРБ да не прави коалиция с БСП ще отпадне, за да не „бъде спирачка за някакъв вид техническо, експертно, програмно, каквото и да е правителство.“ Този път, г-жа Корнелия Нинова не отхвърли поканата за коалиция и с изявлението си: „Всички в парламента са статукво", потвърди бъдеща коалиция БКП (червени боклуци) = ГЕРБ+БСП+ДПС! Честито!
По - малко държава. Така се пречи на вълшебната ръка на пазара. По телевизора показваха една метачка ,дето вземала 750 лева . Казаха ,че ако й дигнат заплатата на 840 и тя ще се юрне да харчи и така ше налее биндзин в огъня на инфлацията. Намалете ги тия заплати бе!
Според базовата икономическа наука инфлацията се преодолява първо с монетарни лостове, второ с фискални лостове. Ние монетарни нямаме - във валутен борд сме, не можем да пипаме лихви или да правим QT.Фискални имаме, но за поредна година правим рекордни дефицити....та според същата тази базова икономическа наука правим едно и също, а чакаме различен резултат... което си е определение за ... положението ни 🤷
Имаме всички монетарни лостове, БНБ лъже, не могат да посочат нито един закон който ги ограничава да вдигат лихви, да блокират резерви, да изискват директно от банките да се ограничи кредитирането, да спрат да ползват еурибор и т.н. Борда освен че трябва да обменят лева на определения курс, други изисквания за лихви и т.н. няма. То и в момента лихвата на БНБ нито на банките не съответства на тези от еврозоната, така че очевидно може, просто лъжат.
После БНБ разреши на банките да държат ниски лихви по депозитите понеже имат прекалено много депозити и вместо да плащат някаква доходност от облигации (които банките така и така държат) на тях им позволено да грабят от хората. БНБ е компроментирана институция която умишлено опорочава банковата система за да ни набута в еврозоната с обещанието "тия простотии дето ги правим сега там няма да ги има".
Според базовата икономическа наука инфлацията се преодолява първо с монетарни лостове, второ с фискални лостове. Ние монетарни нямаме - във валутен борд сме, не можем да пипаме лихви или да правим QT.Фискални имаме, но за поредна година правим рекордни дефицити....та според същата тази базова икономическа наука правим едно и също, а чакаме различен резултат... което си е определение за ... положението ни 🤷
Това го знаят много малко хора в България, а сигурно още по-малко могат да си представят какво е. Много се разводни икономическата наука напоследък. Завършват икономисти, а всъщност не знаят елементарни неща. Комуниста си остава комунист. Този министър е много измислен. Чакаме първата акция срещу цените и да видим първите натръшкани от Гешеф (зная, че тръшкането не е сред правомощията на прокуратурата,но тя умира да присъства), и сийката му да говори за планина от пари. Това трябва да се случи в присъствието на двете прокурорки, които в случая с Нексо писаха искане до НИМХ за балон, с който да се качат на облака, където се оказаха хостнати компютрите на Нексо. Комунизма винаги нещата в икономиката ги кара обратно, което е и причината никъде в света да не се реализира.
Два въпроса към другаря министър.1. Какво ще проверяват проверките, за да потиснат цените?2. Как се определят правомощията на Комисията за защита на потребителите, които се канят да променят?
Отговор на въпрос 1 - където има високи цени според тях ще бият продавачите, а може да стигнат и до собствениците. на въпрос 2. Ще се вслушат във волгин и ще върнат народния съд.
Мерките са следните: 1. Банките спират да дават на пейзаните пари по кредити 2. Намалят се заплатите 3. Забранява се на пейзаните да вземат заеми от близки и приятели под страх от арест , затвор или тежък лобут в районното 4. Цените на гробищните услуги се фиксират на мунимума и с погребенията се заема само държавата Така пейзаните няма да пазаруват много , потреблението ше падне , а оттам и цените. Просто е дейба
Нещо такова . Някои пейзани получават много високи пенции. Например баща ми след над 22 години в БМФ и Океанския си докара пенция от 1200 кинта ! Ми той потребява много , пари кат вестници дето са вика и така поощрява инфлацията. Да му напраят оенцията стои педесе лева ,да го видя ше си купува ли всеки сезон обувки, ай сиктир.
Има интересни находки като апартамента и превозните средства на Министър #ГаZZпром Росен Христов, които не били негови, а ги ползвал срещу скромните 20 бона на месец.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Vesselin Velkov
Рейтинг: 2533 НеутралноСъс сигурност има картели за много продукти. Но гербаджийският КЗК спи!
КМЕТ В СЯНКА
Рейтинг: 4584 НеутралноСега ли се сетихте нещастници жалки!!!
ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!zxp53317185
Рейтинг: 2575 НеутралноСпоред базовата икономическа наука инфлацията се преодолява първо с монетарни лостове, второ с фискални лостове.
Ние монетарни нямаме - във валутен борд сме, не можем да пипаме лихви или да правим QT.
Фискални имаме, но за поредна година правим рекордни дефицити.
...та според същата тази базова икономическа наука правим едно и също, а чакаме различен резултат... което си е определение за ... положението ни 🤷
selqnin
Рейтинг: 2855 НеутралноСъществената част от изречението е "мисли",
не , че са в състояние да извършват тази дейност...
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоТоя щеше да изнася ток за Азербъйджан в бартер срещу газ.
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 Весело"Правителството мисли за мерки срещу повишените цени"
В Русия съм! В Русия съм!И по=-бързичко, че идват избори!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоЛошото е , че който и да е на власт - все същото се случва. Все бензина е на международни цени, въпреки,ч е е от руски нефт, а той е много по-евтин от брент?! В Русия съм! В Русия съм!
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоДо коментар [#1] от "Vesselin Velkov":
Как ще има картели/монополи. Ненковица, на Сашко от ГЕРБ майката е от 10 г шеф на КЗК, има десетки становища, че такова нещо няма. Лукойл нямал монопол.
joro4900
Рейтинг: 803 ВеселоДо коментар [#1] от "Vesselin Velkov":
„Но гербаджийският КЗК спи!“
ТрЕбат пАре за изборите...
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоОстваи, остави!
Наслушахме се на глупости!
Само космодрум не обещаха да строят! В Русия съм! В Русия съм!
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоДо коментар [#7] от "Веселин Дечев":
Сега с тавана на цените, ще е още по-евтин.
Ама Путлерчо нямало да продава.
comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
Рейтинг: 4605 НеутралноДа се дават държавни помощи за компенсация на високите цени на олигополите не е правилно!
Libertarianism is just anarchy for rich peopleПо-добре, да се изземат някои лицензии и концесии за да се либерализират цените и да се насърчи конкуренцията!
Полковник Паликъщов
Рейтинг: 2657 Любопитно"Със сигурност има спекула", заяви министърът на икономиката Никола Стоянов
Ако мъжът ви преспи с украинка, да знаете че това не е изневяра, а хуманитарна помощ. (laugh)__________________________________________________________
Сетила се Мара да се побара?
А досегашните служебни правителства и онова на шарлатаните от коалиция Нексо какво направиха?
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоДо коментар [#11] от "doctor.no":
В Русия съм! В Русия съм!Да ама не пада бензина?! Що тъй??
penetrating
Рейтинг: 8910 ВеселоАми да, “хаос и разруха” :)
Some people have got a mental horizon of radius zero and call it their point of view. David Hilbertnessarox
Рейтинг: 3049 НеутралноГЕРБ/ ДПС да бяха помислили какво ще се случи в България , когато подкрепиха Вота на недоверие
Не си губя времето да отговарям на тролове . “Pacta sunt servanda”И за 4-ти път дават мандат на Радев
Няма значение , че са го избрали - удобно го подкрепят
Мощ
Рейтинг: 349 НеутралноИ докато инфлацията беше в унисон с европейската през последните дванадесет години, то сега в Европа е 5%, а у нас близо 20%. И това благодарение на реформаторите, начело с Мунчо и неговите министри, създали си партия на лъжата и кражбата.
И тъй, враг ваш ли станах, като ви говоря истината? (Гал. 4:16)doctor.no
Рейтинг: 3715 НеутралноДо коментар [#14] от "Веселин Дечев":
питай банкянския, той обеща на 03.10 да го направи 2.00 лв.
Полковник Паликъщов
Рейтинг: 2657 НеутралноБНБ трябва да вдига лихвите, за да прави парите взети на кредит скъпи, така се намалява търсенето и оттам падат цените!
Ако мъжът ви преспи с украинка, да знаете че това не е изневяра, а хуманитарна помощ. (laugh)
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоМен ми се струва, че бензина е на международна цена в България за да се спонсорира цената за Украйна. Явно има някакво дългосрочно споразумение вътре в руъководството на ЕС. Иначе не мога да си обясня, защо нашият бензин е от евтин руски нефт и струва пак толкова, колкото от скъп брент?
В Русия съм! В Русия съм!А и нали вече прекратиха схемата с преработката на ишлеме за "швейцарската" компания??
zxp53317185
Рейтинг: 2575 НеутралноБНБ не пипа лихви 😉
https://money.bg/finance/bnb-ne-opredelya-a-samo-obyavyava-osnovniya-lihven-protsent.html
До руските мекерета
Рейтинг: 2390 ЛюбопитноДва въпроса към другаря министър.
1. Какво ще проверяват проверките, за да потиснат цените?
2. Как се определят правомощията на Комисията за защита на потребителите, които се канят да променят?
AModoMio
Рейтинг: 2207 НеутралноТой обеща, но не го подкрепихте за правителство. Как да го направи тогава на 2,00 лева? Или само това знаеш да пишеш? "Ако ние нямахме взаимоотношения с политиците щяхме да бъдем една банда от чакали. Или една обикновена банда и щяхме да бъдем анулирани." Тото Риина след атентатите Forza Giorgia, in bocca al Lupo !
doctor.no
Рейтинг: 3715 НеутралноДо коментар [#20] от "Веселин Дечев":
В Сърбия е 4,00 лв/лт пак от Урал е
В Гърция е 4,30 лв/лт
selqnin
Рейтинг: 2855 ВеселоДо коментар [#14] от "Веселин Дечев":
Паднал Ви е само ...,
но той и без това е толкова нано, че просто не сте забелязал!!!
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоДо коментар [#23] от "AModoMio":
Той ощеща, цитирам
- Бием на изборите на 02.10 и още на 03.10 правя бензина 2,00 лв и олиото левче
Излъга ли? Знаеше ли, че на 03.10 няма как да има правителство?
Излъга ли хората от Божурище и Пролеша, че няма да има винетки за тях?
Боян Баянов
Рейтинг: 2528 Неутрално"Правителството мисли за мерки срещу повишените цени"
........
И ГЕРБ мисли за спасението на народа:
„Рашидов вижда спасението на народа в
коалиция между ГЕРБ, БСП и ДПС" https://www.dnevnik.bg/politika/2023/02/04/4446100_spored_rashid
(Сформира се коалиция БКП-Червени боклуци=ГЕРБ+ДПС+БСП.)
taratanki
Рейтинг: 1255 НеутралноЗащо да паднат цени?
Евтино гориво?
Изобилие от суровини?
Сигурност заради Украйна?
Ниски лихви?
Хората спряха да купуват?
taratanki
Рейтинг: 1255 НеутралноБензинът в България е нисък заради най- ниския акциз в ЕС.
Като цена на изхода на Лукойл не е изобщо..
deaf
Рейтинг: 3062 Неутрално"...презастраховането също е вид спекула..."
Нагъл комунистически идиот!
Демек,ако аз купя десет бутилки олио съм спекулант!
taratanki
Рейтинг: 1255 НеутралноПита се в задачата- защо Хеленик не залее бг пазара с евтино гориво?
Защото няма капаците да го направи, Гърция внася горива от Италия. На Балканите няма излишък, затова и горивата няма да паднат.
Христо Атанасов
Рейтинг: 1211 НеутралноЗащо така лъжете представителю на жълтопаветния планктон? Цените в Сърбия за последните три дни на бензин 95 са 2,82 и не мърдат и невнасят руски петрол защото ЕС им затвори тази възможност, та 2,85 със скъпия арабски петрол. Гърция също не преработва евтиния руски петрол. Опорките ти са добри само за жълтопаветния планктон.
Христо Атанасов
Рейтинг: 1211 НеутралноЗа сега сме виждали само коалиция Пълен Провал комисионери, лъжци и популисти, Дай, България на сорос болшевики грантаджии, БСП както си ги кръстил "червени боклуци" и ИТН мафия според малкия лъжлив Кики. Мнооого обичате да лъжете жълтопаветния планктон, много, но все по-малко хора ви се връзват.
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоДо коментар [#31] от "taratanki":
Без да претендирам за изчерпателност, но по-високите цени в Гърция специално са фунция на по-високия акциз. Не знаех, че бензин внасят, може. Знаех за дизел.
Те в складовете и го мешат - нямат монопол на дан складове като у нас.
Но доста е сложна формулата и не ми е ясно кой може да даде точна картина в седмичен, месечен или годишен период. При нас мармалада е най-голям.
Сега с ограниченията ще се поизясни малко работата с монопола на Лукойл в БГ - ще лъсне голата истина, както се казва.
До руските мекерета
Рейтинг: 2390 НеутралноДо коментар [#34] от "doctor.no":
Има си сайт на ЕС, информацията за цените се актуализира седмично по държави.
Batezuzi
Рейтинг: 1630 НеутралноНе е работа на държавата да преценява дали ябълките се купуват за 1 лев и продават за 1.5 или за 15 лева. Работа на държавата е да създаде условия за лесно появяване на конкуренция и ако не се появява такава да мисли защо и какво може да се направи.
bat_plamen
Рейтинг: 4660 НеутралноДо коментар [#1] от "Vesselin Velkov":
+++++++++++++++.
При горивата и храните картелезирането е най- видно.
Боян Баянов
Рейтинг: 2528 НеутралноДо коментар [#33] от "Христо Атанасов":
"БСП както си ги кръстил "червени боклуци"
.................
„Миков отказал на ГЕРБ да стане пак шеф на НС", 26.10.2014
„Борисов предложи на Нинова да е шеф на парламента, тя отказа." 11.04.2017 г.
На 20.01.2023 г. на лидерската среща, организирана от БСП, г-н Бойко Борисов заяви, че забраната ГЕРБ да не прави коалиция с БСП ще отпадне, за да не „бъде спирачка за някакъв вид техническо, експертно, програмно, каквото и да е правителство.“
Този път, г-жа Корнелия Нинова не отхвърли поканата за коалиция и с изявлението си:
„Всички в парламента са статукво",
потвърди бъдеща коалиция
БКП (червени боклуци) = ГЕРБ+БСП+ДПС!
Честито!
doctor.no
Рейтинг: 3715 ВеселоДо коментар [#38] от "Боян Баянов":
Биков преди малко каза, че от ГЕРБ не считат вече БСП за техен основен противник, такъв вече били ПП.
Та съвсем резонно е за да се преборят с коалицията ПП-ДБ да се коалират с БСП.
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 Весело""Със сигурност има спекула", заяви министърът на икономиката Никола Стоянов"
В Русия съм! В Русия съм!Ам Сийке, тя нали спекулата е двигателя на капитализма?????
Иван K
Рейтинг: 2985 ВеселоНие по времето на социализма използвахме една мярка, която винаги работеше.
подписКупони
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоГлупости. Дори в разгара на цените бензинът беше центове над 2 евро в Хелзинки.
Стига лъга. В Русия съм! В Русия съм!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ВеселоА ЗАЩО НЕ Е??? В Русия съм! В Русия съм!
Веселин Дечев
Рейтинг: 4148 ЛюбопитноПазарът бил залят от евтино украинско зърноп и слънчоглед, но нито хляба пада, нито олиото?? В Русия съм! В Русия съм!
realguru
Рейтинг: 2016 НеутралноДа се учи от Жан Виденов и Румен Гечев :)
Печата пари и ги раздава на населението :)
realguru
Рейтинг: 2016 НеутралноМоже и като Луканов през 90-та :)
Въведе купонна система - по 1кг сирене по 2.20, верно по 2.20. А не по 7 лв след като освободиха цените. :)
pavur
Рейтинг: 2246 НеутралноПо - малко държава.
Така се пречи на вълшебната ръка на пазара.
По телевизора показваха една метачка ,дето вземала 750 лева .
Казаха ,че ако й дигнат заплатата на 840 и тя ще се юрне да харчи и така ше налее биндзин в огъня на инфлацията.
Намалете ги тия заплати бе!
ruse_island
Рейтинг: 1083 НеутралноДа пуснат някак безмитен внос от Турция и други страни извън ЕС на хранителни стоки примерно. Ама не знам дали е възможно.
kkl38598034
Рейтинг: 378 НеутралноИмаме всички монетарни лостове, БНБ лъже, не могат да посочат нито един закон който ги ограничава да вдигат лихви, да блокират резерви, да изискват директно от банките да се ограничи кредитирането, да спрат да ползват еурибор и т.н. Борда освен че трябва да обменят лева на определения курс, други изисквания за лихви и т.н. няма. То и в момента лихвата на БНБ нито на банките не съответства на тези от еврозоната, така че очевидно може, просто лъжат.
После БНБ разреши на банките да държат ниски лихви по депозитите понеже имат прекалено много депозити и вместо да плащат някаква доходност от облигации (които банките така и така държат) на тях им позволено да грабят от хората. БНБ е компроментирана институция която умишлено опорочава банковата система за да ни набута в еврозоната с обещанието "тия простотии дето ги правим сега там няма да ги има".
Uprsport
Рейтинг: 1572 НеутралноТова го знаят много малко хора в България, а сигурно още по-малко могат да си представят какво е.
Много се разводни икономическата наука напоследък. Завършват икономисти, а всъщност не знаят елементарни неща.
Комуниста си остава комунист. Този министър е много измислен. Чакаме първата акция срещу цените и да видим първите натръшкани от Гешеф (зная, че тръшкането не е сред правомощията на прокуратурата,но тя умира да присъства), и сийката му да говори за планина от пари. Това трябва да се случи в присъствието на двете прокурорки, които в случая с Нексо писаха искане до НИМХ за балон, с който да се качат на облака, където се оказаха хостнати компютрите на Нексо.
Комунизма винаги нещата в икономиката ги кара обратно, което е и причината никъде в света да не се реализира.
Uprsport
Рейтинг: 1572 ВеселоОтговор на въпрос 1 - където има високи цени според тях ще бият продавачите, а може да стигнат и до собствениците.
на въпрос 2. Ще се вслушат във волгин и ще върнат народния съд.
pavur
Рейтинг: 2246 НеутралноМерките са следните:
1. Банките спират да дават на пейзаните пари по кредити
2. Намалят се заплатите
3. Забранява се на пейзаните да вземат заеми от близки и приятели под страх от арест , затвор или тежък лобут в районното
4. Цените на гробищните услуги се фиксират на мунимума и с погребенията се заема само държавата
Така пейзаните няма да пазаруват много , потреблението ше падне , а оттам и цените.
Просто е дейба
pavur
Рейтинг: 2246 НеутралноДо коментар [#51] от "Uprsport":
Нещо такова .
Някои пейзани получават много високи пенции.
Например баща ми след над 22 години в БМФ и Океанския си докара пенция от 1200 кинта !
Ми той потребява много , пари кат вестници дето са вика и така поощрява инфлацията.
Да му напраят оенцията стои педесе лева ,да го видя ше си купува ли всеки сезон обувки, ай сиктир.
Наблюдател
Рейтинг: 2662 НеутралноНовите декларации на властта от края на 2022 г.
https://www.facebook.com/birdreporting/posts/10161338892971189
Има интересни находки като апартамента и превозните средства на Министър #ГаZZпром Росен Христов, които не били негови, а ги ползвал срещу скромните 20 бона на месец.