И какви са мерките? Защото, ако проверките са мерки, значи ли че досега не са правени? А тези калинки за какво са били до тук?
#ТУК НЕ Е МОСКВА!
🇺🇦* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събрание🇺🇦
Евала, калинки! След три месеца... Ами няма как краставиците и доматите през лятото да да на същите цени, значи калинките бодро ще рапортуват, че техните навременни и добре обмислени мерки са довели до спад на цените.
Подсказвам:За едно и също лекарство,с различно търговско наименование,и различен доставчик/въздържам се да използвам "производител",защото да опаковаш китайска суровина не е може би точно производство/,здравната каса заплаща една и съща реимбурсна цена,а разликите се поемат от пациента,без да са го питали.Ако това се обърне на 180 градуса,так че пациентът да заплаща една и съща цена,а Здравната каса разликите,би могло да се нарече реформа в лекарствоснабдяването с много,много интересни последици.КЗК би трябвало да подкрепи и изиска това нещо да се направи.
Демагогия. Както си приписаха, че са овладели цените на газа. Май и горивото, макар че дизелът пак е близо до 3 лв.
Предполагаш, че цените ще паднат, почваш да тръбиш, че ги проверяваш, вземаш мерки и чакаш да паднат сами. Да, ама пущините не падат. Тогава казваш, че става бавно и ще отнеме месеци.
Те цените започнаха да си падат до преди войната Полека лека. Като махнем веригите. Ама в Кауфланд вечно пълно Особено с пенсионери. Какво купуват от тези боклуци, които се продават там винаги ми е било чудно.
А ако резултат няма или са в обратна посока, ще са виновни следващите... То и миналото лято гугутката и останалите придворни на зеления чорап и за газта ги каканижеха едни , пък сега дума не отварят.... чак комисии за бедствия сформираха....
На вашите разсъждения може да се отговори само с присмех. От къде на къде някой ще ви заплаща по-скъпото лекарство? Ако го искате, вие ще си покривате разликата.
След 3 месеца ще сме в сезона на естествените (а не оранжерийни) плодове и зеленчуци. Естествено, че реколта 2023 ще смъкне цените на плод-зеленчук. Но това няма поради "мерките на правителството", а сезонен ефект. Много тънко се опитват да ни изпързалят.
We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of man
Трябва да си хитър. Защото след 3 месеца не само ще има намаляване на инфлацията, но и кошмара на всички икономисти - дефлация. Ще се засекат летния сезон и падането на цените на горивата. Много стоки ще останат закупени на високи цени, но ще трябва да се продадат на по-ниски. Това ще бъде следващото сътресение от отровната комбинация на последиците от ковид кризата и кризта с горивата, създадена от Путин, по-късно и кризата с войната, започната от същия психопат.
Всеки нормален човек може да прогнозира че август и септември доматите ще са по евтини отколкото февруари и март.Но да си приписваш това като заслуга на правителството е най малкото некоректно , или тези марионетки на Радев смятат българите за идиоти.
До коментар [#6] от "Вячеслав Атанасов":На вашите разсъждения може да се отговори само с присмех. От къде на къде някой ще ви заплаща по-скъпото лекарство? Ако го искате, вие ще си покривате разликата.
Така е според Вас,тъй като не познавате ситуацията.И аз съм нов,само от 43 години съм в този бизнес,но прочетете добре какво съм написал!"Без съгласието на пациента".Нали не си въобразявате,че някой пита пациента,когато изписва КООлсарт 40/12.5 от 43.00 лева,а не Олместа плюс 40/12.5 от 13.00 лева?Първото е на Чайкафарма и от Чайкафарма черпят.Това безсрамие продължава много години.Ако отидете в болница Мозък и сърце в Бургас,ще Ви попрегледат отгоре-отгоре,доколкото да Ви кажат,че терапията трябва да ви се смени.И ще цъфнете при личния лекар с епикриза,където лекарствата са същите,само че на Чайкафарма.
До коментар [#18] от "Вячеслав Атанасов": До коментар [#16] от "lout66": както се казва, темата е доста сериозна за да я оставим на политиците... И в двата коментара има известна доза истина. Но проблема е, че единия ни казва , в стил оня бивш премиер - за бога, братя не купувайте (сега)... а чакайте до лятото... Другия, май че правилно казва, че пазарът не си върши работата 0 тъй като на пациентите често им липсва пълната информация, и че затова поне лекарства трябва да са по-силно регулирани. Намирането на баланс между неефективен пазар и неработеща държава е много трудно, и тук е и нашата роля - да посочваме поблемите, както номер 18, а може би дори и някои решениям както номер 16
За пазара:В реимбурсната листа на НЗОК пазар не може да има поради причините,които съм езложил.Чайка фарма не може да се конкурира там и затова използва така добре познатото докторско безсрамие,за да продава.На Здравната каса й е през оная работа и тя,след уволнението/оставката/ на Гергана Павлова,зам. министър по времето на Константинов,отново прави услуга на Чайка фарма,като й дава месечни извлечения кой доктор какво и колко от техните продукти е изписал.Гергана Павлова беше им забранила и това й изяде главата.В Герамания,при 100 ЗОК/така да ги наречем/,това не върви.Ние имаме една.
Може би ще се случи, но едва ли ще е след 3 месеца, а и в никакъв случай не е кошмар на всички икономисти. Инфлацията при енергоносителите спадна, но инфлацията при услуги, наеми и др. остава висока.
[олигархическа или социална държава] Искам нашата родина/държава БЪЛГАРИЯ да бъде променена, защото сега е отвратителна "олигархическа държава", а трябва да стане човеколюбива "социална държава", както е провъзгласено в преамбюлът на нашата КОНСТИТУЦИЯ (... прогласяваме своята решимост да създадем социална държава, за което приемаме тази КОНСТИТУЦИЯ.).
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
Ти го ший всяка седмица по 50 бона па да видиш няма ли ефект. А другия въпрос е, кво печелят потребителите от това? На мен ми изглежда като държавата да гуши
[данъците в БЪЛГАРИЯ и в другите държави от ЕС] За разлика от повечето държави в ЕС, които имат високи ставки на "преките данъци" и ниски ставки на "косвените данъци", тук в БЪЛГАРИЯ е точно обратното, защото над 75% от всички приходи в държавният бюджет са именно от "косвените данъци" (ДДС и АКЦИЗИ), и много малко приходи от "преките данъци" (върху доходи/печалби и богатството).
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
в ГЕРМАНИЯ храните са с 7% ДДС, а в БЪЛГАРИЯ са с 20% ДДС
[олигархическа данъчна система в БЪЛГАРИЯ] За разлика от повечето държави в ЕС, които имат високи ставки на "преките данъци" и ниски ставки на "косвените данъци", тук в БЪЛГАРИЯ е точно обратното, защото над 75% от всички приходи в държавният бюджет са именно от "косвените данъци" (ДДС/Акцизи и мита), и много малко приходи от "преките данъци" (доходите/печалбите и богатството).
[преки и косвени данъци] "преки данъци" – са данъците върху доходите/печалбите и богатството (облага се това, което излиза или е излязло от икономиката)... "косвени данъци" – са данъците върху продажбите/консумацията и потреблението (облагат се стоките и услугите, но се плащат само от крайния купувач/потребител)…
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
Ето ставките на ДДС в държавите-членки на ЕС (в сила от 01.01.2022) 9% / 20% БЪЛГАРИЯ (BG) 2,1% / 5,5% / 10% / 20% ФРАНЦИЯ (FR) 3% / 8% / 17% ЛЮКСЕМБУРГ (LU) 4% / 10% / 21% ИСПАНИЯ (ES) 4,8% / 5% / 10% / 22% ИТАЛИЯ (IT) 4,8% / 9% / 13,5% / 23% ИРЛАНДИЯ (IE) 5%, 9,5% / 22% СЛОВЕНИЯ (SI) 5% / 20% ВЕЛИКОБРИТАНИЯ (UK) 5% / 18% / 27% УНГАРИЯ (HU) 5% / 9% / 19% КИПЪР (CY) 5% / 12% / 21% ЛАТВИЯ (LV) 5% / 9% / 21% ЛИТВА (LT) 5% / 13% / 25% ХЪРВАТИЯ (HR) 5% / 7% / 18% МАЛТА (MT) 5% / 8% / 23% ПОЛША (PL) 5% / 9% / 19% РУМЪНИЯ (RO) 6% /12% / 21% БЕЛГИЯ (BE) 6% / 13% / 23% ПОРТУГАЛИЯ (PT) 6% / 12% / 25% ШВЕЦИЯ (SE) 6% / 13% / 24% ГЪРЦИЯ (EL) 7% / 19% ГЕРМАНИЯ (DE) 9% / 21% ХОЛАНДИЯ (NL) 9% / 20% ЕСТОНИЯ (EE) 10% / 13% / 20% АВСТРИЯ (AT) 10% / 14% / 24% ФИНЛАНДИЯ (FI) 10% / 20% СЛОВАКИЯ (SK) 10% / 15% / 21% ЧЕХИЯ (CZ) 25% ДАНИЯ (DK) Държавата-членка с най-ниска ставка на ДДС е Люксембург със ставка на общото право от 17%. Унгария е държавата-членка, прилагаща най-високата ставка на ДДС с обща ставка от 27%. Средният процент в ЕС и Великобритания е около 21%.
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
Освен жалба за повече чиновници не виждам нищо смислено. Когато държавата определя цените, резултата е дефицит на различни видове стоки. Ако се купува, значи цените устройват двете страни, ако не се купува, загубите са за сметка на търговеца. Още повече, когато става дума за стоки с къс срок на годност. И отново както и в други случай, промени в действащи или нови закони и по-строги наказания. Ако това работеше, нямаше да има ПТП-та. Контрол и спазване на правилата - нещо, което не ни се получава заради корупция и липса на нормална правосъдна система.
Този е пълен идиот. Говореше, все едно тази агенция е започнала работа преди 1 седмица и затова мерките щели след незнам си колко месеца да се усетят. А до сега какво правихте, защо получавате заплати?
Предлагам следната мярка - да се забрани на всички частни фирми (включително и на веригите магазини) да събират "такси" (всякакви допълнителни облагания) от продавачите (производители/доставчици) на стоки/услуги (така ще е ясно, кой и с колко е увеличава цените и инфлацията)...
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
[общи и специални такси] "таксите" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства, които могат да се оптимизират и планират както данъците, като част от мерките за управление на разходваните средства от държавата или общината. Таксите са плащания с които се облага лице, което е предизвикало определени и известни действия или е използвало определени и известни услуги от страна на друго лице, най-често държавни и местни органи, в свой интерес. "общите такси" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства, които се събират винаги в определен размер за услуги и действия, независимо от кого се извършват и независимо нормата от разноски които обуславят тяхното ценово ниво. "специалните такси" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства (могат да се нарекат ведомствени такси), които обратно на общите такси се събират в конкретно определен размер от определени държавни и местни органи органи само с оглед на разноските и значението на услугата, която възмездяват.
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
БЪЛГАРИЯ е с най-високо ДДС за хранителни продукти в ЕС
ДДС върху хранителните продукти
0% МАЛТА 3% ЛЮКСЕМБУРГ 3% ПОЛША 5% ЧЕХИЯ 5% МАКЕДОНИЯ 5,5% ФРАНЦИЯ 6,5% ШВЕЙЦАРИЯ 6,5% БЕЛГИЯ 7% ГЕРМАНИЯ 7% ИСПАНИЯ 7% ЧЕРНА ГОРА 8% КИПЪР 8% ТУРЦИЯ 8% ПОРТУГАЛИЯ 8% ФИНЛАНДИЯ 9% РУМЪНИЯ 9% ГЪРЦИЯ 10 % АВСТРИЯ 10% ИТАЛИЯ 10% СЛОВЕНИЯ 20% БЪЛГАРИЯ
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...
Има две комисии Едната е КЗК, това е комисия за защита на конкуренцията. Тази комисия следи за спекулативни цени в следствие на създаден монопол за търговията на дадена стока. Тя въобще не си върши работата и до голяма степен това е причината за високите цени. Другата комисия е КЗП или комисията за защита на потребителите трябва да се грижи преди всичко за качеството на предлаганите стоки. На нея не и е работа за се грижи за цените на стоките, а точно нея питат за цените. Мисирките както обикновено са объркани и не знаят кой за какво отговаря и какви въпроси трябва да му задават.
Предлагам следната мярка- да се забрани на всички частни фирми (включително и на веригите магазини) да събират "такси" (всякакви допълнителни облагания) от продавачите (производители/доставчици) на стоки/услуги (така ще е ясно, кой и с колко е увеличава цените и инфлацията)...
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност.ОK
Николай Колев
Рейтинг: 2921 НеутралноИ какви са мерките? Защото, ако проверките са мерки, значи ли че досега не са правени? А тези калинки за какво са били до тук?
#ТУК НЕ Е МОСКВА! 🇺🇦* ПКП-Прекрасна Кърджалийска Принцеса. Политкоректна формулировка на думи на министър председателя за председателя на Народното събрание🇺🇦Гол майстор
Рейтинг: 1090 НеутралноМоже и да може. Но вероятно ефектът ще е нулев. Вече сме го живяли това.
zxp53317185
Рейтинг: 3262 НеутралноЧудно колко трябва да си тъп за да го изцепиш това, и колко още по - тъп за да го вярваш 🤷
koko65bg
Рейтинг: 704 НеутралноСпоред Алипиев КЗП е променила начинът си на работа - Кога въобще е работила?
Yotce
Рейтинг: 1757 ВеселоЕвала, калинки!
След три месеца...
Ами няма как краставиците и доматите през лятото да да на същите цени, значи калинките бодро ще рапортуват, че техните навременни и добре обмислени мерки са довели до спад на цените.
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 823 НеутралноПодсказвам:За едно и също лекарство,с различно търговско наименование,и различен доставчик/въздържам се да използвам "производител",защото да опаковаш китайска суровина не е може би точно производство/,здравната каса заплаща една и съща реимбурсна цена,а разликите се поемат от пациента,без да са го питали.Ако това се обърне на 180 градуса,так че пациентът да заплаща една и съща цена,а Здравната каса разликите,би могло да се нарече реформа в лекарствоснабдяването с много,много интересни последици.КЗК би трябвало да подкрепи и изиска това нещо да се направи.
taratanki
Рейтинг: 872 НеутралноДемагогия.
Както си приписаха, че са овладели цените на газа. Май и горивото, макар че дизелът пак е близо до 3 лв.
Предполагаш, че цените ще паднат, почваш да тръбиш, че ги проверяваш, вземаш мерки и чакаш да паднат сами.
Да, ама пущините не падат. Тогава казваш, че става бавно и ще отнеме месеци.
Да вярваме на истината
Рейтинг: 2905 НеутралноТе цените започнаха да си падат до преди войната Полека лека. Като махнем веригите. Ама в Кауфланд вечно пълно Особено с пенсионери. Какво купуват от тези боклуци, които се продават там винаги ми е било чудно.
doroteus
Рейтинг: 879 Неутрално" Резултат от мерките на държавата срещу високите цени можело да има най-рано след 3 месеца "
Ако "мерките " са "таван на цените " а ла Нинова и ПП - ЗАБРАВЕТЕ ......
irl471142598
Рейтинг: 2607 ЛюбопитноСлед три месеца това никой няма да го помни. Ако пък случайно има позитивен ефект, той ще бъде приписан на днешното служебно правителство...
antobg
Рейтинг: 225 РазстроеноА ако резултат няма или са в обратна посока, ще са виновни следващите...
То и миналото лято гугутката и останалите придворни на зеления чорап и за газта ги каканижеха едни , пък сега дума не отварят.... чак комисии за бедствия сформираха....
qqv391093118
Рейтинг: 2379 Неутрално"Резултат от мерките на държавата срещу високите цени можело да има най-рано след 3 месеца"
Далече след изборите, когато никой няма да ги пита и Бойко Борисов ще измисли нова лъжа.
qqv391093118
Рейтинг: 2379 НеутралноДо коментар [#6] от "Вячеслав Атанасов":
На вашите разсъждения може да се отговори само с присмех. От къде на къде някой ще ви заплаща по-скъпото лекарство? Ако го искате, вие ще си покривате разликата.
majorman
Рейтинг: 708 НеутралноСлед 3 месеца ще сме в сезона на естествените (а не оранжерийни) плодове и зеленчуци. Естествено, че реколта 2023 ще смъкне цените на плод-зеленчук. Но това няма поради "мерките на правителството", а сезонен ефект. Много тънко се опитват да ни изпързалят.
We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of manqqv391093118
Рейтинг: 2379 НеутралноТрябва да си хитър. Защото след 3 месеца не само ще има намаляване на инфлацията, но и кошмара на всички икономисти - дефлация. Ще се засекат летния сезон и падането на цените на горивата. Много стоки ще останат закупени на високи цени, но ще трябва да се продадат на по-ниски. Това ще бъде следващото сътресение от отровната комбинация на последиците от ковид кризата и кризта с горивата, създадена от Путин, по-късно и кризата с войната, започната от същия психопат.
lout66
Рейтинг: 559 НеутралноВсеки нормален човек може да прогнозира че август и септември доматите ще са по евтини отколкото февруари и март.Но да си приписваш това като заслуга на правителството е най малкото некоректно , или тези марионетки на Радев смятат българите за идиоти.
До руските мекерета
Рейтинг: 1602 ЛюбопитноКои точно са мерките на правителството?
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 823 НеутралноТака е според Вас,тъй като не познавате ситуацията.И аз съм нов,само от 43 години съм в този бизнес,но прочетете добре какво съм написал!"Без съгласието на пациента".Нали не си въобразявате,че някой пита пациента,когато изписва КООлсарт 40/12.5 от 43.00 лева,а не Олместа плюс 40/12.5 от 13.00 лева?Първото е на Чайкафарма и от Чайкафарма черпят.Това безсрамие продължава много години.Ако отидете в болница Мозък и сърце в Бургас,ще Ви попрегледат отгоре-отгоре,доколкото да Ви кажат,че терапията трябва да ви се смени.И ще цъфнете при личния лекар с епикриза,където лекарствата са същите,само че на Чайкафарма.
bistr
Рейтинг: 1248 НеутралноДо коментар [#18] от "Вячеслав Атанасов":
До коментар [#16] от "lout66":
както се казва, темата е доста сериозна за да я оставим на политиците... И в двата коментара има известна доза истина.
Но проблема е, че единия ни казва , в стил оня бивш премиер - за бога, братя не купувайте (сега)... а чакайте до лятото...
Другия, май че правилно казва, че пазарът не си върши работата 0 тъй като на пациентите често им липсва пълната информация, и че затова поне лекарства трябва да са по-силно регулирани.
Намирането на баланс между неефективен пазар и неработеща държава е много трудно, и тук е и нашата роля - да посочваме поблемите, както номер 18, а може би дори и някои решениям както номер 16
Вячеслав Атанасов
Рейтинг: 823 НеутралноДо коментар [#19] от "bistr":
За пазара:В реимбурсната листа на НЗОК пазар не може да има поради причините,които съм езложил.Чайка фарма не може да се конкурира там и затова използва така добре познатото докторско безсрамие,за да продава.На Здравната каса й е през оная работа и тя,след уволнението/оставката/ на Гергана Павлова,зам. министър по времето на Константинов,отново прави услуга на Чайка фарма,като й дава месечни извлечения кой доктор какво и колко от техните продукти е изписал.Гергана Павлова беше им забранила и това й изяде главата.В Герамания,при 100 ЗОК/така да ги наречем/,това не върви.Ние имаме една.
zxp53317185
Рейтинг: 3262 НеутралноМоже би ще се случи, но едва ли ще е след 3 месеца, а и в никакъв случай не е кошмар на всички икономисти.
Инфлацията при енергоносителите спадна, но инфлацията при услуги, наеми и др. остава висока.
HUMANOID
Рейтинг: 281 Неутрално[олигархическа или социална държава]
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...Искам нашата родина/държава БЪЛГАРИЯ да бъде променена,
защото сега е отвратителна "олигархическа държава",
а трябва да стане човеколюбива "социална държава",
както е провъзгласено в преамбюлът на нашата КОНСТИТУЦИЯ
(... прогласяваме своята решимост да създадем социална държава, за което приемаме тази КОНСТИТУЦИЯ.).
zxp53317185
Рейтинг: 3262 НеутралноОбикалят от магазин на магазин 😉
Мерки 🤷
uq
Рейтинг: 1348 НеутралноТи го ший всяка седмица по 50 бона па да видиш няма ли ефект. А другия въпрос е, кво печелят потребителите от това? На мен ми изглежда като държавата да гуши
uq
Рейтинг: 1348 НеутралноДо коментар [#2] от "papunqk":
Така е, не може да спреш гората да се разлиства
HUMANOID
Рейтинг: 281 Неутрално[данъците в БЪЛГАРИЯ и в другите държави от ЕС]
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...За разлика от повечето държави в ЕС, които имат високи ставки на "преките данъци" и ниски ставки на "косвените данъци", тук в БЪЛГАРИЯ е точно обратното, защото над 75% от всички приходи в държавният бюджет са именно от "косвените данъци" (ДДС и АКЦИЗИ), и много малко приходи от "преките данъци" (върху доходи/печалби и богатството).
ruse_island
Рейтинг: 834 Неутрално...кога се стопли и излязат кърските зеленчуци и плодове. Това и аз мога да постигна от вкъщи :-)))
HUMANOID
Рейтинг: 281 НеутралноДо коментар [#27] от "ruse_island":
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...в ГЕРМАНИЯ храните са с 7% ДДС, а в БЪЛГАРИЯ са с 20% ДДС
[олигархическа данъчна система в БЪЛГАРИЯ]
За разлика от повечето държави в ЕС, които имат високи ставки на "преките данъци" и ниски ставки на "косвените данъци", тук в БЪЛГАРИЯ е точно обратното, защото над 75% от всички приходи в държавният бюджет са именно от "косвените данъци" (ДДС/Акцизи и мита), и много малко приходи от "преките данъци" (доходите/печалбите и богатството).
[преки и косвени данъци]
"преки данъци" – са данъците върху доходите/печалбите и богатството (облага се това, което излиза или е излязло от икономиката)...
"косвени данъци" – са данъците върху продажбите/консумацията и потреблението (облагат се стоките и услугите, но се плащат само от крайния купувач/потребител)…
danvan
Рейтинг: 1265 ВеселоГълъбарник. Нацвъкано. Фатмашка импотетност.
Мутрите от 90-те поеха открито държавата, а ние ги последвахме. Sapienti SatТаралеж
Рейтинг: 2407 НеутралноХахаха! Мерките, а?
Мъ то всеки знае че са виновни “ кишата и Гришата”?
Не Гришо тенисиста.
HUMANOID
Рейтинг: 281 НеутралноЕто ставките на ДДС в държавите-членки на ЕС (в сила от 01.01.2022)
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...9% / 20% БЪЛГАРИЯ (BG)
2,1% / 5,5% / 10% / 20% ФРАНЦИЯ (FR)
3% / 8% / 17% ЛЮКСЕМБУРГ (LU)
4% / 10% / 21% ИСПАНИЯ (ES)
4,8% / 5% / 10% / 22% ИТАЛИЯ (IT)
4,8% / 9% / 13,5% / 23% ИРЛАНДИЯ (IE)
5%, 9,5% / 22% СЛОВЕНИЯ (SI)
5% / 20% ВЕЛИКОБРИТАНИЯ (UK)
5% / 18% / 27% УНГАРИЯ (HU)
5% / 9% / 19% КИПЪР (CY)
5% / 12% / 21% ЛАТВИЯ (LV)
5% / 9% / 21% ЛИТВА (LT)
5% / 13% / 25% ХЪРВАТИЯ (HR)
5% / 7% / 18% МАЛТА (MT)
5% / 8% / 23% ПОЛША (PL)
5% / 9% / 19% РУМЪНИЯ (RO)
6% /12% / 21% БЕЛГИЯ (BE)
6% / 13% / 23% ПОРТУГАЛИЯ (PT)
6% / 12% / 25% ШВЕЦИЯ (SE)
6% / 13% / 24% ГЪРЦИЯ (EL)
7% / 19% ГЕРМАНИЯ (DE)
9% / 21% ХОЛАНДИЯ (NL)
9% / 20% ЕСТОНИЯ (EE)
10% / 13% / 20% АВСТРИЯ (AT)
10% / 14% / 24% ФИНЛАНДИЯ (FI)
10% / 20% СЛОВАКИЯ (SK)
10% / 15% / 21% ЧЕХИЯ (CZ)
25% ДАНИЯ (DK)
Държавата-членка с най-ниска ставка на ДДС е Люксембург със ставка на общото право от 17%.
Унгария е държавата-членка, прилагаща най-високата ставка на ДДС с обща ставка от 27%.
Средният процент в ЕС и Великобритания е около 21%.
tsvetko_51
Рейтинг: 1494 НеутралноОсвен жалба за повече чиновници не виждам нищо смислено.
Когато държавата определя цените, резултата е дефицит на различни видове стоки.
Ако се купува, значи цените устройват двете страни, ако не се купува, загубите са за сметка на търговеца. Още повече, когато става дума за стоки с къс срок на годност.
И отново както и в други случай, промени в действащи или нови закони и по-строги наказания. Ако това работеше, нямаше да има ПТП-та.
Контрол и спазване на правилата - нещо, което не ни се получава заради корупция и липса на нормална правосъдна система.
baldandbankrupt
Рейтинг: 128 НеутралноТози е пълен идиот. Говореше, все едно тази агенция е започнала работа преди 1 седмица и затова мерките щели след незнам си колко месеца да се усетят. А до сега какво правихте, защо получавате заплати?
HUMANOID
Рейтинг: 281 НеутралноПредлагам следната мярка
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...- да се забрани на всички частни фирми (включително и на веригите магазини) да събират "такси" (всякакви допълнителни облагания) от продавачите (производители/доставчици) на стоки/услуги (така ще е ясно, кой и с колко е увеличава цените и инфлацията)...
HUMANOID
Рейтинг: 281 НеутралноДо коментар [#34] от "HUMANOID":
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...[общи и специални такси]
"таксите" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства, които могат да се оптимизират и планират както данъците, като част от мерките за управление на разходваните средства от държавата или общината. Таксите са плащания с които се облага лице, което е предизвикало определени и известни действия или е използвало определени и известни услуги от страна на друго лице, най-често държавни и местни органи, в свой интерес.
"общите такси" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства, които се събират винаги в определен размер за услуги и действия, независимо от кого се извършват и независимо нормата от разноски които обуславят тяхното ценово ниво.
"специалните такси" – не са данък, но са данъкоподобно облагане и събиране на парични средства (могат да се нарекат ведомствени такси), които обратно на общите такси се събират в конкретно определен размер от определени държавни и местни органи органи само с оглед на разноските и значението на услугата, която възмездяват.
Роси
Рейтинг: 6987 НеутралноТо и без вашите мерки, след три месеца ще има резултати.
HUMANOID
Рейтинг: 281 НеутралноБЪЛГАРИЯ е с най-високо ДДС за хранителни продукти в ЕС
България е длъжна да има - социална икономическа доктрина - провъзгласено е в преамбюлът на Конституцията - "...прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава...") и трябва да се направи данъчна реформа...ДДС върху хранителните продукти
0% МАЛТА
3% ЛЮКСЕМБУРГ
3% ПОЛША
5% ЧЕХИЯ
5% МАКЕДОНИЯ
5,5% ФРАНЦИЯ
6,5% ШВЕЙЦАРИЯ
6,5% БЕЛГИЯ
7% ГЕРМАНИЯ
7% ИСПАНИЯ
7% ЧЕРНА ГОРА
8% КИПЪР
8% ТУРЦИЯ
8% ПОРТУГАЛИЯ
8% ФИНЛАНДИЯ
9% РУМЪНИЯ
9% ГЪРЦИЯ
10 % АВСТРИЯ
10% ИТАЛИЯ
10% СЛОВЕНИЯ
20% БЪЛГАРИЯ
tacheaux
Рейтинг: 4630 НеутралноИма две комисии
Едната е КЗК, това е комисия за защита на конкуренцията. Тази комисия следи за спекулативни цени в следствие на създаден монопол за търговията на дадена стока. Тя въобще не си върши работата и до голяма степен това е причината за високите цени.
Другата комисия е КЗП или комисията за защита на потребителите трябва да се грижи преди всичко за качеството на предлаганите стоки. На нея не и е работа за се грижи за цените на стоките, а точно нея питат за цените.
Мисирките както обикновено са объркани и не знаят кой за какво отговаря и какви въпроси трябва да му задават.
Изгубеният
Рейтинг: 600 НеутралноКЗП работи, но ако имате очаквания млякото да се продава по левче си е ваш проблем
Изгубеният
Рейтинг: 600 ВеселоМайко, мила, Мальовице, как го реши това?Че, те, самите производители/доставчици се борят със зъби и нокти да са най-отпред.
Аман от любители на салам "кучешка радост"
Изгубеният
Рейтинг: 600 ВеселоДа бре , гений, как една икономика в момента се постулира за развита?